Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 15 16 17 
(Read 50262 times)
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #240 - 14.05.2004 at 09:49:37
 
Glej, ti bom quotala, da boš uvidela, da ne gre za preprosto napako z izpustitvijo črtice, pač pa za spremembo iz Toni_Zamene v tonizatebe.

t wrote on 11.05.2004 at 10:18:50:
tonizatebe

a si že kdaj slišal za kontekst?

(to ni ni tist kon iz teksta)

uživaj!



Težko je meni sedaj pojasniti, kako ugotovim motivacijsko ozadje, kdaj vem, da se je zgodila napaka in kdaj vem, da je bilo nekaj namerno. ..Iz vsega...
V konkretnem primeru sem upoštevala t- jev siceršnji stil in vsebino pisanja...način, na katerega komunicira tule na forumu, kaj ima ponavadi za povedati...kako si razlaga stvari...
Iz vsega tega si upam trditi, da je t namerno zapisal ime drugače.

Mislim, da mu tule ne delam krivice. Sicer pa se lahko t sam oglasi in to pokomentira.
Tudi ni res, da t-ja ne spoštujem. Spoštujem ga točno toliko kot on mene.
Pa ne me vprašat, od kod jaz vem ,koliko me on spoštuje. Za ene stvari si je enostavno potrebno vzeti pogum in jih dejansko videti. Saj so očitne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #241 - 14.05.2004 at 11:14:27
 
jaz bi na vse tele debate dodala to ... da sojenje in obsojanje je tudi to, da v nekomu vidimo dobro

sodba ni nikoli samo kriv ... lahko se sodba glasi  tudi nedolžen

tako da tudi tisti, ki v ljudeh vidite le svetlobo, ljubezen ... obsojate

ne glede na to ali si to lahko priznate

drugače pa je moje mnenje o ljudeh tako, da ni ne dobrih niti slabih ljudi, so samo različne nianse sivih in jaz zato ljudi presojam po teh niansah ... predvsem pa po tem katero nianso pokažejo meni ...

primer ...

moški iz moje okolice so super prijatelji, sodelavci, kompanjoni za žurat ... nikoli pa ne bi hotela poznati perspektive njihovih žena ... ker kot partnerji so poden od podna
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #242 - 14.05.2004 at 12:52:46
 
Lilith wrote on 14.05.2004 at 09:49:37:
Glej, ti bom quotala, da boš uvidela, da ne gre za preprosto napako z izpustitvijo črtice, pač pa za spremembo iz Toni_Zamene v tonizatebe.



Težko je meni sedaj pojasniti, kako ugotovim motivacijsko ozadje, kdaj vem, da se je zgodila napaka in kdaj vem, da je bilo nekaj namerno. ..Iz vsega...
V konkretnem primeru sem upoštevala t- jev siceršnji stil in vsebino pisanja...način, na katerega komunicira tule na forumu, kaj ima ponavadi za povedati...kako si razlaga stvari...
Iz vsega tega si upam trditi, da je t namerno zapisal ime drugače.

Mislim, da mu tule ne delam krivice. Sicer pa se lahko t sam oglasi in to pokomentira.
Tudi ni res, da t-ja ne spoštujem. Spoštujem ga točno toliko kot on mene.
Pa ne me vprašat, od kod jaz vem ,koliko me on spoštuje. Za ene stvari si je enostavno potrebno vzeti pogum in jih dejansko videti. Saj so očitne.




no ja krivice mi pa res ne moreš delati  Roll Eyes


glej, kar se motivacijskega ozadja tiče sem se o tem tukaj že razpisal (tonizamene se je u tonijazatebeta kr sam prekrstu, samo jaz sem bil tisti, ki je to napisal)


vsekakor pa sem počaščen s spoštovanjem, ki ga gojiš do mene  Kiss



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #243 - 14.05.2004 at 22:50:19
 
Lilith wrote on 14.05.2004 at 09:49:37:
Težko je meni sedaj pojasniti, kako ugotovim motivacijsko ozadje, kdaj vem, da se je zgodila napaka in kdaj vem, da je bilo nekaj namerno. ..Iz vsega...
V konkretnem primeru sem upoštevala t- jev siceršnji stil in vsebino pisanja...način, na katerega komunicira tule na forumu, kaj ima ponavadi za povedati...kako si razlaga stvari...
Iz vsega tega si upam trditi, da je t namerno zapisal ime drugače.

