Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 9048 times)
exorcist
Ex Member




Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
23.04.2004 at 21:00:40
 
Napako delajo tisti, ki se po prvih nesporazumih, ne da bi se zavedali, v čem je problem, ločijo od partnerja. To so lahkoživi ljudje, ki nimajo ne dovolj moči, ne zavesti, da bi se sploh začeli spopadati s  sabo in s svojimi pomanjkljivostmi. Njihova filozofija je ta, da so vsega drugi krivi in če partner ni dober, ga je treba zamenjati. Iz take filozofije nastane hedonizem, uživaštvo - želja po zadovoljevanju svojih strasti, ne da bi se poglobil vase, ne da bi sprejel odgovornost, ne da bi sprejel nasprotni spol takšen kot je. Pri teh ljudeh gre za močan odpor, strah pred povezavami, seveda pa slej ko prej dobijo točno to, česar se otepajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #1 - 23.04.2004 at 22:14:37
 
Če ni za bit,    -  je za it.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #2 - 23.04.2004 at 23:12:48
 
V osnovi je treba v odnos vstopiti iz pravih razlogov, ne pa ga uporabiti (zlorabiti) za nasilno prilagoditev lastnim potrebam in pričakovanjem družbe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #3 - 24.04.2004 at 13:55:57
 
Quote:
Če ni za bit,    -  je za it.


Hm, o tem je bila ravno debata. Jasno, če nista za skupaj, pač nista, da je najbolje, da se čimprej razvežeta, kajti potem so ponavadi največje žrtve otroci, če vztrajata v posliljenem oziroma umetnem zakonu, kjer so prepiri na vsakodnevnem redu.... Ampak imaš tudi take, ki niso pripravljeni nič potrpeti, ki se ne zavedajo, da je zakon konsenz, kjer morata oba včasih popustiti in se truditi po svoji moči, ne pa da se takoj predata ali da vsak trmoglavo vztraja na svojem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #4 - 24.04.2004 at 23:03:22
 
Quote:
Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?


Ker vsak drugi zakon pri nas sklepa vsaj en moralni gobavec, če ne kar dva...
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #5 - 25.04.2004 at 01:04:08
 
In kdo je kdo da lahko drugemu reče, da je - moralni gobavec?  Undecided


Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #6 - 25.04.2004 at 13:40:14
 
Kaj je sploh definicija morale. A sploh gre za stvar morale. Ker so ljudje včasih skeptični do religije ali pa države, se morala včasih obesi na mitološke izvore, kot: velika bela ptica je rekla, da krasti in lagati ni v redu. Ljudje so se zmožni samo zaradi družbene spodbude vojskovati nasproti drugi uniformi. A je to moralno, ne delaj drugemu, kar ne želiš, da drugi dela tebi. Človekov instinkt je v osnovi dober. Včeraj so kazali turški del Cipra, vključitev v eu, nesoglasja, ipd. Navaden folk, igra šah. Ljudje radi medsebojno tekmujejo v nogometu, in gredo nato skupaj na pivo. Samson, kakšni gobavci  Undecided
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #7 - 25.04.2004 at 13:45:08
 
Quote:
In kdo je kdo da lahko drugemu reče, da je - moralni gobavec?  Undecided





Gre za to, da ima vsak človek pravico in hkrati do sebe tudi dolžnost zastopati sebe, svoje meje, svojo integriteto.

Saj ni pomembno, ali nekoga pri sebi poimenuješ z "moralni gobavec", z "golazen" ali z "lažnivec"....pomembno je, da do tiste osebe vzpostaviš točno tak odnos, kot si ga ta oseba zasluži.
Jaz temu pravim postavljanje ljudi na svoje mesto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #8 - 25.04.2004 at 14:09:34
 
Lilith wrote on 25.04.2004 at 13:45:08:
Gre za to, da ima vsak človek pravico in hkrati do sebe tudi dolžnost zastopati sebe, svoje meje, svojo integriteto.

