Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 
(Read 28322 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #90 - 07.03.2005 at 09:24:59
 
sinjeoka wrote on 07.03.2005 at 09:19:02:
mislim, da danes opcija trava ali netrava že obstaja na vsakem vogalu

ok, bom bolj natancen.

hotu sm rect, da ce das ti lahko ljudem boljsi okus (vsaj moznost, ker odlocit se morjo itak sami), pol se bojo nizjemu (skodljivi drogi v kakrsnikoli obliki) lahko naravno odpovedal, pa ce je ta legalizirana ali ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #91 - 07.03.2005 at 09:25:38
 
sinjeoka wrote on 07.03.2005 at 08:37:29:
glede na to, da so me učili teorijo države Hobbs, Bodin, Rosseau in Locke obstaja erjetnost da nisem up to date z odkritji filozofije glede teorije države.

Toda če zagovarjaš svobodo predržavnega stanja družbe, zagovarjaš pravico močnejšega (po klasični teoriji).

Kolikor jz vem, je travica in the meaning of indijska konoplja v Slovenijo prišla šele s flower power generacijo ... za to generacijo pa ne vem, če je obstajala kakšna višja oblika svobode kot jo imamo danes.




glede tega se zelo motiš  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin lahko ti povem da je moja babica, kot je videla to rastlino, v trenutku vedela za kaj gre....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #92 - 07.03.2005 at 09:28:31
 
siaj wrote on 07.03.2005 at 09:24:35:
in pač, ravno v tem, da zadeva zasvaja se zame začne problem


Aleluja. Eni znate v enem stavku bistvo problema zajeti. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #93 - 07.03.2005 at 09:28:59
 
sinjeoka wrote on 07.03.2005 at 08:37:29:
glede na to, da so me učili teorijo države Hobbs, Bodin, Rosseau in Locke obstaja erjetnost da nisem up to date z odkritji filozofije glede teorije države.

Toda če zagovarjaš svobodo predržavnega stanja družbe, zagovarjaš pravico močnejšega (po klasični teoriji).

Kolikor jz vem, je travica in the meaning of indijska konoplja v Slovenijo prišla šele s flower power generacijo ... za to generacijo pa ne vem, če je obstajala kakšna višja oblika svobode kot jo imamo danes.




Kot sem napisal, pravica do ravnanja s samim sabo po svoji volji. Načeloma se nimam namena opirati na dosežke drugih - ker se mi zdi to popolnoma jasno: če že nimam svobodne volje, naj vsaj ravnam kakor, da jo imam.

Načeloma je "treznost" še vedno največji problem - ravno razni trezni bušiji (in razni majski hrošči) naredijo največ pizdarij. Še hujša pa je ta treznost tistih, ki so trezni samo v okvirjih določenega.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #94 - 07.03.2005 at 09:29:31
 
Quote:
res se mi smiliš, poglej kakšne razlike delaš:

pisanje o kozarcu vina velja za neko povprečno populacijo - kot sem ti že omenil obdaja te že od samega rojstva naprej

nekdo drug pa bi rekel

pisanje o zvitku marihuane velja za neko povprečno populacijo

če še ne veste smo v Sloveniji tudi po statistiki uživanja marihuane, v samem svetovnem vrhu.

pa da me ne boš spet popravljala, pač smo Slovenci takšni da smo po statistikah skoraj povsod v svetovnem vrhu...



na bom te popravljala

to je dejanski obraz stanja duha naše družbe

ki išče razsvetljenje v alkoholnih hlapih in/ali opojnem dimu -

skupni imenovalec obojega pa je razpad vrednot in občutka za odgovornost za sočloveka

med alkoholom in travo jaz ne delam nobenih razlik v končnem efektu, če se ti pa že dlakocepi do neskončnosti

kemična reakcija prebavljanja alkohola je v majhnih količinah enaka kemični reakciji prebavljanja skladkorja ...

