Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9
(Read 28286 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #45 - 25.06.2007 at 12:56:49
 
gape wrote on 25.06.2007 at 12:19:09:
gre se za demonizacijo telesnih stikov
mi je žal da tega ne razumeš
ni fora v domnevnih strilcih al pa ljudeh na splošno

širša razlaga je nemogoča
odgovort je treba na

od kje to
zakaj to

tolk žrtev?
(neki preko 20% se mi zdi da ste pisal)

moj odgovor poznaš
se ne bi ponavlju


Ne, ne poznam ga! Mi lahko prosim daš link (ponavadi to nardiš, kadar se ti ne da razlagat še enkrat isto stvar)


Zakaj širša razlaga ni mogoča? Prosila sem te samo, da mi razložiš, zakaj sem kot vedno spregledala bistveno in kaj to bistveno sploh zate je.

In zanima me, zakaj je po tvoje pomembno to, da se moramo na vsak način vprašat, zakaj od kje toliko žrtev? Jaz odgovora ne poznam, predvidevam pa, da ga poznaš ti. In me zanima, zakaj po tvojem mnenju je toliko žrtvev, zakaj sploh so in zakaj ima to tolikšno težo v najinem pogovoru oziroma tej temi?

V bistvu povej, če se bova pogovarjala argumentirano al pa sam tkole po ovinkih...Ker potem itak nima ta debata nobenega smisla.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #46 - 25.06.2007 at 12:59:04
 
gape wrote on 25.06.2007 at 12:51:38:
picola wrote on 24.06.2007 at 13:10:41:
Samo ne razumem nekako, kako to prenest v našo družbo...

Moonhowl wrote on 22.06.2007 at 15:39:59:
k sm bil star 13, 14 let in me sm pogruntu da je lulček še za druge stvari kot pa za lulanje ZADNJA STVAR k bi jo hotu bi bla ta da bi me ena mal zrelejša (ni nujno da je stara duh) ženska popeljala v svet čutnih užitkov in ženskega telesa. če bi bla ta oseba odgovorna in nekdo ki mu lahko zaupam, in jo po nekem nepredstavljivem izprijenem obrazcu ne bi gnala zgolj želja po lastni potešitvi (potem verjetno itaq niti ne bi bla več "človek" glede na razmišljanje večine ljudi tle, a kdo vidi kako je takšno razmišljanje samo izprijeno?), pač pa mogoče tudi lahko nudi razumevanje obdobja ki ga preživljam in učenje ne sam da ti pride jezus pač pa tud nežnosti, razumevanja ženske.--

to bi blo nekaj groznega, a ne?  

www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/nimampojma.gif


Ja, v bitvu tole, o čemer piše Moonhowl, služi mnogim pedofilom za izgovor... (pa sej sem ga/jo hotu samo naučit stvari...Ste pa res zaplankani s temi svojimi spolnimi tabuji! Jaz, ki imam tako rad otroke, da bi mu hotel kaj žalega! Nezaslišano...)

Nekaj podobnega kot tole iz demokratične Nizozemske:
http://www.martijn.org/


Najbrž se tudi najini razmišljanji razhajata o tem, kdaj so ljudje sposobni zrele spolnosti...(to je zihr pri 13 letih-če razmišljaš o spolnosti samo kot o fizičnem dogodku)

P.S.:V bistvu bi bila zelo vesela tudi mnenja še koga drugega...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #47 - 25.06.2007 at 13:05:49
 
picola wrote on 25.06.2007 at 12:50:39:
gape wrote on 25.06.2007 at 12:19:09:
razumeš itaq narobe (večkrat piše samo zaradi tega ker se mi zdi da je blo več kot 1x ... res ne bi razlagu dalje)
zakaj sm prepričan?
ker jih poznam
res ne bom debatiru o tem s tabo a zadoost dobr poznam ene ljudi all ne
res ne



Gape...še enkrat (ma ne enkrat, tisočkrat) si preberi tvoj 'argument', zakaj verjameš tem ljudem...
Naj ti povem samo to, da mojemu dedku mnogi verjamejo tudi samo zato, ker ga poznajo, zelo dobro poznajo. On pa res ne bi naredil kaj takšnega! Tako prijetnen človek in prijazen. Pa nasmejan in za štose...Prekleta baba ga gre obtožit za takšne nečednosti in mu kvarit dobro ime! Kako more!

