Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 8 9 10 
(Read 34092 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #135 - 22.05.2004 at 09:27:51
 
X wrote on 21.05.2004 at 15:17:05:
se mi je pa ob tem počasi oblikovalo nekaj tipov obiskovalcev gape foruma, ki so opisani spodaj.




skoraj prevec resnicno, da bi se lahko cisto neobremenjeno rezali  Roll Eyes Grin

previdno, znas postat guru Wink

tvoja ovcka Grin
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #136 - 22.05.2004 at 11:36:41
 
Res dobr si ti tole,  x, popisal psihodinamiko, ki ohranja pri življenju forume, pa ne samo njih, ampak vsako kolkrtolk dinamično skupnost. Samo ne vem zakaj nas ma tolk folka  tle gor še vedno živo  eno vizijo, da bi glih tale forum mogel in celo znal prebit okvire skupnosti, ki svojo živost napaja iz  take  psihodinamike. 0bsijane od te vizije nas vsaj nekaj skuša sčarat eno  formulo, kako prosvetlit ovce, prizemljit  guruje, udomačit volkve, uglasit  trobila, razveselit kalimere itd., ne da bi s tem zamoril  dinamiko foruma in mu  s tem vzel potenco za ozaveščanje in osebnostno rast. Jest bi si skor upal trdit, da je to  možno nardit le  na način, da ozaveščanje posameznih članov foruma  ne funkcionira po principu foruma kot skupine. Vsaj jest se trudim forum dojemat ne kot skupino, ki mi bo nudla neko psihosocilano okolje (lahko rečemo tej skupini tud psihološka družina) vzajemne varnosti in zaupanja, ker tega internetni forum  kot odprt medij kljub opaznemu prizadevanju in pričakovanju velikega dela članstva enostavno ne more vzpostavoit in zagotavljat.  Zarad svoje odprtosti pa  lahko deluje kot eno dost dobro simulacijsko okolje, ki spodbuja posameznika k ustvarjanju potrebe po kreiranju   psihološke družine  v njegovi  glavi in v neposrednem okolju. Izkušeni foumovci z več tisoč posti si ziher ne delamo iluzije, da je forum skupnost, ki lahko zadovolji našo osnovno potrebo po pripadnosti.  Hkrati pa bi bli navadne  špekulanstke pizde, če bi to iluzijo  zavestno podpirali  v prišlekih   in na njihov raćun vzdrževali skupinsko psihodinamiko foruma. To dvojnost je marsikdo od vas prišlekov spregledal in nanjo tud opozoril, zato je res  ta zadn cajt, da forum prebije omejnost v tovrstno skupinsko dinamiko in postane en prostor izmenjave čustvenih, razumskih, intuitivnih in drugih presežkov, ki jih lahko koristno uporabljamo pri vzdrževanju ali ustanavljanju  svojih psiholoških in dejanskih  familij,  v svojih primarnih skupnostih torej. Kakršne koli že so, so boljše od nadomestka, ki ga lahko ponudi forum v še tako dinamični obliki.                  
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #137 - 22.05.2004 at 12:45:45
 


u redu si tole zapisal titud, morem priznati, da se kar strinjam, če bi vsi delovali po nekem istem principu, ali celo pristajali na neke iste resnice in poglede, bi forum postal dolgčasen za popizdit

sicer je pa tudi z x-ovo tipologijo najbrž tako, da se preigravanje tipov, spreminja glede na okoliščine in Lunine mene

torej živele razlike in različne neresnice!



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #138 - 22.05.2004 at 15:12:08
 
m wrote on 22.05.2004 at 09:27:51:
previdno, znas postat guru Wink

tvoja ovcka Grin


.........

Niti po pomoti!

Tule si bom izposodil exotove nesmrtne besede:

...

Stran, stran od mene, zalega gadja!!

Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
:)Re: Zločin in kazen
Reply #139 - 22.05.2004 at 18:08:14
 
SmileyMene bi pa še zanimalo,če mi kdo zna opisat,kaj se skriva za vsemi temi ovčkami pa kalimeroti pa guruji,zakaj smo takšni,kakršni smo,kaj nas žene k temu,ker se mi zdi,da je pomembno premakniti se iz nerazumevanja ozadja k razumevanju in hkrati s tem tudi k lažjemu sprejemanju drugačnega-čudnega,glupega,neumnega,pritegnjenega,primitivnega in kar je še teh izrazov,ki jih uporabljamo...-vedenja drugih ljudi.Bi bla ful hvaležna,če bi mi nekdo razložil,rada bi se naučila,tut za šolo mi bo prav prišlo.Hvala.Lepo se imejte,čao. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re:  :)Zločin in kazen
Reply #140 - 22.05.2004 at 18:28:15
 
picola wrote on 22.05.2004 at 18:08:14:
SmileyMene bi pa še zanimalo,če mi kdo zna opisat,kaj se skriva za vsemi temi ovčkami pa kalimeroti pa guruji,zakaj smo takšni,kakršni smo,kaj nas žene k temu,ker se mi zdi,da je pomembno premakniti se iz nerazumevanja ozadja k razumevanju in hkrati s tem tudi k lažjemu sprejemanju drugačnega-čudnega,glupega,neumnega,pritegnjenega,primitivnega in kar je še teh izrazov,ki jih uporabljamo...-vedenja drugih ljudi.Bi bla ful hvaležna,če bi mi nekdo razložil,rada bi se naučila,tut za šolo mi bo prav prišlo.Hvala.Lepo se imejte,čao. Smiley



temu se pa reče vprašanje za milijon dolarjev, ups, evrov  Wink


(smo pač ljudje, tako je to)


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #141 - 23.05.2004 at 10:00:50
 
t wrote on 22.05.2004 at 12:45:45:
če bi vsi delovali po nekem istem principu, ali celo pristajali na neke iste resnice in poglede, bi forum postal dolgčasen za popizdit


...
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #142 - 23.05.2004 at 10:30:03
 
Važno je, da drugemu povemo kaj si mislimo o njemu, da ga podočimo, naučimo, spravimo na pravo pot, našo seveda, da ga v njegovem razmišljanju popolnoma degradiramo, da ga sesujemo v njegovi nevednosti, da mu pokažemo, o, si videl, kako dobro znam, znamo, kako sem, smo se naučili, tudi ti boš kmalu takšen, naš, počakaj malo, se že učiš, te bom, bomo že spravli na prvo pot.
Predvsem pa, v vsej svoji veleneumnostni najnižjega primitivizma, ki se lahko rodi v naših umih sploh ne opazimo, da so določene besede, učenja, šolanja namenjene predvsem nam, NAM SAMIM.
Mislimo, da delamo dobro drugim, ker jih spravljamo na našo pot, prvo pot in se na vse kriplje tudimo, da bi ja bila videti pristna, prava, zraven dodamo še par tujk, napišemo, koliko in kaj smo prebrali, kje vse smo bili, kaj vse smo že čez dali, se prav po partizansko bojevali, da zdaj, zdaj pa mi lahko naučimo še tebe, dragi duhovni izgubljenec, le verjeti moraš, verjeti, da je vse v tebi, mi, ti bomo pa pomagali, da se boš rešil muk in vsega trpljenja, ki ga to vse skupaj prenaša v tvoje življenje, ampak pazi, zadj si našel nas, zdaj si rešen, samo ubogaj vodljiva nečista črna ovčka.

V resnici smo pa vsi skupaj taki siromaki, da sploh ne opazimo, da se venomer ukvarjamo vedno samo sami s seboj.

