Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 29
(Read 82216 times)
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #90 - 25.09.2008 at 14:06:52
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 10:05:54:
Prostovoljno pozabljamo!!!!!!!!!!!! Shocked Ni prisile!!!!!!! Smo večno-sedaj!!!!! Wink Nič nas ne vodi, smo najvišja življenjska samopojavnost-Krišne samega-štekaš?!!!!!

ja, prostovoljno se obrnemo stran od Šri Krišne in zato požanjemo rezultat pozabe samega sebe. Šri Krišna nas ni v to prisilil, niti nas ne sili, da se obrnemo k Njemu, čeprav si za naše dobro želi, da bi se in nas k temu tudi milostno vzpodbuja.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #91 - 25.09.2008 at 14:08:14
 
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna? To si kar na lepe oči sprejel, da je to en vrhovni Bog, kateremu si ti podložen, in če mu nisi podložen potlej te pahne v materijo.

Sploh ni nobenega Šri Krišne, ti veruješ v nekaj kar ne obstaja, in to je glavni problem. Ta vera v namišljenega Krišno (za katerega sploh ne veš kaj naj bi to bilo), ti preprečuje, da bi prevzel popolno odgovornost do svojega lastnega življenja. Z drugimi besedami, ta tvoja vera je tvoj protovoljni spanec in samopozaba.

Šri Krišna te ne pahne v materijo, to je le posledica tvoje odločitve, da se obrneš stran od Šri Krišne.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #92 - 25.09.2008 at 14:15:02
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 14:08:14:
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna? To si kar na lepe oči sprejel, da je to en vrhovni Bog, kateremu si ti podložen, in če mu nisi podložen potlej te pahne v materijo.

Sploh ni nobenega Šri Krišne, ti veruješ v nekaj kar ne obstaja, in to je glavni problem. Ta vera v namišljenega Krišno (za katerega sploh ne veš kaj naj bi to bilo), ti preprečuje, da bi prevzel popolno odgovornost do svojega lastnega življenja. Z drugimi besedami, ta tvoja vera je tvoj protovoljni spanec in samopozaba.

Šri Krišna te ne pahne v materijo, to je le posledica tvoje odločitve, da se obrneš stran od Šri Krišne.


Ja ti si pa duhovni nadzaslepljenc. Ni materije ni tebe in ni tvoje večno-sedanje življenjske matrice,te tudi ni. Si večno-sedaj individulna živa samomanifestacija Krišne samega,da se ta samospozna v tebi in ti v njemu-torej sta večno-sedaj eno in isto-tvoja samozavedna in samopozabljena,ali samospoznana Krišnovaprostovoljna samomanifestacija.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #93 - 25.09.2008 at 14:50:09
 
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna?

popolni objekt moje ljubezni in tisti, ki me popolnoma ljubi. Govinda.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #94 - 25.09.2008 at 14:52:48
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 14:50:09:
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna?

popolni objekt moje ljubezni in tisti, ki me popolnoma ljubi. Govinda.


To sem ti pa zgoraj opisal!!!!!! Samo na način vseobsežne vesoljne samobitne enosti!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #95 - 25.09.2008 at 14:58:12
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 14:50:09:
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna?

popolni objekt moje ljubezni in tisti, ki me popolnoma ljubi. Govinda.

A se ti tudi mal čutiš kozmično siroto, tako kot Bošty hošty?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #96 - 25.09.2008 at 15:51:53
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 14:15:02:
Ja ti si pa duhovni nadzaslepljenc. Ni materije ni tebe in ni tvoje večno-sedanje življenjske matrice,te tudi ni. Si večno-sedaj individulna živa samomanifestacija Krišne samega,da se ta samospozna v tebi in ti v njemu-torej sta večno-sedaj eno in isto-tvoja samozavedna in samopozabljena,ali samospoznana Krišnovaprostovoljna samomanifestacija.

Šri Krišni se ni treba samospoznavat, ker vedno ve kdo je. mi smo tisti, ki lahko pozabmo nase (se zmotno poistovetmo z materijo), če se obrnemo stran od Šri Krišne. mi smo od Šri Krišne.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #97 - 25.09.2008 at 15:55:22
 
Poet wrote on 25.09.2008 at 14:58:12:
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 14:50:09:
Poet wrote on 25.09.2008 at 10:09:28:
Madan Gopal Das, kdo pa je po tvojem ta Šri Krišna?

popolni objekt moje ljubezni in tisti, ki me popolnoma ljubi. Govinda.

