Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9
(Read 28251 times)
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #30 - 21.06.2007 at 17:26:40
 
hmnjah je pa res da se rdeče niti držim bolj ohlapno in verjetno je to razlog da se zdim protisloven.

bolj skačem od ene možnosti do druge in tko dobim več izhodiščnih točk za nadaljnje razmišljanje:-) k nekak sproti pišem in razmišljam:-) sori:-) Pa tud celotna zadeva se pokaže za zelo zanimivo in razvejano k te enkrat potegne razmišljanje:-)

tema je pač takšna k zahteva asociacije na druga področja človeka in življenja, zelo je povezana s spolnostjo samo tko da kdaj se da posploševat, kdaj se da čist lahk na kero drugo področje skočit in ga s tem povezat, to ni ravno prijazno sodobnemo uporabniku k je rad zelo spredalčkan in ma zadeve pošlihtane in ločene ene od druge:-)

Back to top
« Last Edit: 21.06.2007 at 19:14:00 by Moonhowl »  
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #31 - 21.06.2007 at 17:56:09
 
drznil sm si pridt do zaključka da je pedofilija del človekove spolnosti tistih ljudi k so hote al pa nehote mal pregloboko pogledali v lastno naravo oz. tistih ljudstev ki se od nje še niso odtegnila tako kot zahodna družba. z njo se je treba prej al slej soočit na drugačen način kot pa z še večjim tlačenjem.


ena stvar k nam jo lahk res pred nos servirajo primeri ljudstev ki so ali pa še imajo pedofilijo kot družbeno sprejeto početje, pa naj so ble posledice dobre al slabe, je logično dejstvo da se gre tukaj za veliko število ljudi na nekem celostnem geografskem, kulturnem, socialnem področju. iz tega sm tut potegnu zgornji zaključek, zdej pa ajmo na juriš statistične podatke zahtevat od mene da se ja vsi skupi boljš počutimo in le še korak je od tega da obsodmo hudiča za posedovanje določenih geografskih področij na zemlji.

mislm da je to tut tisto kar najbolj hočem izpostavt s primeri teh ljudstev: po naše je pedofilija izprijenost, oz. bolezen, pedofili pa bolniki oz. v najboljšem primeru nekaj, do česar pripelje človeka izprijenost sodobne družbe.

zgoraj napisana in tudi aktualna definicija pedofilije dejansko in dobesedno ob teh primerih zgubi vso osnovo, in zahodnemu človeku se na hitro sesuje njegova hišica iz kart ter domnevno nadmočna moralna pozicija. mogoče začne clo mal širše razmišljat k dejansko dojame par dejstev. ampak dvomim, že parkrat sm tko direkt izpostavu jedro tega "problema" k je neločljivo povezan z našo moralno osnovo in poskušu opisat naš trenutni odnos z lastno spolnostjo, vsaj tolk da bi se vsak sam začel spraševat res neodvisno od pogojenih in priučenih vzorcev, sej to ne pomeni da bote kr pedofili ratali eh...

zdej zarad mene če vam je res sila grete lahk še korak dlje in najdete vse mogoče in nemogoče razlage za to, lahk se sklicujete na negotovost zgodovinskih virov, lahk na nezanesljiva poročanja sodobnih antropologov, lahk pa tudi kr zanikate obstoj hindujcev, lahko oznanite vrojeno moralno nadmoč bele rase.

ker če hočete sami sebe farbat je ena najboljših novic na tem področju da se lahko - dokler hočete:-) - ker če je tko kt pravi oldi, da je pr nas 22.5% otrok spolno zlorabljenih, je dejansko od oka vsak peti al pa malo manj od vaših sodelavcev, prijateljev in ljudi ki jih srečate na cesti pedofil ki bi ga bilo treba zapreti:-) in vsak od vas je v tem primeru vsaj enga takšnega pedofila spoznal malo bolje, in verjetno ga potem ne bi tk zlahka dali streljat.

očitno so pedofili v javni upravi, politiki, sodstvu, med delavstvom, administracijo, med umetniki, vojaki...? 22.5% a se vam sanja kolk je to? že če vzamemo neko dejstvo da je pedofilov manj kot žrtev mislm da je to pr 22.5% še vedno kr ogromno. a vi res mislte da je pr pojavu take narave in takih obsežnosti v družbi v kateri je ta pojav celo zelo nezaželjen rešitev to da se ga zatre? mogoče je to bolj razširjeno pri družbenih slojih k jim tako al tko manjka vsega, ampak spet, to bi bil lahko eden izmed nas, in najmanj kar storite je to da se resnično vprašate če bi v enakih pogojih ne bi storili ali pa vas ne bi gnalo storiti enako, in največ kar lahko storite je da opazite da ste tudi vi človek in da je tudi pedofil človek-in le od tu gre lahko naprej k pravemu razumevanju.

sej se ne gre za to al je tem ljudstvom to dobr al slabo ratalo, verjetno in eno in drugo, če si dovolimo objektivnega razmišljanja. gre se za to da so to cela ljudstva k so sama sebi priznala pedofilstvo oz. ga mogoče niti nikoli niso ločila od preostale spolnosti.

in jah kar se zagovarjanja tiče, naj vam bo, z vsem srcem zagovarjam dejstvo, da je to sploh prvi korak k rešitvi kateregakoli problema v katerikoli družbi, ker resnično, zanikanje ni odgovor na nič, tudi ne pri tistih temah ki lahko človeku povzročijo največ bolečine.

