Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 98 99 100 101 102 ... 764
(Read 1172845 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1485 - 23.05.2008 at 22:13:44
 
Poet

Na tvoja ugotovitev da jaz nekaj spoznavam in kako sem se ujel v neke lastne mreže ti odgovarjam: spoznano se ne more več spoznavat,ker je že spoznano.Problem je vedno v nespoznanem in nikoli v poznanem.
Nespoznano ne more učiti lastnega nespoznanja. Po mojem je tu skrito tisto resnično. Kaj meniš Poet bo to, to?

Zakaj se nihče ne upa razčleniti mojega teksta'Razlage P.D. z lastnimi protiargumenti?
Hočeš resničen odgovor? Celotna zemeljska civilizacija trenutno nima proti argumenta. Moje navedbe bo naša civilizacija  slej ko prej neizbežno sprejela, ker druge možnosti sploh ni!!  Zate in za mnoge je moje delovanje 'samovšečno', a v resnici je nesebično. Jaz sem samo prostovoljno orodje vesoljnega življenja! Moje poslanstvo je v ta zemeljski čas načrtovano- napovedano,neizbežno potrebno in odrešujoče za vse in vsako zemeljsko *življenje. Moja fizična pojavnost ni nikakršno naključje,je zgolj moja prostovoljno sprejeta življenjska naloga v imenu in v službi *življenja.

 

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1486 - 24.05.2008 at 08:56:20
 
Alojz wrote : Moje navedbe bo naša civilizacija  slej ko prej neizbežno sprejela, ker druge možnosti sploh ni!!  



OOOooooooo, je, je,  Exclaim , - je možnost , + zelooo dobra, ... le da jo Alojz še ni spoznal od a do ž, ampak samo od a do z   Roll Eyes. Kar pa ŠE ni dovolj  Tongue . Za1X Wink .      
( za vsakega pride nekoč čas  Cool)

Pa dober + dobro spoznan - jasen, sončen dan, še naprej, j...jjjjjjjjjjjj, ...  Cool  Roll Eyes Cool ...

from Boštjan + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1487 - 24.05.2008 at 14:40:16
 
Kopron ih, hi hi, ti nič ne veš, ker jaz vem več kot ti. Če pa to ne boš priznal, te bom pa zatožil moji mamici. Moja mamica te bo pa našeškala.
Kopron kdaj si zapusti vrtec, pred kratkim?
Daj bodi dedec razbij moje navedbe v postu "Pojmi za lažje razumevanje P.D." Kopron saj ti bom pomagal, nič se ne boj, saj se ne bo treba jokati.
Hi, hi, ij, jeje, tralala trla baba lan. Kopron znanje in vedenje, ki ga imaš ti se kupi v vsaki knjigarni in dobi v vsaki šoli. Mogoče pa je, da se ti sedaj sončiš, piješ kavo in kramljaš s svijimi namišljenimi angelci na enem izmed obeh satelitov (Merkur-Venera) našega Sonca.
IH, AJ Kopron vidim, da me bo od podobnih ribičev v kalnem, kot si ti   še glava bolela. Kje ste sedaj vi vsi samozavestni ribiči v kalnem. Pride malo težja tema, pa padete na kolena, kot da ste verniki neznanja.

L.P.Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1488 - 24.05.2008 at 14:55:37
 
Pojmi, ki naj bi pomagali razumeti Prometejevo darilo.


Snov-na splošno celotna vesoljna pojavnost, ki ni sevanje. Po relativnostni teoriji se lahko snov pretvarja v energijo in sočasno obratno.

Energija-merilo za stanje fizikalnega sistema (snovne pojavnosti)

Masa- merilo za vztrajnost (snovnega telesa), vztrajnostna masa
     merilo za vpliv gravitacijskega polja na (snovno telo)=težnostna masa. Če obravnavamo maso kot energijo, potem zakon o ohranitvi energije še vedno velja.

Sila-količina medsebojnega učinkovanja teles. Poznamo elektromagnetno silo,gravitacijsko in
šibko ter močno jedrsko silo.
Po teh osnovnih fizikalnih načelih sodobna znanost popolnoma napačno razume in razlaga
celotno vse obsežno vesoljno pojavnost mase-energije,prostora,časa*življenja.


Moja razlaga je dokazljiva in preverljiva po komer koli in hkrati edina pravilna.
V to se bo lahko tisti, ki bo prebral mojo razlago intuitivno prepričal. Četudi ni fizik, biolog ali antropolog.

