Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 17
(Read 50506 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #135 - 05.05.2004 at 11:31:13
 
Quote:
Tisto ta prvo vprasanje je po mojem tukaj centralno. Moje mnenje je, da mora obstajat ze v zacetku nek manjko, da lahko kakrsenkoli marketing sploh "prime".

bp


a si se kdaj vprašal kaj generira manjko pri čisto tipični slovenski lastnosti ... tekmi med sosedi za boljši, predvsem pa prestižnejši avto ...

v končni fazi ima avto samo eno fumkcijo, da te varno prepelje iz točke A v točko B ... cena med Clom in Audijem A3 pa je precejšnja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #136 - 05.05.2004 at 11:37:54
 
lola wrote on 05.05.2004 at 11:26:28:
V tej splošni družbeni klimi, kjer je vsak posameznik odgovoren za svoj osebni prostor,  rastejo tudi otroci, ki šele postajajo odgovorni posamezniki in v danem trenutku nimajo sposobnosti prevzeti vso odgovornost za svoj osebni prostor nase. Njim v prid želim takšno družbeno klimo, kjer je spolnost vrednota, ki vključuje ljubezen in spoštovanje sočloveka.

In zato se mi zdi vredno povzdigniti glas in opozoriti na praznino v človeku in človeških medsebojnih odnosih, ki nastaja zaradi popačenih in razvrednotenih predstav o spolnosti.



Tole si dobro napisala Lola.
Ti pa priporočam, da daš svoje otroke, če jih imaš ali da poveš sosedom, znancem in prijateljem za čistilnega učitelja in naj zaupajo otroke našemu čistilcu Andresu, mislim, da jih bo najbolje poučil kaj je to ljubezen, spolnost in grupnjak.
Pa vso srečo, pa sej ne bodo potrebovali sreče, sej bodo v dobrih rokah.

Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #137 - 05.05.2004 at 11:40:12
 
Andres wrote on 04.05.2004 at 21:23:03:
Sodeč po tvojem postu sta vidva s Kr enmu kot dva mala  forumska Žida.  


Andres



O čistilec grupnih bruhcev, sem počaščen.
Pa veselo čiščenje  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #138 - 05.05.2004 at 11:41:11
 
Lilith wrote on 05.05.2004 at 11:23:43:
Bp, a ni to zanimivo, kako ti ves čas s prefinjenim izborom besed in besednih zvez izražaš svojo aroganco, cinizem...pa namiguješ, da je oseba, s katero imaš opravka "butl".
Ko pa se pojavi nekdo, ki ima dost jajc, da ti odkrito pove, da si ti "butl", potem pa se obnašaš kot užaljena nevesta. In mu očitaš, da je žaljiv. Ja kaj pa misliš, kakšen si ti? Tudi very much žaljiv...samo na tak prefinjen manipulativen način, ko ni pravzaprav na kaj pokazati. Kapo dol, spreten si v tem, ni kaj.

Lilith, nisem do vseh enak. Pa tudi med vrstice ni bilo vedno zapisano tisto, kar tam ti preberes.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #139 - 05.05.2004 at 11:45:45
 
sinjeoka wrote on 05.05.2004 at 10:58:36:
začaran krog torej, ki ga je nekje treba presekat ... in o tem kako ga presekat pišeta (po mojem mneju) Lilith in Tony ...

Najprej presekat marketing in preprečit nadaljnje širjenje praznine ...


Klin se s  klinom izbija, zato novodobna duhovnost uprabalja čist iste  marketinške prijeme  za ustvrjanje potrebe po vedno novih in  duhovnih vsebinah, ki znotraj potrošniške pardigme subtilno  zapolnjujejo mesto izpraznjeni materilno produkciji blaga in čutnih storitev.  Tko da  je  po moje res potrebno čist razkinit z marketingom če bi se res hotel losat kontaminacije s potrošniško izpraznestostjo, samo kaj se tega procesa
brez marketinškega pristopa ne zanmo učinkovito lotit  Undecided Angry Sad.  


Quote:
... in pa razrešit še eno delikatno vprašanje ... ali imajo ljudje, ki prakticirajo grupnjaka v sebi to praznino ... in da je ta praznina vzrok, da iščejo zapolnitev le te v čutnih užitkih ...


