Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7409 times)
Lotus`
Ex Member




Re: Ekologija in okolje
Reply #30 - 18.12.2007 at 22:19:05
 
Quote:
Mislim, da pozitiven odnos do vegetarijanstva ne rabi prirejanja človeške zgodovine in ustvarjanja novih mitov.



Se popolnoma strinjam.Ljudi je treba osveščat pol pa,si usak sam zbere.

Tko da,raznorazna filozofiranja in razglablanja so nepomembna in nepotrebna.

Usak ima svojo resnico in ji sledi,potem pa vidi kam ga pripelje.Torej use ob svojem cajtu.


Božanski većer še naprej! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ekologija in okolje
Reply #31 - 18.12.2007 at 22:53:22
 
Dayaran wrote on 18.12.2007 at 16:27:50:
Tud sam se ne bi poistovečal s slavnimi vegetarjanci. Zame je to v bistvu popolnoma irelevantno. Sam sem vegetarjanc že kakih 10 let in nameravam ostat do konca lajfa. As simple as that.


Pa sj to je to. Mene pri vegeterjanstvu ne moti nič, vse dokler zadeva ne postane popolnoma ideološko vsiljevanje okusa: recimo s takimi lažmi in ponarejanjem se "vegeterjanci" postavljate kot ideologi nekega določenega okusa.


Dayaran wrote on 18.12.2007 at 16:27:50:
Si pa upam dat prognozo, da čez 1000 let med ljudmi ne bo več mesojedstva, kot danes praktično ni več kanibalizma. To je pač del splošne evolucije zavesti, pa če se naš "t" strinja al pa ne.



In mesojedstvo ne obstaja (vsaj zaenkrat ne poznam nikogar, ki bi zagovarjal izključno mesno prehrano) - obstaja samo vsejedstvo in ostale ideologije prehranjevanja (od košer hrane pa do veganstva). In kanibalizem je bolj soroden vegeterjanstvu kot vsejedstvu (kanibalizem kot način prehranjevanja ima tako kot vegeterjanstvo bolj ideloške vzroke kot pa prehranske).

Jaz si upam dat prognozo, da čez 1000 let ne bo več ljudi, oziroma če ne bo vsejedstva ne bo ljudi. Pred splošno evolucijo zavesti gre še tista evolucija, ki pravi, da preživijo najprilagodljivejši...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3