Vsaka X masno energetska pojavnost od osnovnega masno energetskega delca pa do vseobsežne
vesoljne me-prostorsko-časovne in življenjske pojavnosti ima znotraj sebe dve sočasno pristne mept* vrednosti, ki sta večno-sedaj v medsebojni sočasni interakciji. Kljub temu
dejstvu pa se obe vrednosti večno-sedaj navzven izražata kot enotna uravnotežena vrednost vse in vsakega X mept* pojava. Ti dve vrednosti sta večno-sedaj v medsebojnem vrednostnem prehajanju druga v drugo. Posledica (tega medsebojnega vpliva) obeh vrednosti je EM sila, ki je hkrati vzrok in posledica vseh sil znotraj vse in vsake posamične X mept*pojavnosti. Ti dve sočasno prisotni vrednosti ovrednotimo znotraj vsakega Xmept* pojava, kot njegovo lastno
INmept*-akumulirano in realizirano Rimept*vrednost vrednost, ki se navzven izražata enotno, kot individualna X mept*pojavnost. To pa posledično in vzročno pomeni večno-sedaj konstantni izraz vse in vsake X mept*. Kako je to mogoče? Realizirana vrednost sočasno prehaja v akumulirano in sočasno obratno akumulirana v realizirano vrednost.

Ko se proces (cikel) izmeničnega samo prehoda konča, se sočasno že samo začenja nov cikel medsebojnega samo prehoda obeh vrednosti znotraj vse in vsake individualne X mept*in tako večno-sedaj vsak konec cikla preko skupne točke Alfa Omega prehoda, pomeni nov začetek in vsak začetek pomeni konec starega cikla. To dejstvo pa zopet v ničemer ne spremeni same vesoljne mept* konstante in sočasno ne spremeni večno-sedanje konstante vsake njene X  
individualne X mept*pojavnosti-od atoma do x galaksije brez izjem.

To pa zopet pomeni; vesoljno stvarstvo je večno-sedaj vseobsežna konstanta, kjer je vsaka njena individualna X mept* pojavnost sočasno ravno tako samozadostna, samoohranitvena in samodelujoča X mept*KONSTANTA.
Kje se je naš genij Einstein zmotil? Zmotil se je v enem pomembnem oziroma odločujočem momentu. Einstein ni poznal dejstva, da se vsak X me delec, navzven izraža enotno znotraj sebe. Izraža se skozi dve sočasni prisotni vrednosti, njegove akumulirane in realizirane me
vrednosti, ki temu delcu enako, kot sami vesoljni mept* pojavnosti, omogočajo večno-sedaj navzven individualni izraz njemu lastne me konstantne vrednosti.

SEDAJ pa povežite! Če smo pravilno ugotovili, da je sila medsebojno učinkovanje teles. Ima vesoljna in vsaka njena Xmept* pojavnost v bistvu znotraj sebe dve telesi-(vrednosti), ki sta večno sedaj v sočasnem medsebojnem učinkovanju (prehajanju druga v drugo). Česar posledica je EM sila in vse sile znotraj tega X  me delca. Na ta način je ta delec večno-sedaj samo zadostna, samohranitvena in samodelujoča večno sedaj navzven ista me X konstantna pojavnost.
Einstein se je v svoji enačbi samo zapeljal in se izgubil v njej. MC2=E in EC2=M namesto, da bi sprejel podvojen sočasni masno energetski izraz znotraj vse in vsake X me pojavnosti. Če bi bil Einstein samospoznani X metafizični mept*, del metafizične samo manifestirane vesoljne konstante bi lahko izpisal dokončno vesoljno enačbo mept*, ki velja brez izjem za vesoljno in vsako njeno X mept* pojavnost.

Xmept*= INmept* EM AO RImept*=Xmept* Ta enačba je v bistvu modifikacija Einsteinove enačbe, ki namesto svetlobne hitrosti na kvadrat prehoda mase v energijo in obratno, pokaže in pravilno izpostavi fizikalno dejstvo sočasnosti dvojnega me izraza INmept-Rimeptin njunega samo prehoda znotraj same vesoljne in vsake njene individualne X mept* pojavnosti.

