Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 29
(Read 82194 times)
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #75 - 25.09.2008 at 09:11:40
 
Alojz in Sandib wrote on 21.09.2008 at 16:04:42:
Dela čez glavo. Povečini so zaspali svoje samospoznanje. A ti zaspanci ne vedo,da nimajo koga kriviti za svoj prostovoljni spanec tu na Zemlji ,kot zgolj sebe. Tu se bodo tudi telesno regenerirali,da bodo lahko zopet kralji vesoljnega življenja. Vidim jih kako sanjajo in sanjajo o prečudovitem svetu,ki so jim ga orisale vere in jim ga razni bleferčki-verski fanatiki vcepili v glavo. Vi ste večni in večni ostanete.Smrt je zgolj prevara našega večno-sedanjega bivanja. Vi niste minljivi, vi ste večni ljudje-bogovi.

Lp Alojz  

res je to, da smo večni, a na to pozabmo, ko z zlorabo svoje relativne svobodne volje postanemo nenaklonjeni Šri Krišni.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #76 - 25.09.2008 at 09:13:47
 
Petra. wrote on 21.09.2008 at 17:06:38:
a moja bolna psička tudi ni minljiva potemtakem?

tvoja psička ni minljiva, je pa minljivo tvoje zmotno dojemanje kdo ona je. ona je tako kot ti, večni sluga Šri Krišne, ki je/si na to bodisi pozabla ali pa ne.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #77 - 25.09.2008 at 09:18:18
 
Poet wrote on 21.09.2008 at 18:24:31:

Jaz pa učim
, da te Vede namerno napačno učijo. Tko. Da boš vedla.  Angry

Vede ne učijo napačno. je pa res, da lahko mi napačno sprejemamo/dojemamo/podajamo njihov nauk.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #78 - 25.09.2008 at 09:21:13
 
Quote:
Vidva verjetno govorita o interpretacijah ved. Vse knjige, ki jih je napisal človeški um so neka interpretacija in v večini so izgubila svoje poslanstvo podajana resnice.

Lp,Igor

se strinjam, a niso vse interpretacije Ved omejene, torej nezmožne podajanja Resnice. kdor je iskren, ne bo prevaran.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #79 - 25.09.2008 at 09:31:33
 
Alojz in Sandib wrote on 24.09.2008 at 18:28:12:
Zavest

Elementarna samobitnost,nezavedno(atomi) +*večno-sedaj ista življenjska matrica= DNK življenjskih vrst

Elementarnasamobitnost (atomi)nezavedno
Flora = pogojna zavest
Favna=delna samozavest
Človek= zavest samozavedanja
Samospoznana vesoljna zavest-Človek bog-Elohim-Kralj vseh zavesti

Bo sedaj dovolj jasno?

groba materija sestavljena iz zemlje, zraka, vode, ognja, etra in subtilna materija sestavljena iz uma, inteligence, lažnega ega sta proizvod Šri Krišnove nižje/zunanje/materialne energije. mi, kot delček čiste zavesti smo proizvod Šri Krišnove višje/mejne/duhovne energije. ko se z zlorabo svoje relativne svobodne volje obrnemo stran od Šri Krišne, se zmotno poistovetimo z materijo in pozabimo na to, da smo večni sluge Šri Krišne. čeprav je materija sama po sebi mrtva, jo prisotnost nas, duše/zavesti "oživi", spravi v gibanje. železo samo po sebi nima sposobnosti vžiganja, npr. lesa, a če je dovolj časa v stiku z ognjem, bo imelo tako razbeljeno železo sposobnost vžiganja lesa. sposojena sposobnost. tolk kokr smo Šri Krišni nenaklonjeni, tolk pozabmo oz. znova in znova pozabljamo, da smo večni.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #80 - 25.09.2008 at 09:39:56
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 09:11:40:
Alojz in Sandib wrote on 21.09.2008 at 16:04:42:
Dela čez glavo. Povečini so zaspali svoje samospoznanje. A ti zaspanci ne vedo,da nimajo koga kriviti za svoj prostovoljni spanec tu na Zemlji ,kot zgolj sebe. Tu se bodo tudi telesno regenerirali,da bodo lahko zopet kralji vesoljnega življenja. Vidim jih kako sanjajo in sanjajo o prečudovitem svetu,ki so jim ga orisale vere in jim ga razni bleferčki-verski fanatiki vcepili v glavo. Vi ste večni in večni ostanete.Smrt je zgolj prevara našega večno-sedanjega bivanja. Vi niste minljivi, vi ste večni ljudje-bogovi.

Lp Alojz  

res je to, da smo večni, a na to pozabmo, ko z zlorabo svoje relativne svobodne volje postanemo nenaklonjeni Šri Krišni.


