Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9
(Read 36278 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #60 - 13.01.2009 at 10:30:24
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 10:17:14:
Alojz in Sandib wrote on 13.01.2009 at 10:10:39:
Govoriš fajn sem se imel, potem pa čakaš (pokvarjeno) dan ko boš sebe postavil na tron ćistosti in uravnoteženosti.Živiš zato,da si pokvarjen in nefer do soljudi,ki so te sprejeli na tvojo željo medse.Tvojo željo ne našo!!!!! Ti je sedaj kaj bolj jasno kdo si v naših očeh-upravičeno!

Kam ste me pa sprejeli? V vaš klan mogoče? Sem si prišel samo malo ogledat vaš klan, da kaj spoznam, in sem, samo je pa sedaj problem, ker ste se vi ustavili na določeni točki in ne želite, da bi vas jaz ali kdorkoli drug potisnil naprej.

Alojz, vse to "znanje", ki ga imate vas v resnici duši in krepi vaš ego, pa vi tega sploh ne vidite. Vaša prava bit je hudo revna in anemična, a vi to skrivate z vašim znanjem in napadanjem drugih po forumu. Vaše telo je zdravo in močno, duše skorajda ni, vaša bit je pa slabotna in motna in rahitična.
a

Tvoj problem je da nisi v ničemer načelen in etičen.Si kot barka v razburkanem morju,ki išče mrzlično svoj pristan,a pristana nikjer.
Malo smešne so tele tvoje lažnive trditve. Človek trikrat prosi,da ga sprejmeš.Trikrat te užali in ti si toliko toleramnten,da ne gojiš zlobnih čutov zanj.On še vedno vstraja,da si klan,da si mentalna pokveka,da si rahitičnega duha- on, (ti) ,ki je prosil pomoči je pa čist kot suza in vseveden kot samo stvarstvo. Malo morgen Poet,da boš ti kdaj pravi s takšno pokvarjenostjo -po meni nikoli.Mogoče se motim in si želim,da bi se!!!!Zato ker vem,da večno-sedanje življenje imaš tudi,če si tako pokvarjen kot si ti.

Lp Alojz Grin Grin Grin
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #61 - 13.01.2009 at 10:40:38
 
Mah, nima smisla. Vi ste zacementirani v svojem znanju in P.D.-ju, in vas materialni ego okol prnaša, pa sploh nič ne vidite.

Nima se smisla truditi z vami, ker ste toliko reciptivni za kaj drugega kot samo P.D. kot je telegraf štanga reciptivna za mokrenje vaškega cucka.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #62 - 13.01.2009 at 12:41:31
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 08:54:37:
Quote:
Ko smo že pri umu, sem se spomnil na Janeza, komarata. Popolnoma enak si mu. Kot dvojček. To sem že takrat rekel Alojzu. Kako sta si podobna v svoji bebavosti.

Družiš se s sebi podobnimi. Dej Igor ne bluzi, ko sem te v živo poslušal kako nakladaš mi je blo večkrat kar malo slabo. Pol je pa prišel še Janez je bilo pa samo še slabše. Kr neki v tri dni si klamfal, na forumu misliš zato ker lahk malo premisliš, pa še to napišeš vedno za ptičji prdec, da si kaj pametnega povedal. Malo morgen, v realnem času ti zelo slabo tuhtaš zadeve pa kr ene svoje goniš, sploh ne poslušaš pa nič, samo kaj boš ti povedal.

Men je tole že kr mal patetično ratal. Se ne mislim več spuščat na vašo raven.

Torej ti je bilo slabo. Ja, ti revček bogi. Kaj pa nisi takrat povedal, kako trpiš? Sedaj po enem mesecu jadikuješ in govoriš o patetiki, za katero so zopet drugi krivi. Res si bogi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #63 - 13.01.2009 at 19:35:43
 
Quote:
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 08:54:37:
Quote:
Ko smo že pri umu, sem se spomnil na Janeza, komarata. Popolnoma enak si mu. Kot dvojček. To sem že takrat rekel Alojzu. Kako sta si podobna v svoji bebavosti.