Zaradi tega naravnega dejstva, ki tu prvič v tem našem sedanjem civizacijskem valu pravilno prikazan in obrazložen lahko brez slepomišenja in raznih nepotrebnih filozofiranj
sprejmemo dejstvo: da je celotna vesoljna mept* samo pojavnostin sočasno vsak njen individualni Xmept* izraz večno-sedaj samozadostna, samo ohranitvena in samo delujoča mept* konstanta.  
Vesoljna in vsaka njena individualna X mept* ni nikoli nastala in ne bo nikoli končala, ker je sama po sebi večno-sedaj samo zadostna, samoohranitvena in samo delujoča mept* vesoljna samo manifestacija mase-energije, prostora, t.časa*življenja. Vesoljno stvarstvo večno-sedaj znotraj sebe sočasno umira in se sočasno tudi samorojeva zaradi že obrazložene zakonitosti dvojnega sočasnega mept in * ŽIVLJENJSKEGA IZRAZA. Moški ženski princip INmept*-Rimept* je naravna samoreprodukcija življenja, kjer vsaka smrt sočasno pomeni rojstvo ali konec in nov začetek cikla in tako večno-sedaj. Življenje ni nikoli nastalo in ne bo nikoli končalo, ker
mu vlada ista zakonitost kot vsej ostali mept pojavnosti. Življenje človeštva ima navzven enoten izraz (človek), ki je sočasno izraz dveh vrednosti INmept*-ženski in RImept*moški izraz, zato oba večno-sedaj skupaj navzven izražata- poenotno človeško vrednost. Tako kot ima človek navzven poenoten izraz dveh sočasno prisotnih vrednosti, ki sta večno-sedaj v medsebojni interakciji, tako isto se izraža tudi ostalo življenje v lastni individualni življenjski samoreprodukciji vrste.  


IZRAZI Vesoljne samorealizirane večno-sedanje individualne mept* pojavnosti


Človek je najvišja možna individualna samo zavedna vesoljna snovna samorealizacija ali najvišja možna metafizična samo manifestacija vesoljne mept*konstante s svobodno voljo samo odločanja o lastni mept*pojavnosti.  
Danes smo Zemljani samo samo zavedni individualni del vesoljne mept* konstante. Nismo pa še Elohim samo spoznani ljudje, kot najvišji možni metafizični individualni samo pojav same vesoljne mept* konstante-Stvarnika samega, če hočete.

Elohim-samospoznani, samo odgovorni ljudje, ki vedo, da so odgovorni, prostovoljno zavezani celotni vesoljni pojavnosti življenja. Elohim so ciklični sejalci, varuhi in prostovoljno zavezani skrbniki vesoljnega *živlenja.

Emanuel- v novem civilizacijskem ciklu prvi človek, ki je ponovno samospoznani individualni metafizični samospoznani izraz same vesoljne mept* samo manifestacije.                        
Emanuel je sočasno vzročno in posledično tako prva metafizična samorealizacija, ki v nekem vesoljnem (geografskem) ciklu npr. na Zemlji prva, kot človek spozna vse skrivnosti in zakonitoti
same vesoljne mept* konstante katere individualni samo realizirani del je večno-sedaj že, kot človek sam.

X mept* je vsaka individualni mept* pojavnost od kvarka do galaksije, kot idividualni del samorealizirane vesoljne mept* konstante, ki izraža večno-sedaj iste atribute X mept*konstante.

Galaksija-naša velika mati našega galaktičnega občestva. Največja individualna Xmept* samo manifestacija vesoljne konstante mept*. Galaksijo sestavljajo planetarne zvezdne kopice -osončja na katere se vežejo satelitska osončja in galaktična črna luknja. Sistem ciklično
večno-sedaj po načelu enotne naravne zakonitosti večno-sedaj ohranja isto Xmept* konstanto.

Posamični galaktičen cikel od samo zlitja do ponovnega samozlitja traja približno 150 milijard zemeljskih let in tako večno-sedaj. Satelitska osončja imajo tako, kot naše celice posamični cikel od samo zlitja do samo zlitja 15 milijard zemeljskih let. Naše celice so ujete v gravitacijsko polje našega telesa ravno tako so satelitska osončja ujeta v gravitacijsko polje galaksije, sistem je vesoljno enoten.

Galaksija ravno tako izmenižno EM valovi-rotira skozi svoje štiri letne čase tako, kot naša Zemlja vendar premo sorazmerno velikosti daljši čas. Eno galaktično leto traja 28000 zemeljskih let. Ker pa naši možgani samodejno delujejo na osnovi galaktičnega EM valovanja
rotacije. Iz tega vzroka 14000 let civilizacije galaktičnega severa rastejo, juga pa padajo in sočasno obratno 14000 let južne civilizacije rastejo in severne padajo. Ta pojav imenujemo galaktični civilizacijski planetarni cikel. Od tu izhaja t.i. izguba človeškega samospoznanja
in od tu izhaja cikel našega ponovnega samospoznanja.

