Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 101 102 103 104 105 ... 764
(Read 1177211 times)
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1530 - 26.05.2008 at 18:39:02
 
Mizar in miza je po mojem mnenju precej ponesrečen primer in vse prevec materialen, ker miza je mizarjeva ( njegova ) stvaritev, ne pa del njega.  

Mi pa smo del Boga in kako naj bi bili sploh njegova stvaritev, če smo mi Duše večni in brez začetka in konca, del Boga, ki je tudi večen.  Kar je večno ne more biti ustvarjeno, ker to pomeni da ima začetek.
Kar pa ima začetek ima tudi svoj konec.

Boljši primer je sonce in sončen žarek, saj v resnici noben sončni žarek ni ločen od sonca, tudi v primeru, ko oblak zakrije sonce, lahko deluje da je žarek ločen od sonca, a resnica je da ne more biti ločen od sonca, ker je del njega.  

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1531 - 26.05.2008 at 18:39:03
 
Alojz wrote: .Mizar brez svojega izdelka ni realiziran mizar.

Je pa MIZAR, ki realiziran nekoč lahko še bo  Cool.

Pa dober + realiziran dan, še naprej, j...jjj, ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1532 - 26.05.2008 at 18:39:27
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 18:30:09:
Dayran pa ravno ego tebe zelo muči!

Miza večno sedaj potrjuje  mizarja samega ,ali je ta v pokoju,ali na dopusta,ali pa v nebesih.Mizar brez svojega izdelka ni realiziran mizar.

Preteklost Večno -sedaj prihodnost je še vedno večno-sedaj Trkaj večno-sedaj in boš videl,da dejansko si izključno samo v tej dimenziji.
V naravni življenjski samoreprodukciji se večno-sedaj umira in samorojeva Stvarstvo,ki ni nikoli nastalo in ne bo nikoli kočalo,ker sta mizar in miza večno-sedaj eno!!

Dayran in bodi mož beseda,če rečeš: ta topic me ne  zanima, potem naj tudi, tako bo! Kaj bi bilo če bi stvarnik sam sebi lagal in ravno preko tebe si laže, ki si njegova ciklična samozavedna (a žal)nesamospoznana individualna *življenjska samomanifestacija
in zato tudi njega večno -sedaj vse edinega niti ne potrjuješ,tako kot miza  potrjuje mizarja samega.

Lp Alojz


Ravno pri tej dilemi Mizar in Miza mi je prišlo na um tole vprašanje:

Ali je Mizar sploh mizar, če ne napravi nobene Mize?

Ali je Poet sploh pravi poet, če nikoli ne napiše nobene Pesmi?

In nazadnje ali je Slikar sploh slikar, če nikoli ne naslika nobene Slike?


In še najbolj pomembno vprašanje ...............

Ali je Stvarnik v resnici stvarnik, če nikoli ne ustvari svoje lastne Stvaritve?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1533 - 26.05.2008 at 18:43:08
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 18:37:38:
Kopron dojemi nihče ni bil prej,ker sta oba večno sedaj eno.Enotna samomanifestacija Stvarnika samega.Ni mize brez stvarnika,ni stvarnika brez mize.Stvarnik brez mize je nebivanje-neobstoj,miza potrjuje samo bivanje.Nebivanja ni ! Smrt ne pomeni nebivanje,pomeni nezavedanje!
Kopron ne bom te žalil, se mi pa smiliš!

Razumeš razliko med a in b!


Ooo, bil je, bil  Grin Cool! Le, da ti tega ŠE nisi spoznal Tongue. Ker, motiti se , je človeško  Wink in, mi - smo samo ljudje  Wink .

Pa dober, človeški dan, imej, še naprej, j...jjj, ...

by Boštyxz + # + Sandi

Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1534 - 26.05.2008 at 18:43:50
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 18:33:24:
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 18:30:09:
Dayran pa ravno ego tebe zelo muči!

Miza večno sedaj potrjuje  mizarja samega ,ali je ta v pokoju,ali na dopusta,ali pa v nebesih.Mizar brez svojega izdelka ni realiziran mizar.

Preteklost Večno -sedaj prihodnost je še vedno večno-sedaj Trkaj večno-sedaj in boš videl,da dejansko si izključno samo v tej dimenziji.
V naravni življenjski samoreprodukciji se večno-sedaj umira in samorojeva Stvarstvo,ki ni nikoli nastalo in ne bo nikoli kočalo,ker sta mizar in miza večno-sedaj eno!!

