Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8877 times)
exorcist
Ex Member




Šloganje je nevarno početje?
05.05.2004 at 19:51:59
 
Je šloganje nevarno?

Mnoge "šlogarke" in kvazi izoteriki na tem forumu se ne zavedajo, kako so lahko nevarne s svojimi izjavami za duhovno šibkega človeka, ko so njihove izjave sledeče: "Moram vas naprej pripraviti na grde stvari, ki jih vidim in se bodo zgodile v bližnji prihodnosti." Lahko si samo mislimo, kakšno stresno prihodnost je ta "jasnovidka" s svojo izjavo povzročila tej osebi. Ta oseba je od tistega trenutka naprej živela v pričakovanju, da bo napočil napovedan datum, ko se ji bo tisto grdo res zgodilo, gre še za kako nevarno negativno sugestijo; niti zaveda se ne, da si sami krojimo svojo usodo s takšnim razmišljanjem. Jasno, da tako dovzetne osebe, ne počnejo nič drugega, kot pričakujejo, da se jim bodo vse napovedi izpolnile. To, kar so jim prerokovali, se jim je večinoma tudi dejansko dogajalo.

Na tak način je mene Vilma prestrašla, ko mi je napovedala črno usodo, da bom alkoholik, tak da se alkohola niti ne dotaknem več, čeprav se nisem nikoli opijal, še zdaleč ne, sem izrecno proti vsakovrstnemu drogiranju! Na srečo sem trdna osebnost, ha, ha, in ji nisem verjel, tak da si počasi že zopet nalijem kakšen špricar, 2, morda 3 ali 4, ha, ha ha....

Mislim, da si takih spodrsljajev Vilma in ostale "šlogarce" ne bi smele privoščiti, saj usoda ni "zabetonirana". Usodo alhko sami spremenimo z lastnim hotenjem in verovanjem, z lastno željo in pričakovanjem cilja, ki si ga zastavimo. Psihično šibke osebe so lažji plen takih napovedi kot stabilne osebe. Hudiča, ne vem, zakaj se mi tla pod nogami majejo?, he, he... Grin

VILMA; OPRAVIČILO HOČEM IN JAVNO PRIZNANJE KRIVDE; DA TE NA KRIŽ PRIBIJEMO ALI LINČAMO! JAZ BOM EKSEKUTOR!!! Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #1 - 06.05.2004 at 09:04:00
 
Vsak se sam odloči, če želi, da se mu napove prihodnost.

Je pa moja prijateljica imela slabo izkušnjo. Takrat je bila stara 16 let. Šla je k sosedi, ki je znana šlogarca. Ta ji je napovedala, da bo hodila s sosedovim fantom. Prijateljica je zaradi tega doživljala cele travme. Na njeno srečo se to ni uresničilo  Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #2 - 06.05.2004 at 09:04:06
 
Za moje pojme je šloganje itak bedarija. Pravi šlogar bi ti npr. napovedal različne usode ob izbiranju različnih poti...
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #3 - 06.05.2004 at 12:00:15
 
soncnica wrote on 06.05.2004 at 09:04:00:
Vsak se sam odloči, če želi, da se mu napove prihodnost.

Je pa moja prijateljica imela slabo izkušnjo. Takrat je bila stara 16 let. Šla je k sosedi, ki je znana šlogarca. Ta ji je napovedala, da bo hodila s sosedovim fantom. Prijateljica je zaradi tega doživljala cele travme. Na njeno srečo se to ni uresničilo  Grin



JA, hudič je  v tem, da ene šlogajo prostovoljno, ne da bi jim kaj rekel.... Če pa že, pa odvisno, če te marajo, govorijo pozitivno, če ne, pa pač negativno.... tak da imajo nekatere zelo čuden pristop....
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #4 - 06.05.2004 at 14:05:20
 
Ne vem, jaz gledam na šloganje, kot ne eno možno pot, ki se bo zgodila, če boš še naprej hodil po isti poti.
Vsak pa ima življenje v svojih rokah in lahko si ga zasuka v svojo prid.

no no exo, ni mi pa lepo, da takole javno čez Vilmo govoriš. Da se ne strinjaš z njo, je tvoja pravica, a če imata določene ne razrešene zadeve, jih rešita na privat. ok?  Wink
saj res včasih rada gledam tele novele  Grin, ampak samo na tv  Wink
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #5 - 06.05.2004 at 18:57:54
 
ja, prav imaš....