RELIGIJA- Izhaja iz upanja vsakogar med nami, da postane ponovno samo spoznani idividualni življenjski izraz same vesoljne mept* konstante-Stvarnika.

Vera je individualna pot, ki sledi izgubljeno teološko civilizacijsko zapuščino iz zadnjega civilizacijskega vala.
Ateizem je enako naš religijozni izraz, ki pa ni vezan na civilizacijsko teološko izročilo.

Teologija je v bistvu ciklični civilizacijski avto sistem hrambe, našega izgubljenega civilizacijskega samospoznanja.

Izvirni greh-Izvirnega greha ne morejo storiti nesamospoznani ljudje mi npr.; Izvirni greh lahko storijo samo samospoznani Elohim. Izvirni greh pomeni to da so se Elohim uprli služiti vesoljnemu življenju. Takšni Elohim so po svojih bratih izločeni iz občestva samo spoznanih
fizično večnih v občestvo smrtnih, kjer se pokoravajo za ta svoj samoupor.  

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1489 - 24.05.2008 at 15:03:23
 
Se strinjam z Alojzom, da so na tem topicu v večini filozofi brez filozofije. Mislim da sem nekje prebral Alojzovo navedbo, da je filozofija; spoznati, razumeti, vedeti. Kot vidim se bo na tem topicu uresničilo prvo.
Titudu-filozofu njegovo filozofsko razglabljanje ni prineslo slovesa misleca, kaj?

Predlagam, da razbijete zadnje Alojzove navedbe, potem boste dokazali sebi in ostalim, da nekaj veste.

Sam se z Alojzom popolnoma strinjam. Še nikjer nisem zasledil tako trdnega in unikatnega koncepta.

Lep pozdrav,
Sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1490 - 24.05.2008 at 15:30:52
 
Zadeve so tako hudo jasne, enotne za popolnoma vse.Ne razumem kako lahko, Kopron, proti temu sistemu ki drzi dokazljivo kot pribiz z nekimi otrocarijami.

Znanje imamo, samo se masa mora dojeti in na podlagi tega bodo globalne spremembe ogromne, vse se bo spremenilo. Clovestvo bo dojelo v kaksni zmoti je in ko ko spoznalo, bo lahko to PRAKTICNO uporabilo kjerkoli, sistem je enoten za vse.

Bistvo tega ba je tako ze povedano, samospoznanje in s tem resitev iz ciklov zemlje.

In kdo je ze povedal nekaj v smislu:  Pravi duhovnezi, guruji pa se nevem kaj so raziskovali samo navznoter, za vesolje in njegovo delovanje se niso zmenili, to pomeni samo eno:  NEsamospoznan, ker ko ti postanes samospoznan pomeni da spoznas stvarnika v sebi in obratno, posledicno ti je jasno ce poznas stvarnika vse kar je on sam, torej tudi stvarstvo vesolje, to je bistveno. Ni potrebe da gres ti na druge planete in galaksije da bi jih spoznal, ne samo spoznanje stvarnika je v tebi, vesolje imas v sebi vse ti je jasno, eno si stvarnikom.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1491 - 24.05.2008 at 15:44:01
 
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2008 at 14:40:16:
Kopron ih, hi hi, ti nič ne veš, ker jaz vem več kot ti. Če pa to ne boš priznal, te bom pa zatožil moji mamici. Moja mamica te bo pa našeškala.
Kopron kdaj si zapusti vrtec, pred kratkim?
Daj bodi dedec razbij moje navedbe v postu "Pojmi za lažje razumevanje P.D." Kopron saj ti bom pomagal, nič se ne boj, saj se ne bo treba jokati.
Hi, hi, ij, jeje, tralala trla baba lan. Kopron znanje in vedenje, ki ga imaš ti se kupi v vsaki knjigarni in dobi v vsaki šoli. Mogoče pa je, da se ti sedaj sončiš, piješ kavo in kramljaš s svijimi namišljenimi angelci na enem izmed obeh satelitov (Merkur-Venera) našega Sonca.
IH, AJ Kopron vidim, da me bo od podobnih ribičev v kalnem, kot si ti   še glava bolela. Kje ste sedaj vi vsi samozavestni ribiči v kalnem. Pride malo težja tema, pa padete na kolena, kot da ste verniki neznanja.