Mi ničesar ne zlorabljamo!!!! Mi sami smo se odločili prostovoljno za to zemeljsko življenjsko izkušnjo in še se bomo odločali za njo.Je čas ko služimo (egoistično zgolj sebi)in je čas ko samoodgovorno brez prisile služimo celotnemu vesoljnemu življenju(tudi tistim samopozabljenim -sedaj smo to mi sami-prostovoljno samopozabljeni!!!!!! Ne strašite soljudi, nič se nam ne more zgoditi,kar mi ne moremo preživeti kot kralji celotnega vesoljnega življenja.Ne bojte se !!!!Živite ker smo vsi, večno-sedaj živi.
Dojemite ljudje_Človek ni služabnik nikomur,,,,, je ali pa ni po svobodni volji,,,, skrbnik vesoljnega življenja.Šri Krišna je hkrati elementarna in življenjska večno-sedanja enovita vesoljna samobitnost. Ni življenja brez materije in ni spoznanja materije brez življenjske samobitnost-vesoljnih matric vesoljnih življenjskih vrst,kjer je samosamospoznani živ človek vesoljni kralj.

Lp Alojz Wink
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #81 - 25.09.2008 at 09:40:10
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 09:31:33:
tolk kokr smo Šri Krišni nenaklonjeni, tolk pozabmo oz. znova in znova pozabljamo, da smo večni.

eno je spomin na zavedanje, da si večni sluga Šri Krišne, drugo pa je stalno zavedanje, da si večni sluga Šri Krišne. treba izvajat ustrezno prakso.

Krišna.

Hare Krišna.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #82 - 25.09.2008 at 09:46:33
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 09:39:56:
Mi ničesar ne zlorabljamo!!!! Mi sami smo se odločili prostovoljno za to zemeljsko življenjsko izkušnjo in še se bomo odločali za njo.Je čas ko služimo (egoistično zgolj sebi)in je čas ko samoodgovorno brez prisile služimo celotnemu vesoljnemu življenju(tudi tistim samopozabljenim -sedaj smo to mi sami-prostovoljno samopozabljeni!!!!!! Ne strašite soljudi, nič se nam ne more zgoditi,kar mi ne moremo preživeti kot kralji celotnega vesoljnega življenja.Ne bojte se !!!!Živite ker smo vsi, večno-sedaj živi.

Lp Alojz Wink

ja, mi sami smo se odločil bit nenaklonjeni Šri Krišni, katerega večni sluge smo, zato smo pozabl in znova in znova pozabljamo, tudi če se tega včasih delno zavemo, da smo večni in nas je zato strah. kot sem kasnej napisal, eno je spomin na zavedanje svoje večnosti, eno pa je stalno zavedanje svoje večnosti. brez naklonjenosti Krišni, bomo stalno padal iz zavedanja svoje večnosti v strah.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #83 - 25.09.2008 at 09:50:39
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 09:40:10:
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 09:31:33:
tolk kokr smo Šri Krišni nenaklonjeni, tolk pozabmo oz. znova in znova pozabljamo, da smo večni.

eno je spomin na zavedanje, da si večni sluga Šri Krišne, drugo pa je stalno zavedanje, da si večni sluga Šri Krišne. treba izvajat ustrezno prakso.

Krišna.

Hare Krišna.


Ti si sluga,ker se še nisi samospoznal. Ko se boš se boš ponovno poistovetil s Krišno in on s teboj.  Kaj razumemo pod Krišno sem ti pa že opisal-Enovita  večno-sedaj elementarna in življenjska vseobsežna vesoljna samobitnost.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #84 - 25.09.2008 at 10:05:54
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 09:31:33:
Alojz in Sandib wrote on 24.09.2008 at 18:28:12:
Zavest

Elementarna samobitnost,nezavedno(atomi) +*večno-sedaj ista življenjska matrica= DNK življenjskih vrst

Elementarnasamobitnost (atomi)nezavedno
Flora = pogojna zavest
Favna=delna samozavest
Človek= zavest samozavedanja
Samospoznana vesoljna zavest-Človek bog-Elohim-Kralj vseh zavesti

Bo sedaj dovolj jasno?

groba materija sestavljena iz zemlje, zraka, vode, ognja, etra in subtilna materija sestavljena iz uma, inteligence, lažnega ega sta proizvod Šri Krišnove nižje/zunanje/materialne energije. mi, kot delček čiste zavesti smo proizvod Šri Krišnove višje/mejne/duhovne energije. ko se z zlorabo svoje relativne svobodne volje obrnemo stran od Šri Krišne, se zmotno poistovetimo z materijo in pozabimo na to, da smo večni sluge Šri Krišne. čeprav je materija sama po sebi mrtva, jo prisotnost nas, duše/zavesti "oživi", spravi v gibanje. železo samo po sebi nima sposobnosti vžiganja, npr. lesa, a če je dovolj časa v stiku z ognjem, bo imelo tako razbeljeno železo sposobnost vžiganja lesa. sposojena sposobnost. tolk kokr smo Šri Krišni nenaklonjeni, tolk pozabmo oz. znova in znova pozabljamo, da smo večni.


