Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9
(Read 28268 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #15 - 15.06.2007 at 00:11:44
 
Quote:
Moonhowl, kaj pa so to za eni raziskovalci, ki tako poučeno pišejo o pedofiliji? Iz kakšnih logov prihajajo? Mogoče si nasedel tipom (ali tipinjam), ki iščejo teoretska opravičila za svojo 'ljubezen do otrok'. Z otrokom je zelo lahko manipulirati, zadostuje njegov strah, da bo izgubil ljubezen skrbnika, pa ni na zunaj videti nobenega fizičnega ali psihičnega nasilja. Kar pa seveda ne pomeni, da ne čuti posledic.
Uporaba otroka za zadovoljevanje lastnih potreb ni izraz nežnosti in ljubezni, je kvečjemu nasprotje tega. Je pa res, da številni odrasli, ki zlorabljajo otroke, skušajo prikazati svoja dejanja na natančno takšen način: sem dober striček (teta), ki želim otroku samo najboljše, pa ga zato malo uvajam v spolno življenje ali pa mi dela družbo namesto moje žene (moža).

Za pričevanja ljudi, ki bi se dobro počutili v pedofilskem odnosu, še nisem slišala, tako da ne vem, kje naj bi tičale te silne množice, za katere javnost še nikoli ni zvedela?

Primerjave z drugimi kulturami in zgodovinskimi obdobji ti lahko povejo le to, da je definicija sproščene spolnosti odvisna od moči tistih, ki ponujajo to definicijo. Ogromno kultur sploh ne pozna pojma pravice otroka, nekatere kljub temu ali pa ravno zato spoštujejo osebnost otroka, drugim pa je to španska vas. Antične družbe so sicer poznale neke vrste sproščene spolnosti, vendar v smislu tega, da so imeli polnopravni in imoviti državljani na voljo spolne sužnje in hetere.  Sproščena spolnost za poročeno žensko v atenski demokraciji je pomenila to, da jo je mož lahko ubil, če jo je zalotil z drugim moškim zunaj hiše.
Pri poligamiji odločajo ekonomski razlogi in ne želja po sproščeni spolnosti.

Cerkev se s problemom pedofilije ni nikoli kaj posebno ukvarjala, Cerkve pravzaprav človekove pravice v praksi niso nikoli pretirano zanimale (naj mi oprostijo tisti, ki so verni). Cerkev se je ponavadi ukvarjala s tistim, kar je na zunaj vidno in lahko ogrozi njeno oblast in 'naravni' red stvari. Zato jo še danes motijo recimo homoseksualci in abortusi, ne pa toliko zgodbe zlorabljenih otrok.





Se zelo strinjam z napisanim...

Sama lahko povem še to, da se kot žrtev nisem počutila vse do takrat, dokler nisem šla na terapijo. Na terapijo pa sem šla, ker sem imela en kup enih problemov sama s sabo in svitalo se mi je, da bi lahko to bilo nekako povezano s spolno zlorabo...No in po nekaj terapijah sem začela doživljat take travme, da sem bla psihično čist na psu. Od žalosti, razočaranja, občutkov krivde pa vse do nekontroliranega besa...Sam verjem mi Moonhowl, da to ni blo zato, ker so drugi okrog mene začel zganjat cirkus...ampak zato, ker sem, če sem kot otrok hotela preživet grozoto spolne zlorabe, morala vse te občutke potlačit. ker bi se mi lahko takrat samo utrgalo. Potlačitev je v tem primeru obrambni mehanizem.
Mah... po tvojem pisanju sodeč se vidi, da nimaš dost znanja na tem področju in da nisi kej dost v stiku s to problematiko v praksi...(tako kot pač nisem bla jaz še nedolgo nazaj in sem tudi bila polna mitov in predsodkov), tako da so ti tvoje izjave zaradi tega 'oproščene' (pa tut če skačemo v luft zarad njih, ne bo ne tebi ne komu drugmu nič pomagalo, če je prepričan v svoj prav-glih tako kot ti mene ne moreš prepričat, da je pedofilija nekaj normalnega in zdravega).

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #16 - 15.06.2007 at 00:14:32
 
Oldio wrote on 14.06.2007 at 22:07:23:
Prav danes sem slišal, da je RKC odtegnila neke finance ali sodelovanje - se ne spomnim, ker je bila v programu tudi seksualna vzgoja.




Mal si pobrkljal vse skup...RKC je odtegnila finance Amnesty Internacional, ker podpira pravico do splava tudi v primeru posilstva ali če je ogroženo zdravje nosečnice...(to te je šele pogrelo, kaj? Wink)


Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #17 - 15.06.2007 at 15:45:48
 
Oldio wrote on 14.06.2007 at 22:07:23:
Ma dost mam tega blebetanja.
Prav danes sem slišal, da je RKC odtegnila neke finance ali sodelovanje - se ne spomnim, ker je bila v programu tudi seksualna vzgoja. In prav tabu sexa, ki je posledica nepoučenosti, odsotnosti govorjenja o tem... je glavni vspodbujevalec pedofilije.
In prav zato je RKC največji krivec za pedofilijo, tistih nekaj pedofajmoštrov gor ali dol. Žrtev ni sposobna se verbalno upreti, se obrniti na odraslega, tabu sexa ji to preprečuje. To so znane raziskave in posledično je v pobožnih družinah več pedofilije AMEN.

Kar se pa moje pogojenosti s taisto RKC vzgojo in tabujem sexa se pa hudičevo dobro zavedam in to že vsaj 30 let, pa sem še vedno omejen, zavrt - kas se spolnosti tiče in tudi zato pizdim nad RKC. Vsaj 15 let nazaj je naš sedanji župnik (sedaj je celo dekan) pri verouku plozal isto kot so plozali meni - lulčka šlatat je grdo - mater jim .... sodrga farška.

Kar se pa zdravljenja pedofilov tiče pa menda vžge predvsem privzgajanje empatije, kar se predvsem lahko naredi z informiranjem kako grozno je spolno nasilje za žrtev. Dokler pa ti ušivi farji (mariborski nadškof če se ne motim) blebetajo, da naj se posiljevalec in žrtev srečata in pogučata bo pa tako kot je. Sploh ker niti ti, ki so poklicani, da kaj naredijo, samo pišejo neke predloge, ki jih JJ-jeva vlada vrže v smeti - KAJ, a v DRUŽINI naj bi se dogajalo spolno nasilje...  Cry Cry Cry

Se oproščam vsem tule prisotnim žrtvam, ker sem bil premalo oster - sreljat bi moral.