Res je...imaš prav...Nima se smisla pogovarjat o tej temi na takšen način....

sej veš kako je
da si jest preberem tisočkrat kar sm pisu nekak ne šteje
šteje izkušnja ki lahko da je zmotna zarad takih čutil

men se zdi čist ok da se vi k se vam je to zgodil s tem ukvarjate s te strani k se
nas je pa kr neki ki se nam to ni zgodil
al pa se ne spomnemo
al pa nam ni blo tolk grozn
al pa kej
in mi mamo pač lahko popolnoma drugačen odnos do tega
in ga mamo

zdej da se ti taka reč pripeti nasilno, jasno, mora obstajat razlog
tm k si ga iskala na začetku tm tud je
od tega spoznanja se ti sicer lahko 'kr zmeša' - to pa je tud to ...

vprašanje je blj, komu se meša, tebi ali tvojemu egu?

če me že dražš ...

kot ponavadi, je razlog v tem da si bla nasilna (precej) v enem prejšnjih življenj

tko da kolkr kol rit obrneš, jo maš zadi
... zakaj?
vedno ostane zakaj

zakaj takrat to, če prepdostavim to in to ...

treba je razumet eno stvar, to kar vem, to kar verjamem sestavlja moj svet, lahko da ga kej kdaj podre ...
zaenkrat pač ... je tko kot je
vse ima svoj vzrok in ta svojo posledico

posledice skoz opazujemo in jih hočmo pobrisat
do resničnih vzrokov redko pridemo: zakaj se je neki odvilo natanko tako kot se je ...
in še posebi in predvsem
zakaj glih men
iz tega
na kakšen način sm jest podobn tem k majo tako isto/podobno izkušnjo
v čem

teh vprašanj ti jest ne morem odgovort
ker te izkušnje nimam


in zdej ti dam še cukrček
...
ne
ne dam ti ga
prid si ga iskat ... je preveč ... osebn ... od nekoga ki mi je preveč drag, da bo ga kle izpostavu na tolk občutljivi temi
ampak teb ga dam, morš pa si pridet ga iskat
kje ga dobiš veš
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #48 - 25.06.2007 at 13:20:55
 
picola wrote on 25.06.2007 at 12:56:49:
Ne, ne poznam ga! Mi lahko prosim daš link (ponavadi to nardiš, kadar se ti ne da razlagat še enkrat isto stvar)

recimo tale
gape wrote on 22.06.2007 at 11:44:11:
vedno ali okolica ali žrtev to žrtev potrebuje

bo ok?
vem
ostane zakaj
nimam izkušnje zato ti težko razlagam
sm pa napisu glih kar, ker si to počela ...
ko si zazihr odgovoriš na to vprašanje - imho - boš razsvetljena
zakaj je zate pomembno

Quote:
In zanima me, zakaj je po tvoje pomembno to, da se moramo na vsak način vprašat, zakaj od kje toliko žrtev?

ker imaš izkušnjo, da jih tolk je
res ne razumeš?

izkušnje ki smo si jih pripravili so tuki samo zato, da najdemo pot v razsvetljenje
skozi
sprejemanje najslabšega v sebi npr
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=general;action=display;num=991906...

al pa samo sprejemanje (drugih - drugačnih)
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1140550166/0#12
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #49 - 25.06.2007 at 13:28:51
 
gape wrote on 25.06.2007 at 13:05:49:
men se zdi čist ok da se vi k se vam je to zgodil s tem ukvarjate s te strani k se
nas je pa kr neki ki se nam to ni zgodil
al pa se ne spomnemo
al pa nam ni blo tolk grozn
al pa kej
in mi mamo pač lahko popolnoma drugačen odnos do tega
in ga mamo

zdej da se ti taka reč pripeti nasilno, jasno, mora obstajat razlog
tm k si ga iskala na začetku tm tud je
od tega spoznanja se ti sicer lahko 'kr zmeša' - to pa je tud to ...

vprašanje je blj, komu se meša, tebi ali tvojemu egu?

