Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16
(Read 65297 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Oktobrska revolucija
Reply #90 - 25.11.2004 at 12:02:48
 
Quote:
Brez ideologije ne gre. Takoj, ko rečeš, živim brez ideologije, je to že ideologija.



ali sem kdaj trdila kaj drugače?


moja ideologija je free inquiry

torej, da se moj odnos do sveta spreminja z mojim vedenjem o njem. Za vedenje, pa se moram truditi sama s svojimi intelektualnimi močnmi in ne verjeti tistemu kar mi skušajo rdeči, čreni, rumeni, zeleni in marsovski guruji vtupit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #91 - 25.11.2004 at 14:09:28
 
sinjeoka wrote on 25.11.2004 at 12:02:48:
ali sem kdaj trdila kaj drugače?


moja ideologija je free inquiry

torej, da se moj odnos do sveta spreminja z mojim vedenjem o njem. Za vedenje, pa se moram truditi sama s svojimi intelektualnimi močnmi in ne verjeti tistemu kar mi skušajo rdeči, čreni, rumeni, zeleni in marsovski guruji vtupit.



Lepo. Jaz si tudi ne puščam vtupit, ampak od drugih kaj naučit.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #92 - 25.11.2004 at 15:45:08
 
Quote:
Lepo. Jaz si tudi ne puščam vtupit, ampak od drugih kaj naučit.

Dvomim Grin
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #93 - 25.11.2004 at 20:39:16
 
stane wrote on 25.11.2004 at 15:45:08:
Dvomim Grin


Raje napiši DDvomim.

Uvijek ista priča.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #94 - 25.11.2004 at 21:00:00
 
Quote:
Lepo. Jaz si tudi ne puščam vtupit, ampak od drugih kaj naučit.

Neverovatno Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #95 - 25.11.2004 at 21:23:37
 
stane wrote on 25.11.2004 at 21:00:00:
Neverovatno Wink


Ali istinto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #96 - 25.11.2004 at 21:50:33
 
Kaj si se pa naučil iz knjige Zdravasol Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Oktobrska revolucija
Reply #97 - 25.11.2004 at 22:44:13
 
stane wrote on 25.11.2004 at 21:50:33:
Kaj si se pa naučil iz knjige Zdravasol Smiley


Nič, ker bi jo moral najprej prebrati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #98 - 25.11.2004 at 22:53:36
 
Quote:
Nič, ker bi jo moral najprej prebrati.

Oh, potem pa oprosti Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #99 - 26.11.2004 at 00:14:44
 
vida wrote on 25.11.2004 at 11:34:29:
Ni ti treba pojest vsega, kar dobiš servirano.
Sploh če nisi naročil.
A res nisi  ???


A sem? ???
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Oktobrska revolucija
Reply #100 - 26.11.2004 at 08:00:27
 
Quote:
Lepo. Jaz si tudi ne puščam vtupit, ampak od drugih kaj naučit.



tudi učitelje moraš najprej izbrati.  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Oktobrska revolucija
Reply #101 - 26.11.2004 at 09:07:23
 
Quote:
A sem? ???


Po moje si.
In sicer ko si govoril o socializmu samo v pozitivni luči, tako kot si ga ti doživljal. Pri tem pa ne upoštevaš vsega tistega, kar je bilo morda tebi sicer skrito, a to še ne pomeni, da se v resnici ni zgodilo. Govorim o vseh tistih žrtvah, o katerih se lahko govori šele sedaj, 60 let kasneje. Novice o vedno novih odkritih grobiščih vznikajo kot gobe po dežju ... želim povedat, da je bila ideja socializma lahko uresničena, je bilo treba pomorit vse tiste, ki so ogrožali njeno izvedbo ...
Tole si napisal: "Pretok informacij blokiran? Kaj pa vem. Mislim, da je bilo v cajtngih vse napisano".
Morda je res pisalo kaj se dogaja drugod po svetu, a verjemi da je bilo doma nadvse skrbno cenzurirano kaj se sme objavit.  