Družiš se s sebi podobnimi. Dej Igor ne bluzi, ko sem te v živo poslušal kako nakladaš mi je blo večkrat kar malo slabo. Pol je pa prišel še Janez je bilo pa samo še slabše. Kr neki v tri dni si klamfal, na forumu misliš zato ker lahk malo premisliš, pa še to napišeš vedno za ptičji prdec, da si kaj pametnega povedal. Malo morgen, v realnem času ti zelo slabo tuhtaš zadeve pa kr ene svoje goniš, sploh ne poslušaš pa nič, samo kaj boš ti povedal.

Men je tole že kr mal patetično ratal. Se ne mislim več spuščat na vašo raven.

Torej ti je bilo slabo. Ja, ti revček bogi. Kaj pa nisi takrat povedal, kako trpiš? Sedaj po enem mesecu jadikuješ in govoriš o patetiki, za katero so zopet drugi krivi. Res si bogi.

Lp,Igor


Če si mamin sinček drugače pač ne moreš.To je pri g.Kozmičnem avtentično. Normalno ko mamice ni(avtoritete),ga pa serjemo-' potuhnjeno'-značilno za nevzgojene otroke.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #64 - 13.01.2009 at 21:42:18
 
Povzemam iz knjige :Še en krog na vrtiljaku.

  Torej je odgovor na vprašanje "Kdo sem?" tisti čarobni stavek,ki prežema Upanišade:"Tat tum asi",ti si vse to.Ti si bog,ti si stvarnik vsega vesolja,kjer tuom,ti,seveda ne more pomeniti "osebnosti",jaza,na katerega smo tako navezani,jaza,rojenega nekaga določenega dne,odraslega v nekem kraju,tistega jaza,ki je naredil in doživel toliko in toliko stvari,marveč nespremenljivo sebstvo ,ki ga vedanta prikazuje tako očitno samo po sebi-sebstvo,čista zavest,ki ne more umreti,saj se ni nikoli rodila.

   Od tod zamisel,vedantska in zato že del splošnega indijskega občutka ,da je bog v sleherni obliki,v vsakem živem bitju,v vsaki stvari,tudi najnižji.Ni različnih bogov in niti enega samega boga,kajti vse je bog. Wink

lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #65 - 14.01.2009 at 15:55:44
 
matijaZ wrote on 13.01.2009 at 21:42:18:
Povzemam iz knjige :Še en krog na vrtiljaku.

  Torej je odgovor na vprašanje "Kdo sem?" tisti čarobni stavek,ki prežema Upanišade:"Tat tum asi",ti si vse to.Ti si bog,ti si stvarnik vsega vesolja,kjer tuom,ti,seveda ne more pomeniti "osebnosti",jaza,na katerega smo tako navezani,jaza,rojenega nekaga določenega dne,odraslega v nekem kraju,tistega jaza,ki je naredil in doživel toliko in toliko stvari,marveč nespremenljivo sebstvo ,ki ga vedanta prikazuje tako očitno samo po sebi-sebstvo,čista zavest,ki ne more umreti,saj se ni nikoli rodila.

   Od tod zamisel,vedantska in zato že del splošnega indijskega občutka ,da je bog v sleherni obliki,v vsakem živem bitju,v vsaki stvari,tudi najnižji.Ni različnih bogov in niti enega samega boga,kajti vse je bog. Wink

lp


Dodal bi, tudi mi!!!Mnogi bežijo od tega,ker si ne upajo priznati lastne vesoljne-ne samo zemeljske življenjske odgovornosti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
matijaZ
3
***
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 106

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #66 - 14.01.2009 at 21:47:49
 
Še par stihov iz Upanišad:
 [font=Papyrus]Kot ličinka,prispela na vrh travne bilke,
zbrana v sebi,da bi prešla na naslednjo,
se zbere sebstvo,prispelo na konec življenja,
in preide iz starega v novo telo.
[/font]
Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #67 - 14.01.2009 at 23:13:03
 
matijaZ wrote on 13.01.2009 at 21:42:18:
Povzemam iz knjige :Še en krog na vrtiljaku.

