Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 17
(Read 50368 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #75 - 03.05.2004 at 15:29:04
 
sinjeoka wrote on 03.05.2004 at 14:17:44:
ja in vse to je družbeno pogojeno .... svašta


Evo, najdu citat od žižka, v kateri je zaradi odtujenosti(virtulano/digitalno pogejne) občtenje avtentntičnosti nudi le tisto, kar je krvavo/boleče/nasilno.  

Slavoj Žižek: In my work, I place strong emphasis on what is usually referred to as the virtualisation or digitalisation of our environment. We know that 60 percent of the people on this Earth have not even made a phone call in their life. But still, 30 percent of us live in a digitalised universe that is artificially constructed, manipulated and no longer some natural or traditional one. At all levels of our life we seem to live more and more with the thing deprived of its substance. You get beer without alcohol, meat without fat, coffee without caffeine...and even virtual sex without sex.


Virtual reality to me is the climax of this process: you now get reality without reality...or a totally regulated reality. But there is another side to this. Throughout the entire twentieth century, I see a counter-tendency, for which my good philosopher friend Alain Badiou invented a nice name: 'La passion du réel', the passion of the real. That is to say, precisely because the universe in which we live is somehow a universe of dead conventions and artificiality, the only authentic real experience must be some extremely violent, shattering experience. And this we experience as a sense that now we are back in real life.

I think this may be what defined the twentieth century, which really began with the First World War. We all remember the war reports by Ernst Jünger, in which he praises this eye-to-eye combat experience as the authentic one. Or at the level of sex, the archetypal film of the twentieth century would be Nagisa Oshima's Ai No Corrida (In The Realm Of The Senses), where the idea again is that you become truly radical, and go to the end in a sexual encounter, when you practically torture each other to death. There must be extreme violence for that encounter to be authentic.

Another emblematic figure in this sense to me is the so-called 'cutter'- a widespread pathological phenomenon in the USA. There are two million of them, mostly women, but also men, who cut themselves with razors. Why? It has nothing to do with masochism or suicide. It's simply that they don't feel real as persons and the idea is: it's only through this pain and when you feel warm blood that you feel reconnected again. So I think that this tension is the background against which one should appreciate the effect of the act.


in še link: http://www.spiked-online.com/Articles/00000002D2C4.htm


Quote:
takega družbenega avtomatizma kot ga ti opisuješ ni

zmeraj se najde spodnji del gaussove krivulje, toda to še ne pomeni nujno, da bo kak osebek zapadel v devianco...
alkoholikiniso samo ljudje z družbenega dna, ampak se najde med njimi tudi kak slovenski poslanec, profesor, direktor ....
... in akoholizem je enako za obsojat pri kateremu koli od njih ...


Če te prav razumem, je  tebi kriterij obsodbe vredne   deviantnosti  parazitiranje (postopaštvo, pijančevnje...) na račun družbe. Kaj pa nek zapit profesor, ki mu uspe preživljat vsaj sebe in zato  ni v breme drugim, se ti v tem smsilu ni devianten. Tle te moram opozorit,  da se družben pritsik  ne meri samo preko  naklona spodnjega dela galusove krivulje, v  katerem je sloj družbenih vzdrževancev,  ampak je stopničkasto razprejen po celi krivullji. Marsikomu se  stagnacija ali padec za stopničko navzdol zdita bolj  deviantna kot pa bivanje  na dnu, ki zna bit prav sproščujoče... Undecided        
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #76 - 03.05.2004 at 15:38:50
 
titud wrote on 03.05.2004 at 15:29:04:
Evo, najdu citat od žižka, v kateri je zaradi odtujenosti(virtulano/digitalno pogejne) občtenje avtentntičnosti nudi le tisto, kar je krvavo/boleče/nasilno.  

Slavoj Žižek: In my work, I place strong emphasis on what is usually referred to as the virtualisation or digitalisation of our environment. We know that 60 percent of the people on this Earth have not even made a phone call in their life. But still, 30 percent of us live in a digitalised universe that is artificially constructed, manipulated and no longer some natural or traditional one. At all levels of our life we seem to live more and more with the thing deprived of its substance. You get beer without alcohol, meat without fat, coffee without caffeine...and even virtual sex without sex.


Virtual reality to me is the climax of this process: you now get reality without reality...or a totally regulated reality. But there is another side to this. Throughout the entire twentieth century, I see a counter-tendency, for which my good philosopher friend Alain Badiou invented a nice name: 'La passion du réel', the passion of the real. That is to say, precisely because the universe in which we live is somehow a universe of dead conventions and artificiality, the only authentic real experience must be some extremely violent, shattering experience. And this we experience as a sense that now we are back in real life.