Back to top
« Last Edit: 21.06.2007 at 19:16:19 by Moonhowl »  
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #32 - 21.06.2007 at 17:56:42
 
matr, še nikol nism ene in iste stvari napisal na tolk različnih načinov in zdej vem kako je mački k hodi okrog vrele kaše.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #33 - 22.06.2007 at 10:04:50
 
Moonhowl, zaskrbelo me je, ker praviš, da te nekateri žalimo v svojih postih. Jaz sama nisem razumela teh postov kot žaljenje, niti ni bil to moj motiv. Povedala sem samo, s čim se strinjam ali pa ne, oziroma izrazila svoja stališča. Mogoče bi morala bolj pojasniti nekatera svoja stališča, vendar se nisem hotela na dolgo razpisati o kulturah in seksualnosti, ker se s tem oddaljujemo od prvotnega vprašanja, zakaj se pri pedofiliji ščiti samo storilec.

Meni se zdi, da s proučevanjem drugih kultur ne moremo pojasnjevati in reševati problema pedofilije v naši družbi preprosto zato, ker je vsaka družba svet zase, s svojimi pravili, s svojo lastno zgodovino in dinamiko. Sicer pa smo v naši družbi oz. celotni zahodni kulturi šele v fazi razbijanja tabujev in pripravljanja terena za boljšo zaščito žrtev, zelo daleč pa še od razumevanja pojavljanja in razvoja pedofilstva, kaj šele njegovega reševanja.

Tisto, s čemer se strinjam, je trditev, da je pedofilija povezana z medčloveškimi odnosi nasploh in z odnosom do seksualnosti. Skozi odnos do seksualnosti se zrcalijo medčloveški odnosi. In različne kulture se ZELO, ZELO  razlikujejo v tem pogledu. Tu imaš širok repertoar, od kultur, ki resnično poznajo zelo sproščeno spolnost (v smislu, da je dostopna vsem enako) do kultur, ki so daleč bolj zavrte od naše krščanske in pohabljajo in omejujejo svoje člane na najbolj neverjetne načine.

Nekatere 'razvite' civilizacije so dejansko integrirale pedofilijo v svoj repertoar seksualnosti:ali kot del iniciacijskih obredov, ali kot del uporabe družbeno marginalnih bitij za zadovoljevanje svojih potreb. Tudi v nekaterih plemenskih družbah so znani podobni iniciacijskih obredi, pri čemer pa so lahko vključeni tudi najvišji predstavniki plemena. Razumevanje teh obredov je odvisno od osebnosti opazovalca - antropologa ali kogarkoli. Meni so recimo znana samo poročila o izraziti tesnobnosti in strahu tistih članov plemena, ki so morali biti podvrženi ponižujočemu javnemu seksualnemu odnosu. Seveda pa je kultur in navad ogromno, vse nam zagotovo niso niti znane ali niso dobro raziskane, zato je tukaj ogromno polje možnosti za špekulacije.

Kar se tiče porok v zgodnjem najstniškem obdobju: kulture, ki to prakticirajo, smatrajo človeka, ki postane spolno zrel, ne glede na starost, za odraslo osebo, ki se s poroko vključi v življenje odraslih. Enako velja za rituale, iniciacije najstnikov v spolno življenje. Določanje starosti, ki je primerna za vstopanje v seksualno življenje, včasih tudi s starejšo osebo,  nam zelo malo pomaga pri razlagi in reševanju problemov naše družbe, ki ima svojo lastno zgodovino in svoje lastne vrednote.  

To, kar si ti izpostavil s primerjavo kultur, je bolj vprašanje, kje postaviti meje in kaj je še sprejemljivo, kot pa vprašanje pedofilije nasplošno. Vse kulture, na primer poznajo tabu incesta in tako kot pri vseh drugih pravilih človeških skupnosti, poznajo seveda tudi institucionalizirano kršenje tega tabuja (Egipt, Peru, itd, itd). Vendar pa na splošno velja tabu incesta, ki med drugim tudi omejuje pedofilijo. V kulturah, ki so znane po neobremenjeni spolnosti in veliki toleranci, ni zaslediti poročil o tem, da bi odrasli uporabljali otroke za zadovoljevanje svojih seksualnih potreb. Nasprotno je zelo veliko takšnih pojavov zabeleženih v kulturah, kjer so pravice in moč ljudi zelo neenakomerno razporejeni, kjer je seksualnost na splošno zelo zatirana ali kjer so določene skupine izgubile svojo lastno identiteto in so potisnjene na družbeni rob.

To je samo moje mnenje. V glavnem se mi zdi težko na osnovi primerjav nekaj kultur razmišljati o tem, na kakšen način je pedofilija del seksualnosti človeka. O tem obstajajo različna mnenja, tako kot so različne definicije samega pedofilstva.