Saj ni pomembno, ali nekoga pri sebi poimenuješ z "moralni gobavec", z "golazen" ali z "lažnivec"....pomembno je, da do tiste osebe vzpostaviš točno tak odnos, kot si ga ta oseba zasluži.
Jaz temu pravim postavljanje ljudi na svoje mesto.


Lilith, v to golazen, je bila oseba prvotno zaljubljena. In kdo sem jaz, da bom sodila kaj si kdorkoli zasluži, except for myself. Mislim, da si tole mal pretiravala. Zakaj predalčkaš ljudi na svoje mesto. S katerega mesta pa ti lahko to sploh počneš. Če zakon razpade, to ne pomeni, da je eden lažnivec, kradljivec, golazen, gobavec ipd. A se temu reče moderna psihologija? S takim pristopom najmanj kar je, ne ščitim svoje integritete. Če druge postavljam na njihovo ničvredno mesto, s tem nisem sebe nadizvzel. Od kod sploh taka ogorčenost nad neuspelim zakonom ...  Angry
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #9 - 25.04.2004 at 14:32:00
 
Mae wrote on 25.04.2004 at 14:09:34:
Lilith, v to golazen, je bila oseba prvotno zaljubljena. In kdo sem jaz, da bom sodila kaj si kdorkoli zasluži, except for myself. Mislim, da si tole mal pretiravala. Zakaj predalčkaš ljudi na svoje mesto. S katerega mesta pa ti lahko to sploh počneš. Če zakon razpade, to ne pomeni, da je eden lažnivec, kradljivec, golazen, gobavec ipd. A se temu reče moderna psihologija? S takim pristopom najmanj kar je, ne ščitim svoje integritete. Če druge postavljam na njihovo ničvredno mesto, s tem nisem sebe nadizvzel. Od kod sploh taka ogorčenost nad neuspelim zakonom ...  Angry



Po moje je morala to, da poslušaš svoj notranji glas, da recimo začutiš nekje v sebi, če si ga nekje pokaral, da imaš zategar vsaj malo slabe vesti, da se zavedaš, da vse ni dobro in sprejemljivo, kar počneš, da obstojajo tudi meje, ki jih je treba upoštevati, ali pa da si celo tako otopel, da nič ne čutiš, da ti je vse ravno; v tem primeru bi šlo za otopelost. Druga skrajnost se mi pa zdi da je, te s opredvsem versko-filozofske, da so ljudje domnevno preveč "odprti", ki ne upoštevajo in spoštujejo nobenih tabujev češ, saj to so samo neke izmišljotine in pregrade, ki si jih je izmislila družba, da delaš kar ti paše in ne "obsojaš". V tem primeru pa gre za omalovaževanje z namenom izpodbiti prvobitno miselnost.

Po moje je pomembno, da ostajamo zvesti sebi, da ne popuščamo in se spuščamo na raven, ki vlada v naši družbi, mislim, da je nekaj v tem pomenu hotela povedat Lilith. Ti pa si morda vse preveč vzela malo preveč pavšalno, psoplošeno, relativno, ko si posatavila vprašnje, kaj je morala, ker si jo s tem vprašanjem v istem hipu hotela negirati, da morala sploh ne obstaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #10 - 25.04.2004 at 14:52:28
 
exorcist wrote on 25.04.2004 at 14:32:00:

Morala je:
da se zavedaš, da vse ni dobro in sprejemljivo, kar počneš, da obstojajo tudi meje, ki jih je treba upoštevati

Nemorala je:
s opredvsem versko-filozofske, da so ljudje domnevno preveč "odprti", ki ne upoštevajo in spoštujejo nobenih tabujev češ, saj to so samo neke izmišljotine in pregrade, ki si jih je izmislila družba

Ti pa si morda vse preveč vzela malo preveč pavšalno, posplošeno, relativno, ko si posatavila vprašnje, kaj je morala, ker si jo s tem vprašanjem v istem hipu hotela negirati, da morala sploh ne obstaja.