A se ti tudi mal čutiš kozmično siroto, tako kot Bošty hošty?

se ja. sam hvala Bogu, da me samospoznani spominjajo, da nisem, da imam večnega in ljubeznivega Očeta in Mater.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #98 - 25.09.2008 at 16:06:10
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 15:51:53:
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 14:15:02:
Ja ti si pa duhovni nadzaslepljenc. Ni materije ni tebe in ni tvoje večno-sedanje življenjske matrice,te tudi ni. Si večno-sedaj individulna živa samomanifestacija Krišne samega,da se ta samospozna v tebi in ti v njemu-torej sta večno-sedaj eno in isto-tvoja samozavedna in samopozabljena,ali samospoznana Krišnovaprostovoljna samomanifestacija.

Šri Krišni se ni treba samospoznavat, ker vedno ve kdo je. mi smo tisti, ki lahko pozabmo nase (se zmotno poistovetmo z materijo), če se obrnemo stran od Šri Krišne. mi smo od Šri Krišne.


Poistovetiš se s vseobsežno večno-sedanjo samozadostno, samoohranitveno in samodelujočo (posledica vzrok EM sila-duh) vesoljno samobitnostjo,ki jo lahko imenuješ-Stvarnik, Stvarstvo-Šri Krišna ecc..
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #99 - 25.09.2008 at 16:21:04
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 16:06:10:
Poistovetiš se s vseobsežno večno-sedanjo samozadostno, samoohranitveno in samodelujočo (posledica vzrok EM sila-duh) vesoljno samobitnostjo,ki jo lahko imenuješ-Stvarnik, Stvarstvo-Šri Krišna ecc..

čeprav si delček ene izmed zavestnih energij Energetika Šri Krišne, lahko pozabiš nase (se zmotno poistovetiš s svojim materialnim telesom ali psiho... ali sijem Njegovega duhovnega telesa ali z Njegovim duhovnim telesom), če si Mu nenaklonjen. seveda si On, ker nič drugega ne obstaja razen On, ampak nisi On. si večno Njegov.  
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #100 - 25.09.2008 at 16:28:46
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 16:21:04:
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 16:06:10:
Poistovetiš se s vseobsežno večno-sedanjo samozadostno, samoohranitveno in samodelujočo (posledica vzrok EM sila-duh) vesoljno samobitnostjo,ki jo lahko imenuješ-Stvarnik, Stvarstvo-Šri Krišna ecc..

čeprav si delček ene izmed zavestnih energij Energetika Šri Krišne, lahko pozabiš nase (se zmotno poistovetiš s svojim materialnim telesom ali psiho... ali sijem Njegovega duhovnega telesa ali z Njegovim duhovnim telesom), če si Mu nenaklonjen. seveda si On, ker nič drugega ne obstaja razen On, ampak nisi On. si večno Njegov.  


Si večno njegov in on tvoj-sočasna vzajemna vesoljna enost,ki je opis večno-sedanje 'teološke ljubezni 'boga' do človeka in človeka do boga. Vzajemna enost!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #101 - 25.09.2008 at 16:34:37
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 16:28:46:
Si večno njegov in on tvoj-sočasna vzajemna vesoljna enost,ki je opis večno-sedanje 'teološke ljubezni 'boga' do človeka in človeka do boga. Vzajemna enost!!!!

vedno si od Boga ja, pa če se tega zavedaš ali ne, če sprejmeš ali ne, a vseeno je zate in tudi Zanj bolj prijetno če si Mu naklonjen, Ga ljubiš. zato hvala Bogu in tistim, ki Ga imajo radi, da nas k brezpogojni ljubezni do Boga, k našemu najvišjemu zadovoljstvu, vedno vzpodbujajo.    
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #102 - 25.09.2008 at 16:48:36
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 16:34:37:
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 16:28:46:
Si večno njegov in on tvoj-sočasna vzajemna vesoljna enost,ki je opis večno-sedanje 'teološke ljubezni 'boga' do človeka in človeka do boga. Vzajemna enost!!!!

vedno si od Boga ja, pa če se tega zavedaš ali ne, če sprejmeš ali ne, a vseeno je zate in tudi Zanj bolj prijetno če si Mu naklonjen, Ga ljubiš. zato hvala Bogu in tistim, ki Ga imajo radi, da nas k brezpogojni ljubezni do Boga, k našemu najvišjemu zadovoljstvu, vedno vzpodbujajo.    


