Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 9764 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #45 - 28.04.2004 at 12:42:45
 
sinjeoka wrote on 28.04.2004 at 12:24:15:
aryan ali Madan Gopal Das  tudi vera je opij (mamilo), ki tebi več kot očitno zapolnjuje praznino, oziroma ti omogoča tisto pozabljenje, da se ti ni treba ukvarjat z vprašanji vsakdanjika ...


Quote:
Jaz pa ne sledim nobenemu nauku

ravnokar sledis svojemu zgoraj opisanemu verjetju, ki je tebi vec kot ocitno, pa ceprav ga nisi sla nikol zares preverjat (oz. se ti ni zdel potrebno).

vsak od nas ima svobodno voljo a hkrati je vedno in povsod pod vplivom nekoga ali necesa. ta vpliv pod katerim smo vsi, je za vse nas, individualne duse en in isti, Bog, Izvor, Sri Krishna. lahko smo pod vplivom Njegove notranje ali pa pod vplivom Njegove zunanje energije/potence. v skladu s tem so dolocena/predvidena nasa delovanja in posledicno rezultati.

moj predlog (sebi in ostalim), predlog svetih spisov Ved in realiziranih svetnikov, katerim podlaga je Vedski nauk/praksa je Bhagavad-bhakti (cisto vdano sluzenje Bogu), ki se ga v zdejsni (Kali-yuga) dobi v osnovi prakticira z izgovarjanjem/petjem svetih imen Boga v druzbi njegovih cistih bhakt (castilcev).

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #46 - 28.04.2004 at 15:06:20
 
sinjeoka wrote on 28.04.2004 at 12:24:15:
...  ki tebi več kot očitno zapolnjuje praznino, oziroma ti omogoča tisto pozabljenje, da se ti ni treba ukvarjat z vprašanji vsakdanjika ...

Aha, pri Aryanu se cascenje vidi kot Hari Bol, pri Sinjeoki kot Vodka-Dzus (dobro, da ni prevec vneta za te verske zadeve, ceprav v vecjih kolicinah bolje deluje proti vsakdanjiku Wink) , pri bpju pa je to tipkanje po tastaturi racunalnika.

To v veliki meri pojasnjuje moje oglasanje tukaj. Razsvetljenje pride, ko ga najmanj pricakujes.

Aleluja.

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #47 - 03.05.2004 at 09:32:51
 
Madan Gopal Das wrote on 28.04.2004 at 12:42:45:
moj predlog (sebi in ostalim), predlog svetih spisov Ved in realiziranih svetnikov, katerim podlaga je Vedski nauk/praksa je Bhagavad-bhakti (cisto vdano sluzenje Bogu), ki se ga v zdejsni (Kali-yuga) dobi v osnovi prakticira z izgovarjanjem/petjem svetih imen Boga v druzbi njegovih cistih bhakt (castilcev).

Hari bol.




OK eno resno vprašanje

ali ima ta tvoja vera tudi kakšno tako pravilo kot ga imajo Jehove priče ...

da morate misionarit določeno število ur na teden
da morate v 1 letu spreobrnit oziroma pripeljat 3 nove vernike?

Ker drugače si res ne znam razalgati tvoje zagrizenosti...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #48 - 03.05.2004 at 10:28:35
 
sinjeoka wrote on 03.05.2004 at 09:32:51:
ali ima ta tvoja vera tudi kakšno tako pravilo kot ga imajo Jehove priče ...

da morate misionarit določeno število ur na teden
da morate v 1 letu spreobrnit oziroma pripeljat 3 nove vernike?

ne, nimamo nbenga pravila tazga.

Quote:
Ker drugače si res ne znam razalgati tvoje zagrizenosti...

a si znas predstavljati zejo oz. lakoto? ko si zejen zelis piti. ko si lacen si zelis jesti.

no zdej pa si predstavljaj zejo po druzenju z Bogom, Sri Krishno, Absolutno in vecno sladkostjo in metodi kako se lahko z Njim (kjerkoli in kadarkoli) druzis.

dokler ta zeja in metoda ni tolk spontana, se moras (ce hoces) regulirat. regulirano pocnes/sprejemas tisto kar pripomore k krishna-bhakti (vdanosti do Sri Krishne) in opuscas tisto kar onemogoca/zavira krishna-bhakti.

poslusanje o Sri Krishni iz verodostojnih virov in govorjenje o Sri Krishni za Njegovo zadovoljstvo je najboljsa praksa za doseganje moje vecne in dokoncne izpolnjenosti. to mi je predlagano s strani Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja in mojega duhovnega ucitelja.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #49 - 03.05.2004 at 11:38:19
 
Madan Gopal Das wrote on 03.05.2004 at 10:28:35:
ne, nimamo nbenga pravila tazga.

a si znas predstavljati zejo oz. lakoto? ko si zejen zelis piti. ko si lacen si zelis jesti.


