Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5179 times)
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #15 - 24.05.2004 at 18:50:31
 
Rose...hvala...menim, da sva "razčistila" problem...to se je namreč dogajalo zadnje čase, ko se bila sama zelo zapsolena in tako nisem videla nič okrog sebe, vključno njega ne. To priznam, da sem storila napako, in da sem videla samo negativne stvari in ker sem sama zelo trmast, tečen človek, me drugi zelo težko pregovorijo, a k sreči sem se pravočasno ustavila..povedala vsak svoje menjne in bomo videli kako in kaj bo vnaprej.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Normalno ali ne?
Reply #16 - 26.05.2004 at 15:29:05
 
Ne razumem najbolje, zakaj še ti ne počneš isto, kot on? A nista enakopravna?
Se pa še ti oziraj za lepimi dečki, komentiraj do onemoglosti in se potem zazri v njegov izraz na obrazu. Me prav zanima, kakšen bo?
Pa kaj je slabega v tem, če opazimo lepoto. Vsi smo krvavi pod kožo, po naravi vsi opazimo lepoto. Esteti smo in težimo k popolnosti, ki jo žal ni.
Bi težko svetovala, ker nisem v tvoji koži, vem pa, da se človeka z očitki ne da spremenit, lahko spremeniš edino sebe in svoj odnos do njega. Ljubezen in ljubezenska razmerja so zamotana reč, posebno še, če trpimo ob nekom, ki ni tak, kot bi si mi želeli. Če mu ti nisi vizuelno všeč, pojdi čimprej čimdalj od njega, pa naj si najde drugo, ki mu bo sedla. JAZ BI ŽE TKO NARDILA, KER KAJ BI SE ČLOVEK METAL ZA NEKOM, KI TE NI VREDEN, PA LJUBEZEN GORI, AL PA DOLI. JE BOLJŠ NEHAT IN JiT, KOT PA AGONIJO VLEČT V KALVARIJO. MOJE MNENJE JE TAKO, PA SEJ PRAVIM, JE BIt TEŽKO PAMETEN ZA DRUGE.
KER SI RAVNO POSTAVILA VPRAŠANJE, SEM TI DALA MOJ ODGOVOR. KAJ BOŠ NAREDILA IN KAKO, JE PA ČISTO TVOJ PROBLEM. ŽAL.

EJ, sorry, velike začetnice so se kloflne gor, nevede, je blo mišljeno z malo, pa nam šeenkarat pisala.
donna
Back to top
 
 
IP Logged
 
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #17 - 27.05.2004 at 09:56:36
 
Donna...hvala ti za vse besede, ki si mi jih namenila. Odkar sem napisala je minilo že nekaj dni...vmes tudi določene stvari pri meni, ki so mi dale misliti. Midva sva enakopravna in tako kot on tudi jza pogledam za kakšnim fantom*moškim in njegov izraz je malo "čuden" torej zaveda se, da ni edini zame na svetu in da je na tem svetu še veliko moških. Torej oba pogledava za kakšnim, kakšno...imela sem pač obdobje....težko obdobje, ko sem se počutila tako čudno, grozno. Imava se res rada in včasih pride v zvezah tudi do kakšnega navzkrižja, prepirov, in menim da je to zdrav odnos, ker nikjer na svetu ni partnerstva, ki bi bil ves čas 100% brilijanten.
Hvala ti Donna.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #18 - 27.05.2004 at 13:14:02
 
Ni panike. Prosim.

Pravjo, da je včasih najtežje naredit prvi korak. Jaz pa mislim, da je najtežje naredit zadnjega...

Pa, da ne bomo ostali pri korakanju, je res bolj poslušat svoje srce in se ne kaj dost ozirat na mnenje drugih, ker je za druge bit lahko pameten, ko pa je človek na tem, kaj bo naredu, naredi to po svojih občutkih in pameti.

Me veseli, da se imata rada, saj je edino ljubezen čusto, ki dva zveže in poveže v nekaj višjega. Moč vztrajanja v ljubezni ni izmerljiva, preživijo tudi take ljubezni, za katere bi večina trdila, da ne bodo. Pa vendar se človek iz vsake še tako slabe stvari nekaj nauči.

