Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 17
(Read 50507 times)
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #120 - 04.05.2004 at 15:39:13
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 14:58:48:
Pa, kaj je ta   forum Karitas ali kaj ? Shocked ..


Misijon.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #121 - 04.05.2004 at 16:35:39
 
Valentinaa wrote on 04.05.2004 at 15:39:13:
Misijon.



V misijonu misojonar bolj druge prekrščuje  v svojo vero kot pa išče svojo. Tle smo bolj iskalci kot prekrščevalci, če pa s svojim iskanjem tud drug drugmu odpiramo perspektive je to tako zanje kot za nas čisi bons, ki ga niti kot dobrodelnost ne moremo opredelit, ker je tovrstna dejavnost  nenamerna oz. se tega ne počne s to   namero.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #122 - 04.05.2004 at 16:48:11
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 14:53:15:
Ja Titud,
ampak to tvojo "vznemirljivost" ob grupnjakih si bo ta duh ( s svojimi apostoli), ki ga ti želiš raziskovati skozi lastno povsem normalno ter zdravo življenjsko vznemirjenost ob tem pojavu, hitro  privoščil tolmačiti kot tvoje zanikanje strasti, zavrtost, zakompleksanost, idr.


Ma naj jo tolmačijo kakorkoli, jest se ne bojim niti subtilne niti agresivne duhovne kontaminacije. Vsako tolmačenje  pripomore k zmanjševanju moje tovrstne vznemirjenosti (s pozitivnim ali negativnim predznakom), kar z drugimi besedami pomen ozaveščanje situacije take kot je in s tem sprejemanje , s sprejemanjem pa tud  preseganje.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #123 - 04.05.2004 at 17:54:24
 
Quote:
Eh Toni,

Če ti ne moreš sprejet, da se lahko kdo spusti v skupinski seks zaradi cistega uzitka in prostovoljno, potem to se ne pomeni, da je to skodljivo, slabo in tako naprej. Dokler seveda tega ne dokazes. Cesar pa do sedaj nisi storil.

Vse ostalo, temu ti sicer pravis ustvarjanje duhovnega prostora, pa naj bo taksen v katerem je skupinski seks norma, ali pa je v njem skupinski seks umazano, cloveka nevredno pocetje, pa zame ni nic drugega kot manipulacija.

Lep dan ti zelim,

bp


Zdravo bp,

izpeljave v tvojem zadnjem odstavku prav ne zastopim. Bi bilo dobro, da jo malo pojasniš. In pri tem upoštevaj prosim to, da skupinski seks v zgodovini človeštva nikoli ni bil norma, in se ob tem tudi vprašaj : zakaj ni bil nikoli norma ?

Glede tvoje uvodne izjave pa : Ne morem ti dokazati, ker ti pač živiš v svetu v katerem ni možnosti, da bi bilo kaj škodljivega, slabega in tako naprej. Tukaj se pač najina svetova ločita.
Bi ti pa bil hvaležen, če bi na forumu  natančneje in obširneje razkril strukturo tega tvojega sveta - sveta v katerem ne more biti  neko vedenje posameznika ali skupine v kontekstu konkretne kulture škodljivo ali slabo.

Tudi jaz ti želim lep dan. l.p.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #124 - 04.05.2004 at 19:23:58
 
Halo Toni,

Ti si izpostavil (oz. Lilith je izpostavila) grupnega kot problem, kot nekaj kar te moti. Ko si bil povprasan, kaj te moti, si izpostavil osebno prizadetost. Zatem si to osebno prizadetost zameglenicil v ustvarjanje kulturne klime, "ki tebi ni prijazna", oz. ti ni pisana na kozo.

Posebej si poudaril, da to kulturno klimo soustvarjamo vsi in pozival k odresitvi oz. ustvarjanju klime, ki "bo bolj prijazna".

