Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 
(Read 33016 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #120 - 21.05.2004 at 12:09:46
 
lola wrote on 21.05.2004 at 11:26:28:
Aja, pa še to: v življenju sem sprejela (ha, celo sprejela  Grin), da ne morem vsega in vsakogar razumeti ter da se dogajajo reči brez mojega razumevanja. Zato se ne trudim na vse pretege razumeti vse in vsakogar, pridržujem pa si pravico, da imam svoje lastno mnenje in stališče.



Aha, torej se ti zdi popolnoma ok, da imaš mnenje o meni, ne zdi pa se ti potrebno, da bi me poskusila razumeti?

Takim ljudem pa se jaz poskušam izognit v svojem življenju. Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #121 - 21.05.2004 at 13:34:26
 
Toni_Zamene wrote on 21.05.2004 at 07:49:55:
Delitve na forumu ?   -  Ja, hvala Bogu, da so.
Osebno sem celo neke vrste garancija za to, da bodo tudi v bodoče - seveda, če me ne bo " višja sila "  foruma odslovila in se mi zahvalila za sodelovanje.

Verjamem, da  gre tudi Toni_Zamene mogoče s svojimi " izpadi" ter nekaterimi stališči marsikomu na živce, tako kot Lilith, ki jo kot osebo skuša marsikdo diskreditirati predvsem od časa  topica  Resnica o D. in L. Ves čas jo posiljujete s sporočili, da " se to tako  ne dela " in si ob tem prisvajate moralno pravico do resnice o tem " kako se to dela ".
In samo v tem je vaš " kapital " - v vaši pasivnosti do življenja in dogodkov, ki ga pa želite prezentirati kot ljubezen  , sprejemanje, odpuščanje, združevanje, življenje,...

Koliko od vas je v resnici v življenju že začutilo te velike besede ?


Tonči, daj mi eno stvar razloži...jaz ji ne pridem do dna  Shocked Shocked Shocked (kak blefiram Grin)...

Kako to, da podobno razmišljava in podobne stvari piševa, besne furije pa se povečini vame zaganjajo in ne vate? Roll Eyes


In še X
Cccccc, nisem si mislila, da se boš začel nazaj vleči... Shocked
Vidiš, kaj se zgodi potem... potem se kar po vrsti spravljajo na člane tvoje posadke... Roll Eyes


Samo res, s čim za božjo voljo je Toni cepljen, da njega pustijo pri miru? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #122 - 21.05.2004 at 13:38:10
 
Quote:
Eh, grem rejši kramp sukat, pa lopatat, da večji duhovni učinek.  Grin Grin Grin


Aleluja. Grin
Kramp pa lopata privedeta že do samega razsvetljenja....
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #123 - 21.05.2004 at 13:47:50
 
Lilith wrote on 21.05.2004 at 13:34:26:
Kako to, da podobno razmišljava in podobne stvari piševa, besne furije pa se povečini vame zaganjajo in ne vate? Roll Eyes

Jest sem se fejst s Tonijem matral, pa se ni hotel nič kaj razburit. No fun. Oziroma si se v glavnem ti razburjala namesto njega. Tebi pa ponavadi samo prst pokažem, pa prec na lustr skočiš.

A si se že odločila, kaj si: zločinka ali kaznjenka?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #124 - 21.05.2004 at 14:04:57
 
Quote:
Jest sem se fejst s Tonijem matral, pa se ni hotel nič kaj razburit. No fun. Oziroma si se v glavnem ti razburjala namesto njega. Tebi pa ponavadi samo prst pokažem, pa prec na lustr skočiš.

A si se že odločila, kaj si: zločinka ali kaznjenka?

bp


Eh, bp, vedno znova dokazuješ, da resnega pogovora nisi zmožen...life je pač provokacija, a ne? Grin
Po moje nisi srečen človek, pa tvoja ozkost te tud ful daje... ups...kaj že spet obsojam Shocked....jap, potem takem sem zločinka...