...izdala ti bom še eno skrivnost, ki sem jo doživela pred kratkim. Pred mnogi leti sem brala knjigo o govorjenju pred javnostjo, sem pač mogla nekaj storit na to temo. Prvo poglavje je bilo naslovljeno:

<Nikoli ne poskušaj biti boljši govornik, kakor si dober človek, kajti tvoje poslanstvo bo to vedelo!> To me je spomnilo na mojo bolečo izkušnjo pred leti, ko sem se zacopla do ušes (pa še čez) v nekoga, ki je bil podoben tvojemu sedanjenu dečku. Vse skupaj spominja na Kvintilijanovo opredelitev dobrega govornika:

dober človek, je tisti, ki dobro govori...?? V tem je očiten namig, da naši nagibi navadno pokažej vse, kljub našim poskusom, da bi jih prikrili ... Občasno vsi čutimo, da nas ljudje narobe razumejo in nas res, tada na dolgi poti je intuicija drugih o naših nagibih navadno pravilna, četudi nepopolna.
Zato bi morali ljudje, ki poskušajo z dialogom, tanko prisluhniti svojim nagibom. Menim, da so tri možnosti, ki jim posvetimo našo pozornost:

1.če izlijem svoje čustvene težave vate zato, da bi se sam bolje počutil, je to sebično. In če postane navada, se človek razvije v egocentrično osebo, taka oseba pa ima majhno sposobnost za dialog in ljubezen-

2.manipulacija- drugi možni nagib, o katerem moram razmisliti, je ravno manipulacija. Naj bo ljubezen v svoji biti osvobujoča, naj postavlja vprašanja nekomu: kakšena želiš, da sem ZATE? Kaj lahko storim zate? In nasprotno:
Kaj lahko ti storiš zame? Manipulafcija ju le način, da s spretnim trikom in besednimi igrami pritisnemo na drugega, da zadosti mojim potrebam. Saj je jasno, da so trenutki, ko te potrebujem, da mi pomagaš, da si z menoj, da me poslušaš, da me rzumeš. Moral bi se počutiti svobodnega in te prositi brez strahu in sramu, da me zavrneš.
Manipulacija kot dialog pa pomeni, da človek opisuje svoja občutja drugemo zato, da bo drugi glede njih kaj ukrenil. Manipulator v bistvu drugega prisili do tega, da se čuti odgovornega za njegova čustva. Gre za preprosto skrivnost, da doživljam dobo osamljenosti in želim, da to veš, ker želim, da me poznaš. Lahko pa ti to povem na način, ki ti jasno da čutiti tvojo odgovornost, da zapolniš mojo praznino. Z rahlim namigom v glasu, izrazom na obrazu... te pripravim do tega, da začutiš nujnost izpolnitve moje potrebe.... po ovinku in z namigom uporabim čustveni vpliv nate, da bi to dosegel, da rešiš problem.

Zapomniti si moramo, da v primeru, če pademo v skušnjavo, lahko zagovarjamo svojo nedolžnost pred drugimi in sebe zelo prepričljivo, toda drugi bodo vedeli. Je zakomplicirano-a ni?
In dalje.

Mislim, da nikoli ne smemo poskušati biti boljši govornik, kakor smo dober človek, kajti poslušalstvo bo to vedelo. In, da se vrnem k tvojem problemu, ki sploh ni problem, le ti si ga tako začutila. Ljudi vse prevečkrat cenimo in ocenjujemo le z vidika koliko so VREDNI, prikladni in uporabni za nas. Tudi v razmerju med dvema, ki se ljubita pride do tega, da v dialogu delata tako, da izničita oziroma degradirata in razdirata razmerje. Kmalu oba zanese v nek tihi mopnolog, v odtujitev, ko si ne znata ali pa ne moreta nič dopovedati... nastane razdor, odtujitev pa je pot, ki te zveče v osamo, pot, ki ne vodi nikamor.
Prav zato je pomemben pogovor med dvema ljubečima se bitjema, da v bistu razložita en drugemu, kako zelo sta si različna, podobna, kako čutita in vračata ter dajeta ljubezen.
Nadgradnja vsega tega pa je kumunikacija. Edini nagib, ki pripomore k pravemu dialogu. Izdati čustva nekomu, povedati mu, kje sem ranljiv, občutljiv, kaj me moti in kaj osrečuje. To pomeni najdragocenejšo stvar, ki jo lahko dam : sebe razkrijem v pozornosti, ki jo dosežem v najinem pogovoru.
Prepričana sem, da smo vsi občutili kakor tudi čutili, da se drugi resnično zanimajo zares za nas. Niti tisti, ki nas dovmnevno imajo radi in ki jih mi dovnevno imamo radi, niso vedeli kdaj pride želja, da bi nas poslušali. Iz lastne izkušnje vem, da mi je neprijetno, kadar čutim, da me drugi uporablja ali manipulira z mano, boli me, če me ne posluša in ne razume. Začnem gledati na uro, v upanju, da bi našla rešilni izhod...človeška narava je po svojem bistvu družabna. Zakon skupnega življenja je vpisan v naša srca... vendar ta želja, da bi poznali in bi nas drugi poznali, ne pomeni, da bi hoteli biti odlegališče za smeti...ali razreševalci problemov, ki jih nosimo v biti v sebi.

