Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5158 times)
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Normalno ali ne?
23.05.2004 at 18:17:00
 
Dragi moji!

Ne vem, če je prav da se na vas obračam s tem,...a mislim, da mi boste lahko vsaj malo pomagali. Sem s fantom, ki ga resnično ljubim in ga imam blazno rada. Vse je tipi top, brez problema, a problem je v MENI! Moti me namreč ena zdeva, ki mi vsi moški v moji okolici trdijo, da to pač je tako...namreč, ko gre mimo kakšna fejst, postavna ženska si jo ogleda....in to dobro...če pa kakšno pogleda, pa mene ni zraven pa mi pol zvečer (npr.)pove kako je kakšno videl oblečeno. Mene pa to moti, ker me niti najmanj ne briga kako so oblečene druge...ali je to res pač stvra moških, ali je to samo njegova stvar? Ali tudi vi pogledate za ženskami in se kdaj pa kdaj spogledujete z njimi, četudi imate dekle _ ženo?
Yvonne
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Normalno ali ne?
Reply #1 - 23.05.2004 at 18:33:57
 
Čudno to, kar počne. Očitno to počne z namenom, da bi bila ljubosumna, da te preverja, da vidi, če reagiraš, če je kakšen odziv s tvoje strani, če pogleda za kako lepo kiklo? Po moje je najbolje, da ostaneš ravnodušna, hladnokrvna, kot da ne bi nič slišala ali da se narediš, kot da te ne bi zanimalo kaj govori.... Verjetno je to njegovo početje le dokaz, da te ima rad, ampak ni pa dobro, da gre čez vse meje, da preseže meje zdravega okusa..... Vprašaj ga, zakaj to počne, pa mu odkrito povej, kakšni so tvoji občutki ob tem, če ne bo nehal?

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #2 - 23.05.2004 at 18:43:56
 
HMMM...hvala exo...ampak sm ga že vprašala in je rekel, da avtomatsko pogleda za kakšo lepo kiklo. Pol je celo rekel, da naj ga JAZ opozorim, da bo nehal gledat...Jaz običajno pogledam vstran...od začetka sm ga še malo čudno pogledala, zdaj pa ne več...po tistem postanem pa blazno žalostna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Normalno ali ne?
Reply #3 - 23.05.2004 at 18:54:59
 
Yvonne wrote on 23.05.2004 at 18:43:56:
HMMM...hvala exo...ampak sm ga že vprašala in je rekel, da avtomatsko pogleda za kakšo lepo kiklo. Pol je celo rekel, da naj ga JAZ opozorim, da bo nehal gledat...Jaz običajno pogledam vstran...od začetka sm ga še malo čudno pogledala, zdaj pa ne več...po tistem postanem pa blazno žalostna.


To pa ni najbolj zdravo, če je tak. Moral bi biti tiho, če občasno kam "refleksivno" poškili za kako deklico, kot vsak moški, ne pa da še ti take smešne pogoje postavlja. Pazi le, da ne bo čustveno manipuliral s tabo, da bi te hotel naresti odvisno od njega, da bi te vezal nase, ker s tem te le prizadeva, očitno ve, da te to boli. Če to počne z namenom, ni najbolj dobro da si znjim, ker očitno bi te rad vodil, kot avto na daljinsko, če ti vzbuja take negativne občutke, se pravi, da vse naprej preračuna, da bi te "mučil"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Normalno ali ne?
Reply #4 - 23.05.2004 at 20:51:28
 


Seveda je normalno, če pogledamo moški tudi za kakšno drugo žensko - prej bi se reklo, da ne bi bilo normalno, če ne bi pogledali za nobeno. Ne vem pa, če je normalno, da ti zvečer razlaga, kakšna je bila in kako je bila oblečena - vsaj zame ni. In če te to moti, si mu dolžna to povedati, jaz recimo, nekega razlaganja, kakšna je bila neka ženska ali moški že ne bi prav dolgo prenašal - še posebej, če bi se to dogajalo bolj redno ali celo vsak dan.
Najbolje je, da se o tem, kar te mot,i z njim temeljito pogovoriš.


