Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13137 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Zarje so rdeče
06.03.2005 at 11:08:12
 
Začelo se je, ko je Igor rekel
Quote:
Revolucijo pa bi se jaz šel bolj ob boku tebi. Wink Saj veš...Avanti popolo.....bandera rosa.... Grin

in mu je Miro odgovoril
Quote:
Yeah! To. Ti si naš! Zarje so rdeče!!!
Noč je brezpravna za nami, pred nami svobode je dan!

potem sem vprašala
Devi wrote on 05.03.2005 at 23:11:07:
mene pa zanima... a bi kdo od vas res kri prelival za svoje cilje?

in Lilith mi je odgovorila
Lilith wrote on 06.03.2005 at 00:01:50:
Ej, Devi, to je pa ful težko vprašanje.  Če bi kdo ogrožal življenja oseb, ki so mi ljube ali pa moje življenje....takrat po moje bi.

Igor se je z njo strinjal.

Jaz pa nisem sploh tega vprašala. Kaj bi naredli, če bi vas kdo ogrožal. Vprašala sem, kje so vaše meje, kaj bi naredli za to, kar verjamete, kolk deleč bi šli? Sploh veste? Je kdo kdaj resno o tem razmišljal?

Vemo da je svet v en kup gnoja, da je država očitno dobra sam za to, da mamo čez koga šimfat, da so ljudje brez služb, brez domov, brez denarja. Eni umirajo od lakote, eni spijo na cestah, eni se bogatijo brez konca in kraja in jih boli k* za vse razen sebe. Gospodarstvo celga sveta je narobe zastavljeno. Denar je precenjen, vrednote izginjajo. hrane je preveč, obenem jo pa mečemo stran, namest da bi jo poslali tja, kjer je ni. In noben nič ne naredi za to. Živimo v sistemu, ki namest ljudi hrani samga sebe. Treba bi ga blo spremenit al pa bomo še bolj bogi. Sej ne takoj. Ampak sčasoma. Če žabo vržeš v krop, ti skoči ven. ampak če jo daš v mrzlo vodo in jo počasi segrevaš, sploh ne opazi, da je vse bolj vroče in da se bo skuhala. Kdaj bo komu zadost vroče?

Verjetno noben ne misli da se je terorizem pojavil po naključju in da nima nobenega razloga za obstoj. verjetno skor noben ne verjame, da ZDA po svetu širijo demokracijo. in si mislim, da jih tud zlo mal verjame, da se je miro petek sam pretepel, ker očitno krivcev ni.

In kaj bomo naredili okol tega? bomo sploh kaj? a se sploh vidite v kaki akciji? kolk deleč spustite take stvari v sebe in kak odgovor na njih najdete? se vidite na kakem shodu? ste na strani ljudi al sistema, ki vam daje za kruh. pa si lahko belega kupite? eni govorite o revolucijah, ki so ble in ste ponosni na njih, sam v njih niste meli nobene vloge. ste sposobni svojo izvest? sploh res verjamete v revolucijo? kaj pa v ljudi? se vam še sploh kdo smili? se kdo vidi na kaki demonstraciji, ko kriči na ulici? ko preliva kri? se bori za drugačen sistem in za boljše vrednote? ima kdo sploh kako idejo, ki se jo da realizirat in ni dobra sam na papirju? al samo govorimo? je komu sploh res mar za svet? vas je strah? kak daleč ste otopeli?

sej ne mislim da morte kej nardit, sam vprašte se. pa povejte, kje ste.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zarje so rdeče
Reply #1 - 06.03.2005 at 11:18:29
 
Devi wrote on 06.03.2005 at 11:08:12:
Jaz pa nisem sploh tega vprašala. Kaj bi naredli, če bi vas kdo ogrožal. Vprašala sem, kje so vaše meje, kaj bi naredli za to, kar verjamete, kolk deleč bi šli? Sploh veste? Je kdo kdaj resno o tem razmišljal?



Do konca in naprej.

Je pa res, da se je treba šparat, da ne bomo preveč zjebani potem, ko se bosta cedila med in mleko.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zarje so rdeče
Reply #2 - 06.03.2005 at 11:23:45
 
A se kdaj bosta? Mislim, če ne pomolzeš krave in če ne sprazniš čebelnjaka... od kje bosta pa prišla?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zarje so rdeče
Reply #3 - 06.03.2005 at 19:33:21
 
Devi wrote on 06.03.2005 at 11:23:45:
A se kdaj bosta? Mislim, če ne pomolzeš krave in če ne sprazniš čebelnjaka... od kje bosta pa prišla?