v končni fazi se vprašaj zakaj se ti tako lušta zaletavat vame ... v končni fazi nimam nič proti legalizaciji ... sem pa verjetno edina, ki vam je predstavila tudi neljube posledice, ki jih bo za tiste, ki travo konzumirajo v velikih količinah prinesla legalizacija (davki na tisto kar danes ni obdavčeno)

... aja pa še to ... slovenski davki so najvišji na svetu  ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #95 - 07.03.2005 at 09:31:11
 
sinjeoka wrote on 07.03.2005 at 09:29:31:
skupni imenovalec obojega pa je razpad vrednot in občutka za odgovornost za sočloveka



Evo, še ena, ki obvlada kratko in jedrnato. My compliments. Smiley
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #96 - 07.03.2005 at 09:32:05
 
siaj wrote on 07.03.2005 at 09:24:35:
ne vem sicer, če se je v debato vključil kakšen tak model kot jaz (jaz se še definitivno nisem do sedajle), ki pravzaprav načeloma nima nič proti uživanju trave, je pa proti legalizaciji

pa ne vem zakaj sem bila, še na faksu smo se okoli tega ful pregovarjal - me enostavno niso mogli razumet, jaz pa njih ne

zadnje čase sem naletela tudi na članke objavljane v medicinskih strokovnih revijah in tam je kar nekaj nastavkov za za in proti

problem je tudi tobak - vsa mašinerija oglaševanja (ki predvsem nagovarja mlade) in konec koncev tudi to, ko tobačna industrija ne dopušča strokovnih argumentov, gre se za to, da sam nikotin zasvaja

tako da, ko sem prebirala Matejine dobre poste, sem ugotovila, da se razhajam z njo ravno v tem, da jaz ne verjamem, da nas je evolucija kam pripeljala v smislu splošne ozaveščenosti, nekako ne morem deliti z njo tega optimizma

jaz mislim, da nam tudi ni treba bit naivni in si domišljat, da se kapital ne bo vmešal v sceno, takoj ko bo zadeva legalizirana

konec koncev se tudi že sedaj na črnem trgu trguje s travo po načelu presežne vrednosti, sem poznala tipa, ki je prav odlično živel na vasi od te trgovine

uživanje trave med mladimi se pa širi, tko so pokazale raziskave in meja začetkov uživanja se premika prcej navzdol, najbolj nadebudni že v osnovni šol, tam pri destih letih

tukaj je en globalni problem, ki ga po eni strani niti gesla "za" niti gesla "proti" ne morejo rešit

in pač, ravno v tem, da zadeva zasvaja se zame začne problem



najprej glede tobaka, če še ne veste so že pred leti ugotovili, oz. je prišlo v javnost, da so tobaku dodajali razne kemične dodatke in s tem še povečali zasvojenst uživalcev cigaret.... takrat so se namreč pojavile prve miljonske tožbe proti tobačnim koncernom....

drugič, sprijazniti se je treba s tem, da je vsaka greneracija naprednejša od prejšne, če malce pomislimo ni težko razumeti:

naše starše so njihovi straši filali s stahovi vojne, hrane....

nas s tem ne več, dovolili in odprti so veliko bolj

mi (oz naše generacije) ki imajo otroke so še bolj odprti (v povprečju skoraj vsi) in vsekakor so ti otroci z veliko manj predsodki...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #97 - 07.03.2005 at 09:37:41
 
Quote:
glede tega se zelo motiš  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin lahko ti povem da je moja babica, kot je videla to rastlino, v trenutku vedela za kaj gre....



moja tudi, ker se je naučila brati knjige in gledat slike v njih
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #98 - 07.03.2005 at 09:39:35
 
t wrote on 07.03.2005 at 09:28:59:
Kot sem napisal, pravica do ravnanja s samim sabo po svoji volji. Načeloma se nimam namena opirati na dosežke drugih - ker se mi zdi to popolnoma jasno: če že nimam svobodne volje, naj vsaj ravnam kakor, da jo imam.