Ej, bp, da se boš boljše počutil...odkar sem na forumu tebe spoznala, se ves čas počutim kaznjenko... Wink Grin  Bo lepši dan zdaj? Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #125 - 21.05.2004 at 14:10:53
 
Lilith wrote on 21.05.2004 at 14:04:57:
Eh, bp, vedno znova dokazuješ, da resnega pogovora nisi zmožen...life je pač provokacija, a ne? Grin
Po moje nisi srečen človek, pa tvoja ozkost te tud ful daje... ups...kaj že spet obsojam Shocked....jap, potem takem sem zločinka...

Ej, bp, da se boš boljše počutil...odkar sem na forumu tebe spoznala, se ves čas počutim kaznjenko... Wink Grin  Bo lepši dan zdaj? Wink



Lilith .. u bistvu ti je bp razložil zakaj ti skos nagaja Grin
ker ima rad tvojo pozornost Grin Grin Grin in bolj ti nagaja, več je dobi Grin (tko sa ti v bistvu na svoj način daje komplimente)

kar se pa bejbik tiče ... je pa tko ... če sem jaz miserable ... res ne vidim razloga zakaj ne bi bila tut ti (govorim o principu)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zločin in kazen
Reply #126 - 21.05.2004 at 14:20:50
 
Lilith wrote on 21.05.2004 at 13:34:26:
Samo res, s čim za božjo voljo je Toni cepljen, da njega pustijo pri miru? Grin

Grin Grin
Isto stvar je mogoče povedat na nešteto načinov.
Od tega, katerega od teh načinov si izbereš, pa je odvisno, ali se bodo vate zaganjali ali se ti bodo spoštljivo klanjali  8)

Hudič je v finesah  Roll Eyes


Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #127 - 21.05.2004 at 14:23:17
 
Lilith wrote on 21.05.2004 at 14:04:57:
Ej, bp, da se boš boljše počutil...odkar sem na forumu tebe spoznala, se ves čas počutim kaznjenko... Wink Grin  Bo lepši dan zdaj? Wink


Tukaj je nekdo nekaj omenjal neke psihološke družine, pa sem jest potem par dni gruntal, kaj je to za eno čudo, pa spraševal okrog, dokler mi ni Titud povedal, da je to pravzaprav v glavi, se pravi da gre za odnos do sveta in okolice.

Potem, ko sem prebral Tonijev zadnji prispevek, mi je bilo pa hitro jasno o čem je govoril. Obstaja psihološka družina zločincev, ki delujejo predvsem iz sebe in za svoj užitek (packi grdi), in pa psihološka družina kaznjencev, ki se jim stvari dogajajo, oni pa to bolj ali pač manj vdano prenašajo.

Mi je bilo hitro jasno, da ne spadam med kaznjence, tako da sem, s čimer se boš Lilith zagotovo strinjala, do sedaj edini deklarirani zločinec na tem forumu.

Tongue

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #128 - 21.05.2004 at 14:29:17
 
Lilith wrote on 21.05.2004 at 13:34:26:
Kako to, da podobno razmišljava in podobne stvari piševa, besne furije pa se povečini vame zaganjajo in ne vate? Roll Eyes

podobno k podobnemu mogoče? 8)
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #129 - 21.05.2004 at 14:38:53
 
sinjeoka wrote on 21.05.2004 at 14:10:53:
Lilith .. u bistvu ti je bp razložil zakaj ti skos nagaja Grin
ker ima rad tvojo pozornost Grin Grin Grin in bolj ti nagaja, več je dobi Grin (tko sa ti v bistvu na svoj način daje komplimente)

Sinja,

Že majhni otroci uživjao v tem, da se dotaknejo kakšne žabe s palico, potem pa ta skoči en meter v luft pa še zakvaka po možnosti zraven. Menda je zabavno. In nima nobene zveze s princi in princeskami.

Lilith,

Življenje brez smeha je prazno.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #130 - 21.05.2004 at 14:54:50
 
Quote:
Sinja,

Že majhni otroci uživjao v tem, da se dotaknejo kakšne žabe s palico, potem pa ta skoči en meter v luft pa še zakvaka po možnosti zraven. Menda je zabavno. In nima nobene zveze s princi in princeskami.