Pokolješ teleta, razbiješ čebelnjake in paziš, da te čebele ne popikajo preveč.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Zarje so rdeče
Reply #4 - 07.03.2005 at 10:42:04
 
t wrote on 06.03.2005 at 19:33:21:
Pokolješ teleta, razbiješ čebelnjake in paziš, da te čebele ne popikajo preveč.



dokaz, da so zarje zares rdeče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zarje so rdeče
Reply #5 - 07.03.2005 at 13:26:51
 
Mogoče bi lahko odgovor našli v knjigi Johna Hollowaya - Spreminjajmo svet brez boja za oblast.

Nisem je še prebral, če jo kdo je, se priporočam za komentar.

Za knjigo sem izvedel v odličnem članku v pismih bralcev zadnje sobotne priloge (str 28) od Marte Gregorčič z naslovom "Od kdaj in zakaj", tako da nisem še imel časa po knjigarnah hodit.

Zarje so torej rdeče, pot do svobode pa mogoče le ni povezana samo z nasilnim prevzemom oblasti, so še boljše in bolj učinkovite tehnike, predvsem totalna državljanska neposlušnost. Všeč mi je npr. da so obnovili napis "NAŠ TITO" na Sabotinu. Take stvari dajo ljudem pogum.

Revolucijo pa lahko, kot kaže, prepustimo revolucionarju Alešu. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Zarje so rdeče
Reply #6 - 07.03.2005 at 13:44:23
 
Devi, moram priznati, da si prav dobro temo načela.
Tam nekje v gimnaziji sem imela veliko prostega časa (čeprav se takrat tega nisem zavedala, ko smo že pri tem, saj sem se počutila tako hudooo obremenjeno s šolskimi obveznostmi...jao, zdaj mi je kar smešno:) ) no in takrat sem svojo energijo prav v te vode usmerjala.  Torej, dopustila sem, da se me je svet dotaknil s svojo bolečino in sem odreagirala.  Nikoli na krvav način, prej v smislu kršenja pravil ali standardov naše družbe, ki so se meni zdeli butasti in nefer.
Danes imam močnejše meje, ne pustim več vsemu blizu. Tudi veliko manj časa imam kot takrat (mogoče se mi bo kdaj spet zdelo, da sem ga pa prav zdaj imela ogromno  Roll Eyes ) , pa bolj usmerjam energijo v študij in kariero. Kar sedaj naredim je kvečjemu to, da poskušam izbirati politike, ki najbolj zastopajo moj pogled na svet.
Se mi pa fejst zdi, da če bi me kdo mal podrezal, bi hitro spet bila pripravljena za "neumnosti", čisto tako kot v gimnazijskih dneh. 8)
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zarje so rdeče
Reply #7 - 07.03.2005 at 17:28:39
 
Quote:
pot do svobode pa mogoče le ni povezana samo z nasilnim prevzemom oblasti, so še boljše in bolj učinkovite tehnike, predvsem totalna državljanska neposlušnost. Všeč mi je npr. da so obnovili napis "NAŠ TITO" na Sabotinu. Take stvari dajo ljudem pogum.

meni je tud evolucija ljubša od revolucije, je bolj realna.
zadnje čase precej znanih obrazov poziva k državljanski neposlušnosti (oz. o znanih obrazih vsaj govorijo, o enem navadnem revežu itak noben ne piše). Všeč mi je, da v enih državah kup ljudi stopi skupaj in protestira, za karkoli že. kot recimo v avstriji proti nuklearkam, všeč mi je, kako v italiji štrajkajo. dobro je javno izražat svoja mnenja, pritiskat na sistem in od njega zahtevat spremembe. sam ljudje tega ne delajo prav dosti. se mi zdi, da se bojimo, da bomo 'izviseli', ker smo bli tolkrat v življenju preslišani. recimo, ko smo meli mirovne shode proti vojni v Iraku, so bli v ZDA masovni protesti. vendar o njih kaj dosti nihče ni poročal. ko da teh ljudi ni, ker to državni politiki in njenim uradnim medijem ni pasalo.

