Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 13143 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Zarje so rdeče
Reply #30 - 24.03.2005 at 08:27:06
 
Quote:
Če bi... ga teta imela, bi bila stric.

Simboli so ravno zato, ker raja brez njih ne more funkcionirat. Zato se raja nikoli ne bo mogla čustveno razvezat od simbola denarja, če ji tega ne bo kdo na precej grob način zapovedal. Tako, kot se je to že dogajalo. Vzeti jim je treba keš in dati socialno varnost. Pa pijačo.  Pa kakšnega šlogarja. Saj to jim je itak skrajni domet.

Če bomo čakali, da se bo raji razsvetlilo, bo kapitalizem že stokrat požrl samega sebe z ljudmi vred. Po zemlji se bodo sprehajali insekti, veliki kot sloni.

In zarje bodo spet rdeče, ker kdo pa bolje ve od insektov, kaj je to kolektivizem?


Če folku razbili  malike in prepovedal malikovanje, tko kot je to naredu mojzes s prihodom z gore, je to možno nardit le, če maš hkrat pri roki bolj avtentično alternativo, tko kot je imel mojzes v rokah svoje tablice z  direktno od boga danimi desetimi zapovedmi. Če hočeš razbit simbol, rabiš novga, ki bo deloval bolj  avtoritatitivno sam po seb in  ki ga ne bo treba zapovedat in vzdrževat na silo  tko kot si moral prejšnjega na silo razbit.

V tem je po moje keč rdečih zarij: res se je na silo  treba razklneit vladavine izpraznjenih  simbolov, jih magari razbit in prepovedat, samo novih ni mogoče zapovedat, jih mora folk sam odkrit in se nanje navezat, če ne bo na skrivaj še vedno častil stare. Razsvetljenje je v tem smislu še vedno potrebno, tu če je zanjga potrebna brca v rit.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3