Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10
(Read 32899 times)
exorcist
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #15 - 14.05.2004 at 11:27:10
 
Quote:
Jaz res težko razumem, kako ne vidiš paradoksa v teh dveh tvojih izjavah. Ti bi metala ljudi ven iz svojega življenja, potem se bi pa čudila, da se svet ne vrti okoli tebe? Dobro, dokler bi se čudila, bi še blo ok, ampak maščevala; tu se pa jaz začnem čudit.



Zvezdica, zakaj se obesiš na vsak Lilithin post, pa ti skoz nič ne paše, nič ti ni prav, kar napiše? Iščeš dlako v jajcu, kar dobi človek občutek, ki te bere, da si zelo muhasta, ampak ne verjamem, da si takšna, ampak ne razumem, zakaj to počneš? Lahko razložiš?  Embarrassed

Jaz pa mislim, da sem jo razumel, Lilith, kaj je hotela napisati, vsaj predvidevam; verjetno je celo ciljala na kakega kolega tu zgoraj, ki molči; ker pa je naletela zgolj na njegova njegova gluha ušesa, ker jo ignorira, jo verjetno obdajajo mešani občutki do tega človeka, pa ne ve, kako naj reagira, da bo volk sit in koza cela...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Myrddin
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 5

Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #16 - 14.05.2004 at 16:02:01
 
Lilith v  takem primeru  je odgovor vedno  nekje globoko v tebi . Vprašaj se kaj je tukaj dobrega,  in kaj  slabega.  Preveč agresivno mšljenje imaš začni razmišlajat  obratno  in rešeno bo vse kakor je treba. Wink
Back to top
 

grom
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #17 - 14.05.2004 at 18:22:15
 
Pravkar prihajam s seminarja, kjer sem ugotovila, da imam v sebi premalo konstruktivne agresivnosti, ki je vsakemu posamezniku potrebna za zdravo samozaščito in asertivnost. Gre za pomanjkanje  naslednjih lastnosti: trdosrčnost, škodoželjnost, zaničevanje, maščevalnost, napadalnost, bes. Sliši se čudno in paradoksalno. Seveda teh lastnosti ne gre prakticirati in potencirati, pač pa si jih priznati in v socialno sprejemljivi obliki  kdaj pa kdaj po potrebi izraziti.

Hudi se mi zdi v primeru Lilith to, da jo čustva toliko časa spremljajo in povzročajo stisko. Ne verjamem, da bi se  zato morala siliti v sprejemanje in odpuščanje, ker bi s tem delala sebi še večje nasilje in svojo stisko s tem še povečevala. Naredi naj to, kar bi njej prineslo olajšanje, saj za to gre. Drugi pa naj odpuščajo in sprejemajo, koliko jim paše, samo naj tega ne vsiljujejo drugim. Jaz ne verjamem v tisto odpuščanje na silo. Odpustiš lahko, če se zato odločiš in če ti je ob tem lažje. Da bi pa to delala na silo, bi bil zame učinek še hujši, s tem bi samo sebe dodatno obremenila.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #18 - 14.05.2004 at 18:31:18
 
lola wrote on 14.05.2004 at 18:22:15:
Pravkar prihajam s seminarja, kjer sem ugotovila, da imam v sebi premalo konstruktivne agresivnosti, .


JA, to pa drži, preveč destruktivne agresivnosti, to sem okusil na lastni koži.... Poboljšaj se!  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #19 - 14.05.2004 at 23:25:55
 
lola wrote on 14.05.2004 at 18:22:15:
Ne verjamem, da bi se  zato morala siliti v sprejemanje in odpuščanje, ker bi s tem delala sebi še večje nasilje in svojo stisko s tem še povečevala. Naredi naj to, kar bi njej prineslo olajšanje, saj za to gre. Drugi pa naj odpuščajo in sprejemajo, koliko jim paše, samo naj tega ne vsiljujejo drugim. Jaz ne verjamem v tisto odpuščanje na silo. Odpustiš lahko, če se zato odločiš in če ti je ob tem lažje. Da bi pa to delala na silo, bi bil zame učinek še hujši, s tem bi samo sebe dodatno obremenila.


Res je, da občutim vse poskuse sprejemanja in posledično odpuščanja kot čisto nasilje sebe nad samo seboj.

