Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 36271 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #75 - 15.01.2009 at 13:42:25
 
Quote:
Ja ljudje se res bojijo priznati da so eno z njim, mislim da ima pri tem veliko naša religijska zapuščina:)  Ampak v newageu se pa tudi pojavljalo nekateri, ki zaradi napačnega razumevanja govorijo da smo vsak zase bog. Kar pa ni res. Biti eno z Bogom in Biti Bog ni isto.


Ni isto,a hkrati je ista enost če se lahko bog (vesoljna konstanta) samospozna samo v živem človeku.Drugače bog sploh ne bi vedel zase,da obstaja v ostali elementarni
(atomski-nezavedni) in življenjski(flora-favna) samopojavnosti. Obličje zre obličje samo tu je skrito sočasno samospoznaje obeh človeka in boga kot enost. Vem,da razumeš,kaj sporočam.

Lp Alojz Cool Cool Cool Cool Cool
Back to top
« Last Edit: 15.01.2009 at 21:18:40 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #76 - 15.01.2009 at 14:01:54
 
Razumem popolnoma, ampak ostajam na tem da je taka izbira besed napačna.

Napačna se mi zdi pa zato, ker se ego nalepi na stavek "jaz sem bog" in potem se ve kaj sledi. Na stavke "jaz sem eno z Bogom" ipd. se ego nima kam nalepit.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #77 - 15.01.2009 at 16:47:20
 
Quote:
Razumem popolnoma, ampak ostajam na tem da je taka izbira besed napačna.

Napačna se mi zdi pa zato, ker se ego nalepi na stavek "jaz sem bog" in potem se ve kaj sledi. Na stavke "jaz sem eno z Bogom" ipd. se ego nima kam nalepit.  


Snow ne moreš biti bog če razumeš boga kot vseobsežno vesoljno konstanto.Hkrati pa je ta vesoljna konstanta sama vse večno-sedaj tudi ti,kamen,drevo žival,atom. Govorim s stališča samospoznanja t.i. blažene vizije ko se istočasno konstanta sama prepozna v človeku in človek v njej po duhu.Življenjski EM sili. Tu ego nima kaj iskati meni je ime Alojz ti si recimo snow,pa še vedno sva oba samomanifestacija vesoljne konstante same-boga
Stvar je v duhovni samospoznaji. Rojen si iz svojega duha EM sile,ki je hrati vesoljni duh in tudi samospoznan ko si ti jaz samospoznan. Je dovolj razumljivo?Boljše ne znam.

Lp Alojz
Back to top
« Last Edit: 15.01.2009 at 19:17:56 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #78 - 15.01.2009 at 17:36:23
 
Quote:
Razumem popolnoma, ampak ostajam na tem da je taka izbira besed napačna.

Napačna se mi zdi pa zato, ker se ego nalepi na stavek "jaz sem bog" in potem se ve kaj sledi. Na stavke "jaz sem eno z Bogom" ipd. se ego nima kam nalepit.  

Razlika je v tem ali to reče mentalno zdrava oseba ali bolana. Bolani se lahko nalepi na ego, vendar ima ta nalepljeno še marsikaj drugega.

Lp.Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #79 - 15.01.2009 at 17:46:18
 
Če se izrazim tehnično...

Bog je windows...človek je pa le en proces v tem sistemu. Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #80 - 15.01.2009 at 18:24:15
 
Robi wrote on 15.01.2009 at 17:46:18:
Če se izrazim tehnično...

Bog je windows...človek je pa le en proces v tem sistemu. Grin



Odločujoča živa samomanifestacija same vesoljne večno-sedaj iste konstante.To je človek!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #81 - 16.01.2009 at 08:02:16
 
Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 18:24:15:
Robi wrote on 15.01.2009 at 17:46:18:
Če se izrazim tehnično...

Bog je windows...človek je pa le en proces v tem sistemu. Grin



Odločujoča živa samomanifestacija same vesoljne večno-sedaj iste konstante.To je človek!!!

Kakšne konstante, če pa se vse spreminja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #82 - 16.01.2009 at 15:28:32
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 08:02:16:
Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 18:24:15:
Robi wrote on 15.01.2009 at 17:46:18:
Če se izrazim tehnično...

Bog je windows...človek je pa le en proces v tem sistemu. Grin



Odločujoča živa samomanifestacija same vesoljne večno-sedaj iste konstante.To je človek!!!

Kakšne konstante, če pa se vse spreminja.


Robi oprosti ,,,,,ampak

Vseobseđžna vesoljna konstanta pomeni masno-energetsko nespremenjeno vrednost,Ker je pa ta vrednost samozadostna,samoohranitvena in samodelujoča se ciklično menja v pojavnostih-letni časi,
dan -noč,sonce-sneg-padavine itd.Ta cikličnost pa v ničemer ne menja konstantne masno energetske vrednosti vse in vsakega vesoljnega pojava. Menja se obličje vrednost ostaja konstanta.
Primer Zemlja Danes se lahko vode in kopno Zemlje zamenjata med seboj.Zemlja bo spremenila obličje masno energetske konstantne vrednosti ne.Zemlja bo imela vse masno-energetske vrednosi iste-ohranila bo konstantno vrednost kljub temu,da bo njeno obličje spremenjeno-