Jaz 'boga' razumem kot vseobsežno vesoljno samobitnost,ki sama večno-sedaj vse tudi jaz in mi in vse večno-sedaj. Je nedeljiva in samospoznana po lastni človeški samomanifestaciji,ki je ravno tako kot vse živa večno-sedanja vesoljna samobitnost. Tu ni mogoča delitev.Zato sem jaz toliko božji kot je kamen in kamen je sočasno toliko božji kot jaz sam.Ker pa sem samozavedna in samospoznana živa vesoljna samomanifestacija je moja svobodna volja,kje in kako živim-večno-sedaj. Ne vpletaj in ne mešaj elementarne in življenjske vesoljne samobitnosti,ki sta obe večno-sedaj enovita večno sedanja ista vseobsežna vesoljna samobitnost. Ti ne dojemaš pojmov znotraj enovite vesoljne pojavnosti Elementi*matrica življenja je tvoja večno-sedanja živa individualna vesoljna samobitnost.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
3
***
Offline

Nitai Gauranga
Posts: 159
Grosuplje
Gender: male
Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #103 - 25.09.2008 at 16:56:54
 
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 16:48:36:
Jaz 'boga' razumem kot vseobsežno vesoljno samobitnost,ki sama večno-sedaj vse tudi jaz in mi in vse večno-sedaj. Je nedeljiva in samospoznana po lastni človeški samomanifestaciji,ki je ravno tako kot vse živa večno-sedanja vesoljna samobitnost. Tu ni mogoča delitev.Zato sem jaz toliko božji kot je kamen in kamen je sočasno toliko božji kot jaz sam.Ker pa sem samozavedna in samospoznana živa vesoljna samomanifestacija je moja svobodna volja,kje in kako živim-večno-sedaj. Ne vpletaj in ne mešaj elementarne in življenjske vesoljne samobitnosti,ki sta obe večno-sedaj enovita večno sedanja ista vseobsežna vesoljna samobitnost. Ti ne dojemaš pojmov znotraj enovite vesoljne pojavnosti Elementi*matrica življenja je tvoja večno-sedanja živa individualna vesoljna samobitnost.

kamen ne pride do tebe in reče : "jaz sem kamen". ti, zavestno bitje si tisti, ki določa, da je kamen kamen. ti nisi kamen, čeprav sta tako ti kot tudi kamen vedno kategorično različni energiji enega in istega Boga, Energetika Šri Krišne. bolj ko si Mu naklonjen, bolj ti je prijetno.
Back to top
 

Nitai Gauranga
WWW WWW  
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Odprti programi društva Gokul
Reply #104 - 25.09.2008 at 17:02:48
 
Madan Gopal Das wrote on 25.09.2008 at 16:56:54:
Alojz in Sandib wrote on 25.09.2008 at 16:48:36:
Jaz 'boga' razumem kot vseobsežno vesoljno samobitnost,ki sama večno-sedaj vse tudi jaz in mi in vse večno-sedaj. Je nedeljiva in samospoznana po lastni človeški samomanifestaciji,ki je ravno tako kot vse živa večno-sedanja vesoljna samobitnost. Tu ni mogoča delitev.Zato sem jaz toliko božji kot je kamen in kamen je sočasno toliko božji kot jaz sam._  CheesyKer pa sem samozavedna in samospoznana živa vesoljna samomanifestacija je moja svobodna volja,kje in kako živim-večno-sedaj._ Wink Ne vpletaj in ne mešaj elementarne in življenjske vesoljne samobitnosti,ki sta obe večno-sedaj enovita večno sedanja ista vseobsežna vesoljna samobitnost. Ti ne dojemaš pojmov znotraj enovite vesoljne pojavnosti Elementi*matrica življenja je tvoja večno-sedanja živa individualna vesoljna samobitnost.

kamen ne pride do tebe in reče : "jaz sem kamen". ti, zavestno bitje si tisti, ki določa, da je kamen kamen. ti nisi kamen, čeprav sta tako ti kot tudi kamen vedno kategorično različni energiji enega in istega Boga, Energetika Šri Krišne. bolj ko si Mu naklonjen, bolj ti je prijetno.    



Ti živiš površno in nezavedajoč se svoje samobitnosti. Ali vedno vse tako na pol prebereš?  Preberi še enkrat- kaj sem ti sporočal! In potem ti meni serviraš kot papagaj tisto,kar sem ti že jaz sporočil.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 5 6 7 8 9 ... 29