Načeloma je "treznost" še vedno največji problem - ravno razni trezni bušiji (in razni majski hrošči) naredijo največ pizdarij. Še hujša pa je ta treznost tistih, ki so trezni samo v okvirjih določenega.



uživaj!


verjetno veš, da sta količina svobode in količina socialne varnosti obratno sorazmerna.

Ti pa zahtevaš them both - vsaka odločitev ima zoprne posledice, ti pač želiš ugodnosti obeh sistemov - kar pač ne moreš dobit
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #99 - 07.03.2005 at 09:49:56
 
Doroteja wrote on 07.03.2005 at 07:39:18:
Morda še bolj kot kaka konoplja, saj alkohol topi mielinske ovojnice v možganih in to ireverzibilno torej je s čisto fiziološkega vidika zato dolgoročno veliko bolj škodljiv kot tetrahidroksiklorid. )


Zmerno pitje alkohola koristi zdravju (to je lepo povedala Sinjeooka, ki spije kak deci po jedi). Drugo pa je nacejavanje z namenom, da se opijaniš in ti je "lepo", tako kot je edini namen kanabisa, da te "pokne", zato ne vem, čemu bi si zatiskali oči in podpirali imaginarni svet omame in bega pred stvarnostjo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #100 - 07.03.2005 at 09:52:21
 
sinjeoka wrote on 07.03.2005 at 09:39:35:
verjetno veš, da sta količina svobode in količina socialne varnosti obratno sorazmerna.

Ti pa zahtevaš them both - vsaka odločitev ima zoprne posledice, ti pač želiš ugodnosti obeh sistemov - kar pač ne moreš dobit


Meni se to niti ne zdi, da bi bili  količina svobode in količina socialne varnosti obratno sorazmerni: to je prej posledica napačnega pristopa.

Ma kolikor vem se nisem nikjer pretirano zavzemal za socialno varnost, saj se mi slednja zdi predvsem nek konstruk, ki je resnično koristi samo največjim parazitom, kot so policaji državna uprava in politiki.

Po moje se lahko začnemo o socialni varnosti (karkoli že je to) pogovarjati šele, ko je uresničena partikularna svoboda posameznika - vse dotlej pa bo socialna varnost zgolj najbolj prikladen izgovor za zatiranje.

Če bi na primer dosledno uresničevali samo "pravico do dela" - oziroma če bi vskdo imel možnost, da to pravico uresničuje - potem bi se lahko nehali ukvarjati z raznimi socialnostmi: kdor ne dela, naj ne je. (mi je popolnima vseeno če crkne od lakote)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #101 - 07.03.2005 at 10:05:16
 
t wrote on 07.03.2005 at 09:52:21:
Meni se to niti ne zdi, da bi bili  količina svobode in količina socialne varnosti obratno sorazmerni: to je prej posledica napačnega pristopa.

Ma kolikor vem se nisem nikjer pretirano zavzemal za socialno varnost, saj se mi slednja zdi predvsem nek konstruk, ki je resnično koristi samo največjim parazitom, kot so policaji državna uprava in politiki.

Po moje se lahko začnemo o socialni varnosti (karkoli že je to) pogovarjati šele, ko je uresničena partikularna svoboda posameznika - vse dotlej pa bo socialna varnost zgolj najbolj prikladen izgovor za zatiranje.