I think this may be what defined the twentieth century, which really began with the First World War. We all remember the war reports by Ernst Jünger, in which he praises this eye-to-eye combat experience as the authentic one. Or at the level of sex, the archetypal film of the twentieth century would be Nagisa Oshima's Ai No Corrida (In The Realm Of The Senses), where the idea again is that you become truly radical, and go to the end in a sexual encounter, when you practically torture each other to death. There must be extreme violence for that encounter to be authentic.

Another emblematic figure in this sense to me is the so-called 'cutter'- a widespread pathological phenomenon in the USA. There are two million of them, mostly women, but also men, who cut themselves with razors. Why? It has nothing to do with masochism or suicide. It's simply that they don't feel real as persons and the idea is: it's only through this pain and when you feel warm blood that you feel reconnected again. So I think that this tension is the background against which one should appreciate the effect of the act.


in še link: http://www.spiked-online.com/Articles/00000002D2C4.htm



hvala, da si izumu toplo vodo ... samo kaj je družbena pogojenost jaz vem, brez tega da bi  brala velecenjeno Žižkovo stvaritev, ki ni nič drugega kot copy-pastanje misli nekoga drugega


ama škodi ne, če že glih ne koristi

titud wrote on 03.05.2004 at 15:29:04:
Če te prav razumem, je  tebi kriterij obsodbe vredne   deviantnosti  parazitiranje (postopaštvo, pijančevnje...) na račun družbe. Kaj pa nek zapit profesor, ki mu uspe preživljat vsaj sebe in zato  ni v breme drugim, se ti v tem smsilu ni devianten. Tle te moram opozorit,  da se družben pritsik  ne meri samo preko  naklona spodnjega dela galusove krivulje, v  katerem je sloj družbenih vzdrževancev,  ampak je stopničkasto razprejen po celi krivullji. Marsikomu se  stagnacija ali padec za stopničko navzdol zdita bolj  deviantna kot pa bivanje  na dnu, ki zna bit prav sproščujoče... Undecided        


se vidi, da i proizvod Slovenske družbe ... pri nas profesorji nimajo konkurence ker so to bolj cehovksi mojstri, drugod pa morajo bit profesorji zlo pr seb, da lahko živijo od svojega dela, ker morajo biti skos mentalno agilni, da jih čas (in konkurenca ne povozita)
Mogoče zak profesor še ne obremenjuje socialne, toda bremza napredek ... in tudi to je družbeni strošek ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #77 - 03.05.2004 at 15:44:19
 
sinjeoka wrote on 03.05.2004 at 14:09:39:
ok, bom še bolj jasna ... prostitucija je storitev, v skrajnem primeru pa tudi blago ... verjetno poznaš izraz "trgovina z belim blagom"

Se strinjam s tabo, nisem nikdar trdil, da seks ne more postati blago, ampak da se seks lahko tretira kot blago samo v zelo omejenem obsegu (nekako podobno manufakturni proizvodnji v primerjavi z mnozicno industrijsko proizvodnjo za siroko potrosnjo).
In jest se zmeraj ne vidim, kako ima skupinski seks kakorkoli opraviti s tem.

Je pa bilo morda par izjem. Recimo v Londonu v viktorijanskih casih so bili s propagando cistosti tako uspesni, da so uspeli lociti ljubezen od seksa. Rezultat te propagande in obsojanja cloveske seksualnosti je bilo skoraj 100.000 prostitutk samo v Londonu, h katerim je zahajala ze skoraj vecina (kar pomeni tam 50%) moskih. Pa Jack Razparac je bil tudi proizvod tistega obdobja.

bp
Back to top
« Last Edit: 03.05.2004 at 18:51:19 by bp »  
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #78 - 03.05.2004 at 15:46:54
 
Lilith wrote on 03.05.2004 at 14:27:17:
Bi rad videl, kako izgleda resnična sodba?
Pa saj ti niti sam ne veš, kako naj bi živel, se obnašal in doživljal svet okoli sebe.
Saj se nikoli nisi sposoben za nič jasno opredeliti.
Vsi tvoji komentarji in sodbe se praviloma nanašajo na formo kot tako, nikoli na vsebino.
Ta predrzna Lilith pa se spet ubada s problemom, kje prijeti tipčka, ki je pravi izmuzne. Roll Eyes

Ce te kaj zanima, zakaj pa ne vprasas?