Na splošno pa, kolikor mi je znano, kulture, ki poznajo zelo pozitivne medčloveške odnose in kjer so otroci sprejeti, ljubljeni in upoštevani, ne poznajo uporabe otrok za zadovoljevanje svojih seksualnih potreb. Ne vem, če je kdo opravljal primerjalne raziskave na to temo, brez kakšnih senzacionalističnih namenov, bi bilo pa zelo koristno, če bi jih. Raziskovanje tega področja je zelo problematično, ker smo vsi obremenjeni s svojimi subjektivnimi pogledi na svet, poleg tega je seksualnost nekaj, kar je zelo težko dostopno za raziskovanje, če so vključeni otroci, še toliko bolj.

Ampak vse to je zelo daleč od naslova tega threada. Meni je vsekakor nesprejemljivo, da bi na osnovi nekaj iniciacijskih obredov v nekaj kulturah relativizirala problem zlorabljenih otrok v naši zahodni kulturi. Že na sam problem spolnih zlorab v otroštvu so začele na zahodu opozarjati skupine, ki so same imele izkušnje s tem. Če gledamo čisto zgodovinsko, ni šlo za to, da bi naša kultura začela demonizirati nasilje nad otroki (kakršnokoli, ne samo spolno) in učiti ljudi, kaj je prav in kaj ne. Proces je začel na dnu, pri civilni družbi, s tistimi, ki so si izborili svoj glas in začeli z izpovedjo svoje izkušnje razbijati tabuje. In če boš bral izpovedi, predvsem žensk, iz nezahodnih kultur, ki niso nikoli slišale za pravice otrok ali za razna civilna gibanja, ampak so uspele na takšen ali drugačen način pobegniti iz grozljivih razmer, boš vedno slišal iste zgodbe: bolečina, trpljenje, izkoriščanje, ujetost, zloraba. Jaz mislim, da je predvsem osebna izkušnja tista, ki šteje. Osebno občutenje je tisto, ki ti pove, kaj se v resnici dogaja. Ne distancirani pogled na različne običaje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #34 - 22.06.2007 at 10:20:02
 
Drugače se mi zdi pa zanimivo razmišljanje o spolnosti na splošno, v naši kulturi in sicer. Kaj je pozitivno in kaj ni. Vendar to že sodi v drug thread.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #35 - 22.06.2007 at 11:44:11
 
Moonhowl wrote on 19.06.2007 at 13:40:51:
in če dejansko ne dojamete tega kar hočem potlej bom počasi postal res žalosten;P

ne postat žalostn moonhowl
vsaj jest te popolnoma razumem

za mene je žrtev itaq vedno žrtev sistema ki je storilca vzgojil v storilca in žrtev v žrtev

vedno ali okolica ali žrtev to žrtev potrebuje
(zadnja beseda žrtev bi bla boljš žrtvovanje, pa je tko tud u redu, tud žrtev vsebuje pomen žrtvovanja, samo ne tolk natančno)
da žrtev sploh lahko nastane žrtev rabmo storilca
to se vse POTREBUJE
da se situacija odigra v kateri lahko ljudje zrastejo

kaj pa je bil jezus?
žrtev

kolk grda beseda
Smiley



men se zdi s to pedofolijo problem predvsem v tem, da ko se dodatno demonizira, da se dogaja, da ljudje ki delajo z otroci več ne upajo bit nežni do njih ... al pa jih prjet tm k je za prjet na telovadbi al pa take reči ...
še hujš se mi zdi pa tisto mikro ... tisto ... k v ljudeh naprogramira da je telesni stik slab ... grešen ... in zato pol otrokom nekako manjka te nežnosti, se je nimajo kje navadt ...
in ko bo reč nademonizirana do konca bo kaj?

pitalica ki zame obstaja je
je možno da je to program od sistema
da nademonizira use
da se ljudje ne upamo več nič
in ne govorim o pedofilji kle, da se je kdo ne bi več drznu, pač pa o tem da se ljudje ne bi bal, ko se z otrokoci ukvarjajo - ko opravljajo svoje delo npr ...

obstaja več aspektov tega usega


najblj se mi zdi problematična una številka
22 al kolk že ... to je velik procent ljudi

kako to?

zakaj to?
Back to top
« Last Edit: 22.06.2007 at 13:38:51 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #36 - 22.06.2007 at 15:07:29
 
gape wrote on 22.06.2007 at 11:44:11:
men se zdi s to pedofolijo problem predvsem v tem, da ko se dodatno demonizira, da se dogaja, da ljudje ki delajo z otroci več ne upajo bit nežni do njih ... al pa jih prjet tm k je za prjet na telovadbi al pa take reči ...
še hujš se mi zdi pa tisto mikro ... tisto ... k v ljudeh naprogramira da je telesni stik slab ... grešen ... in zato pol otrokom nekako manjka te nežnosti, se je nimajo kje navadt ...
in ko bo reč nademonizirana do konca bo kaj?