Lilith, samo tole. V tem tvojem zaključku, zakaj je t to naredil, so samo tvoje predpostavke. TI tako doživljaš njegov stil pisanja, TI tako doživljaš njegov način komunikacije, TI doživljaš, kako si on razlaga stvari in podobno. SAMO TI si bila tista, ki si skozi svoja barvna stekla zaključila tako, kot si zaključila. t-ja tule nikjer ni. V tem tvojem zaključku ni bilo nikjer njegove resnice, nikjer ni bilo niti razmišljanja tega, zakaj je on napisal tako, kot je napisal...

Ja, saj to je itak umetnost odnosov. Itak, da največkrat vsi zaključujemo na podlagi samo svojih barvnih stekel, ne vprašamo pa se, kaj se skriva na drugi strani. Kaj narediti? V pravih odnosih vprašati. In to po možnosti mirno, brez jeze, agresije, napada ali celo obsodbe. Čisto mirno vprašanje: hej, t, zakaj si napisal tonizamene ali tonizatebe ali karkoli. In če je odnos pravi, če je prisotna iskrenost in odkritost, hitro preveriš svoja barvna stekla in se tako izogneš morebitni napačni sodbi. Če ni iskrenosti in odkritosti – hja, se lahko zgodi enkrat, dvakrat, morda tudi večkrat, ampak če si pozoren, to hitro ugotoviš in enostavno zapreš svoja vrata, če tega v svoji bližini ne želiš. In to je to – če vprašaš mene, seveda…

Drugače pa – saj študiraš psihologijo in verjetno veš, da se za cinizmom lahko skriva marsikaj. Recimo lahko tudi strah pred sprejetjem, strah pred tem, da bi bil ranjen, zato raje on prej rani, preden bi kdo drug ranil njega. Strah pred tem, da bi bil napaden, zato raje on prej napade, preden ga napade kdo drug. In kadar to izhaja iz nezavednega – hmm, je zato res vredno obsodbe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #244 - 14.05.2004 at 22:50:42
 
sinjeoka wrote on 14.05.2004 at 11:14:27:
tako da tudi tisti, ki v ljudeh vidite le svetlobo, ljubezen ... obsojate

ne glede na to ali si to lahko priznate

Tudi to je posploševanje. Ki po mojem mnenju seveda ni dobro. Po moje jih je zelo malo takšnih (če sploh obstaja kdo), ki so sposobni deliti samo ljubezen in samo svetlobo. Ponovno – tukaj smo zato, da se tega učimo. Tisti, ki so to že dosegli, so itak že razsvetljeni in kot takšnim jim tovrstne inkarancije niso več potrebne...

sinjeoka wrote on 14.05.2004 at 11:14:27:
drugače pa je moje mnenje o ljudeh tako, da ni ne dobrih niti slabih ljudi, so samo različne nianse sivih in jaz zato ljudi presojam po teh niansah ... predvsem pa po tem katero nianso pokažejo meni ...

In ja – nis(m)o samo črni ali samo beli. Pomembno pa je, da se svoje črnine in beline zavedamo, da poskušamo zmanjševati črnino in krepiti belino... In to je tista odločitev, zaradi katere stopaš po bolj ali manj sivi poti. Po poti, kjer je sivine večno več ali pa vedno manj…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #245 - 14.05.2004 at 23:07:31
 
Miska wrote on 14.05.2004 at 22:50:19:
In če je odnos pravi, če je prisotna iskrenost in odkritost, hitro preveriš svoja barvna stekla in se tako izogneš morebitni napačni sodbi. Če ni iskrenosti in odkritosti – hja, se lahko zgodi enkrat, dvakrat, morda tudi večkrat, ampak če si pozoren, to hitro ugotoviš in enostavno zapreš svoja vrata, če tega v svoji bližini ne želiš. In to je to – če vprašaš mene, seveda…



Hitro ugotoviš...  hm... a to skozi svoja barvna stekla, Miška?