Pr grupnjakih je po moje bistven poudarek na skupinskosti spolnega akta, ki ziher potencira občutje **ulane ekstaze. To je čist podben psihološki  pojav kot pri maši, rock koncertu, rave partyu, športnem navijaštvu al pa v skupinski psihodonimaki pri npr. intenzivih razsvetljenja. Čutnost se skoz  vzajemnost  intenzivira, ampak se hkrat občutenja  tud posplošijo, izgubi se občutek za konkretnega  drugega in samozavedanje, zato so takšna stanja tud dost bolj dovzetna za  manipulacije  starni vodij ali pa so preproto čustveno plehka in prazna kljub občutkom čutne izponjenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #140 - 05.05.2004 at 11:58:14
 
sinjeoka wrote on 05.05.2004 at 11:31:13:
a si se kdaj vprašal kaj generira manjko pri čisto tipični slovenski lastnosti ... tekmi med sosedi za boljši, predvsem pa prestižnejši avto ...

v končni fazi ima avto samo eno fumkcijo, da te varno prepelje iz točke A v točko B ... cena med Clom in Audijem A3 pa je precejšnja

Ne verjamem, da bi znal najti en sam odgovor, ki bi pokril vse probleme in vse primere.

Aja, zadnjic sem slucajno v nekem casopisu naletel na statistiko (se ne spomnim kje in stevilke navajam po spominu), ki pravi da Slovenci kupujemo 50% avtomobilov nizjega razreda. V Evropi je ta odstotek okrog 20%, v drzavah pristopnicah EU pa tam nekje 27%).  Najbolj popularen avto je Clio.

Glede na te podatke, mi tvoje gornje trditve zgledajo kot marketing, samo mi ni jasno, kaj mi poskusas prodat. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #141 - 05.05.2004 at 12:07:20
 
Quote:
Ne verjamem, da bi znal najti en sam odgovor, ki bi pokril vse probleme in vse primere.

Aja, zadnjic sem slucajno v nekem casopisu naletel na statistiko (se ne spomnim kje in stevilke navajam po spominu), ki pravi da Slovenci kupujemo 50% avtomobilov nizjega razreda. V Evropi je ta odstotek okrog 20%, v drzavah pristopnicah EU pa tam nekje 27%).  Najbolj popularen avto je Clio.

Glede na te podatke, mi tvoje gornje trditve zgledajo kot marketing, samo mi ni jasno, kaj mi poskusas prodat. Wink

bp


u bistvu si zgrešil point pisanja ... jaz sem govorila o tekmi sami ne pa s katerimi avtomobili v praksi tekmujejo sosedje ...

včasih je zadosti že malo novejša serija Cliota ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #142 - 05.05.2004 at 12:26:51
 
lola wrote on 05.05.2004 at 11:26:28:
V tej splošni družbeni klimi, kjer je vsak posameznik odgovoren za svoj osebni prostor,  rastejo tudi otroci, ki šele postajajo odgovorni posamezniki in v danem trenutku nimajo sposobnosti prevzeti vso odgovornost za svoj osebni prostor nase. Njim v prid želim takšno družbeno klimo, kjer je spolnost vrednota, ki vključuje ljubezen in spoštovanje sočloveka.

In zato se mi zdi vredno povzdigniti glas in opozoriti na praznino v človeku in človeških medsebojnih odnosih, ki nastaja zaradi popačenih in razvrednotenih predstav o spolnosti.


Po moje se otrok s takim  pozdigovanje glasu ne ščiti kaj dost. Glih kontra, naše povzdigovanje glasu čutjo kot moraliziranje, obejkt obosojanja pa se jim zdi zarad prepovedi še bolj vznemirljiv, zato tud zlahka najde luknjo za vdor v njegov slabo zaščiten osebni prostor.

Po moje otrok ne moremo  začititit  pred neugodno družbeno klimo s tem, da jih držimo zaprte znotraj svojga osebnega prostora, ampak zgolj s tem, da jim z zgeldom zgolj  pokažemo vrednost trdnega osebnega prostora sploh, da si ga bodo motiviran tud sami ustvarit. Tko npr. ne moreš preprečit tega, da se bo otrok drugiral s tem, da boš obsojal drogeraše, mu onemogočal stik z okoljem, v katerem je prisotna droga itd., ampak se mora otrok zavedat, da bo sam odgovoren za to, ali bo podlegu blišču in bedi drogeraške scene  ali ne. Zato ne bodo krivi niti njegovi drogeraški prijatli niti dilireji niti pruknjeni prfoksi v šoli niti jest kot starš ampak njegova lastna nesposbnost in nepripravljenost ustvarit si osebni prostor, v katerem  se na subtilne  ali agresvne vplive naštetih družbenih dejanikov  nima kaj za zgovarjat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #143 - 05.05.2004 at 12:33:00
 
sinjeoka wrote on 05.05.2004 at 12:07:20:
u bistvu si zgrešil point pisanja ... jaz sem govorila o tekmi sami ne pa s katerimi avtomobili v praksi tekmujejo sosedje ...

včasih je zadosti že malo novejša serija Cliota ...