  Torej je odgovor na vprašanje "Kdo sem?" tisti čarobni stavek,ki prežema Upanišade:"Tat tum asi",ti si vse to.Ti si bog,ti si stvarnik vsega vesolja,kjer tuom,ti,seveda ne more pomeniti "osebnosti",jaza,na katerega smo tako navezani,jaza,rojenega nekaga določenega dne,odraslega v nekem kraju,tistega jaza,ki je naredil in doživel toliko in toliko stvari,marveč nespremenljivo sebstvo ,ki ga vedanta prikazuje tako očitno samo po sebi-sebstvo,čista zavest,ki ne more umreti,saj se ni nikoli rodila.

   Od tod zamisel,vedantska in zato že del splošnega indijskega občutka ,da je bog v sleherni obliki,v vsakem živem bitju,v vsaki stvari,tudi najnižji.Ni različnih bogov in niti enega samega boga,kajti vse je bog. Wink

lp


Ne bom bral vseh 5 strani te debate, slučajno se bom obregnil samo ob to navedbo

Prvič: To, da je vsak stvarnik, bog ipd. so samo ene novodobne zablode. Kaj takega ni izrečenega nikjer, niti v hindujski, niti v krščanski, v nobeni tradiciji. Tale "" "Tat tum asi",ti si vse to. "" kvečjemu pomeni da si vse to, kot del vsega kar je, ne pa kot stvarnik in bog. Če se ne motim, niti Jezus ni nikoli izjavil da je Bog. Tako da neke lastne interpretacije se meni zelo ne zdijo na mestu, ker narobe predstavljajo vso zadevo in delajo iz tega ubogega newage, ki je zdaj že en čas na pohodu, eno brezokusno mineštro.

Drugič: To, da je po hindujsko bog v vsaki obliki tudi ni nič novega, to isto govorijo v krščanstvu

Tretjič: Različni bogovi v indijski mitologiji samo prikazujejo določene manifestacije in kvalitete boga oz. nas samih (ki pa seveda nismo bog)

Zdravo je če se nekdo s srcem poglablja v duhovnost, ne pa kar povprek nekaj izpeljevat po svoje. Ni čudno da so se zato rodile organizirane religije Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #68 - 15.01.2009 at 09:00:06
 
El Pesnik wrote on 13.01.2009 at 10:17:14:
Alojz in Sandib wrote on 13.01.2009 at 10:10:39:
Govoriš fajn sem se imel, potem pa čakaš (pokvarjeno) dan ko boš sebe postavil na tron ćistosti in uravnoteženosti.Živiš zato,da si pokvarjen in nefer do soljudi,ki so te sprejeli na tvojo željo medse.Tvojo željo ne našo!!!!! Ti je sedaj kaj bolj jasno kdo si v naših očeh-upravičeno!

Kam ste me pa sprejeli? V vaš klan mogoče? Sem si prišel samo malo ogledat vaš klan, da kaj spoznam, in sem, samo je pa sedaj problem, ker ste se vi ustavili na določeni točki in ne želite, da bi vas jaz ali kdorkoli drug potisnil naprej.

Alojz, vse to "znanje", ki ga imate vas v resnici duši in krepi vaš ego, pa vi tega sploh ne vidite. Vaša prava bit je hudo revna in anemična, a vi to skrivate z vašim znanjem in napadanjem drugih po forumu. Vaše telo je zdravo in močno, duše skorajda ni, vaša bit je pa slabotna in motna in rahitična.


Zanimivo, zanimivo , ...  Cheesy Wink


LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #69 - 15.01.2009 at 09:10:34
 
Quote:
matijaZ wrote on 13.01.2009 at 21:42:18:
Povzemam iz knjige :Še en krog na vrtiljaku.