Lilith wrote on 07.03.2005 at 13:44:23:
Tudi veliko manj časa imam kot takrat (mogoče se mi bo kdaj spet zdelo, da sem ga pa prav zdaj imela ogromno  Roll Eyes ) , pa bolj usmerjam energijo v študij in kariero. Kar sedaj naredim je kvečjemu to, da poskušam izbirati politike, ki najbolj zastopajo moj pogled na svet.

v bistvu je ravno to problem. da ti sistem ustvari probleme in naloge s katerimi se ukvarjaš, in medtem ko vlagaš energijo v druge stvari, ti zmanjkuje časa razmišljat o celi sliki.

sam je res, da je meni lažje take stvari razmišljat kot marsikomu drugmu, ker jaz kaj dosti nimam za izgubit. službe itak nimam, nimam otrok, nobenega kredita in mi lahko tud po pol leta na leto rata preživet ne da bi šla enkrat v trgovino. od mene sistem nič nima, jest pa od njega ne. po moje je še precej ljudi takih, oz use več (v zahodnem svetu, pa da niti ne omenjam drugih celin). sistemu ljudje, ki mu ne služijo čist nič ne predstavljajo, večina ljudi ne, je pa to zihr en potencial, ki ga človeštvo v celoti izgublja.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Zarje so rdeče
Reply #8 - 07.03.2005 at 22:44:14
 
Devi wrote on 07.03.2005 at 17:28:39:
meni je tud evolucija ljubša od revolucije, je bolj realna.
zadnje čase precej znanih obrazov poziva k državljanski neposlušnosti (oz. o znanih obrazih vsaj govorijo, o enem navadnem revežu itak noben ne piše). Všeč mi je, da v enih državah kup ljudi stopi skupaj in protestira, za karkoli že. kot recimo v avstriji proti nuklearkam, všeč mi je, kako v italiji štrajkajo. dobro je javno izražat svoja mnenja, pritiskat na sistem in od njega zahtevat spremembe. sam ljudje tega ne delajo prav dosti. se mi zdi, da se bojimo, da bomo 'izviseli', ker smo bli tolkrat v življenju preslišani. recimo, ko smo meli mirovne shode proti vojni v Iraku, so bli v ZDA masovni protesti. vendar o njih kaj dosti nihče ni poročal. ko da teh ljudi ni, ker to državni politiki in njenim uradnim medijem ni pasalo.


Hja. Osebno imam občutek, da razne demostracije in to ne pomagajo kaj dosti v smislu doseganja sprememb, vsaj brez nasilja. Demostracije, ko se dovolj namnožijo, vodijo v nasilno revolucijo, če pa se ne namnožijo dovolj, gibanje ugasne, začasno ali pa za vedno.

Mislim, da ima vsak režim dovolj lukenj, kjer se ga da načeti, če je dovolj ljudi za to. Kako naj bi se npr. lahko zgodila vojna, če vojni obvezniki (znani tudi kot "kanonfuter") ne bi prišli na nabor? Če bi to storilo kakšnih 80%, bi se država lahko samo usrala. Ali pa če 80% davčnih obveznikov ne bi oddalo napovedi za dohodnino? Država bi se spet usrala. Možnosti je kolikor hočeš, štos pa je v tem, da ne zahtevaš od države, da nekaj izpolni, ker ta tega ne bo nikoli naredila, pa čeprav bi pristala na to. Države enostavno nič ne vprašaš, samo suneš jo v bolečo točko in od takrat se bo malo bolj bala. Potem najdeš drugo bolečo točko in tako naprej. Zato ne potrebuješ nobenega žegna kakšnega državnega uradnika ali ombudsmana, preprosto lahko narediš, če je dovolj ljudi zato. Povrhu vsega pa se še nikomur ni treba izpostavljati.

Le zavest je treba imeti. Narediti konec vzdušja strahu, klečeplazništva, ritolizništva in kapitalskega vrednotenja človeka.

Pa še zadnja novica: na StudioCity se je 81% anketirancev izreklo, da bi bilo treba napis "NAŠ TITO" na Sabotinu spomeniško zaščititi.

Zarje so rdeče.

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zarje so rdeče
Reply #9 - 08.03.2005 at 11:38:26
 
Devi wrote on 06.03.2005 at 11:08:12:
In kaj bomo naredili okol tega? bomo sploh kaj? a se sploh vidite v kaki akciji? kolk deleč spustite take stvari v sebe in kak odgovor na njih najdete? se vidite na kakem shodu? ste na strani ljudi al sistema, ki vam daje za kruh. pa si lahko belega kupite? eni govorite o revolucijah, ki so ble in ste ponosni na njih, sam v njih niste meli nobene vloge. ste sposobni svojo izvest? sploh res verjamete v revolucijo? kaj pa v ljudi? se vam še sploh kdo smili? se kdo vidi na kaki demonstraciji, ko kriči na ulici? ko preliva kri? se bori za drugačen sistem in za boljše vrednote? ima kdo sploh kako idejo, ki se jo da realizirat in ni dobra sam na papirju? al samo govorimo? je komu sploh res mar za svet? vas je strah? kak daleč ste otopeli?

sej ne mislim da morte kej nardit, sam vprašte se. pa povejte, kje ste.