Dayran in bodi mož beseda,če rečeš: ta topic me ne  zanima, potem naj tudi, tako bo! Kaj bi bilo če bi stvarnik sam sebi lagal in ravno preko tebe si laže, ki si njegova ciklična samozavedna (a žal)nesamospoznana individualna *življenjska samomanifestacija
in zato tudi njega večno -sedaj vse edinega niti ne potrjuješ,tako kot miza  potrjuje mizarja samega.

Lp Alojz


Ravno pri tej dilemi Mizar in Miza mi je prišlo na um tole vprašanje:

Ali je Mizar sploh mizar, če ne napravi nobene Mize?

Ali je Poet sploh pravi poet, če nikoli ne napiše nobene Pesmi?

In nazadnje ali je Slikar sploh slikar, če nikoli ne naslika nobene Slike?


In še najbolj pomembno vprašanje ...............

Ali je Stvarnik v resnici stvarnik, če nikoli ne ustvari svoje lastne Stvaritve?

Stvarnik (mizar) je samo ena od lastnosti Boga (tukaj je sedaj predpostavka, da se apriori akceptira ali verjame v Boga - če ne je ta diskusija brezpomenska). Bog je neskončen, neomejen, večen itd. itd. Že človeček lahko v življenju odigra malo morej nekih vlog - oče, mož, športnik, mizar... Torej če je Bog neomejen, jih lahko odigra neskončno mnogo. Ali pač nobene. Kakor mu paše. Če se odloči, da se bo malo igral stvarnika, pač ustvari ene par univerzumov, kakor Mu ljubo. Vsekakor Ga te njegove kreacije nikakor ne pogojujejo ali definirajo. Je neskončen, zato lahko počne, "kar mu paše". Pa če je to nam in Alojzu všeč ali ne.
Je pa res - ker ne obstaja nič razen Njega - smo tud vsi mi del njega in On v nas in naše razsvetljenje je v tem, da naša zavest odvrže kopreno uma, čustev, impulzov, in se spet zave te enosti Zavesti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1535 - 26.05.2008 at 18:49:42
 
Quote:
Mizar in miza je po mojem mnenju precej ponesrečen primer in vse prevec materialen, ker miza je mizarjeva ( njegova ) stvaritev, ne pa del njega.  

Mi pa smo del Boga in kako naj bi bili sploh njegova stvaritev, če smo mi Duše večni in brez začetka in konca, del Boga, ki je tudi večen.  Kar je večno ne more biti ustvarjeno, ker to pomeni da ima začetek.
Kar pa ima začetek ima tudi svoj konec.

To je res. Hotel sem samo poudariti, da Stvarnik ne more biti samo seštevek vseh sil ali duš v vesoljni manifestaciji, ampak je že po definiciji besede nekaj več kot to in ni pogojen s svojo kreacijo.

Quote:
Boljši primer je sonce in sončen žarek, saj v resnici noben sončni žarek ni ločen od sonca, tudi v primeru, ko oblak zakrije sonce, lahko deluje da je žarek ločen od sonca, a resnica je da ne more biti ločen od sonca, ker je del njega.

Ja, tud lep primer.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1536 - 26.05.2008 at 18:49:48
 
Da, Dayaran Exclaim. Res je tako  Cool. Resnično resnično ; NIHČE mu ne more predpisati kako naj naredi neko stvar Exclaim.

Samo ON to najbolje ve + zna + zmore Cool Kiss.

Pa dober + lep dan, še naprej , j...jjj, ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1537 - 26.05.2008 at 18:52:09
 
To z mizo ni ravno neka primerjava bistva o katerem tu razpravljamo.
Vseeno pa razlozi to popolno zmoto.
Dejstvo popolnoma logicno je, da ce mizar ne naredi mize NIKAKOR ni mizar, ker ne more biti, MIZA naredi mizarja! Neglede ce tista miza potem se obstaja ali pa ne.

Kaj ni tu jasno zaboga, mizar naredi mizo katera ga potri da je mizar, pa cetudi jo v istemu trenutku unici in mize ni vec... Otrocje enostavno dejstvo je da prvo mora biti MIZA ki potrdi in naredi mizarja, tu igra MIZA OGROMNO VLOGO ker je vzajemno, konec zgodbe ker drugace ne gre.