če me že dražš ...

kot ponavadi, je razlog v tem da si bla nasilna (precej) v enem prejšnjih življenj

tko da kolkr kol rit obrneš, jo maš zadi
... zakaj?
vedno ostane zakaj

zakaj takrat to, če prepdostavim to in to ...

treba je razumet eno stvar, to kar vem, to kar verjamem sestavlja moj svet, lahko da ga kej kdaj podre ...
zaenkrat pač ... je tko kot je
vse ima svoj vzrok in ta svojo posledico

posledice skoz opazujemo in jih hočmo pobrisat
do resničnih vzrokov redko pridemo: zakaj se je neki odvilo natanko tako kot se je ...
in še posebi in predvsem
zakaj glih men
iz tega
na kakšen način sm jest podobn tem k majo tako isto/podobno izkušnjo
v čem

teh vprašanj ti jest ne morem odgovort
ker te izkušnje nimam


in zdej ti dam še cukrček
...
ne
ne dam ti ga
prid si ga iskat ... je preveč ... osebn ... od nekoga ki mi je preveč drag, da bo ga kle izpostavu na tolk občutljivi temi
ampak teb ga dam, morš pa si pridet ga iskat
kje ga dobiš veš


Kar se tiče tega, da se nekateri ne spomnijo, da nekaterim ni blo tolk hudo pa to...
Meni tut ni blo hudo, dokler nisem te svoje travme spravla na površje...Itak sem vse potlačla dol in moje prvo vprašanje, ko sem prišla k terapevtki je blo: A sem lahko jezna na dedka? S tem se je začelo moje zdravljenje (da sem si dovolila bit jezna). Dokler sem si govorila, da pedofili so tut samo ljudje, pa da dedek ni kriv, da je takšen pa bla bla bla, mi je blo samo huje in huje-posledice so čedalje bolj sekale ven-predvsem jeza)...
To, da se nekateri ne spomnijo, ne briše posledic...
Ja, v bistvu vam, ki se to ni zgodilo (ostalih, ki jih naštevaš, tuki not ne štejem), imate pač drugačen odnos do tega. To razumem, da ne morete bit tolk čustveno vezani na to temo. Nekako pa ne morem razumet, da se postavljate na stran storilcev...( S tem, ko jih jasno ne obsodite)
Me pa res zanima, kako bi reagiral, če bi tvoj otrok prišel do tebe pa bi ti reku, da ga je nekdo (kdorkoli pač že) spolno zlorabil. Resno me zanima kako o tem razmišljaš.

Kar se pa tiče slabe karme pa to...Mi je pa tko beden argument, predvsem pa popolnoma NEOPRIJEMLJIV, zato o njem ne bom izgubljala besed, ker itak si ti 100% v to in nima smisla, da se tuki bockava...

V bistvu bom kar rekla tako...:nekako se mi ne da o tem več debatirat s tabo, ker itak boš še po stotih dobrih argumentih ostal tam kjer si (ker sem tudi jaz pred časom ostajala pri svojem, dokler nisem bolj prišla v stik sama s sabo), zato vem, da najino debatiranje o tej temi ne bo obrodilo nekih sadov...

kar se pa cukrčka tiče pa to...nimam pojma o čem govoriš, ampak če bo dost očiten, ga bom že našla.