Po mojem sem ti pa odogovoril s prvim stavkom. Pa si nisem mogel kaj, da ne bi zraven se spiknil, na temo tipicno slovenska lastnost.

Lahko bi se dodal kaksnega Maslowa, da je potreba po statusu ena od potreb v njegovi hierarhiji. Ampak mu ne verjamem cisto, po mojem gre za potrebo po biti sprejet v neko druzbo, kar pa je pri nas mogoce predvsem z zunanjim dokazovanjem svoje prizadevnosti in pridnosti na eni strani (magari z rozami na gorenjskih oknih). Na drugi strani pa je ze marsikje mocno prisotna tudi cisto potrosniska miselnost, kupovanje zivljenskih stilov in podobno, kar pa je po mojem spet samo urbani derivat iste potrebe.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #144 - 05.05.2004 at 13:13:57
 
Quote:
Po mojem sem ti pa odogovoril s prvim stavkom. Pa si nisem mogel kaj, da ne bi zraven se spiknil, na temo tipicno slovenska lastnost.

Lahko bi se dodal kaksnega Maslowa, da je potreba po statusu ena od potreb v njegovi hierarhiji. Ampak mu ne verjamem cisto, po mojem gre za potrebo po biti sprejet v neko druzbo, kar pa je pri nas mogoce predvsem z zunanjim dokazovanjem svoje prizadevnosti in pridnosti na eni strani (magari z rozami na gorenjskih oknih). Na drugi strani pa je ze marsikje mocno prisotna tudi cisto potrosniska miselnost, kupovanje zivljenskih stilov in podobno, kar pa je po mojem spet samo urbani derivat iste potrebe.

bp


zdaj si si odgovoril na vprašanje od kod izvira "manko" ... oziroma da je to približno enako kupovanje statusa v družbi ...

... kar se pa kupovanja statusa tiče, ti pa lahko iz latnih izkušenj povem, da smo slovenci pravi južnkai v tem smislu" ogormno investiramo v kalup (beri cunje in avto)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #145 - 05.05.2004 at 13:15:43
 
titud wrote on 05.05.2004 at 12:26:51:
Po moje se otrok s takim  pozdigovanje glasu ne ščiti kaj dost. Glih kontra, naše povzdigovanje glasu čutjo kot moraliziranje, obejkt obosojanja pa se jim zdi zarad prepovedi še bolj vznemirljiv, zato tud zlahka najde luknjo za vdor v njegov slabo zaščiten osebni prostor.

Po moje otrok ne moremo  začititit  pred neugodno družbeno klimo s tem, da jih držimo zaprte znotraj svojga osebnega prostora, ampak zgolj s tem, da jim z zgeldom zgolj  pokažemo vrednost trdnega osebnega prostora sploh, da si ga bodo motiviran tud sami ustvarit. Tko npr. ne moreš preprečit tega, da se bo otrok drugiral s tem, da boš obsojal drogeraše, mu onemogočal stik z okoljem, v katerem je prisotna droga itd., ampak se mora otrok zavedat, da bo sam odgovoren za to, ali bo podlegu blišču in bedi drogeraške scene  ali ne. Zato ne bodo krivi niti njegovi drogeraški prijatli niti dilireji niti pruknjeni prfoksi v šoli niti jest kot starš ampak njegova lastna nesposbnost in nepripravljenost ustvarit si osebni prostor, v katerem  se na subtilne  ali agresvne vplive naštetih družbenih dejanikov  nima kaj za zgovarjat.    


fino, zdej pa povej še kako se to stori ... vzgaja namreč, ne da bi bobu rekli bob in praznini praznina in devianci devianca?

skratka ... najboljš je bit tiho in pustit, da se otroci sami naučijo vzorcev, ki jim parvimo govorica
in tako dalje do lastnih vrednostnih sodb

budalaščina
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #146 - 05.05.2004 at 13:58:06
 
sinjeoka wrote on 05.05.2004 at 13:15:43:
fino, zdej pa povej še kako se to stori ... vzgaja namreč, ne da bi bobu rekli bob in praznini praznina in devianci devianca?