Sploh pa hocejo nekateri povedati s tem mizarjem, enostavno da stvarnik je nekaj locenega od nas, torej da je loceno bitje. To je popolna, cista nevednost.

Prvi korak je da spoznas da ni nicesar popolnoma nicesar kar ni stvarnik sam, da je vsak atom, energija (in vse kar je v stvarstvu) enako sveto, del stvarnika. Stvarnik ne dela svetov, konstrukcij ampak je to njegovo samoizrazanje, je to ena sama vseobsezna enost (stvarnik je eden in vseobsezen hkrati).
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1538 - 26.05.2008 at 18:56:31
 
Stvarnik dela več kot samo svetove, konstrukcije, razna Vesolja, in še mnooogo , mnooogo več kot to.

In, recimo, če se jaz izučim za mizarja. Potem se spravim delati mizo, katere pa ŠE nisem dokončal.

Kaj, a sedaj še vedno nisem mizar, čeprav izdelujem mizo ???

Razumeš zdaj, Tomaž ?

Pa dober, izdelan + razumljen dan, še naprej, j...jjj, ...

by Boštyxz +# Kiss# + Sandi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1539 - 26.05.2008 at 18:57:46
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 18:30:09:
Dayran pa ravno ego tebe zelo muči!

Niti ne tolk. Samo opozoril sem nanj. Pa ste se takoj odzvali  Smiley  Tako da vprašanje, koga bolj muči Roll Eyes


Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 18:30:09:
Miza večno sedaj potrjuje  mizarja samega ,ali je ta v pokoju,ali na dopusta,ali pa v nebesih.Mizar brez svojega izdelka ni realiziran mizar

In Bog se prav hudomušno nasmehne ob vašem poskusu določanja Njegove realizacije  Wink


Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 18:30:09:
Dayran in bodi mož beseda,če rečeš: ta topic me ne  zanima

Nikjer nisem rekel, da me ne zanima. Rekel sem samo, da se ne mislim, kaj preveč vmešavat. In se tud ne bom kaj preveč. Mal pa. Po potrebi.


Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 18:30:09:
Kaj bi bilo če bi stvarnik sam sebi lagal in ravno preko tebe si laže, ki si njegova ciklična samozavedna (a žal)nesamospoznana individualna *življenjska samomanifestacija
in zato tudi njega večno -sedaj vse edinega niti ne potrjuješ,tako kot miza  potrjuje mizarja samega

No in ravno zaradi takšnih pisanj mi je ta topic še posebej pri srcu, ker se vedno prav lepo nasmejim ob domislenih umotvorih pisalcev  Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1540 - 26.05.2008 at 19:09:30
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 18:52:09:
Sploh pa hocejo nekateri povedati s tem mizarjem, enostavno da stvarnik je nekaj locenega od nas, torej da je loceno bitje.

Ne, to ni res. Že zgoraj sem nahatee razložil, zakaj sem dal tako primerjavo. Tako da ne polagaj besed v usta, češ, kaj drugi hočejo povedat. Tisto kar bomo hoteli povedat, bomo že sami povedal. Ne rabimo tolmača. Če ti pa kaj ni jasno, pa vprašaj, in ti bomo dodatno razložili.
Sicer pa je dejstvo, da je kakršnakoli primerjava Boga nepopolna. Tudi ta z mizarjem seveda. In lahko odslikava le en odraz Njegove narave.
Kar se tiče tvoje nadaljnje razlage, da ni ničesar, kar ni stvarnik sam, pa je nahatee lepo razložila na primeru sonca in njegovih žarkov. Vidiš etrex - tako deluje modrost - stvari se da razložiti zelo enostavno - ne pa cela klobasa nekih enačb in formul, ki ne povejo nič.
In tudi to, da "je vsak atom, energija (in vse kar je v stvarstvu) enako sveto, del stvarnika" ni nič novega. Podobne trditve lahko najdeš v vseh duhovnih tradicijah. Prometejci res na vsak način skušate izumiti toplo vodo.