  Torej je odgovor na vprašanje "Kdo sem?" tisti čarobni stavek,ki prežema Upanišade:"Tat tum asi",ti si vse to.Ti si bog,ti si stvarnik vsega vesolja,kjer tuom,ti,seveda ne more pomeniti "osebnosti",jaza,na katerega smo tako navezani,jaza,rojenega nekaga določenega dne,odraslega v nekem kraju,tistega jaza,ki je naredil in doživel toliko in toliko stvari,marveč nespremenljivo sebstvo ,ki ga vedanta prikazuje tako očitno samo po sebi-sebstvo,čista zavest,ki ne more umreti,saj se ni nikoli rodila.

   Od tod zamisel,vedantska in zato že del splošnega indijskega občutka ,da je bog v sleherni obliki,v vsakem živem bitju,v vsaki stvari,tudi najnižji.Ni različnih bogov in niti enega samega boga,kajti vse je bog. Wink

lp


Ne bom bral vseh 5 strani te debate, slučajno se bom obregnil samo ob to navedbo

Prvič: To, da je vsak stvarnik, bog ipd. so samo ene novodobne zablode. Kaj takega ni izrečenega nikjer, niti v hindujski, niti v krščanski, v nobeni tradiciji. Tale "" "Tat tum asi",ti si vse to. "" kvečjemu pomeni da si vse to, kot del vsega kar je, ne pa kot stvarnik in bog. Če se ne motim, niti Jezus ni nikoli izjavil da je Bog. Tako da neke lastne interpretacije se meni zelo ne zdijo na mestu, ker narobe predstavljajo vso zadevo in delajo iz tega ubogega newage, ki je zdaj že en čas na pohodu, eno brezokusno mineštro.

Drugič: To, da je po hindujsko bog v vsaki obliki tudi ni nič novega, to isto govorijo v krščanstvu

Tretjič: Različni bogovi v indijski mitologiji samo prikazujejo določene manifestacije in kvalitete boga oz. nas samih (ki pa seveda nismo bog)

Zdravo je če se nekdo s srcem poglablja v duhovnost, ne pa kar povprek nekaj izpeljevat po svoje. Ni čudno da so se zato rodile organizirane religije Smiley


Precej dobro povedano.
Le 2 stvari sta nekoliko napačne :

Nova doba še NI prišla, ... to sedaj, je "prednovodobno obdobje" , obdobje "lažnih prerokov" pred prihajajočo Novo Dobo .

In, še za konec ; Jezus ni rekel direktno da je Bog, ker se ni hotel kazati oziroma nas obsojati, je pa vseeno rekel :

Jaz + Oče ( Stvarnik-Bog ) sva Eno. Kdor pozna Očeta ( Boga-Stvarnika), ta pozna tudi Mene .

Zato, ker gre za Enega + Istega = Eno + Isto . To pa je rekel v tej obliki samo zato, da nam, Njegovim živim ustvarjenim bitjem da še vedno svobodno/prosto pot odločitve Zanj , ali proti Njemu.

Pa lep pozdrav za1X , čaw .

by Boštjan + # Kiss#

Back to top
 
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #70 - 15.01.2009 at 10:41:50
 
Ampak Jezus je tudi pred smrtjo rekel "Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil?" in kasneje "Oče, v tvoje roke izročam svojega duha."

O temu bi lahko na veliko pisali. Jaz sem hotel samo povdariti to, kar sem zgoraj napisal, da ljudje danes na nek način preveč posplošujejo in brez pomisleka izbirajo napačne izraze.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #71 - 15.01.2009 at 12:19:08
 
Quote:
Ampak Jezus je tudi pred smrtjo rekel "Moj Bog, moj Bog, zakaj si me zapustil?" in kasneje "Oče, v tvoje roke izročam svojega duha."