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #50 - 25.06.2007 at 14:25:46
 
s hipotetičnimi jebinami
(kaj bi blo, če bi blo
for argument sake ipd)
se mi ne ukvarja
(tko da forget vprašanja like
kako bi reagiral, če bi tvoj otrok prišel do tebe pa bi ti reku
ker so mi brezvezna)

vpraši se
kako bi reagirala ti
in zakaj?
in zakaj bi jest drugač
bolje
zakaj se to men sploh ne more zgodit


kot sm že večkrat poudaru
nekateri storilci so tuki izključno zarad tega ker žrtve rabjo storilca da žrtve ratajo

o tem dalje debatiru ne bi
meditiri na to dolg časa

in se vpraši
zakaj smo danes po nevem kolkem času
podrl rekord u ljudeh hkrati na forumu
Quote:
Most Users ever online was 107 on Today at 1:44pm
Most Members ever online was 9 on Feb 20th, 2007, 9:13am
Most Guests ever online was 106 on Today at 1:44pm

in zakaj ti noben ni mnenja dal?
k si si ga tolk želela?

ne samo mojga pa od moonhowla pa na ples na luni ne smem pozabt ...


mogoče ti bo pa kdo povedu ...
... ma zihr


'cukrčka' pa našla ne boš
ga boš morala pridet iskat
al pa če ti ga bom jest prnesu ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #51 - 25.06.2007 at 14:41:40
 
gape wrote on 25.06.2007 at 14:25:46:
s hipotetičnimi jebinami
(kaj bi blo, če bi blo
for argument sake ipd)
se mi ne ukvarja
(tko da forget vprašanja like
kako bi reagiral, če bi tvoj otrok prišel do tebe pa bi ti reku
ker so mi brezvezna)

vpraši se
kako bi reagirala ti
in zakaj?
in zakaj bi jest drugač
bolje
zakaj se to men sploh ne more zgodit


kot sm že večkrat poudaru
nekateri storilci so tuki izključno zarad tega ker žrtve rabjo storilca da žrtve ratajo

o tem dalje debatiru ne bi
meditiri na to dolg časa

in se vpraši
zakaj smo danes po nevem kolkem času
podrl rekord u ljudeh hkrati na forumu
Quote:
Most Users ever online was 107 on Today at 1:44pm
Most Members ever online was 9 on Feb 20th, 2007, 9:13am
Most Guests ever online was 106 on Today at 1:44pm

in zakaj ti noben ni mnenja dal?
k si si ga tolk želela?

ne samo mojga pa od moonhowla pa na ples na luni ne smem pozabt ...


mogoče ti bo pa kdo povedu ...
... ma zihr


'cukrčka' pa našla ne boš
ga boš morala pridet iskat
al pa če ti ga bom jest prnesu ...


Gape...lej...nisva midva skup za to debato, ok...Še posebej ne zato, ker si mnenja, da so storilci tuki zato, ker jih žrtve rabijo...(si te že predstavljam:ja lubica moja, tvoj stric te je pa otipaval zato, ker ti to rabiš, veš...zakaj si pa bla tako zajebana v prešnjem življenju...No, kr pomir se, to ni nč kej takega...pejd meditirat na to pa ti bo lažje in boš prebolela...Strica pa kr pr misr pust, on že mora bit tukej, kjer je)

Al pa teb ukradejo avto in ti si zihr rečeš...:ma ja, prav mi je...kaj sem pa jst kradu v prejšnjem življenju...In prideš do tata, ki ga ujamejo in mu rečeš: stari, prav si naredu...itak imam to nalogo, da sem v tem trenutku žrtev...Gospodje policisti, kr spuste ga...jst sem se itak nauču zdej nekej iz tega...popucal smo mojo karmo in vse je v najlepšem redu...

Ha ha ha. Huh

Niam pa pojma, zakaj je danes blo tolk gostov in zakaj se nihče od njih ni oglasu...Glede na tvoje pisanje pa ugotavljam, da ti veš...A mi zaupaš, zakaj?

Kar se cukrčka tiče...Iskat ga zihr ne bom šla, ne čutim potrebe po tem...Če želiš ga prnes, drugače pa tudi prav...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #52 - 25.06.2007 at 14:52:40
 
picola wrote on 25.06.2007 at 14:41:40:
Al pa teb ukradejo avto in ti si zihr rečeš...:ma ja, prav mi je...kaj sem pa jst kradu v prejšnjem življenju...In prideš do tata, ki ga ujamejo in mu rečeš: stari, prav si naredu...itak imam to nalogo, da sem v tem trenutku žrtev...Gospodje policisti, kr spuste ga...jst sem se itak nauču zdej nekej iz tega...popucal smo mojo karmo in vse je v najlepšem redu...

