Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17
(Read 50481 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #105 - 04.05.2004 at 12:28:41
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 12:00:04:
bp,

sedaj pa zelo manipuliraš.
Ampak ne vem s kom -  mislim pa, da s samim seboj . Četudi postavljaš ljudi, ki prakticirajo grupnjake v kategorijo žrtev manipulacije, jim s tem še ne odvzemaš njihove vitalne vloge v sodelovanju pri ustvarjanju novega mentalnega prostora, ki ga ta manipulacija ustvarja.
In nekaj si  zapomni. Neumen in neveden človek zame ni nikoli žrtev. Za spremembe glede tega v življenju ni nikoli prepozno in to je moralna naloga vsakega človeka kot posameznika. In jaz sam ne bom nikoli dovolil, da postanem posredno ali neposredno žrtvev neumnih ljudi, pa četudi mi to želi kdo prodajati kot človekove pravice ali kot napredne ideje.

l.p.


Tole je sam po seb dobr povadan, čeprav kolikor jest razmem bp-jevo razmišljnje naj bi tisti  ki prakticirajo grupnjake ne bi bli zmanipulirani in s tem žrtve, ampak naj bi bli oni manipalutrorji drugih na način, da grupnjake propagairajo kot normalno **xualno prakso. Polemika med njim in lilith je v tem, da bp nč proti prakticiranju skupinskega **xa pod pogojem, da  praktikanti niso hkrati tud manipulnti do tistih, ki ga ne. Tle jest vidmm tud parelo s pripadniki   verskih  sekt (ki se jih itak pogosto stigmatizira na način da se gredo grupnjake, npr. afera s krišnarji pred leti b lj). Na tem nivoju je obsojneje legitimno kot obramba pred manipalucijo, sicer pa ne.

Toni_azmene, a bi ti praktikate skupniskega **xa obosodil manipulicje samo   zarad njihove   'vitalne vloge pri ustvarjanja novega mentalnega prostora', čeprav sami  niso niti žrtve manipupalcije niti akterji te manipalucije do drugh, ampak samo sledilci določenega  socialnega načina  zadovoljevanja  spolne sle in specifičnih osebnih potreb po čustvovanju ?  
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #106 - 04.05.2004 at 12:56:27
 
Kaj, že skoraj pol ure ni nihče nič napisal v ta topic?

A razsaja gripa?

Doktora, brzo!!!
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #107 - 04.05.2004 at 13:30:25
 
X wrote on 04.05.2004 at 12:56:27:
Kaj, že skoraj pol ure ni nihče nič napisal v ta topic?

A razsaja gripa?

Doktora, brzo!!!


Grin  Grin  Grin  Grin  Grin

a ti še kar bereš ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #108 - 04.05.2004 at 13:59:32
 
titud wrote on 04.05.2004 at 12:28:41:
Toni_azmene, a bi ti praktikate skupniskega **xa obosodil manipulicje samo   zarad njihove   'vitalne vloge pri ustvarjanja novega mentalnega prostora', čeprav sami  niso niti žrtve manipupalcije niti akterji te manipalucije do drugh, ampak samo sledilci določenega  socialnega načina  zadovoljevanja  spolne sle in specifičnih osebnih potreb po čustvovanju ?  


Titud dobro vprašanje,

ampak nekaj lahko sporočam na pasivni ali aktivni način.

Neko stvar lahko sporočam tudi na način, da je dejansko ne sporočam.  Četudi sem  na povsem prostovoljen način prisoten v grupnem seksu in kot oseba nimam nobene potrebe kogarkoli siliti v to, to še ne pomeni, da s tem nimam več nič s povezavo o kateri govorim - ker vedno gre za sporočilnost nekomu drugemu o pomembnih osebnih in kulturnih oblikah vedenja. Pa četudi nihče nikomur ničedar ne "vsiljuje".

Konec koncev nisem nikjer trdil, da je mogoče skupinski seks uspešno propagirati na nek način novačenja - ne, ta stvar deluje po nekih drugih  subtilnejših zakonitostih vsiljevanja , ki pa deluje na osnovi zlorabe psihičnega stanja posameznika.  Tako jaz vidim te stvari.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #109 - 04.05.2004 at 14:14:36
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 13:59:32:
Titud dobro vprašanje,

ampak nekaj lahko sporočam na pasivni ali aktivni način.

Neko stvar lahko sporočam tudi na način, da je dejansko ne sporočam.  