Ej, oprosti cinizmu, no. Saj itak, da vsi ugotavljamo skozi svoja barvna stekla...koliko so pa objektivna, pa tudi preverjamo skozi opazovanje neke osebe, se strinjaš?


Pa ta moj cinizem...kaj neki se skriva za njim, a ne da?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #246 - 15.05.2004 at 10:53:25
 
Hehe, Lilith… ne samo skozi moja barvna stekla, seveda ne. Moja barvna stekla so namreč pobarvana celo tako, da sploh težko verjamejo v iskrenost, težko verjamejo v odkritost in težko zaupajo… tako da – Bog ne daj, da bi verjela samo svojim barvnim steklom…

Misliš preverjanje skozi opazovanje neke tretje osebe? Ma, če je več oseb takšnih, ki neko stvar doživlja na isti način, potem je že nekaj na tem, seveda. Ampak spet se lahko samo tukajle ustaviva in zapleteva, kakšnih oseb, zakaj doživljajo tako, kot doživljajo, ali res rečejo, kako doživljajo ali to rečejo iz nekega drugega razloga, pa še marsikaj bi se verjetno našlo…

Hmm… kaj se skriva za tvojim cinizmom? Mislim, da ne bom kaj dosti dosti falila, če rečem, da točno nekaj takšnega, o čemer sem zgoraj pisala…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #247 - 15.05.2004 at 16:11:52
 
Oko za oko, zub za zub, pa je stvar rešena  Grin  Grin  Grin

Obsodiš, razbiješ, maščuješ, ubiješ  Grin Grin Grin

Khm, a sem spet šlukal  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #248 - 15.05.2004 at 21:29:07
 
Quote:
Oko za oko, zub za zub, pa je stvar rešena  Grin  Grin  Grin

Obsodiš, razbiješ, maščuješ, ubiješ  Grin Grin Grin

Khm, a sem spet šlukal  Cheesy Cheesy Cheesy


Daj no, Kreden, zakaj se ne logiraš in oddajaš poste pod anonymious? Človek ti ne more niti privatnega sporočila poslati? Embarrassed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #249 - 28.05.2004 at 12:56:03
 
Sem se prebila skozi pisarije, pa žal se ne morem strinjati z napisanim dokej obširnim tekstom Miške.

Je mogoče očudovanja vredno tvoje gledanje na sojenje vedenja drugi-tudi unih, ki so grdi, pa recva ne lepi- samo ne vem, je to le tvoja filozofija, življenski moto, ali pa v resnici tako deluješ. Je eno pisat, eno pa narest, zato me resnično zanina, kakšne bi bile v resnici tvoje reakcije, ko bi ti nekdo res hudo silo storil?
Bi usekala nazaj, ali pa ga filozofsko prepičevala, kako si ti načeloma dobra, pametna in enkratno popolna, pol bi ga pa šele vžgala, al ga sploh ne bi, al bi čakala, da te on razseka? Teorija se v real lajfu kr hitr sfiži, a ne?
Mi lahko na to odgovoriš, ker enmu, ki te je direkt podobno vprašu nisi.

Je imeti lepo tak nadzor, da kar razumeš vse kriminalce, psihote, recmo Hitler je bil res ful dober človek, svojega psa je mel najraje, samo kaj, ko je skuru tolk tisoč židov-a?
Ga zagovarjaš teoretično, da je bil pač človek zaveden v svoji miselnosti, ali pa je imel možgane nekje drugje, samo v glavi ne.

Pa kako bi komentirala izživljanje recmu  v Vukovarju, posilstva, klanje-ne boj, mesarsko klanje, ko je cel svet onemel; bi filozofirala v nedogled, al pa bila raje tiho.
Me zanima.
Maš kej otrok, by the way, pa napiš še materinsko plat vzgojnih prijemov. Boš?
Teorija je eno, filozofija drugo, razumevanje pa tretje, real life pa čist neki druca.
Če bi bili vsi ljudje taki kot ti Miška, bi živeli v raju. Žal pa smo na zemlji in tud v šolskih klopeh ne. Mam prav al sem falila?
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #250 - 29.05.2004 at 00:46:19
 
