Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7057 times)
zaspanka
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 2

Re: Poroka-da ali ne?
Reply #15 - 07.02.2005 at 11:05:47
 
Najprej bi rada vse pozdravila, kajti končno sem se opogumila in odločila da tudi jaz dodam svoje misli.

Poroka je izkjučno tvoja in partnerjeva odločitev. Ne dovoli, da se ti zgodi tako kot meni ker sem se poročila dejansko na željo moževih staršev. In to.....tipična slovenska malomeščanska svadba.

Pojdi nekam daleč s tvojim dragim in se poročita na peščeni plaži, bosa ob sončnem zahodu...Samo vidva.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Poroka-da ali ne?
Reply #16 - 07.02.2005 at 11:14:49
 
zaspanka wrote on 07.02.2005 at 11:05:47:


Pojdi nekam daleč s tvojim dragim in se poročita na peščeni plaži, bosa ob sončnem zahodu...Samo vidva.      
   


Pazi - to so tvoje želje. Ne vsiljuj jih drugim    ;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Poroka-da ali ne?
Reply #17 - 07.02.2005 at 11:43:18
 
zaspanka wrote on 07.02.2005 at 11:05:47:
Pojdi nekam daleč s tvojim dragim in se poročita na peščeni plaži, bosa ob sončnem zahodu...Samo vidva.      
   

Pa  priči in matičarja bi tudi lahko s sabo vzela.
Poroka je namreč pogodba (ekonomsko pravni razlogi) in kot taka ni v osnovi nič kaj romantična, čeprav se vsi udeleženi močno trudijo, da bi jo tako naredili.
Zato mora biti pri poroki vsaj še kdo zraven, kasneje, ko so formalnosti opravljene, na medenih tednih, sta pa res lahko čisto sama na plaži ...

Problemi namreč lahko nastanejo dolgo po tistem, ko se vrneta s plaže, če se po letih skupnega bivanja kaj zalomi, če kdo umre ali če se preprosto drug drugega naveličata. Takrat ima lahko taka pogodba še kako pomembno vlogo, če drugje ne, pri delitvi premoženja.


Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Poroka-da ali ne?
Reply #18 - 07.02.2005 at 15:19:44
 
A ni blo včasih tako,da se po nekaj letih skupnega življenja tretira partnerja kot poročena? Potemtakem poroka nima v tem kontekstu nobenega pomena...Al ?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Poroka-da ali ne?
Reply #19 - 07.02.2005 at 15:29:36
 
picola wrote on 07.02.2005 at 15:19:44:
A ni blo včasih tako,da se po nekaj letih skupnega življenja tretira partnerja kot poročena? Potemtakem poroka nima v tem kontekstu nobenega pomena...Al ?



nič se ne tretira kot nekaj samo po sebi umevno.

V vsakem postopku moraš to posebej dokazati. Kar pomeni prinest še dodaten papir ali več kot potrdilo.

Pizdarije se začnejo, ko se koruznika ločita.
Zdej si pa predstavljaj eno luštkano situacijo, ki je pri nas zelo pogosta...

po ene 10 letih se par razide ... in hočeta razdeliti premoženje, seveda se pri tem prav nič lepo ne gledata, ker v skrajnem primeru (ta močnejši) šibkejšega kar izseli iz skupnega stanovanja:

- potem pa se začne kalvarija na sodišču že pri prvem vprašanju: kdaj sta dav postala partnerja v podobnem smislu kot zakonca.... koliko let bivanja skupaj to znese?
in s tem povezano vprašanje, od kdaj je premoženje pridobljeno z delom, skupno premoženje ...

tko da ja, za nazaj se v primeru pizdarij, izkaže, da poroka, tista pred matičarjem opravljena minifoirmalnost niti ne bi bila tako slaba ideja
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Poroka-da ali ne?
Reply #20 - 10.02.2005 at 02:24:01
 
picola wrote on 02.02.2005 at 17:04:05:
Z Marijanom sva se nedavno pogovarjala o poroki in prišla do zaključka,da se jaz ne želim glih poročit,saj sem mnenja,da ne potrebujeva papirja,da se imava rada. On pa si bolj želi poroke.