Debata, ki se razvija ni vec niti psevdo-duhovna niti psevdo-akademska, ampak cedalje bolj odkrito politicna. Tako, da gledam na tvoj poskus, po ze nekaj podobnih, ki gredo zunaj okvirov debate, da bi zadevo vrnil nazaj v struge argumenta, zal kot samo na se enega od tvojih retoricnih trikov. Sad

Ce se vrnem k tvojem odgovoru. V mojem svetu je tudi marskikaj skodljivega, tako da tvoja trditev da v mojem svetu ni nicesar, kar bi lahko komu skodovalo, ne drzi. Med drugim stejem med skodljivce tudi ljudi, kot si ti. V mojem svetu je skodljivec vsakdo, ki ovira odprto debato, vsakdo kdor poskusa z manipulacijami doseci svoje cilje ali ovirati druge v njihovi svobodi. Skodljivec je tisti, ki poskusa zapirati prostor o cem se sme in ne sme razpravljati, skodljivec je tisti ki odlocitve iz polja javne debate premika v zaprte kroge. Pa se marsikaksen drug bi se nasel.

Sam nisem antropolog in se niti priblizno ne spoznam na seksualnost v zgodovini in razlicnih kulturah, da bi ti lahko postregel s kaksnim priblizno kompetentnim odgovorom o seksualnih normah. Govoril sem izkljucno o tvojem pisanju tukaj, tako da bom tudi tokrat ostal pri tem. Govorim o tvojih manipulacijah. Celo v zadnjem prispevku si si privoscil se eno taksno, ko mi narekujes, kaj naj bi moral v svojem odgovoru tebi vkljuciti in upostevati. Da o tem, da si si privoscil sodbe (ki jih nisi z nicemer pojasnil in utemeljil) o tem, kaj jaz zmorem in kaj ne, niti ne govorim. Manipulacija je tudi podtikanje stalisc, ki jih niti ne zagovarjam in dejanj, ki jih nisem storil (od tega da iscem zunanja zagotovila, do tega da postavljam ljudi ki prakticirajo grupnjake v vlogo zrtev, pa ce bi pobrskal bi nasel se kaj).

Koncno pa je, natanko tako kot je manipulacija zahteva, da se nekdo udelezi skupinskega seksa, utemeljena z normalnostjo tega pocetja, manipulacija tudi prepoved oz. stigma, z utemeljitvijo, da gre za odvratno in cloveka nevredno pocetje. Pri tem si bil parkrat pozvan da te svoje trditve tudi pojasnis, utemeljis, nas razsvetlis s svojim spoznanjem. Tega po mojem mnenju nisi uspel pokazat, namrec da skupinski seks razdiralno vpliva na clovekovo osebnost (kjer je lezala lepa priloznost) in na njegove bivanje v druzbi (pokazal si samo, da tak clovek ni zazeljen v druzbi, kakrsno bi si ti zelel vzpostaviti).

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #125 - 04.05.2004 at 20:55:26
 
Mater, bp, ti je spet eden stopu na žulj. Po moje ti ni sile  tako paniko zganjat okrog toni_ja, saj nima nobenih administrativnih pooblastil,  da sistem foruma prirejal namenu, da bi se okolje 'prilagajalo njegovi osebni psihologiji' in si na tak način prisvojil 'božji dar, da ga obdajajo pravi ljudje', kot se je o tem precizno izrazi sami toni_. Toni_jevo orožje so samo argumenti in če te z njimi (oz. brez njih) ne more prepričat, res ne vem, od kod ti potreba po takem samozaščitnem obnašanju pred njegovo domnevno  manipulacijo.   Da bi pred poskusi njegove  manipualcije zaščitu druge  udeležnece foruma? Ta bo težka. Tistim, ki   bodo njegove argumente sprejel, ne moreš očitat, da so od njega zmanipuliran. Na tak način sprejmeš njegov način argumentacije, da so zmanipuliran vsi, ki podpirajo   njegovi 'osebni psihologiji' neustrezne prakse. Na tak način se vsi skupaj znajdemo v eni pat poziciji, v kateri argumentirana komunikacija  ni možna, kar je po moje v nasprotju z duhom in potencialom foruma, ki naj bi iskalcem  resnice omogočal predvsem odprto ponudbo  opcij, na kar si ti še skor po policajsko  budno pozorn.