Jst recimo priznam, da imam do neke mere ta problem (pač posledica spolne zlorabe), vendar samo kar se tiče spolnih organov, ne pa telesnih stikov nasplošno.
Sem se pa pogovarjala z mnogimi svojimi prijatelji o tej temi, ravno zaradi svoje težave, pa so mi vsi po vrsti odgovorili, da o tem sploh ne razmišljajo in da jin je vse to več ali manj naravno...(morda se rahlo zatakne pri spolnosti, vendar se mi zdi, da zaradi spolnosti same in tabujev povezanih z njo, ne pa zaradi pedofilije))
Tako da mislim, da glede demonizacije tukaj malo pretiravaš...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #37 - 22.06.2007 at 15:10:19
 
"Meni se zdi, da s proucevanjem drugih kultur ne moremo pojasnjevati in reševati problema pedofilije v naši družbi preprosto zato, ker je vsaka družba svet zase, s svojimi pravili, s svojo lastno zgodovino in dinamiko."

ples tale je bla pa huda in se mi osebno zdi tko mimo, zato ker ravno tuje kulture nam nudijo ogledalo, pokažejo kako se lahko še clovek razvija, in ce v vsem tem ne najdeš kaj koristnega pri spoznavanju same sebe (sej pr tem se ne gre za to da mora bit ta kultura naprednejša od tvoje, a veš, ali pa da lahko tam najdeš eno rešitev tko da sprejmeš njihove nacine), pa ne sam glede pedofilije...ma ne vem no:-) ce bi blo to irl bi te zdej pogledu lajk "are u for ril?":;P

ravno prvobitnost cloveka je tisto kar nas zanima pri tako temeljnih vprašanjih in sposobnost osebne neodvisnost od priucene morale. to ne pomeni da smo naenkrat nagi in brez morale, pac pa da jo najdemo drugje, SAMI. v vsakem primeru pa je ENACENJE SAMEGA SEBE S SVOJO KULTURO IN RAZLIKOVANJE MED LJUDMI NA PODLAGI TEGA, KAKO JE NA RAZVOJ RAZLICNIH LJUDSTEV VPLIVALO NJIHOVO OKOLJE KORAK NAZAJ PRI RAZUMEVANJU SEBE IN NJIH. to je osnova za vse razlike in sovraštva k smo jim prica - nesposobnost se z nekom drugim poistovetit na OSEBNI, CLOVEŠKI RAVNI. je pa res da cloveka tema kt je tale nekak podzavestno motivira da išce razlike raje kt pa sticne tocke al pa oboje.

s svojo zgoraj navedeno trditvijo dejansko cloveka predstaviš kot nekaj kar je v razlicnih kulturah nekaj popolnoma razlicnega. Nismo vec ljudje vsi skupaj, pac pa Zahodnjaki, Domorodci, Muslici, hindujci...razlicni tipi ljudi.
to ne pelje nikamor oz. to nas je pripeljalo kjer smo sedaj in to civka že vsak drugi prophet katerih bukve ogromno ljudi z veseljem požira, k pride do razumevanja tega civkanja pa je isto kt da bi to bukvo bral talni lenivec oz. pr dolocenih temah ideali kr naenkrat zgubijo ves svoj zagon.

clovek je vedno isti v svojem bistvu in ko se nekdo ukvarja s problemom k je tko globok in v svoji prvobitnosti tko enak pri nas vseh in lasten nam vsem je prva stvar da sebi in temu drugemu prizna to osnovno cloveško prvobitnost kt nekaj kar je vsem nam skupno.

in NE to ne SODI v drugi thread, razen ce res se nocete pogovarjat sam na eni plehki ravni o tem koga se šciti! v tem primeru morate cez moje forumsko truplo:-) al pa naredte drugo temo, konsider zis one hajdžekt, now shoo:-)


"Meni so recimo znana samo porocila o izraziti tesnobnosti in strahu tistih clanov plemena, ki so morali biti podvrženi ponižujocemu javnemu seksualnemu odnosu."

mislm da že to da so "morali biti podvrženi ponižujocemu javnemu s. odnosu" pove nekaj o teh plemenih k so se tebi vtisnila v spomin in o njihovem SPLOŠNEM odnosu. jaz sm tudi že vidu dokumentarce k so strgana plemena k ponižujejo ženske in sploh vse, pa to ni kr za enacit z vsemi plemeni po mojem? a hindujci tut izpostavljajo svoje novoporocene ponižujocim javnim odnosom? pa muslici? pa aborigini? (ja tut oni majo to navado lol nisn niti vedo, me zanima kje bojo zdaj kotiral pr zagretih iskalcih duhovnega k jih držijo tk visoko v cislih)


seštevanje plusov in minusov ne pripelje nikamor in ce pustimo pedofilijo ob strani je tuki apel na vse k to berejo da se tega zlo modernega zbiranja podatkov in posiljevanja lastne intuicije in modrosti s pretirano analizo poskušajo vzdržat ko je pod vprašajem razumevanje drugih posameznikov oz. celih kultur. jaz verjamem da ce se oba potrudiva bova tko jaz kot ti najdla primere ki napeljujejo vodo na njegov mlin, in v obe primerih verjetno tudi dobro argumentirane. Ce  primerjaš primerjaj na enem nivoju lastnega empaticnega razumevanja, ce lahko, v tem primeru jaz sicer ne morem, verjetno tudi ti ne, lahko si pa dopustim da nisem vnaprej ne negativen ne pozitiven s tem da za trenutek pozabim da sm zahodnjak in s cist enga nevtralnega stališca skušam pogledat zadevo. ampak mislm da je problem v tem k folk niti ni vec sposoben locit med tistim kar je skozi tisoce let razvijal kot del svoje moralne narave in med tistim prvinskim, nagim, prvobitnim, delom svoje narave (ne, logika da je to zgolj živalska nasilna razuzdana narava ne drži, to je tista osnovna clovecnost ki je pr prvobitnih kulturah še prisotna)