Jst se opravičujem, ampak jst res tako mislim. Poskusi se vsaj za trenutek vživet v perspektivo, da ni potrebno spoštovati tabujev, samo zato, ker jih "vsi" spoštujejo. Tako kot si pravilno dejal, poslušaj sebe! Razen, če ti Sebe govori - poslušaj Družbo. To je potem druga pesem, da se želiš sinhronizirati s povprečjem. Ampak meni moj jaz in moj duh pravita, če sem z nekom ugonobljena (kakšno izrazoslovje danes), to ni ok. Moj duh bi se rad srečal z drugim duhom in bil vesel. Naloga, poslanstvo, izbor, namen, sta se izživela. Torej pozitivno gledanje na stvari. Lahko tudi zavestno vztrajaš pri prvem, ampak moj duh bi rad šel ... novim nalogam nasproti. Se absolutno strinjam, da meje so, pa morala tudi, na osebni in na družbeni ravni. Ampak v imenu svobode imaš na osebni ravni ravnotako porte, ki jih odpiraš in zapiraš, na družbeni ravni pa zaradi osebnih meja, enostavno ne smeš vseh jemati dobesedno.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #11 - 25.04.2004 at 15:08:24
 
Mae wrote on 25.04.2004 at 14:09:34:
In kdo sem jaz, da bom sodila kaj si kdorkoli zasluži, except for myself.

Zakaj predalčkaš ljudi na svoje mesto. S katerega mesta pa ti lahko to sploh počneš.  




Prvič...ne sodim o tem, kaj si drugi v splošnem zasluži...pač pa o tem, kaj sem mu še jaz pripravljena dati na podlagi njegovega odnosa do mene. Torej, če sem si nekoč vzela pravico in osebo postavila kot najčudovitejšo pod soncem, vredno moje ljubezni, je bilo to zaradi njenega odnosa do mene.
Ko si sedaj jemljem pravico postaviti osebo na nivo glolazni..gre za isti proces.

Seveda se to ne nanaša vsepovprek na razpadle zakone, pač pa na osebe, ki so se v odnosu do mene izkazali za nekorektne oz. katere je samson poimenoval moralni gobavci.

S pozicije lastne integritete imam vso pravico (in celo dolžnost do sebe) postaviti človeka na svoje mesto. To pomeni, da mu z novim...spremenjenim odnosom do njega, pokažem, kakšno vrednost (še sploh) ima v mojem življenju.



Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #12 - 25.04.2004 at 17:10:04
 
Mae wrote on 25.04.2004 at 14:52:28:
Jst se opravičujem, ampak jst res tako mislim. Poskusi se vsaj za trenutek vživet v perspektivo, da ni potrebno spoštovati tabujev, samo zato, ker jih "vsi" spoštujejo. Tako kot si pravilno dejal, poslušaj sebe! Razen, če ti Sebe govori - poslušaj Družbo. To je potem druga pesem, da se želiš sinhronizirati s povprečjem. Ampak meni moj jaz in moj duh pravita, če sem z nekom ugonobljena (kakšno izrazoslovje danes), to ni ok. Moj duh bi se rad srečal z drugim duhom in bil vesel. Naloga, poslanstvo, izbor, namen, sta se izživela. Torej pozitivno gledanje na stvari. Lahko tudi zavestno vztrajaš pri prvem, ampak moj duh bi rad šel ... novim nalogam nasproti. Se absolutno strinjam, da meje so, pa morala tudi, na osebni in na družbeni ravni. Ampak v imenu svobode imaš na osebni ravni ravnotako porte, ki jih odpiraš in zapiraš, na družbeni ravni pa zaradi osebnih meja, enostavno ne smeš vseh jemati dobesedno.  Smiley