Po moje je edina možna in sprejemljiva rešitu iz te pat situacije, da se toni_z nauči na  odprti sceni foruma ustvarjat okolje, v katerem ga bodo obdajali pravi ljudje. Ker le  v takem okolju so pravi ljudje lahko tud tisti, ki prakticirajo njegovi osebni psihologiji neustrezne prakse. Jeba za nas vse skupaj je, da se ne moremo med sabo izolirat tud če bi se hotl in da smo se zato prisrljen ne samo tolerirat ampak sprejemat v svoji različnosti ne da bi se zato med sabo moral ogrožat.  To je po moje lekcija, ki jo mormo v tem stoletju globalizacije vzet in tle je ena virtualna simulacija takega sprejemanja, ki mu ne zna noben v naprej postavit pravil in ki se lahko vzpostvljajo le skoz medsebojno zaupanje, da vsi štratamo iz iste pozicije in da ne gre za igrov na zmago in poraz ampak za vzpostvaljanje čist novih neizključujočih se  oblik sobivanja. Dej, bp,  še ti mal razmisl, kako bi k temu prispeval ne da bi to tvoje angažiranje nujno predpostvljalo spremembo toni_jevih stališč.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #126 - 04.05.2004 at 21:23:03
 
exorcist wrote on 28.04.2004 at 18:12:28:
Besedo "obsojanje" tukaj na forumu večina ljudi zlorablja, se izgovarja, manipulira in sprevrača v svoj prid. Isti primer so Izraelci, ki se imajo vedno za žrtve, vedno se spominjajo genocida še iz 2.sv.vojne, vsak film je že takoj antisemitističen, ki se dotika njihovega ljudstva, npr. Passion, ampak hudič je to, da so sami postali rablji, ki se imajo za žrtve, paradoksalno, ko raketirajo palestinske objekte in s Sharonovo agresivno politiko gradijo židovske naselbine na zasedenih območjih....

Torej, vprašanje, kdo koga sodi, kdo je sodnik, kdo sojenec?





Sodeč po tvojem postu sta vidva s Kr enmu kot dva mala  forumska Žida.  


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #127 - 05.05.2004 at 07:27:32
 
Quote:
 Ti pa si dober manipulator.



bp



Zdravo bp.

Apokaliptičar bo sedaj nehal. Ne vem edino kaj naj naredim s to  gajbo..., hm... jo   bom vzel kar s seboj, da ne bi koga zapeljala in bi se  povzpel na njo in.... Smiley

Na tvoj zadnji odgovor  ti podrobneje več ne bom odgovarjal, ker vidim da nima smisla - in vsekakor imaš vso pravico, da doživljaš svet in sebe tako  kot vaju doživljaš. (Konec koncev tudi sebi ves čas prisvajam to pravico.)
Ne morem pa mimo tega, kar nekje s svojim razmišljanjem o svetu in naši prisotnosti v njem posredno sporočaš.
Ves čas govoriš o odprtosti, svobodi, itd., ampak če si vzameš pogum za resno poučitev o tem, na katerih dejanskih vzvodih temelji najin ( in naš ) konkretni materialni in kulturni svet, boš hitro prišel do tega, da svet ki ga soustvarjaš ti ( in tebi podobni ) temelji na vzvodih bluzenja . V tem trenutnem obdobju, ki ga živiš v socialno in materialno dokaj varni obliki ( pri tem pa se mogoče še sam ne zavedaš kakšna sreča je to za človeka ) in je dovolj psihološkega in sociološkega prostora za preseravanje vsakršne vrste - Ko mi npr. ta prostor dupušča , da lahko gradim resno diskusijo o svetu in njegovih vprašanjih na predpostavki- kaj    jaz vem, da npr. ljudje  hodimo po glavi in....bla.., bla, bla . Vidiš, iz tega razloga sem si jaz drznil "narekovati" okvire tvojih odgovorov na moja mnenja in stališča.

