Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17 
(Read 50309 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #210 - 12.05.2004 at 10:58:55
 
vida wrote on 12.05.2004 at 10:18:18:
mhm, no bom probala bit. Pozorna sem bila na misel, da za vsak slučaj rajši sprejmeš eno in drugo ... Lahko se tud držimo splošnih norm ki nam jih drugi priporočajo, pa prej al slej tud za te ugotovimo, da niso to za kar se proglašajo.
Na kaj se pol opret. Jaz bi rekla na izkušnje. V danem trenutku se odločam in temu primerno tud reagiram. Če sem se odločila narobe, se bom pa drugič ali pa tretjič prav, odvisno kako hitro se učim.
Lahko pa se tud na začetku odločim, da bom sprejemala brez da bi razumela in se s tem zaprem učenju. Kar ne razumem ne morem sprejet ali se tle motim  ???


Za  sprejemnje brez potrebe po razumevanju  rabmo brezpogojno zaupanje. Ta transfer zaupanja na nas bi moral v bistvu potekat brez šumov in zlorab in tud mi smo popolnoma usposbljeni za šeranje  tega  zaupanja na druge. Tko da  za sprejemnje brez razumevanja se je mogoče odločit samo v pogojih brezpogojnega  zaupanja, iz tega v lajfu v bistvu izhajamo in te osnove  nam kljub zlorabam zaupanja nam  ne more  nikol zmanjkat. Izkušnje, učenje in razumevanje niso predpogoj sprejemanja ampak le nadomestilo za izgubljeno zaupanje, zato  izkušenejši praviloma niso prav nič manj zaupljivi. Za sprejemanje na podlagi izkušenj/učenja/razmevanja je  prav tako potrebno zaupanje v to razumevanje, s tem pa je pojasnjen parodks, da vere s sveta ni mogoče izgnat.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #211 - 12.05.2004 at 11:35:16
 
titud wrote on 12.05.2004 at 10:58:55:
...izkušenejši praviloma niso prav nič manj zaupljivi. Za sprejemanje na podlagi izkušenj/učenja/razmevanja je  prav tako potrebno zaupanje v to razumevanje, s tem pa je pojasnjen parodks, da vere s sveta ni mogoče izgnat.        


po moje pa so manj zaupljivi, ker je bilo zarad slabih izkušenj njihovo zaupanje v najbolj občutljivem obdobju izrabljeno, pa morda kasneje tud, so postali bolj previdni in posledično manj zaupljivi ... se prav manj zaupanja več izkušenj in obratno ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #212 - 12.05.2004 at 12:43:54
 
vida wrote on 12.05.2004 at 11:35:16:
po moje pa so manj zaupljivi, ker je bilo zarad slabih izkušenj njihovo zaupanje v najbolj občutljivem obdobju izrabljeno, pa morda kasneje tud, so postali bolj previdni in posledično manj zaupljivi ... se prav manj zaupanja več izkušenj in obratno ...


Zaupanje se pri človeku sistematično zlorablja zato, da bi si človk primoran skoz proces učenja/izkušenj/razumevanja ponovno pridobit izgubljeno zaupanje. Mi budale skoz ta proces  iščemo kao izgubljeno zaupanje in sploh ne opazmo, da je zaupanje v bistvu nepogojeno, da je ves čas v nas in da nam ga ni mogoče vzet, lahko pa nas je seveda prepričat, da si ga ne zaslužmo. Na tem prizadevanju po zaupanju sloni celotna socilazacija od vzgoje/učenja  naprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #213 - 12.05.2004 at 15:45:17
 
Lilith wrote on 11.05.2004 at 18:09:10:
Če mi hočeš resnično prodati, da ne vidiš razlike med "exo" in "**xo", potem se bojim, da s teboj ne morem več debatirati v tej smeri.

Saj se tako samo še razburjaš (za vsak drek) in se po mojem že nekaj časa ne pogovarjava. In ja, jest sem do našega exorcista včasih žaljiv in nesramen, kot je tudi on do mene ali drugih. Mimogrede, jest ti ničesar ne prodajam, želim ti samo povedat, da po mojem med imenoma exo in toni zame ni kakšne posebne razlike.