Človek se je lahko nekoč imenoval Peter in danes Robi,ampak zato se ni spremenila masno-energetska vrednost X pojava ki se imenuje človek Človek menja v naši samoreprodukcijski verigi obličje vrednost-konstante človeka- nikoli.!!!!! Cool Cool

Je wsedaj kaj bolj jasno Robi?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #83 - 16.01.2009 at 16:49:15
 
Jasno. Smiley

Zaenkrat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #84 - 16.01.2009 at 18:59:04
 
[quote author=comp link=1191521755/83#83 date=1232120955]Jasno. Smiley


Robi me veseli. Še bolj vesel bi bil ,če bi ostalo  jasno za večkrat. Potem mi ne bo potrebno stokrat ponoviti opis.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #85 - 26.01.2009 at 08:37:49
 
Quote:
Razumem popolnoma, ampak ostajam na tem da je taka izbira besed napačna.

Napačna se mi zdi pa zato, ker se ego nalepi na stavek "jaz sem bog" in potem se ve kaj sledi. Na stavke "jaz sem eno z Bogom" ipd. se ego nima kam nalepit.  


Dobro povedano  Smiley.

Lp.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #86 - 26.01.2009 at 08:41:24
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 08:02:16:
Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 18:24:15:
Robi wrote on 15.01.2009 at 17:46:18:
Če se izrazim tehnično...

Bog je windows...človek je pa le en proces v tem sistemu. Grin



Odločujoča živa samomanifestacija same vesoljne večno-sedaj iste konstante.To je človek!!!

Kakšne konstante, če pa se vse spreminja.


Res je, ni konstante, ker se vse spreminja, - tudi Vesolja se širijo v Prostor, torej rastejo, ... Energija se jim zvišuje ( in tudi nam), ter, ... kot razlaga Alojzij - tudi resnica se spreminja, ... torej niti resnica ni konstanta . Roll Eyes

Lp

by Boštjan + Lord' s brotherz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #87 - 29.01.2009 at 17:40:42
 
Boštyxz wrote on 26.01.2009 at 08:41:24:
Robi wrote on 16.01.2009 at 08:02:16:
Alojz in Sandib wrote on 15.01.2009 at 18:24:15:
Robi wrote on 15.01.2009 at 17:46:18:
Če se izrazim tehnično...

Bog je windows...človek je pa le en proces v tem sistemu. Grin



Odločujoča živa samomanifestacija same vesoljne večno-sedaj iste konstante.To je človek!!!

Kakšne konstante, če pa se vse spreminja.


Res je, ni konstante, ker se vse spreminja, - tudi Vesolja se širijo v Prostor, torej rastejo, ... Energija se jim zvišuje ( in tudi nam), ter, ... kot razlaga Alojzij - tudi resnica se spreminja, ... torej niti resnica ni konstanta . Roll Eyes

Lp

by Boštjan + Lord' s brotherz + # Kiss#


Bošty-Hlapec od Lorda

POglej; Zmemlja lahko danes spremeni svoje obličje-vode in kopno se zamenjajo -pa vendar bi Zemlja ostala iste masno energetske vrednosti. Torej ima Zemlja konstantno vrednost
kljub temu,da menja svoje obličje. Tudi naš genom  v naši reprodukcijski verigi  menja obličje -vrednost človek--- ostaja konstanta. Da bi ti to dojel moraš še malo popapcati,a je zadeva enostavno dokazljiva. Ti miswliš,da les ki gori izgubi na masno-energetski vrednosti. Z gorenjem se spremeni obličje lesa- vrednost ne. V vseobsežno vesoljno konstanto me ne more priti ali oditi večno-sedaj niti en samcat atom. To dojemi,pa boš ugotovil,da so spremembe ciklične znotraj konstante večno-sedaj. Tuhtaj BOŠTY, ne samo peti otroških pesmic za lahko noč.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #88 - 30.01.2009 at 18:20:02
 
Torej, kot zakon o ohranitvi energije.

Quote:
Ti miswliš,da les ki gori izgubi na masno-energetski vrednosti. Z gorenjem se spremeni obličje lesa- vrednost ne.

Razumem, ampak, to več potem ni les, ampak toplota, dim, pepel....

Če gledamo skupno energijsko vrednost vesolja, je verjetno ista, razen, če bi kaj pobegnilo izven tega vesolja. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: kaj in kdo smo živa bitja
Reply #89 - 30.01.2009 at 20:23:25
 
Robi wrote on 30.01.2009 at 18:20:02:
Torej, kot zakon o ohranitvi energije.

Quote:
Ti miswliš,da les ki gori izgubi na masno-energetski vrednosti. Z gorenjem se spremeni obličje lesa- vrednost ne.

Razumem, ampak, to več potem ni les, ampak toplota, dim, pepel....

Če gledamo skupno energijsko vrednost vesolja, je verjetno ista, razen, če bi kaj pobegnilo izven tega vesolja. Smiley


Nima kam vseobsežno večno-sedaj.Konstanta -tako tudi vsak njen X pojav -vrednostni izraz atom--planet-osončje galaksija. Spremembe so cikilične znotraj konstante na vseh nivojih njene individualne pojavnosti. Malo bliže si že, si pa še vedno naiven mislec. Ne samo energetsko tudi masno vrednost vresolja je potrebno upoštevati,pa sile in čas večno-sedaj-konstanta-tuhtaj!!!!!!! Kiss Kiss Kiss
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9