Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 17
(Read 50408 times)
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #165 - 06.05.2004 at 08:39:40
 
Devi wrote on 05.05.2004 at 17:38:44:
varnost je največja iluzija

Ja , bi bilo fajn, če bi kdo končno že razložil, kaj pomeni varnost kot iluzija.

Ker varnost je zame moj subjektivni občutek, ki ga nikakor nimam za iluzijo. Ljudje smo tako narejeni, da smo sprva odvisni od drugih in če nam ti nudijo dovolj fizične in psihološke varnosti, potem si jo sčasoma znamo ustvariti sami zase oz. v sebi.

Kje pa so tu iluzije, pa res pojma nimam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #166 - 06.05.2004 at 08:56:33
 
Toni_Zamene wrote on 05.05.2004 at 17:35:09:
Titud,

ta primerjava z bakterijami in virus sploh ni slaba.

Jaz bi  le zamenjal besedo škodljiva z nevarna.

Mislim, da je sporočilnost tega , če uporabim izraz nevarna povsem nekaj drugaga, ker s tem na nek način že predpostavim možnost obstoja nekega okolja (v praktičnem življenju pomeni to Božji dar, da me obdajajo pravi ljudje) , ki je na nekaj  ustrezno pripravljeno , in to  s tem ,da prvič sploh prizna obstoj teh nevarnih stvari, drugič pa, da razume način delovanja teh  nevarnih stvari in konkretno tudi nekaj naredi za to, da se ne naredi škoda.


Ma ja, ampak ustvarjenje okolja, v katerem  naj bi bli na to nevarnost pripravljeni, lahko prav hitro izenači z borbo proti  nevarnostim (išči in uniči). Obsedednost z varnostjo se hitr spreveže v eno samo borbo do (dokončnega?) iztrebljenja zla, zato je aboslutna varnost v tem smislu res iluzija. Konkretno delat na tem, da se ne dela škoda, se po moje lahko še najboljš tko kot gape pravi, da delaš  tisto, kar je po tvojem   prepričanju dobro in dopustiš tud drugim, da delajo v skladu s tem  njihovim prepričanjem. Tako pa seveda  lahko delaš  le ob zavesti,  da je v vse v temelju dobro oz.  da vse v  seb nosi potencial, da je lahko hkrat dobro tud za drugega. V tem smislu dopstučaš prostor tud za viruse in bacile in  nimaš nobene potrebe po tem, da bi ves svoj lajf osredotoču  (kot una dohtarca novakova z reklame za bref) na njihovo zalezovanje in uničevanje.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #167 - 06.05.2004 at 10:46:53
 
Lilith wrote on 06.05.2004 at 08:39:40:
Ja , bi bilo fajn, če bi kdo končno že razložil, kaj pomeni varnost kot iluzija.

Iluzijo je Osho razložil kot nekej, kar skoraj obstaja. Ko imaš stvar pred nosom, drži, če pa jo od daleč pogledaš, izgubi ves pomen.
Varnost si je delat v glavi take in onake koncepte, po katerih si razložiš svet, da ga urediš v nekakšne predalčke med katerimi se pozneje boljše znajdeš in te ne begajo. Varno je, ko misliš, da si lahko nekaj razložiš in imaš od tistega trenutka dalje to pod svojo kontrolo, kao da razumeš in je zaradi tega svet razložen, predvidljiv, varen pred spremembami, pred nepredvidljivim, pred skrivnostnim al pa clo nerazložljivim. Da lahko v takih konceptih pol deluješ brez napak in da ne moreš nobenega prav/narobe zgrešit al pa narobe razumet.
Ampak ti koncepti so iluzija, iz dneva v dan se ti v glavi podirajo, ko spremeniš zorni kot, so videt stvari drugačne, če jih pogledaš od daleč, imajo čist drugačen pomen al so pomembne sam zarad nečesa drugega, ne pa zarad same sebe, ko doživiš nekej novega, razumeš nekej novega. Odvisno je od percepcije s katero na nekaj gledaš, ne pa od stvari samih po sebi.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #168 - 06.05.2004 at 10:54:12
 