Sicer pa zdaj, ko sem končno zavzel stališča, kar je bil do sedaj tvoj hud očitek, nimaš ničesar drugega za povedat?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #214 - 13.05.2004 at 11:59:57
 
titud wrote on 12.05.2004 at 12:43:54:
Zaupanje se pri človeku sistematično zlorablja zato, da bi si človk primoran skoz proces učenja/izkušenj/razumevanja ponovno pridobit izgubljeno zaupanje. Mi budale skoz ta proces  iščemo kao izgubljeno zaupanje in sploh ne opazmo, da je zaupanje v bistvu nepogojeno, da je ves čas v nas in da nam ga ni mogoče vzet, lahko pa nas je seveda prepričat, da si ga ne zaslužmo. Na tem prizadevanju po zaupanju sloni celotna socilazacija od vzgoje/učenja  naprej.  


Ne razumem titud, kaj si hotel s tem povedat.
A da se zaupanje sistematično zlorablja zato, da bi se ga moral kasneje učit spet pridobit.
S kakšnim namenom  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #215 - 13.05.2004 at 12:08:16
 
Lilith wrote on 11.05.2004 at 12:57:14:
Torej si ne zasluži tvojega spoštovanja...in zato se je treba grdo obnašat...hm...zanimivo. Meni prebije ponavadi šele, ko se me kdo hudo osebno dotakne. Pa pustiva to.

Rada bi  ti pokazala, kakšen bi bil svet, v katerem se ne bi držali pravil lepega vedenja. V takšnem svetu bi se mi namesto t "zapisalo" trotl, totalno tele, telebajsek, tepec...pa kaj je še teh izrazov na t.

A si želiš tak svet?
Jaz si ga ne.



svet je itaq tak, kakršen je: in za nas tak, kakršnega vidimo

(svet je tak, kot je in tak kakor si ga razlagamo je za nas in naše videnje sveta)

in spet se ti je bistvo izmuznilo izpred oči, saj se obešaš na popolnoma nepomembne stvari


(tonituzatebe sem pač odpisal tako kot sem mu zato, ker me je citiral popolnoma izven konteksta: pri čemer se mi je še posebej smešno zdelo, da je ravno Toni_Zamene citiral Moj-Odgovor-Tebi)
Kiss Kiss Kiss
8)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #216 - 13.05.2004 at 12:22:41
 


vljudnost je samo še eden od načinov oddtujitve


(pravila lepega vedenja pa njeni zakoni)




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #217 - 13.05.2004 at 12:49:28
 
vida wrote on 13.05.2004 at 11:59:57:
Ne razumem titud, kaj si hotel s tem povedat.
A da se zaupanje sistematično zlorablja zato, da bi se ga moral kasneje učit spet pridobit.
S kakšnim namenom  ???


Zaupanje ni neka omejena dobrina, ki bi jo bilo zato živo bitje samo pogojno deležno ali pogojno šeralo zdrugimi živimi bitji. V živlaskih kultarah je to lepo rešeno: življenje obstaja samo znotraj zaupanja, izven njega je samo gotova smrt, zato zaupanje ni neko sredstvo vzpostavljanja, dajanja, odvzemanja, barantanja skratka. To je specifično človeški izum, ker človek ima edini zavestno kulturo, skoz   katero se posameznik hkrat indvidualizira  in socializira. Zaupanje se na tak način 'preliva' od posameznika k skupnosti in nazaj da bi se na tak način vzpostavlja eno ravnotožje zaupanja, ki ga v bistvu ni mogoče nikol dosočet in to je tisto nelagodje v kulturi, ki ga ni mogoče odpravit z nobenim kulturnim razvojem in ki ga religije (re v pomenu vračanja) skušajo ponovno vzpostvljat v zaupanjem  v  izgubljeno enost (boga), na katero imamo še en praspomin (nenazadnje ga nosimo v seb  vsakičlč znova do rojstva oz. do prvih procesov socializacije).      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #218 - 13.05.2004 at 12:54:33
 
Jaz razumem zaupanje kot fenomen, ki se izgrajuje premosorazmerno s povratnimi informacijami, da je nekdo zaupanja vreden.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #219 - 13.05.2004 at 13:10:16
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 12:54:33:
Jaz razumem zaupanje kot fenomen, ki se izgrajuje premosorazmerno s povratnimi informacijami, da je nekdo zaupanja vreden.