To je to.
Zato ni vseeno, kako živimo, čeravno bi bilo resnično komot reči oz. verjeti, da s svojim vedenjem na nikogar ne vplivamo.
Resnica je ta, da tudi če nikomur zavestno nič žalega nočemo, s svojim načinom življenja, s svojimi pogledi na svet soustvarjamo neko kulturo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #110 - 04.05.2004 at 14:22:39
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 13:59:32:
Titud dobro vprašanje,

ampak nekaj lahko sporočam na pasivni ali aktivni način.

Neko stvar lahko sporočam tudi na način, da je dejansko ne sporočam.  Četudi sem  na povsem prostovoljen način prisoten v grupnem seksu in kot oseba nimam nobene potrebe kogarkoli siliti v to, to še ne pomeni, da s tem nimam več nič s povezavo o kateri govorim - ker vedno gre za sporočilnost nekomu drugemu o pomembnih osebnih in kulturnih oblikah vedenja. Pa četudi nihče nikomur ničedar ne "vsiljuje".

Konec koncev nisem nikjer trdil, da je mogoče skupinski seks uspešno propagirati na nek način novačenja - ne, ta stvar deluje po nekih drugih  subtilnejših zakonitostih vsiljevanja , ki pa deluje na osnovi zlorabe psihičnega stanja posameznika.  Tako jaz vidim te stvari.



Seveda me bo sedaj mogoče bp in še kdo "naskočil" s vprašanjem, kdo sem jaz, da bi se sedaj morala družba ali kultura  ozirati na  mojo osebno psihologijo . Zanimivo vprašanje .

To je pa tista točka, ko človek vedno znova ugotavalja , da je pravi Božji dar, če ga obdajajo pravi ljudje. ( vem, da me bo mogoče bp in še kdo spet "naskočil" s vprašanjem, s pozicije česa ali koga si jemljem pravico nekoga imenovati za bolj pravega in manj pravega , itd  ..). Z MOJE pozicije .
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #111 - 04.05.2004 at 14:24:59
 
X wrote on 04.05.2004 at 12:56:27:
Kaj, že skoraj pol ure ni nihče nič napisal v ta topic?

A razsaja gripa?

Doktora, brzo!!!


X,

a bom dobil kakšen honorar ? Ali vsaj krajnsko klobaso? Grin
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #112 - 04.05.2004 at 14:36:33
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 13:59:32:
Titud dobro vprašanje,

ampak nekaj lahko sporočam na pasivni ali aktivni način.

Neko stvar lahko sporočam tudi na način, da je dejansko ne sporočam.  Četudi sem  na povsem prostovoljen način prisoten v grupnem seksu in kot oseba nimam nobene potrebe kogarkoli siliti v to, to še ne pomeni, da s tem nimam več nič s povezavo o kateri govorim - ker vedno gre za sporočilnost nekomu drugemu o pomembnih osebnih in kulturnih oblikah vedenja. Pa četudi nihče nikomur ničedar ne "vsiljuje".

Konec koncev nisem nikjer trdil, da je mogoče skupinski seks uspešno propagirati na nek način novačenja - ne, ta stvar deluje po nekih drugih  subtilnejših zakonitostih vsiljevanja , ki pa deluje na osnovi zlorabe psihičnega stanja posameznika.  Tako jaz vidim te stvari.


A veš, kako jih jest vidm. Če mi blo onemogočeno tud subtilno zaznavat raznovrtsnot spolnih praks in z njimi povezanih življenskih stilov  (ne na tak način, da bi ble prepovedeane, ker prepoved je pogosto najboljša reklama, ampak na ta način, da splogh ne bi obstajale),  pol se enostavno ne bi zmogu osebno orinetirat v socialanem prosturu in s tem najt partnerja za pakticiranje obema najugodnjše spolnosti. Saj sem inovativen, ampak tolk pa spet ne, da bi prisljen iz nč izumljat men najustreznejšo al pa bit zrad svoje neinovatoivnosti obosojen na edino veljavno/zpovedano,  ker ne bi blo alternativ vsaj subtilno nakazanih.  Jeba je po moje zmerom takrat, ko izbire ni oz. se edino prava zapoveduje, in ne tkarat, ko vlada subtilna pestrost ozbir. Jest  npr. nimam odkolnilnega stališča do grupnjakov dokler se mine začnejo ponujat kot duhu časa najprimernejša oblika spolnosti, ker jest se ne zgrozim ob tem tolk nad grupnjaki (ki so bli in bodo) kot nad dekadentnim duhom časa, ki ga ga ozaveščam prav preko splošne vzmeirljivosti  grupnjakov. Če tega vznemirljivosti ne bi blo vsaj subtilno za čutit, pol te naše moderne medsobjne odtujenosti niti ozavestit ne bi bi zmogli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #113 - 04.05.2004 at 14:44:18
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 14:24:59:
X,

a bom dobil kakšen honorar ? Ali vsaj krajnsko klobaso? Grin


Ah, daj no, Toni, nagrada je že to, da pišeš, tvorno sodeluješ na forumu in ga s tem soustvarjaš   Grin  Roll Eyes  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #114 - 04.05.2004 at 14:47:58
 
lola wrote on 04.05.2004 at 14:44:18:
Ah, daj no, Toni, nagrada je že to, da pišeš, tvorno sodeluješ na forumu in ga s tem soustvarjaš   Grin  Roll Eyes  Tongue