Jest skušam sledit načelu, da ne morem vedet, kaj bi moral storit, da bi blo drugmu boljš. Ker  tega za drugea ne morem vedet, tud drugi ne more vedet, kaj mora storit, da bo men boljš. Vse kar tako lahko storim za drugega je to, da mu pomagam omogočat čim boljše možnosti za to, da bo realiziral svoje dobro in vse kar lahko zato pričakujem odrugega je to, da bo on to omogočal meni. To je edino najino skupno dobro, za katerega sva si dolžna oba aktivno prizadevat.

Zanimivo, da je univerzalno  načelo skupnosti v bistvu nenasilno, saj se ne glasi ' delaj drugemu, kar bi želel, da drugi dela tebi' ampak 'ne delaj drugemu tega, kar ne želiš, da drugi dela tebi'.

Po moje uporaba nasilnih sredstev za uveljavitev tega v bistvu nenasilnega načela ne sme v naprej izključena. Nasilje v sistem mora bit vključeno kot skrajna  možnost, če nenasilen sistem ne deluje in ne zato, da bi s pomočjo nasilja deloval naprej ali pa da bi ga s pomočjo nasilja vzpostavl novga.  Nasilje bi blo po moje zmerom treba jemat kot  izraz anomije/nedelovanja sistema, kot 'začasno izredno stannje',  zato ni opravičljiva nasilno vzdrževanje niti sprememba nobenga še tako pomanjkljivega, a delujčega   sistema z namenom, da bi se potem novi lahko vzdrževal  le na nasilju. Sistem, ki se vzdržuje na nasilju, enostavno ne more bit 'boljši'.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zarje so rdeče
Reply #10 - 08.03.2005 at 12:18:40
 
titud wrote on 08.03.2005 at 11:38:26:
Jest skušam sledit načelu, da ne morem vedet, kaj bi moral storit, da bi blo drugmu boljš. Ker  tega za drugea ne morem vedet, tud drugi ne more vedet, kaj mora storit, da bo men boljš.

Cheesy ta mi je taka smesna, otroska... ce jaz ne morem, noben drug ne more.

titud, a si ti Bog?
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zarje so rdeče
Reply #11 - 08.03.2005 at 13:56:17
 
Madan Gopal Das wrote on 08.03.2005 at 12:18:40:
Cheesy ta mi je taka smesna, otroska... ce jaz ne morem, noben drug ne more.

titud, a si ti Bog?


To, da drug ne more vedet, kaj je zame boljš, ni moja pobožna otroška želja, ampak moja  aktivna pozicija do drugega. V smislu titovske 'tujega nočemo, svojega ne damo', čeprav se je kljub rožljanju z orožjem tedaj k sreč pokazalo, da je možna tud miroljubna rešitu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Zarje so rdeče
Reply #12 - 08.03.2005 at 14:03:15
 
titud wrote on 08.03.2005 at 13:56:17:
To, da drug ne more vedet, kaj je zame boljš, ni moja pobožna otroška želja, ampak moja  aktivna pozicija do drugega.

ja, sej ta je zame otroska... zame.

no in iz te tvoje aktivne pozicije do drugega, se je men pojavlo vprasanje... titud, a si ti Bog? oz. ce se ti zdi tko? (da ce ti ne ves, noben drug ne ve, oz. ce ti ne ves kaj je zate najboljs, da tud noben drug ne ve).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Zarje so rdeče
Reply #13 - 08.03.2005 at 14:10:46
 
Quote:
Kako naj bi se npr. lahko zgodila vojna, če vojni obvezniki (znani tudi kot "kanonfuter") ne bi prišli na nabor? Če bi to storilo kakšnih 80%, bi se država lahko samo usrala. Ali pa če 80% davčnih obveznikov ne bi oddalo napovedi za dohodnino? Zato ne potrebuješ nobenega žegna kakšnega državnega uradnika ali ombudsmana, preprosto lahko narediš, če je dovolj ljudi zato. Povrhu vsega pa se še nikomur ni treba izpostavljati.

