Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 99 100 101 102 103 ... 764
(Read 1175409 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1500 - 25.05.2008 at 23:07:44
 
Vsem

Da bi nesamospozni razumeli kakšne življenjske izive in odgovornost večno-sedaj  postavlja vseobsežna vesoljna konstanta mept*( Stvarnik)pred lastno individualno samorealizirano- samo zavedno življenjsko samomanifestacijo-človeka,se vprašajte:  
Ali bi Stvarnik (vse obsežna večno-sedaj ista samorealizirana,samozadostna,samodelujoča vesoljna konstanta mept*)sploh eksistirala brez lastne samozavedne življenjske samo manifestacije v človeka?
Sploh ne bi eksistirala,ker ne bi imela samorealizirane samozavedne življenjske samomanifestacije (človeka),ki ji njej sami večno-sedaj potrjuje njeno vseobsežno vesoljno samomanifestacijo mept*.

Ali bi se Stvarnik vseobsežna vesoljna mept* samomanifestacija sploh lahko samo spoznala brez lastne samo zavedne samomanifestacije v človeku? Odgovor je :samospoznanje je nujen življejski ciklel samo manifestacije (Stvarnika)v samo človeško samo zavednost,ki je nujen predpogoj za Stvarnikovo življenjsko samospoznajo v lastni človeški samo pojavnosti. Brez samospoznanja ni več Stvarnikove življenjske  samo odgovornosti ,če pa te ne bi bilo ne bi bi bilo večno-sedaj vesoljne življenjske samobitnosti!

Lp.Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1501 - 25.05.2008 at 23:13:55
 
Enostavno kot pasulj, miselni vzorci so produkt uma, ki je nujno potreben za človeka, lahko pa je to tudi ovira, če ni uporabljen, kot pripomoček.

Ko um postane pripomoček, potem tudi miselni vzorci več niso problem in to je bilo tudi povedano. Ko um ni več gospodar, postaneš ti sam sebi gospodar-tudi umu. Tako ti je odprta pot do samospoznanja. Povedano z jezikom navadnega kmeta; lahko se neovirano priključiš na frekvenco EM valovanja, ki preveva vseobsežno vesolje in postaneš eno z njim.

To pomeni, da si še vedno človek, ne pa, kot Poet misli, da postaneš angel s krilci al pa nekakšna svetloba.
Ker ne vem kaj bi Poet rad videl, ko se bi Alojz povezal v stanje kozmične zavesti.
Mogoče bele miši?

Alojz je že povezan s kozmično zavestjo oz. stvarnikom in se ne poveže in odklaplja vsakič, kot da bi bil aparat. Še vedno pa ostaja človek, v telesu in hkrati z umom s katerim komunicira, govori in dela. Ker človek je pač najvišja samo realizirana samo zavedna pojavnost, izražena preko človeka oz. v človeku.

Poet bi rad videl, da bi bila sama kozmična zavest realizirana, brez vsega okrog nje. Ampak brez tega ni ničesar. Sistem je vzpostavljen tako, da je pač vsak del pomemben, vse mora obstajati, da lahko vse obstaja. Brez Zemlje ali Lune, ne bi bilo osončja in nenazadnje ne bi bilo niti galaksije...ampak to je samo; če bi bila čebula brez če...
Tako, kot čebula ni brez če-ja, tako tudi ni osončja brez Zemlje niti ni človeka brez EM valovanja, ki pa je kozmična zavest-ta pa je posledica in sočasno vzrok duše in telesa.
Torej moraš imeti vse to, kar imaš (telo, um, dušo), da prideš do samo spoznanja.

Torej Poet ti, ki si tako rzsvetljen, očitno nimaš uma pod kontrolo, ker če ne bi vedel za kaj se gre. Še ne dolgo nazaj si razlagal o rasvetljenju, kot da si ga že izkusil...

...kakor vidim se noben ne poglobi, kot bi se lahko. To pokaže, da so dandanašnji ljudje preplitvi v razmišljanju, premehki v preizkušnjah-kakšna naj bo potem situacija na naši preljubi Zemlji? Sicer me pa skrbi samo za tiste, ki jih je škoda in bi lahko služili življenju, ostali kar naj se rojevajo in umirajo še nadaljni cikel, ker drugega pač niso vredni. Se že vidim, kako jih spremljam skozi njihove cikle in jim rišem žitne kroge:)

P.S.
Kopron!

Zanima me ali si tudi v živo tako židane volje in vzklikaš juhej, heejjjjj ipd.?


Lep pozdrav,
Sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1502 - 25.05.2008 at 23:38:22
 
sašo wrote on 25.05.2008 at 23:13:55:
Enostavno kot pasulj, miselni vzorci so produkt uma, ki je nujno potreben za človeka, lahko pa je to tudi ovira, če ni uporabljen, kot pripomoček.