zato se mi pa tut zdi tolk zabavno bentenje cez rkc pa kakršenkoli že razlog lol:-) Najprej se naucte VSE odvrec, ker NISTE še niti za NAMEN razumevanja na eni cist mentalni ravni. pa ne v smislu skoka v motno vodo, pac pa zato da bote dejansko mel en pogled nase ZVIŠKA:-) tko si je tut pol lažje predstavljat nam ZELO DRUGACNE KULTURE:-) IN CE VAS bo potlej ŠE MIKALO zavzemat dogmaticna stališca brez da bi sami pr seb jih poglobljeno razumeli bom z veseljem pritegnil z vami in bomo mel en lep merry-go-round:-)

mislm da ce obstajajo objektivna porocila o takšnih družba kjer jim to dejansko tece na drugacen nacin so takšna porocila 1. težko predstavljena zahodni javnosti...katera TV hiša bi odobrila dokumentarc ki preucuje "pedofilsko kulturo" na neodvisen nacin, ali jo celo prikaže kot nekaj kar je v tej plemenski skupnosti ne-zlo? sej bi se zaklali:-) in ker antropolog zahodnega sveta bi bil v takšni kulturi sposoben vidt kaj druzga kt pa vidi v naši? po mojem redkokateri.

ce se že gremo podatkanje je tle miljon stvari za vzet v obzir ce hocmo bit objektivni, a ne?

sm pa, kar mi je tut dalo misel na zgornji odstavk, ob svojem iskanju naletel na nekaj porocil/izpovedi izobraženih "domorodcev" v kerih se jezijo nad tistimi zahodnjaki k se oznacujejo za poznavalce teh kultur. dejstvo je da noben zahodnjak ne more niti od blizu razumet domorodcev, ampak jaz se izrazito odklonilnega al pa pozitivnega mnenja o tem kako bi pedofilija pr njih delovala ravno zarad tega vzdržujem, pr teb se mi pa zdi da jim niti ne priznavaš dejstva, da so lahk že v sami biti zelo drugacni kot ti/mi in vse skupaj potem tut rata drugacno. skoz tri štiri poste zato opozarjam na zahodnjaško moralo in etiko kot nekaj, ce se clovk ne more v svojem razmišljanju dvignt nad to, mu to onemogoci kakršnokoli razumevanje takšnih kultur (in samega sebe, ljudje božji:-) oz. že v osnovi zatre neodvisen pristop.


"To je samo moje mnenje. V glavnem se mi zdi težko na osnovi primerjav nekaj kultur razmišljati o tem, na kakšen nacin je pedofilija del seksualnosti cloveka. "

spet, meni se ne ker mi tuje kulture povedo da obstajajo cisto drugacni pogledi na doloceno stvar, tako lahko o stvari v naši družbi razmišljam tudi iz teh zornih kotov,  ki mi sicer ne bi bili znani. tam je en clovk k razmišlja popolnoma drugace kot jaz, in tm je ena cela družba k razmišlja drugace kot naša...osnovo za spolnost ma isto (pac nam vsem lastno cloveško telo), osnova za moralo je druga (psihicna spremenljivka pogojena kulturno, versko...etc.) prvo + drugo = rezultat. lastne spolnosti ne moremo v njeni biti sprement, naša je ista kt njihova k so se odlocli da bojo pedofili, lahko pa jo kanaliziramo skoz moralne okvire drugace kt jo oni.

in NAJMANJ kar lahk storiš s preucevanjem pedofilije v tujih kulturah je to da maš na voljo eno družbo v kateri dosti lažje tko zbiraš podatke kt to da preuciš ljudi k tam živijo, s tem mogoce dobiš tut vpogled al pa vsaj par vzporednic z razmišljanji zahodnega pedofila, kar nenazadnje pomaga pri rešitvi problema pri nas.

jaz res ne vem kako si ti predstavljaš da se dosega razumevanje:-) strinjam se s tvojim previdnim in kriticnim nastopom, ampak mislm da si za to (mislm da v tem primeru predvsem zarad obcutljivosti in po mojem kr osebnega odnosa do teme (katerega podlaga je naša kultura)) trejdala marsikaj kar bi blo bolš ce bi obdržala:-)

ti lahk locuješ družbe ampak ne osnovne, prvobitne cloveške narave iz katere smo se izoblikovali v razlicne družbe, en hindujc/aboridžin je isti clovk k ti, in ce ti v tem kako se je nekje njegova narava/morala razvijala na drugacen nacin ne vidiš nc zanimivega oz. nic takšnega na podlagi cesa bi izprašala sama sebe potlej ne vem kaj je zate clovek in kako nase gledašSmiley


sej ples, fora ni v tem da je sprejetje al pa dekriminalizacija pedofilije rešitev za našo družbo, niti ni fora v tem da se navdušujemo na spet drugacnim radikalizmom (ceprav se mi naš 100% odklonilen odnos šolski primer skrajnega moralnega fundamentalizma) na tem podrocju.

fora je v tem da si clovk potem lažje predstavlja pedofila ce ne drugega, lažje se ga de-de-de-he-he-(ge?)-monizira, lažje se takšne ljudi v njemu lastni družbi razume. lažje se mu prizna njegovo clovecnost, ce hoceš, lažje se skupaj z njim poišce rešitve.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #38 - 22.06.2007 at 15:39:59
 