Kaj pa bi mi prineslo olajšanje?
Maščevanje sigurno....samo to bi bilo kratkoročno, ker bi se morala spoprijemati z odzivi okolja, ki itak so takšni kot so že sedaj, ko nisem še nič naredila... Najbrž se bo ponovno izkazalo, da je čas najboljši zdravilec....v vmesnem času pa bi bilo dobro pomagati si s sinjeokinim predlogom...fizična aktivnost gotovo predstavlja dober kanalizator jeze ...

Kaj vem...vse je še odprto....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #20 - 15.05.2004 at 09:07:16
 
soncnica wrote on 14.05.2004 at 11:17:15:
Jaz zadevo končam.

Nikoli se ne maščujem. Zato, da lahko mirne vesti vsakemu pogledam v oči.


Lilith, če smem, maščevanje - no good. Mislim, da od drugega ne glede na to, da smo sami odgovorni, ne moremo (NE MOREMO, NE, MOREMO, NE MOREMO, NE, MOREMO, NE MOREMO) pričakovati ničesar, nobenih dejanj, nobenih opravičil, nobenih nič. Vem, da se na tej točki globoko nestrinjaš z mano. Ker drugi to kar ima za narest ne sme narest iz razloga, ker jaz to pričakujem, to je napačen razlog. Naj naredi to kar ima za narest, ker je to on in čuti, da mora tako narest, ne zato, ker nekdo nekaj pričakujeeeee. To me mal spomne na pričakovanja npr. staršev, če boš to boš to ... bull shit. Relax! Vdih, izdih.

Mirna in zadovoljna si lahko s seboj, če veš, da si ti vse opravla tako kot je treba, vse korektno, prijazno in prijateljsko. Tuki nimaš kej. Tvoja želja, da stvari razčistiš pa lahko pomeni, da maš tut ti mal ene vesti oz. da nisi čist vse brezhibno naredila, in bi mogoče ti rada prišla do besede, da mu pravzaprav pojasniš kako je res bilo, in da bi si vzajemno oprostila in začela znova. To pa ni težko, navežeš kontakt, se zmeniš za kavico in se posuješ s pepelom. Tut, če ti ne oprosti, si sedaj v situaciji, ko si ti naredila vse ok ...

Ja, ni fajn, če so stvari odprte, je en grenak priokus, eni porušeni mostovi. Vem.

Moj nasvet, deluj z dobrim, sama deluj, z dobrim, TI deluj z dobrim. Ne on. Torej, pokliči ga ...

Mogoče sem čist falila z odgovorom glede na tvoja pričakovanja, to je en tak načelen odgovor. Zdej pa konkretno, če ti je ta oseba neki ne vem kaj storila, pa spet nimaš kej, pust jo pri miru, naj se cvre v svoji zlobi, zarad sebe, ZARADI SEBE, ji pa moraš PRI SEBI, ni nujno, da ona to sliši ali ve, oprostiti. Zato, da te to več ne bremeni, in da greš lahko naprej, za božjo voljo.

Hope that helps, lp, Rose  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #21 - 15.05.2004 at 09:19:23
 
Lillith,preberi si knjigo iz zbirke Tolteške modrosti-Mojstrstvo ljubezni.Noter je čudovito opisano odpuščanje in pa odnosi med ljudmi.Mogoče ti bojo katere stvari tuje al pa glupe,nekej ti bo pa valda všeč.Jaz sem spoznala iz te knjige to,da je vsak odgovoren za svojo polovico odnosa in tisto,kar naredi nekdo drug,ni moja odgovornost.Npr.,če mi nekdo naredi nekej hudega,je on sam odgovoren za to,jst pa sem odgovorna za svojo polovico,se pravi reakcijo na to dejanje.Sej veš,mogoče mene ne bi prizadelo,kar je tebe in obratno,vsak je občutljiv za druge stvari,se pravi samo jst sem tista,ki odločam al se bom sekirala al ne,al se bom smejala al bom kričala al bom jezna,razočarana.JAZ sem tista,ki odločam o svojem odzivu na določeno stvar.To spoznanje mi je ful pomagalo pri tem,da grem lažje naprej,če me kdo prizadane.
lp Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zločin in kazen
Reply #22 - 15.05.2004 at 09:36:04
 
Lilith wrote on 14.05.2004 at 23:25:55:
Res je, da občutim vse poskuse sprejemanja in posledično odpuščanja kot čisto nasilje sebe nad samo seboj.