Ko um postane pripomoček, potem tudi miselni vzorci več niso problem in to je bilo tudi povedano. Ko um ni več gospodar, postaneš ti sam sebi gospodar-tudi umu. Tako ti je odprta pot do samospoznanja. Povedano z jezikom navadnega kmeta; lahko se neovirano priključiš na frekvenco EM valovanja, ki preveva vseobsežno vesolje in postaneš eno z njim.

To pomeni, da si še vedno človek, ne pa, kot Poet misli, da postaneš angel s krilci al pa nekakšna svetloba.
Ker ne vem kaj bi Poet rad videl, ko se bi Alojz povezal v stanje kozmične zavesti.
Mogoče bele miši?

Alojz je že povezan s kozmično zavestjo oz. stvarnikom in se ne poveže in odklaplja vsakič, kot da bi bil aparat. Še vedno pa ostaja človek, v telesu in hkrati z umom s katerim komunicira, govori in dela. Ker človek je pač najvišja samo realizirana samo zavedna pojavnost, izražena preko človeka oz. v človeku.

Poet bi rad videl, da bi bila sama kozmična zavest realizirana, brez vsega okrog nje. Ampak brez tega ni ničesar. Sistem je vzpostavljen tako, da je pač vsak del pomemben, vse mora obstajati, da lahko vse obstaja. Brez Zemlje ali Lune, ne bi bilo osončja in nenazadnje ne bi bilo niti galaksije...ampak to je samo; če bi bila čebula brez če...
Tako, kot čebula ni brez če-ja, tako tudi ni osončja brez Zemlje niti ni človeka brez EM valovanja, ki pa je kozmična zavest-ta pa je posledica in sočasno vzrok duše in telesa.
Torej moraš imeti vse to, kar imaš (telo, um, dušo), da prideš do samo spoznanja.

Torej Poet ti, ki si tako rzsvetljen, očitno nimaš uma pod kontrolo, ker če ne bi vedel za kaj se gre. Še ne dolgo nazaj si razlagal o rasvetljenju, kot da si ga že izkusil...

...kakor vidim se noben ne poglobi, kot bi se lahko. To pokaže, da so dandanašnji ljudje preplitvi v razmišljanju, premehki v preizkušnjah-kakšna naj bo potem situacija na naši preljubi Zemlji? Sicer me pa skrbi samo za tiste, ki jih je škoda in bi lahko služili življenju, ostali kar naj se rojevajo in umirajo še nadaljni cikel, ker drugega pač niso vredni. Se že vidim, kako jih spremljam skozi njihove cikle in jim rišem žitne kroge:)

P.S.
Kopron!

Zanima me ali si tudi v živo tako židane volje in vzklikaš juhej, heejjjjj ipd.?


Lep pozdrav,
Sašo


Kot prvo, Sašo, takile kot so ti, ki se lepo nalepijo na nekoga in potem kot papagaj ponavljajo naučeno mi grejo pa res najbolj na živce!!!!  Kako lahko tako suvereno nekaj trdiš, ko te vidim, da ti je jasno samo zato, ker ti je nekdo nekaj povedal!!! Sedaj se pa peteliniš, kako da je to tvoje lastno znanje! Dovolj takihle hinavcev, da se mi ne oglasiš več, ker mi greš resnično na živce! Boš ti govoril tako suvereno ja, potem, ko boš kaj v resnici spoznal, do takrat pa imaš da najprej sploh spoznaš, da je tvoje sedanje znanje Alojzevo znanje, ki si ga sprejel za svoje, in zdaj misliš da vse veš. Bog, takihle punditov, ki nekaj nekje preberejo je na milijone, ampak tistih, ki pa potem dejansko izkusijo resničnost nečesa je pa bore malo!

Zato se ne umešavaj, kot da ti je vse jasno! Imej malo samokritičnosti in ponižnosti, da priznaš, oz. najprej sploh sprevidiš, da imaš sposojeno znanje od nekoga drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1503 - 25.05.2008 at 23:45:12
 
sašo wrote on 25.05.2008 at 23:13:55:
Ker ne vem kaj bi Poet rad videl, ko se bi Alojz povezal v stanje kozmične zavesti.
Mogoče bele miši?


Seveda vem, da ne veš, ampak to je tvoj problem. Če je Alojz to res zmožen narediti in si ti že bil pri njemu in tega nisi občutil, potem ti res nič ni jasno.

sašo wrote on 25.05.2008 at 23:13:55:
Alojz je že povezan s kozmično zavestjo oz. stvarnikom in se ne poveže in odklaplja vsakič, kot da bi bil aparat. Še vedno pa ostaja človek, v telesu in hkrati z umom s katerim komunicira, govori in dela. Ker človek je pač najvišja samo realizirana samo zavedna pojavnost, izražena preko človeka oz. v človeku.