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Normalno ali ne?
Reply #5 - 24.05.2004 at 00:17:37
 
Če moški pogleda žensko, ki mu je všeč in ženska moškega, ki ji je všeč, je to popolnoma normalno. Lahko bi rekli celo zdravo. Ampak to je potrebno storiti konkretno. To kar počne tvoj dečko, pa je zame nenormalno početje. Temu bi jaz rekel nabijanje kompleksov. Poskusi se vživet v njegovo vlogo in ko bosta skupaj, mu pokaži kakšnega tipa in ga začni hvalit. Boš videla kakšna bo reakcija. Toje sistem klin se s klinom izbija.

Pa še en vic. Verjetno ga itak poznate, pa vseeno.

Ko mož  ženi kar naprej govori:

"Poglej sosedo, kakšno minico nosi. Saj ni nič takega, poživi pa."

"Poglej sosedo kakšne joške ima. Malo večje od tvojih. Saj ni nič takega, poživi pa."

"Poglej sosedo kako lepo ritko ima. Saj ni nič takega, poživi pa."

In žena ima tega dovolj in mu reče:

"Poglej Franceljna, ki ima tri centimetre daljšega kot ti. Saj ni nič takega, poživi pa."  8) Tongue Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Normalno ali ne?
Reply #6 - 24.05.2004 at 07:28:34
 
Po moje gre pri pri takih spogledovanjih pogosto za čist preprosto samopotrjevanje. Fantu se je v tvoji prisotnosti spremenu status glede na njegovo prejšnjo samskost in zdaj  se s tabo  potrjuje na način, da je javno zaželjen. Tko po moje ne gre tolk za to, da bi gledal punce kot potencialne partnerke ampak gleda punce z namenom, da bi ugotovu, ali je ta njegova zaželjenost pri njih  opažena in da bi v tej  opaženosti   užival. Tovrstno samoljubje  mu je pred tabo seveda nerodno priznat, zato se izgovarja na to, da ga je pritegne to,  kako so oblečene. Po moje se lahko kar pomiriš, saj fant gleda druge prevsem  zato da bi se prepričal,  če je opažen, opažen pa je predvsem zarad tebe, zato imaš pri tem večjo vlogo kot si misliš in zato nimaš posebnega razloga za ljubosumje. Seveda pa te fantova nedoraslost lahko čist upravičineo moti in je dejansko znak njegove nezrelosti in  nespoštljivosti do tebe. Fantu kar lepo povej, da je navaden samoljubnež  in da so tko samoljubne tud punce, ki jih boli patak zanjga ampak se prav tako kot on sončijo v samoljubju, da  so opažene in s tem zaželjene. Da vsak v drugmu išče le lastno potrdititu in da mu v bistvu dol visi za drugega.    
Back to top
« Last Edit: 24.05.2004 at 08:49:41 by titud »  
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Normalno ali ne?
Reply #7 - 24.05.2004 at 13:05:25
 
No jaz pa mislim glede tega, da je žal vsak krvav pod kožo.  Embarrassed A ti nisi? Embarrassed
Točno to.

Ljubosumje je pa strah pred izgubo in nima čisto nobene veze z vročimi pogledi za prekrasnimi deklicami.
Ne vem no, a se ti sama nikoli ne ozreš za lepo žensko? Jaz pa se, pa sem ženska. Nisem lezbača, da nauš slučajno to mislila, ampak lepo podobo je lepo pogledat, pa če koga to moti, al ne.
Se pa še ti ozri za njo. Jaz bi še komentirala. Recimo: <Madonca je čedna in seksi>.... še razpredem ti celo zgodbo na to temo. Pa boš vidla pol obnašanje tvojga dragega. Onemel bo. Probaj, pa boš vidla. Preverjeno. Če ti slučajno reče, če si lezbača, mu pa povej tasvoje, da si rojen estet, ki opazi lepoto in seksibilnost, ne pa butelj kot on, ki zja kot tele v nova vrata in se slini.
Torej? Gremo v akcijo!
lp
Donna Embarrassed
PS pa še tole. Mu pa mal vrni. Ko boš vidla lepga dečka, se oziraj za njim, kot nora, pa komentiraj v detajle. Boš vidla njegovo reacijo. Prav zabavala se boš!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Astral Projection
1
*
Offline

A sem to res jaz?
Posts: 2

Re: Normalno ali ne?
Reply #8 - 24.05.2004 at 13:15:11
 
Saj v osnovi ni potrebno preveč filozofirat; če te ima res rad, bo s tem prenehal, ker te moti.