L.P.Alojz


Najprej to ; če te že ravno zanima; vrtec sem zapustil pred cca 29 leti.
Sedaj naprej ;

Alojzij wrote ; Galaksija ravno tako izmenižno EM valovi-rotira skozi svoje štiri letne čase tako, kot naša Zemlja vendar premo sorazmerno velikosti daljši čas.

Že glede tega osnovnega štetja 1+1=2 in  ni 4 , sem ti že razložil, da ima Zemlja SAMO 2 osnovni zamenjavi "letnih časov" .
Dodatna 2 ki sta navidezna, sta samo prehoda, in NE posamezna letna časa  Cool .

Ostalo si spisal še kar dobro, le da v takšni obliki, da bo malokdo razumel kaj si želel povedati v osnovah.

No, to sem ti že vse napisal, sedaj samo še ponavljam  Cool.

A ti morda še kaj ponovim  Wink?

Pa dober + ponovno neponovljiv lep dan, vam želim vsemskupaj , še naprej , ... j...jjjjjjjjj, .... Cool...


by Boštyxz + #

(P.s., ... morda res veš več kot jaz, kar pa še ne pomeni da veš več pravilnega kot jaz  Wink Cool , ker , jaz sem tudi "vernik" ( vednik ) znanja  Cool Lips Sealed, ki mi zeloooooooo pomaga živeti  Cool )

Grem spet delati zdaj, ...lp, čaw
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1492 - 24.05.2008 at 16:28:19
 
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2008 at 14:40:16:
Kje ste sedaj vi vsi samozavestni ribiči v kalnem. Pride malo težja tema, pa padete na kolena, kot da ste verniki neznanja.

L.P.Alojz


Ne da se nam več, ponavljate se, saj smo že pisali kje se ne strinjamo  in v tem postu je že Poet dobro povedal kje se ne strinja z vami, moj pogled je zelo podoben.

Poet wrote on 22.05.2008 at 10:15:31:
No dajmo to malo razložiti: po vašem Poet dojame takrat, ko se popolnoma strinja z vami, takrat ko pa pove nekaj drugega, pa pač useka mimo.

V čem se strinjam s Prometejci? V tem, da je Stvarnik vse, kar res pomeni čisto vse. In posledično se strinjam z vsem kar sledi iz tega. Kar pomeni, da je človek Stvarnikov najvišji samo izraz, da je samorealiziran, ne pa tudi samospoznan, se strinjam.

Problem nastane drugje: v načinu kako naj bi človek postal samospoznan. Alojz predlaga, da se eterično telo-dušo znova ujame in da se spominski kod ne porazgubi. On tudi verjame, da je večno fizično življenje tisto kar potrebujemo. Omenja tudi Veliko Cesarstvo, vesoljne brate, ki naj bi bedeli nad nami. S tem zadnjim odstavkom pa se nikakor ne morem strinjati! Tudi se ne morem strinjati z mesojedstvom, pa kaj vam ni jasno, ljudje božji!?!?!?

In iz tega posledično izhaja to, da imama jaz in Alojz popolnoma enako razumsko dojemanje vesolja (stvarnik je vse, realnost ki me obdaja je Stvarnik), ampak Alojz se zadovolji zgolj s tem razumskim opisom sveta, Poet pa hudičevo dobro ve, da razumsko dojemanje ŠE NI dovolj! In zato brska naprej, vse do toka zavesti, ki naj se znova obrne sam vase.

Ker Poet prav dobro ve, da ta samozaveden mehanizem v človeku je iluzija, ker kako za boga naj se delček vesolja čuti ločen od preostale kreacije???!!!!!????!! No pametnjakoviči, ste spoznali, da je to iluzija? Da je iluzija to, da se mi sedaj čutimo ločeni od preostalega sveta??? Ste že prišli do tega???? Saj se Poet ne more drugače pogovarjati z vami kot le preko otročarij, pa še te težko razumete.

V glavnem še enkrat: razumsko razumemo vsi enako, vse je Ena sama Kreacija. Problem je edino v načinu, kako naj človek znova postane samospoznan. In seveda se je potrebno norčevati (oprosti Alojz, samo tvoja opcija je naravnost absurdna) iz Alojzevega načina, ker ne vodi nikamor, razen v še večjo temo! Ki bo trajala večno fizično večnost! To ni način, zato pa Poet toliko kritizira ta aspekt Prometejevega darila, razumete sedaj?

