Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5687 times)
Lilith
Ex Member




Re: Večni zaljubljenci
Reply #15 - 20.05.2004 at 11:39:55
 
Donna wrote on 19.05.2004 at 16:02:12:

Ni pa res, da je pogosto zaljubljanje pomanjkanje samozavesti. Ravno obratno. Še kako veliko jo taki subjekti potrebujejo. Prvič da nekoga telesno osvojijo al pa duhovno.


...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Večni zaljubljenci
Reply #16 - 20.05.2004 at 11:41:52
 
exorcist wrote on 20.05.2004 at 10:57:56:
Marjana ne gre se za "vrednost" človeka, ker kdor se ima za večvrednega, je le suženj lastnega napuha. Vsak pa ima pravico, da si sam izbere "prave" prijatelje, s kom se druži, ker kot veš, eni ljudje so nam bolj simpatični, drugi malo manj.


Iga, saj vem, da se vrednost prvi hip grozljivo sliši....sploh če tako postaviš kot si ti, v smislu več vrednosti...
Ampak pri odločanju o prijateljstvih je treba presodit tudi to, ali te je nekdo vreden, če tega že nisi sposoben spontano začutiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Večni zaljubljenci
Reply #17 - 20.05.2004 at 12:11:09
 
m wrote on 20.05.2004 at 10:59:53:
ravno o tem te sprašujem, exo, kako je s tem  PRI TEBI Wink


Moj kriterij je ZAUPANJE. Da si s tem človekom na isti valovni dolžini, da imava podobno mišljenje in poglede.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Večni zaljubljenci
Reply #18 - 20.05.2004 at 13:10:12
 
exorcist wrote on 20.05.2004 at 12:11:09:
Moj kriterij je ZAUPANJE. Da si s tem človekom na isti valovni dolžini, da imava podobno mišljenje in poglede.


Jaz bi to pri sebi tako razgradila...predpogoj je gotovo skupni interesi, pogledi, stališča, sicer me človek niti ne pritegne... NUJEN pogoj pa je zaupanje....brez tega je lahk nekdo še tako simpatičen, ampak ne hvala.
Ko nekomu zaupam, to pomeni, da verjamem, da mi ne bo skočil v hrbet.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Večni zaljubljenci
Reply #19 - 20.05.2004 at 13:10:23
 
Roll EyesHopla Lilit...
Kaj pomeni una vrteča se glava...?
A moja?
A tvoja?
Nč jasn. Dej napiš!
Sončka!
D*
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Večni zaljubljenci
Reply #20 - 21.05.2004 at 09:52:44
 
na Pozitivkah Smiley

Pravi prijatelj
je tisti, ki najprej postane sebi Prijatelj
in ne tekmec, sodnik ali sovražnik.

Pravi prijatelj
je tisti, ki najprej objame samega sebe,
otroka v sebi
in ga ima brezpogojno in neskončno rad.

In le, če to znamo dati sebi
lahko dajemo tudi drugim...

(arelena)

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Večni zaljubljenci
Reply #21 - 21.05.2004 at 10:06:47
 
[size=0,1]Marjana, hvala ti za takšne in vsem, ki zmorejo presečt sebe in z gesto pokažejo spremembo, ki jo v srcu zaznajo. Tole sem pa jaz našla od Miške in me tud spominja na notranjega otroka.[/size]



Ko te prosim, da me poslušaš
in mi začneš dajati nasvete,
nisi naredil tega, za kar sem te prosil.

Ko te prosim, d ame poslušaš
in me začneš spraševati, zakaj naj bi ne mislil tako,
pohodiš moje občutke.

Ko te prosim, da me poslušaš
in ti začutiš, da moraš narediti nekaj, da rešiš moj problem,
si me razočaral, pa naj se sliši še tako nenavadno.

Poslušaj! Vse, kar sem te prosil, je, da me poslušaš.
Ne govori, ne delaj - samo prisluhni mi.
Nasvet je poceni, za četrtaka ga dobim v časopisu.
In jaz lahko delam zase; nisem nebogljen.
Morda sem brez poguma in neodločen, nisem pa nebogljen.

Ko boš nekaj naredil zame, ker znam sam in moram storiti zase, boš s tem povečal moj strah in mojo šibkost.

Toda, če sprejmeš preprosto dejstvo, da čutim, kar čutim, ne glede na to, kako iracionalno je,
potem se odrečem poskusom, prepričati te,
kaj tiči za tem iracionalnim občutkom.

In ko je to jasno, so odgovori jasni in ne rabim nasveta.
Iracionalni občutki dobijo pome, ko razumem, kaj tiči za njimi.