Saj se ne izogibam odgovorom in skoraj vedno odogovorim, ce zadeva ne gre cez mejo moje zasebnosti.

bp
Back to top
« Last Edit: 03.05.2004 at 19:27:37 by bp »  
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #79 - 03.05.2004 at 15:54:20
 
Quote:
In jest se zmeraj ne vidim, kako ima skupinski seks kakorkoli opraviti s tem.

bp


marketinški prijem
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #80 - 03.05.2004 at 16:06:50
 
sinjeoka wrote on 03.05.2004 at 15:38:50:
hvala, da si izumu toplo vodo ... samo kaj je družbena pogojenost jaz vem, brez tega da bi  brala velecenjeno Žižkovo stvaritev, ki ni nič drugega kot copy-pastanje misli nekoga drugega


Jest vem, da ti veš, samo se mi zdi, da je zate družbena pogojenost čist nekaj drugega kot zame, zato sem vpoklical žižka  za mediatorja. Družbena pogojenost  so zame vsakokratne  objektivne okoliščine, ki pogojujejo naš odnos do drugega in do sebe.  Odtujenost kot poseldica atomizacije posameznika, kompetativnih medsebojnih odnosov  in tehnološkega načina komuniciranja, pač pogojuje odgovarjajoče  **xualne prakse, ki strastno spolnost izrabljajo za kompenzacijo  potrebe po  celoviti čustveni bližini namesto da bi bi spolno slo  izrabljal kot  sredstvo za vzpostavitev in ohranjanje te celovite čustvene bližine.          

Quote:
se vidi, da i proizvod Slovenske družbe ... pri nas profesorji nimajo konkurence ker so to bolj cehovksi mojstri, drugod pa morajo bit profesorji zlo pr seb, da lahko živijo od svojega dela, ker morajo biti skos mentalno agilni, da jih čas (in konkurenca ne povozita)
Mogoče zak profesor še ne obremenjuje socialne, toda bremza napredek ... in tudi to je družbeni strošek ...


Tud na harvardu bodo dvakrat premiselni, preden bodo kašnega prfoksa ven vrgl, ker bi si stem  naredl dost več škode svojmu  družbenmu ugledu (ki ga mastno zaračunavajo),   kot pa če ga diskretno vzdržujejo na plačilni listi in ga drugim profijem diskretno postavljajo za zgled, kako mučna zna bit  izguba  ugleda...  
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #81 - 03.05.2004 at 16:36:42
 
titud wrote on 03.05.2004 at 16:06:50:
Jest vem, da ti veš, samo se mi zdi, da je zate družbena pogojenost čist nekaj drugega kot zame, zato sem vpoklical žižka  za mediatorja. Družbena pogojenost  so zame vsakokratne  objektivne okoliščine, ki pogojujejo naš odnos do drugega in do sebe.  Odtujenost kot poseldica atomizacije posameznika, kompetativnih medsebojnih odnosov  in tehnološkega načina komuniciranja, pač pogojuje odgovarjajoče  **xualne prakse, ki strastno spolnost izrabljajo za kompenzacijo  potrebe po  celoviti čustveni bližini namesto da bi bi spolno slo  izrabljal kot  sredstvo za vzpostavitev in ohranjanje te celovite čustvene bližine.          


Tud na harvardu bodo dvakrat premiselni, preden bodo kašnega prfoksa ven vrgl, ker bi si stem  naredl dost več škode svojmu  družbenmu ugledu (ki ga mastno zaračunavajo),   kot pa če ga diskretno vzdržujejo na plačilni listi in ga drugim profijem diskretno postavljajo za zgled, kako mučna zna bit  izguba  ugleda...  


problem med nama je da ti družbeno pogojenost jemlješ kot nekaj na kar človek nima vpliva ... toda družbeno pogojenost regulirava jaz ti in mi s svojim življenjem, predvsem pa z odobravanjem in obsojanjem ... to pa je uporaba volje ... in to per se izključuje avtomatizem, na katerega prisegaš ti


mislim, da si harvard ne bi hotel umazati ugleda s kronično pijanskim profesorjem in bi ga že zdavnaj zabrisal iz zbora profesorjev ... obstajajo pa tut bolj subtilne metode ... recimo ukinitev predmeta
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #82 - 03.05.2004 at 20:29:35
 
Dragi obsojevalci skupinskega seksa,

Jest se sprasujem, ali mi zivimo v istem svetu, ali si samo delimo nekatere iluzije? (vprasanje je povsem retoricno)

V svetu v katerem zivim jaz, grupni seks ni norma, mene in ljudi okrog mene nihce ne sili v  grupni seks, ne v analni seks, ne v sadomazohizem ne v privezovanje. Se v oralni seks ne.

Velja celo, da ne pomeni ne (zaradi cesar je sicer lahko kdo tudi uzaljen, ampak to je ponavadi njegov problem).