Če mene vprašate, je prava otročarija ravno Alojzev magični sarkofag. To je prava otročarija, kakšna duša s spominskim kodom neki, kakšno večno fizično življenje zaboga, to je slepa ulica.

Pa še en velik problem Prometejcev: Etrex in Alojz vztrajno ponavljata, da pred Alojzem nikoli in nikdar ni bilo nobenega samospoznanega, da je Alojz prvi kateremu je to uspelo. To je hudo napačno razmišljanje. Bil je tu Buddha, bil je tu zagotovo Ramana Maharshi, pa guru Nanak, pa ogromno drugih, zato je to Alojzevo govorjenje o sebi, in tudi drugi Prometejci to govorijo, da je on sam edini, ki je prišel do teh spoznanj, naravnost smešno, otročje in iz hude samoprevarljive trte izvito. Veste, mnogo je bilo samospoznanih, ki pa so spoznali samega sebe ravno zaradi tega, ker so vedeli da razumski opis sveta je slepa ulica! In niso več raziskovali vesolja, njegovih zakonov, niso skušali dojeti delovanje stvarstva, ampak so vedeli da jih bo tako delovanje peljalo stran od sebe. In so se raje obrnili popolnoma navznoter in postali samospoznani - zato se ni nihče ukvarjal z zakoni vesolja, ker te to potegne stran od sebe. Razumete sedaj, v čem je problem in past, razlaganja vesoljnih pojavov? Da te odpelje v kreacijo in stran od sebe.

Poet ima čisto drug pristop k temu, kako naj človek postane samospoznan, Alojz pa je uporabil najlažjo in najbolj poceni metodo, s tem da bo ulovil dušo v zlato posodo, in bo s tem človek spet se spominjal samega sebe. To je, oprostite, naravnost smešno. To človeka spet pelje stran od sebe, torej na konec življenja, v trenutek smrti, ko bo Alojz blagovolil se iti duše-lovca in bo ubogemu prosilcu namenil večno fizično življenje. Toda kdo bo pa Alojza položil v njegov lasten magični sarkofag? Kako bo pa Alojz sam, on ki je Kreator bil ob smrti položen v svojo lastno Kreacijo (no sej razumem, da ga bo kdo drug notri zapekel, toda ali vonjate to prelepo ironijo???)



Zakaj pa ste vi kar naenkrat tiho, pride malo težja tema pa padete na rit ali kaj   Questioning


Lep pozdrav   Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1493 - 24.05.2008 at 21:09:58
 
Nahate

Če si samospoznana individualna življenjska samomanifestacija vesoljne mept*konstante-Stvarnika je razum samo še orodje komunikacije, ne pa orodje za razumevanja lastne in celotne vesoljne biti mept*.Samo samo spoznanje je vedenje.Je vesoljna zavest, je  samoumevnost bistva vse in vsake biti. Poet je tu želel razumsko polemizirati z menoj isto sedaj nezavedno počneš ti.Jaz nimam kaj razumsko polemizirati z nikomur,ki ni samo spoznan,ker to sploh ni mogoče.Razumnik Poet mora sam spoznati svoje razumske zmote,jaz sem isključno nenasilna življenjska pomoč vam ne samo spoznanim.
Ključ samo spoznaje je rojstvu individualne vesoljne zavesti v tebi.

LP Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1494 - 25.05.2008 at 01:48:28
 
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2008 at 21:09:58:
Nahate

Če si samospoznana individualna življenjska samomanifestacija vesoljne mept*konstante-Stvarnika je razum samo še orodje komunikacije, ne pa orodje za razumevanja lastne in celotne vesoljne biti mept*.Samo samo spoznanje je vedenje.Je vesoljna zavest, je  samoumevnost bistva vse in vsake biti. Poet je tu želel razumsko polemizirati z menoj isto sedaj nezavedno počneš ti.Jaz nimam kaj razumsko polemizirati z nikomur,ki ni samo spoznan,ker to sploh ni mogoče.Razumnik Poet mora sam spoznati svoje razumske zmote,jaz sem isključno nenasilna življenjska pomoč vam ne samo spoznanim.

LP Alojz
 

Se strinjam, da je samospoznanje vedenje, ki pa če ga hočeš dati naprej ga tudi moraš nekako dati.  Najlažje z dejanji in zgledom.
A tudi sami dajete prednost samospoznanju, spoznavanju sebe   introspekcija, od znotraj navzen.

Alojz in Sandib wrote on 24.05.2008 at 21:09:58:
Ključ samo spoznaje je rojstvu individualne vesoljne zavesti v tebi.