Alojz, tvoj komentar prosim. Ker vsi tule so to sprejeli kot nekakšen aksiom, in se mi zdi, da sedaj mislijo, če da si ti že v tem stanju potem so vsi drugi avtomatično tudi, ker ti pač sledijo. Wrong!!! Sami se moramo do tega dokopani, nihče drug ne more tega narediti namesto nas, zato pa kopljem kakor vem in znam in nič ne vzamem za samoumevno že vnaprej. Zato povej kako je s tem, če je to res, ker če je to res ... potem se vidiva zelo kmalu. In moj tok zavesti naj dovoli tvojemu toku zavesti, da ga dvigne. Samo zato se gre.

sašo wrote on 25.05.2008 at 23:13:55:
Poet bi rad videl, da bi bila sama kozmična zavest realizirana, brez vsega okrog nje. Ampak brez tega ni ničesar. Torej moraš imeti vse to, kar imaš (telo, um, dušo), da prideš do samo spoznanja.


Ni res, da hočem videti samo kozmično zavest. Saj ko enkrat spoznaš kozmično zavest, hja, kako lahko potem sploh smatraš telo, um, in dušo za kakršno koli omejitev? Ne moreš, ampak to se zgodi šele potem, ko dejansko imaš dostop do tega, ker jaz tega nimam, in se ti oproščam, sašo veliki, če ti sedaj že imaš. Veš, rad bi stopil v to stanje, ne samo debatiral o tem in pobiral znanje od Alojza in ga potem prodajal kot svoje znanje. Ja, sašo, za-to se gre, ne vem, če ti je jasno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1504 - 26.05.2008 at 00:10:12
 
Ja nekateri sledilci ali bolje rečeno simpatizerji gospoda Alojza, bi lahko vedeli, da s tem ko tudi pretirano hvalijo njega, in hkrati postavljajo neke sodbe za druge, ki stvar resnično želijo razumeti, niso blizu spoznanju   ( samospoznanju ) in s tem tudi mečejo slabo luč na Alojza, njegovo delo in poslanstvo.

V iluziji da so mu v pomoč, naredijo več škode kot koristi.

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1505 - 26.05.2008 at 00:13:27
 
Znanje, ki ga mi ga je Alojz podaril je sedaj tudi moje znanje, ker je podarjeno s tem namenom. Je pa Alojz edini(prvi), ki ga je podal naprej. Nikoli pa nisem izjavil, da to dejansko živim in ne, nisem samo spoznan. Prodajam oz. dajam pa to znanje naprej, hvala bogu, zakaj pa ne. In nisem hinavec in ne pravim da je to moje izumljeno znanje, to je znanje, ki sem ga izgubil in ponovno našel.
Ti Poet si nesramen, ker tako praviš! Pač zadevo razumem v veliki meri in sem ponosen na to, ti Poet si pa ne vem zakaj tako raztogoten-ti povej.
In pisal bom še naprej, tega mi ne moreš preprečiti, čeprav se obnašaš, kot da bi lahko...

Glede moje ponižnosti; ponižni so samo hlapci, jaz pa sem kaj več kot to.

Lep pozdrav!
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1506 - 26.05.2008 at 00:25:39
 
Quote:
Ja nekateri sledilci ali bolje rečeno simpatizerji gospoda Alojza, bi lahko vedeli, da s tem ko tudi pretirano hvalijo njega, in hkrati postavljajo neke sodbe za druge, ki stvar resnično želijo razumeti, niso blizu spoznanju   ( samospoznanju ) in s tem tudi mečejo slabo luč na Alojza, njegovo delo in poslanstvo.

V iluziji da so mu v pomoč, naredijo več škode kot koristi.

Lep pozdrav   Smiley


Ma kakšne iluzije, daj Nahatee ne nabijaj škatel, kje za boga sem v zadnjem postu hvalil Alojza?

Iz tvojega pisanja sem razbral, da si simpatizerka P.D., le da nočeš metati slabe luči na Alojza in ga zato ne hvališ Huh

Lep pozdrav!
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1507 - 26.05.2008 at 01:06:14
 
Reportaža iz pospeševalnika Cern: Iščemo izginule dele vesolja. Avantura se začenja

Klic iz Stockholma
Podatke o trkih in nastajanju novih delcev bo dneve in noči pregledovalo na tisoče znanstvenikov. Higgsova teorija predvideva, da snov po nastanku ob velikem poku ni imela mase, vendar jo je pridobila kmalu zatem. Ker bo LHC razmere ob velikem poku poustvaril, se bo postopek najverjetneje ponovil. Ko se bo to zgodilo, bo Peter Higgs pričakal klic s Kraljeve akademije v Stockholmu. Nobelova nagrada mu ne uide.

