Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 94 95 96 97 98 ... 764
(Read 1150719 times)
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1425 - 16.05.2008 at 19:57:05
 
Alojz in Sandib wrote on 16.05.2008 at 16:46:33:
Poet!

Nikoli in nikdar in nikjer nimaš pravice v imenu življenju, obsojati kogarkoli za njegova dejanja. Ko boš to doumel, potem se javljaj z raznimi prepisanimi citati.

L.P.
Alojz


Pozdravljen Alojz!

Me veseli, da si moje zgornje pisanje vzel za citat (nemara se ti je zdel tako dober), ker tisto zgoraj sem namreč napisal vse sam po sebi in po svojem lastnem navdihu, ker sem zelo pesniška duša (kar izraža tudi moj nick na tem forumu). Seveda sem zgornje pisanje še večkrat popravil, kar se tudi vidi, ampak še enkrat - vse sem sam napisal po lastnem navdihu.

Drugič: Alojz, nihče te ne obsoja, jaz ne obsojam mesojedcev, jaz samo pravim, da ko človek stopi na duhovno pot je nedvomno ena od stvari,  ki jih mora spoznati to, da uživanje mesa napravlja "duh" oziroma uvid v samo naravo resničnosti težji, telo vibrira na nižji frekvenci, v mesu je polno ujetih negativnih emocij in tako naprej. To ti pravim samo zato, da bi tudi sam spoznal, da "vedenje" o vesolju gre lahko na razumski ravni samo do določene ravni, nad to ravnijo pa začne operirati nekaj kar ni več misel, ampak nekaj čisto drugega.

Zato te jaz ne obsojam, pravim pa samo, da če si že dojel vse te stvari glede stvarstva, je nemara že tudi čas, da končno dojameš, da je potrebno iti tudi prek razumskega nivoja, da tudi potem ko razumsko že vse dojamemo to še ni najvišje spoznanje. In pri tem ti uživanje mesa ne bo pomagalo, temveč te bo le držalo nazaj.

Pa lep pozdrav!
Back to top
« Last Edit: 16.05.2008 at 22:21:38 by poet »  
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1426 - 17.05.2008 at 00:35:10
 
ja in wrote on 14.05.2008 at 09:49:58:
"Skupek vsega je stvarstvo in vse duse so del stvarnika."
ali je kocka krogla eno?

...

...

...


Prikaz mojega poenotenega telesa krogle-kocke.

Vsaka krogla ima svojo kocko, vsaka kocka ima svojo kroglo. Krogla-kocka,Kocka-krogla je večno-sedaj eno. Vprašanje, ki ga še nihče ni rešil pred mano, pa je: kakšno pa je potem navzven enotno telo, ki pokriva hkrati obe vrednosti, v njuni navzven enotni vrednosti. OM –Monofizis- eno telo – 14 ploskovno telo 2x7, ki je v bistvu šesterokotnik je poenoteno telo krogle kocke-glej skico spodaj.
Enotni izraz obeh vrednosti je v sveti tradiciji beseda OM-. Pojem OM-a pokriva enotni izraz kocke krogle, če hočeš tudi izmenično krožno kvadratno rotacijo, ki večno-sedaj navzven izraža enotno vrednost kocke-krogle, krogle-kocke OM. Ravno tako je točka  navzven večno-sedaj poenoten izraz tako krive kot ravne črte. Isto je točka prehoda večno-sedaj poenoten izraz preteklosti in prihodnosti skupaj. Je samo večno sedaj-govori -večno-sedaj in večno-sedaj si bil in boš v poenoteni dimenziji mept*- večno-sedaj!!!!!!!!!!!

