Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 100 101 102 103 104 ... 764
(Read 1175343 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1515 - 26.05.2008 at 13:48:11
 
Poet v zadnjemu postu si lepo dojel in povedal vsem zgornjim postom oseb ki jim ni jasno. Stvarsvto je vseobsezno ce je mizar in miza eno, je to sploh primer enega Xmept*,  kar pomeni masa, energija, PROSTOR, cas, zivljenje. Predvsem sem poudaril prostor, kajti tudi prostor je vzrok in posledica tega. Se pravi ni nobenega invidualnega stvarnika ki bedi nad nami, kot je Poet ze dojel.

Stvarsvo je vse eno,stvarnik je vse eno, nic ni gor, nic ni dol, ker smo vsi med sabo splet stvarnosti. Nic ni pomembnejse, ker je vecno sedaj stvarstvo tocno taksno kot mora bit.

Zdaj pa se tebi Poet: Mislim da ne gre tu da stvarnik hoce pozabiti, spraviti v temo delcek samega sebe. To se v vsebsegajocemu stvarstvu ciklicno dogaja, nekje raste nekje pada, ves da brez dobrega ni slabega, ker dobrega sploh nebi poznali ce ne bi poznali slabega. Zdaj pa glavno Poet dojemi samo se to:Tu ne gre za vstopanje v kozmicno zavest, ker ko ti ozavestis to, ne rabis vstopati, ker spoznas stvarnika v sebi, to je fiksno stanje-samospoznanje.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1516 - 26.05.2008 at 13:52:58
 
Titud

Ti meni deset vprašanj,jaz tebi deset vprašanj na temo,ki jo obravnava P.D. Udeleženci na topiku naj sodijo kdo izmed  izmed naju lahko koga
sodi.
Ti lahko svojo sumničavost takoj brez bojazni vržeš na smeti.Ti sodi zgolj samega sebe, ker računam,da veš kaj pomeni ohraniti osebno dostojanstvo vsakogar v komunikaciji z njim. Prosim......

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1517 - 26.05.2008 at 14:09:11
 
Omen Sat tebi ni potrebno nič razlagati veš kje sem, najavi se ,pridi
in pogovorila se bova.
Kljub vsemu moraš razumeti,da se to dogaja na Zemlji ciklično skozi X-kuja To pomeni še nepoznanega človeka,ki se na Zemlji rodi vsakih 14000 let kot samospoznana individualna življenjska samomanifestacija stvarnika (vseobsežne vesoljne konstante mept*)s samo namenom in samo odgovornostjo te iste konstante,da na ta način ohranja večno-sedaj živo sebi lastno celotno vesoljno življenjsko samomanifestacijo.  Ni stvarnikove samorealizacije v človeka ni vesoljne zavesti in ni samospoznanja ,takrat tudi Stvarnika ne bi bilo.Zato sta človek in vesoljna konstanta mept* večno-sedaj eno!

Če želiš temelitejšo razlago se oglasi pri meni doma.Vabim tudi vsakega drugega,ki želi več!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1518 - 26.05.2008 at 14:31:27
 
Religija. Je ze bilo povedano je iskanje samega sabe, spoznanje sebe in to imamo vsi v sebi v IN-akumulirani vrednosti nase biti, v dusi je zapisano vse. To je intuitivno in vemo vsi, nekateri bolj nekateri manj in ko prides do samospoznanja je to to, ni nobenega vstopanja samo vedenje je zavedanje kaj in kako je. Ni potrebno vstopati nikamor. Ko nekaj ozavestis si zavesten tega in tako ti ni potrebno vstopati v to nekaj kar si ozavestil.

Zato smo religijozna bitja popolnoma vsi, ceprav nekateri to zanikajo,se vedno delujejo v svetu. To je samo in le eno-iskanje(in potrdilo religijoznosti v sebi). Ampak problem je ker ne vedo iskanje cesa?

Odgovor je iskanje izvornega stanja, ki so ze bili v njem a so ga zaradi prekrska eticnega kodeksa izgubili.