Tako da vasega bitja plati zvona enostavno ne razumem najbolje. Sinjeoka sicer govori o znankah z bolecimi ritmi, ki si zaradi normalnosti ne upajo reci ne in raje trpijo in pocnejo reci do katerih jim ni.

Glede na to, da se te reci navadno dogajajo v odnosu med dvema, jest to prej vidim kot problem odnosa, problem izrazanja zelja in postavljanja meja v odnosu. Nekaj malega ima lahko tukaj tudi manipulacija, se posebej, ce se uporablja normalnost kot argument.

Za tiste, ki pa se pustijo manipulirat, pa bi bilo morda za razmislit o kaksni posebni vrsti ukrepov druzbenega varstva (saj ce jih ze tukaj tako nategujejo, kako jih bodo sele na drugih podorocjih, kjer jih lahko zaboli se marsikaj drugega) ali pa delavnico, da si izboljsajo samopodobo.

Tistim, ki pa bi poskusili manipulirat, ti pa si po Lilithino  zasluzijo direktno sus v glavo (eno ali vec na gobec, ne metka), vsakic in brez odvecnih razprav.

Zanimivo pa je, da obsojate skupinski seks kot tak in ne manipulatorjev, ki uporabljajo normalnost za dosego svojih namer.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #83 - 03.05.2004 at 20:41:11
 
Quote:
Dragi obsojevalci skupinskega seksa,

Jest se sprasujem, ali mi zivimo v istem svetu, ali si samo delimo nekatere iluzije? (vprasanje je povsem retoricno)

V svetu v katerem zivim jaz, grupni seks ni norma, mene in ljudi okrog mene nihce ne sili v  grupni seks, ne v analni seks, ne v sadomazohizem ne v privezovanje. Se v oralni seks ne.

Velja celo, da ne pomeni ne (zaradi cesar je sicer lahko kdo tudi uzaljen, ampak to je ponavadi njegov problem).

Tako da vasega bitja plati zvona enostavno ne razumem najbolje. Sinjeoka sicer govori o znankah z bolecimi ritmi, ki si zaradi normalnosti ne upajo reci ne in raje trpijo in pocnejo reci do katerih jim ni.

Glede na to, da se te reci navadno dogajajo v odnosu med dvema, jest to prej vidim kot problem odnosa, problem izrazanja zelja in postavljanja meja v odnosu. Nekaj malega ima lahko tukaj tudi manipulacija, se posebej, ce se uporablja normalnost kot argument.

Za tiste, ki pa se pustijo manipulirat, pa bi bilo morda za razmislit o kaksni posebni vrsti ukrepov druzbenega varstva (saj ce jih ze tukaj tako nategujejo, kako jih bodo sele na drugih podorocjih, kjer jih lahko zaboli se marsikaj drugega) ali pa delavnico, da si izboljsajo samopodobo.

Tistim, ki pa bi poskusili manipulirat, ti pa si po Lilithino  zasluzijo direktno sus v glavo (eno ali vec na gobec, ne metka), vsakic in brez odvecnih razprav.

Zanimivo pa je, da obsojate skupinski seks kot tak in ne manipulatorjev, ki uporabljajo normalnost za dosego svojih namer.

bp


mene pa bolj zanima po katerem žulju ti hodijo
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #84 - 03.05.2004 at 21:01:27
 
sinjeoka wrote on 03.05.2004 at 20:41:11:
mene pa bolj zanima po katerem žulju ti hodijo

Zadnji citirani stavek. Prohibicionizem, to zagotovo, hinavscina, to pa je samo obcutek, ki ga ne morem podpreti s kaksno navedbo in zato tudi nocem formulirat kaksne obsodbe.

Sicer pa mene tudi zanima, zakaj se je pol debate na koncu  preusmerilo name? Kaksen sem, kaj vem in cesa ne vem, cesa ne zmorem, kaj me zuli, ...

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #85 - 04.05.2004 at 07:11:19
 
Quote:

Je pa bilo morda par izjem. Recimo v Londonu v viktorijanskih casih so bili s propagando cistosti tako uspesni, da so uspeli lociti ljubezen od seksa. Rezultat te propagande in obsojanja cloveske seksualnosti je bilo skoraj 100.000 prostitutk samo v Londonu, h katerim je zahajala ze skoraj vecina (kar pomeni tam 50%) moskih. Pa Jack Razparac je bil tudi proizvod tistega obdobja.

bp


Saj to je to bp.
Manipulacije ( vseeno v duhu česa in   interesa kogarkoli že ) se lahko dogajajo v vse smeri - tako kot npr. odnos do vere v Kristusa skozi nikoli postavljeno zapoved " imitatio Kristi ".
Tako, da to o čemer se pogovarjamo na tem topicu, je po mojem mnenju pravzaprav razčlenjevanje psiholoških in socioloških osnov manipulacije s posameznikom .
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Guest




Re: Soditi vedenje drugih
Reply #86 - 04.05.2004 at 07:47:46
 
Quote:
Ce te kaj zanima, zakaj pa ne vprasas?