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1427 - 17.05.2008 at 00:39:02
 
Kopron sto tisočkrat sem ti izpisal enotno vesoljno naravno zakonitost mept*, ki velja brez izjem za vsako X mept* stvarnikovo samo manifestacijo od atoma do galaksije od enoceličarja do človeka.
                                                              Točka prehoda        
                                                             >  Večno-sedaj   <                                  
                                      Xmept* = INmept* EM A.O RImept = Xmept*

Znotraj vsakega Xmept* si predstavljaj kroglo, kot INmept* in Kocko, kot RImept*, ki večno sedaj navzven izražata enotno vrednost Xmept*, ker večno sedaj ciklično prehajata druga v drugo, kar pa v ničemer ne spremeni njune navzven večno-sedaj
Konstantne Xmept* vrednosti. Posledica in vzrok njunih večno-sedanjih prehajanj preko točke zlitja AO je  EM sila sočasnega izmeničnega valovanja rotacije obeh vrednosti, ki navzven večno sedaj ohranjata isto enotno Xmept* vrednost. EM sila je sila vseh sil. In to silo sveta tradicija vesoljnega človeškega znanja imenuje Sveti duh.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1428 - 17.05.2008 at 00:42:42
 
ODPIRAM NOVO TEMO POGOVORA- t.i. 'Svetega Grala '

Je to vaza, kupa, izgubljena beseda? Je to smaragd, ki naj bi padel z Luciferjeve krone?
Je Gral kupa z napisom, ki nam prinaša večno življenje-spoznanje?
Je to kupa v kateri naj bi Jožef iz Arimateje nosil Kristusovo kri v Veliko Britanijo?
Se je vitez okrogle mize  kralja Arturja zaman odpravil iskat in osvojit -Zlati Gral?
Se Dan Brawnu sploh sanja kaj je Sveta kri in kaj je Sveti  Gral?  Se komur koli na Zemlji sploh sanja kaj pokriva pojem Svetega Grala?  

Je mit o kralju  Arturju kaj mogočnejši od slovenskega mita o kralju Matjažu?
Ne, celo manjšo sporočilno vrednost ima kot naš slovenski mit o Kralju Matjažu.
Pri nas kralj spi in se mora sam zbuditi !!!! Pri Angležih se vitezi odpravijo iskat zlati
Gral. Torej ne vedo, da morajo iskati Zlati Gral v sebi!!!!!!!

Kri- življenje- samo spoznani človek je posoda (telo) in  krona stvarnikove življenjske individualne samo manifestacije v obličju samo spoznanega človeka. Ta človek je živa beseda vesoljnega stvarstva in zato samo spoznani stvarnik v človeku in človek v stvarniku samem. Obličje zre obličjeje spoznana enost. Ko se to zgodi Zlo–Lucifer zgubi zemeljsko krono in krona se Vesoljni Kralj  (Matjaž) vstajenja večnega *življenja
in milosti lastnega samo spoznanja vesoljne zavesti (duha) v človeku. Zlati Gral je samo spoznani samo realizirani Stvarnik v človeka v katerem  je Stvarnik (vesoljna konstanta mept*) zopet samo spoznana v lastni individualni življenjski pojavnosti v človeški  samo manifestaciji. Zlati Gral  je Človek, kot samo realizirana samo spoznana stvarnikova življenjska individualna X mept*- samo manifestacija.    
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1429 - 17.05.2008 at 07:48:42
 
Dobro jutro vsemskupaj Cool.
Torej, da še potrdim, kar trdi Lojz, ( za kar sem dobil ponovno potrditev pred nekaj dnevi od "zgoraj" ), da je nesmrtnost mesa res mogoča/možna Cool. (zanimivo Roll Eyes)
Vendar pa spet - ne na takšen način , kot to razlaga Alojzij z nekakšnimi grobnicami + materijami Tongue. To bo ( če bo ), - potekalo čisto drugače  Lips Sealed. ( ne bo toliko odvisno od nas, ampak od dveh drugih ...  Lips Sealed Lips Sealed)

Pa dober drugačen dan, še naprejjj ...

by Boštyxz +# Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1430 - 17.05.2008 at 15:29:09
 
Kopron!
Dokler boš sprejemal sporočila od "zgoraj" in ne iz sebe, tvoja sporočila ne bodo nikoli avtentična in tudi ti sam ne boš avtentičen.
Zelo me veseli, da si spoznal, da večno fizično življenje (mesa) mogoče.
Vse kar ti napišem, se bo zgodilo natanko tako, kot sporočam.
Lepo napreduješ, enako Poet.
Upam, da bom tudi vaju spoznal, tako kot sem Oman sata.
L.P.
Alojz.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1431 - 17.05.2008 at 23:01:33
 
Alojz in Sandib wrote on 16.05.2008 at 16:46:33:
Poet!