Je že ok, da p**** na RKC, in je res, da nas je krščanstvo zafrustriralo in nosimo posledice vsega tega. Samo, streljanje ne reši ničesar. In kako razlagaš pedofilijo v islamskem svetu ali pri hindujcih?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #18 - 19.06.2007 at 13:04:49
 
zgornji post nekako predstavi
z enim stavkom moj pojnt.


Čist na osebni ravni mislim da je treba otroku pustit svobodo in tisto čistost k jo s seboj prinese na svet, da je to nekaj svetega in lepega in da se otroku ne sme  vsiljevat kakršnihkoli stvari (pa ne sam spolnih, v naši družbi se jim vsiljuje tako tekmovalnost kot čist živalski preživetveni vzgibi čist namerno že od zgodnjih let, ampak glej glej, o tem nihče nič, to je pa ja normalno...jezus matr je folk zamašen)

Ampak mislm, razni izbruhi ogorčenja k prej al slej vodijo k lovu na čarovnice in služijo kot ventil za mase, prosim vas. se ne bi pritoževal če ne bi bil to lih svetduhovnosti.com.

vsako stvar in vsakega človeka je treba vsaj poskušat razumet, nekatere ljudi je težje razumet kot druge, vsak od nas pa bi se mogu vsake tolk časa opomnit in bit mal potrpežljiv.

dvomim da se da vse pedofile urazumit in verjetno je v današnjih razmerah čist na mestu in druge rešitve niti ni kot da se jih preganja in osami.  oz. drugačne rešitve še nismo sposobni najdt.

naj me pa strela udari če je to tista rešitev, ki je zaželena in bo tudi v neki fazi potrebna.


drugič sem s svojim postom hotel prikazat različne načine razmišljanja, pogledov na svet, različnih ljudstev in civilizacij, in tudi poudarit da so lahko nam skrajni pogledi na svet ali početja nekaj kar je npr. neka druga kultura na drugačen način integrirala v svoj način življenja.

ampak to očitno verjetno ni neki kar lahk komurkoli razložim tk da ne vem kaj se sploh matram:-(


hmm no ja disclaimer; sam res nimam osebnih izkušenj s takšnimi stvarmi tko da o tem verjetno ne morem več kt tolk povedat. po drugi strani pa mislim da mi ravno to lahko omogoči bolj nevtralen pogled na celo zadevo.

in konc koncev ravno zato sm napisal kar in kakor sem napisal.

lahko pa povem kar sm povedal in lepo bi blo če bi kdo vidu da je v tem en pojnt mimo tega da bi hotu al obsojat al pa branit pedofilijo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #19 - 19.06.2007 at 13:40:51
 
zdej jah...kaj pa vem...nekako se mi ne zdi da je pedofilski odnos neki dobrega oz. ob misli na kaj takšnega dobim čist jasen odpor, ampak po drugi strani mi pa tut tisto malo modrosti k jo mam ne pusti da bi karkoli na vrat na nos označu za 100% evil...

hotel bi le en tak pogled na celotno zadevo ki je čimbolj objektiven, pa s tem ne mislim da se čustva in posledice vn vrže, ampak zgolj ki dopušča drugačne možnosti in poglede.


ok mogoče lahko tako tole strnem da bo lažje razumljivo;


1. ***a ste vi prepričani, da nek otrok k je bil vzgojen v neki družbi, katere sestavni del je pedofilija (in kjer ni preganjana, je splošno sprejeta), to doživlja na enak način in nosi enake posledice kot v družbi kjer je pedofilija preganjana?***


no zej pa lepo pozorno prebrat zgornje stavke, mislim da je sposobnost si vsaj malo predstavljat v kakšno osebo bi se nekdo razvil pod drugačnimi pogoji in v drugačnem življenjskem okolju osnovnošolska snov in eno od osnovnih izhodišč za kakršnokoli nadaljne poglobljeno razumevanje ljudi in sebe.


mislm karkoli si že hotu zdajle napisat v odgovor na to ti glede na prejšnje response predlagam da si vsaj še nekajkrat DOBRO prebereš.

in če dejansko ne dojamete tega kar hočem potlej bom počasi postal res žalosten;P


ne vem kako je bit zlorabljen (vsaj ne spolno...) ampak prosim dovolite si to širino razmišljanja če le morete (sploh tisti k z zadevo res niste tko k jaz nikol nič meli, skačete u luft pa zej k da bi vaše otroke kdo zlorabu in bi kr use pred zid postavli, s tem da se za nekatere zdi da so na RKC prevalili čist vse svoje probleme, tko spolne kt druge in zej flešajo z jeznimi puhlicami) čeprav je to za nekoga z osebno izkušnjo verjetno nepredstavljiv zalogaj in mam prav malo pravice njemu na tak način to nabijat.

tem se opravičujem za svoje, kot se verjetno zdi, naivno razmišljanje (in konc koncev čist možno da tudi je) in vso pravico mi mate zabrusit "lahko pametuješ k pa nisi doživel".
ja tle je čist res to da je lahko govort o ognju če se človk še ni opekel. ampak ravno zato mogoče tak človek ne bo ognja označil za poosebljeno zlo in ga bo raje poskušal spoznati in razumeti.

rad bi le poudaru da hočem stvar zaobjet z mal širšega vidika kot pa z vidika naše družbe in vloge oz. odnosa ki jo ta pedofiliji namenja.

menim, da je to prvi korak pri vsaki stvari ki potrebuje rešitev.

in konc koncev mislm da sm šu jaz mal predaleč v svojih razmišljanjih za razumevanje večine folka tle:-( (ja, izzivam, pruv mi vrong - če zadeve sami niste izkusili bi blo lepo če bi se vzdržali ozkoglednih papagajenj in nehali sami sebe farbat da vaš srd izhaja iz sočustvovanja z žrtvami)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #20 - 19.06.2007 at 15:25:08
 
hmnjah oldi vidm tvoj pojnt s prejšnje strani ampak a si ti tko prepričan da je potlačena spolnost vzrok za pedofilijo? rekel bi da je to definitivno eden izmed vzrokov, zagotovo pa ne the theory of everything pedofilije.