Ne bom odgovarjala namesto Miške,bom pa povedala svoje mnenje.Sicer bi pa lahko quotala En bk-a,ker on to takooooo lepooooo pove,da bi mogu pisat knjige za moje pojme(by the way En bk,a si že razmišljal o tem al pa celo mogoče kej takega počneš?).Mislim,da postaviti se zase ni napačno,povedat,kje so tvoje meje,se branit...Tut ne obsojat v tistem trenutku je zelo težko,še posebej,če se stvar dogaja tebi al pa nekomu,ki ga imaš rad ali ti veliko pomeni.Mi pa takšno razmišljanje,kot ga ima Miška,zelo pomaga pri odpuščanju in neobsojanju.Ker v prvi vrsti obsojanje in neodpuščanje dejanj nekomu drugemu,je strup samo zame in v prvi vrsti zame.Ker sem jaz tista,ki čutim sovraštvo,jezo,razočaranje,itd. in to škoduje samo meni!!!No mogoče tudi posledično tistemu,ki ga sovražim,če se mu maščujem,če širim negativno energijo,kar se tiče njegovih dejanj,itd,kar pa zopet pripelje do tega,da s tem zopet škodujem sebi.Če bi to laufalo vedno in povsod,bi blo to idealno,ampak,kot pravi Miška,smo tukaj zato,da se učimo in tut jst včasih ne morem oprostit ene banalne stvari in se z njo mučim tut mesece al pa celo leta,kako stvar pa,ki je za druge res velika pa jo oprostim takoj,ali pa celo ne zamerim...Tako,da odvisno od vsakega posameznika,kaj ga prizadane.
Tako da se ful strinjam z Miškinim stališčem,čeprav tut jaz ne vem,kako deluje v resničnem življenju,imam pa občutek,da je na dobri poti k uresničitvi njenih besed.Želela bi si jo kdaj spoznat,ker me njeno pisanje ful pomirja(nekaj podobnega kot En bk-ovo) in mi je ful blizu.
Drugače pa Angel,tut tvoje pisanje mi je večinoma blizu,čeprav bolj vsebina,način sicer malo manj...,ker sem bolj pristaš 'mehkega' izražanja,ampak tut takšna kot si ,si the best.
Ok,moje skromno mnenje,upam pa,da se bo Miška kmalu oglasila,da tut ona pove svoje.
Lep dan želim vsem.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #251 - 29.05.2004 at 09:01:21
 
O, Angel… you are back… nice to hear from you again…  Smiley

Hmm… če me spomin ne vara, se pravzaprav midve nikoli nisva kaj dosti ujeli v najinih pogledih na življenje, najinih razmišljanjih, najinih stališčih,… tako da me tole tvoje nestrinjanje pravzaprav ne preseneča… Ampak, seveda – se bom potrudila ti odgovorit na vsa tvoja vprašanja… Če bom kakšnega spustila, to ne bo namerno in te prosim, opozori me, da sem nekaj spregledala…

Vse, kar pišem, so ali moje osebne izkušnje ali pa nekaj, v kar verjamem. Tudi tole, kar sem pisala tukaj – izmed tvojih izrazov, ki si mi jih dala na izbiro, bi bil najbližji – ja, to je moja trenutna življenjska filozofija, kar pa je še razvijam, si jo pa želim razvijati prav v tej smeri. Ker čutim, da je to pač prava filozofija zame. Ne vem sicer – le zakaj bi pisala nekaj, v kar ne verjamem in po čemer ne poskušam (in želim) živeti? Morda veš več o tem ti?

Če v resnici tako delujem? O tem bi ti verjetno največ lahko povedali tisti, ki so z mano v vsakodnevnem stiku, tisti, ki so mi blizu in tisti, ki vedo, kako delujem v realnem življenju. Če pa vprašaš mene, potem bi ti rekla, da POSKUŠAM tako delovati (če bi pozorno brala tale topic, bi to tudi že zasledila). Seveda ne znam/zmorem vedno delovati tako. Sem tudi jaz čisto običajen in povprečen človeček, z vsemi pozitivnimi in negativnimi lastnostmi, ki so lastne pač meni, na točno temle delčku svoje poti, stopam po svoji poti in se učim živeti svojo filozofijo. Če pa zdajle dobro pomislim – hmm, veš, da se res ne spomnim, kdaj nazadnje sem nekomu želela nekaj slabega, nekoga sodila ali se komu želela maščevati? Jezna sem že bila, seveda, ampak to je bila jeza brez primesi želje škodovati, prizadeti, soditi ali se maščevati. Zdaj – ali to pomeni, da sem to že presegla, ali pa me še kaj čaka v tej smeri – tega pač ne vem. To mi bo povedalo življenje samo. In močno verjamem, da če bom zmogla še naprej sledit prav tej svoji filozofiji, takšnih preizkušenj v mojem življenju niti ne bo več prav veliko.