Kaj pa bi mi prineslo olajšanje?
Maščevanje sigurno....samo to bi bilo kratkoročno, ker bi se morala spoprijemati z odzivi okolja, ki itak so takšni kot so že sedaj, ko nisem še nič naredila... Najbrž se bo ponovno izkazalo, da je čas najboljši zdravilec....v vmesnem času pa bi bilo dobro pomagati si s sinjeokinim predlogom...fizična aktivnost gotovo predstavlja dober kanalizator jeze ...

Kaj vem...vse je še odprto....


Sprejemanje in odpuščanje
Enostavni besedi, tako jasno pomenski, tako eno pomenski, tako svetli, topli besedi...dokler se z njunim udejanjanjem ukvarjajo drugi, dokler sem le opazovalec njune realizacije, dokler je dovolj, da le govorim ali pišem o njih, dokler ni prišla vrsta name, da ju spoznam v drobovje in se spopadem z njima in njunim pomenom in njuno realizacijo sam. In se še kar spopadam.
Da je njun pomen umiritev, prevzemanje nase in vase, požiranje tistega stresnega ali kakršnega že trenutka, dogodka, dejanja, njegova potlačitev nekam vase in pokrivanje z raznoraznimi odejami, najbolje s pozabljenjem, mirnostjo na obrazu, skrivenčenim nasmeškom, pretirano, ali pa malo manj, aktivnostjo na nekih drugih področjih /duhovnost, vera, šport, histerična družabnost, samota.../, zunanje izkazovanje samozadovoljnosti, kričavega veselja...sem verjel najprej in se tako tudi obnašal, dokler ni ugasnilo sonce, dokler se nisem sesul sam vase in eksplodiral navzven, dokler me ni tako dojemanje teh dveh besed skoraj požrlo.
Da je njun pomen jasna izrazitev svojih občutkov ob stresnem ali kakršnem že trenutku, dogodku, dejanju, sprehod globoko nekam vase, analiza trenutka v iskrenosti do sebe /ko globoko v sebi izstopiš iz sebe in objektivno z očmi neprizadetega opazovalca podoživiš in objektivno premelješ trenutek ponovno/, opredelitev, kaj slabega mi je dal ta trenutek in kaj dobrega pravtako, ugotovitev, da je bolečina samo moja, da me pravzaprav ovira in omejuje, da je moj problem, če me dogodek boli, ne pa povzročiteljev...nekako tudi v tem vrstnem redu...poskušam dojemati sedaj /kolikor mi uspe, če mi/.
Kaj je zame težko pri takem dojemanju njunega pomena in kaj dobro? Težko je biti iskren do sebe in biti objektiven do dogodka, osebe, težko je premagati samopomilovanje /iz njega in iz neizkrenosti izvira pri meni sla po maščevanju/, težko si je priznati, da je bolečina samo moja in da me ovira /takrat imam občutek, da sem spet ranljiv/, težko je ne kazati mu znova in znova, kako me je prizadel /imam občutek, da sem izdal sebe/. Dobro pri vsem tem je iskanje dobrega v trenutku, dogodku, dejanju, iskanje nekega kamenčka za moj mozaik. Dobro je tudi to, da se spreminjam, da sem vedno lažje iskren do sebe, da se me v tem ...hm...zavedanju sebe dotakne vedno manj takih trenutkov, pa ne ker postajam otopel ali sem za nekim zidom, temveč, ker niso pomembni zame, ker...hehe...niso vredni moje bolečine, ker se me ne dotaknejo, ker...mah, ne znam razložiti...sem le opazovalec al kaj. Ja, dobro je tudi to, da odkar poskušam tako dojemti sprejemanje in odpuščanje, postajam strpnejši /tudi do sebe/, bolj miren /v sebi/, bolj samozavesten, prijazen tudi do sebe, manj obremenjen, bolj vesel, imam več energije, opazim tudi drobne stvari okrog sebe in se jih veselim.
Čeprav se zavedam, da bi najbrž moral tako gledati na vsak stresen trenutek, dogodek, dejanje, ne glede na težo, mi to verjetno ne bo nikoli uspelo /če bi kdo storil silo mojima sinovoma ali ženi, bi bilo mojega sprejemanja in odpuščanja hipoma konec/, sem pa zadovoljen, ker se meja premika navzgor...počasi a zanesljivo...in vem, da je prav tako.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #23 - 15.05.2004 at 12:01:36
 