sam bi to potlej razumel kot to, da se odrasel človek za potešitev svoje potlačene spolnosti obrne na otroka, ki sam ni obremenjen z določenimi tabuji in vzgojo (oz. mu tak človek lahko vsili drugačne), ker je dejansko bolj sproščen kot nek drugi odrasel človek (ali pa preprosto zato ker ga je lažje ustrahovati) in mu mogoče lahko nudi drugačen odnos (ali pa mu je tak odnos lažje vsiljen) kot njegova do vratu zapeta žena s katero nikoli ni našel skupnega jezika?

in ti bi takšne ljudi kar postreljal? oz. za vse je kriva RKC:-) ja, res je, RKC je vnesla miljon moralnih zakonov k so totalno zakrknili spolno življenje človeštva. razen odnosa do pedofilije, eh? to je že naravno nekaj nenaravnega, to ni zakrknjenost, pač pa naravni moralni zakon.
sej ne da bi hotel pametovat...ampak če imamo na voljo podatke o dejansko civiliziranih ljudstvih k so pedofilijo sprejemala (ali pa jo še vedno) na drugačen način in je takšen odnos v takšni družbi verjetno tudi pomenil nekaj drugega kot pa pomeni v naši današnji družbi, od kje tebi tale dogmatičen odnos do pedofilije, če ti ga ni ravno tko serviral RKC? verjamem pa da bi si prej jezik prežrl kot pa dopustil to možnost glede na tvoj prijateljski odnos z RKCjem in iluzijo, da si do sedaj dejansko ozavestil ves vpliv RKCja (in drugega)Smiley sploh pa sem se o tem mal bolj razpisal v svojem tretjem postu na to temo mislm če koga zanima in če je kdo pripravljen se dvignt mal nad svoj absolutni mali svet pa vse skup mal širše pogledat.

zdej bo spet vik in krik o moji naivnosti in o tem, komu vse sem nasedel, ampak eh:-) upam, da nisem nasedel nikomur, oz. da ne hodim v kakšne hude skrajnosti.

rekel bi, da bi blo lepo če bi se ljudje, sploh odgovorni, zavedali da pedofili niso poosebljeno zlo ampak da so razlogi za njihove vzgibe različni.

od nobene žrtve spolnega nasilja ne pričakujem da bo poskušala razumeti tistega, ki ji je storil zlo. to je pomojem nekaj neverjetno težkega in me je sram o tem clo pisat na tak način ker iz lastnih izkušenj vem, kako težko je odpustit nekomu ki te je tko ali drugače zlorabljal. ne dvomim pa o tem, da je to ena in edina rešitev za to, da se človek počasi začne otresati posledic dejanja na najglobljem nivoju svoje osebnosti.





Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #21 - 19.06.2007 at 22:15:18
 
Ojla Moonhowl...

Te štekam ja, kaj si hotel povedat s svojim pisanjem, čeprav se z njim ne strinjam...

Praviš, da so za pedofilijo lahko vzroki različni, ne samo patološki, ampak tudi celo čisto nekaj normalnega... Ker zagovarjaš pač takšno tezo in ker verjamem, da stojiš za svojimi izjavami, te potemtakem sprašujem, kateri razlog bi lahko bil nepatološki.

Sprašujejš nas tudi, če smo prerpičani, da otrok, ki živi v družbi, kjer je pedofilija nekaj vsakdanjega in nepreganjanega, preživlja enake posledice...Lej tega res ne bi vedela...verjamem pa, da veš ti...(tukaj te prosim, če mi lahko daš kakšen link o raziskavah, ki so narejene v zvezi s tem).

Navsezadnje me pa zanima, kaj v bistvu hočeš sploh z vsem tem povedat? Da naj spremenimo svoj odnos do pedofilije in izginile bodo posledice, ki jih le-ta prinaša?
Da naj bomo bolj prizanesljivi do pedofilov in naj jih ne mečemo vseh v isti koš, saj imajo eni čisto zdrave razloge za to, kar počnejo?
Ne razumem...


Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #22 - 19.06.2007 at 22:48:18
 
Tabu sexa preprečuje takojšen odpor žrtve, kar je v veliki večini najbolj učinkovita obramba. Ne pozabiti, da se velika večina zlorab začne zlo na izi, oči ima hčerko oziroma stric vnukinjo, samo tako fejst rad, da to ni za okrog govort... Če bi otrok :
1. Vedel za kaj gre
2. Predvsem pa bi bil sposoben storilcu reči ne, tega pa ne boš počel, to je kaznivo, pedofilsko, zloraba..
3. Če ne gre tako pa da bi vsaj komu drugemu lahko rekel in
4. Bi ta tretji lahko posegel vmes in storilca odvrnil.

Vse 4 točke so povezane z vedenjem in tabujem. Vsi mi imamo neke zavore o tem govoriti, kaj šele otrok, ki ima na drugi strani odraslega.

Kar se pa povečane travmatizacije zaradi "ropotanja" po medijih pa ni šans, ravno obratno je res. Prej ko žrtev spregleda, bolje bo, pa naj bo to v otroštvu ali v odrasli dobi.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #23 - 20.06.2007 at 08:45:26
 
Moonhowl wrote on 19.06.2007 at 13:04:49:


Ampak mislm, razni izbruhi ogorčenja k prej al slej vodijo k lovu na čarovnice in služijo kot ventil za mase, prosim vas. se ne bi pritoževal če ne bi bil to lih svetduhovnosti.com.

vsako stvar in vsakega človeka je treba vsaj poskušat razumet, nekatere ljudi je težje razumet kot druge, vsak od nas pa bi se mogu vsake tolk časa opomnit in bit mal potrpežljiv.

dvomim da se da vse pedofile urazumit in verjetno je v današnjih razmerah čist na mestu in druge rešitve niti ni kot da se jih preganja in osami.  oz. drugačne rešitve še nismo sposobni najdt.

naj me pa strela udari če je to tista rešitev, ki je zaželena in bo tudi v neki fazi potrebna.


Mislim, da tega tvojega razmišljanja tukaj nihče ne zanika. Drugače pa odpiranja te teme ne razumem kot izključno izbruhe ogorčenja. Je pač izpostavljanje nekega problema, a bi te problem uničevanja okolja, ali pa ameriška politika tudi tako iritirali? Saj se tukaj obravnavajo teme od A do Žnj in vedno tudi z nekim čustvenim nabojem, pa se večinoma nihče ne pritožuje, da to ne spada v svet duhovnosti.