Tu vidiste razliko cloveka od ostalih oblik zivljenja, ki ne vsebuje tega, ni samozavedna ceprav ravno tako del stvarnika.

Zavedite se, stvarnik je v nas in caka da se zazremo v njega (ga spoznamo v sebi) takrat ozavestis, postanes tisto eno z vsem okrog sebe.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1519 - 26.05.2008 at 16:00:04
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 13:13:28:
Dayranu-Kopronu sem že odgovoril v postu 186 .Miza in mizar sta večno sedaj eno,ker drug drugega potrjujeja v lastnem enem. Ni mizarja če ni mize in ni mize če ni mizarja. Oba sta večno-sedaj eno,kar jesočasen  enoten večno sedanji izraz obeh-nikoli začet nikoli končan.Dayran in Kopron v vrtec s svojim mišljenjem, ali pa k meni v uk.Kaj je bolje za vaju, pa najbolj vesta sama.


Menim, da bi morda bilo bolje, da bi ti Alojz prišel k meni v uk. ( in ne v vrtec ) Cool.

Ker, vem, da je bil Mizar pred mizo, je potemtakem Več kot ustvarjena miza Exclaim. ( čeprav sta še vedno lahko "kot eno"= eno )
Mizar JE, četudi (še) ni naredil nobene mize .
Stvarnik JE že obstajal, - še preden je ustvaril kako svojo stvaritev  Exclaim Cool Roll Eyes .
Zato je tudi Stvarnik VEČ kot vsaka od Njegovih stvaritev Exclaim.
On ne potrebuje nevemkakih spoznanj, ker je On sam ŽE popolnomasamospoznano Bitje Cool.
( kaj bi On hotel še več od samega Sebe , ko pa že itak ve vse, ker On je Vse  Grin)

To mi je Dayaran samo še potrdil, zatorej ga tudi ne vabim v moj poduk Wink. (čeprav mu vseeno morda nebi toliko škodilo ).

Pa dober + jasno jasen podučen sončen dan, vam želim , vsemskupaj, še naprejjjjj, j...jjjjjjj, ...  Cool Kiss Cool...

from Boštjan +  Kiss# Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1520 - 26.05.2008 at 16:31:36
 
Kopron kaj pa potrjuje mizarja če nima izdelka .Mizar se ne ne more samopotrditi kot mizar in sočasno ga ne more miza potrditi za mizarja če je ni.Vzajemnost, mize-mizarjaAO mizarja mize, je večno sedaj vzajemna samopotrditev obeh hkrati kot enotno smiselno manifestacijo.Komu naj vseobsežna vesoljna konstanta mept* dokaže,sporoči, svoj obstoj,če ni samorealizirana v lastno idividualno samo zavedno samospoznano življenjsko samomanifestacijo (človeka)?
Stvarstvo samemu sebi (mizar)sporoča da je realiziralo (človeka-mizo) v kateri se lahko sočasno Stvarnik in miza spoznata kot večno sedaj ena in ista življenjska  vesoljna samomanifestacija.Tista tvoja trditev stvarnik je bil prej kot vse, je  dodatna neumnost .Stvarnik je večno-sedaj vse  in vsaka negova X mept* je večno-sedaj Stvarnik sam.Kapiraš? Kam sedaj, v vrtec ali v malo šolo?Darwinova teorija nastanka,razvoja in evolucije vrst ne vzdrži. Vesoljno življenjsko samobitnost vzdržuje in ciklično seli večno-sedaj sam Stvarnik preko lastne samospoznane življenjske  samomanifestacije-človeka. Kapiraš to? Ti namišljeni samovšečni učitelj! Ni človeka ni stvarnikovega samozavedanja in ni stvarnika samega, to je vseobsežne samozadostne samoohranitvene in samodelujoče vesoljne konstante mept*.Če mizar ne realizira mize ni mizarja in sočasno večno-sedaj tudi mize ni.Oba sta večno-sedaj eno.