skratka ... najboljš je bit tiho in pustit, da se otroci sami naučijo vzorcev, ki jim parvimo govorica
in tako dalje do lastnih vrednostnih sodb

budalaščina


Trdim,  da ni dobro obosojat, kar pa ne pomen, da bi moral molčat.  Naprotno, pomen komunicirat in to dost ampak na način, da si otrok sam ustvrja vrednostno sodbe, ker le če si jih bo sam ustvaru bo  tud čutu osebno odgovrnega za to, če bo zadeve spustu v osebni prostor al pa ne.  Ne more si ustvarit sodbe, če zadeve ne pozna in  če ji ne pusti tolk bliz, da jo sploh lahko zavestno sprejme al pa zavrne. Govorit je potrebno in to dost in zihr se skoz komunikacijo odraža tud naš vrednostni sistem, iz katerga je otroku razvidno, kaj jest spuščam v svoj osebni prosotor in kaj ne. Samo otrok se  mora naučit ločit, da to je moj prostor in ne njegov in da če bo men  nesprejmljive stvari spuščov v svoj osebni prsostor ne bom zarad tega najebal tolk jest kolkr predvsem on sam. Zato je  pogovor čist kontraprodukitiven, če gradi na obsodbi/prepovedi  in ne na inforamciji, ki dopušča izbiro in s tem na odgovornost za izbrano. Za tisto, človeku  otroku ni prepuščeno izbrat, mu tud odvornosti  ni treba prevzet in čist prav nardi, da jo preloži na kogarkoli izven sebe in zato se marsikdo čist upravičeno cel lajf počut, da je  žrtu drugih.    
 
           
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #147 - 05.05.2004 at 14:16:07
 
titud wrote on 05.05.2004 at 13:58:06:
Trdim,  da ni dobro obosojat, kar pa ne pomen, da bi moral molčat.  Naprotno, pomen komunicirat in to dost ampak na način, da si otrok sam ustvrja vrednostno sodbe, ker le če si jih bo sam ustvaru bo  tud čutu osebno odgovrnega za to, če bo zadeve spustu v osebni prostor al pa ne.  Ne more si ustvarit sodbe, če zadeve ne pozna in  če ji ne pusti tolk bliz, da jo sploh lahko zavestno sprejme al pa zavrne. Govorit je potrebno in to dost in zihr se skoz komunikacijo odraža tud naš vrednostni sistem, iz katerga je otroku razvidno, kaj jest spuščam v svoj osebni prosotor in kaj ne. Samo otrok se  mora naučit ločit, da to je moj prostor in ne njegov in da če bo men  nesprejmljive stvari spuščov v svoj osebni prsostor ne bom zarad tega najebal tolk jest kolkr predvsem on sam. Zato je  pogovor čist kontraprodukitiven, če gradi na obsodbi/prepovedi  in ne na inforamciji, ki dopušča izbiro in s tem na odgovornost za izbrano. Za tisto, človeku  otroku ni prepuščeno izbrat, mu tud odvornosti  ni treba prevzet in čist prav nardi, da jo preloži na kogarkoli izven sebe in zato se marsikdo čist upravičeno cel lajf počut, da je  žrtu drugih.    
 
           


ti si pobrkal 2 stvari ...

komunikacijo kamor spada tut obsojanje
in
konkretno izkušnjo

jaz pretirano pitje alkohola obsojam, pa ga kljub temu pijem
jaz obsojam nasilje, toda neka mera nasilja je včasih potrebna, da se ustavri red
jaz obsojam nasilni potrošniški marketing, dam pa marketingu in medijem toliko kredibilnosti, ker včasih posredujejo tut kako zlo pametno informacijo

in tako naprej ...

obsodba, še ne pomeni vedno neodprtost za debato, včasih potem temu lahko sledi tut experiment ...

... ama mene zagovorniki grupnjaka niso glih prepričal ... tko kot ne mirovniki v najkicah... pa še bi se kaj našlo

skratka jaz obsojam exesivnost ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #148 - 05.05.2004 at 14:18:51
 
sinjeoka wrote on 05.05.2004 at 13:13:57:
zdaj si si odgovoril na vprašanje od kod izvira "manko" ... oziroma da je to približno enako kupovanje statusa v družbi ...

Ne cisto. Ne gre toliko za kupovanje statusa, ta je samo ena od oblik, kot za potrebo pripadati oz. biti sprejet.

bp

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #149 - 05.05.2004 at 14:29:47
 
Quote:
Ne cisto. Ne gre toliko za kupovanje statusa, ta je samo ena od oblik, kot za potrebo pripadati oz. biti sprejet.

bp


ja genau ... ker pa folks ne more sprejemat vse enako se razvije konkurenca .... kdo bo bolj sprejet ...

...

...

...

in meni je vseeno kdo diktira butaste norme ali je to Cerkev ali pa moda ... isti k****
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10 11 12 ... 17