Ha ha ha. Huh

fyi
(pa pomoje to zgodbo poznaš)
sm podaju p405
je pršu model
mi pustu polovico dnarja - mal več
odpelju avto
nikol prnesu dnarja (niti feltn), niti se ne javu
niti - prasec prokleti (oprostite izrazu) - tablc da odjavm avto s sebe
in skinem državo
no
ko mi je država poslala da naj se ne zajebavam in prnesem tablce (TAKOJ)
sm popizdu se usedu mojla lepga audija in se odpelju proti vasi kjer prasec živi
po sploh ne velik iskanja sm avto najdu
populu dol tablce
na občini smo napisal da mi ga je prasec ukradu maldane in da je avto pr njemu - naslov sm pobral z bajte - jasno

tko je blo z avtom k so mi ga ukradl ...

model ma še zdej dnar ki sva se zmenila da je moj

policajom ga nism nikol prjavu

kluče ma

feltne za 200 eur na avtu


pa vem kje živi




ti je jasno?


za en odtenek bolj?



Komu se smejiš?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #53 - 25.06.2007 at 15:29:23
 
no lepo ste se zdej užgali, hvala bogu:-)

pikola jaz se dobro zavedam da je to kar sm napisu lep izgovor dan današnji, vseeno pa sm se v potu svoje tipkovnice trudu pojasnit da to ni čist tist na kar jaz mislim:-)

in to tut JE lep izgovor dandašnji, folk si reče "sej jst sm dobr človk, sej nč nočem otroku" ob enem pa spregleda da to ne počne iz kakšne nesebičnosti pač pa iz lastnega poželenja oz. manjka nežnosti al česarkoli že - iz tega izhaja tut ta nečistost takšnega odnosa in slabe posledice - otrok bolj kot kdorkoli drug čuti, da je izkoriščan oz. da ta odnos ni nekaj iskrenega.

sej pedofili verjetno dejansko večinoma "nč nočejo" tko namenoma, preprosto si ne morejo pomagat oz. ne vidjo drugih posledic tega početja, sami pa v takem početju ne vidijo nič slabega per se.

če dojame ali pa se vsaj trudi to dojeti tudi žrtev (bolj kt je dejanje obsojano s strani javnost in tudi hujše kt je psihofizično samo dejanje,i hujši je tudi občutek te žrtve potem da je žrtev in tolk je težje se s tem sploh soočat na drugih ravneh) je to razumevanje prvi in neizogiben korak k temu da se bo mogoče lahko res enkrat otresla slabih stvari ki jih je bila deležna od takšnega človeka.

zdej če pa nekdo sedi na dogmi "tak odnos je slab per se, je greh" brez da bi se o čemerkoli sploh vprašal sam pri sebi, potlej, naj si bo žrtev ali pa pedofil, ne bo nikol našel vsaj tistega kratkega prebliska razumevanja ki bi mu omogočil da se s takšnimi dejanji sooči na eni drugi ravni.

zdej tele karmične zadeve pa to so lahk eden izmed prevodnikov takšnega razumevanja, oz. nekaj kar človeku omogoči lažje soočenje s svojimi težavami. če človek sprejme teorijo reinkarnacije ne bo nč bolj srečen če ne bo skozi to teorijo kanaliziral tudi svojega razumevanja.lahko pa take teorije omogočijo človeku da se s svojim problemom spopade na neki drugi, mogoče kvazi bolj neosebni ravni.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #54 - 25.06.2007 at 15:53:37
 
karmični pogledi omogočajo sodobnemu človeku lažje razumevanje ker razširijo sliko in ponudijo bolj..oddaljena...izhodišča. lažje se človek z nečim sooči in poskuša razumet na širši ravni kt pa če mu rečeš "ej lej tko to je, tip je tak pa tak zato ker ga je v tem življenju na tak pa tak način sfukalo in si zej pač ne more pomahat".