Kopron lep pozdrav iz večne-sedanjosti same in edine vesoljne biti!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1521 - 26.05.2008 at 17:07:35
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 13:52:58:
Titud

Ti meni deset vprašanj,jaz tebi deset vprašanj na temo,ki jo obravnava P.D. Udeleženci na topiku naj sodijo kdo izmed  izmed naju lahko koga
sodi.
Ti lahko svojo sumničavost takoj brez bojazni vržeš na smeti.Ti sodi zgolj samega sebe, ker računam,da veš kaj pomeni ohraniti osebno dostojanstvo vsakogar v komunikaciji z njim. Prosim......

Lp Alojz


Sogovornikom na forumu skušam samo razložit svoj odnos do P.D.. S tem, da povem, kaj pomeni meni, v ničemer ne skušam jemat dostojanstva ne avtorju ne komerkoli, ki bi P.D. utegnil jemat za sveto. S tem, da jo uvrščam v kontekst zarotniških zgodb, ki kot rak  napadajo duha, to ne pomeni, da sem imun za tovrstne okužbe. Nasprotno, imam se za izredno sugestibilnega, zato tudi hitro  razpoznavam maligne okužbe duha, z žrtvami pa skušam ravnt spoštljivo, predsem pa jih skušam zaščititit v njihovem dostojanstvu, ne pa ga jim jemat. To ne počnem ne tolk iz čistega altrizma kot  iz   sebičnega pričakovanja, da ste tudi drugi sposobni ohranjat  moje dostojanstvo, ko vam razkrivam malignost svojega duha...            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1522 - 26.05.2008 at 17:23:17
 
Vsem

Kmalu bom odprl temo ,ali je človek zmožen uresničiti lastno večno fizično življenje. Sedaj že vemo,da je Stvarstvo mept* samozadostna,samodelujoča vseobsežna vesoljnasamopojavnost mept*,ki se izraža v dimenziji  večno-sedaj. Človek je najvišja možna individualna samozavedna in samo spoznana samomanifestacija Stvarnika samega( vseobsežne vesoljne konstante mept*). Stvarstvo se izraža v dimenziji večno sedaj, potem se lahko tudi človek kot najvišja možna individualna življenjska  samomanifestacija Stvarstva-sočasno samospozna kot tak in si odpre vrata v lastno fizično večnost. To pa je tisto,kar Stvarniku samemu omogoča večno-sedanje fizično življenje v lastni individualni samomanifestaciji -človeku. Jaz to znam,zmorem in bom tudi uresničil v imenu stvarnikove vesoljne življenjske samomanifestacije. Preveč za mnoge, a še kako resnično in izvedljivo!!!!!

Lp Alojz

Sedaj se je kot vidite začela prava stvar,ki je tisočletja  sočasno spala v nas in v Stvarniku samemu,kateri je večno-sedaj vse!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1523 - 26.05.2008 at 17:34:26
 
Titud

Oprosti zakaj vedno postaviš v svoj kontekst sporočanja dve nasprotni si tezi.Enkrat označiš,da je moje sporočanje maligna tvorba duha in sočasno postavljaš v isti kontekst lastno maligno tvorbo duha. Rezultat sporočila zame izgubi vsako vrednost.To razumi nekako tako kot nesmiselno trditev, da lahko dva moška rodita otroka, ki ga ne moreta, ker sta isto spolno usmerjena ,a kljub temu trdita,da ga lahko.. Ni rezultata v nadaljevanju takšne neopredeljene debate!

Pa brez zamere, tako pač je!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1524 - 26.05.2008 at 17:40:13
 
Mizar vsekakor ni pogojen z mizo - miza lahko je, ali pa je ni, mizar je še vedno mizar. Lahko je npr. v penziji in ne naredi nobene mize, še vedno je mizar... ki pač v brezdelju prav lepo uživa svoje življenje.

Seveda pa je to vprašanje relevantno samo za tiste, ki sploh sprejemajo koncept "Stvarnika" - mizarja. Poet npr. razmišlja na drugačen način in tudi v tistem je po mojem neka resnica. Se pa ne mislim spuščat v detajle, ker se mi ne da. Moral pa sem dat vsaj en komentar na Alojza, ker malo preveč samozavestno deli nauke, ki z marsikaterega vidika ne vzdržijo.