Saj se ne izogibam odgovorom in skoraj vedno odogovorim, ce zadeva ne gre cez mejo moje zasebnosti.

bp



Ja, in takole se da razbrati, da pač vsako naslovljeno vprašanje le gre čez meje tvoje zasebnosti  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #87 - 04.05.2004 at 08:05:53
 
Quote:
Zadnji citirani stavek. Prohibicionizem, to zagotovo, hinavscina, to pa je samo obcutek, ki ga ne morem podpreti s kaksno navedbo in zato tudi nocem formulirat kaksne obsodbe.

Sicer pa mene tudi zanima, zakaj se je pol debate na koncu  preusmerilo name? Kaksen sem, kaj vem in cesa ne vem, cesa ne zmorem, kaj me zuli, ...

bp



u bistvu je bil zadnji stavek bolj retorično vprašanje in bolj moje razmišljanje ob tvoji burni reakciji ... brez pričakovanja, da bom dobila odgovor ... kljub temu pa je zanimivo koliko smo nekateri pustili gor osebnih izkušenj ... in tudi za tvojim pisanjjem se verjetno skriva nekaj podobnega ... no mogoče le kaka wild fantazija

predvsem zato, ker si spregledal vsaj dva posta (eden tudi moj), ki sta direkt povedala, da nam gre na jetra manipuliranje, ne pa grupnjak kot tak

in prav imaš grupnjak še? ni norma, toda tudi anala ni bila norma 5 let nazaj, zdaj pa je IN v določenih krogih in to počnejo vsi ta normalni pari ...
... sicer pa bi se dalo na to temo potegnit full vzporednic kako nekaj najprej postane moda in nato norma; nekaj o tem sem tudi že napisala tule:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=prijateljstvo;action=display;num=...

(čisto spodaj)
prohibicija... mislim, da noben ni govoril o tem, da bi ga bilo treba prepovedat in kriminalizirat ... hinavščina ... tole lahko povem samo zase ... napisala sem točno to kar mislim in čutim, ter to kar vidim okoli sebe
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #88 - 04.05.2004 at 08:09:28
 
Kdor sodi mu bo sojeno....
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Soditi vedenje drugih
Reply #89 - 04.05.2004 at 08:10:49
 
Smiley Men se zdi, da ste/smo tuki mal preveč zafilozofiral. Naslov je Soditi vedenje drugih, pa se kar ponavlja o Grupnem ... Pa tko neumorno. To nima zveze niti s socialo niti z marketingom, in ne, nimamo te pravice. Kar kdo ob polni zavesti, odločitvi in pristanku udeleženih, pač počne v svoji spalnici, mene ne zanima. Ravnotako me ne zanima, kaj bo soseda danes kuhala za kosilo. Pa katere sosede jo bodo obiskale. Pa kaj bodo tam šimfale. Ne, da me ne zanima, tut nimam kej ocenjevat pa presojat.

Do kod pa seže še sprejemljiva grupna golota. V savno verjetno hodite, pa kakšno porno kaseto ste že kdaj vidl v življenju. Ker to se mi zdi zaplankana netolerantnost, sploh ker s tem tebi nihče nič hudega noče. Meni (pa ne mislim zdej meni konkretno) ne bo nihče predpisoval kaj si smem/ne smem želeti/prakticirati. To je že skoraj eno od tako intimnih vprašanj kot, koliko denarja imaš na računu.

Dejmo res sodit kriminal, pa zlo, pa negativno, pa verske ekstremizme, pa terorizem, vojne ipd., ne pa tisto malo nežnosti ... ki se nas povrh vsega nič ne tiče. Čeprav imam občutek, da bi bila udeležba na tovrstnem referendumu tut kar številčna.

S to debato pridemo down to: kdo s kom spi. Boli me!!   Smiley S kom pa jaz spim je pa tudi none of your business.

Kako bomo pa slabo vplival na tiste, ki šele vstopajo v spolnost. Kaj pa vem, a mormo glih na tej točki svet rešit. Jst bi v tem smislu prej ukinla trilerje pa srhljivke. Al pa kar celo televizijo.  Wink

Starši naj pazjo na svoje otroke, tko k so naši na nas!  Smiley

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 17