Če bi na primer dosledno uresničevali samo "pravico do dela" - oziroma če bi vskdo imel možnost, da to pravico uresničuje - potem bi se lahko nehali ukvarjati z raznimi socialnostmi: kdor ne dela, naj ne je. (mi je popolnima vseeno če crkne od lakote)



uživajte!


pravica do dela ne obstaja, ampak pravica do dela pod enakimi pogoji (cenzus)

UDT je bil tukaj tvoja ideja ...

da pa je sociala represija se pa itak agree


Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #102 - 07.03.2005 at 11:01:00
 
Quote:
najprej glede tobaka, če še ne veste so že pred leti ugotovili, oz. je prišlo v javnost, da so tobaku dodajali razne kemične dodatke in s tem še povečali zasvojenst uživalcev cigaret.... takrat so se namreč pojavile prve miljonske tožbe proti tobačnim koncernom....

drugič, sprijazniti se je treba s tem, da je vsaka greneracija naprednejša od prejšne, če malce pomislimo ni težko razumeti:

naše starše so njihovi straši filali s stahovi vojne, hrane....

nas s tem ne več, dovolili in odprti so veliko bolj

mi (oz naše generacije) ki imajo otroke so še bolj odprti (v povprečju skoraj vsi) in vsekakor so ti otroci z veliko manj predsodki...


mi vemo kaj so pred leti ugotovili ... in da so morali tiste dodatke ven cepat iz cigaret ... sedaj so pa novejše raziskave pokazale, da je glavni problem pri cigaretih nikotin

trava in substance, ki jih vsebuje pač še ni tako raziskana (v primerjavi s tobakom), tudi se ne ve (po zadnjih podatkih, lahko, da pa ve kdo še kakšne novejše) na kaj v telesu se veže in kaj naj bi bilo tisto kar zasvaja, da pa zasvaja je pa dejstvo in tudi znaki vedenja zadetega so dobro raziskani

ne vem, če bi se jaz sprijaznila, da je vsaka generacija naprednejša ...

a ti misliš, da je otrok pri desetih letih formirana samostojna oseba, ki zna in zmore odločat ??

(a imaš mogoče ti otroka?)

jaz ga imam

in ti moram povedat, da je to zelo odgovorna naloga, ja in lahko se štejem med tiste starše, ki smo bolj odprti in dopuščamo marsikaj, dopuščamo (tudi s tem, ko opuščamo tudi lastne predsodke), hrati moramo (kar se mora se more) naučit tudi kaj otroka in ga vzgojit še do tiste formirane faze, ko se bo sposoben sam zase odločat

sveta brez mej ni (na tej zemljici)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #103 - 07.03.2005 at 11:08:00
 
t wrote on 07.03.2005 at 09:28:59:
Kot sem napisal, pravica do ravnanja s samim sabo po svoji volji. Načeloma se nimam namena opirati na dosežke drugih - ker se mi zdi to popolnoma jasno: če že nimam svobodne volje, naj vsaj ravnam kakor, da jo imam.

Načeloma je "treznost" še vedno največji problem - ravno razni trezni bušiji (in razni majski hrošči) naredijo največ pizdarij. Še hujša pa je ta treznost tistih, ki so trezni samo v okvirjih določenega.



Ma ne gre se zato, kaj je tvoja "svobodna volja", gre se zato, da je tudi moja svobodna volja, da si ne želim, da bi se recimo moji otroci družili ali imeli stike s tabo, če vem, da bi jim kak smoke ponudil ali jih morda za smoke opeharil in jih obkradel.... Potem je moja pravica tudi, da te po buči, če hočem obvarovati svoj "zarod" pred možnim propadom...  Lips Sealed To je tvoja filozofija, moja pa je drugačna. - tako da, ko bi imel buške na glavi, se po moje več ne bi spraševal, kaj ti je bilo kršeno....
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Pozitivke + propaganda junkijev
Reply #104 - 07.03.2005 at 11:13:58
 
siaj wrote on 07.03.2005 at 11:01:00:
telesu se veže in kaj naj bi bilo tisto kar zasvaja, da pa zasvaja je pa dejstvo in tudi znaki vedenja zadetega so dobro raziskani



še bolj pa so vidni tile znaki zadetega, tako kot pijanega... tako da kdo daje podporo tem, je po moje sam eden izmed njih, neozaveščen, ali pa mu klinkeri v glavi ne delajo dobro... čisto simple...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9