dejstvo je da so nekatere stvari v življenju ljudi tko težke za se soočit z njimi da se je lažje soočit skoz prizmo in scenarije prejšnjih življenj oz. drugačnih življenjskih izkušenj - lažje je potem tega zlobnega človeka ki nam je storil zlo v tem življenju razumet ker kar naenkrat se je vse skupi začelo "v nekem drugem življenju, meni, k nism bil/a jaz".

pikola jaz radikalno drugačnih pogledov ne ponujam zarad promocije pedofilstva, pač pa zato ker celotno sliko tko žrtve kot storilca in dejanja samega ne moremo dobit iz nepopolne slike, oz. iz stališča zgolj enega ali drugega, oz. zgolj s stališča naše družbe, katere stališče je, da do tega drugega stališča kot zanikanja nima.

mogoče sm že omenu no ampak še enkrat, sam sem se dolgo boril z posledicami zlorabe ("rasistične") in ne morm rečt da sedaj posledic ni več al karkoli, vseeno pa sm enkrat pršel do točke v svojem življenju k sm se iskreno vprašal, kaj pa te ljudi goni da so se tko do mene obnašali? do OTROKA? KAKO SO LAHKO FOLKI TAKŠNI?????????

a ni TO tisto kar najbolj ne gre v glavo? kako je lahko ODRASEL človek takšen do OTROKA!

takrat se mi je spremenilo življenje, takrat sm dojel da so oni tudi ljudje in da živijo kt pač morejo, predvsem pa to da so bli tut sami enkrat otroci in da je to kakršni so postali rezultat njihovega lastnega otroštva, in od takrat se trudim da bi raj kt da razmišljam kako je nekdo zloben poskusu v njem najdt tistga človeka k je skupen vsem nam.

ne uspe mi vedno ampak vsakič k mi je vredno več kt 100krat k mi ne:-)
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #55 - 25.06.2007 at 19:57:10
 
Oldi, spet ti je uspelo vžgat vročo temo, zdaj se moramo pa drugi matrat s tem.

gape wrote on 25.06.2007 at 14:25:46:

in zakaj ti noben ni mnenja dal?
k si si ga tolk želela?
ne samo mojga pa od moonhowla pa na ples na luni ne smem pozabt ...


Zato, ker me ni bilo. Picola, se strinjam s tabo in te v celoti podpiram. Je pa zguba časa ozaveščat določene tipe in poskušat vzpodbudit empatijo, če tega pač ne poznajo.

Karma pa je nekaj tako obupno prozornega, da je težko razumet, da se da nekaterim še farbat s tem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #56 - 25.06.2007 at 20:13:22
 
Moonhowl wrote on 22.06.2007 at 15:10:19:
"Meni se zdi, da s proucevanjem drugih kultur ne moremo pojasnjevati in reševati problema pedofilije v naši družbi preprosto zato, ker je vsaka družba svet zase, s svojimi pravili, s svojo lastno zgodovino in dinamiko."

ples tale je bla pa huda in se mi osebno zdi tko mimo, zato ker ravno tuje kulture nam nudijo ogledalo, pokažejo kako se lahko še clovek razvija, in ce v vsem tem ne najdeš kaj koristnega pri spoznavanju same sebe (sej pr tem se ne gre za to da mora bit ta kultura naprednejša od tvoje, a veš, ali pa da lahko tam najdeš eno rešitev tko da sprejmeš njihove nacine), pa ne sam glede pedofilije...ma ne vem no:-) ce bi blo to irl bi te zdej pogledu lajk "are u for ril?":;P