Da ne bo predolgo, da boš razumela, ti lahko čisto odkrtito povem, zakaj je šla meni ena love romanca po vodi...
Ni me poslušal, ker me ni niti slišal, ni mi namenil niti toliko pozornosti, da bi me spoznal, nikoli se ni poglobil ne v moja čustav, ne besede. Samoumevno se mu je zdelo samo JEMATI in nič DATI. Pa sem sama sebe skoraj uničla zarad enga. Na koncu so po svetu hodile samo še moje kosti, postala sem apatična, depresivna in na smrt žalostna...
Kaj je presekalo moja videnja, ne vem niti danes, vse je šlo čez rob.
Nekaj časa sem rabila, da se spet naredim, to, kar sem bila prej. Pa tudi una knjiga in neka avdicija mi je pomagala spregledati. Na avdiciji sem odletela, se ve, spoznala pa sem bistvo.

Nam je Bog  ali BIT namenil-a dvoje ušes in samo en jezik veš, kar pomeni, da je bolje ljudi več poslušati, kot pa jim povedati. Nikoli pa si ne dovoli, da te slečejo do kosti...
potem skrivnost zbledi,
človek postane nezanimiv
in ljudje lahko po tebi samo še pljuvajo...
Razumeš?
lp
donnangel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Normalno ali ne?
Reply #19 - 27.05.2004 at 13:28:20
 
Angel wrote on 27.05.2004 at 13:14:02:
Nam je Bog  ali BIT namenil-a dvoje ušes in samo en jezik veš, kar pomeni, da je bolje ljudi več poslušati, kot pa jim povedati. Nikoli pa si ne dovoli, da te slečejo do kosti...
potem skrivnost zbledi,
človek postane nezanimiv
in ljudje lahko po tebi samo še pljuvajo...
Razumeš?
lp
donnangel


Če bi zares prisluhnila, bi videla, da je skrivnost živa, ja in morda človek zares postane nezanimiv, vendar le nezanimivim ljudem, ki ne dopustijo, da so enkrat zares  goli, da bi se skrivnost lahko zmanifestirala skoznje.

Sicer pa te rada berem*Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #20 - 27.05.2004 at 14:04:04
 
Lahko vam rečem le_hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #21 - 28.05.2004 at 12:31:10
 
Bom dodala tole.

Irski pregovor v biti pravi, da nam je BOG dal dvoje ušes in ena usta, z namenom, da bi bolje poslušali in manj govorili...

Kako pa je o tistem razkritju do potankosti in obiranju do kosti, ko si razgaljen in gol, da srce boli?

Odkrito lahko napišem, da tega žal ne maram, ker se potem počutim resnično golo. Je težko napisat zakaj, v bistvu so me žal vzgaji že v napačnem duhu moji starši. Imela sem špartansko vzgojo, o določenih zadevah se pri nas ni smelo govort, kaj šele razglabljat svoja čustva in občutke. Je to ostalo zakoreninjeno nekje globoko v moji podzavesti-žal in ravno zato, vzgajam sedaj svojo hči čisto drugče. Sem presrečna, če mi pove, kaj čuti, če se mi razkrije do potankosti, kajti šele takrat jo lahko razumem.

In v ljubezenskem odnosu med dvema je isto. Šele, ko mi nekdo pove, kaj čuti, ga bom spoznala. Šele ko zazrem moja čustva v njem, kot se zazrem v zrcalo in zagledam svojo podobo, bom vedla in čutila svojo vrednost.

Mogoče izraz nekoga spoznati <do kosti> - do biti sploh ni na mestu. Za recimo sodelavce je v bistvu dobro, da do njih ohranimo le služben odnos, da tudi čustev ne nosimo na dlani, niti srca, ker čustva nimajo nobene veze z delom in delovno uspešnostjo, kljub mnenju mnogih, da je v sodobnem svetu čustvena ineteligenca na delovnem mestu pomembnejša od IQ-ja. Ja, samo v službi ni nikoli modro slečt sebe do kosti in pokazati drugim kakšen si, ker če drugega ne, vemo vsi, da je v službi tud dolgčas, potem pa ljudlje iz zavisti in škodoželnosti še kako radi glodajo une kosti. Opravljanja za hrbtom ne maram, mam potem rajš resnico povedano v obraz, pa če še ne vem kako boli.