šloganje je smrtno nevarno....

za šlogarja....
če kaj slabega napove....

ali pa če pove kaj takega kar nočem slišat

....

res ... hudo nevarno
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #6 - 06.05.2004 at 21:29:25
 
veronika wrote on 06.05.2004 at 14:05:20:
Ne vem, jaz gledam na šloganje, kot ne eno možno pot, ki se bo zgodila, če boš še naprej hodil po isti poti.
Vsak pa ima življenje v svojih rokah in lahko si ga zasuka v svojo prid.

no no exo, ni mi pa lepo, da takole javno čez Vilmo govoriš. Da se ne strinjaš z njo, je tvoja pravica, a če imata določene ne razrešene zadeve, jih rešita na privat. ok?  Wink
saj res včasih rada gledam tele novele  Grin, ampak samo na tv  Wink


Vilma molči kot grob, niti ni temperamentna kot one latino srnice. Jaz pa se ne znam poljubljati in lagati kot latino loverji... Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #7 - 07.05.2004 at 08:12:19
 
Poznamo veliko pregovorov na to temo.

Kdor molči, devetim odgovori.
Govoriti je srebro, molčati pa zlato.

Mogoče se ji pa ne zdi potrebno mešat v določene brezpomenske debate in s tem razmetavati s svojo energijo.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #8 - 07.05.2004 at 09:45:12
 
b5 wrote on 07.05.2004 at 08:12:19:
Poznamo veliko pregovorov na to temo.

Kdor molči, devetim odgovori.
Govoriti je srebro, molčati pa zlato.

Mogoče se ji pa ne zdi potrebno mešat v določene brezpomenske debate in s tem razmetavati s svojo energijo.


Saj v tem je vic, ni najbolj tiho, sicer ne vem zakaj mi je šlogala, ker se ne spomnim, da bi se glih silil, ker ve, da v te reči ne verjamem. Amapk seveda lahko je človeka prestrašit, če mu napoveš mizerno prihodnost, ker s tem ga na nek ančin vežeš, ga lahko čustveno manipuliraš, izsiljuješ in podobno. To pa se ne počne, še manj, da človeku govoril negativne in črne stvari, kot ona meni. Obstaja tudi šlogarska etika, da veš, kaj lahko poveš in kaj ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #9 - 09.05.2004 at 23:06:28
 
exorcist wrote on 05.05.2004 at 19:51:59:
Je šloganje nevarno?

Mnoge "šlogarke" in kvazi izoteriki na tem forumu se ne zavedajo, kako so lahko nevarne s svojimi izjavami za duhovno šibkega človeka, ko so njihove izjave sledeče: "Moram vas naprej pripraviti na grde stvari, ki jih vidim in se bodo zgodile v bližnji prihodnosti." Lahko si samo mislimo, kakšno stresno prihodnost je ta "jasnovidka" s svojo izjavo povzročila tej osebi. Ta oseba je od tistega trenutka naprej živela v pričakovanju, da bo napočil napovedan datum, ko se ji bo tisto grdo res zgodilo, gre še za kako nevarno negativno sugestijo; niti zaveda se ne, da si sami krojimo svojo usodo s takšnim razmišljanjem. Jasno, da tako dovzetne osebe, ne počnejo nič drugega, kot pričakujejo, da se jim bodo vse napovedi izpolnile. To, kar so jim prerokovali, se jim je večinoma tudi dejansko dogajalo.

Na tak način je mene Vilma prestrašla, ko mi je napovedala črno usodo, da bom alkoholik, tak da se alkohola niti ne dotaknem več, čeprav se nisem nikoli opijal, še zdaleč ne, sem izrecno proti vsakovrstnemu drogiranju! Na srečo sem trdna osebnost, ha, ha, in ji nisem verjel, tak da si počasi že zopet nalijem kakšen špricar, 2, morda 3 ali 4, ha, ha ha....

