Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17 
(Read 50307 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #225 - 13.05.2004 at 14:26:35
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 14:21:02:
Ker že imaš potrebo, da se vpletaš v odnos med exotom in menoj...
V tistem trenutku sva bila z exotom v vzajemnem odnosu nespoštovanja.

Meni se zdi to razlika z enosmernim nespoštovanjem.
Tebi ne?

Potrebe pravzaprav nimam nobene. Le-to imata lahko le ti in exo (v vajinem odnosu, seveda). Če jo imata… Jaz pa lahko povem svoje mnenje. Ali pač ne?

Moj cilj je vsekakor spoštovanje v vsakem primeru. Pa četudi gre za enosmerno spoštovanje, kot temu rečeš ti. Spoštovanje z moje strani, seveda… Ostalo pa – se je/bo treba naučit sprejemat…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #226 - 13.05.2004 at 14:29:38
 
Miska wrote on 13.05.2004 at 14:26:35:
Moj cilj je vsekakor spoštovanje v vsakem primeru. Pa četudi gre za enosmerno spoštovanje, kot temu rečeš ti. Spoštovanje z moje strani, seveda… Ostalo pa – se je/bo treba naučit sprejemat…


Ali te prav razumem, da ti spoštuješ tudi ljudi, ki se do tebe obnašajo podlo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #227 - 13.05.2004 at 14:31:28
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 14:21:02:
Naknadno dodajam še to:
Vsako spoštovanje se enkrat konča, ko nekdo hudo poseže v tvoj osebni prostor in hudo prestopi tvojo osebno mejo. Ampak ti seveda najbrž ne poznaš pojmov kot je napr. kontekst?

Ti odgovarjam naknadno…

Ne, če vprašaš mene, ni nujno, da se spoštovanje enkrat konča. Če nekdo poseže v tvoj osebni prostor, ga še vedno lahko sprejemaš in spoštuješ kot človeka, ne sprejmeš in ne spoštuješ pa njegovega dejanja in ga zato pač ne spuščaš več v svoj osebni prostor. Greš pač mirno svojo pot naprej…

Kot je rekel že gape – ločiti je treba med človekom/osebo in njegovimi dejanji…
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #228 - 13.05.2004 at 14:44:51
 
Miska wrote on 13.05.2004 at 14:31:28:
Ti odgovarjam naknadno…

Ne, če vprašaš mene, ni nujno, da se spoštovanje enkrat konča. Če nekdo poseže v tvoj osebni prostor, ga še vedno lahko sprejemaš in spoštuješ kot človeka, ne sprejmeš in ne spoštuješ pa njegovega dejanja in ga zato pač ne spuščaš več v svoj osebni prostor. Greš pač mirno svojo pot naprej…

Kot je rekel že gape – ločiti je treba med človekom/osebo in njegovimi dejanji…



če prav razumem

obsojat smem tatvino
tatu pa ne?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #229 - 13.05.2004 at 14:45:03
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 14:29:38:
Ali te prav razumem, da ti spoštuješ tudi ljudi, ki se do tebe obnašajo podlo?

Ti bom poskusila razložit, kako gledam (oz. poskušam gledati) na tole stvar jaz.

Torej: vzami človeka v njegovi osnovi, vzami ga kot čisto osnovo, kot dušo, kot višji jaz, kot ljubezen… ali karkoli drugega, kar mi v svoji osnovi smo in ti tisto pač na nek način poimenuješ. Jaz bom temu rekla duša, prav? Na to čisto dušo se potem naberejo raznorazni vzorci, ki povzročajo takšne ali drugačne reakcije. Tudi podlost, če ostaneva pri konkretnem primeru. Človek v svoji osnovi ni podel, nekaj v njegovem življenju ga je naučilo reagirati pač na takšen način. Jaz še vedno lahko spoštujem njega v njegovi osnovi, dejanja ali reakcije podlosti pač ne in zato mu postavim mejo. Kar pa seveda lahko naredim tudi na miren in lep – hmm, spoštljiv način. In ga tako ne spustim več v svoj osebni prostor, ker v mojem osebnem prostoru pač za podlost mesta ni. Ampak v njegovi osnovi, brez vseh njegovih vzorcev, strahov in vse navlake, ki jo nosi čez njegovo osnovo (zaradi obrambe, seveda) pa je on še vedno čista duša, ali višji jaz ali kakorkoli drugače ti temu rečeš. In kot takšnega ga lahko vedno sprejemam in spoštujem.