Najprestižnejše nagrade pa v naslednjih letih pričakujejo tudi znanstveniki v Cernu, saj bo naprava, ki bo dosegala sedemkrat višje energije kot doslej najmočnejši pospeševalnik, znanstvena odkritja pospešila v neslutene razsežnosti. "Iskali bomo temeljne naravne zakone in s tem zakone galaksij in vesolja. Preverjali bomo obstoj supersimetrije, teorije, ki govori o tem, da imajo vsi znani delci svoje težje supersimetrične partnerje," je med vzpenjanjem po stopnicah okoli detektorja napovedoval dr. Peter Jenni. Če bi se teorija izkazala za resnično, bi bili supersimetrični delci lahko odgovor na vprašanje, iz česa je sestavljena temna snov v vesolju. "Iskali bomo tudi dokaze o obstoju temne energije, ki povzroča, da se vesolje pospešeno širi, in dokaze o obstoju večdimenzionalnega vesolja."

Energija LHC bi lahko zadoščala tudi za preučevanja lastnosti plazme kvarkov (ti sestavljajo protone) in gluonov, kakršna je obstajala v miniaturnem vesolju tik po velikem poku. "V takšnih razmerah so se kvarki ujeli v delce," nas je opozoril dr. Federico Antinori, ki nam je razkazal tretjega od štirih velikih detektorjev, imenovanega Alice. "Vendar, če seštejete posamezne mase kvarkov, ki so osnovni gradniki atomov, ne boste dobili vse mase opazovane snovi," je opozoril. Pripoved je zvenela podobno, kot če bi tehtali vsako jabolko v košari posebej in ugotovili, da je njihov seštevek nekajkrat lažji od košare jabolk. "Higgsov delec torej ne poskrbi za vso maso, temveč le za njen del. Zdi se, da večji del mase izhaja pravzaprav iz sil, ki kvarke držijo skupaj."

Za laično javnost najbolj spektakularen dogodek, ki ga pričakujejo po zagonu pospeševalnika, bo nastajanje miniaturnih črnih lukenj. Na določenih točkah bo zaradi trkov protonov nastala tolikšna energija, da bo točka začela privlačiti okolico. "Vendar bodo naše črne luknje tako majhne, da bodo zaradi Hawkingove radiacije takoj izhlapele," je dr. Jenni zavrnil strahove nekaterih skeptikov, ki se bojijo, da bo Ženevo z jezerom in Mont Blancom vred letos poleti posrkalo v Cern. Kot pravijo tamkajšnji znanstveniki, bo edina posledica nastankov miniaturnih črnih lukenj Nobelova nagrada za Stephena Hawkinga.

Bodoči generalni direktor Cerna Rolf-Dieter Heuer, ki bo pisarno prevzel leta 2009, je nedavno dejal, da ga čaka najboljša služba v fiziki na svetu. Ali to pomeni, da je vaš položaj namestnika in znanstvenega direktorja drugi najboljši na svetu?

Ne, je še boljši. Hierarhično sem sicer na drugem mestu, vendar se ukvarjam z znanstvenim področjem, kar je za fizika gotovo najbolj zanimivo.

Potrebujemo namreč razlage nekaterih temeljnih vprašanj današnje fizike: Kako nastane masa? Kakšno vlogo ima pri tem Higgsov delec? Kaj je temelj standardnega modela fizikalnih delcev in sil? Ali zakonitosti, ki jih poznamo v našem svetu, delujejo tudi pri višjih energijah? S temi vprašanji se bomo ukvarjali naslednjih dvajset let.

Cern je bil po drugi svetovni vojni ustanovljen s politično idejo - združiti Evropo v znanosti. Se je prvotni duh ohranil do danes?

Cern je seveda predvsem znanstveni projekt. Dotika se meja našega znanja in naših sposobnosti. Poganja ga čista radovednost, kar je bila tudi osnovna ideja ob njegovi ustanovitvi, zato je bilo sodelovanje držav razmeroma enostavno. Evropski narodi so radi investirali v odličnost. Center je lepo preživel hladno vojno, sodelovali smo tudi z vzhodnoevropskimi državami, recimo s Poljsko ali Bolgarijo. Obe sta postali članici Cerna, še preden sta postali članici EU. Opazili smo zanimiv pojav: vzhodnoevropske države so skozi znanost mehko vstopile v politični proces in s tem pokazale Evropi, da so sposobne delovati tudi v velikih mednarodnih povezavah.

Je Cern vstopnica v Evropo?

Je naraven način, kako postati član mednarodne skupnosti, ne da bi si mazali roke s političnimi igrami.

Ste prepričani, da se med narodi v Cernu ne bo pojavilo rivalstvo zdaj, ko se bodo začela bližati prelomna odkritja?