Rose, picola, en_bk... Smiley
Vaše pisanje me je napolnilo z enim takim notranjim mirom...podoben obcutek, samo še veliko bolj intenziven sem doživela tistih nekajkrat v življenju, ko sem obiskala cerkev...pa ne zaradi župnikovih besed....saj večinoma sem tako ali tako vstopala, kadar nikogar ni bilo....ena taka atmosfera vlada tam....en tak mir pride vame, harmonija, eh, saj ne znam ubesediti...

Torej...danes dopoldan sem kar nekaj časa preživela v avtu in zmeraj ko se vozim, je to taka fina priložnost za razmišljanje, urejanje misli. Sploh kar si napisal en_bk...tvoje misli se me vedno tako intenzivno dotaknejo...kot bi bile v sozvočju z mojo dušo...čeprav čutim, da sem v procesu zorenja za teboj...čutim pa tudi, da bom enkrat tudi sama postala en_bk...oz. si to močno želim. Smiley
Kaj sem ugotavljala...glede sprejemanja....da je edina stvar, ki sem jo sposobna sprejeti v bistvu da, da se je nekaj zgodilo in tega ne morem spreminjati...da se je najin odnos spremenil...
Glede iskrenosti...ja, boli v bistvu zaradi mojih lastnih pričakovanj, da bi bila nekomu dovolj pomembna (pa saj ne govorim zdaj o mimoidočem iz ulice...pač pa o osebi, ki je v življenju igrala pomembno vlogo....meni....in verjetno je boleče sprejeti...da jaz njej ne...)Je to naivnost? Mah, jaz je premorem kar dosti...teh naivnih pričakovanj, da bodo ljudje dobri, če bom jaz do njih...ta naivnost izhaja iz čustvenega področja..moj racionalni del pa analizira svet kot tak in mi dnevno sporoča, da je potrebno zelo selekcionirati, koga spuščamo v življenje...
A je potem to že sprejemanje...če se zavem, da tako je in ne more biti drugače... Kaj pa je potem z mojimi čustvi do osebe...nikoli več ji ne bom zaupala, ne bom je mogla spoštovati....največ kar lahko..je da se tudi s tem sprijaznim in grem dalje...Je to sprejemanje?
Ker ene stvari pa ne bom nikoli sposobna, mislim vsaj, da ne... Da bi se do te osebe obnašala, kot da se ni nič zgodilo...
Ker se je.

Povejte mi, ali je odpuščanje to, da se pretvarjaš da se ni nič zgodilo? Menda ja ne...
A sem sebična, ker ne upoštevam vseh njegovih deficitov, pa vzorcev, pa hude preteklosti? Menda ja ne...

Tako da sprijaznjenje...to je najbrž največ, česa sem sposobna...
Moj odnos do te osebe pa ne more biti več enak.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #24 - 15.05.2004 at 12:54:28
 
Našo razpravo bi želela umestiti tudi nekoliko širše...dobesedno proti vprašanju zločina in kazni.

Recimo, ugotovila sem, da me zelo boli, če mi kaj grdega stori nekdo, ki ga imam rada.

Kaj pa če je storilec oseba, ki za nas ni pomembna ali je celo neznanec? Takrat ta del odpade...ostane pa vprašanje kazni...

Kaj storiti, če se ne moreš zanesti, da bo kazen "v imenu ljudstva" pravična...ali če nekoga pravzaprav niti ne moreš spraviti pred sodišče?

Naj takole vprašam...ali sploh verjamete v kazen? Ali menite, da življenje samo dovolj kaznuje? Ali se vam sploh zdi prav, da sodišče jemlje pravico v svoje roke? Bi jo raje sami...ali pa je sploh ne bi?

Jaz osebno si zelo želim preprečiti ljudem, da bi še naprej pustošili po svetu in delali škodo še drugim ljudem... Še bolj pa si želim preprečiti jim, da bi ponovno naredili škodo meni. V tem smislu velikokrat jemljem pravico v svoje roke...ali vsaj razmišljam o tem...