Sramota, tudi duhovneži niso več to kar so nekoč bili.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #143 - 23.05.2004 at 12:02:13
 
Quote:
Mislimo, da delamo dobro drugim, ker jih spravljamo na našo pot, prvo pot in se na vse kriplje tudimo, da bi ja bila videti pristna, prava, zraven dodamo še par tujk, napišemo, koliko in kaj smo prebrali, kje vse smo bili, kaj vse smo že čez dali, se prav po partizansko bojevali, da zdaj, zdaj pa mi lahko naučimo še tebe, dragi duhovni izgubljenec, le verjeti moraš, verjeti, da je vse v tebi, mi, ti bomo pa pomagali, da se boš rešil muk in vsega trpljenja, ki ga to vse skupaj prenaša v tvoje življenje, ampak pazi, zadj si našel nas, zdaj si rešen, samo ubogaj vodljiva nečista črna ovčka.

Sramota, tudi duhovneži niso več to kar so nekoč bili.


Kaj so pa duhovneži nekoč bili?  Undecided

Nekdo ti ničesar ne more dat, če ti tega ne sprejmeš. Torej je stvar percepcije ali ti nekdo nekaj vsiljuje ali te hoče spreobrnit. Zakaj to doživljaš kot silo. Če si zaščiten, si odporen in ne pride do tebe. Tako kot si dejal, le sam itn.

Zakaj intelektualno debato spreobračaš v podlo in hinavsko  spreobrnjenje. Se sicer ne spoznam na zrcaljenje, ampak še vedno mislim, da je akcija-reakcija princip možen zaradi obeh vidikov enačbe.  8)

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #144 - 24.05.2004 at 07:40:03
 
Quote:
Važno je, da drugemu povemo kaj si mislimo o njemu, da ga podočimo, naučimo, spravimo na pravo pot, našo seveda, da ga v njegovem razmišljanju popolnoma degradiramo, da ga sesujemo v njegovi nevednosti, da mu pokažemo, o, si videl, kako dobro znam, znamo, kako sem, smo se naučili, tudi ti boš kmalu takšen, naš, počakaj malo, se že učiš, te bom, bomo že spravli na prvo pot.
Predvsem pa, v vsej svoji veleneumnostni najnižjega primitivizma, ki se lahko rodi v naših umih sploh ne opazimo, da so določene besede, učenja, šolanja namenjene predvsem nam, NAM SAMIM.
Mislimo, da delamo dobro drugim, ker jih spravljamo na našo pot, prvo pot in se na vse kriplje tudimo, da bi ja bila videti pristna, prava, zraven dodamo še par tujk, napišemo, koliko in kaj smo prebrali, kje vse smo bili, kaj vse smo že čez dali, se prav po partizansko bojevali, da zdaj, zdaj pa mi lahko naučimo še tebe, dragi duhovni izgubljenec, le verjeti moraš, verjeti, da je vse v tebi, mi, ti bomo pa pomagali, da se boš rešil muk in vsega trpljenja, ki ga to vse skupaj prenaša v tvoje življenje, ampak pazi, zadj si našel nas, zdaj si rešen, samo ubogaj vodljiva nečista črna ovčka.

V resnici smo pa vsi skupaj taki siromaki, da sploh ne opazimo, da se venomer ukvarjamo vedno samo sami s seboj.

Sramota, tudi duhovneži niso več to kar so nekoč bili.


Dobr si to opazu, kreden, da se ukvarajmao predvsem sami s sabo. Jest to priznam, se tega skušam zavedat in da ne bi  zavajal drugih, da sem pameten tud zanje,  bom to tvojo ugotovitu pripopal  spodaj pod črto, da se kot uno opozorilo pri reklamiranju   farmacevtskih preparatov  prikazala na koncu vsakega mojega posta.  Smiley  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #145 - 24.05.2004 at 09:28:08
 
Quote:
V resnici smo pa vsi skupaj taki siromaki, da sploh ne opazimo, da se venomer ukvarjamo vedno samo sami s seboj.


Tudi jaz mislim, da imam itak vedno opravka sama s sabo. Samo ne vem, zakaj naj bi bila to sramotno in siromašno.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 8 9 10