 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #102 - 26.11.2004 at 16:54:53
 
vida wrote on 26.11.2004 at 09:07:23:
Po moje si.
In sicer ko si govoril o socializmu samo v pozitivni luči, tako kot si ga ti doživljal. Pri tem pa ne upoštevaš vsega tistega, kar je bilo morda tebi sicer skrito, a to še ne pomeni, da se v resnici ni zgodilo. Govorim o vseh tistih žrtvah, o katerih se lahko govori šele sedaj, 60 let kasneje. Novice o vedno novih odkritih grobiščih vznikajo kot gobe po dežju ... želim povedat, da je bila ideja socializma lahko uresničena, je bilo treba pomorit vse tiste, ki so ogrožali njeno izvedbo ...
Tole si napisal: "Pretok informacij blokiran? Kaj pa vem. Mislim, da je bilo v cajtngih vse napisano".
Morda je res pisalo kaj se dogaja drugod po svetu, a verjemi da je bilo doma nadvse skrbno cenzurirano kaj se sme objavit.  

 


Hja, morda pa res.
Poglej. Ko sem govoril o socializmu samo v pozitivni luči, sem to govoril z namenom, da dam protiutež pisanju nekaterih, ki pa pišejo samo v negativni luči. Ja, saj je res tako, ko zdaj berem izpade res tako, kot, da sem samo hvalil. Pa še zdaleč ni tako. Je pa tudi res, da sem menda omenil, da delavec najebe v vseh sistemih.
Tako kot je bil socializem dvorezen, tako je tudi sedaj, ko smo v kapitalizmu, ali kje pač smo. In najbolj me moti v naši državi gnilo sodstvo. Pa preveč je nekaznovanega gospodarskega kriminala. Tu smo zelo daleč za vsemi. Če pri nas nekdo zajebe firmo, gre na še boljši položaj. Zadnji tak primer je Kranjska Planika. Kaj vse so počeli gospod Bajželj in njegova kompanija, da so vozili tako daleč, da so "prigarali" pet miljard in pol izgube. V fruktalu je nastala panika, ko so pridelali cca. 700 miljonov zgube. In tako je prav. Rešit firmo ko se še da. Ne pa tako kot v Planiki, ko so vse pokradli.
Sem pa res zadnje čase verjetno preveč socialno nastrojen, ker sem posredno v te svinjarije tudi sam vpleten, ker je žena zaposlena v Kranjski Planiki in bo zdaj odromala lepo na zavod. Seveda, ko se jo bodo usmilili in ji dali papirje za na zavod, do takrat pa bo še nekaj časa verjetno zastonj delala. Pa še marsikaj bi lahko napisal o raznih gospodarskih svinjarijah, ki jih ni bilo v nobenem cajtngu, pa bom rajši tiho, da ne dobim kaj za vrat.
Bi pa mogoče bilo koristno, če bi tudi zdaj v Sloveniji imeli kakšen Goli otok za Bajželju podobne.

Aja še pretok informacij, ki ga omenjaš. Ja marsikaj ni bilo v cajtngih kar se je pri nas dogajalo, ampak smo pa vseeno skoraj vse vedeli. Saj veš, javna tajna. Roll Eyes Lips Sealed

Sem pa že profesorju samoupravljanja v sredni šoli enkrat povedal, da je komunizem utopija. Pa sva se dobila po pouku in spila flašo piva in malo prediskutirala in argumentirala in ko je videl, da vem za kaj se gre, mi je rekel, da se lahko kdaj kaj pomeniva, le da pri pouku pa da naj več ne govorim takšnih stvari. Ker on je pač moral poučevati tisto, kar je bilo v učbenikih.

Jebi ga. ...
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #103 - 26.11.2004 at 17:00:22
 
Aja, pa še to.

Potem pa pride en Bamby, pa začne malat ene številke in podobna sranja. Ja saj je res, da je komunizem pospravil ogromno drugače mislečih. Je pa res, da se ne vpraša koliko jih današnji sistem pospravlja indirektno, ko narod doživlja razne stresne situacije in posledično zboleva za raznimi boleznimi. Ampak vse se pripisuje nepravilni prehrani, v bistvu je pa največji krivec stres.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Oktobrska revolucija
Reply #104 - 26.11.2004 at 17:28:07
 
Quote:
Ampak vse se pripisuje nepravilni prehrani, v bistvu je pa največji krivec stres.  

Ne, tudi stres je posledica podsoljenosti Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 16