Nekako tako - zelo na kratko sem ti poskusila razložit, upam, da ima tudi pri tebi tole kakšen smisel. Če ga nima – se lahko pogovarjava naprej (če je to v tvojem interesu, seveda), lahko pa mirno zaključiva tole debato in greva vsaka svojo pot. Kakor želiš…

Aja, še tole morda: ker sem na svoji poti in imam še kar nekaj za prehodit do svojega cilja, bom rekla takole: POSKUŠAM delovati na ta način. Včasih sem bolj, včasih manj uspešna. Lahko pa rečem, da sem vedno bolj uspešna in da mi v vse več primerih to uspeva. In zato vem, da je ta pot prava. Zame, seveda. Ker mi prinaša tudi vedno večji notranji mir... Ti pač lahko čisto mirno in svobodno hodiš drugačno, svojo pot…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #230 - 13.05.2004 at 14:46:16
 
sinjeoka wrote on 13.05.2004 at 14:44:51:
če prav razumem

obsojat smem tatvino
tatu pa ne?

Ja, sinjeoka, nekako tako. Ker nikoli ne poznaš ozadja in ne veš, kaj je pripeljalo tatu do tega, da je ukradel neko stvar.

In le kdo si ti/sem jaz, da bi lahko sodila?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #231 - 13.05.2004 at 14:51:46
 
Spoštovanje.

No, pa da še moja malenkost doda nekaj o spoštovanju.

Me pa resnično nekaj zanima, ko berem tole pisanje o spoštovanju.
Pa ker smo tukaj gori sami perfektni duhovneži na visoki stopnji bi resnično želel dobiti en dober odgovor o spoštovanju ljudi.

Tisti, ki zagovarjate spoštovanje za vsako ceno.

Bi spoštovali človeka, ki poseže v vaš osebni intimni prostor in vas recimo posili, se pravi, proti vaši volji vam naredi nekaj zelo, zelo grdega.
Bi ga spoštovali ?

Ali da vam posili otroka, ubije vašega bližnjega, ga naredi invalida ?

Bi imeli tolko " jajc " in ga spoštovali ?

Mislim, da je tole bluzenje o spoštovanju eno samo egotripovsko nakladanje.

Vsak človek, pa še tisti, ki trdi ali zagovarja stališče drugače nebi nikoli več spoštoval takega človeka, ali se mar motim ?

Zato o spoštovanju, previdno prosim.... Grin

Svi smo mi isti, samo nam je život u drugčijim bojama  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #232 - 13.05.2004 at 14:59:33
 
Miska wrote on 13.05.2004 at 14:46:16:
Ja, sinjeoka, nekako tako. Ker nikoli ne poznaš ozadja in ne veš, kaj je pripeljalo tatu do tega, da je ukradel neko stvar.

In le kdo si ti/sem jaz, da bi lahko sodila?


če sem jaz tista, ki ji je bilo kaj ukradeno ga bom po buči, brez sodbe

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #233 - 13.05.2004 at 15:09:58
 
Kr_eden in sinjeoka, dovolita, da se podpišem pod vajini izjavi.

Miška, vem, o čem govoriš.
Vem pa tudi, da sama nisem človek, ki bi lahko hodila po poti, katero ti ubiraš. Sem že večkrat o teh stvareh premišljevala...pa mi nekako ne sedejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #234 - 13.05.2004 at 16:52:02
 
Miška, ker si ti tako lepo pojasnila svoje stališče, ti bom še jaz svoje.

