Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10 
(Read 33018 times)
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #105 - 20.05.2004 at 22:18:02
 
_mreza_ wrote on 20.05.2004 at 16:36:57:
 


Delitev.    Undecided  Sad  ???  Cry  Tongue  Roll Eyes    

-- [ TI deliš?]

Roll Eyes


Od kod ti ideja, da bi jaz kaj delila?


Quote:
Bruh Bruh Bruhaaaam




Preveč piva škodi, ja.


Quote:
Ti,  ...uboga žrtev  

Kiss



Žrtve alkohola tud poznamo, ja. Bogi, bogi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #106 - 21.05.2004 at 07:49:55
 
Delitve na forumu ?   -  Ja, hvala Bogu, da so.
Osebno sem celo neke vrste garancija za to, da bodo tudi v bodoče - seveda, če me ne bo " višja sila "  foruma odslovila in se mi zahvalila za sodelovanje.

Verjamem, da  gre tudi Toni_Zamene mogoče s svojimi " izpadi" ter nekaterimi stališči marsikomu na živce, tako kot Lilith, ki jo kot osebo skuša marsikdo diskreditirati predvsem od časa  topica  Resnica o D. in L. Ves čas jo posiljujete s sporočili, da " se to tako  ne dela " in si ob tem prisvajate moralno pravico do resnice o tem " kako se to dela ".
In samo v tem je vaš " kapital " - v vaši pasivnosti do življenja in dogodkov, ki ga pa želite prezentirati kot ljubezen  , sprejemanje, odpuščanje, združevanje, življenje,...

Koliko od vas je v resnici v življenju že začutilo te velike besede ?
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #107 - 21.05.2004 at 08:24:33
 
Toni_Zamene wrote on 21.05.2004 at 07:49:55:

In samo v tem je vaš " kapital " - v vaši pasivnosti do življenja in dogodkov, ki ga pa želite prezentirati kot ljubezen  , sprejemanje, odpuščanje, združevanje, življenje,...

Koliko od vas je v resnici v življenju že začutilo te velike besede ?


           ...

In ob tem, ko svojo pasivnost prezentirajo kot ljubezen in sprejemanje, ti dajo vedeti, kako  dobri so in pametni in na "višji duhovni ravni" kot ostali nevedneži  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #108 - 21.05.2004 at 09:04:54
 
Lilith wrote on 20.05.2004 at 18:06:07:
X
odločno te pozivam, da se vrneš na ladjo in vodiš bitko do kraja. Roll Eyes


Ah, saj nisem nameraval začeti kakršnekoli vojne,  toda ob retrospektivi revitalizacije tega topica (mater so mi tujke vedno bolj všeč Grin Grin), ugotavljam, da je rdečo krpo, ki je razjarila forumskega bika, verjetno predstavljala tale izjava:

Quote:
Aja, to je vendar gape forum. Sami globoko poduhovljeni duhovneži tu...


Valjda je jasno, da je to bilo mišljeno sarkastično, toda zanimivo, kakšna panika (in delitev) je nastala ob tem.

Zdajle me zelo mika, da bi moja malenkost podala svoje mišljenje o tipih obiskovalcev tega foruma, a se je zatrdno odločila, da bo danes v službi celo kaj naredila, zato več o tem (morda) kasneje.

Zadržujte dih.

Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #109 - 21.05.2004 at 09:43:48
 