Ne bi rekla da v rojstvu, sploh pa ne po takem rojstvu po vaše. Individualna vesoljna zavest sem jaz, telo je le posoda.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1495 - 25.05.2008 at 10:53:22
 
Alojz in Sandib wrote on 24.05.2008 at 21:09:58:
Nahate

Če si samospoznana individualna življenjska samomanifestacija vesoljne mept*konstante-Stvarnika je razum samo še orodje komunikacije, ne pa orodje za razumevanja lastne in celotne vesoljne biti mept*.  


Točno. Samo vse vaše razlage in vse kar morebiti veste o vesolju je razumsko, to se mi dozdeva že ves čas.

Alojz in Sandib wrote on 24.05.2008 at 21:09:58:
Samo samo spoznanje je vedenje.Je vesoljna zavest, je  samoumevnost bistva vse in vsake biti. Poet je tu želel razumsko polemizirati z menoj isto sedaj nezavedno počneš ti.Jaz nimam kaj razumsko polemizirati z nikomur,ki ni samo spoznan,ker to sploh ni mogoče.Razumnik Poet mora sam spoznati svoje razumske zmote,jaz sem isključno nenasilna življenjska pomoč vam ne samo spoznanim.
Ključ samo spoznaje je rojstvu individualne vesoljne zavesti v tebi.

LP Alojz    


Dobro Alojz, na kakšen način ste samospoznan? Prosim povejte, kako se vaša samospoznanost odraža, res bi rad vedel. Ker če mi tu uspete pokazati, da ste samospoznani, potem ... kapo dol pred vami.

Poleg tega se mi zdi, da se ves čas vrtite okoli nebistvenih stvari. Pred kratkim ste odgovorili, da so miselni vzorci razlog, zakaj človek ni samospoznan. Zakaj pa o tem ne napišete kaj več, to je bistvo, vi pa kar nekaj tretjega govorite. Pozabite vesoljne zakone, ti nič ne pridobijo in nič ne izgubijo, če jih mi poznamo ali pa ne, vi raje povejte enkrat za vselej na kakšen način ste vi bolj samospoznani, kot nekdo drug, in kako ti miselni vzorci stojijo človeku na poti samospoznanja.

Ker če bi jaz tudi za trenutek pomislil, da ste vi samospoznani, potem bi se že želel sestati z vami, a kaj ko me niste prepričali.  Cry
Oziroma bom drugače rekel: g. Alojz, kaj vi lahko vstopite v stanje kozmične zavesti? Greste po neskončni premici od stanja uma v stanje nedelovanja, kjer samo ste kot izvorna/Stvarnikova zavest?

Ne vem zakaj, samo nenadoma se mi je zazdelo, da če nemara to tako vztrajno ponavljate, potem bi lahko nekaj celo bilo na tem. In v tem primeru bi si vas seveda želel spoznati, s tem da vas ob srečanju ne bi popolnoma nič razumskega spraševal, temveč bi vas samo prosil, da stopite v stanje izvorne/kozmične zavesti. Jaz bom samo zraven in če imam že dovolj prečiščene miselne vzorce/um, potem se bo vaša Zavest odrazila tudi pri meni. V tem primeru, in samo v tem, bi si vas pa potlej res želel spoznati. In da končno razčistimo s tem, kar je res in kaj ni. Ker če je tako da vi lahko prehajate po premici od absolutnega do realiziranega (oz. nekaj približno tako), potem mene sploh ne bo več motilo, da vi jeste meso, ker potem je pa to druga reč - ta fizični ustroj človeka je pač takšen kakršen je in je pri vsakem modrecu drugačen, kozmična zavest je pa ista. No, pa naj se izkaže kaj je res in kaj ni.

Lep pozdrav, Matija led razbija
Back to top
« Last Edit: 25.05.2008 at 11:55:48 by poet »  
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1496 - 25.05.2008 at 11:57:50
 
Dober govor, Poet  Cool. Jaz sem tudi zraven  Cool .
Da sedaj vidimo, kaj bo Alojz rekel na to  Cool .

+ lep pozdrav vsemskupaj   Roll Eyes .

Boštjan Zupančič, Slovenija, Eu
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1497 - 25.05.2008 at 13:21:58
 
Alojz bo povedal to kar zelite, jaz pa bom dodal... Poet. Ti mislis da govori Alojz o nebistvenih stvareh, kajti to je bistvo samo, to kar tako vztrajno ponavlja.
V bistvu je to to, dojemanje, spoznanje te kozmicne zavesti, Nomos logos vesoljne naravne zakonitosti in ko dojames lahko tudi poves, simbolicno, trenutno ljudem logicno, 1000 let nazaj ne bi bilo mogoce tako razlagati teh zadev.