V medosebnih odnosih si praviloma jemljem pravico presojati ljudi. Ja. Ljudi. In njihovo vedenje. Pri tem se zmeraj vprašam, ali me je človek, ki mi je kaj hudega naredil, v svojih načrtih upošteval, spoštoval oz. ali je to vsaj poskušal storiti. To presojam iz dveh strani.
Skozi motivacijsko ozadje njegovega dejanja (napr. razlikujem med a) kradel je, ker se mu ne da delat ali za zabavo ali ker je tisti hip potreboval denar, pa se mu je to zdela najbolj lagodna pot in b) kradel je, ker je tisti trenutek nujno rabil denar, pa po nobeni drugi poti ni uspel priti do njega.)
In skozi njegov nadaljnji odnos do mene (mu je žal, se opraviči, skuša povrniti škodo ALI pa je aroganten, ignorantski, ....)

Na podlagi tega dvojega si ustvarim sodbo o človeku. In na podlagi te sodbe se odločim, ali je vreden mojega spoštovanja še naprej. Eni so, drugi niso.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #235 - 13.05.2004 at 19:44:58
 
vida wrote on 12.05.2004 at 10:18:18:

Na kaj se pol opret. Jaz bi rekla na izkušnje.

V danem trenutku se odločam in temu primerno tud reagiram.

Kar ne razumem ne morem sprejet ali se tle motim  ???

ti bi rekla na izkušnje, jest bi pa reku, da logični del se opre na izkušnje, intuitivni del pa nekako notranje ve kako in kaj (mogoče tud glede na izkušnje, čeprov se mi zdi da ne) ...

akcija se men zdi boljš kot reakcija ...

men se zdi da če razumeš, je lažje sprejet.
če ne razumeš se še vedno da sprejet, gre pa malo težje ...
nekak tko kt je titud že povedu ... treba zaupat v tem primeru ... verjet ... verovat ... v končni ... brezpogojno ...



tale mi je pa zanimiv
Lilith wrote on 13.05.2004 at 15:09:58:
Miška, vem, o čem govoriš.
Vem pa tudi, da sama nisem človek, ki bi lahko hodila po poti, katero ti ubiraš.


Back to top
« Last Edit: 14.05.2004 at 02:36:49 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #236 - 14.05.2004 at 08:19:13
 
Quote:
Spoštovanje.

No, pa da še moja malenkost doda nekaj o spoštovanju.

Me pa resnično nekaj zanima, ko berem tole pisanje o spoštovanju.
Pa ker smo tukaj gori sami perfektni duhovneži na visoki stopnji bi resnično želel dobiti en dober odgovor o spoštovanju ljudi.

Tisti, ki zagovarjate spoštovanje za vsako ceno.

Bi spoštovali človeka, ki poseže v vaš osebni intimni prostor in vas recimo posili, se pravi, proti vaši volji vam naredi nekaj zelo, zelo grdega.
Bi ga spoštovali ?

Ali da vam posili otroka, ubije vašega bližnjega, ga naredi invalida ?

Bi imeli tolko " jajc " in ga spoštovali ?

Mislim, da je tole bluzenje o spoštovanju eno samo egotripovsko nakladanje.

Vsak človek, pa še tisti, ki trdi ali zagovarja stališče drugače nebi nikoli več spoštoval takega človeka, ali se mar motim ?