S temo pedofilije je problem tako kot z marsikatero drugo temo: na eni strani se o tem še premalo govori in se problem obravnava s premalo znanja, po drugi strani pa se to izkorišča na senzacionalistične načine in v politične namene, kar posledično dejansko lahko privede tudi do  lova na čarovnice. Vendar za to niso krivi tisti, ki opozarjajo na probleme zlorabljenih otrok z željo, da bi se nekaj spremenilo, temveč tisti, ki v razkrivanju tabujev vidijo neko osebno korist. Zato pa so potrebni dobri pravni mehanizmi, da sistem ne bi popokal po šivih.

Moonhowl wrote on 19.06.2007 at 13:04:49:

drugič sem s svojim postom hotel prikazat različne načine razmišljanja, pogledov na svet, različnih ljudstev in civilizacij, in tudi poudarit da so lahko nam skrajni pogledi na svet ali početja nekaj kar je npr. neka druga kultura na drugačen način integrirala v svoj način življenja.

ampak to očitno verjetno ni neki kar lahk komurkoli razložim tk da ne vem kaj se sploh matram:-(


Ne vem, katere načine razmišljanja in katera ljudstva in civilizacije si predstavil? Meni se bolj zdi, da si to zelo slabo razložil, kot pa da tega ne bi nihče mogel razumeti. Sploh se mi zdi, da pri svojih poskusih razlaganja problema pedofilije zahajaš v neka temeljna protislovja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #24 - 21.06.2007 at 12:29:33
 
hehe ne, ampak k človek kaj poskuša razložit s širšega vidika se tistim k se krčevito oprijemljejo črnobelega zdi kt da zapada v velika protislovja.

res ne vem kaj je tko protislovnega, razen če pogrešaš to da se trdno postavim s svojimi stališči na eno al drugo stran te morm razočarat, to niti ni moj namen, moj namem je ravno predstavt ta kontradiktivna stališča z vidika družb, če se ti zdi da sem zato protisloven pa naj ti prišepnem da je to prvi korak pri razumevanju stvari. v vse skupaj pa sm stisnu še svoje lastno mnenje. če se meni nekaj ne zdi prav in to izoblikujem v lastno mnenje, to ne pomeni da komu drugemu ne morem priznat njegovega mnenja, čeprav se razlikuje od mojega , v vsakem primeru pa ne pomeni da sem jaz moralno al pa inteligenčno kolikorkoli nad njim zgolj zato ker vsi moji sosedi pritegujejo z mano. če ob misli na določeno stvar začutim izrazit odpor, jezo al karkol podobnega pol sm pač 100% da je ne razumem v popolnosti, pa naj se to v tem primeru nanaša na pedofile. in nekako se mi ne zdi prav obsojat ljudi ki jih ne razumem:-)

kar se civilizacij oz. načinov življenja tiče lahk ta naša trenutna tema služi kot primer in obratno celotna zadeva se ne vrti zgolj okol pedofilije, je en tak ful skrajen primer in še toliko večji izziv prav zarad tega.

sam sem v raznih literaturah zasledil čist od te teme (niti ne da bi posebej iskal) da je pač v nekaterih kulturah to drugače dojemano (čist zgodovinsko se spomnim da je blo dost tega povezanga z grško civilizacijo, predvsem šparta je mela zanimivo družbeno strukturo tko družinsko kot infamozno dejstvo k ga že ptički čivkajo da so špartanci grozno radi meli mlade dečke - pa da se ne boš obešala na negotovost zgodovinskih virov maš tut čist moderne primere če mal pobrskaš po antropološki literaturi, ja ni jih dosti bi rekel že zarad tega k je takšne teme javnosti rahlo provokativno predstavt, ampak so...al pa hidujci kt si menda sama omenla in njihova navada poročat med sabo dečke in deklice al pa moške in deklice, s tem da verjetno ne počakajo do polnoletnosti da se zakon konzumira), in to sm se tudi tlele spomnu, če mi slediš, in to sm hotu izpostavt kot izhodišče za to da se celotno zadevo osvetli še iz vidika neke družbe k to drugače dojema.

če bi blo to po vsem svetu dojemano tko kt pr nas bi že mel en mal bl sekure moral ground (vsaj iluzorno) za folke streljat tko pa mamo zgolj moral ground za se vprašat o naših in njihovih moralnih temeljih.

kakšne raziskave posebne nism delal, k sm naletel na temo pa sm se spomnu kr nekaj teh stvari k sm jih že kje zasledil, navadno k sm iskal/bral čist neki druzga, vtisnilo se mi je pa v spomin prav zarad te ogromne moralne kontradiktivnosti sodobni družbi, in sm hotu tu izpostavt to kot neki kar lahk razširi in dovoli drugačna dojemanja pri razmišljanju o neki stvari ki je v naši družbi aktualen problem.

pa pusti pedofilijo k vidm da je to preveč občutljiva tema. zberi si kaj drugega, kar se ti v naši družbi in lastni naravi zdi nepojmljivo, al pa da ti bo lažje začni s čim malo manj nepojmljivim, pa je v kakšni družbi to nekaj bolj al manj integriranga.

in če je naša morala boljša od njihove, bi blo lepo če bi kdo poskusu argumentirat. tko se dosega poglobljeno razumevanje nečesar kar vidimo kot problem, ter s tem ljudi ki so v ta problem vpleteni ali ga predstavljajo, in tako se dosežejo tudi boljše rešitve kot pa s pozivi na linčSmiley


Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #25 - 21.06.2007 at 13:01:19
 
zelo se strinjam, na vrat na nos naivno imbrejsat neke nam zelo drugačne poglede zna povzročit več škode kt ostat zakrknjen. mal mi gre na jetra k se pr takih temah folk ponavadi vse skupaj sodi v luči al popolne odklonilnosti al pa pretiranga navdušenja nad novodkritimi pogledi na določeno zadevo.  drugi se prvim zdijo naivni, prvim drugi pa omejeni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #26 - 21.06.2007 at 14:06:45
 