O temu bi lahko na veliko pisali. Jaz sem hotel samo povdariti to, kar sem zgoraj napisal, da ljudje danes na nek način preveč posplošujejo in brez pomisleka izbirajo napačne izraze.


Snow

Dober povedano. Mi sploh ne razumemo civilizacijske teološke (teo bog-logos beseda-stvarstvo)zapuščine pravilno.To pa pomeni,da je tudi dešifrirati in brati ne znamo!!!!
Bog je zame vseobsežna vesoljna konstanta,ki je večno-sedaj samozadostna samoohranitvena in samodelujoča v vsaki svoji X individualni pojavnosti.
Ta vesoljna konstanta pa je samoralizirana v svoji samobitnosti večno-sedaj v vse in iz tega vzroka se lahko spozna samo v svoji najvišji zavestni-živi samomanifestaciji- v človeku samem. To pomeni to vesoljno blaženo vizijo.... ko človek zre v stvarstvu samega sebe in stvarstvo sebe v človeku-vzajemna enost, ali izmenična zrcalnost vesoljne podobe.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #72 - 15.01.2009 at 13:25:52
 
Se strinjam s tvojimi pogledi, Alojz. Četudi uporabljaš precej zapleteno izrazoslovje, imam jaz enak pogled. Včasih sem se veliko lažje razpisal glede podobnih tematik, zadnje čase pa tudi če želim, ne najdem nekih pravih besed. Vsak zase najbolj ve kako stvari stojijo, če si vzame čas da jih razume, še bolje pa izkusi, ker pravo razumevanje pride samo iz izkustva. Za tiste pa, ki težko ločijo med pravilnim izbiranjem besed, lahko priporočam naslednje, naj se umirijo, zazrejo vase in poskusijo izgovorit recimo naslednje stavke ter se poslušajo kakšni občutki pridejo s tem.

"Jaz sem"
"Jaz sem Bog"
"Jaz sem eno z Bogom"

In da malo pomagam iz lastnih izkušenj. "Jaz sem" lahko izrečemo vsakem trenutku, celo gibanje s tem imenom obstaja, če kdo pozna. "Jaz sem eno z Bogom" je po moje tudi izrekljivo v določenih stanjih. O "jaz sem Bog" pa sami presodite.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #73 - 15.01.2009 at 13:33:17
 
Quote:
Se strinjam s tvojimi pogledi, Alojz. Četudi uporabljaš precej zapleteno izrazoslovje, imam jaz enak pogled. Včasih sem se veliko lažje razpisal glede podobnih tematik, zadnje čase pa tudi če želim, ne najdem nekih pravih besed. Vsak zase najbolj ve kako stvari stojijo, če si vzame čas da jih razume, še bolje pa izkusi, ker pravo razumevanje pride samo iz izkustva. Za tiste pa, ki težko ločijo med pravilnim izbiranjem besed, lahko priporočam naslednje, naj se umirijo, zazrejo vase in poskusijo izgovorit recimo naslednje stavke ter se poslušajo kakšni občutki pridejo s tem.

"Jaz sem"
"Jaz sem Bog"
"Jaz sem eno z Bogom"



IN bog je eno večno-sedaj z menoj!!!!! dodajam samospoznanje-blaženo vizijo.

Snow tega se ljudje bojijo.Priznati si- kdo smo!!!!Bog je za njih nekaj nedosegljivega,a ne upajo si priznati,da so eno z njim.

V popolnosti se strinjam s teboj. Dodal bi še svojo ozkušnjo,za dosego tega kar midva tu debatirava,bi rekel,  da je potrebno velokokrta živ umreti in ostati živ.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #74 - 15.01.2009 at 13:35:26
 
Ja ljudje se res bojijo priznati da so eno z njim, mislim da ima pri tem veliko naša religijska zapuščina:)  Ampak v newageu se pa tudi pojavljalo nekateri, ki zaradi napačnega razumevanja govorijo da smo vsak zase bog. Kar pa ni res. Biti eno z Bogom in Biti Bog ni isto.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 ... 9