Če zanemarimo vse kar pišeš, lahko ugotovimo, da si sedaj kar na hitro spoznal stvarnikovo temo. Ravno ta tema je stvarnikovo lastno opravičilo in tista milost, ki jo deli sam sebi, ko jo deli tebi. To pa sedaj zaštekaj ...


Ja, to se mi sedaj nekako razodeva. Se strinjam s tem kar si napisal.

Alojz in Sandib wrote on 16.05.2008 at 16:46:33:
... in še malo poveži s cikli galaksije štirih letnih časov, ki se odražajo na Zemlji. In v ciklu galaktične zime je na Zemlji ledena doba v kateri je zelen samo ekvatorialni pas. V ledeni dobi jemo mrtve kadavre zmrznjenih živali. Kaj pa sedaj porečeš? Zanikaš? Bodi vesel, da si lahko vegeterijanec, ker ti to omogoča EM valovanje (sveti duh) skozi galaktične štiri letne čase.


Alojz! Vidiš, bi se kar strinjal! Ciklično pojmovanje časa sedaj spoznava vedno več ljudi, in nemara je nekaj na tem. V tem pogledu Stvarnik sam res najbrž skozi cikle drži na vajetih svojo lastno temo in pa svetlobo, ki se menjata. Vendar, g. Alojz, spoznajte sedaj prosim to: tudi če v času Stvarnikove Teme v ciklu ekvatorialne zime jemo mrtve kadavre, ker je takrat vse-splošna duhovna noč, to ne pomeni, da bi morali jesti meso tudi sedaj! Poglejte vendar g. Alojz, Stvarnikova Tema se odraža tudi v konzumaciji mesa, in prehod proti svetlobi se odraža z opuščanjem le-tega! Tako da se strinjam z vami, da takrat je človek mesojedec, ampak ne sedaj v času duhovnega prebujanja, razumete? Sedaj bi vi morali opustiti uživanje mesa in znova spoznati Stvarnikovo Svetlobo - ker uživanje mesa je le umski vzorec, ki ga neti Stvarnikova Tema, in drži ljudi v Stvarnikovi lastni Noči.

Alojz in Sandib wrote on 16.05.2008 at 16:46:33:

Nikoli in nikdar in nikjer nimaš pravice v imenu življenju, obsojati kogarkoli za njegova dejanja. Ko boš to doumel, potem se javljaj z raznimi prepisanimi citati.

L.P.
Alojz


To sem tudi že razložil, nikoli nikogar ne obsojam, he he, ker če bi se v bistvu razvedelo kako zelo ne obsojam ljudi bi imel v družbi ogromne probleme, he he, zato sem raje največkrat kar lepo tiho in si mislim svoje, ko se ljudje tako hudujejo nad raznimi stvarmi, ki se zgodijo v družbi.

Pa tudi citiral nisem nič, kar sem tudi že povedal.

lp, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1432 - 18.05.2008 at 12:18:05
 
Alojz in Sandib wrote on 17.05.2008 at 15:29:09:
Kopron!
Dokler boš sprejemal sporočila od "zgoraj" in ne iz sebe, tvoja sporočila ne bodo nikoli avtentična in tudi ti sam ne boš avtentičen.
Zelo me veseli, da si spoznal, da večno fizično življenje (mesa) mogoče.
Vse kar ti napišem, se bo zgodilo natanko tako, kot sporočam.
Lepo napreduješ, enako Poet.
Upam, da bom tudi vaju spoznal, tako kot sem Oman sata.
L.P.
Alojz.