Le zavest je treba imeti. Narediti konec vzdušja strahu, klečeplazništva, ritolizništva in kapitalskega vrednotenja človeka.

Ena od možnosti za to, da se prekine eno tako vzdušje strahu, vidim jest v besedi, ki je po koncu socializma čist izginla iz naših krajev, v solidarnosti.
Solidarnost kot podpiranje, odobravanje ravnanja, mnenja koga, pripravljenost za medsebojno pomoč, sodelovanje, zavest skupnosti, medsebojne povezanosti posameznikov zlasti v družbenem življenju.
En kr vzorčni primer tega sem najdla na našem forumu (na drugih pa ne). Nisem zihr, da mora družba, da deluje po principu solidarnosti, bit prov posebej duhovno razvita. Sam namen ima različen od drugih družb. Četud se je tukej že marsikdo razburjal na račun 'naše vsesprejemljivosti pa vseobsegajočnosti' (Grin) se mi zdi, da do določene mere ta princip vseeno deluje. Ljudje se večinoma precej slabo okol sebe počutimo. Nikol nismo zadost lepi al pa zadost bogati al pa zadost pametni. In noben nam ne reče, ne rabiš bit najlepši, najbl bogat in najpametnejši, da bi bil spoštovanja vreden al pa da bi smel rečt, jest si zaslužim boljše pogoje. Men se zdi, da smo usaj na tem forumu ta kr v redu občutek do samga sebe do neke meje dosegli.
Se mi zdi, da bi se mogli ljudje bolj kot za prijatle za družino štet. Ker prijatle si izbiraš po podobnosti in razumevanju. Družine si ne izbiraš, jo dobiš in taka je in z njo moraš živet. Ne rabiš se sploh razumet z njo. Sam je pa tvoja kri in ko nekomu iz družine teče voda v grlo, mu boš pomagal. Pa če ga maraš al pa ne. Se mi zdi, da bi nas blo use manj strah, če bi vedli, da nas družba nikol ne bo izpljunla, če ne bomo izpolnjevali pogojev sistema. Če bi se, kakikoli smo, zmer našel kdo, ki bi ti rekel, sej men si pa ti čist uredu, imaš pač neke probleme, sam se jih da rešit, bi blo ljudi manj strah. Po moje je velik problem to, da so ljudje osamljeni, da se skrivajo, da se počutjo ločene od drugih. Sistemi to podpirajo. Družba pa ne bi smela. Mogli bi se bolj družit in več o tem pogovarjat. Širit med ljudi informacijo, nisi sam, nekdo ti bo pomagal. Pol bi prej prišli do tistih 80%, ki ne bi oddali dohodnine.

No to je moja rešitev, oz jest v tem nekej vidim.

titud wrote on 08.03.2005 at 11:38:26:
Jest skušam sledit načelu, da ne morem vedet, kaj bi moral storit, da bi blo drugmu boljš. Ker  tega za drugea ne morem vedet, tud drugi ne more vedet, kaj mora storit, da bo men boljš.

Tole recimo, mi je čudno mal. Kako ne veš, kdaj bi blo drugmu boljše? Drugi lih tak ne uživajo v strahu, pa bedi, tak kot ti ne. In drugi lih tak radi sprejemajo naklonjenost, kot ti. Po tem principu ti točno veš, kaj bi blo drugim bolš. Vprašanje je samo, a ti to tud nardiš al ne.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zarje so rdeče
Reply #14 - 08.03.2005 at 15:37:56
 
Devi wrote on 08.03.2005 at 14:10:46:
Tole recimo, mi je čudno mal. Kako ne veš, kdaj bi blo drugmu boljše? Drugi lih tak ne uživajo v strahu, pa bedi, tak kot ti ne. In drugi lih tak radi sprejemajo naklonjenost, kot ti. Po tem principu ti točno veš, kaj bi blo drugim bolš. Vprašanje je samo, a ti to tud nardiš al ne.

Zdej se  tud men mal čudno zdi, ampak je v bistvu tko da če izhajam iz tega, da jest  pa ne vem kako bi drugmu pomagal, da bi mu blo boljš, pol je na pač na njemu, da mi prikaže mojo pomoč kot nekaj, kar bo dobro za oba, v bistvu  za vse. To je edin kriterij, pokaterem pri pomoči ne moreš sfalit in drugi ne morejo sfalit pri pomoči tebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3