Razumem, kar hočeš povedat kar se tiče špartancev pa to...Sam, a je blo kje rečeno, da ti otroci, ki so bli 'zlorabljeni' od teh moških , niso imeli posledic? Če se nekomu nekaj zdi normalno, to zame še ne pomeni, da ne pušča poseldic...
Nekaterim se zdi tut normalno, da se obrezuje ženske ščegetavčke...kar pa še ne pomeni, da te punčke niso pohabljene (telesno in duševno) za celo življenje...
Nekaterim se zdi normalno, da ženske nimajo pravice volit, da nimajo pravice do so-odločanja...Morda se tem istim ženskam to ne bo zdelo ne vem kako zelo sporno, ker so že generacije in generacije navajene na takšno življenje...sem pa prepričana, da pušča to pri njih posledice pa kakršnekoli že so...(nesamozavest, itd.)
Nekaterim se je včasih zdelo normalno, da imajo črnce za sužnje...pa če bi vprašal kakšnega črnca takrat, dvomim, da bi se strinjal s tabo, da ne trpi...(ker to je blo pač itak normalno)...
In tako dalje in tako dalje...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #27 - 21.06.2007 at 15:49:48
 
Moonhowl wrote on 21.06.2007 at 12:29:33:
hehe ne, ampak k človek kaj poskuša razložit s širšega vidika se tistim k se krčevito oprijemljejo črnobelega zdi kt da zapada v velika protislovja.

res ne vem kaj je tko protislovnega, razen če pogrešaš to da se trdno postavim s svojimi stališči na eno al drugo stran te morm razočarat, to niti ni moj namen, moj namem je ravno predstavt ta kontradiktivna stališča z vidika družb, če se ti zdi da sem zato protisloven pa naj ti prišepnem da je to prvi korak pri razumevanju stvari. v vse skupaj pa sm stisnu še svoje lastno mnenje. če se meni nekaj ne zdi prav in to izoblikujem v lastno mnenje, to ne pomeni da komu drugemu ne morem priznat njegovega mnenja, čeprav se razlikuje od mojega , v vsakem primeru pa ne pomeni da sem jaz moralno al pa inteligenčno kolikorkoli nad njim zgolj zato ker vsi moji sosedi pritegujejo z mano. če ob misli na določeno stvar začutim izrazit odpor, jezo al karkol podobnega pol sm pač 100% da je ne razumem v popolnosti, pa naj se to v tem primeru nanaša na pedofile. in nekako se mi ne zdi prav obsojat ljudi ki jih ne razumem:-)

kar se civilizacij oz. načinov življenja tiče lahk ta naša trenutna tema služi kot primer in obratno celotna zadeva se ne vrti zgolj okol pedofilije, je en tak ful skrajen primer in še toliko večji izziv prav zarad tega.

sam sem v raznih literaturah zasledil čist od te teme (niti ne da bi posebej iskal) da je pač v nekaterih kulturah to drugače dojemano (čist zgodovinsko se spomnim da je blo dost tega povezanga z grško civilizacijo, predvsem šparta je mela zanimivo družbeno strukturo tko družinsko kot infamozno dejstvo k ga že ptički čivkajo da so špartanci grozno radi meli mlade dečke - pa da se ne boš obešala na negotovost zgodovinskih virov maš tut čist moderne primere če mal pobrskaš po antropološki literaturi, ja ni jih dosti bi rekel že zarad tega k je takšne teme javnosti rahlo provokativno predstavt, ampak so...al pa hidujci kt si menda sama omenla in njihova navada poročat med sabo dečke in deklice al pa moške in deklice, s tem da verjetno ne počakajo do polnoletnosti da se zakon konzumira), in to sm se tudi tlele spomnu, če mi slediš, in to sm hotu izpostavt kot izhodišče za to da se celotno zadevo osvetli še iz vidika neke družbe k to drugače dojema.

če bi blo to po vsem svetu dojemano tko kt pr nas bi že mel en mal bl sekure moral ground (vsaj iluzorno) za folke streljat tko pa mamo zgolj moral ground za se vprašat o naših in njihovih moralnih temeljih.

kakšne raziskave posebne nism delal, k sm naletel na temo pa sm se spomnu kr nekaj teh stvari k sm jih že kje zasledil, navadno k sm iskal/bral čist neki druzga, vtisnilo se mi je pa v spomin prav zarad te ogromne moralne kontradiktivnosti sodobni družbi, in sm hotu tu izpostavt to kot neki kar lahk razširi in dovoli drugačna dojemanja pri razmišljanju o neki stvari ki je v naši družbi aktualen problem.

pa pusti pedofilijo k vidm da je to preveč občutljiva tema. zberi si kaj drugega, kar se ti v naši družbi in lastni naravi zdi nepojmljivo, al pa da ti bo lažje začni s čim malo manj nepojmljivim, pa je v kakšni družbi to nekaj bolj al manj integriranga.

in če je naša morala boljša od njihove, bi blo lepo če bi kdo poskusu argumentirat. tko se dosega poglobljeno razumevanje nečesar kar vidimo kot problem, ter s tem ljudi ki so v ta problem vpleteni ali ga predstavljajo, in tako se dosežejo tudi boljše rešitve kot pa s pozivi na linčSmiley


Osebno verjamem, da smo vsi ljudje subjektivni v svojih pogledih, tudi ti, med drugim, in da vsak predstavlja svoj vidik. Se strinjam s tabo v tem, da preprosto prevzemanje nekih novih družbenih vrednot, ne da bi sploh razumel ozadje, lahko naredi veliko škode. Ampak tega ne moreš preprečiti, to se dogaja nenehno, v vseh kulturah, v vseh obdobjih zgodovine. Tako so ljudje tudi prevzeli številne kulturne prakse, ki povzročajo  hudo trpljenje, pa pač veljajo za del kulture. In sploh ne zanikam, da bi bilo v naši kulturi kaj drugače.