Pa še za konec:
V tem stavku ( Quote ) pa sem začutil s strani tebe toliko občudovanja, da me je stavek takoj asociiral na to, kar mi je pred kratkim zaupala ženska oseba - namreč kako bi se naj nekatere ženske izrazile, ko opazijo lepoto druge ženske : Povejo ji, da je neprijetno privlačna.

Kakorkoli že. Bodi dobro.
l.p.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #128 - 05.05.2004 at 09:16:00
 
Toni_Zamene wrote on 04.05.2004 at 14:22:39:
To je pa tista točka, ko človek vedno znova ugotavalja , da je pravi Božji dar, če ga obdajajo pravi ljudje. ( vem, da me bo mogoče bp in še kdo spet "naskočil" s vprašanjem, s pozicije česa ali koga si jemljem pravico nekoga imenovati za bolj pravega in manj pravega , itd  ..). Z MOJE pozicije .


Bolj kot berem tole razpravo, bolj sem hvaležna, da so v mojem življenju Toniji tega sveta. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #129 - 05.05.2004 at 10:40:28
 
Toni_Zamene wrote on 30.04.2004 at 06:54:22:
V današnjem potrošniškem svetu ni problem posameznika  v tem, da je " napreden ", ampak očitno predvsem v tem , da zmore ohranjati svojo osebno integriteto in osebnostno suverenost v odnosu do "velikega očeta" ( beri : manipulativno močjo potrošniškega sveta in njegovega duha). Daleč največji izum modernega človeka je izum potrošništva.



Sem še enkrat čez tvoje poste na tem topiku in se zataknu ob tegale, ker tle mam jest (in po moje bp tud)  isto stališče do naše kulturne pogojenosti s potrošništvom oz. njegovim manipulitavnim duhom, ki z materialnimi dobrinami in čutnimi užitki zapolnjuje našo duhovno praznino. Ne samo zapolnjuje že izpraznjeno, ampak z marketinškimi pristopi to praznino clo  ustvarja, da jo lahko potem s svojimi produkti zapolnjuje. **x je v čutno  zapolnjevanje  potrošniško  sproducirane duhovne praznine  zihr maksimalno potegnjen  in res se je za vprašat, ali jo s svojo duhovno izpraznenostjo  hkrat tud sam ne producira.  Bi se strinjal s tabo, da jo zihr   producira in na tak način subtilno  onesnažuje kulturno klimo s svojo prisotnostjo, ampak  prepričtve tega onesnaževanja se ne  moremo več lotevat tko kot v srednjem veku  (s sežiganjem pohotnih grešnic na grmadi, ki so ble čist legalno obsojene in skurjene ne tolk zarad lastnih grešnih dejanj ampak predvsem  zarad njihovga subtilnega kvarnega vpliva  na krepostnost tožnikov). Srednjeveško obsojanje pohotne grešnosti se ni nehalo s tem, ko so skurli vse pohotne čarovnice, ampak z razsvetljensko miselnostjo, ki je odpravla veljavnost abosolutno zapovedanih resnic in   uvedla medsebojno toleranco  različnih osebnih stilov in iz tega izhajajočo osebno odgovornost za sprejem ali zavrnitu določenih resnic in njim odgovrjajočega obnašanja. Tko da duhovne klime se vsaj od razsvetljenstva naprej ne čisti več z obosojanjem ljudi, ki bi utegnili s svojimi vrednotami in  življenjskim stilom zastruplajti družbeno  klimo na način, da bi pri  pri drugih vzbujali  grešne misli, ampak le z obsojanjem njihovih konkretnih dejanj, dokazano usmerjenih zoper osebno integriteo drugega.  Razvetljenstvo je namreč zamejilo  osebni prostor posameznika,  za katerga je vsak odgovoren sam, tko da se ob poseganju v integriteto drugega ne more več zgovarajt na splošno družbeno klimo (če je  npr. nekdo zaloten pri kraji  bo svojo nedolžnost  težko dokazal z izgovarjanjem  na splošno družbeno klimo, v kateri itak vsi kradejo). Tko da argument, da je npr. spolno prakso nekatrerih treba obsojat zato ker zastruplja splošno družbeno klimo in prek nje osnesnažuje moj osebni prostor, po moje danes  ne more zdržat, če se seveda  imaš za  sebi ter drugim odgovorno osebo. Če pa  se za tko osebo nimaš, pol so ti pa vse kar se  ti dogaja itak drugi krivi, magari v obliki splošne družbene klime, od potrošništva naprej.      
       



Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #130 - 05.05.2004 at 10:58:36
 
titud wrote on 05.05.2004 at 10:40:28:
Sem še enkrat čez tvoje poste na tem topiku in se zataknu ob tegale, ker tle mam jest (in po moje bp tud)  isto stališče do naše kulturne pogojenosti s potrošništvom oz. njegovim manipulitavnim duhom, ki z materialni dobrinami in čutnimi užitki zapolnjuje našo duhovno praznino. Ne samo zapolnjuje že izpraznjeno, ampak z marketinškimi pristopi to praznino clo  ustvarja, da jo lahko potem s svojimi produkti zapolnjuje. **x je v čutno  zapolnjevanje  potrošniško  sproducirane duhovne praznine  zihr maksimalno potegnjen  in res se je za vprašat, ali jo s svojo duhovno izpraznenostjo  hkrat tud sam ne prodicira.  Bi se strinjal s tabo, da jo zihr   prodocuria in na tak način subtilno  onesnažuje kulturno klimo s svojo prisotnostjo,



do sem se zelo strinjam marketing je tisto kar danes producira navidezne potrebe ... ki navidezno izponjujejo praznino ... praznino, ki je tudi navidezna, kakor so navidezne potrebe, ki to praznino producirajo ...

začaran krog torej, ki ga je nekje treba presekat ... in o tem kako ga presekat pišeta (po mojem mneju) Lilith in Tony ...

Najprej presekat marketing in preprečit nadaljnje širjenje praznine ...

... in pa razrešit še eno delikatno vprašanje ... ali imajo ljudje, ki prakticirajo grupnjaka v sebi to praznino ... in da je ta praznina vzrok, da iščejo zapolnitev le te v čutnih užitkih ...

...na to zadnje vprašanje lahko spet odgovorim le na podlagi svojih opažanj v nekem dosti podobnem primeru ... samske ženske svojim vezanim kolegicam skos tupijo, da so postale gospodinje in ga nic vec ne žurajo v babji družbi ... da je pa ja nekaj najlepšega it v diskač in zapet enga luštenga tipčka za eno noč ...
... ja valda  Roll Eyes, če bi bilo to res potem se same ne bi koj spremenile, ko bi si našle kakšnega dečkota ...

...poleg tega ... noben par že v štartu ne začne prakticirat grupnjakov, ampak šele po tem ko se naveličata drug drugega ... neke vrste kompenzacija ... in dejansko filanje neke praznine, ki je zazevala med njima ...
... kako pa se to dejansko odrazi na drugih področjih njunega lajfa pa bi jaz zdajle težko sodila ... kakor tudi težko sodim o tem, ali je pristanek v grupnega zmeraj dan od obeh, ali pa je en od njiju (tako kot v mojem primeru anale) po sili razmer vanj prisiljen ... tko zlo subtilno ... po mojih spoznanjih, se v paru oba partnerja nikoli istočasno ne naveličata drug drugega in tisti, ki v tem primeru še ljubi, je v zlo bolečem položaju, ko mora gledat svojo ljubav sexat z nekom drugim
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #131 - 05.05.2004 at 11:05:31
 