"Na splošno pa, kolikor mi je znano, kulture, ki poznajo zelo pozitivne medčloveške odnose in kjer so otroci sprejeti, ljubljeni in upoštevani, ne poznajo uporabe otrok za zadovoljevanje svojih seksualnih potreb."

moje celotno nakladanje o domorodcih se vrti okrog tega stavka in to je tut vprašanje ki vam ga hočem vsem skupi zastavt:

a ste vi prepričani da vsa ljudstva, vsi ljudje na tem svetu, k pedofiliji pristopajo na takšen način? za sebično zadovoljevanje lastnih potreb? (PO KERI LOGIKI BI BLA TO EDINA FUNKCIJA TAKŠNEGA ODNOSA?????????????)

a ste vi prepričani da so VSI TAKŠNI KOT MI k pride do medčloveških odnosov?

a je užitek EDINA stvar k bi jo takšni domorodci iskali, al bi blo to mogoče vključeno v njihovo plemensko življenje?

a ste vi prepričani, da če takšno ljudstvo obstaja, in da če bi ga vi sami obiskali, bi ga bili sploh sposobni razumeti, ali bi popolnoma nezavedno vse skupaj spet sodili po LASTNI naravi in bi NJIHOVIM ODNOSOM prpipisali LASTNOSTI NAŠIH?

a ste vi tolk arogantni, pa bote lastnosti lastne kulture in nenormalnega, neharmoničnega načina življenja kr nekak avtomatsko vsilili tudi ljudstvom ki so v svoji človečnosti dejansko še ljudje?

ja, dejansko smo vsi ljudje nezavedno večinoma prav tolk arogantni in domišljavi.


pa recimo tle od fantov k ponavad jih bolj zgodaj začne metat če na osebni ravni pomislm lol...

k sm bil star 13, 14 let in me sm pogruntu da je lulček še za druge stvari kot pa za lulanje ZADNJA STVAR k bi jo hotu bi bla ta da bi me ena mal zrelejša (ni nujno da je stara duh) ženska popeljala v svet čutnih užitkov in ženskega telesa. če bi bla ta oseba odgovorna in nekdo ki mu lahko zaupam, in jo po nekem nepredstavljivem izprijenem obrazcu ne bi gnala zgolj želja po lastni potešitvi (potem verjetno itaq niti ne bi bla več "človek" glede na razmišljanje večine ljudi tle, a kdo vidi kako je takšno razmišljanje samo izprijeno?), pač pa mogoče tudi lahko nudi razumevanje obdobja ki ga preživljam in učenje ne sam da ti pride jezus pač pa tud nežnosti, razumevanja ženske.--


to bi blo nekaj groznega, a ne?


boljš je blo da sm drkal na filme in slike par let in boljš je da potlej najstniki in tut že mal starejši ljudje v razmerjih iščejo predvsem spolno potešitev kot pa kaj drugega, ker jim manjka predvsem ravnotežja na tem področju? boljš je da potlej taki najstniki in ljudje hodijo v vse mogoče skrajnosti in že prav neverjetne spolne prakse? boljše je da vse te nore energije potem silijo vn kt zloraba drog in dejansko prsilijo ljudi v skrajnosti kot je nasilna zloraba otrok in posilstva?


heh...mislm da še slepec vidi da je problem v tem kakšni smo postali ne pa v določenih vrstah odnosov ki jih lahk izoblikujemo.

in tle je razlika med nami in temi domorodci. nekatera taka ljudstva si medsebojno še vedno tolk zaupajo da je joj, še hierarhije skor ne poznajo, na kratko; imajo se radi na eni čist drugi ravni k mogoče omogoča tut odnose k jih mi omenjamo dvignit na neko drugo raven kot pa zgolj za zadovoljevanje užitka.

Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #39 - 24.06.2007 at 13:10:41
 
Moonhowl wrote on 22.06.2007 at 15:39:59:
in tle je razlika med nami in temi domorodci. nekatera taka ljudstva si medsebojno še vedno tolk zaupajo da je joj, še hierarhije skor ne poznajo, na kratko; imajo se radi na eni čist drugi ravni k mogoče omogoča tut odnose k jih mi omenjamo dvignit na neko drugo raven kot pa zgolj za zadovoljevanje užitka.



Ok, Moonhowl...razumem tale odstavek...
Samo ne razumem nekako, kako to prenest v našo družbo...Na kaj namiguješ? Na to, da bi se moral tut mi začet obnašat in živet tako kot te kulture, ki imajo takšne odnose?
Tudi če sprejmem takšno miselnost, ki jo navajaš v tem odstavku, ne vem, kako naj si z njo pomagam tukaj, pri nas, sedaj, pri tistih pedofilih (ki jih je po moje pri nas v večini, če že ne kar vsi), ki zlorabljajo otroke zaradi svojega lastnega užitka...
Ni mi jasno tudi to, ko praviš, da je razumevanje pedofilov, pot k rešitvi. Lahko to malo bolj pojasniš? Če si to že kje naredu, me prosim usmeri na točno tisti del tvojega pisanja, ker jaz tega še nisem zasledila, kljub temu, da si to že večkrat omenu.
In kako konkretno bi ti rešu problem pedofilije pri nas, v naši kulturi? Konkretno me zanima.