Morda prav zato včasih molitve delujejo za nekatere ljudi.
Kajti Bog je nem in ne daje nasvetov.
Ne skuša urediti stvari.
On le posluša in pusti, da sam delaš zase...

Torej te prosim le, da me poslušaš in slišiš.
In če želiš ti govoriti, počakaj na svoj trenutek.
Potem bom jaz poslušal tebe...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Večni zaljubljenci
Reply #22 - 24.05.2004 at 12:34:00
 
Pa dalje.
Večni zaljubljenci je čisto napačna beseda, ker vse kar je človeškega tudi večno ni.
Ste zagotovo mislil v smislu, da se nekateri stalno zaljubljajo.
Zakaj pa se ne bi?
Ste jim mogoče fouš?
Človekova zavist je od nekdaj huda reč, razjeda človeka kot žveplena kislina, na koncu pa ne ostane nič, razen praznina.
Ravno pesmi ne bom pisala, se mi zdijo preveč patetične, čeprav me včasih zagrabi, da bi pisala lepe stihe, pa nisem ravno iz nebes, tko, da ne bo šlo.
Embarrassed Tongue
Torej smo odkrili, da večnosti ni, ker je itak vse minljivo.
Prepogosto zaljubljanje je psihološko gledano v bistvu pozitivna lastnost nekaterih, saj so očitno sposobni svoja čustva prilagodit mnogim osebkom. Narejeni so dobesedno kot ene sexmashine, ki se hitro vklopijo in še hitreje izklopijo. V bistvu pa jih žene ena huda človeška slabost, bi se temu reklo nestalnost, ali pa se očitno ne znajo zavezati samo eni osebi. Mogoče tudi niso sposobno žrtvovati sebe samo enemu, ampak bi se žrtvovali tisočkrat vse taj do groba, če bo treba, pa še pol bi podpisal pogodbo s hudičem ali pa angeli, sej ni važn. Zavezati se nekomu, obljubiti popolno zvestobo, pripadati samo eni osebi je tud težko, ko pa te oblega toliko prekrasnih bitij, skušnjave pa še čega. Poznam ljudi, ki po celo življenje varajo, na koncu pa v biti varajo samega sebe, pa lažejo partnerju, da so samo njihovi, sedijo na dveh stolih, nekateri celo na treh ali večih. Ne razumem, kako jih to sploh znese, saj jaz, če že drugega ne, bi zmešala čisto vse, pa nisem med butastimi. Enostavno bi že v imenu zmutila, namesto Jaka bi rekla Edi, pol pa si lahko prestavljate paniko med rjuhami, ko bi uni to slišal. Pa tud nisem lih zato, da se človeški sokovi med seboj mešajo, sej veste, kako to je. Pa da ne bi vedla katera noga je katere, bi me tud zmedlo. Mislim, da tisti, ki enkrat prevara, vara vedno, tisti, ki je sposoben ljubiti vsak teden pet drugih, pa tud ni čisto gladek ke v glavo. Pa še nekaj. Zaljubljenost še ni Ljubezen. Je samo trenutno stanje neke kemične reakcije, ki se v našem telesu dogaja, pri moških osebkih je največkrat povezano s spolno slo, pa lahko napišem tudi trenutni telesni osvojitvi. Ko pa je objekt enkrat osvojen, ni več zanimiv. Ravno telesna osvojitev je za moški svet definitivno tisti adrenalinski šok, ki telo spravi v pogon, včasih jim že iz oči gleda pohota, včasih bi se še slinl, če bi se le smel, kot kakšni mladi kuški, ki vidijo brejo samico. Živasko a ni?
Kaj vem, mogoče se pa tudi motim, pa ej, moški, da ne boste slučajno užaljeni, ker tako direktno pišem, po ovinkih očitno ne znam, pa tud v celofan ovila ne bom, ker bo izgubilo smisel.
Lep dan in veliko ljubezni!
Donna*
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Večni zaljubljenci
Reply #23 - 24.05.2004 at 16:20:08
 
Lilith wrote on 20.05.2004 at 11:41:52:
Iga, saj vem, da se vrednost prvi hip grozljivo sliši....sploh če tako postaviš kot si ti, v smislu več vrednosti...
Ampak pri odločanju o prijateljstvih je treba presodit tudi to, ali te je nekdo vreden, če tega že nisi sposoben spontano začutiti.


Iga? ??? Kaj pa imam jaz tle zraven?
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Večni zaljubljenci
Reply #24 - 24.05.2004 at 16:35:13
 
Vidva se očitno poznata.
Stare zamere?
Kaj čmo, je vse življenje.
Razumem vaju pa ravno ne, kar pol zamolčita, kot napišeta. Mi lahko razložita, bom nevtralno presodila, nekaj sem očitno zamudila...
Lep dan in veliko lepega obema!
D*
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2