Lastnost modreca pa je namreč ravno v tem - da se zaveda, da je Resnica neskočna in je ni možno ujeti z umom, še manj pa jo vkalupiti ali vtiriti v nek sistem, kot je PD. Vse to so lahko neki pobliski ali približki ali pač izkrivljenja Resnice; in dokler se tega zavedamo, je vse OK. Takoj, ko pa skušamo to definirati kot nek absoluten in dokončen sistem, pa pademo v najhušjo možno zmoto - zaciklamo se v naš lasten um, ego, napuh - in to se lahko dobro začuti ravno v tem topicu.
Kot mi je enkrat rekel en kar solidno moder mož za nekoga: "Bil je glih tolk neumen, da je rekel, da je najbolj pameten."

Precej se pa strinjam s titud-om - PD se lahko bere kot pravljica; ko pa se skuša iz njega narediti nek absoluten aksiom življenja, pa to postane precej komično. Vsaj zame. Vsak pa ima seveda vso pravico slediti tistemu, kar sam čuti kot nabolj verodostojno, logično in resnično. Dokler tega ne začne preveč agresivno "prodajat" drugim, je vse ok.


"Znanje je kakor otrok s svojimi dosežki, zakaj ko kaj odkrije, vznemirejno teka po ulicah, vzklika in vpije; Modrost pa svoje dosežke dolgo zavija v zamišljeno in mogočno molčanje."
Šri Aurobindo, Slapovi Luči


Lepo se mejte, pa ne se preveč sekirat zaradi kakšne kritike. Vse to so le igrice naših umov.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1525 - 26.05.2008 at 17:49:53
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 16:31:36:
Kopron kaj pa potrjuje mizarja če nima izdelka .Mizar se ne ne more samopotrditi kot mizar in sočasno ga ne more miza potrditi za mizarja če je ni.

Ideja samopotrditve je samo plod človeškega ega. Kot sem že zgoraj napisal - mizar NI pogojen z mizo, NI pogojen s svojo stvaritvijo. Miza lahko je, ali je pa ni, mizar je še vedno mizar.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1526 - 26.05.2008 at 18:14:18
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 17:23:17:
Kmalu bom odprl temo ,ali je človek zmožen uresničiti lastno večno fizično življenje.

Glede na to, da to precej poudarjate, bi samo omenil, da ideja večnega fizičnega življenja ni nič novega. Izumljanje tople vode. To idejo lahko zasledimo skoraj v vseh okultnih, ezoteričnih in duhovnih tradicijah. In zelo konkreten primer tega imamo pri jogiju Ramalinga Swamiju, ki je to napovedal že v 19. st., dal kar nekaj konkretnih napotkov, in tud sam do neke mere utiril pot k takemu dosežku.
Če koga zanima kaj več, si lahko prebere tejle strani: http://www.ramalinga.com/ingles/five.html


Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 17:23:17:
Stvarstvo se izraža v dimenziji večno sedaj, potem se lahko tudi človek kot najvišja možna individualna življenjska  samomanifestacija Stvarstva-sočasno samospozna kot tak in si odpre vrata v lastno fizično večnost. To pa je tisto,kar Stvarniku samemu omogoča večno-sedanje fizično življenje v lastni individualni samomanifestaciji -človeku. Jaz to znam,zmorem in bom tudi uresničil v imenu stvarnikove vesoljne življenjske samomanifestacije. Preveč za mnoge, a še kako resnično in izvedljivo!!!!!

Alojz, zakaj toliko hrupa okol tega. Naredite, dokažite v praksi - postanite fizično večni - potem bodo vaše besede imele neko verodostojnost; prej pa so to lahko le pobožne sanje nekega utopista. Pa vam nočem zbijati poguma - zelo cenim vsakogar, ki bi rad naredil nekaj, kar je množici še popolnoma nepredstavljiva stvar - in fizična večnost to vsekakor je - vendar, zakaj toliko propagande že zdaj? S tem le izgubljate energijo. Če znate in zmorete - uresničite! Potem bodo vaše besede bolj verodostojne!