Hvala.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #40 - 25.06.2007 at 11:49:09
 
picola wrote on 22.06.2007 at 15:07:29:
Tako da mislim, da glede demonizacije tukaj malo pretiravaš...

možno
očitno pa premal sveta poznaš
al pa ga poznaš blj z ene strani


poznam učitelja telovadbe, iz anglije, ki ga (bolani) starši (preko (bolanih) otrok) ne samo enkrat obtožili tega
in zato je zdej mnogo mnogo pazljiv ...
v bistvu
deklic mislim da sploh več noče vzet na telovadbo, niti za nadomeščanje ali podobno

ko sm v osnovno šolo hodu se spomnem enga učitelja telovadbe ki je tud bil precej blizu z deklicami
mislm da so ga tud obtoževal ...
pa edin kar je blo ... ni bil tolk zelo zakrknjen človk ...

ipd ...



kot vedno pa si spregledala bistveno
od kje to
zakaj to

tolk žrtev?

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #41 - 25.06.2007 at 12:10:22
 
gape wrote on 25.06.2007 at 11:49:09:
picola wrote on 22.06.2007 at 15:07:29:
Tako da mislim, da glede demonizacije tukaj malo pretiravaš...

možno
očitno pa premal sveta poznaš
al pa ga poznaš blj z ene strani


poznam učitelja telovadbe, iz anglije, ki ga (bolani) starši (preko (bolanih) otrok) ne samo enkrat obtožili tega
in zato je zdej mnogo mnogo pazljiv ...
v bistvu
deklic mislim da sploh več noče vzet na telovadbo, niti za nadomeščanje ali podobno

ko sm v osnovno šolo hodu se spomnem enga učitelja telovadbe ki je tud bil precej blizu z deklicami
mislm da so ga tud obtoževal ...
pa edin kar je blo ... ni bil tolk zelo zakrknjen človk ...

ipd ...



kot vedno pa si spregledala bistveno
od kje to
zakaj to

tolk žrtev?



Torej, če te prav razumem, se učitelj telovadbe boji stikov z deklicami, ker so ga (že večkrat!!!!) obtožili spolne zlorabe??? Najprej, sploh ne vem, kaj ta človek še dela tam, kot učitelj?! kot drugo pa, če hoče obdržat svojo službo (in seveda oprat svoje ime in bla bla bla), potem pač se je moral lotit neke taktike...
Govoriva o demonizaciji pedofilije pri domnevnih storilcih ali pri ljudeh nasplošno sedaj? Ker ti si izpostavil samo dva takšna, ki sta bila osumljena spolne zlorabe...Ja, pri njih pa rada verjamem, da pride do (navidezne) previdnosti (še posebej, če postopek ni stekel tako kot mora).

Gape..., še nekaj me zanima: Glede na tvoje pisanje sodeč, predvidevam, da si prepričan, da so ti ljudje, ki jih opisuješ zgoraj, nedolžni? Zakaj? Zato, ker so tako rekli?
Mi lahko poveš, kateri storilec ne bo zase reku, da tega ni storil? Prosim te lepo!
Poznam ogrooooomnooooooooooooo žrtev spolnih zlorab in glej no glej...nikjer ne poznam enega primera, kjer bi njihov storilec pa priznal svoj zločin (večina jih je celo začela veliko kampanijo proti žrtvi-jo očrnit pred javnostjo,širšo ali ožjo pa to)...Tako da to, o čemer ti pišeš, je zame brezveze in blefiranje (in posledica nepoznavanja problematike v praksi-kar privede do mnogih predsodkov in mitov).

Več o tem mojem razmišljanju si lahko prebereš tukaj, če te zanima. In ja, priznam, še vedno me takšno razmišljanje vrže iz tira...(in si tudi ne bom domišljala, da me pa jutri ne bo, celo v tem trenutku si drznem reči, da me to celo motivira pri pisanju in ozaveščanju ljudi o tej tako zelo razširjeni problematiki-verjeti storilcu in ne žrtvi- in zato ta svoja čustva doživljam na trenutke celo pozitivno):

http://www.iskreni.net/forum/viewtopic.php?t=2498


Kar se pa tiče tega, da sem kot vedno spregledala bistveno, te pa ne razumem in bi te prosila za širšo razlago.
Hvala.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #42 - 25.06.2007 at 12:19:09
 
picola wrote on 25.06.2007 at 12:10:22:
gape wrote on 25.06.2007 at 11:49:09:
picola wrote on 22.06.2007 at 15:07:29:
Tako da mislim, da glede demonizacije tukaj malo pretiravaš...

možno
očitno pa premal sveta poznaš
al pa ga poznaš blj z ene strani


poznam učitelja telovadbe, iz anglije, ki ga (bolani) starši (preko (bolanih) otrok) ne samo enkrat obtožili tega
in zato je zdej mnogo mnogo pazljiv ...
v bistvu
deklic mislim da sploh več noče vzet na telovadbo, niti za nadomeščanje ali podobno

ko sm v osnovno šolo hodu se spomnem enga učitelja telovadbe ki je tud bil precej blizu z deklicami
mislm da so ga tud obtoževal ...
pa edin kar je blo ... ni bil tolk zelo zakrknjen človk ...

ipd ...



kot vedno pa si spregledala bistveno
od kje to
zakaj to

tolk žrtev?