Kdor flegma počne tisto, kar njegovo drago osebo moti, mu je pač vseeno zanjo.
Back to top
 

Ne obsojaj drugih, ko grešijo. Raje očisti svoje srce.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Normalno ali ne?
Reply #9 - 24.05.2004 at 13:24:08
 
Tvoj fant si poskuša lastno vrednost in samospoštovanje pridobiti preko tebe, ker se ne ceni. Kot orodje za dosego svojega cilja, da zadosti svoji samovšečni narcisoidni težnji, da bi se počutil oboževanega in ljubljenega, pa na zelo prefinjen in manipulativen način izrablja tvojo čustveno naklonjenost do njega.

To, kar dela, ni nič drugega kot poniževanje, saj človeka, ki ga ljubimo, ne prizadevamo in izsiljujemo, kaj šele, da bi nam dal jasno čutiti na lastni koži, češ da so druge punce lepše in boljše kot lasten partner. S takim ravnanjem ti očitno hoče povedati, da si nič brez njega, da ga potrebuješ, da si lahko srečna, ker je on ob tebi, ker je on "sijajen" in "predober" človek zate, ki si ga po njegovem prepričanju niti ne zaslužiš, čeprav je odvisen od tebe. To so le prevare, s katerimi te skuša vezati nase, te obdržati, ker se boji, da bi te izgubil.

Ampak ne dovoli, da se prisesa nate kot pijavka, da ti po nepotrebnem vzbuja občutke krivde in te zasužnjuje, ker taka bolezensko izkoriščevalska ljubezen, ki ti jo on daje, ni prava. Gre za zelo nepošten manever z njegove strani, ki si ga ne bi smela dopustiti, da počne s tabo, kar se mu zahoče. Če se imaš rada, ne dopusti tega! Tongue

Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Normalno ali ne?
Reply #10 - 24.05.2004 at 13:38:13
 
Exo, daj ne seri s tem teoretičnim sranjem, ker boš naredil več škode kot koristi.

Yvonne, glej na to z drugega stališča: tvoj fant zagotovo ni homoseksualec.

Ti je že lažje, a ne? Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #11 - 24.05.2004 at 13:42:39
 
men se zdi tole o samoljublju od tituda ful dobro povedano

drugač pa ti ni treba prenašat nečesa, kar te rani in sama ne smatraš za normalno, ker tud če se boš razumsko trudla 'postat bolj normalna' te bo v srcu še zmer bolelo in ti še kak kompleks nabilo zraven
ni se ti treba v tako situacijo postavit, da sebe tlačiš dol, zato da bi ble potrebe nekoga druzga izpolnjene
samo po sebi to, da koga druzga pogledaš kdaj, ni nič slabega, je pa slabo če ti partnerstvo tolk zaupanja in trdnosti ne daje, da te take stvari ne bi motile, tak da je po moje prioriteta v partnerstvu najprej prvo, šele pol vse ostalo
in pri tem prvem, bi partner situaciji dost bolj pomagal, če bi tebe v ospredje postavil, ker bi zarad tega sčasoma tud ti njemu spregledala marsikater pogled po kaki drugi
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Normalno ali ne?
Reply #12 - 24.05.2004 at 16:29:31
 