Ta nevarnost obstaja. Pri detektorjih, kot je Atlas, deluje dva tisoč strokovnjakov iz petintridesetih držav in vsak od njih nima plemenitega značaja. Vendar tekmovanje ostaja na osebni ravni in ne gre za mednacionalne napetosti. Če se malo pošalim: predsednik Bush ne bo poklical našega direktorja in mu naročil, da morajo Nobelovo nagrado letos dobiti Američani. Kdo je opravil najboljše delo, se bomo dogovorili znanstveniki med seboj.

Kdo bo torej po letošnjem zagonu pospeševalnika dobil Nobelovo nagrado?

Zagotovo je Nobelove nagrade vredno delo vrste znanstvenikov, ki so LHC skonstruirali in omogočajo, da deluje. V sanjah sem že identificiral tri osebe, ki bi jo lahko prejele. Izbral sem jih, ker pravila dovoljujejo le delitev nagrade na tretjine. Pri tem sem vnaprej, na podlagi znanstvenega in ne ideološkega prepričanja, predvidel, da bo prišlo tudi do novih odkritij v detektorjih, saj bodo šele ta osmislila delo na pospeševalniku. Pisal bom torej na Švedsko in upam, da mi bodo prisluhnili.

Ste povsem prepričani o bodočih odkritjih? Stephen Hawking je na primer dejal, da Higgsovega delca, ki je vaš osrednji cilj, v Cernu zagotovo ne boste odkrili, saj da ne obstaja.

V znanosti je vedno prisoten dvom, vendar pa v fiziki obstajajo določeni koncepti, ki so resnični ne glede na obstoj ali pomanjkanje precizne teorije. Higgsov mehanizem je na neki način že del standardnega modela sil, saj uspešno pojasnjuje nekatere znane procese, četudi tega še nismo eksperimentalno potrdili. Če namreč odmislimo mehanizem, kakršen je Higgsov, in delamo izračune pri vedno višjih energijah, se bo na določeni točki izkazalo, da začenjamo dobivati napovedi z verjetnostjo, večjo od sto odstotkov. To pa ni mogoče. Teorija sama torej pravi, da ni popolna in da mora vsebovati še kaj. Potem mi je pravzaprav vseeno, ali je ta manjkajoči del Higgsov ali pa neka nova vrsta interakcij med delci.

Napovedujete tudi odkrivanje višjih dimenzij. Kako jih boste zaznali v "zgolj" tridimenzionalnih detektorjih?

Višje dimenzije so teoretično atraktivne, so možne, seveda pa niso neizogibne. Odkriti jih bomo skušali s pomočjo gravitacije. Teorija dodatnih dimenzij predvideva, da jih začnemo čutiti šele, ko se delcu zelo približamo. Če dodatne dimenzije obstajajo in če bomo delce s trkanjem dovolj močno zbližali, gravitacijska sila ne bo več naraščala linearno z manjšanjem razdalje, temveč z višjimi potencami, torej izjemno hitro. Lahko se celo zgodi, da bo gravitacija postala tako močna kot druge sile, ki so na običajni skali sicer od nje veliko močnejše. Tedaj bi morali opaziti učinke tako imenovane kvantne gravitacije. Zaznali bomo nestabilnosti v energiji.

Druga možnost je, da bi zaradi visokih koncentracij energij v dodatnih dimenzijah nastajale zelo majhne črne luknje. Ker bodo nestabilne, bodo kmalu eksplodirale in se pretvorile v plaz znanih delcev, kar bomo zagotovo zaznali. To bi lahko bil znak, da smo imeli opraviti z dodatnimi dimenzijami. Bilo bi zelo spektakularno odkritje, seveda pa verjetnost teh dogodkov ni velika. Če bi bil naš namen iskati zgolj takšne stvari, zagotovo ne bi zgradili pospeševalnika LHC. Zgrajen je bil zaradi teorij, kot je Higgsova, ki so mnogo bolj prepričljive.

So teoretične predpostavke, kot so dodatne dimenzije ali teorija strun, ki je nikakor ni mogoče eksperimentalno preveriti, smiselne ali prejkone delajo iz znanosti spektakel?

Intelektualni izziv, ki ga je ponudila teorija strun, se prav tako dotika gravitacije. Ta je prisotna povsod, hkrati pa jo najslabše razumemo, saj je ne znamo vključiti v kvantno teorijo, četudi verjamemo, da svet v svojem najglobljem bistvu deluje po principih kvantne mehanike.