ravno prvobitnost cloveka je tisto kar nas zanima pri tako temeljnih vprašanjih in sposobnost osebne neodvisnost od priucene morale. to ne pomeni da smo naenkrat nagi in brez morale, pac pa da jo najdemo drugje, SAMI. v vsakem primeru pa je ENACENJE SAMEGA SEBE S SVOJO KULTURO IN RAZLIKOVANJE MED LJUDMI NA PODLAGI TEGA, KAKO JE NA RAZVOJ RAZLICNIH LJUDSTEV VPLIVALO NJIHOVO OKOLJE KORAK NAZAJ PRI RAZUMEVANJU SEBE IN NJIH. to je osnova za vse razlike in sovraštva k smo jim prica - nesposobnost se z nekom drugim poistovetit na OSEBNI, CLOVEŠKI RAVNI. je pa res da cloveka tema kt je tale nekak podzavestno motivira da išce razlike raje kt pa sticne tocke al pa oboje.

s svojo zgoraj navedeno trditvijo dejansko cloveka predstaviš kot nekaj kar je v razlicnih kulturah nekaj popolnoma razlicnega. Nismo vec ljudje vsi skupaj, pac pa Zahodnjaki, Domorodci, Muslici, hindujci...razlicni tipi ljudi.
to ne pelje nikamor oz. to nas je pripeljalo kjer smo sedaj in to civka že vsak drugi prophet katerih bukve ogromno ljudi z veseljem požira, k pride do razumevanja tega civkanja pa je isto kt da bi to bukvo bral talni lenivec oz. pr dolocenih temah ideali kr naenkrat zgubijo ves svoj zagon.


Če se prav spomnim, me nekje obtožuješ, da drugim ne priznavam različnosti, potem me pa spet obtožuješ, da ne priznavam enakosti vsem ljudem. Daj no mir in nehaj obračat moje besede. Sem že enkrat napisala, da poseg v najgloblje bistvo človeka pušča enake posledice vsem na tem planetu - tistim v Zimbabveju in tistim v Peruju in tistim v Sloveniji. Kar poskušaš ti zanikati na primeru pedofilije, za katero sem prepričana, da si jo zelo dobro preučil v vseh delih sveta.
Torej ja:"clovek je vedno isti v svojem bistvu in ko se nekdo ukvarja s problemom k je tko globok in v svoji prvobitnosti tko enak pri nas vseh in lasten nam vsem je prva stvar da sebi in temu drugemu prizna to osnovno cloveško prvobitnost kt nekaj kar je vsem nam skupno".
Menda pa ne boš zanikal dejstva, da ima vsak kultura svoje običaje, svoj pogled na svet, svoje vrednote in svoje pomen, ki jih pripisuje določenim dejanjem. Ampak jaz menda tudi tega ne priznavam?



Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #57 - 26.06.2007 at 09:20:53
 
Quote:
gape wrote on 25.06.2007 at 14:25:46:
in zakaj ti noben ni mnenja dal?
k si si ga tolk želela?
ne samo mojga pa od moonhowla pa na ples na luni ne smem pozabt ...

Zato, ker me ni bilo.

nekako nisi ti bla mišljena tukile
ampak useh 107 ljudi ki so bili takrat gor na forumu
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Moonhowl
2
**
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 71

Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #58 - 26.06.2007 at 11:23:37
 
ja ne vem jaz mislim da ne jaz ne ti nisva preučila po vsem svetu, nočem pa nikogar obtoževat, žal mi je ker si vzela na tak način:-(
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: Tudi pri pedofiliji se ščiti samo storilec
Reply #59 - 26.06.2007 at 12:43:37
 
gape wrote on 26.06.2007 at 09:20:53:
Quote:
gape wrote on 25.06.2007 at 14:25:46:
in zakaj ti noben ni mnenja dal?
k si si ga tolk želela?
ne samo mojga pa od moonhowla pa na ples na luni ne smem pozabt ...

Zato, ker me ni bilo.

nekako nisi ti bla mišljena tukile
ampak useh 107 ljudi ki so bili takrat gor na forumu


Ja, sem samo napisala, kaj je bil moj razlog, da nisem dala prej mnenja. Drugače pa je tako, da pri večini threadov daje mnenje le nekaj ljudi, tako da je precej običajno, če se večina ne odziva.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5 6 ... 9