SVA prišla do zaključka, ..., da se JAZ, ..., saj SEM mnenja

SVA prišla do zaključka, da si ON  bolj želi

SVA : JAZ
SVA : ON

To ni zaključek ampak “labilno (še) ravnovesje”, ki se bo končalo s padcem.
Če si ne želita isto si moraš najti nekoga (drugega), ki si bo želel isto kot ti. Enako velja za njega.

picola wrote on 02.02.2005 at 17:04:05:
#1 Zanima me,kako vi gledate na to?
#2 Kaj za vas pomeni poroka?
#3 Zakaj se poročiti?
#4 Zakaj ostati na koruzi?
#5 Kako vpliva življenje v izvenzakonski skupnosti na otroke? ...
#6 Nekje sem brala,da [...] ,ki jo pri nekaterih sproži poroka?).
#7 Kakšno je vaše mnenje o tem?
#8 Kakšne so prednosti poroke in kakšne so prednosti koruzništva? ...
#9 ... s tem mislim na vse vrste prednosti,ki si jih lahko zamislite-
#10 pravne,psihološke,itd)?


picola wrote on 02.02.2005 at 18:09:49:
Glih iz tega razloga mi je poroka nesmiselna...ker meni zadostuje,da mam v galvi poštimane zadeve...

Preveč vprašanj za nekoga, ki trdi, da ima v glavi poštimane zadeve.
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Poroka-da ali ne?
Reply #21 - 10.02.2005 at 12:58:48
 
Živjo!

Se strinjam, da je to odločitev vsakega posameznika.

Jaz sem ZA, ampak brez cirkusa. Jaz in on in priče - če že morajo biti Wink



Vsem želim lep dan  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Poroka-da ali ne?
Reply #22 - 10.02.2005 at 16:44:12
 
Bamby wrote on 10.02.2005 at 02:24:01:

SVA prišla do zaključka, ..., da se JAZ, ..., saj SEM mnenja

SVA prišla do zaključka, da si ON  bolj želi

SVA : JAZ
SVA : ON

To ni zaključek ampak “labilno (še) ravnovesje”, ki se bo končalo s padcem.
Če si ne želita isto si moraš najti nekoga (drugega), ki si bo želel isto kot ti. Enako velja za njega.


Preveč vprašanj za nekoga, ki trdi, da ima v glavi poštimane zadeve.


Bamby,a ti ne verjameš v moč kompromisa? Se pravi,da je treba v življenju nujno najt nekoga,ki se že od prej strinjata v vsem,da zveza lahko funkcionira? Al se je treba velikokrat prilagajat(seveda ne za vsako ceno) ? Kar se tiče konkretnega primera je pa tako,da si nobeden od naju ne želi za vsako ceno poroke oziroma si je ne želi...tako da ni nobene hude krvi,nobenega prepiranja al pa psihičnih pritiskov,kar se rado zgodi,ko imata dva popolnoma drugačno mnenje...zato si tut ne mislim iskat drugega partnerja sam zato,ker nisva čist prepričana al se poročit al ne...
Vprašanja sem pa postavila predvsem zaradi tega,da vidim kako drugi razmišljajo o poroki,mogoče pa le najdem kakšen razlog za to,da se poročim(predvsem praktičen),ker tukej čustva ne igrajo nobene vloge(moja ljubezen do njega ne bo čist nič manjša,karkoli se že odločiva).
Lahko pa da si mislil še kaj drugega al sem te pa napak razumela... Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Poroka-da ali ne?
Reply #23 - 10.02.2005 at 18:30:25
 
Jaz si težko predstavljam , kaj bi bil kompromis med tema variantama- poročiti se ali ne poročiti se.