Teorija strun je vključila tudi gravitacijo, vendar pa se je takoj zatem pojavilo vprašanje, kakšne so njihove dimenzije. Ker naj bi bila struna tridesetkrat manjša od najmanjše stvari, ki smo jo sposobni zaznati z današnjimi napravami, si lahko mislimo: vraga, kaj nam je treba strun, če ne moremo dokazati njihovega obstoja? Vendar so si briljantni umi, ki so si jih zamislili, izmislili tudi matematične načine, kako teorijo preveriti. V naprednih teorijah torej najdemo znanstveni napredek in se jih ni treba bati. Res pa je, da so v nesorazmerju z običajnimi teorijami. So zelo seksi in mlade znanstvenike povsem prevzamejo, zaradi česar izgubljamo njihovo teoretično podporo pri eksperimentih, kakršen je LHC. Prepričan pa sem, da bodo, ko bomo pospeševalnik končno zagnali in začeli proizvajati podatke, teoretiki obrnili glave in se začeli množično zgrinjati k nam. Rezultate si bodo hoteli pobliže ogledati. Eden od vodilnih mislecev teorije strun, briljantni Edward Witton, nas je na primer že prosil, naj mu za naslednje leto v Cernu poiščemo pisarno!


--------------------------------------------------------------------------------


Alojzova enotna naravna zakonitost:

xmept* - INmept* A/O RImept - xmept*

Spoznanje ni zgolj razum, je samo realizacija vesoljne konstante mept* v lastno samo realizirano, individualno življenjsko samo pojavnost-človeka.

Alojz*
--------------------------------------------------------------------------------


Tem odraslim fantkom ne bo nič uspelo odkriti! Zanima jih zgolj Nobelova nagrada in osebni prestiž!

L.P.
Sandib
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1508 - 26.05.2008 at 06:46:24
 
From Alojz :
Ali bi Stvarnik (vse obsežna večno-sedaj ista samorealizirana,samozadostna,samodelujoča vesoljna konstanta mept*)sploh eksistirala brez lastne samozavedne življenjske samo manifestacije v človeka?
Sploh ne bi eksistirala,ker ne bi imela samorealizirane samozavedne življenjske samomanifestacije (človeka),ki ji njej sami večno-sedaj potrjuje njeno vseobsežno vesoljno samomanifestacijo mept*.

Wrooong Cheesy Tongue Exclaim Zdaj vidim, kje ti je sfalila računica, Lojz Huh.
Namreč LAHKO  Exclaim. Ker tudi JE, obstajal, daleč prej, še preden je bil "realiziran" prvi današnji človek na našem planetu ( poleg ostalih "realiziranih" planetov  Cool .

Pa dober + realen sončen dan, še naprej, j...jjj,... ( Sašo, v živo pa delam ... Kiss Lips Sealed )

by Boštyxz + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1509 - 26.05.2008 at 10:43:49
 
Boštyxz wrote on 26.05.2008 at 06:46:24:
From Alojz :
Ali bi Stvarnik (vse obsežna večno-sedaj ista samorealizirana,samozadostna,samodelujoča vesoljna konstanta mept*)sploh eksistirala brez lastne samozavedne življenjske samo manifestacije v človeka?
Sploh ne bi eksistirala,ker ne bi imela samorealizirane samozavedne življenjske samomanifestacije (človeka),ki ji njej sami večno-sedaj potrjuje njeno vseobsežno vesoljno samomanifestacijo mept*.

Wrooong Cheesy Tongue Exclaim Zdaj vidim, kje ti je sfalila računica, Lojz Huh.
Namreč LAHKO  Exclaim. Ker tudi JE, obstajal, daleč prej, še preden je bil "realiziran" prvi današnji človek na našem planetu ( poleg ostalih "realiziranih" planetov  Cool .

Pa dober + realen sončen dan, še naprej, j...jjj,... ( Sašo, v živo pa delam ... Kiss Lips Sealed )

by Boštyxz + # Kiss#

Sicer se v ta topic nimam namena vmešavat kaj preveč, ampak tukaj moram pa zelo pritrdit kopronu. To je le ena izmed po mojem večih zablod Alojzovega "učenja". Stvarnika je pobrkal za stvaritev. Vesoljna manifestacija, človek ipd. so PRODUKTI, so STVARITEV! Alojzeva trditev je isto, kot če bi rekel, da mizar ne more obstajati brez mize!? Če stvarnik obstaja, mora neobhodno biti nekaj več kot je vesolje, nekaj več kot je seštevek vseh sil ali duš v vesolju. Ker vse to je le Njegova stvaritev. Tako kot je mizar nekaj drugega kot vsi proizvodi skupaj, ki jih je naredil, in več kot vsi črvi, ki morebiti že najedajo kakšno njegovo mizo, skupaj.
Za to sploh ni potreben kakšen hud duhovni uvid ali znanstven um; to je stvar zdrave pameti.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1510 - 26.05.2008 at 10:45:45
 
Prometejevo darilo se mi še kar naprej  bere kot literarni tekst ne glede na to, da ima ambicijo postati bodisi sveto pismo (razodeta resnica) bodisi politični manifest (ideološko vodilo nove dobe). Psihološko resničnost skuša doseči  z izposojnjem iz  jezika mitologije, izkustveno z izposojo znanstvene terminologije in metodologije, ideološko-motivacijsko pa z izposojanjem  iz retoričnega arzenala, vrednega komunističnega manifesta.  