Prostovoljno pozabljamo!!!!!!!!!!!! Shocked Ni prisile!!!!!!! Smo večno-sedaj!!!!! Wink Nič nas ne vodi, smo najvišja življenjska samopojavnost-Krišne samega-štekaš?!!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #85 - 25.09.2008 at 10:09:28
 
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna? To si kar na lepe oči sprejel, da je to en vrhovni Bog, kateremu si ti podložen, in če mu nisi podložen potlej te pahne v materijo.

Sploh ni nobenega Šri Krišne, ti veruješ v nekaj kar ne obstaja, in to je glavni problem. Ta vera v namišljenega Krišno (za katerega sploh ne veš kaj naj bi to bilo), ti preprečuje, da bi prevzel popolno odgovornost do svojega lastnega življenja. Z drugimi besedami, ta tvoja vera je tvoj protovoljni spanec in samopozaba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #86 - 25.09.2008 at 11:22:41
 
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna? To si kar na lepe oči sprejel, da je to en vrhovni Bog, kateremu si ti podložen, in če mu nisi podložen potlej te pahne v materijo.

Sploh ni nobenega Šri Krišne, ti veruješ v nekaj kar ne obstaja, in to je glavni problem. Ta vera v namišljenega Krišno (za katerega sploh ne veš kaj naj bi to bilo), ti preprečuje, da bi prevzel popolno odgovornost do svojega lastnega življenja. Z drugimi besedami, ta tvoja vera je tvoj protovoljni spanec in samopozaba.



Dragi- stric Poet!

Vi lahko od sedaj naprej odgovarjate vsem. Jaz pa lahko samo preberem napisano in se s tem strinjam. Sedite stric, dobili ste
deset.!!! Deset-enajsti ste pa vi sami stric!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #87 - 25.09.2008 at 12:03:56
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 11:22:41:
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna? To si kar na lepe oči sprejel, da je to en vrhovni Bog, kateremu si ti podložen, in če mu nisi podložen potlej te pahne v materijo.

Sploh ni nobenega Šri Krišne, ti veruješ v nekaj kar ne obstaja, in to je glavni problem. Ta vera v namišljenega Krišno (za katerega sploh ne veš kaj naj bi to bilo), ti preprečuje, da bi prevzel popolno odgovornost do svojega lastnega življenja. Z drugimi besedami, ta tvoja vera je tvoj protovoljni spanec in samopozaba.



Dragi- stric Poet!

Vi lahko od sedaj naprej odgovarjate vsem. Jaz pa lahko samo preberem napisano in se s tem strinjam. Sedite stric, dobili ste
deset.!!! Deset-enajsti ste pa vi sami stric!!!

Alojz

Kaj bi ljudje brez takih kot ste vi? Še vedno bi verjeli v Boga tam zunaj in še vedno bi ob težavah molili in se priporočali neki višji sili, sami pa ne bi nikoli prevzeli 100% odgovornosti za vse kar se jim zgodi v življenju nase. Vem, me obkrožajo "mojstri" prelaganja odgovornosti na druge, vse kar se jim zgodi se jim zgodi zaradi "slabega ravnanja" nekoga drugega. Ko to enkrat dojameš, sploh ne moreš več razumeti, da tega nisi že prej razumel.

Zato pa Alojz ena čista desetka tudi vam in vašemu delu!  Smiley

Lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #88 - 25.09.2008 at 13:20:44
 
Poet

Ljudje bi ravno tako živeli kot živijo-tudi brez mene.Samo vesoljno dejstvo je,da sem večno-sedaj.Čas se samo zliva večno-sedaj v preteklosti in prihodnosti v enoten večno-sedanji izraz časa. Tu je moja oseba zgolj samoizraz vesoljne samobitnosti tako elementarne kot življenjske,ki sta obe enoten samospoznani vesoljni samoizraz. To kar počnem jaz, je ciklično samoumevno večno-sedaj. V ničemer nisem poseben, sem vesoljno samobiten in tak je vsak X med nami in z nami- večno-sedaj. Tu ni individualnih zaslug,ker je samo ponovno samopoistovetenje vesoljne enosti.Samospoznanje ni zasluga, je normalen  ciklični vesoljni samoproces vseobsežne vesoljne samobitnosti,katere izraz sem sam isto tako, kot kdorkoli drug.Kateri koli kamen,rastlina,žival.Sem samo samozavedna in samospoznana večno -sedanja vesoljna živa samobitnost.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #89 - 25.09.2008 at 14:04:01
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 09:50:39:
Ti si sluga,ker se še nisi samospoznal. Ko se boš se boš ponovno poistovetil s Krišno in on s teboj.  Kaj razumemo pod Krišno sem ti pa že opisal-Enovita  večno-sedaj elementarna in življenjska vseobsežna vesoljna samobitnost.

res, da se nisem še v celoti spoznal ja, v smislu, da nisem stalno v jasnem zavedanju tega kdo sem. sem pa od Šri Krišne večni sluga ja.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 ... 29