Zato o spoštovanju, previdno prosim.... Grin

Svi smo mi isti, samo nam je život u drugčijim bojama  Grin Grin


V principu je tko: če si sposoben  izgubit zaupanje v enga človeka, si s tem izkazov, da si izgubu zaupanje v vse človeštvo. Na tej osnovi  izobčiš/ubiješ posameznika, ki je z ubojem/skrunitvijo  magari enega človeka  izkazal nezaupanje do vsega človeštva, torej tud do tebe. To je tista prvinska reakcija, ki je značilna za  kulture, ki svoje skupnosti utemeljujejo na absolutnem zaupanju in ne na  sistemačino gojenem nezaupanju, kot ga goji moderna skupnost in ki se je izkazla za osnovo visko razvitih  kultur/civilizacij, katere dedič je tud naša (grško-judovska). Kultura, ki  nezaupanje predpostavlja in  ga sistematičnmo goji in ga izkorišča za gonilo svojega razvoja, si pač ne more dovolit principa  zob za zob, ker to preprosto ni civilizirano in ogroža  civilizacijo kot tako (npr.  linč,  'krvna osveta', mafijske metode maščevanja in  odrešenjski terorizem v vseh oblikah).  V moderni skupnosti na posmezno osebo zato preprosto ne moremo obesit vso odgovornost za  zlorabo zaupanja, ker moderna skupnost  ne temelji na asboslutnem medsebojnem zaupanju, da bi blo to zaupanje zato sploh lahko absolutno zlorabljeno. Dolečena stopnja nezaupanja je vzdrževana načrtno in sistematično, zanjo nosi  odgovornost  družba kot celota, zato  zlorabo zaupanja  ni mogoče v celoti vezati  osebo, tud če totalno in nepopravljivo  poseže v osebni prosotor drugega (mu odvzame živlejnje, lastnino, spolno zlorabi...). Vsaka družba, ki se hoče modernizirat, mora hoče/noče sprejet te standarde ne glede na svoja versko in kulturno tradicijo. Kitajci svojo modernizacijo hočejo speljat mimo tega  principa družbene odgovornosti za dejanja posameznika in zato z velikim veseljem in po moje čist upravičeno kažejo  s prstom na amerikane, ki kljub sklicevanju na visoko civilizacijske standrade izvajao smrtne kazni in sitematično pobijajo ter zlorabljajo tiste, ki jih kao ogrožajo. Buševa amerika je zares podlegla  osebnemu  maščevanja, ko je napad na wtc smatrala  kot oseben napad na tolk pa tolk ljudi in ne kot obliko odpora  na obliko modernizacije sveta, kot jo forsira amerikan vay of lajf.  Amerika si je pustila vsilit neciviliziran/oseben način razreševanja nezaupanja, ki ga je z izvozom civilizazije sama izvozila v tradicionalna okolja, ki so znal  mededsebojno zaupanje vzpostavljat le na totalnem zaupanju/izobčenju in ne na sistematičnem nezaupanju, tko kot skupnost vzdržujemo zahodnjaki.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #237 - 14.05.2004 at 09:21:58
 
sinjeoka wrote on 13.05.2004 at 14:59:33:
če sem jaz tista, ki ji je bilo kaj ukradeno ga bom po buči, brez sodbe


Sinjeoka, seveda - izbira je vedno tvoja. In odločitev tudi… Le ti sama si tista, ki se boš odločala, kako boš v nekem trenutku na neko dejanje nekoga reagirala… jaz lahko tvojo odločitev samo sprejmem in upam, da boš nekoč videla in opazovala svet skozi drugačna barvna stekla…

Ti navedem recimo primer, pa povej, če bi bilo tisto, kar si zgoraj zapisala, res tudi v tem primeru. Seveda bom izbrala ekstremen primer, ker ti želim pokazati samo to, da skorajda ne verjamem, da bi tudi ti kar vsakega, ki bi ti nekaj ukradel po buči, brez sodbe…

Pri tem ponavljam: ne odobravam kraje. Ne, ni prav, da nekdo krade. Ampak ni pa treba ob tem obsoditi tudi človeka. In evo ti ga na, primer:

Greš iz Mercatorja, v roki nosiš vrečko z malico. Naenkrat začutiš, da ti neka švohcena sila vleče vrečko iz roke. Obrneš se in pogledaš – ne vidiš nikogar. Pogled usmeriš navzdol in tam zagledaš dvoje preplašenih strmečih očk nekega malega otročka, ki se trudi potegniti ti vrečko iz roke. Krade, seveda. Zarobantiš na svoj način, otrok pa v tistem v jok. Ves preplašen med solzami komajda izdavi, da njegova mamica bolna leži v postelji, on pa mora zato poskrbeti za njo in še nevem koliko bratcev in sestric, ki morajo seveda vsaj preživeti. Kot najstarejši otroček je to kao dolžan narediti. Kako bo to naredil? Nima nikogar, ki bi mu kaj dal, nima nikogar, ki bi ga naučil, kako naj tako mičken, kot je, zasluži za kruh, da bo preživel mamico, bratce in sestrice. Ga boš res po buči, brez sodbe?