Kolikor vem, ni nihče tukaj zanikal obstoja zgodnjih porok v raznih delih sveta, ki bi pri nas veljale za prekticiranje pedofilije. Nihče ni niti zanikal relativnosti družbenega vrednotenja pedofilije. V bistvu ne vem, kaj te natančno moti.
Da zahajaš v protislovja sem napisala zato, ker vidim tisto, na kar te je opozorila že Picola, pa mislim, da sem ti jaz tudi že nekaj napisala o tem. Namreč, pojav nekega fenomena v določenih kulturah še ne pomeni, da so se vsi strinjali z njim. Tudi se ne morem strinjati s tvojim razumevanjem sproščene spolnosti, sploh če greš v antiko. V Atenah je sproščeno spolnost (karkoli že to pomeni) prakticiral odrasel moški državljan, drugi so služili njegovim potrebam. Drugi niso imeli dostopa do 'sproščene' spolnosti. Ne gre za to, da so bili ljudje osvobojeni tabujev in so živeli srečno spolnost na vse možne načine. Nekaterim je bilo dostopno vse, marsikdo pa je bil v teh razmerjih samo objekt, ki ni imel možnosti, da bi se ukvarjal s tem, kako se počuti. Tako je v številnih kulturah, ki bi jih ti morda označil za sproščene. Ne gre za to, kaj je v določenih kulturah sprejeto, ampak kdo to sprejema. Odnos do pedofilije, tako kot do česarkoli drugega, je bolj kot ne, vprašanje razmerij moči v družbi. Biti vpet v splošno sprejete družbene odnose (na kateremkoli področju), še ne pomeni, da so ti odnosi zate optimalno pozitivni in koristni. Če grem na vprašanje pedofilije: tisto, kar se je zgodilo v naši družbi, je sprememba odnosov moči na tem področju. Zato drugačen odnos do družinskega nasilja, do pedofilije, posilstev, itd. Otroci pač postajajo neka vrednota in se jih skuša obravnavati kot osebnosti, ki imajo pravico do svoje integritete. To so nove družbene vrednote in jaz osebno ne vidim problema v zagovarjanju le-teh. Če pa hočeš (recimo svojemu ali kateremukoli) otroku zagotoviti njegovo telesno in duševno integriteto, boš težko rekel, da pedofil živi pač drugačen stil življenja in da je treba spoštovati njegovo (ali njeno) drugačnost. In kako boš postavil to mejo, če nečesa v družbi ne označiš za slabo, nezaželeno, škodljivo?

Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #28 - 21.06.2007 at 16:43:15
 
ja ja ja bravo:-) to je to:-)

ja no jaz tega ne zagovarjam, vsaj ne na tak način kt misliš, splošno sprejeto al pa ne, očitno je to treba poudarit z macolo, da me ker še policiji ne prijavi:-) definitivno pa zagovarjam da je treba tudi takšne zadeve met na obzorju ko človek razmišlja o pojavu v njemu domači družbi.

jaz bi reku da je doživljanje pojava v neki družbi k na ta pojav drugače glede nedvomno zelo drugačno. nedvomno so posledice, to je že kr posledica človeškega odnosa s čimer/komerkolii, a ne:-) ampak kdo ve kakšne? verjetno različne od družbe do družbe oz. od odnosov do odnosov. mogoče tak otrok potem nezavedno goji pretirano spolno nagnjenost in mu to onemogoča polnejše razvijanje osebnosti na drugih področjih (ampak glej glej, tega je menda še največ pri nas), po drugi strani pa je ravno tako mogoče da ima tak otrok potem dosti bolj sproščen in zrel odnos do spolnosti.


za primer, lol, ravno na teh forumih nekje je ena napisala da so na nekem otoku neki domorodci k že 12-13 letne fante starejše ženske učijo umetnosti spolnosti in se potlej baje razvijejo v prave uresničevalce ženskih sanj. bom predrzen pa rekel da ti fantje verjetno grozno trpijo. no ja šalo in neobjektivnost na stran,  vloga ki je pri teh ljudeh namenjena spolnosti ter posledično tudi odnos ki ga do spolnosti gojijo je ZELO drugačen od našega, pa pri tem sama drugačnost ni pomembna, pomembno je da so ti ljudje spolnosti namenili drugačno vlogo v svoji družbi kot pa smo jo sami in so tudi rezultati/posledice teh odnosov za njih drugačni(oz nam jo je vsilil RKC, za oldija, ki se nikakor ne more otresti njenega vpliva *wink*Smiley). in vsak naj se vpraša zakaj bi bilo nujno, da je tudi pri njih to nekaj, kar pušča iste posledice kot pri nas????


zdej človeka kr prime da bi takšne ljudi na nekem nivoju označil za razuzdance, mogoče clo izprijeno ali mogoče primitivno družbo, osebno pa menim da majo do spolnosti nedvomno bolj sproščen odnos kot pa mi in verjetno gojijo tudi bolj zdravo spolnost, verjetno je manj ljubosumja, lastništva, egotripov, etc.  mogoče clo na nekem višjem nivoju kot pa jo sami (ok mi spolnosti sploh ne gojimo, vse skupi zgleda bolj kot krči bube k bi rada postala metulj noče pa še zapustit varnega zavetja, spet se ponavljam ampak primera je zej druga mogoče to pomaga, oz. če sem zvest resničnosti bolj kt trud hrošča govnača k se trudi splezat iz dreka v katerega je sam skočil:-)).

ampak če je tako jim to omogoča že njihov verjetno na splošno dosti prijaznejši in spoštljivejši ter bolj harmoničen medsebojni odnos, kt pa ga mamo mi (k spet, ga nimamo).

mi smo pak od lastne spolnosti tko oddaljeni in je že za vsakega posameznika težko o lastni spolnosti razmišljat da je precej predrzno se o vsej zadevi na tak dogmatičen način izražat oz. razmišljujočemu to ne nosi dosti teže.

kot zanimivost pod omenjenim postom ni nobenih jeznih ali ogorčenih odzivov. pa ne zato ker piše o čemer piše, ampak po mojem k že to da se nanaša na neke "domorodce" na nekem "otoku" da ljudem očitno razločnico in nekak avtomatsko niso tko obsojajoči. k pridemo do "naših krajev" in "civilizacije" pa vik in krik. to so pač domorodci, za njih se razume da živijo na nek nam simpatično nedoumljiv način, pa karkoli že tema. zato človek lažje "dopusti" da se mu nekam v podzavest prikrade misel na to, da zadeva pri njih drugače deluje in da s tem ni nič narobe, ter enkrat za spremembno ne pomisli na to da bi vse skup gledal skoz lastne moralne okvire.


glejte...naša družba dobesedno POKA po šivih od potlačene spolne energije. živimo HKRATI v enih dveh takih skrajnostih da ne vidmo več kaj je normalno. eno stanje je "javno" stanje zakrknjenosti prignane do že kar neverjetnih meja, na drugi strani maš pa "na skrito" neverjetno razuzdanost, trgovino z belim blagom, otroci...cela zadeva je OGROMNA, sega v vse veje družbenega življenja in v vse sloje. že sam če mal pomislte na recimo tajvan pa njihov turizem. od tam so kakšne naravnost grozljive zgodbe zlorabe, posilstev in suženjstva. pa je tega tudi pri nas oz. razvitem svetu ogromno. zahodnjaki doma hodimo k maši, na tajvan pa zlorabljat, tko, figurativno.