Tud ne morem primerjat odnosa strašev do otrok z nekim ljubezenskim odnosom. Je seveda tudi ljubezen med staši in otroci, pa še kakšna, samo drugačna, kot med dvema, ki se ljubita kot moški in ženska.

Da ne bo prežvečeno, naj se povrnem nazaj na temo.
Kadar človek od neke ljubljene osebe nesebično pričakuje neko vračilo ljubezni, ne bo nikoli razočaran. Pišem nesebično. Tako pa, ko imamo z neko osebo nek manipulitativni namen, se vse sfiži. V ljubezni ni nikoli nobena stvar pogoj, da te imam rad. Ni tako, kot počno nekatere matere, ko rečejo otroku:<če ne boš priden v šoli, ne dobiš kolesa...> To je pogojna ljubezen. Med dvema, ki se resnično ljubita, tega ni. Ne morem ti nekaj NE-DATI, ker te imam rad, pa tudi, če imaš razmetano sobo, TE IMAM ŠE VEDNO RAD. Tudi otroku, ki ni v šoli najboljši ne bi smeli nikoli rečt, da ga zato ne maramo! Imamo ga kljub temu radi, samo želimo, da ima boljše ocene, ker je samo to njemu v korist. V osrečevanju ljubljene osebe ni nikoli POGOJEV.

Nikoli ne morem zahtevati, da me ljubiš tako močno, kot jaz tebe.

Nikoli ne morem zahtevati od ljubljene, da bo taka...pa taka... je kar je in ravno zato, jo imam neizmerno rad.
Takoj, ko pa neka oseba postavlja pogoje, zahteve, nas želil izoblikovati po svoji podobi, izklesati, kot kip, pa vsa čarovnija in zaljubljenost mine. Vsaj pri meni. Pri nekaterih pa, ki se podvržejo vplivu ljubljene osebe, postanejo, to, kar ona hoče, se oblačjo tako, kot je njej všeč, govorijo tako, kot je njej povolji...postane ljubezen tudi pogojna, podvržena NADZORU druge osebe.
To pa ljubezen več ni.

Je zanimivo, da je ravno nadzor nad nekom (pa naj bo to straševski nadzor, ljubezenski nad nekom, šefovski) kriv vseh zablod in polomij.

Zakaj bi bil nekdo nad mano in imel nad mano NADZOR?
To ga ima lahko samo BOG, ali višja bit, ne pa človek, oseba, partner, oče, šef, ker s tem sama zgubljam sebe in trošim svojo energijo, oziroma jo drugi jemljejo meni.

Sem želela napisat, da je edino brezpogojna ljubezen lahko popolna. Skoraj, ker popolno itak nič ni.

Si predstavljate, da se ljubljenemu bitju, kar naredi?
Kaj pa pol? Bi ga imeli radi tudi hromega? Izmaličenega? Kaj storijo ljudje, ki niso zadovoljni z ljubljeno osebo, potem pa se ta poškoduje, pa pade po štengah? Sej že prej, ko je bila cela, niso bili zadovoljni z njo...

Poznam primere. Nekateri potem oddidejo in bolje je tako. Nekateri pa ne, ker ljubezen nikoli ne zahteva popolnosti, ki je NI!

Imejte se radi in spoštujete druge take, kot so.

Angel

Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Normalno ali ne?
Reply #22 - 28.05.2004 at 13:02:11
 
SmileyAngel . že nekaj časa te z veseljem berem in tvoj stil mi je zelo blizu ...
se zelo strinjam s teboj
pozdravček Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Normalno ali ne?
Reply #23 - 28.05.2004 at 15:06:33
 

Se prav lepo po angelsko zahvaljujem! Grin
ma, veš je pa tko, sem se marsikdaj krepko obrisala pod nosem tud jaz... me je v luftu včasih na suh kr en nategnu. Embarrassed

Ne mislim dobesedno, Kissampak v prenesenem smislu.
Pol so mi pa še peruti polomil- beri  Tonguejezik, pa čist u pašteto povozil...

...se zgodi.

lep deževen dan!

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Pages: 1 2