Na srečo se to NE bo zgodilo tako kot si napisal . Resnica je drugačna, pa če si to še tako zamišljaš v svoji glavi.

Pa lep , resničen dan, še naprej , ...

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1433 - 18.05.2008 at 15:02:10
 
Kopron, zgodilo se bo natanko tako, ker se drugače sploh ne more, to je dejstvo našega bivanja, ki ga ti še nisi spoznal. Kaj bi storil, če bi ti x človek ponudil večno fizično življenje brez kakršnihkoli pogojev, in bi ti to ponudbo prikazal zgolj, kot tvoje nespoznano življenjsko dejstvo. Dojeti boste morali vsi, da nismo na Zemlji zato, da bi obsojali drug drugega, ampak smo z namenom, da vstanemo v večno fizično življenje, da bi postali varuhi in etično prostovoljno zavezani služabniki vesoljnega življenja, ki je vse stvarnikovo življenje in mi z njim in on v nas, večno sedaj.

Možnost vaše fizične večnosti je že tu na Zemlji, pa če vi verjamete ali ne.

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1434 - 18.05.2008 at 16:22:05
 
Boštyxz wrote on 18.05.2008 at 12:18:05:
Na srečo se to NE bo zgodilo tako kot si napisal . Resnica je drugačna, pa če si to še tako zamišljaš v svoji glavi.

Pa lep , resničen dan, še naprej , ...

by Boštyxz + # Kiss#


Kopron

Kaj mislis da se ne bo zgodilo?

Alojz je napisal da UPA da te spozna OSEBNO! kot Omen sata ne v glavi.

Tu ni dosti zamisljanja se mi zdi, a ne Kopron?

In to da dokler bos dobival neke resnice od zgoraj (oziroma drugih) ni to nobena resnica. Edina resnica je tista ki jo nosis v sebi in jo ne dobis, ker jo vecno zdaj ze imas v sebi. Vedno lahko samo ponovno prides do nje ker jo imas, ti je jasno (upam)?

Ti priporocam da se dobis z Alojzom osebno, pa bos sam videl koliko drzi tista "resnica" ki jo dobivas ti od zgoraj.
L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1435 - 18.05.2008 at 19:16:58
 
Alojz in Sandib wrote on 18.05.2008 at 15:02:10:
Kopron, zgodilo se bo natanko tako, ker se drugače sploh ne more, to je dejstvo našega bivanja, ki ga ti še nisi spoznal. Kaj bi storil, če bi ti x človek ponudil večno fizično življenje brez kakršnihkoli pogojev, in bi ti to ponudbo prikazal zgolj, kot tvoje nespoznano življenjsko dejstvo. Dojeti boste morali vsi, da nismo na Zemlji zato, da bi obsojali drug drugega, ampak smo z namenom, da vstanemo v večno fizično življenje, da bi postali varuhi in etično prostovoljno zavezani služabniki vesoljnega življenja, ki je vse stvarnikovo življenje in mi z njim in on v nas, večno sedaj.

Možnost vaše fizične večnosti je že tu na Zemlji, pa če vi verjamete ali ne.

L.P.
Alojz


Da, resda obstaja možnost nesmrtnosti mesa, ki pa bo dovoljena šele čez cca 700 let  Exclaim.
Do tedaj pa niti približno NE, ...čeprav poznam nekoga ki je sedaj telesno na naši Zemlji že cca 3000 let  Huh Shocked.
Vendar pa to velja SAMO za njega  Exclaim. Zaenkrat Cool.
Namreč, ta ima pač posebno poslanstvo  Roll Eyes + je v extra Božji milosti Kiss.

