Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 102 103 104 105 106 ... 764
(Read 1177220 times)
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1545 - 26.05.2008 at 19:51:55
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 19:31:08:
Vec kot popolnoma vse kot sem ze povedal ne more bit.

No, ta je pa dobra. Več kot je etrex rekel, da ne more bit, ne more bit! Pa kaj hočeš, da se razpočim od smeha?!  Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Etrex wrote on 26.05.2008 at 19:31:08:

je "najvisji" del stvarnika-  Samospoznani clovek. Sejalec zivljenja ki ustvarja in upravlja z zivljenjem v vesolju.

Zato je ta del stvarnika... drugace bog kot neka neobstojeca nedolocljiva energija tega nebi bila sposobna.

Po moje se ti zdajle še Stvarnik sam mal smeje  Wink  Kdo pa si ti človeček, da boš določal, kdo je njegov najvišji del? Kdo pa si ti, da boš določal, česa naj bi bil Bog sposoben? Pa kaj res ne uvidiš limit svojega lastnega uma, pa se greš tukaj filozofske razprave?
Edino vprašanje je - ali Bog je, ali ga ni. Če ga ni, ga pač ni. Če je in je vsemogočen, večen, neskončen itd. itd. - kako bi ga lahko ti določal s svojim umom, česa je lahko sposoben in česa ni? Če mu paše, se lahko tud posračka in gre celo tole vesolje s tabo in Alojzom vred rakom žvižgat na veke vekomaj. Kaj boš pa pol porekel na to?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1546 - 26.05.2008 at 19:56:06
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 19:44:53:
Še vedno čakam na dokončen odgovor, kdaj je človek samospoznan, ker to enačim z razsvetljen. In to mislim, da ni samo razumevanje "Stvarnik je vse" ampak je to dejansko izkušanje v samem trenutku tega vseprežemajočega stanja. Z drugimi besedami, nisem zadovoljen samo s tem, da to že nekaj časa vem, ampak moram to dejansko izkusiti!

Kaj ga pa pol sračkaš kle gor?! Vsed se v meditacijo in sedi, dokler se ne zgodi. V tem topicu prekleto dvomim da boš pršou do razsvetlenja.

In enako velja tud zame!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1547 - 26.05.2008 at 20:10:27
 
Poet

Stvarnik veš kaj je, večno sedaj samo realiziran v lastni nezavedni mept*
biti.V lastni samozavedni individualni obliki in v lastni samospoznani  samo zavedni individualni življenjski samo manifestaciji. Npr. Naša smrt ne pomeni nebivanja, ampak pomeni ne samo zavedno stvarnikovo samorealizacijo v nezavedno bivanje.Stvarnikovo samo spoznanje je mogoče resnično na individualni samorealizaciji v trenutku, tako kot v trenutku preide iz stanja samozavedanja v stanje  (smrt) lastnega ne samozavedanja.
Točno vem kaj mi želiš sporočiti. Verjetno si imel izkušnjo,ko si v trenutku vedel in razumel vse. In ta trenutek želiš zopet podoživeti, ker ga nisi podoživel tako kot si ga občutil. Trajno samo zadržanje in vzdrževanje takšnega trenutka,pa je resnično mukotrpno delo na samemu sebi,kar pomeni samoiniciativno Stvarnikovo delo na lastni individualni življenjski samomanifestaciji -tebi,ki si njegov samo izraz..

Poet prosim te ,daj ti malo Koprona in Dayrana poduči. Prišel si daleč.Pot še ni končana, je pa tvoj cilj tik pred tabo!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1548 - 26.05.2008 at 20:33:40
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 20:10:27:
Poet prosim te ,daj ti malo Koprona in Dayrana poduči. Prišel si daleč.Pot še ni končana, je pa tvoj cilj tik pred tabo!!!

He he, spretno vabite, Alojz, nove ovčice v svoj brlog. Palica in korenček. Malo pohvale, malo povzdigovanja, pa spet malo graje in gurujevskega pridiganja ob drugi priliki.

Jaz pa vas ponovno pozivam - namesto vsega tega besedičenja - raje pokažite konkreten produkt in dokaz vaših besed - fizično večnega človeka. Potem vas bomo vzeli vsekakor bolj resno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1549 - 26.05.2008 at 21:08:02
 
Dayaran wrote on 26.05.2008 at 20:33:40:
Jaz pa vas ponovno pozivam - namesto vsega tega besedičenja - raje pokažite konkreten produkt in dokaz vaših besed - fizično večnega človeka. Potem vas bomo vzeli vsekakor bolj resno.