in naša družba, zavedajoč se lastne stiske, vlaga ogromne količine energije v to da se ne bi naenkrat znašli v poplavi spolne energije k dejansko že dela luknje v jezu, krpamo jih pa tako da ljudi k si dejansko sami ne morejo več pomagat pošljemo v osamo. jebi ga smo pustil da se je nabralo mal preveč vode.

in počasi šivi pokajo in vsakič k odkrijemo določen del svoje spolne narave in želja jih poskušamo mal stabilizirat, in k sprejmemo določeno stvar počasi odkrivamo novo in jo poskušamo osvetliti v luči razuma, dokler je ne obvladamo do te mere da lahko do nje pristopimo na tak način da nas ne vodi predvsem npr. nebrzdana sla pač pa da se uskladi v poštene, spoštovanja polne odnose do drugih oseb. Omenjeni domorodci teh problemov nimajo, ker je medsebojno spoštovanje del njihovega vsakdanjega življenja, del tiste prave človečnosti, spontane moralnosti k izvira iz notranjosti ne pa iz RKCja in k smo ga mi davno izgubili, in te ženske v svoj odnos do teh fantov vložijo verjetno tudi še vse kaj drugega kot pa brezobzirno spolno slo, in ti fantje verjetno odnesejo od tega še čist druge lekcije kot pa užitek. mogoče spoštovanje ženske in njenega telesa, mogoče lahk lepše in lažje vidijo kaj je harmonična vloga spolnosti v človeškem življenju.

ampak ti ljudje imajo že do sebe, soljudi in življenja na sploh nam nedoumljiv odnos, zato lahko to tut izpeljejo na spontan, koristen način, ker so že sami po sebi spontani in ko se v njihovo glavo prikrade misel na sočloveka te ne spremlja obvezno že kr podzavestno razmišljanje zahoda kakšno korist pa lahko imam od tega človeka oz. kakšno nevarnost/konkurenco mi ta človek predstavlja. prej se vprašajo kako lahko pomagam temu človeku, kaj mu lahk iskreno nudim.

tega tukaj NI, NIKJER. poskus naše religije da bi ljudi prisilila v večje razmišljanje in napredek na tem področju (čemu pa mislte da so namenjena vsa ta tlačenja, zgolj zato da se vašemu ubogemu zatretmu egu godi krivica, ojoj to je pa lep egotrip unto itself) in kjer bi lahk zahodni človek med drugim skozi poroko in deljenjem intimnosti z le eno osebo mogoče lažje spet našel tisto zaupanje in razumevanje sočloveka ki ga je izgubil.

sami smo izgubili tisti notranji glas ki spontano plete harmonijo in ljubezen, pa za kakršnikoli odnos naj se že gre, namesto tega smo se podvrgli "višji" modrosti in zunanjim moralnim pravilom, pustili smo se voditi lastni podzavesti ki je pač pametnejša od nas.
še več tako daleč smo šli da se te sposobnosti niti ne zavedamo, še manj pa jo priznavamo nekaterim ljudstvom ki so jo mogoče ohranila.

moralni zakoni niso bili nujni zato da se za vse večne čase zatre npr. spolnost, pač pa so nam vseeno omogočili da se v njej nismo popolnoma izgubili, rekel bi da smo to kar potrebovali. Samega sebe in lastno iskrenost smo izgubili in se odpravili na križev pot po lastni volji, da bi to izgubljeno spolnost našli ko bomo bolj zreli in jo bomo lahko cenili in dojemali na drugačen način.

očitno pa je da smo v fazi ko ljudstvom popolnoma drugačnim od nas brez pomisleka in precej nesramno pripisujemo enake motive in želje kot ženejo zahodnega človeka. dejstvo je da nekateri ljudje/skupine ljudi se že soočili in presegli svojo spolnost kot zgolj sredstvo užitka, medtem ko jo mi komaj spoznavamo in večinoma niti ne vemo kaj bi z njo in dejansko večini zahodnjakov spolnost JE zgolj sredstvo užitka! zato smo verjetno tut tko obsojajoči do pedofilov, dobro poznamo sami sebe in dobro vemo da med nami ni ljudi ki bi do nekoga, sploh ko se gre za najmočnejšo človeško energijo, in sploh k se gre za tko čisto in občutljivo stvar kt so otroci, bil sposoben ustvarit iskren odnos in dejansko sam pr sebi ne bi mislu le na to kaj bo on vn dobil.

zato ni za enačiti posledice, še manj pa motive za takšno početje. *ravno ta odnos* je tisti iz katerega se krčevito poskušamo rešiti in najti bolj sproščeno spolnost v moderni družbi.


bolj kt sami podatki, k je takšnih in drugačnih na voljo ogromno, je pravi izziv za vsakega posameznika sprejet možnost da je kakšna skupina ljudi  zadevo, o kateri sam, če je čist iskren s sabo, se dejansko boji razmišljat na svojem najglobljem nivoju, sprejela na povsem drugačen način.


tile porodni krči sproščene zahodnjaške spolnosti se najbolj zanimivo kažejo v tem kako se morala ljudi postopoma spreminja in postaja dojemljivejša in bolj razumevajoča, oz. občutljivejša. nedoumljivo postaja del vsakdanjika, in kar se je včasih bohotilo čez cel svet postane del preteklosti in zgodb starih ljudi.

namesto da živimo v dveh skrajnih svetovih k se en pred drugim skrivata bi bil mogoče že čas da se zazremo vase in odgovore poskušamo poiskat v nas samih.

nobena stvar ni črna in bela, in dokler do nje pristopamo zgolj z enega ali drugega stališča nismo ne eni ne drugi boljši, najhuje pa je to da ne eni ne drugi nismo vzpostavili enega res zdravega harmoničnega ravnotežja. je pa res da nekdo ki je stvar izkusil v njeni najslabši obliki težko v njej najde kaj dobrega, in če se celotna družba nekemu procesu z vsemi štirimi upira ker pač nanj še ni pripravljena bo katerikoli del tega procesa požel le malo uspeha, tudi če ima potencial da se pokaže v drugačni luči.


in drznil bi si trditi da se je naš odnos do spolnosti prignan do skrajnosti kar se zakrknjenosti tiče, tko da če se človk mal od zgoraj pogleda pa vidi od kje mu temelji za kar se zdijo temeljne moralne osnove ki so se rodile z njim ga bo kr mal sram samga sebe in lastne neumnosti in še dolgo ne bo pomislil da bi moralno obsojal kogarkoli.