Šele čez cca 700 let ( od leta 2000 ), lahko pridemo na vrsto tudi mi - ostale duše , vendar - ne po naši odločitvi , ampak po Stvarnikovem dovoljenju , ki pa bo spet odvisno od odločitve onega najnižjega ... Roll Eyes, ki bo ...  Lips Sealed Lips Sealed

In, če se že res bo to zgodilo, tedaj ne bomo potrebovali nikakršnih sarkofagov, grobnic, ali kakih grobov, ker bo smrt mesa izginila ( in se ne bo potrebno pogrezati nazaj v materijo) , ...

Približno tako bo to potekalo Lips Sealed Cool.

Toliko o tem za danes  Lips Sealed Wink Cool.

+ dober večer, še naprej, ... Cool ...

by Boštyxz + ###
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1436 - 18.05.2008 at 20:12:15
 
Boštyxz wrote on 18.05.2008 at 19:16:58:
Da, resda obstaja možnost nesmrtnosti mesa, ki pa bo dovoljena šele čez cca 700 let Exclaim.
Do tedaj pa niti približno NE, ...čeprav poznam nekoga ki je sedaj telesno na naši Zemlji že cca 3000 let  Huh Shocked.
Vendar pa to velja SAMO za njega  Exclaim. Zaenkrat Cool.
Namreč, ta ima pač posebno poslanstvo  Roll Eyes + je v extra Božji milosti Kiss.

Šele čez cca 700 let ( od leta 2000 ), lahko pridemo na vrsto tudi mi - ostale duše , vendar - ne po naši odločitvi , ampak po Stvarnikovem dovoljenju , ki pa bo spet odvisno od odločitve onega najnižjega ... Roll Eyes, ki bo ...  Lips Sealed Lips Sealed

In, če se že res bo to zgodilo, tedaj ne bomo potrebovali nikakršnih sarkofagov, grobnic, ali kakih grobov, ker bo smrt mesa izginila ( in se ne bo potrebno pogrezati nazaj v materijo) , ...

Približno tako bo to potekalo Lips Sealed Cool.

Toliko o tem za danes  Lips Sealed Wink Cool.

+ dober večer, še naprej, ... Cool ...

by Boštyxz + ###


Meni je pa hudo, ko take stvari berem!  Cry  Cry  Cry jokec, stokec
Back to top
« Last Edit: 18.05.2008 at 21:23:04 by poet »  
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1437 - 18.05.2008 at 20:29:33
 
ej kopron a ga poznas osebno Wink tega starcka.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1438 - 18.05.2008 at 23:04:23
 
Hmm, veš, ... tale domnevni starček sploh ni tak starček, kot si misliš , heh, ... ne, ne poznam ga pa ne osebno, žal na žalost ( nekoč ga pa upam da bom Cool).
Živi pa na otoku in ima tako poslanstvo; da je priča Božjemu delovanju na tej obli z imenom Zemlja Cool.
Toliko o tem bratu, ki je temne polti  Roll Eyes . Nevem pa še, če mu je žena sledila  Undecided. Moram še preveriti Cool.
Do tedaj, ...  Roll Eyes ...
lahko noč vsemskupaj  Cool.

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1439 - 19.05.2008 at 08:55:19
 
Boštyxz wrote on 18.05.2008 at 23:04:23:
Živi pa na otoku in ima tako poslanstvo; da je priča Božjemu delovanju na tej obli z imenom Zemlja Cool.


Kopron!

Tako poslanstvo imaš tudi ti!!!  Smiley

In vsi mi!!!   Smiley Smiley

Razlika je le v tem, da Stvarnik v tebi še vedno igra svojo lastno igro, ki se kliče "jaz-stvarnik-sem-le-človek-ki-se-trudi-razumeti-vesolje", medtem ko ta starček, recimo da je res kar praviš, je že spoznal Stvarnika v sebi in je zaradi tega lahko priča "Božjemu delovanju" na Zemlji, ker drugega v vesolju sploh ni!  Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Back to top
« Last Edit: 19.05.2008 at 10:48:02 by poet »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 94 95 96 97 98 ... 764