Pa vaša razmišljanja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #25 - 15.05.2004 at 13:51:41
 
A govorimo o zlocinu in kazni ali v prvi vrsti o mascevanju?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Zločin in kazen
Reply #26 - 15.05.2004 at 14:04:10
 
Lahko o obojem...oz. kaj je tebi bližje...

Mogoče bi bilo dobro definirati razliko med kaznijo in maščevanjem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #27 - 15.05.2004 at 16:10:30
 
Vsak ima eno tako za glodat v življenju, tako, da s tem odgovarjam tudi sebi. Nasprotno od sprejemanje je upiranje spremembam. Ta del je naiven, ker se facte ne da spremenit za nazaj, ne da se zgladiti poti za nazaj, ne da se uro prestavt nazaj, preteklost je definitivno pase. Naivno je misliti in upati, da bodo stvari lahko še kdaj take kot so bile, čista dialektika. (tisto o vodi v kateri se lahko samo enkrat kopaš).

Sprejemanje pomeni to get over TO GET OVER (ne vem kaj mi je dons, da se tko povdarjam) torej, to get over v nadaljevanju citiranih euforičnih dilem:

Lilith wrote on 15.05.2004 at 12:01:36:
A je potem to že sprejemanje...če se zavem, da tako je in ne more biti drugače... Kaj pa je potem z mojimi čustvi do osebe...nikoli več ji ne bom zaupala, ne bom je mogla spoštovati....največ kar lahko..je da se tudi s tem sprijaznim in grem dalje...Je to sprejemanje?
Ker ene stvari pa ne bom nikoli sposobna, mislim vsaj, da ne... Da bi se do te osebe obnašala, kot da se ni nič zgodilo...

Ali je odpuščanje to, da se pretvarjaš da se ni nič zgodilo?

Tako da sprijaznjenje...to je najbrž največ, česa sem sposobna...
Moj odnos do te osebe pa ne more biti več enak.


To get over those Qs, pa pomeni, da si enostavno priznaš, da črno ni belo, da rdeče ni zeleno, da on ni tisto, kar sem si jaz v moji glavi kar nekaj zamislila, da je. Ker, očitno, ni.

Tudi se ni treba pretvarjat, da se nič ni zgodilo. Zakaj spet pretvarjat. Be you. Be cool. Keep the distance. Stay away. Stay cool.

Sej si že kdaj kot otrok padla s kolesom. Tista rana na kolenu je rana, ki jo nosiš, ampak si še vedno ti tista, ki si ok. Rane so tut na tem svetu. To je namreč treba sprejet in bistveno, iti naprej... obogateni za izkušnjo. V tem spoznanju leži "hvaležnost storilcu". Smo bogatejši za izkušnjo (čeprav si bolečine ravno ne želimo izkušati), in zato bolj pripravljeni za prihodnja srečanja... Bogatejši pa smo lahko še na kvadrat insicer tedaj, ko se tega tudi zavemo kot takega in to sprejmemo. Če se zavedaš, kaj in zakaj si dala skozi in si sedaj cool, je vse ok. It's even better. You grow stronger... Nesprejemanje pa je upiranje tem spremembam, hoteti iti nazaj in spremeniti tok dogodkov. That's not even an option. Naivnost v temi je tisto stanje, ko situacije ne gledaš z npr. z današnje perspektive in je še ne postaviš na svoje mesto, kot je tvoje izrazoslovje. Tako kot se predhodnja govornika strinjata, vsak naj bo odgovoren za svoj del dejanja. Nam bližnje osebe in kao ljubezen pa so vpleteni v take izkušnje ravno zaradi tega, da bomo ja dojel! Ker močno te lahko pretresejo le izkušnje, ki jih sodoživiš skupaj z nekom, ki ti nekaj pomeni.

Pravni red, pa kazen, pa zapori in to, pa po moje mora bit. Drugače bi bil kaos. Ljudje smo različni in različno ne/zavestni. Zakon naj bo v bran tistim brez pomoči. Drugo vprašanje pa je ali je pravici zadoščeno, če nekdo zaradi nekega dejanja sedi pet let...

lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Zločin in kazen
Reply #28 - 15.05.2004 at 18:06:58
 
Lilith wrote on 15.05.2004 at 14:04:10:
Lahko o obojem...oz. kaj je tebi bližje...