Ja, vem, da sem dala ekstremen primer. In ja – ni prav, da krade. Ponavljam – želim ti le nazorno pokazati, da ne poznaš ozadja nekoga, ki recimo krade. In skorajda ne verjamem, da bi v tem primeru tega otročka po buči brez razmišljanja in brez sodbe. Torej? Poskusiva it korak naprej. Takšen otrok odraste v moža – povej mi, sinjeoka – kako in predvsem kdaj se je takšen otrok naučil česa drugega kot kraje? In tudi – kdo ga je tega naučil? Nihče – saj nikogar takšnega v njegovem življenju ni bilo. In kako naj recimo tudi takšen odrasel človek, ki je zrasel iz takšnega otroka deluje drugače kot tako, kakor je bil naučen v svojem otroštvu? On drugačnega načina življenja sploh ne pozna – kako naj potem deluje drugače? Ne more, sinjeoka, ne more...

In kaj torej narediš ti? V vsakem primeru obsodiš tatu, pa sploh ne veš, kaj je v ozadju. In če tat v sebi nosi recimo takšno zgodbico, kakršno sem opisala zgoraj? Res zasluži sodbo? Kot on, kot človek? Ali zasluži morda drugačen pristop? Morda takšen, ki ga bo sploh naučil živeti človeka vredno življenje?

Pa še nekaj morda. Da kljub vsemu ne bom ostala čisto samo pri ekstremnih zgodbicah. Po mojem mnenju se nihče izmed otrok, ki s(m)o rasli gor v kolikor toliko »normalnih« družinah ne bo posluževal kraje. Kraje in tatvin se bo začel posluževati nekdo, ki nosi nekaj težkega v sebi. Je res samo zato vreden obsojanja? Sodbe?

Ti ponujam tole v razmislek, sinjeoka. Kako samo na podlagi nekega dejanja nikoli ne moreš soditi (obsoditi) nekega človeka…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #238 - 14.05.2004 at 09:22:24
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 15:09:58:
Kr_eden in sinjeoka, dovolita, da se podpišem pod vajini izjavi.

Miška, vem, o čem govoriš.
Vem pa tudi, da sama nisem človek, ki bi lahko hodila po poti, katero ti ubiraš. Sem že večkrat o teh stvareh premišljevala...pa mi nekako ne sedejo.

Lilith, kaj naj ti rečem? Če je res, da veš, o čem govorim…

Lahko pa se spomnim sebe kakšni dve leti nazaj, ko sem sama stopala na to pot. Tudi meni takrat takšne stvari nikakor niso sedle in nikakor nisem znala/zmogla razumeti, kako hudiča naj ločim dejanje od človeka in kako lahko ne odobravam nekega dejanja, pa mi vseeno ni treba obsodit človeka. Tudi meni je bil ta način razmišljanja takrat čisto mimo in čisto nesprejemljiv. Danes pač gledam na stvari drugače. In jaz sem vesela zato. Predvsem zato, ker mi, kot sem ti že rekla, prinašajo veliko večji notranji mir…

Drugače pa – za vsakega nastopi čas. Vsi smo v tem trenutku na nekem delu svoje poti. In ta čas bo nastopil tudi zate, pa tudi za vse tiste, ki še ne razmišljajo na ta način. Če namreč vprašaš mene – vsi smo v osnovi čista ljubezen in vsi se k čisti ljubezni tudi vračamo. Prav zato smo namreč na tej poti, prav s tem namenom se inkarniramo in prav tega se učimo v vsakem izmed svojih življenj. Prisiliti te v takšen način razmišljanja nihče ne more, niti moja želja to ni. Bi si pa želela, da bi o tem še naprej razmišljala in premišljevala, morda pa se te dotakne… Ampak kot sem rekla tudi že sinjeoki – izbira je tvoja. In odločitev tudi…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #239 - 14.05.2004 at 09:22:55
 