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1527 - 26.05.2008 at 18:27:10
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 16:31:36:
Kopron kaj pa potrjuje mizarja če nima izdelka .Mizar se ne ne more samopotrditi kot mizar in sočasno ga ne more miza potrditi za mizarja če je ni.Vzajemnost, mize-mizarjaAO mizarja mize, je večno sedaj vzajemna samopotrditev obeh hkrati kot enotno smiselno manifestacijo.Komu naj vseobsežna vesoljna konstanta mept* dokaže,sporoči, svoj obstoj,če ni samorealizirana v lastno idividualno samo zavedno samospoznano življenjsko samomanifestacijo (človeka)?
Stvarstvo samemu sebi (mizar)sporoča da je realiziralo (človeka-mizo) v kateri se lahko sočasno Stvarnik in miza spoznata kot večno sedaj ena in ista življenjska  vesoljna samomanifestacija.Tista tvoja trditev stvarnik je bil prej kot vse, je  dodatna neumnost .Stvarnik je večno-sedaj vse  in vsaka negova X mept* je večno-sedaj Stvarnik sam.Kapiraš? Kam sedaj, v vrtec ali v malo šolo?Darwinova teorija nastanka,razvoja in evolucije vrst ne vzdrži. Vesoljno življenjsko samobitnost vzdržuje in ciklično seli večno-sedaj sam Stvarnik preko lastne samospoznane življenjske  samomanifestacije-človeka. Kapiraš to? Ti namišljeni samovšečni učitelj! Ni človeka ni stvarnikovega samozavedanja in ni stvarnika samega, to je vseobsežne samozadostne samoohranitvene in samodelujoče vesoljne konstante mept*.Če mizar ne realizira mize ni mizarja in sočasno večno-sedaj tudi mize ni.Oba sta večno-sedaj eno.

Kopron lep pozdrav iz večne-sedanjosti same in edine vesoljne biti!!!!


Grin Grin Grin Grin Grin

heh, poglej učitelj : dokler Stvarnik še ni ustvaril nobene od svojih stvaritev, je bil že/še vedno Stvarnik, mar ne  Questioning Exclaim Questioning

KDO je torej bil prej , Mizar, ali mizica ???

KDO je torej Večji, Mizar , ali mizica ???

Spreglej učitelj  Cool.

pa dober spregledan dan, še naprej, j...jjjjjjj...

by Boštjan + #

(p.s., good word, Dayaran Cool)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1528 - 26.05.2008 at 18:30:09
 
Dayran pa ravno ego tebe zelo muči!

Miza večno sedaj potrjuje  mizarja samega ,ali je ta v pokoju,ali na dopusta,ali pa v nebesih.Mizar brez svojega izdelka ni realiziran mizar.

Preteklost Večno -sedaj prihodnost je še vedno večno-sedaj Trkaj večno-sedaj in boš videl,da dejansko si izključno samo v tej dimenziji.
V naravni življenjski samoreprodukciji se večno-sedaj umira in samorojeva Stvarstvo,ki ni nikoli nastalo in ne bo nikoli kočalo,ker sta mizar in miza večno-sedaj eno!!

Dayran in bodi mož beseda,če rečeš: ta topic me ne  zanima, potem naj tudi, tako bo! Kaj bi bilo če bi stvarnik sam sebi lagal in ravno preko tebe si laže, ki si njegova ciklična samozavedna (a žal)nesamospoznana individualna *življenjska samomanifestacija
in zato tudi njega večno -sedaj vse edinega niti ne potrjuješ,tako kot miza  potrjuje mizarja samega.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1529 - 26.05.2008 at 18:37:38
 
Kopron dojemi nihče ni bil prej,ker sta oba večno sedaj eno.Enotna samomanifestacija Stvarnika samega.Ni mize brez stvarnika,ni stvarnika brez mize.Stvarnik brez mize je nebivanje-neobstoj,miza potrjuje samo bivanje.Nebivanja ni ! Smrt ne pomeni nebivanje,pomeni nezavedanje!
Kopron ne bom te žalil, se mi pa smiliš!

Razumeš razliko med a in b!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 100 101 102 103 104 ... 764