Lilith,

Življenje brez smeha je prazno.

bp


princi in princeske  Grin  Grin  Grin

prisežem, da nisem mislila, na to ... jaz tut rada drezam v določen tip ljudi ... že zato, da me zezajo nazaj ... bolj inteligentnega nasprotnika izzivam ... boljše odgovore kasiram

prince in princeske pa sem tut jaz že prerasla   Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #131 - 21.05.2004 at 14:54:52
 
Sinjeoka, daj no, odvrži palico in nehaj zbadati bp-ja..bo še bolj kvakati začel. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #132 - 21.05.2004 at 14:56:26
 
Jaz se bolj sprašujem kaj dogaja v zakulisju

glede na to, da se je zgodilo srečanje


a ste prišli do breaking pointa?
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #133 - 21.05.2004 at 15:17:05
 
X wrote on 21.05.2004 at 09:04:54:
Zadržujte dih. Grin Grin


A vas je že pobralo? Je zrak čist?

Ok, potem za preživele:

Kaj je poduhovljen duhovnež? Pojma nimam (hehe), se mi je pa ob tem počasi oblikovalo nekaj tipov obiskovalcev gape foruma, ki so opisani spodaj.

Trobilo
Je tip obiskovalca, ki ima precej oprane možgane in zelo strastno verjame v svoj Edini in Zveličavni Prav (EZP), kateremu je podredil svoje celotno bivanje, tako psihično kot fizično. Taki zaradi lastne samopotrditve čutijo nujno potrebo po tem, da v svoj EZP prepričajo še druge, ker si s tem posredno potrdijo, da je njihov izbran način življenja pravilen. So zelo občutljivi in so hitro užaljeni, če naletijo na odpor, ali, Bob ne daj, na odbijanje. Vsakomur, ki se ne odzove njihovim povabilom, pravijo, da živijo v temi, z zaprtimi očmi, da v življenju spijo, da bodo že še videli, itd.

Ovčka
To je oseba, ki se zdi kot odmev z zamudo iz komune hipijev iz sedemdesetih. Trpijo za vseobsegajočo boleznijo, po kateri so vsi ljudje vredni, da se jih spusti v njihovo življenje, brez filtrov in previdnosti. V bistvu nežne dušice, ki verjamejo v čistost sočloveka. V svojem idealizmu celo ganljive osebe. Nasploh je Ovčka le faza odraščanja (oz. kot se tu reče, 'duhovne rasti'). Skozi daljše bivanje si zgradijo določene obrambne zidove in s tem prerastejo status Ovčke. Nekatere ob tem zanese preveč in postanejo Zajebanti, večina pa jih postane Guru ali Pravičnik. Kadar se na forumu pojavi nov Ranjenec, so Ovčke prve in najbolj množične pri svetovanju.

Volk
To je oseba, ki se na forumu izkazuje za Ovčko, piše enake visokoleteče tekste o morali in etiki, da si pridobi zaupanje Ovčk, toda njihovi motivi so vse prej kot plemeniti. Na forumu jim tako ni težko narediti masakra, za njimi pa ostajajo globoke brazde v ranah. Nasploh je Volk mnogokrat edini vzvod, da Ovčke prerastejo to fazo svojega bivanja. Če Ovčke odrastejo v Guruje, so hvaležni Volku, da jim je tako pomagal pri njihovi duhovni rasti, čeprav so sprva morda bile jezne nanj.

Zajebant
Antipod Ovčk v smislu, da jih ne žene sprejemanje, temveč odbijanje. Prihajajo na forum brati tekste Ovčk ob katerih zavijajo z očmi, vendar se ob tem tudi dobro počutijo, saj jim potencira občutek lastne superiornosti. Kadar kaj napišejo, so večinoma pikri in zajebantski do ostalih, bolj nepazljivi pa se spustijo celo zvleči v kakšno dolgo debato s Trobilom, vse dokler se ne utrudijo njihovih repetitivnih argumentov, nakar se zopet zlijejo s temo iz katere nekaj časa le opazujejo dogajanje, nakar se krog ponovi. Kadar se Zajebant ne daje s Trobilom, ampak recimo, z Gurujem, se njegovo sodelovanje slej ko prej zreducira na kontriranje zaradi principa, saj ga Guru slej ko prej sleče. Tako Zajebantu kot edino orožje ostane le še občasno zbadanje in iritiranje Guruja.