Devi, ne mi zameriti, ampak če verjameš v to, kar si pisala, potem najbrž verjameš tudi v to, da je tvoje življenje samo iluzija. Ali pa se motim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #169 - 06.05.2004 at 11:02:14
 
ja, se motiš
življenje ni iluzija
to, kar o njem mislimo, pa ponavadi je
sam ne vem, kaj ima vse skupaj z varnostjo zveze?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #170 - 06.05.2004 at 11:37:13
 
Devi wrote on 06.05.2004 at 11:02:14:
ja, se motiš
življenje ni iluzija
to, kar o njem mislimo, pa ponavadi je


Misu je življenje samo (mislim, torej sem). To,  kaj o njem mislimo, pa je že drugo vprašanje..  Undecided Smiley  
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #171 - 06.05.2004 at 11:56:20
 
Devi wrote on 06.05.2004 at 11:02:14:
ja, se motiš
življenje ni iluzija
to, kar o njem mislimo, pa ponavadi je
sam ne vem, kaj ima vse skupaj z varnostjo zveze?

ja jo ima  Wink
Dokler živimo "urejeno" in vezano/pogojeno z materialnim svetom, mislimo da smo varni - iluzija
Ob spoznanju da obstaja še en nevidni/duhovni svet prihajamo do novih spoznanj, prejšnja varnost se razblini ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #172 - 07.05.2004 at 14:47:33
 
Toni_Zamene wrote on 05.05.2004 at 16:07:16:
bp, prosim preberi si ta stavek- ki si ga sam zapisal -100-krat ga preberi.
Če še vedno ne boš mogel ugotoviti kje je moj osebni problem ob branju tega stavka in da se ti drznem nalagati takšne naloge in sem s tem žaljiv do tebe, ga prosim preberi še 1000-krat.

Toni,

Meni je manj pomembna tvoja norma, kot pa odnos, ki ga imas do drugih, namrec ali bos druge, ki ne zivijo po tvojih normah pustil, da zivijo svoje zivljenje, se jim vtikal v njihovo intimo ali jih kar sezigal na grmadi.

Vsekakor se bom potrudil, da ne bo imel nihce, ki bi se zelel vtikati v mojo intimo ali pa bognedaj cesarkoli hujsega, imel kakrsnekoli moci tega pocet. To stejem pod svoje dolznosti.

Javni obsojanje intimnega vedenja drugih ljudi pa je vtikanje v intimo drugega.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #173 - 07.05.2004 at 15:03:51
 
Quote:
Javni obsojanje intimnega vedenja drugih ljudi pa je vtikanje v intimo drugega.

bp


Spolzko....

Zakaj potemtakem "intimno" vedenje dajo v JAVNOST?

In zakaj je potem to enostransko vtikanje v intimo drugega.

Torej BP, sleci se in se nag sprehodi po bavarskem dvoru in to pojasni belohaljnikom, ko ti bodo podarjali zastonj oblačilce s predolgimi rokavi!
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #174 - 07.05.2004 at 15:42:45
 
Gru Gru wrote on 07.05.2004 at 15:03:51:
Spolzko....

Zakaj potemtakem "intimno" vedenje dajo v JAVNOST?



Niti ni  rolk spolzko. Osebnega prostora ne vzpostvaljamo   izven javnega ali v nasprotju z njim, ampak v  njem. Je iz istega 'materiala', le uporabljen je na drugačen, vsakemu  induvidulen način. ( po svoji lastni kodi, ki je  vsakič znova generirana po enem skrivnem   algoritmu, ampak vedno  le  iz  nabora vseh možnosti). Tko da oseben prostor ni od javnosti  tko kvalitarivno drugačen, da se ga ne bi dalo javno dešifrirat in nič v javnem prostoru ni tekga, da se ne bi dalo uporabit zasebno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #175 - 07.05.2004 at 16:10:14
 
Quote:
Vsekakor se bom potrudil, da ne bo imel nihce, ki bi se zelel vtikati v mojo intimo ali pa bognedaj cesarkoli hujsega, imel kakrsnekoli moci tega pocet. To stejem pod svoje dolznosti.



Končno si pričel pametno govoriti.

Pozabil si pa dodati, da seveda ne boš šel s svojo intimo javno opletati ali iskal kakršnekoli druge možnosti, skozi katere bi s svojo intimo posegal v intimo drugega.