Sem pa videla v praksi že veliko porok iz t.i. praktičnih razlogov. Ena velika žalost. Skrunitev institucije poroke kot take.
Seveda pa imamo različni ljudje različne vrednote. Enim je pač poroka samo- biznis.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Poroka-da ali ne?
Reply #24 - 11.02.2005 at 09:36:36
 
Lilith wrote on 10.02.2005 at 18:30:25:
Jaz si težko predstavljam , kaj bi bil kompromis med tema variantama- poročiti se ali ne poročiti se.

Sem pa videla v praksi že veliko porok iz t.i. praktičnih razlogov. Ena velika žalost. Skrunitev institucije poroke kot take.
Seveda pa imamo različni ljudje različne vrednote. Enim je pač poroka samo- biznis.


seveda, ezo poroka po vzoru Arthurja Šterna (zapriseženaga maminega sineta)

drug možen kompromis pa je poročiti se z drugim

8) (sinjeoka, ki se od žlehnobe že kar zvija)
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Poroka-da ali ne?
Reply #25 - 11.02.2005 at 09:37:36
 
picola wrote on 10.02.2005 at 16:44:12:
Bamby,a ti ne verjameš v moč kompromisa? Se pravi,da je treba v življenju nujno najt nekoga,ki se že od prej strinjata v vsem,da zveza lahko funkcionira? Al se je treba velikokrat prilagajat(seveda ne za vsako ceno) ? Kar se tiče konkretnega primera je pa tako,da si nobeden od naju ne želi za vsako ceno poroke oziroma si je ne želi...tako da ni nobene hude krvi,nobenega prepiranja al pa psihičnih pritiskov,kar se rado zgodi,ko imata dva popolnoma drugačno mnenje...zato si tut ne mislim iskat drugega partnerja sam zato,ker nisva čist prepričana al se poročit al ne...
Vprašanja sem pa postavila predvsem zaradi tega,da vidim kako drugi razmišljajo o poroki,mogoče pa le najdem kakšen razlog za to,da se poročim(predvsem praktičen),ker tukej čustva ne igrajo nobene vloge(moja ljubezen do njega ne bo čist nič manjša,karkoli se že odločiva).
Lahko pa da si mislil še kaj drugega al sem te pa napak razumela... Smiley



... no zdaj vem kako zgledajo ljudje, ki imajo vse pošlihtano v glavi ...

iščejo razloge, da bi si zadevo odšlihtali
Back to top
 
 
IP Logged
 
natasa
1
*
Offline


Posts: 8

Re: Poroka-da ali ne?
Reply #26 - 11.02.2005 at 11:30:58
 
Moj predlog je, da lepo še naprej uživata koruzniško življenje in se ne obremenjujeta toliko z vprašanjem poroka da ali ne. Občutki in mišljenja se spreminjajo, mogoče bosta čez nekaj časa oba začutila,da je čas za poroko, in takrat bodo tudi razlogi pravi. Če pa ne, je pa tudi koruza v redu, tudi otrokom ne bosta s tem naredila nobene škode.  Z večnim razmišljanjem in debatami o poroki pa si lahko kar precej zagrenita prijetno koruzniško življenje.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Poroka-da ali ne?
Reply #27 - 01.03.2005 at 18:01:08
 
- Moški in ženska naj bi s poročno obljubo izročila drug drugemu "svojo najnižjo zver". Vsak drži na konopcu "najnižjo zver" drugega. Čudovita podoba. -
Robert Bly
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Poroka-da ali ne?
Reply #28 - 01.03.2005 at 20:12:04
 
Vsaka zveza, kjer dva postaneta eno, se konča z dvema polčlovekoma.
(Wayne Dyer)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Poroka-da ali ne?
Reply #29 - 02.03.2005 at 10:43:29
 
Quote:
Vsaka zveza, kjer dva postaneta eno, se konča z dvema polčlovekoma.
(Wayne Dyer)


To je zveza brez nujno potrebne diferenciacije. V takšnem odnosu nekdo ali nekaj nujno umre od zadušitve (ali z malo sreče dovolj hitro izstopi).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3