Toni_Zamene wrote on 05.05.2004 at 07:27:32:
Ves čas govoriš o odprtosti, svobodi, itd., ampak če si vzameš pogum za resno poučitev o tem, na katerih dejanskih vzvodih temelji najin ( in naš ) konkretni materialni in kulturni svet, boš hitro prišel do tega, da svet ki ga soustvarjaš ti ( in tebi podobni ) temelji na vzvodih bluzenja . V tem trenutnem obdobju, ki ga živiš v socialno in materialno dokaj varni obliki ( pri tem pa se mogoče še sam ne zavedaš kakšna sreča je to za človeka ) in je dovolj psihološkega in sociološkega prostora za preseravanje vsakršne vrste - Ko mi npr. ta prostor dupušča , da lahko gradim resno diskusijo o svetu in njegovih vprašanjih na predpostavki- kaj    jaz vem, da npr. ljudje  hodimo po glavi in....bla.., bla, bla . Vidiš, iz tega razloga sem si jaz drznil "narekovati" okvire tvojih odgovorov na moja mnenja in stališča.

Med nama je pomembna razlika. Jest o stvareh, ki jih ne poznam odprto razpravljam, da bi jih poskusal spoznat. Ti pa si poln referenc na neko imaginarno znanje, ko pa si povprasan, tudi direktno, da kaj napises in pojasnis o tem svojem znanju pa utihnes oz. se izognes odgovoru. Obnasas se skratka podobno kot vecina ezoterikov in salabajzerjev tukaj in drugod.

V tem zadnjem odgovoru recimo, si direktno zaljiv, sicer v svoji pocukrani obliki, pa zato nic manj. Trdis, da to, kar pisem, temelji na cistem bluzenju (hmm, le kje si imel priliko te temelje spoznat?), pa se da se preseravam po vrhu. Vse to primerjas z nekimi svojimi okvirji, ki pa zaenkrat ostajajo za vse se velika skrivnost. Ko pa bi lahko pokazal kje in s cim bluzim in kako se preseravam, te pa vedno zmanjka.

To pa gotovo ni lastnost, ki bi si zasluzila moje spostovanje. Kvecjemu gre za obcudovanje tvojih retoricnih obratov in sposobnosti. To pa je podobno obcudovanju recimo Virusa HIV, ko recimo gledam in se cudim, kako se taka rec razmnozuje in kako lahko, ce se ji to dopusti, zacne povzrocat terminalno skodo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #132 - 05.05.2004 at 11:23:43
 
Bp, a ni to zanimivo, kako ti ves čas s prefinjenim izborom besed in besednih zvez izražaš svojo aroganco, cinizem...pa namiguješ, da je oseba, s katero imaš opravka "butl".
Ko pa se pojavi nekdo, ki ima dost jajc, da ti odkrito pove, da si ti "butl", potem pa se obnašaš kot užaljena nevesta. In mu očitaš, da je žaljiv. Ja kaj pa misliš, kakšen si ti? Tudi very much žaljiv...samo na tak prefinjen manipulativen način, ko ni pravzaprav na kaj pokazati. Kapo dol, spreten si v tem, ni kaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #133 - 05.05.2004 at 11:25:26
 
sinjeoka wrote on 05.05.2004 at 10:58:36:
... in pa razrešit še eno delikatno vprašanje ... ali imajo ljudje, ki prakticirajo grupnjaka v sebi to praznino ... in da je ta praznina vzrok, da iščejo zapolnitev le te v čutnih užitkih ...

...na to zadnje vprašanje lahko spet odgovorim le na podlagi svojih opažanj v nekem dosti podobnem primeru ... samske ženske svojim vezanim kolegicam skos tupijo, da so postale gospodinje in ga nic vec ne žurajo v babji družbi ... da je pa ja nekaj najlepšega it v diskač in zapet enga luštenga tipčka za eno noč ...
... ja valda  Roll Eyes, če bi bilo to res potem se same ne bi koj spremenile, ko bi si našle kakšnega dečkota ...