Skratka, ker ima test ambicijo postati hkrati  tako sveto pismo kot znanstveno/tehnološki priročnik in politični program, se mu vse te ambicije med sabo izničijo na način, da mu ne uspe postati nič od tega. Kot takega pa pa ga seveda pripoznam kot tipčnega in verodostojnega  pričevalca duha časa, kot 'zeitgeist', ki bo kljub  svoji kontarverznosti (ali prav zaradi nje)  vedno našel duhove, ki so bodo v njem sposbobni prepoznat, se mu pustit zapeljat ali pa se mu vsaj pustit ziritirat.

Moj duh  se mu kot rečeno pustim ziritirat  točno toliko kot se pusti ziritirat literarnim delom umberta eca: prometejovo darilo skušam brat kot eno imed njegovih zgodb
Quote:
...o vseh kozmičnih zarotah, ki si jih resnično izmislijo ljudje. Zgodba o raku, ki napade duha.
(kot se je o zgodbah v soji svojem literarnem delu foucaultovo nihalo izrazil sam eco: http://www.svetknjige.si/emag.aspx?docid=214879&nodeid=614 )

Vse komentarje in odzive na zgodbo o prometejevem darilu  na tem forumu pa gledam kot na širše okolje, ki zgodbi dodajo  aspekte trilerja, nelagodja in groze ter negotovosti kot  posledico 'zeitgeista': psihoze, s katero sumničavo interpretiramo naravo, družbo, svet, besedilo... .

           
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1511 - 26.05.2008 at 11:45:15
 
Dayaran wrote on 26.05.2008 at 10:43:49:
Boštyxz wrote on 26.05.2008 at 06:46:24:
From Alojz :
Ali bi Stvarnik (vse obsežna večno-sedaj ista samorealizirana,samozadostna,samodelujoča vesoljna konstanta mept*)sploh eksistirala brez lastne samozavedne življenjske samo manifestacije v človeka?
Sploh ne bi eksistirala,ker ne bi imela samorealizirane samozavedne življenjske samomanifestacije (človeka),ki ji njej sami večno-sedaj potrjuje njeno vseobsežno vesoljno samomanifestacijo mept*.

Wrooong Cheesy Tongue Exclaim Zdaj vidim, kje ti je sfalila računica, Lojz Huh.
Namreč LAHKO  Exclaim. Ker tudi JE, obstajal, daleč prej, še preden je bil "realiziran" prvi današnji človek na našem planetu ( poleg ostalih "realiziranih" planetov  Cool .

Pa dober + realen sončen dan, še naprej, j...jjj,... ( Sašo, v živo pa delam ... Kiss Lips Sealed )

by Boštyxz + # Kiss#

Sicer se v ta topic nimam namena vmešavat kaj preveč, ampak tukaj moram pa zelo pritrdit kopronu. To je le ena izmed po mojem večih zablod Alojzovega "učenja". Stvarnika je pobrkal za stvaritev. Vesoljna manifestacija, človek ipd. so PRODUKTI, so STVARITEV! Alojzeva trditev je isto, kot če bi rekel, da mizar ne more obstajati brez mize!? Če stvarnik obstaja, mora neobhodno biti nekaj več kot je vesolje, nekaj več kot je seštevek vseh sil ali duš v vesolju. Ker vse to je le Njegova stvaritev. Tako kot je mizar nekaj drugega kot vsi proizvodi skupaj, ki jih je naredil, in več kot vsi črvi, ki morebiti že najedajo kakšno njegovo mizo, skupaj.
Za to sploh ni potreben kakšen hud duhovni uvid ali znanstven um; to je stvar zdrave pameti.

LP!


Hja, jaz pa mislim, da je ravno tu največja moč Prometejevega Darila. Sam že nekaj časa slutil, da se je Stvarnik sam zakodiral v Stvarstvo, oziroma niti to ne drži. Bolje je reči Stvarnik je Stvarstvo in Stvarstvo je Stvarnik. Jaz sploh ne morem si predstavljati, da bi bil nekje nek Stvarnik, ki bi kritično bedel nad svojim Stvarstvom, ne! Ni možno, ker je preveč v nasprotju s samim tokom pojavnosti, kot ga izkušamo sedaj.