Vendar pa je Bog še veliko več...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1541 - 26.05.2008 at 19:13:19
 
Pa da se malo nadgradim zgornjo razlago. Torej stvarnik je vse tudi mi  ampak tudi nase zmote so konec koncev del stvarnika. Zavedanje je v bistvu stvarnik in sestevek vseh samozavednih v stvrastvu= Stvarnikova volja... nasa volja je stvarnikova volja on nima locenega zavedanja to pa vedo samospoznani deli stvarnika, ker samozavedni se ne zavedajo da so del stvarika dokler niso samospoznani. In kot pravis dayaran v smislu ce nam je vsec ali ne. Stvarnik je vseobsezen v vseh pogledih, ampak to ne pomeni da ima svojo voljo ker zavedanje je samo ENO in to zavedanje je socasno stvarnikovo in nase. Iz tu izhaja clovek bog, samospoznan clovek, ki spozna stvarnika v sebi in stvarnik cloveka v sebi. Zato imamo zavedanje, da se zavemo tega dejstva, dejstva da je vse eno in nismo nikakor loceni od tega enega, to eno pa je stvarnik.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1542 - 26.05.2008 at 19:31:08
 
No pa povej kaj je bog se veliko vec?

Vec kot popolnoma vse kot sem ze povedal ne more bit. Hocem ti povedati Dayaran da ko postane clovek samospoznan, ve da je del stvarnika in da je lahko vse kar je lahko stvarnik. Ne dobesedno ampak edina stvarnikova pojavnost ki je odgovorna za zivljenje v vesolju je "najvisji" del stvarnika-  Samospoznani clovek. Sejalec zivljenja ki ustvarja in upravlja z zivljenjem v vesolju. Zato je ta del stvarnika... drugace bog kot neka neobstojeca nedolocljiva energija tega nebi bila sposobna. In to je nasa naloga ki smo jo nekoc imeli, seveda smo imeli tudi to znanje ampak smo ga izgubili, ker smo krsili eticni kodeks. No to znanje je zdaj tukaj pa se lahko se bolj na siroko smejes Dayaran, cas ti bo pokazal svoje. Pa ni vec dalec cas, ko bo vse to jasno, v kaksni zmoti je clovestvo.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1543 - 26.05.2008 at 19:42:06
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 19:13:19:
nasa volja je stvarnikova volja on nima locenega zavedanja to pa vedo samospoznani deli stvarnika, ker samozavedni se ne zavedajo da so del stvarika dokler niso samospoznani....
Stvarnik je vseobsezen v vseh pogledih, ampak to ne pomeni da ima svojo voljo ker zavedanje je samo ENO in to zavedanje je socasno stvarnikovo in nase.

No, vidiš, tu si/ste v zmoti. Najprej praviš, da je stvarnik vseobsežen, potem pa, nima svoje volje oz. da je le-ta sočasna z našo (torej z njo tudi pogojena). To je paradoks! Če je vseobsežen (in tudi vsemogočen), ima tako svojo Zavest, kot tudi svojo Voljo. Ja, naša zavest in volja je vsekakor lahko en neskončno majhen odsev (čeprav velikokrat popačen) Njegove Zavesti in Volje. Vsekakor pa On s tem ne more biti nikakor omejen. Tako kot sonce ni omejeno s svojimi žarki. Žarki so pač nek njegov odsev, energija, ga pa nikakor ne pogojujejo ali omejujejo.

Etrex wrote on 26.05.2008 at 19:13:19:
Zato imamo zavedanje, da se zavemo tega dejstva, dejstva da je vse eno in nismo nikakor loceni od tega enega, to eno pa je stvarnik.

Ja, s tem se strinjam. Trdim samo, da stvarnik NI in ne more biti samo seštevek naši energij in zavesti, ampak lahko celotno kozmično sumo somarum neskončno presega. Ni vse Njegovo bitje samo pojavnost oz. kozmična manifestacija. Kaj pa ti (ali Alojz) veš, kaj je še izza tega. Ne moreš Neskočnega določevat z dometom svojega nepopolnega uma!?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1544 - 26.05.2008 at 19:44:53
 
Še vedno čakam na dokončen odgovor, kdaj je človek samospoznan, ker to enačim z razsvetljen. In to mislim, da ni samo razumevanje "Stvarnik je vse" ampak je to dejansko izkušanje v samem trenutku tega vseprežemajočega stanja. Z drugimi besedami, nisem zadovoljen samo s tem, da to že nekaj časa vem, ampak moram to dejansko izkusiti!

Alojz, kje je točka prehoda, ko so v ravnovesju telo, um in duša, tako da lahko Zavest/EM sila/vesoljna konstanta steče skozi nas in mi dejansko na lastni koži izkusimo enotnost vsega kar obstaja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 101 102 103 104 105 ... 764