Lilith wrote on 13.05.2004 at 16:52:02:
V medosebnih odnosih si praviloma jemljem pravico presojati ljudi. Ja. Ljudi. In njihovo vedenje. Pri tem se zmeraj vprašam, ali me je človek, ki mi je kaj hudega naredil, v svojih načrtih upošteval, spoštoval oz. ali je to vsaj poskušal storiti. To presojam iz dveh strani.
Skozi motivacijsko ozadje njegovega dejanja (napr. razlikujem med a) kradel je, ker se mu ne da delat ali za zabavo ali ker je tisti hip potreboval denar, pa se mu je to zdela najbolj lagodna pot in b) kradel je, ker je tisti trenutek nujno rabil denar, pa po nobeni drugi poti ni uspel priti do njega.)
In skozi njegov nadaljnji odnos do mene (mu je žal, se opraviči, skuša povrniti škodo ALI pa je aroganten, ignorantski, ....)

Na podlagi tega dvojega si ustvarim sodbo o človeku. In na podlagi te sodbe se odločim, ali je vreden mojega spoštovanja še naprej. Eni so, drugi niso.

Hvala tudi tebi za tole tvoje razmišljanje. Te bom kljub vsemu nekaj vprašala.

Lilith, kako ugotavljaš ti tole motivacijsko ozadje nekoga, ki je recimo kradel? Ga vprašaš, verjameš njegovim besedam ali vidiš v njegovo srce? Kako se ti torej odločiš, ali je nekdo kradel, ker se mu ne da delat, krade za zabavo ali pa je nekaj ukradel zato, ker po nobeni drui poti ni uspel priti do njega? In na podlagi tega torej zavzameš svojo sodbo o njem? Si res prepričana, da tega ne narediš samo na podlagi tebe same, tvojih razmišljanj, tvojih sklepanj in tvojih zaključkov?

Ma, še zate ena zgodbica. Ampak zate jo bom kar iz tegale threada potegnila. Se spomniš tistega tonizamene, na kar si tako burno odreagirala in t-ja obsodila, da ne spoštuje Tonija? N. recimo, ti je napisala, da tega ni doživela kot nespoštljivo, pa tudi jaz sem morala it po tvojem postu tisto prav še enkrat prebrat in uporabit vso domišljijo, kar jo premorem (pa je nimam malo), da sem videla nekaj, česar prej sploh nisem videla. Pa recimo, da se je t-ju izmuznil tisti _ med Tonijevim nickom in je zato nastalo tonizamene. Čisto preprosta napaka, ki se lahko zgodi vsakemu. Ti pa v boj in v obsodbo. Svoj zaključek (motivacijsko ozadje) si torej potegnila samo na osnovi svojega sklepanja, pri tem pa sploh nisi dopustila možnosti, da bi bilo ozadje lahko karkoli drugega. Samo na osnovi svojega razmišljanja si zaključila in obsodila t nespoštljivega odnosa. Kdo bi se moral torej v tem primeru komu opravičiti? Kdo bi moral povrniti »škodo«? Kdo zdaj nadaljuje z ignorantskim, arogantnim odnosom? In če bi bilo temu tako – je zaradi trenutne nepazljivosti in površnosti pri tipkanju res nekdo samo zato ne/vreden tvojega spoštovanja? Ne bom ničesar zaključila, Lilith, edino poudariti bi želela še enkrat, da je vzgib srca vsakega posameznika tisti, ki šteje, da ne vidimo v srce drug drugemu in zato ne poznamo vzgibov v srcu nekoga drugega. In prav zato se velikokrat dogaja, da napačno zaključujemo – ker zaključujemo le na podlagi lastnih razmišljanj, lastnih vzorcev, lastnih resnic. Za katere pa sploh ni nujno, da so enake tudi resnici tistega na drugi strani. In tako obsodimo nekoga za nekaj, pri čemer je lahko vzgib njegovega srca sploh celo pozitiven in je samo tiskarski škrat ali trenutna nepazljivost morda razlog, da ti nekaj bereš drugače, kot je bilo mišljeno z druge strani.

Tudi tebi samo v razmislek. Bi si želela, da se te dotakne…

Ufff, sem se razpisala… bejž ženska, nazaj delat…  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 14 15 16 17