Kaj bi naredila, če bi mi nekdo res hudo silo storil ali me močno prizadel? Tiste čase, ko sem tudi jaz še delovala po sistemu »soditi in se maščevati« sem se ponavadi umaknila, jezo potlačila vase in sama pri sebi kuhala in fantazirala, kaj bi tistemu hudega želela, da se mu zgodi. Ničesar od tega sicer nikoli nisem storila, pač nisem bila nikoli človek za to. Ampak nosila pa sem to v sebi. In tudi to ni bilo dobro. Mi je jemalo energijo, mi je jemalo moj notranji mir. In danes? Ti lahko odgovorim kar konkretno. Prav pred kratkim se mi je zgodila izkušnja močnega razočaranja nad neko prijateljico, s katero sem res verjela v močno in globoko prijateljstvo. Po dobrih dveh letih res tesnega prijateljstva sem ugotovila (pravzaprav mi je življenje to pokazalo), da me je v bistvu samo izkoristila in manipulirala z mano zato, da je dosegla nekaj, kar je njej pravzaprav manjkalo in si je tistega tako zelo želela. In ker sem tisto imela jaz, je nezavedno koristila prijateljstvo z mano, da je prišla do tistega njenega manjka. Ne gre za materialno stvar, gre za nekaj popolnoma drugega. In kaj sem naredila jaz? Po pravici povedano, me je res močno zabolelo. Zelo sem bila prizadeta in zelo razočarana. Zelo žalostna. Tudi jezna. Nanjo in nase, ker sem to dopustila in ker tega nisem videla prej. Pa vendar je niti v tistem prvem trenutku nisem obsojala. Sodila. Ali se ji hotela maščevati. Pa bi se ji lahko. O, ja… zelo grdo bi se ji lahko maščevala. Ampak tega v meni pač ni bilo. Potrebovala pa sem kar nekaj časa, da sem zares v svojem srcu dojela, da vsega tega, kar je počela, ni počela zavedno. Vse to izkoriščanje, manipuliranje, uporaba mene za dosego tistega njenega cilja, je izhajalo iz njenega nezavednega nivoja in se je dogajalo na njeni podzavestni ravni. Zavedno in zavestno je gojila z mano največje prijateljstvo, kar ga je pač lahko. Najbolj iskreno, kar ga je pač lahko. Na zavedni ravni, seveda. Nezavednega pač ni obvladovala. Niti se ga ni (hotela) v popolnosti zavedati. In ko sem vse to dojela, ne samo na razumski, pač pa tudi na čustveni ravni, sem ji lahko odpustila. In danes (tega je recimo dva meseca) ji zares iskreno in iz vsega srca želim vse dobro. Pravzaprav ji najbolj želim, da bi prišel tudi njen čas, ko bi se zmogla zares iskreno zazreti vase in si priznati še nekatere stvari. In jih posledično tudi preseči, kar je tudi njena velika želja. Ker jaz tega namesto nje žal ne morem storiti. O sojenju, obsojanju ali maščevanju pa ni ne duha, ne sluha. Od samega začetka naprej...

In če me kdo prizadene, upam, da sem zdaj jasno napisala, da ne usekam nazaj. Niti ne prepričujem, kakšna sem jaz. Še posebej pa ne, kako sem načeloma dobra, pametna in enkratna in popolna. Ker takšna pač nisem. Mi lahko kdorkoli quota, če sem kdaj kaj takšnega napisala, ali mi kdorkoli izmed tistih, ki me poznate tudi v real life-u pove, če sem kdajkoli o sebi izrekla kaj takšnega.