en_bk wrote on 20.05.2004 at 13:12:29:
Hm, jaz tole ne dojemam kot sprejemanje in potem odpuščanje. To je zame spoznanje. Spoznanje, da se ti je zgodilo... kar se pač je. Spoznanje povzroča bolečino (jezo, razočaranje, obup...). Takrat me zamika, da bi to svojo bolečino čim bolj jasno predstavil tistemu, ki jo je povzročil /raje še malo bolj dramatično/, skozi jok ali maščevanje ali udarce ali prezir ali kaj drugega. Če sem čisto slučajno mogoče priseben nekoliko, pa skozi pogovor /ne prepir/. Potem se odločam, katera od naslednjih mikavnih opcij je najprimernejša zame /glede na stopnjo prizadetosti/. Zelo potegne tista, ko povzročitelja ne spustim od sebe, da mu potem kar naprej lahko kažem in ga opominjam, kako zelo me je ranil in mu ne pustim niti slučajno, da bi on to pozabil. Mmmm, paše...a ne. Druga je že malo težja. Delam se (pred njim in pred seboj/, kako mi je vseeno zanj, kako sem močan in mene pa kaj takega že ne more sesuti, kako ga ne potrebujem, ga odpikam in če se le da /če ga še kdaj srečam/, mu pokažem, kako mi je sedaj pa sploh bolje brez njega. Taka dokaj drastična opcija je tudi, da se sesujem in propadem /je prav tako mikavna/.
Vse to je pravzaprav dokaj enostavno doseči in na žalost se jih najbrž kar nekaj odloči za zalizanje ran na enega od teh načinov. Kje je tu sprejemanje in odpuščanje. Ni ga.
Sprejemanje in odpuščanje je mnogo bolj zagoveden proces. Predstaviti povzročitelju svojo bolečino brez obtoževanja, slišati in sprejeti njegove razloge, je hudimano težko. Se spustiti vase toliko iskreno in tolikokrat, da sprejmem dejstvo, da je bolečina  in njen obseg, kot reakcija na določeno dejanje, moja izbira, je hudimano težko. Oprostiti sebi /ker sem bil toliko naiven, da sem verjel, ker nisem bil pozoren,.../, sprejeti svoj del odgovornosti /sem ga zanemarjal, sem mu bil nezvest, sem ga jemal kot samoumevnega, sem ga pretepal, sem ga poniževal, nisem slišal njegovih opozoril..../, je hudimano težko. Sprejeti, da bolečina ovira predvsem mene, je hudimano težko. Sprejeti, da s tem, ko bolečino odslovim, ker me ovira, ne zanikam kar mi je bilo storjeno in ne izdajam samega sebe, je hudimano težko.
Če mi slučajno vse tole rata, je to zame sprejemanje. Kje pa je odpuščanje? Se je zgodilo skozi sprejemanje.

en bk
Grin


To je pa res carsko dojemanje, en_bk. Svaka ti čast! Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #110 - 21.05.2004 at 09:45:50
 
Madonna

obeta se nam slovenska internetna novela


Grin  Grin   Grin  Grin

X bi moral napisat še ...

to be continued Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #111 - 21.05.2004 at 09:50:07
 
X wrote on 20.05.2004 at 10:59:05:
Ne verjetno, ampak zagotovo.

Da se ne vidiš za zločinca, pa kaže, da si si zgradila res fenomenalno dober okvir. Nam zaupaš kako?

Ne, čakaj, naj ugibam:

'delam iz sebe... ker čutim, da tako moram....'

Je to, to?




sem nekaj spajsala... mogoče je stvar v tem, da se takrat nisem zavedala  Undecided
nisem nameravala ali želela slabo... enostavno v tistem trenutku nisem znala ali zmogla boljše


kaj pa ti, si se zavedal, da boš s tem svojim postom podrezal v bolečo rano?  Undecided
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #112 - 21.05.2004 at 09:51:16
 
lola wrote on 21.05.2004 at 08:24:33:
           www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/klanjamse.gif

In ob tem, ko svojo pasivnost prezentirajo kot ljubezen in sprejemanje, ti dajo vedeti, kako  dobri so in pametni in na "višji duhovni ravni" kot ostali nevedneži  Wink



in zakaj se ti ob to spotakneš?  ???
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #113 - 21.05.2004 at 09:59:20
 
m wrote on 21.05.2004 at 09:51:16:
in zakaj se ti ob to spotakneš?  ???


Spotaknem  ???

Jaz izražam svoja opažanja in svoje stališče  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #114 - 21.05.2004 at 10:00:24
 
Jaz vseskozi mislim, da vsak svoje mnenje napiše sem gor. Reagira pa vsak na svoj individualen način. Če imam jaz neko mnenje, ne vem, kaj naj naredim, da nekdo zaradi tega ne bo prizadet.

Ne vem, kaj se lahko naredi, vsak naj zase pošlihta stvari.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #115 - 21.05.2004 at 10:36:57
 
lola wrote on 21.05.2004 at 09:59:20:
Jaz izražam svoja opažanja in svoje stališče  Wink



o drugih... Grin


zdaj si me prav pripravla, da bom šla malo svoje poste pregledat... ker mam filing, da jaz tega ne delam, da ko pišem, pišem o sebi, če pa mi pri drugih kaj ni jasno, jih pa vprašam, da mi razložijo kak je to pri njih skup zloženo... lahko pa da se motim, seveda, pa ravno pri sebi tistega ne vidim, kar me pri drugih moti Grin

seveda pa sem pomislila tudi na možnost, da je to samo moj obrambni mehanizem (babja lastnost Grin), da ljudem ne rečem direkt v faco: 'ti si pa tak pa tak'  Grin


jebemo, ne vem če ne bi šla rajš delat  Roll Eyes
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #116 - 21.05.2004 at 10:51:45
 
Berem, pa se ...