Jaz bi prej rekel, da je tak način samoopravičevanje sebe za vse napake, greške, ki jih storiš, zavestna samoprevara, da namerno nočeš prevzeti odgovornosti za svoja dejanja, za katera nekako čutiš, da niso bila najboljša odločitev, da si rečeš: "Ah, pa kaj, pa kaj, če sem moža prevarala, pa kaj, če sem delala velike kikse v življenju, kaj mi bo kdo postavljal merila, jebe se meni za vse..." Po moje se iz takega mišljenja prav nič ne naučiš, ker to sliči še najbolj na anarho-liberalizem. Po moje moraš točno vedeti, kaj si naredil narobe, si to tudi oprostit, ampak treba je tudi nekaj naresti zato, nekaj vložit in se potruditi, da se poboljšaš.

POSLUŠAJ SEBE - to je lahko tudi zelo zavajujoče, namreč, nekateri si to napačno interpretirajo, kot ti recimo, misleč, da je vse dovoljeno, pa je to daleč od tega. Samo poglej si bilokaterega duhovnega voditelja, kaki asketi so bili, vsaj večina, in čemu vsemu so se odrekali, še zdaleč niso živeli ležerno ali komot. Če starši ne bi dali nekih okvirjev in smernic otroku, kaj misliš, kaj bi bilo iz njega, vprašanje kam bi zašel?

Pač, jaz nekako iz tvojega pisanja razpoznavam, da hočeš najti potrdilo in opravičilo sebi v prid, da delaš, kar ti paše, ne pa, kar misliš, da je prav, ker te po drugi strani verjetno kljujejo dvomi. Večina si zavestno prebere takšno vero ali filozofijo, ki jim odgovarja, ustreza... Ti pa ni nič drugega kot oportunizem, obračanje plašča po vetru, kje mi bo lepše, tja grem, čeprav mi srce drugače pravi.....

To ne pomeni, da če nimaš tabujev, da si potem svoboden in srečnejši? Zopet povsem zmotno sklepanje. Še zdaleč ne, lahko si ujetnih in suženj svojih strasti, odvisen od marsičesa, ne da bi vedel... Taka pot je zelo lahka pot, po moje je tista edina pravilna pot zelo ozka in trnjeva, po kateri hodi zelo malo ljudi, sicer ne bi toliko ljudi zašlo na stran pota....

Taka filozofija, ki jo imaš ti, dela zate, ne ti za njo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #13 - 25.04.2004 at 22:55:33
 
O gobavcih...

Kdo bo določil, ..kdo bo etikiral, ..kdo bo ponižal, ..kdo se bo postavil nad, ..kdo si bo drznil koga poimenovat "moralnega gobavca"?   Undecided
Nekdo ki nekaj nima razčiščeno pri sebi.
Žalostno..

..lahko se vprašaš kdo je potem - on?

........
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zakaj gre vsak 2. zakon v Slo. po gobe?
Reply #14 - 26.04.2004 at 07:59:04
 
Quote:
Kdo bo določil, ..kdo bo etikiral, ..kdo bo ponižal, ..kdo se bo postavil nad, ..kdo si bo drznil koga poimenovat "moralnega gobavca"?   Undecided
Nekdo ki nekaj nima razčiščeno pri sebi.
Žalostno..

..lahko se vprašaš kdo je potem - on?

........


Zanimivo, da kaj takega spiše oseba, ki je še dan pred tem na chatu vehementno postavljala na svoje mesto drugo osebo, ob kateri se ji bojda "bruha".
Žalostno...ali za razmislit? Mogoče oboje.

BTW: Z zanikanjem pravice, da drugim določamo njihovo vrednost v našem življenju, hkrati tudi drugim odvzamemo pravico, da vrednotijo nas znotraj njihovih življenj. Wrong.
Oz. dobro za tiste, ki bi radi nekaznovano/brez posledic srali po drugih.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4