Hmm, veš kaj bi to bilo po mojem? V prejšnjem postu je Alojz sam potrdil, da je potrebno ogromno dela na sebi, da bi človek lahko dalj časa vztrajal v stanju kozmične zavesti, ki je najvišja možna izkušnja česarkoli sploh.

In to večno fizično življenje bi meni potem pomenilo (govorim samo zase), da bi tudi ta fizični nivo vedno smatral za enoten izraz vsega kar obstaja, in ne bi v nobenem "življenju" več pozabil, da je vse eno, in bi lahko kadarkoli vstopil v stanje Enosti/kozmične zavesti, ni važno kolikokrat bi bil rojen, vedno bi vedel za to najvišjo obliko in je nikoli več ne bi izpustil izpred oči. Ker to "večno fizično življenje" se mi kar naenkrat zazdelo, da to ni mišljeno to, da mi v tem stanju kot smo sedaj živimo večno, ker to bi bilo samo večno trpljenje, ampak da spoznamo samega sebe in se četudi se potem večno rojevamo v fizično podobo, nikoli več ne izgubimo stika s kozmično zavestjo ampak v tem telesu vedno vemo vse o sebi in vsem kar obstaja - pod temi pogoji pa telo ni več noben problem!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1550 - 26.05.2008 at 21:14:56
 
Dayran,kar je človeštvu tisoče let samoobljubljeno po Stvarniku, v obliki njegovih samospoznanih individualnih  večno sedanjih življenjskih samomanifestacijah (elohim),bi ti Dayaranček danes kar površno  samoumevno pokasiral kot bi polizal liziko.A NA LASTEN IZRAZ SVOBODNE VOLJE P0ZABLJAŠ. kAJ PA TI LAHKO PONUDIŠ  NAM, TVOJIM SOBRATOM PO KRVI IN PO STVARNIKU. Nič, mogoče samovšečni bla,bla?

Nikomur ne piham na dušo.Je pa dejstvo,da je Poet najdlje od tistih,ki še niso bili pri meni na tem topicu. Preberi moj post malo nazaj: raje tisoč sovražnikov,kot sto pokritih riht.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1551 - 26.05.2008 at 21:24:30
 
Dayran Etrexu pišeš :Kdo pa si ti človeček?

On je isto kot ti .Stvarnikova individualna samozavedna *življenjska samomanifestacija. Si ti mogoče,kaj več? Potem nam pa ti pokaži pot v našo  fizično večnost. Če tako samoumevno obsojaš sočloveka s človečkom. V Vojvodini imam prijatelja,ki je bil direktor novosadskega  gledališča. On je delil ljudi na človečnjake,in ljudi dokler se nisma srečala midva. Si ti od tam doma?

Dayran pokri se čez glavo in čiči v kotu. Pa kdaj nas boš zapustil?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1552 - 26.05.2008 at 21:31:01
 
Poet tocno tako kot pravis to je bistvo.

Ti Dayaran pa imas res hude in bolane, veselo trdis kaj bi ce bi slo celotno vesolje rakom zvizgat? Ti bom povedal vesolje je vecno, je bilo in vecno bo, nikoli ni nastalo in nikoli se ne bo koncalo. Zakaj?  Ker vzdrzuje red, zivljenje celotno stvarnost stvarnik oziroma njekovi najvisji individualni deli, samospoznani ljudi. Ljudi kot smo mi, jaz in ti Dayaran da ne bo pomote! Razlika je ta da so ti sluzabniki zivljenja, sejalci zivljenja samospoznani. Lahko premeces, odkodiras vse izvirne svete zapuscine in to bos nasel. To mora clovestvo ponovno spoznati.

Vse drugo so pravljice ki jih lahko govoris otrokom, pa se to dokler ne bo globalno spoznana resnica.

