Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16
(Read 65300 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Oktobrska revolucija
Reply #120 - 28.11.2004 at 13:51:12
 
V vseh časih je takih ljudi (sej ne da se sama čist izključujem) preveč.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Oktobrska revolucija
Reply #121 - 28.11.2004 at 14:13:28
 
Bardo_Thodol wrote on 31.10.2004 at 12:05:08:
Ovce morajo biti koristne, (dajejo volno in meso) in morajo brez ugovarjanja slediti svojemu pastirju ter njegovim psom čuvajem in seveda, nobena ovca ne sme preveč izstopati iz povprečja. Črne ovce v avtoritarnih sistemih niso zaželjene.

Ovce so koristne in večinoma si nikol ne želijo kaj več kot to kar pač so. Si pa vedno želijo dobro (pač po ovčje) živet. Preveliko podcenjevanje ovac je do zdaj še zmerom pripeljalo do revolucije.
Se mi zdi, da vsi sistemi (pa če se zavedamo ali ne) še zmer delujejo po kastah. Naloga višjih kast je skrbet za preživetje nižjih in obratno. Ko se zgornja kasta spodnji izneveri, spodnja nekaj časa še trpi, potem jo pa pohodi. Včasih sicer traja desetletja, sam nikol se pa ne vleče v nedogled. Razlog za upor je vedno isti, ne glede na to, kako ideologijo je morala ovca zaradi tega prevzet.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #122 - 28.11.2004 at 14:42:55
 
S tvojimi ovčjimi prispodobami se Leninova inteligenca ne bi strinjala, čeravno so tako enostavno resnične.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #123 - 29.11.2004 at 01:03:13
 
gape wrote on 28.11.2004 at 11:49:27:
jest upam bamby, da vidiš da osiraš po osebah...

“Po osebah” (množina).
Vidim samo, da gape osira po bamby-ju ,ki se mu zdi to precej nesramno, ker gape z ničemer ne argumentira te svoje trditve. Naj gape navede vsaj tri primere (množina) in za vsakega morebitnega mu bo bamby pokazal, da obstajaja primer, ki je mnogo “hujši” od morebitno navedenega in pri katerih se gapeju ni zdelo vredno uporabiti svoje administratorske veličine. Pri bamby-ju pač.

gape wrote on 28.11.2004 at 11:49:27:
... in ne po ideologiji katero so taiste osebe izkoristile za svojo ... 'nalogo' rečmo temu ... rajši ... da ne bomo nepravični preveč ...

Tema je “oktobrska revolucija” in kljub že 9 stranem je bamby, ki ne sodeluje od začetka, na to temo napisal več kot ostali, tudi več kot tisti, ki je temo odprl. Glede na gapejevo “šifrirano” sporočilo o osiranju.
Naj gape odgovori, ker je v sklopu z obtožbo o osiranju:

#1 Katera ideologija?
#2 Katere "taiste osebe" so jo izkoristile za svojo “nalogo”?
#3 Kakšno “nalogo”?
#4 Kaj je to čemur bi gape rajši rekel: “rečmo temu...rajši..."?
#5 “... da ne bomo nepravični preveč ...” Kdo MI?
#6 “...da ne bomo nepravični preveč ...”Ali smo lahko nepravični premalo? Ali pa ravno prav? Koliko je to?
#7 Če obstajajo MI potem obstajajo tudi VI. Kateri so pravi, MI ali VI?
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Oktobrska revolucija
Reply #124 - 29.11.2004 at 09:41:32
 
mah jest ne vem no
al sm res tolk nestrpen in mi je treba to pokazat al kaj

napisu sm, kar sm napisu, v odgvovor predvsem na reply št 114
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=display;board=general;num=109863...
kjer so naštete osebnosti ... jih ne bom naštevu ponovno




Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Oktobrska revolucija
Reply #125 - 29.11.2004 at 10:25:28
 
Devi wrote on 28.11.2004 at 13:51:12:
V vseh časih je takih ljudi (sej ne da se sama čist izključujem) preveč.


Kakšnih ljudi, Devi ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Oktobrska revolucija
Reply #126 - 29.11.2004 at 10:28:10
 
gape wrote on 28.11.2004 at 11:49:27:
jest upam bamby, da vidiš da osiraš po osebah in ne po ideologiji ...


Tabu tema ???


Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Oktobrska revolucija
Reply #127 - 29.11.2004 at 11:00:20
 
vida wrote on 29.11.2004 at 10:25:28:
Kakšnih ljudi, Devi ?

Morš še mal bl nazaj si prebrat Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #128 - 29.11.2004 at 11:00:28
 
gape wrote on 29.11.2004 at 09:41:32:
mah jest ne vem no
al sm res tolk nestrpen in mi je treba to pokazat al kaj

napisu sm, kar sm napisu, v odgvovor predvsem na reply št 114
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?action=display;board=general;num=109863...
kjer so naštete osebnosti ... jih ne bom naštevu ponovno

Se opravičujem naslednjim osebam, ki naj bi jih osiral pod 114:

Lenin, Kardelj, Kidrič, Kučan, Maksim Gorki, Aleksander Iljič, družina Romanovih.


Pravzaprav ne vsem: Kardelju, Kidriču in Kučanu ne!

Z moje strani obljubljenih “hujših” žalitev s strani Lenina in druščine pa ne bom iskal, ker se mi zdi, da niso objavljali na tem forumu.

Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #129 - 29.11.2004 at 13:54:49
 
Bamby wrote on 29.11.2004 at 01:03:13:
Tema je “oktobrska revolucija” in kljub že 9 stranem je bamby, ki ne sodeluje od začetka, na to temo napisal več kot ostali, tudi več kot tisti, ki je temo odprl.


Ker mi bamby deluje precej razgledano, bi ga opomnil, da je to forum in kot tak namenjen debati. Naziv topica je Oktobrska revolucija in to je bila iztočnica v debato, ki se je razvila. Zdaj če bamby ne sodeluje od začetka, to še ne pomeni, da je potegnil bika za roge, če je napisal nekaj zgodovinskih dejstev o Oktobrski revoluciji. In to kar je bamby napisal o Oktobrski revoluciji, piše tudi v knjigah, tako, da bamby ni odkril tople vode. Naj bamby odvrže ščit iz glave, da ne bo pisal kot fijakrski konj, ki ne vidi ne levo ne desno.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Oktobrska revolucija
Reply #130 - 29.11.2004 at 14:45:55
 
Revolucij ni preveč pametno ocenjevati po njihovem leporečju, ampak po učinku, po posledicah, ki so jih povzročile.

Zgodovinska dejstva govorijo, da so bile vse revolucije izredno krvave, zato tudi protagonisti revolucij zame niso nič drugega, kot navadni zločinci, ki jih je treba obsojati, ne pa slaviti.

Če ni tako, bi tudi Hitlerja lahko razglasili za velikega dobrotnika, saj je hotel svojemu narodu samo najboljše ,čeprav z malce krutimi metodami do nasprotnikov, ki pa so se jih nenazadnje v enaki meri posluževali tudi drugi "revolucionarji", kot so Lenin, Stalin, da ne naštevam naprej še cele vrste kameradov ...



Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Oktobrska revolucija
Reply #131 - 29.11.2004 at 14:48:29
 
Quote:
Potem pa pride en Bamby, pa začne malat ene številke in podobna sranja. Ja saj je res, da je komunizem pospravil ogromno drugače mislečih. Je pa res, da se ne vpraša koliko jih današnji sistem pospravlja indirektno, ko narod doživlja razne stresne situacije in posledično zboleva za raznimi boleznimi. Ampak vse se pripisuje nepravilni prehrani, v bistvu je pa največji krivec stres.  


V čem je sploh problem in zakaj že vnaprej tako zavračanje vseh teh podatkov, če pa se je kot kažejo dejstva vse to v resnici tako dogajalo ... nam pa je bilo vse skupaj čisto v drugi luči predstavljeno ???



Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #132 - 29.11.2004 at 22:27:07
 
vida wrote on 29.11.2004 at 14:48:29:
V čem je sploh problem in zakaj že vnaprej tako zavračanje vseh teh podatkov, če pa se je kot kažejo dejstva vse to v resnici tako dogajalo ... nam pa je bilo vse skupaj čisto v drugi luči predstavljeno ???


Zavračanje? Česa? Sploh ne gre za zavračanje, gre le za to, da je v vsaki stvari nekaj dobrega in nekaj slabega. Zgodovine pa itak ne moremo spreminjat.

Tudi pred osamosvojitvijo nam je bilo vse čisto drugače predstavljeno.  Roll Eyes
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #133 - 29.11.2004 at 22:37:39
 
Bardo_Thodol wrote on 29.11.2004 at 14:45:55:
Revolucij ni preveč pametno ocenjevati po njihovem leporečju, ampak po učinku, po posledicah, ki so jih povzročile.

Zgodovinska dejstva govorijo, da so bile vse revolucije izredno krvave, zato tudi protagonisti revolucij zame niso nič drugega, kot navadni zločinci, ki jih je treba obsojati, ne pa slaviti.

Če ni tako, bi tudi Hitlerja lahko razglasili za velikega dobrotnika, saj je hotel svojemu narodu samo najboljše ,čeprav z malce krutimi metodami do nasprotnikov, ki pa so se jih nenazadnje v enaki meri posluževali tudi drugi "revolucionarji", kot so Lenin, Stalin, da ne naštevam naprej še cele vrste kameradov ...


Vsaka revolucija je krvava. In vedno revolucijo začnejo tisti, ki so v podrejenem položaju, tisti, ki so izkoriščani, ali se imajo za izkoriščane in poniževane.

Tale s Hitlerjem je pa malo absurdna.


Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #134 - 29.11.2004 at 22:46:31
 
Bamby wrote on 28.11.2004 at 04:44:50:
Leninov starejši brat Aleksander Iljič je leta 1887 organiziral atentat na carja Aleksandra III. Spodletel je toda krivce so aretirali in Leninovega brata obesili. Od tod tudi sovraštvo Lenina do carskega režima. Lenin je osebno brez vednosti politbiroja ukazal pomor carske družine Romanovih leta 1918.


Seveda je A. Iljič hotel carja ubiti za zabavo. Roll Eyes To so bili zametki revolucije, ki pa je takrat spodletela in pri tem ni bil ubit samo A. Iljič, ampak je nastradalo še mnogo enako mislečih. Lenin je le nadaljeval bratovo delo in uspešno speljal revolucijo, pa kakor koli krvava je le ta bila.
In zakaj sploh revolucija? Ja valjda da zato, ker car ni nosil kmetov in delavcev po rokah.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 7 8 9 10 11 ... 16