Socialzicija se ne odvija  tolk na oceni, kdo je tvojga zapanja vreden, ampak predvsem  na tem, kolk zaupanja  si ti deležen od drugih. Tle se pol začne dogajat, da 'zgubljaš' zaupanje vase, če ga ne dobiš od drugih in na to foro te 'drži' skupnost. Zato je  logično, da je izhodišče skor vsake terpije, da te skuša nauči zaupanja vase takega kot si, to je, da si o.k. točn tak kot si in to brezpogojno in da štrataš iz tega, ker tega zapanja pač ne more zmanjakat dokler si živ.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #220 - 13.05.2004 at 13:10:53
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 12:54:33:
Jaz razumem zaupanje kot fenomen, ki se izgrajuje premosorazmerno s povratnimi informacijami, da je nekdo zaupanja vreden.




no vidiš:

o tem sem ti govoril  Roll Eyes



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #221 - 13.05.2004 at 13:14:27
 
titud wrote on 13.05.2004 at 13:10:16:
Socialzicija se ne odvija  tolk na oceni, kdo je tvojga zapanja vreden, ampak predvsem  na tem, kolk zaupanja  si ti deležen od drugih. Tle se pol začne dogajat, da 'zgubljaš' zaupanje vase, če ga ne dobiš od drugih in na to foro te 'drži' skupnost. Zato je  logično, da je izhodišče skor vsake terpije, da te skuša nauči zaupanja vase takega kot si, to je, da si o.k. točn tak kot si in to brezpogojno in da štrataš iz tega, ker tega zapanja pač ne more zmanjakat dokler si živ.  


Se strinjam s povedanim  - z manjšim lepotnim popravkom... ne gre tolk za to kolk zaupanja si ti deležen od drugih, pač pa kolikp ljubezni si deležen od drugih...koliko jim lahk ti zaupaš...in s časoma...skozi diferenciacijo se prične dogajati, da mama ni več skoz s teboj, pa to še ne pomeni konec sveta, ker si jo tolk ponotranjil, da sedaj zaupaš svoji notranji mami...torej samemu sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #222 - 13.05.2004 at 13:40:43
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 13:14:27:
Se strinjam s povedanim  - z manjšim lepotnim popravkom... ne gre tolk za to kolk zaupanja si ti deležen od drugih, pač pa kolikp ljubezni si deležen od drugih...koliko jim lahk ti zaupaš...in s časoma...skozi diferenciacijo se prične dogajati, da mama ni več skoz s teboj, pa to še ne pomeni konec sveta, ker si jo tolk ponotranjil, da sedaj zaupaš svoji notranji mami...torej samemu sebi.

V živalski/nezavednih kulturah je ta prenos iz zaupanja  totalen in brez ostanka, ker če je nepoln je neuspešen  in  je to hkrat tud konec za posameznika in vrsto. Zato živalske kulture ne producirajo nesrečnih, nezaupljivih, nizpolnjenih in ne vem kakašnih še članov. Tega je dost manj tud v arhaičnih/plemesnkih skupnostih, kjer posamezniki nimajo samozaedanja v modernem smislu, zato se nam tko kot živlaske dostkrat kažejo za posameznika  tako idealni luči.  Ta v bistvu človekova neodraslost,  to brantanje z zaupanjem in generiranje samonezaupanja pa je hkrati generator medsebjne konkurenčnosti in na njej utemeljenega družbenega 'razvoja', ki kakorkoli se razvija nam  ne more potešit lakote po ljubezni, saj je utemeljen na 'umetnem' generiranju njenega  pomanjkanja.          
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #223 - 13.05.2004 at 14:18:55
 
Lilith wrote on 11.05.2004 at 10:34:46:
Si že kdaj slišal za spoštljiv odnos? To je odnos, v katerega maličenje osebnih imen pač ne sodi.


Lilith wrote on 07.05.2004 at 20:15:19:
exo, odjebi

In spoštljiv odnos je odnos, v katerega tudi obkladanje s takšnimi izrazi pač ne sodi...


Lilith wrote on 11.05.2004 at 16:03:03:
Zakaj?
Ker mi je Toni pri srcu. Zato.

In še: spoštljiv odnos do sočloveka naj bi vsekakor ne bil pogojen s tem, koliko ti je nekdo pri srcu.

Moje mnenje, seveda…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #224 - 13.05.2004 at 14:21:02
 
Miska wrote on 13.05.2004 at 14:18:55:
In spoštljiv odnos je odnos, v katerega tudi obkladanje s takšnimi izrazi pač ne sodi...



Ker že imaš potrebo, da se vpletaš v odnos med exotom in menoj...
V tistem trenutku sva bila z exotom v vzajemnem odnosu nespoštovanja.

Meni se zdi to razlika z enosmernim nespoštovanjem.
Tebi ne?

Naknadno dodajam še to:
Vsako spoštovanje se enkrat konča, ko nekdo hudo poseže v tvoj osebni prostor in hudo prestopi tvojo osebno mejo. Ampak ti seveda najbrž ne poznaš pojmov kot je napr. kontekst?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 13 14 15 16 17