zagotovo predajanja nebrzdanim čutnim užitkom brez kakršnihkoli moralnih osnov ali pa vsaj pravil (kt pr nas, sami pa to lastnost radi prpisujemo družbam kjer je spolnost preprosto SPROŠČENA) niso neki uravnoteženga, ampak diametralno nasprotna zakrknjenost in nezmožnost zadevo sprejet kot karkoli drugega kot pa na način da pojavu komaj priznavamo obstoj v smislu tega da ga kjerkoli se pojavi zatremo in ljudi vanj vpletene obsojamo brez da bi jih poskušali razumet.


sej mamo pravila pa dogme pa moralo, problem je v tem k z lahko gotovostjo trdim da se ne vam ne meni kar se tiče resničnega razumevanja zakaj bi blo to v vseh in vsakem primeru narobe ne sanja kaj več od tega da lahk zjecljamo tist "ni...prav...uhgh"

mogoče v sebi čutimo da ni prav ker še z odraslimi ne znamo ustvariti idealnih odnosov, kaj šele z otroci.

za konec misel šri aurobinda "videl sem umazanega otroka, in potem sem videl istega otroka, ko ga je okopala njegova mati - obakrat sem trepetal pred njegovo čistostjo"

ja, dejansko smo sami tko polni greha, neiskrenosti in smo tko skregani sami s sabo da dobro vemo nekje v kolektivni podzavesti da še med sabo nismo sposobni ustvarjanja vsaj za silo iskrenih odnosov, kaj šele z otroci in kaj šele na področju spolnosti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #29 - 21.06.2007 at 17:11:50
 
kar se pa tiče tega kar je plesnamesecu napisala. JA lol! natanko tako! kdo pa pravi da so takšne družbe popolne oz. da so se s tem soočile na boljši način kot mi?????????????

moje sporočilo pa je : IN OBRATNO!

(če se zdi da hodim v drugo skrajnost bi rad povedal da hočem ponudt odsev, ker je pr nas predvsem prisotna prva skrajnost, če to dojemate kot promoviranje me boste že res pošteno zdolgočasli)

in v vsakem primeru SO SE SOOČILE NA DRUGAČEN NAČIN katerega mi ne priznavamo.

mogoče je njihov skrajen, ampak za božjo voljo, naš je skrajen v drugo smer!

in MOGOČE razumevanje takšnih družb poglobi naše lastno razumevanje:-)

in MOGOČE so se nekatere skupine ljudi (kt ti domorodci) s svojo spolnostjo soočile na DRUGAČEN, MOGOČE BOLJŠI NAČIN. (Jaz priznavam to kot možnost, ne vem, ampak tudi ne vidim zakaj bi bilo to nemogoče pri teh ljudeh????? (praviš da zagovarjam, ampak v večji meri kot jaz zagovarjam možnost obstoja takšne družbe ga ti zanikaš)

mislm da povsod dopuščam različne možnosti, sploh je ful oklepajev in ga skoraj ni stavka ki bi bil trdilen...duh..mogoče če probam obarvat stavke z različnimi barvicami...hmm..hmm...pa naslove z rdečo na veliko...aja naslovov ni, dratz.



PA ŠE NEKI; vidm da se folk izjemno obeša na primere, PRIMERI NISO ZA TO DA SO PREDSTAVLJENI KOT IDEALNE REŠITVE (če ni dost jasno ježeš na se odpovem tituli solidnega pisca) , ZGOLJ KOT OPOMIN NA TO DA SO LJUDJE SKOZI ZGODOVINO ZA ISTI PRIMER POSKUŠALI NAJTI DRUGAČNE REŠITVE KOT PA MI. zakaj pa to dojemate kot moje naivno navdušenje je pa bolj vaša stvar kot moja oz. stvar pozornega branja (hehe al pa mojega peresa, ki, se tko kot lutrovo, kaj rado hitro razvname:-)


S TEM ODPIRAM VPRAŠANJE NAŠEGA LASTNEGA PRISTOPA KI JE POGOJEN Z NAŠO RELIGIJO IN POGLEDOM NA ŽIVLJENJE --->

S TEM SE POTEM ODPRE VPRAŠANJE MORALNIH ZAPOVEDI NAŠE DRUŽBE IN VSAKEGA POSAMEZNIKA, ČIST TKO, ZA DEBATO, K TO JE OSNOVNI DEL TEGA PROBLEMA OZ. BISTVO NAŠEGA ODNOSA DO PEDOFILIJE---->

NAPRIMER; a je ta odnos neki versko pogojenega, al je res sam po sebi neprimeren, IN TAKO DALJE--->

TO HOČEM PREDSTAVT PREDVSEM ZATO KER DOKLER SAM PR SEBI ČLOVEK NE VE ZAKAJ JE NEKI NAROBE NE BO TUT KAKŠNE REŠITVE NIKOL NAJDU, IN BIT NA JASNEM SI SAM S SABO JE PRVA STVAR PR RESNIH DEBATAH O TAKIH ZADEVAH.--->

TO JE PA ZADEVA O KATERI SI NE DOVOLIMO NITI RAZMIŠLJAT.----->

TO ME MOTI, NAMEN MOJGA PISANJA JE V VAS VZBUDIT LASTNO RAZMIŠLJANJE, PA ČEPRAV Z DRUGE SKRAJNOSTI, ČE ŽE HOČETE. NIKAKOR PA NE PROMOVIRAM NE ENE NE DRUGE SKRAJNOSTI. --->


zdej mi ostane pa sam še da koga za rokico primem pa vodim okol k majhnega otroka v diznilendu ffs.


A JE ZDEJ JASNO jezus kristus!


in še za konc morm zelo užaljeno pripomnt da vsaj poskušam na širši način razmišljat in dejansko pridt do zaključkov, medtem k so vsi replyi bolj al manj osredotočeni na zbijanje mojega pisanja po točkah in nesramno insinuirajo:-) na mojo domnevno naivnost pri zaključkih in kakšnega lastnega razmišljanja niti ne ponudijo, če ne štejemo idej za eksekucijo pedofilov:-)




če vete bolje bodite pobudniki sami, ampak ne tko da čakate kaj bom jaz napisal pol pa ste sami sebi pametni k ste najdli tolk nedoslednosti.

sploh moja pisanja navadno niso al pa nočejo bit seštevek plusov in minusov, tak način je primeren za debato o tem katere tlakovce in po kakšni ceni kupiti, zagotovo ne za zadeve ki se tičejo človeka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 ... 9