V nasprotnem primeru pa ti je Edi podal zelo umestno pripombo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #176 - 08.05.2004 at 11:24:45
 
Gru Gru wrote on 07.05.2004 at 15:03:51:
Spolzko....

Zakaj potemtakem "intimno" vedenje dajo v JAVNOST?

In zakaj je potem to enostransko vtikanje v intimo drugega.

Torej BP, sleci se in se nag sprehodi po bavarskem dvoru in to pojasni belohaljnikom, ko ti bodo podarjali zastonj oblačilce s predolgimi rokavi!

Ce bi se nag sprehodil po bavarskem dvoru, je to precej javno dejanje. Pome bi prisli mozje v modrem in ne mozje v belem in me pridrzali zaradi krsenja javne morale. Mogoce bi me lahko posusali prepricati, da grem prostvoljno na kaksno zdravljenje, mogoce bi me lahko tja poslal sodnik (upam da ne za prekrske).

Ko da nekdo drug svoje vedenje, ki bi ga ti sicer oznacil za intimno, v javnost, potem je to vedenje javno in tukaj ni kaj dosti za diskutirat, samo za dodat, da pa zato se vedno ostane intimno vse tisto, cesar ta oseba ni objavila. Torej ce kdo objavi intimne podrobnosti te iste osebe, do katerih pa se je dokopal preko drugih virov, pa je odgovoren za skodo, ki jo s tem lahko tej osebi povzroci.

O tem, da je skupinski seks, ce se ne dogaja ravno na bavarskem dvoru, lahko del intime, ste pa ze razcistili cisto na zacetku teme o skup. seksu. Preberi si se enkrat.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #177 - 08.05.2004 at 11:49:16
 
Lilith wrote on 07.05.2004 at 16:10:14:
Končno si pričel pametno govoriti.

Lilith,

Dokler obsojas pojave kot take, ti kar. Do vrednostnih sodb, kot tudi do politicnega delovanja imas vso pravico. Vse do trenutka, ko bi zelela obsoditi zaradi njene zasebnosti cisto konkretne osebe, ali pa se spuscat v normiranje osebnih prostorov.

bp
Back to top
« Last Edit: 08.05.2004 at 13:37:41 by bp »  
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #178 - 08.05.2004 at 13:48:44
 
Quote:
Dokler obsojas pojave kot take, ti kar. Do vrednostnih sodb, kot tudi do politicnega delovanja imas vso pravico. Vse do trenutka, ko bi zelela obsoditi zaradi njene zasebnosti cisto konkretne osebe, ali pa se spuscat v normiranje osebnih prostorov.

jest sm tud tko slišu, da dejanja obsojat je kulj, oseb, ki so jih zagrešile pak ne.

jest rajši ne obsojam niti niti ... je blj zihr ...

rajši sprejemam in eno in drugo ... no ja ... vsaj delam na tem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #179 - 10.05.2004 at 08:09:52
 
Quote:
Toni,

Meni je manj pomembna tvoja norma, kot pa odnos, ki ga imas do drugih, namrec ali bos druge, ki ne zivijo po tvojih normah pustil, da zivijo svoje zivljenje, se jim vtikal v njihovo intimo ali jih kar sezigal na grmadi.

Vsekakor se bom potrudil, da ne bo imel nihce, ki bi se zelel vtikati v mojo intimo ali pa bognedaj cesarkoli hujsega, imel kakrsnekoli moci tega pocet. To stejem pod svoje dolznosti.

Javni obsojanje intimnega vedenja drugih ljudi pa je vtikanje v intimo drugega.

bp


BP, se strinjam z Lilith.
Končno si se zganil in pričel pametno govoriti.

Kar se pa politike tiče - politika se ves čas dogaja, če se jaz tega zavedam ali ne zavedam. Dogaja se namreč skozi našo drugačnost ter interesno različnost - tako da, če se  ne strinjam s teboj v kakšni stvari ,se me najbrž ne bo dalo odpraviti s pripombo o politični agitaciji. Gre zgolj za skrb za osebni prostor v katerega mi ne bo nihče posegal v imenu takozvanih novodobnih politike presegajočih idej.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 10 11 12 13 14 ... 17