Pa tudi čakala ne bi, da me razseka do konca. Ker tukajle gre pa za risanje tiste polovičke Kristusove osmice, ki pravi: ljubi sebe, kakor drugega. Torej moram ljubiti tudi sebe in ne samo drugega. In dovoliti, da me kdo razseka (v takšnem ali drugačnem smislu) pač pomeni ne ljubiti sebe. Tukajle gre za postavljanje mej, do kam in do kje pač nekoga spustiš v svojo bližino (tako ali drugače).

Ne spomnim se sicer, da bi me kdo konkretno že to vprašal. Ponavadi odgovorim vsakemu, če pa komu ne odgovorim, ali spregledam vprašanje ali pa točno vem, zakaj mu ne odgovorim. Me pa lahko spomniš na to, pa ti bom iskreno povedala, zakaj nisem odgovorila. Ali sem vprašanje spregledala, ali pa namenoma šla preko.

O Hitlerju smo tudi že nekaj govorili, čakaj, grem poiskat… evo ti ga na, tule je:
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1..., Reply #61

Vukovar, posilstva, klanje… NE, NI PRAV, da so se zgodili. Kje pa, daleč od tega... Ampak, namesto tega, da obsojamo vse tiste, ki so v pobojih, klanju, pobijanju sodelovali, se raje vprašajmo – kaj pa smo naredili, da bi to preprečili? Oz. kaj lahko storimo, da se kaj takšnega v bodoče ne bi več dogajalo? Pa še: kaj smo naredili mi sami takoj po tistih posilstvih, umorih, pobojih in klanju v Vukovarju, razen tega, da so nas bila polna usta obsojanja? Kaj smo naredili takrat za žrtve? Razen tega, da smo obsodili posiljevalce, ubijalce, morilce?

In če bi se kaj takšnega zgodilo mojemu otroku (btw – odgovor na tole tvoje vprašanje je torej: ne, nimam svojih otrok), bi verjetno najprej poskusila zaščititi svojega otroka. Mu nuditi vso oporo, tako fizično, kot čustveno, da bi si od takšne strašne rane opomogel. Na fizičnem, pa tudi na čustvenem nivoju. Zdaj, če me sprašuješ, kaj in kako bi čutila do posiljevalca mojega otroka… ja, verjetno nisem tako daleč na svoji poti, da bi mu zmogla kar takoj v tistem trenutku odpustiti in ga ne obsojati. Verjamem pa, da bi sčasoma zmogla pogledati na vse skupaj tudi prav s tega višjega nivoja. In mu nekoč za takšno dejanje tudi odpustiti. Upam pa in si iskreno želim, da mi takšne izkušnje ne bo treba doživeti…

Mi je žal, da je vsega teksta spet toliko nastalo, sem si pač vzela malce časa in ti poskusila odgovoriti na vsa tvoja vprašanja in povedati svoje mnenje. Tako pač gledam na to jaz in takšna je pač moja pot…
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Soditi vedenje drugih
Reply #252 - 29.05.2004 at 09:03:23
 
picola wrote on 29.05.2004 at 00:46:19:
… Mislim,da postaviti se zase ni napačno,povedat,kje so tvoje meje,se branit...Tut ne obsojat v tistem trenutku je zelo težko,še posebej,če se stvar dogaja tebi al pa nekomu,ki ga imaš rad ali ti veliko pomeni…

… Ker v prvi vrsti obsojanje in neodpuščanje dejanj nekomu drugemu,je strup samo zame in v prvi vrsti zame.Ker sem jaz tista,ki čutim sovraštvo,jezo,razočaranje,itd. in to škoduje samo meni!!!

In tudi tole, Angel, je picola zelo lepo napisala. Se močno strinjam z njo…

picola wrote on 29.05.2004 at 00:46:19:
Želela bi si jo kdaj spoznat…

picola, z veseljem ob kakšni kavi. Ampak v real life-u grizem, veš?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #253 - 29.05.2004 at 21:07:18
 
Miška,a veš,da smo že dve... GrinTako,da v bistvu bo treba poleg kave organizirat še reševalno ekipo... Grin
Ti pošljem mail pa se zmenmo za ta masaker,ok.
Se veselim,da te bom spoznala. Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 15 16 17