Hari bol.



ja že že,

samo kadar sem lačna/žejna drugim ne tlačim vode/hrane v usta
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #50 - 03.05.2004 at 12:05:43
 
sinjeoka wrote on 03.05.2004 at 11:38:19:
samo kadar sem lačna/žejna drugim ne tlačim vode/hrane v usta

k nisi lacna ali zejna pac ne bos sla jest niti pit, ampak ponudba bo vedno prisotna.

ce te nekdo v kaj sili in se ti s tem ne strinjas, se upri, zmagaj in si prikroji po svoje. ce ti to ne rata se bos mogla pac sprijaznit s tem kar je oz. predat.

drgac pa mas vso pravico in tudi moznost, da moje poste pac preskocis oz. ignoriras ce te ne zanimajo.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #51 - 03.05.2004 at 15:37:08
 
Madan Gopal Das wrote on 03.05.2004 at 12:05:43:
drgac pa mas vso pravico in tudi moznost, da moje poste pac preskocis oz. ignoriras ce te ne zanimajo.


Glih to.

Sorry k se vmašujem, sam podobno doživljam sam. Tle bi reku, da igrate lepo misionarsko vlogo. In ti "aryan", precej pošteno in iskreno. Podobno sem doživljal ob vsakem stojčijevem debatiranju, kot PS. moj maharadži, vsako nedeljo - po možnosti z rdečo.

Vse lepo in prav. Sam neko mero je tud fajn najdet, gre le za opozorilo, dobronameren nasvet, pri tem misionarjenju.

Izber vse svoje poste, ali mogoče od stojčija pa boš to razpoznal. Da se zadeva precej močno in ne 5x, ne 10x temveč vsaj 100x že ponavlja.

Sem pa moral to z vama obema razčistit, in zdej vem, da sta za svoje učitelje, temu kar pripadate res poštena in iskrena iskalca. Tle vama obema dam kapo dol.

Sem se tud nauču skakat čez te poste, in pridobil nekaj odriva, spet zabijem koš...

Wink

P.S precej lepše in koristneje bi bilo, tko kot si že začel vse kar želiš povedati in predat, spravit v eno lepo strukturo z repom in glavo.

mej se krasnaja

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #52 - 03.05.2004 at 16:11:13
 
Gru Gru wrote on 03.05.2004 at 15:37:08:
P.S precej lepše in koristneje bi bilo, tko kot si že začel vse kar želiš povedati in predat, spravit v eno lepo strukturo z repom in glavo.

tud za to bo se prsu cajt.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #53 - 03.05.2004 at 16:32:58
 
Madan Gopal Das wrote on 03.05.2004 at 12:05:43:
drgac pa mas vso pravico in tudi moznost, da moje poste pac preskocis oz. ignoriras ce te ne zanimajo.

Hari bol.



zdajle te pa moram spomnit, da si ravno ti meni poslal IM z vprašanjem, če namerno ignoriram tvoje poste, da nanje ne odgovarjam

zdaj ko ti pa repliciram, se pa spet buniš
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #54 - 03.05.2004 at 16:58:19
 
sinjeoka wrote on 03.05.2004 at 16:32:58:
zdajle te pa moram spomnit, da si ravno ti meni poslal IM z vprašanjem, če namerno ignoriram tvoje poste, da nanje ne odgovarjam

zdaj ko ti pa repliciram, se pa spet buniš

ja, res me je takrat glede tocno dolocenega/dolocenih postov zanimal, ce jih namerno ignoriras, za kar mas seveda tud pravico in tudi pravico, da ne odgovarjas na moje IM-je.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: A si lahko kdo predstavlja?
Reply #55 - 04.05.2004 at 17:43:06
 
Madan Gopal Das wrote on 22.04.2004 at 12:59:09:
... svoje zivljenje/obstoj brez seksa, brez alkohola, kave, cigaret, drog, jedenja mesa, rib, goljufanja z dnarjem, igranja na sreco, filmov, koncertov, zurov, ...

... in svoje zivljenje/obstoj brez ponosa, da se je nekdo lahko vsemu temu zgornjemu ali se vec oz. vsemu kar se da odpovedal?

jaz zlo zlo tezko... sam verjamem (kolkr pac ze) pa da je mozno.

Hari bol.



od vsega nastetega sem sam na ribah pa filmih (no TV bl) pa tud brez tega bi se dal prežvet Grin a sm zdej kj pomembna? Tongue Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4