Meni se to ne zdi nagrada, pač pa mukotrpno garanje za preprečevanje škode. Wink

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #115 - 04.05.2004 at 14:50:24
 
Lilith wrote on 04.05.2004 at 14:47:58:
Meni se to ne zdi nagrada, pač pa mukotrpno garanje za preprečevanje škode. Wink

Grin Grin Grin



Ja saj, a ni to nagrada (zadoščenje, olajšanje), če preprečiš škodo?    Grin   Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #116 - 04.05.2004 at 14:53:15
 
titud wrote on 04.05.2004 at 14:36:33:
. Jest  npr. nimam odkolnilnega stališča do grupnjakov dokler se mine začnejo ponujat kot duhu časa najprimernejša oblika spolnosti, ker jest se ne zgrozim ob tem tolk nad grupnjaki (ki so bli in bodo) kot nad dekadentnim duhom časa, ki ga ga ozaveščam prav preko splošne vzmeirljivosti  grupnjakov. Če tega vznemirljivosti ne bi blo vsaj subtilno za čutit, pol te naše moderne medsobjne odtujenosti niti ozavestit ne bi bi zmogli.  



Ja Titud,
ampak to tvojo "vznemirljivost" ob grupnjakih si bo ta duh ( s svojimi apostoli), ki ga ti želiš raziskovati skozi lastno povsem normalno ter zdravo življenjsko vznemirjenost ob tem pojavu, hitro  privoščil tolmačiti kot tvoje zanikanje strasti, zavrtost, zakompleksanost, idr.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #117 - 04.05.2004 at 14:53:45
 
lola wrote on 04.05.2004 at 14:50:24:
Ja saj, a ni to nagrada (zadoščenje, olajšanje), če preprečiš škodo?    Grin   Grin  Grin


Hmm...a me ti , lola, skušaš manipulativno prepričati, da je osebno zadovoljstvo enakovredno denarni nagradi? Tongue Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #118 - 04.05.2004 at 14:58:48
 
lola wrote on 04.05.2004 at 14:50:24:
Ja saj, a ni to nagrada (zadoščenje, olajšanje), če preprečiš škodo?    Grin   Grin  Grin



Pa, kaj je ta   forum Karitas ali kaj ? Shocked ..
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #119 - 04.05.2004 at 15:38:05
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 12:00:04:
Ampak ne vem s kom -  mislim pa, da s samim seboj . Četudi postavljaš ljudi, ki prakticirajo grupnjake v kategorijo žrtev manipulacije, jim s tem še ne odvzemaš njihove vitalne vloge v sodelovanju pri ustvarjanju novega mentalnega prostora, ki ga ta manipulacija ustvarja.
In nekaj si  zapomni. Neumen in neveden človek zame ni nikoli žrtev. Za spremembe glede tega v življenju ni nikoli prepozno in to je moralna naloga vsakega človeka kot posameznika. In jaz sam ne bom nikoli dovolil, da postanem posredno ali neposredno žrtvev neumnih ljudi, pa četudi mi to želi kdo prodajati kot človekove pravice ali kot napredne ideje.

Eh Toni,

Če ti ne moreš sprejet, da se lahko kdo spusti v skupinski seks zaradi cistega uzitka in prostovoljno, potem to se ne pomeni, da je to skodljivo, slabo in tako naprej. Dokler seveda tega ne pokazes. Cesar pa do sedaj nisi storil.

To, da si ob tem ti lahko prizadet, je povsem tvoj osebni problem. Zraven se sicer lahko zvijas kot jegulja in jamras, da te odpravljam, ampak to nicesar ne spremeni.

Vse ostalo, temu ti sicer pravis ustvarjanje duhovnega prostora, pa naj bo taksen v katerem je skupinski seks norma, ali pa je v njem skupinski seks umazano, cloveka nevredno pocetje, pa zame ni nic drugega kot manipulacija. Ti pa si dober manipulator.

Lep dan ti zelim,

bp
Back to top
« Last Edit: 04.05.2004 at 17:56:05 by bp »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 ... 17