In vedno bolj se mi dozdeva (ker je to nekaj kar pravijo tudi drugi, ne samo Alojz, in se je kot tako že večkrat tudi pokazalo v življenjih raznih svetnikov), da je človek res Stvarnik sam, ki z vstopom v kozmično zavest spozna enotno pojavnost samega sebe. Torej se zave celotnega toka resničnosti okoli sebe. Ker drugače kot skozi "svojo lastno kreacijo" nemara sploh ne more, ker takrat ni nobenega vedenja "jaz nisem" in kaj potem to sploh pomeni?! Pismo, najbolj me pri vsem iritira dejstvo, da razsvetljenje ne bo trajno! Da bom vstopil v kozmično zavest, spoznal kar bom pač spoznal, ampak potem čez čas znova preniknil v temo. Pismo, tudi to pravijo da se dogaja, da človek/jiva prehaja od vedenja do nevedenja, iz svetlobe v temo, da se Stvarnik sam na veke veke dolgo spoznava in pozablja, in da pozabi samega sebe le zato, da bi se znova spoznal v vsej svoji veličini. In tudi ve, da se nič ne more zgoditi, ker se vse dogaja le v njem samem! In zato gre človek skozi najhujšo temo in najsvetlejšo svetlobo, se spoznava in pozablja, večno on sam, eden in edini!

Pismo ALojz, povejte že direktno, ne preko insinuacij, če vi lahko vstopite v kozmično zavest ali ne! Seveda ste človek še naprej, ker sedaj razumemo da Stvarnik je najprej del svoje Stvaritve kot Tema, ki jo v samo-pozabi pošlje nase, da bi se nato spet spoznal preko človeka in njegovega ustroja, tako fizičnega, umskega, dušnega, ki skupaj potem zgleda res preniknejo v točko spoznanja sebe, ni važno za koliko trenutkov, ko se zgodi enkrat se nikoli več ne pozabi.

Zato pa Alojz, se je vam to že zgodilo? Prosim odgovorite!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1512 - 26.05.2008 at 13:13:28
 
Dayranu-Kopronu sem že odgovoril v postu 186 .Miza in mizar sta večno sedaj eno,ker drug drugega potrjujeja v lastnem enem. Ni mizarja če ni mize in ni mize če ni mizarja. Oba sta večno-sedaj eno,kar jesočasen  enoten večno sedanji izraz obeh-nikoli začet nikoli končan.Dayran in Kopron v vrtec s svojim mišljenjem, ali pa k meni v uk.Kaj je bolje za vaju, pa najbolj vesta sama.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1513 - 26.05.2008 at 13:30:31
 
Poet !

Brez kakršnih koli osebnih zadržkov ti čestitam za tvoje stanje zavesti.
Resnično si v svojem iskanju dober primer,kako do samospoznanja.Več takšnih kot si sedaj ti in svet bo kmalu boljši.

Poet jaz ne vstopam v kozmično zavest,jaz sem stvarnikova individualna življenjska samorealizirana in samospoznana vesoljna zavest v tem zemeljskem civilizacijskem ciklu.Fizično enak vsakomur, nič več kot kdorkoli drug med nami. Meni ni potrebno nikamor vstopati in iztopati,ker sem trenutno edina samospoznana individualna življenjska  samomanifestacija Stvarnika samega (vseobsežne vesoljne mept*pojavnosti) Jaz sem miza,ki omogoča vsem ostalim mizam in mizarju samemu vesoljno samospoznanje.In ne samo to, jaz imam znanje ki omogoča ostati vsem in vsaki mizi in mizarju večno-sedaj samospoznano vesoljno eno.

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1514 - 26.05.2008 at 13:45:46
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 13:30:31:
Poet !

Brez kakršnih koli osebnih zadržkov ti čestitam za tvoje stanje zavesti.
Resnično si v svojem iskanju dober primer,kako do samospoznanja.Več takšnih kot si sedaj ti in svet bo kmalu boljši.

Poet jaz ne vstopam v kozmično zavest,jaz sem stvarnikova individualna življenjska samorealizirana in samospoznana vesoljna zavest v tem zemeljskem civilizacijskem ciklu.Fizično enak vsakomur, nič več kot kdorkoli drug med nami. Meni ni potrebno nikamor vstopati in iztopati,ker sem trenutno edina samospoznana individualna življenjska  samomanifestacija Stvarnika samega (vseobsežne vesoljne mept*pojavnosti) Jaz sem miza,ki omogoča vsem ostalim mizam in mizarju samemu vesoljno samospoznanje.In ne samo to, jaz imam znanje ki omogoča ostati vsem in vsaki mizi in mizarju večno-sedaj samospoznano vesoljno eno.


dej mal bol razlož to stvarnikovo individualnost.

in ce lahko odgovoris kako lahko trdiš, da si edina samospoznana.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 99 100 101 102 103 ... 764