Vsak forum ima svoje Zajebante. Recimo, na krščanskem forumu se vedno najdejo tisti, ki udrihajo po Cerkvi, na forumih levo usmerjenih časnikov vedno udrihajo desničarji, na forumih o spolnosti se vedno najdejo propagatorji abstinence, itd. Zajebanti so naravna posledica vsebinske usmeritve foruma in kot taki dajejo forumu pridih pluralnosti.

Ranjenec
Ljudje s težavami, ki se jih zavedajo in skušajo o njih debatirat na forumu v upanju na kakšen pameten nasvet, če ne že na rešitev. Nanje posebej rad preži Trobilo, saj so Ranjenci ljudje z občutkom, da jim v življenju nekaj manjka, zato so zelo labilni in kot taki idealne tarče za prepričevanje v EZP, ki da jim bo potem napolnil življenje z radostjo.

Guru
Ljudje, ki znajo skompresirano in elaborirano podati nekaj, kar ima celo nekaj soli. Nanje se javno lepijo Ovčke, skrivoma pa njihove tekste preberejo vsi. Za Guruja je značilno, da ni njegov namen biti Guru, in se te oznake otepa, a realnost je drugačna - okoli njega je vedno ogromno zvedavih Ovčk.

Pravičnik
Ponavadi bivša Ovčka, ki jo je življenje utrdilo do te mere, da je prešla v drug ekstrem: v svoje življenje ne spusti več skoraj nikogar, če pa že, je izjemno previdna. Svoja sedaj jasno oblikovana stališča srdito brani do kraja in se ne ukloni prav nobenim argumentom, saj ima svoje argumente podkrepljenje z izkušnjami iz tega krutega realnega sveta. Pravičnik ima to lastnost, da rad dregne tja kamor najbolj smrdi, zato je pogosto tarča besa ostalih forumčanov.

Kalimero
Ekstremna oblika Pravičnika, ki je dežurni krivec za vse slabo na forumu. Ne gre več toliko za to, kaj ta oseba naredi ali napiše, za razlog, da ostale popade pravičniški srd, je dovolj že to, da ta oseba sploh kaj napiše. Bob ne daj, da napiše kaj v trenutno vročo temo, kajti tam se bo kregarija za trenutek prenehala, vsi bodo družno raztrgali Kalimera, nato pa se veselo kregali dalje med sabo.

Driska
Vsak forum ima vsaj eno osebo, ki venomer pelje sračko, ki provocira, žali in se nasploh obnaša nezrelo. To počne zato ker... to pač rad počne. Kadar napiše kaj kontroverznega, besno refresha stran 5x v minuti, v upanju, da se je kdo razjezil nad njegovim pisanjem. Ko dobi odgovor, še z večjim veseljem sračka naprej in potem sračka tako dolgo, dokler mu še kdo odgovarja. V lastnih temah je prvi in lastni post ponavadi vedno njihov. Najhujša nočna mora zanj je to, da na njegove topice nihče ne odgovori.


-------------


P.S.
Naj mi oprostijo vsi tisti, ki jih je zgornji tekst morda kakorkoli prizadel. Vojna je vedno kruta, še posebej, če se gre do konca.

P.P.S.
Zgornji tekst ne namiguje, da je z njim zaobjet vsak obiskovalec tega foruma. Vseh vas ne poznam, nekateri pa se tako specifični, da ste unikatni.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #134 - 21.05.2004 at 17:45:50
 
...

...

...

...

Dragi X,

že dolgo se nisem režala tako, da je vsa hiša na kup priletela in hotela prebrat tekst čez mojo ramo.

Ena A z zvezdico
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10