Dejstvo je da ko spoznas to naravno zakonistost, ves in vidis da je temelj vsega in ker je vse stvarstvo, stvarnik sam je resnicno konstrukcija vseobsegajoca, od galaksije do atoma, vsake Xmept. Bistveno sigurno da je, kajti obkrozeni smo s stvarstvom da ga spoznamo, poglej danasnje clovestvo?  Popolnoma napacno si razlaga vsako xmept pojanvnost, zato so ti na zacetku tako tuje razlage od Alojza, ravno zato ker so tako drugacne (svet je dalec, delec od resnice ki je tu podana), ampak on vidi v popolnopma vsaki Xmept pojavnosti stvarnika. To ni nic nadcloveskega, Alojz je clovek in hoce biti clovek (edino kar je lahko).
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1498 - 25.05.2008 at 14:57:37
 
Poet

Prvič se je zgodilo,da si uspel svojo celotno bit kontrolirati,kar ti je omogočilo,da si bil in, da si občutil stanje popolne koncentracije samozavedanja v svoji popolni  vseobsežni enosti,ko si pisal svoj zadnji post..Drugače sploh ni mogoče komunicirati,na tej samobitni vesoljni večno-sedaj isti ravni in na katero ti želiš moj odgovor. To raven lahko imenuješ individualno samo realizirana samospoznana(samorojena) večno-sedaj akumulirana vesoljna življenjska samobitna zavest v posamezniku. Ta dogodek pa se lahko zgodi samo v živemu človeku (posodi) Vsako naše živo telo nosi v vsakem izmed nas to vesoljno akumulirano življenjsko zavest v vrednosti lastne INmept* duše.Duša in telo nista dovolj,da bi se v nas prebudilo tisto samobitno samoumevno večno eno. Brez Em sile (svetega duha),ki usmerja vse,  kar smo mi sami- ni mogoče. Naše lastno individualno samospoznanje,ki je hkrati vesoljno Stvarnikovo samo spoznanje nas na zavestni vesoljni življenjski ravni zlije v popolno vesoljno enost. Ta zlitost v vesoljno večno-sedanjo enobitnost ne zaznava več individualnih izrazov atom,žival,rastlina, človek,planet,galaksija) ampak jih na samorealizirani individulni zavestni ravni poenoti v vseobsežno vesoljno mept* življenjsko samobitnost. Naša razumska raven takrat postane orodje,ki služi tej večno sedanji poenoteni vesoljni samobitnosti v celoti in brez samo upora,ki nas bi slepil in avto sugestivno zavajal.

Poet upam,da sem zadostil kriterijem,ker sedaj veš,da so tvoji kriteriji sočasno,v vesoljnem pojmovanju samobitnosti zadeve, tudi moji.  
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1499 - 25.05.2008 at 21:14:27
 
Poet si kar blizu resnice, sicer ti mislis da je to razmisljanje ki ti bi ga Alojz obrazlozil, vendar ni tako.

Samospoznanje pomani, ce bi ti z pomocjo Alojza dojel stvari na invidualni ravni, ki je lastna vseobsegajocem stvarnikovem samoizrazu. To pomeni da bi spoznal stvarnikovo izrazanje v sebi (noter in navzven) in to spoznanje bi ti dalo nemudoma tocno tisto invidualno samospoznanje ki je lastno stvarniku, z drugo besedo spoznal, ponovno zavel bi se stvarnikove, ali kozmicmna zavesti ali EM sile(kakor zalis), ki ti da vedenje vseobsegajocega dojemanja stvarnosti da si delcek stvarnika ter vednost stvarnikovega samodelovanja vsake Xmept. To pa je tisto kar se ti zdi nepomembno nakladanje, vendar ni ko spoznas stvarnikovo izrazanje v vseh pojavnostih, ki so v principu popolnoma enake. Samo premetati je potrebno malo stvari a zakljucek ti je vedno isti, to je tista Xmapt=INmept EM RImept= Xmept enostavno napisana tocka prehoda ki je vsepovsod prisotna. EM,zavest se izraza navzven in navznoter.
Back to top
« Last Edit: 25.05.2008 at 22:46:44 by Etrex »  

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 98 99 100 101 102 ... 764