Kako ste lahko prizadeti tako visoka razviti duhovneži ...

Nekateri, da ne bo pomote ...

Eh, grem rejši kramp sukat, pa lopatat, da večji duhovni učinek.  Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #117 - 21.05.2004 at 10:54:47
 

pa še eno razmišljanje... dilema... ali se z drugimi 'ukvarjam' zato, ker se trudim razumeti njihovo delovanje... ali zato, ker ga obsojam?  ???

(build bridges, not walls...)
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #118 - 21.05.2004 at 10:58:55
 
X wrote on 20.05.2004 at 13:54:57:
Torej, kaj si hotel povedati? Da so pari, katerih razmerje temelji na zaupanju, naivni in neumni? Da je bolje hoditi po svetu kot preračunljiva pizda, ki zlorablja zaupanja drugih kakor mu paše (saj konec koncev ni on kriv, da mu ljudje zaupajo), sam pa se vedno 'zavaruje' s tem, da nikomur ne zaupa? In če omenjaš alternativo, kakšna pa bi bila ta alternativa, ob kateri bi lahko zaupal nekomu, zloraba zaupanja s strani te osebe pa te ne bi prizadela? Saj to ni mogoče.

Ali pa si hotel povedati nekaj popolnoma drugega?

Skratka, podnapise bi. A bo šlo?


Govorim situaciji, ki jo naša kultura sistematično kreira in s tem dela ljudi sistematično nezadovoljne in nesrečne, da sta potem preseganje tega  nezadovoljstva in nesreče gonilo materialno/gospodarskega in kulturnega razvoja. Govorim o sistematičnem kreiranju nezaupanja, da se potem lahko  prodajajo obrazci za vzpostavljanje zaupanja,  da potem na tak način vsi plačujemo nekaj, kar je vsem zastonj in  v naprej dano. Govorim o eni zaciklani  situaciji, ko je zaupanje vase povratno pogojeno z zaupanjem drugih vate in  ko je zaupanje v druge pogojeno z zaupanejm vase. Govorim o eni situaciji, v kateri  smo prisiljen združevat nezdružljivo: absoltuno zaupanje z absolutnim nezaupanjem. Ker te  situacije na osebni ravni nismo sposobni razrešit drgač kot shizmo, se ta sta shizma prenaša na intimne odnose z drugimi, na družbo  in odnos družbe do vsega kar nas obdaja. Govorim o tem, da se shizme  ne da  razrešit z deljenjem  zaupanja na osebni prostor in nezaupanja na javni prostor ali morda  cepljenjem  sebe na tiste  jaze,  ki jim  je za zaupat in ta tiste jaze, ki jim ni za zaupat in katere je  zato treba kaznovat/potlačit/zanikat. Govorim skratka o osebni in kolektivni patologiji tukaj in zdaj, ki je ni mogoče razrešit drgač kot da jo  razkrijemo in si jo priznamo, pri čemer se je po moje čist legitimno posluževat tako  tradicionalniega (religioznega, šamanskega, ezoteričnega, magijskiega, mističnega) kulturnega izročila kot vseh modernih ved, ki se, če so avtetintične, itak napajajo v  neizčrpnem  rezervoarju  absoltnega  in nedeljenega  zaupanja.    
       
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #119 - 21.05.2004 at 11:26:28
 
m wrote on 21.05.2004 at 10:36:57:
o drugih... Grin

zdaj si me prav pripravla, da bom šla malo svoje poste pregledat... ker mam filing, da jaz tega ne delam, da ko pišem, pišem o sebi, če pa mi pri drugih kaj ni jasno, jih pa vprašam, da mi razložijo kak je to pri njih skup zloženo... lahko pa da se motim, seveda, pa ravno pri sebi tistega ne vidim, kar me pri drugih moti Grin



O drugih. Seveda imam mnenje o drugih, oziroma o njihovih dejanjih, predvsem o tistih, ki so prisotni v mojem življenju, s katerimi sem v (kakršnem koli že, vzajemnem) odnosu in ki na kakršen koli način posegajo vanj.
In niti slučajno neselektivno ne sprejemam vsega, kar mi življenje ponuja, sem se naučila tudi reči ne  Grin .

Svoje prejšnje poste pa ne bom šla prebirati, ne čutim nobene potrebe za to.

Aja, pa še to: v življenju sem sprejela (ha, celo sprejela  Grin), da ne morem vsega in vsakogar razumeti ter da se dogajajo reči brez mojega razumevanja. Zato se ne trudim na vse pretege razumeti vse in vsakogar, pridržujem pa si pravico, da imam svoje lastno mnenje in stališče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 6 7 8 9 10