...poleg tega ... noben par že v štartu ne začne prakticirat grupnjakov, ampak šele po tem ko se naveličata drug drugega ... neke vrste kompenzacija ... in dejansko filanje neke praznine, ki je zazevala med njima ...

Tisto ta prvo vprasanje je po mojem tukaj centralno. Moje mnenje je, da mora obstajat ze v zacetku nek manjko, da lahko kakrsenkoli marketing sploh "prime".

Aja, hotel se se dodat, da obstajajo tudi pari, ki se ze kaj kmalu oz. na zacetku dogovorijo za odprto razmerje. Sicer si pri tem kaj lahko predstavljam, da lahko v takem razmerju vsaj eden od partnerjev vcasih trpi.

Jest mislim, da ni to, da te pritegne se neka druga oseba, potem ko si v nekem varnem partnerskem razmerju, prav noben izjemen dogodek, se dogaja vsak dan in za vsakim voglom. Zadrzat ljubezen skozi celo zivljenje je velika umetnost in tistih nekaj umetnikov, ki jim to uspe, si zasluzi vse moje spostovanje.

Nekateri sledijo temu impulzu, drugi se zaradi spostovanja do partnerja zadrzijo, drugi pa brzdajo svoje nagone zaradi strahu pred posledicami.
Glede na to, da je prvih kar veliko (in jih je od nekdaj bilo), da nasa civilizacija zato se ni propadla, mogoce to le nima tako razdiralnega ucinka, kot si kdo misli.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #134 - 05.05.2004 at 11:26:28
 
titud wrote on 05.05.2004 at 10:40:28:
Srednjeveško obsojanje pohotne grešnosti se ni nehalo s tem, ko so skurli vse pohotne čarovnice, ampak z razsvetljensko miselnostjo, ki je odpravla veljavnost abosolutno zapovedanih resnic in   uvedla medsebojno toleranco  različnih osebnih stilov in iz tega izhajajočo osebno odgovornost za sprejem ali zavrnitu določenih resnic in njim odgovrjajočega obnašanja. Tko da duhovne klime se vsaj od razsvetljenstva naprej ne čisti več z obosojanjem ljudi, ki bi utegnili s svojimi vrednotami in  življenjskim stilom zastruplajti družbeno  klimo na način, da bi pri  pri drugih vzbujali  grešne misli, ampak le z obsojanjem njihovih konkretnih dejanj, dokazano usmerjenih zoper osebno integriteo drugega.  Razvetljenstvo je namreč zamejilo  osebni prostor posameznika,  za katerga je vsak odgovoren sam, tko da se ob poseganju v integriteto drugega ne more več zgovarajt na splošno družbeno klimo (če je  npr. nekdo zaloten pri kraji  bo svojo nedolžnost  težko dokazal z izgovarjanjem  na splošno družbeno klimo, v kateri itak vsi kradejo). Tko da argument, da je npr. spolno prakso nekatrerih treba obsojat zato ker zastruplja splošno družbeno klimo in prek nje osnesnažuje moj osebni prostor, po moje danes  ne more zdržat, če se seveda  imaš za  sebi ter drugim odgovorno osebo. Če pa  se za tko osebo nimaš, pol so ti pa vse kar se  ti dogaja itak drugi krivi, magari v obliki splošne družbene klime, od potrošništva naprej.     
   


V tej splošni družbeni klimi, kjer je vsak posameznik odgovoren za svoj osebni prostor,  rastejo tudi otroci, ki šele postajajo odgovorni posamezniki in v danem trenutku nimajo sposobnosti prevzeti vso odgovornost za svoj osebni prostor nase. Njim v prid želim takšno družbeno klimo, kjer je spolnost vrednota, ki vključuje ljubezen in spoštovanje sočloveka.

In zato se mi zdi vredno povzdigniti glas in opozoriti na praznino v človeku in človeških medsebojnih odnosih, ki nastaja zaradi popačenih in razvrednotenih predstav o spolnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 17