EX_ si dobr napisal. Mi je bilo na moč všeč. Une pijavke, pa prisesanje pa to...
Ja, so res ljudje kot uši (eni). Ko jih fašeš, se jih ne znebiš, kar množijo se. Spijejo to kri! Pa pustimo teorijo. Človek najde svojo vrednost šele takrat, ko se zagleda v drugem, kot v zrcalu najde svojo podobo, svojo vrednost!
Ko me nekdo ceni in posluša, sem vreden njegove pozornosti. Ko me ima nekdo ima rad, vem, da sem vreden njegove ljubezni. Vrednost brez vsebine je nična. Je težko svetovati, ker pravila ni, pa še tukaj se najdejo izjeme, ki to pravilo potrjujejo.
Ne vem zakaj imamo ljudje toliko problemov v iskanju svoje lastne identitete, ki jo pričakujemo zazreti v drugih? Biti VREDEN, biti LJUBEČ, biti DOBER, biti LJUBLJEN...Potem poenostavimo sebe v neki obliki, iščemo popolnost v drugih, sekiramo se, ker ne ugajamo ljubljeni osebi. Pa je to res potrebno? Koliko ljudi na svetu (drugih) bi dali vse za to, da bi vsaj en hip bili z nami, nas poslušali, nas ljubili...Zakaj se potem mečemo za nekaj in za nekom, kar definitivno NI VREDNO NAŠE POZORNOSTI. Če te ima nekdo rad, pomeni, da si mu všeč in se ne ozira za drugimi...ja potem naj si pa druge najde.
Tudi ni LJUBEZEN. Je eno veliko nategovanje in zavajanje. To je daleč od ljubezni.
Pa še nekaj. Vsak v življenju ima možnost izbire. Nikoli nikogar ne moremo v nič prisilit, ali ga zvlečt v štrene ljubezni, če to on sam ne želi. V tem, da imamo možnost izbire s kom smo, kadaj smo in kaj z njim počnemo, pa je bistvo našega obstoja in enkratnost naše osebnosti in naše svobode. Nihče ne more od nikogar izsiliti ljubezen in pozornost. Ravno zato, je vsaka ljubezen, vsako prijateljstvo, vsaka dobrota, vsaka pozornost ena velika prizkušnja... in TVEGANJE. Pa tvegam? Ali sem vreden tvoje pozornosti, tvoje ljubezni, tvojega dragocenega časa, tvojih čustev? Ali bom sprejet, ali pa zavrnjen. Boli biti zavrnjen, nesprejet, boli občutek nepomembnosti, nepozornosti, boli, če ljubiš bolj, kot pa si ljubljen.
Tudi ne verjam, kar piše avtor posta, da se imata rada in da je vse ostalo ok. Ni. Žal ne more biti, če si on meče oko za drugimi. Potem naj druge tudi najde. In tukaj je ključ spoznanja. Kaj pa če bodo druge z njim počele to, kar on počne s teboj? Kje piše, da jim je pisan na kožo?
Nobena zavrnitev ni tako zelo boleča, kot je spoznaje, da ljubljeni osebi žal nismo všeč. Ni to samo kemija. Ni to samo zunaji izgled, barva oči, moje geste in besede. Kje je pa srce ostalo?
Donna
Back to top
 
 
IP Logged
 
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #13 - 24.05.2004 at 18:32:18
 
Kot prvo hvala vsem vam za vaše odgovore in za vašo pomoč. Storila sem "usoden" korak in povedala svojemu fantu kaj me muči in zakaj in kdaj, etc.
Moram priznati, da sva se pošteno pogovrila in da sm mu poevdala svoje mnenje, razmišljanje in da pač tega ne bom več trpela, ker imam tega dovolj.
Storila sm kar mi je reklo srce, sedaj je na vrsti on in če me ima res tako rad kot pravi naj še dokaže.
Hvala vsem!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #14 - 24.05.2004 at 18:39:08
 
Mislim, da se bo on zelo težko spremenil. Tudi sama sem spoznala, da ne moreš drugega spremeniti. Kaj pa če je človek samo malo feminiziran, saj kot praviš opazuje le oblekice, ne pa kar je pod njimi npr. in ga pač zanimajo modne smernice ipd., ali pač vsako situacijo doživlja kot scenografijo. En primer, ki se mi je zgodil, pa v obratni smeri in sem bila čist paf, ko mi je tipček rekel, da naj gledam samo njega, in je bil ful užaljen, ker sem jst ob kosilu še vrgla pogled naokoli od najine mize. Heeeej!!! Tipček je bil potem seveda adijo, men ne more nekdo govort, samo mene glej ...  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2