Torej, če te prav razumem, se učitelj telovadbe boji stikov z deklicami, ker so ga (že večkrat!!!!) obtožili spolne zlorabe??? Najprej, sploh ne vem, kaj ta človek še dela tam, kot učitelj?! kot drugo pa, če hoče obdržat svojo službo (in seveda oprat svoje ime in bla bla bla), potem pač se je moral lotit neke taktike...
Govoriva o demonizaciji pedofilije pri domnevnih storilcih ali pri ljudeh nasplošno sedaj? Ker ti si izpostavil samo dva takšna, ki sta bila osumljena spolne zlorabe...Ja, pri njih pa rada verjamem, da pride do (navidezne) previdnosti (še posebej, če postopek ni stekel tako kot mora).

Gape..., še nekaj me zanima: Glede na tvoje pisanje sodeč, predvidevam, da si prepričan, da so ti ljudje, ki jih opisuješ zgoraj, nedolžni? Zakaj? Zato, ker so tako rekli?
Mi lahko poveš, kateri storilec ne bo zase reku, da tega ni storil? Prosim te lepo!
Poznam ogrooooomnooooooooooooo žrtev spolnih zlorab in glej no glej...nikjer ne poznam enega primera, kjer bi njihov storilec pa priznal svoj zločin (večina jih je celo začela veliko kampanijo proti žrtvi-jo očrnit pred javnostjo,širšo ali ožjo pa to)...Tako da to, o čemer ti pišeš, je zame brezveze in blefiranje (in posledica nepoznavanja problematike v praksi-kar privede do mnogih predsodkov in mitov).

Več o tem mojem razmišljanju si lahko prebereš tukaj, če te zanima. In ja, priznam, še vedno me takšno razmišljanje vrže iz tira...(in si tudi ne bom domišljala, da me pa jutri ne bo, celo v tem trenutku si drznem reči, da me to celo motivira pri pisanju in ozaveščanju ljudi o tej tako zelo razširjeni problematiki-verjeti storilcu in ne žrtvi- in zato ta svoja čustva doživljam na trenutke celo pozitivno):

http://www.iskreni.net/forum/viewtopic.php?t=2498


Kar se pa tiče tega, da sem kot vedno spregledala bistveno, te pa ne razumem in bi te prosila za širšo razlago.
Hvala.

razumeš itaq narobe (večkrat piše samo zaradi tega ker se mi zdi da je blo več kot 1x ... res ne bi razlagu dalje)
zakaj sm prepričan?
ker jih poznam
res ne bom debatiru o tem s tabo a zadoost dobr poznam ene ljudi all ne
res ne

gre se za demonizacijo telesnih stikov
mi je žal da tega ne razumeš
ni fora v domnevnih strilcih al pa ljudeh na splošno

širša razlaga je nemogoča
odgovort je treba na

od kje to
zakaj to

tolk žrtev?
(neki preko 20% se mi zdi da ste pisal)

moj odgovor poznaš
se ne bi ponavlju
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #43 - 25.06.2007 at 12:50:39
 
gape wrote on 25.06.2007 at 12:19:09:
razumeš itaq narobe (večkrat piše samo zaradi tega ker se mi zdi da je blo več kot 1x ... res ne bi razlagu dalje)
zakaj sm prepričan?
ker jih poznam
res ne bom debatiru o tem s tabo a zadoost dobr poznam ene ljudi all ne
res ne



Gape...še enkrat (ma ne enkrat, tisočkrat) si preberi tvoj 'argument', zakaj verjameš tem ljudem...
Naj ti povem samo to, da mojemu dedku mnogi verjamejo tudi samo zato, ker ga poznajo, zelo dobro poznajo. On pa res ne bi naredil kaj takšnega! Tako prijetnen človek in prijazen. Pa nasmejan in za štose...Prekleta baba ga gre obtožit za takšne nečednosti in mu kvarit dobro ime! Kako more!

Res je...imaš prav...Nima se smisla pogovarjat o tej temi na takšen način....


Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #44 - 25.06.2007 at 12:51:38
 
picola wrote on 24.06.2007 at 13:10:41:
Samo ne razumem nekako, kako to prenest v našo družbo...

Moonhowl wrote on 22.06.2007 at 15:39:59:
k sm bil star 13, 14 let in me sm pogruntu da je lulček še za druge stvari kot pa za lulanje ZADNJA STVAR k bi jo hotu bi bla ta da bi me ena mal zrelejša (ni nujno da je stara duh) ženska popeljala v svet čutnih užitkov in ženskega telesa. če bi bla ta oseba odgovorna in nekdo ki mu lahko zaupam, in jo po nekem nepredstavljivem izprijenem obrazcu ne bi gnala zgolj želja po lastni potešitvi (potem verjetno itaq niti ne bi bla več "človek" glede na razmišljanje večine ljudi tle, a kdo vidi kako je takšno razmišljanje samo izprijeno?), pač pa mogoče tudi lahko nudi razumevanje obdobja ki ga preživljam in učenje ne sam da ti pride jezus pač pa tud nežnosti, razumevanja ženske.--

to bi blo nekaj groznega, a ne?  

...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 ... 9