Mogoče bi bilo dobro definirati razliko med kaznijo in maščevanjem.


Izpostavila si štiri eksistencialna vprašanja

zaupanje ..... zločin .... maščevanje .... kazen(sodišča)

bom začela z obratnim vrstnim redom

KAZEN in sojenje sodišč
zakaj je potrebno ... ? zato da nekdo varuje žrtev in zločinca pred dejanjem maščevanja, pa da istočasno nekemu feeligu za dobro in pravično vseeno zadoščeno.
Ravno sem prebrala članek v Sobotni prilogi ...

" Kdo se ne bi želel maščevati nekomu s tem, da bi ga mučil in na koncu ubil, če je ta nekdo ugrabil, brutalno mučil, posilil in ubil vašega otroka".

Primer je zelo življenjski, se je zgodil v Belgijskem Charleouai-ju par let nazaj, ko je pedofil ugrabil in posiljeval deklice v svoji kleti, ni pa jih hranil, ter jih je na ta način dobesedno izstradal do smrti. Mislim, da grozljivosti dejanja lahko razumete ...

Kdo odvas ne bi bil sposoben tega človeka zadaviti z lastnimi rokami, če bi bil ta otrok vaš .... v trenutku afekta in bolečine ....

Mislim, da noben na tem forumu kot starš ne bi začel s priljubljeno floskulo ... je treba sprejet ... vsaj ne v tistem momentu ubijajoče bolečine ...



maščevanje v bolj subtilnih vsakdanjih primerih  ...
meni se ta feelig prebudi, ko izigra moje zaupanje oseba, ki mi veliko pomeni in ga izigra na ta način, da se po tem počutim še nemočna, prevarana, izkoriščena ... ja ti feeligi so zmeraj prisotni

maščevanje pomeni želja nekomu povrniti bgolečino in ga prizadeti z istimi feelingi, kot jih imaš sam ... in največkrat ravno te moči nimaš (vsaj ne v tistem momentu), od tod še občutek nemoči ... če takrat deluješ s pregreto glavo izspadeš enostavno smešno

zato pravim, da je maščevanje iz čustev en velika neumnost ... občutek satisfakcije je minimalen, objektivni učinek pa prej ravno nasproten od željenega ... iz sebe največkrat narediš še večjo budalo.

Tko to je maščevanje kot delovanje ...
Toda feelingi maščevanja so še vedno v nas in jih je treba nekako pohandlat, ker smo ravno mi tisti, ki jim povzročijo največ škode

tko da, vsaj jaz si čist dopustim, da me boli in si priznam, da me boli ... nato pustim tem feeligom, da grejo ven ... pa naj bo to jokanje, tuljenje, laufanje ... karkoli
nato sledi faza, ko se vprašam, kaj točno je tisto kar me boli in kje točno in s čim se je izigralo moje zaupanje do človeka ... torej, kje sem ga pocvirnla JAZ, da sem dopuščala izigravanje

z izigravanjem je običajno tako ... zanaki se pojavijo že dolgo predno se zgodi final act, ko zaboli .... bolečina je le suma vsega kar se je dogajalo (včasih se nabira več let)
ko ugotovim kje se je začelo in kako bi se to dalo preprečit ... je lekcija naučena

in v tistem momentu bolečina gre ... v bistvu gre za to, da sama sebi odpustim svojo naivnost Wink)

toda o maščevanju še nekaj ... ugotovila sem, da rek "Sve se plati, sve se vrati" prekleto drži, ker po mojih izkušnjah z back stabbingom so take, da jih človek ki me je zajebal pošteno dobi na gobec od življenja samega ...

pa ne me vprašat zakaj ... bogovi so včasih full hitri

aja pa prej ko opustiš in nehaš mozgat o zločinu, prej življenje kaznuje "zločinca"





Back to top
 
 
IP Logged
 
Toni_Zamene
4
****
Offline

Po svoji podobi.
Posts: 339

Gender: male
Re: Zločin in kazen
Reply #29 - 17.05.2004 at 07:38:31
 
Mi je zelo blizu razmišljanje od Sinjeoke glede teh stvari.
Back to top
 

Svašta.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 10