Mislim, da si takih spodrsljajev Vilma in ostale "šlogarce" ne bi smele privoščiti, saj usoda ni "zabetonirana". Usodo alhko sami spremenimo z lastnim hotenjem in verovanjem, z lastno željo in pričakovanjem cilja, ki si ga zastavimo. Psihično šibke osebe so lažji plen takih napovedi kot stabilne osebe. Hudiča, ne vem, zakaj se mi tla pod nogami majejo?, he, he... Grin

VILMA; OPRAVIČILO HOČEM IN JAVNO PRIZNANJE KRIVDE; DA TE NA KRIŽ PRIBIJEMO ALI LINČAMO! JAZ BOM EKSEKUTOR!!! Grin


Ekso spomni me... da ne bom pozabila,  da bi bil forum dolgcajt brez Eksota 8)

LP

Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #10 - 09.05.2004 at 23:10:54
 
exorcist wrote on 07.05.2004 at 09:45:12:
Saj v tem je vic, ni najbolj tiho, sicer ne vem zakaj mi je šlogala, ker se ne spomnim, da bi se glih silil, ker ve, da v te reči ne verjamem. Amapk seveda lahko je človeka prestrašit, če mu napoveš mizerno prihodnost, ker s tem ga na nek ančin vežeš, ga lahko čustveno manipuliraš, izsiljuješ in podobno. To pa se ne počne, še manj, da človeku govoril negativne in črne stvari, kot ona meni. Obstaja tudi šlogarska etika, da veš, kaj lahko poveš in kaj ne.


Ti še ni zmanjkalo polen?Wink 8) Tongue


Vilma
Back to top
 
 
IP Logged
 
*moon*
Guest




Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #11 - 10.05.2004 at 16:12:33
 
Exo - menjaš svoje ime - kot da se želiš spreminjati iz dneva v dan. Lepo je Biti to kar Si Smiley - bil - .

Eno je šloganje - jasnovidke - drugo pa to - kar si želiš vedeti TI in tisto kar NAglas komentiraš in daješ ven celemu svetu - vedi, da se bojiš resnično, da se to tudi uresniči - ne vem  - neka pot že mora biti. Pri tebi kometarji govorijo sami od sebe.
Ejga -saj rasteš a NE.
Nekje moraš vzemat Wink

Nekje si omenil, da nikoli nič ne piješ, a sedaj si skoraj povedal, da GA.

Hej  Undecided meni nič jasno.

Povej česa se Bojiš.

Iz vsega kar pišeš na tem forumu - res ni lepo soditi - ker ti je potem lahko sojeno - ti povem samo to - BODI TO KAR SI!!! BODI TI!!!





Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #12 - 10.05.2004 at 16:33:17
 
Quote:
Exo - menjaš svoje ime - kot da se želiš spreminjati iz dneva v dan. Lepo je Biti to kar Si Smiley - bil - .

Eno je šloganje - jasnovidke - drugo pa to - kar si želiš vedeti TI in tisto kar NAglas komentiraš in daješ ven celemu svetu - vedi, da se bojiš resnično, da se to tudi uresniči - ne vem  - neka pot že mora biti. Pri tebi kometarji govorijo sami od sebe.
Ejga -saj rasteš a NE.
Nekje moraš vzemat Wink

Nekje si omenil, da nikoli nič ne piješ, a sedaj si skoraj povedal, da GA.

Hej  Undecided meni nič jasno.

Povej česa se Bojiš.

Iz vsega kar pišeš na tem forumu - res ni lepo soditi - ker ti je potem lahko sojeno - ti povem samo to - BODI TO KAR SI!!! BODI TI!!!



Nisem obsodil nikogar, šlo je le za svarilo, da bo Vilma naslednjič malo bolj pazljiva, ker grožnje ne spadajo v šlogarsko etiko.

JA, kaj, a ti nisem všeč, takšen kot sem? Sem , kar sem....  Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
*moon*
Guest




Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #13 - 10.05.2004 at 19:59:05
 
Kako pa veš, da vse šlogarce vsem napovedujejo ravno to, kar je bilo tebi prerokovano?
Negativno zaznamovana prihodnost ZATE.

Mogoče te je hotel nekdo predramiti  - v pozitiven smisel Wink.

Vzemi si K Srcu ali Pač ne. Ti si Si - Zakaj???


In kako to, da si se kar dal *prerokovati* ko pa vendar v to ne verjameš... Tle si si sam postavil Zanko.

Že to je spodbilo tvoje lepe obetavne napovedi.

Dj Zresen SE No... Shocked





Back to top
 
 
IP Logged
 
*moon*
Guest




Re: Šloganje je nevarno početje?
Reply #14 - 10.05.2004 at 20:02:22
 
Ahja - saj res - ti moram še odgovort na vprašanje, kis mi ga zastvil...

Seveda si mi všeč - To bi lahka že vedel.
Prav se gradiš in si na pravi poti.
Pa hodi vzravnano in išči tudi slabo ne samo dobro - v tem boš rastu naprej še bolj močno;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3