Ja res bilo bi fajn Poet dej obrazlozi to mal Dayaranu. Vidim da razmisljas vedno blize resnici.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1553 - 26.05.2008 at 21:32:23
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 20:10:27:
Poet

Točno vem kaj mi želiš sporočiti. Verjetno si imel izkušnjo,ko si v trenutku vedel in razumel vse. In ta trenutek želiš zopet podoživeti, ker ga nisi podoživel tako kot si ga občutil. Trajno samo zadržanje in vzdrževanje takšnega trenutka,pa je resnično mukotrpno delo na samemu sebi,kar pomeni samoiniciativno Stvarnikovo delo na lastni individualni življenjski samomanifestaciji -tebi,ki si njegov samo izraz..


Alojz

ali lahko kaj več poveste o tem, o tem delu na sebi, ker to se meni zdi že ves čas tisto bistveno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1554 - 26.05.2008 at 21:35:40
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 21:08:02:
In to večno fizično življenje bi meni potem pomenilo (govorim samo zase), da bi tudi ta fizični nivo vedno smatral za enoten izraz vsega kar obstaja, in ne bi v nobenem "življenju" več pozabil, da je vse eno, in bi lahko kadarkoli vstopil v stanje Enosti/kozmične zavesti, ni važno kolikokrat bi bil rojen, vedno bi vedel za to najvišjo obliko in je nikoli več ne bi izpustil izpred oči.

Ok. Ampak to pa potem ni nič novga povedal. To je realiziralo že veliko jogijev in modrecev.
Si kdaj bral Šivanandin esej, kaj pomeni zavest "dživanmukti-ja"? Dživanmukti = osvobojen že za časa življenja.
Link: http://www.sivanandaonline.org/graphics/spritual_life/saints_%20mystics/jivanmuk...


Poet wrote on 26.05.2008 at 21:08:02:
Ker to "večno fizično življenje" se mi kar naenkrat zazdelo, da to ni mišljeno to, da mi v tem stanju kot smo sedaj živimo večno, ker to bi bilo samo večno trpljenje, ampak da spoznamo samega sebe in se četudi se potem večno rojevamo v fizično podobo, nikoli več ne izgubimo stika s kozmično zavestjo ampak v tem telesu vedno vemo vse o sebi in vsem kar obstaja - pod temi pogoji pa telo ni več noben problem!!!

Pod temi pogoji tud večno življenje v enem telesu ni več noben problem. Poleg tega realizacija duhovne zavesti zame že apriori pomeni tud svoboda (mukti) - torej tud če ti slučajno rata ustvariti večno fizično telo, to ne pomeni, da ga ne bi mogu zapustit po svoji volji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1555 - 26.05.2008 at 21:39:41
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 21:14:56:
Nikomur ne piham na dušo.Je pa dejstvo,da je Poet najdlje od tistih,ki še niso bili pri meni na tem topicu. Preberi moj post malo nazaj: raje tisoč sovražnikov,kot sto pokritih riht.

Lp Alojz


Kako ima samospoznani človek sploh lahko sovražnike   Questioning
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1556 - 26.05.2008 at 21:42:46
 
Ne, ampak, takole se pa res že nisem nekaj časa nasmejal, ... ko pridem do sape, bom še kaj napisal, .... Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1557 - 26.05.2008 at 21:45:22
 
Ja Dayaran res poci od smeha ja (sam zaradi svoje zmote), ker sem rekel da vec kot vse ne more bit, vse ni neka moja meja ampak pomeni VSE, vse pomeni enostavno vse je brezmejno za vsakogar ti res ni jasno?

Torej ce je vse ni to locena zadeva ki lahko sracka in unici vesolje kadar ji je volja kot ti trdis, ampak je nasa globalna zavest- zavest stvarnika, ker je tudi to med drugim vse ane Dayaran? Vidis svojo zmoto? Sam prosim ne mi zdej s kaksno prijavo da pa stvarnik ima se svojo dodatno zavest ali kaj podobnega, ker obstaja samo ena vseobsezna vesoljna zavest ki je EM sveti duh vzrok in posledica vsega ostalega IN- Akumuliranega in RI- Realiziranega. To je vse kar je. Ostalo bo ostala kar tvoja domislija dokler bos zalel. Lahko se 100 zemeljskih civilizacijskih ciklov.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1558 - 26.05.2008 at 21:45:31
 
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 21:24:30:
Dayran Etrexu pišeš :Kdo pa si ti človeček?

On je isto kot ti .Stvarnikova individualna samozavedna *življenjska samomanifestacija. Si ti mogoče,kaj več? Potem nam pa ti pokaži pot v našo  fizično večnost. Če tako samoumevno obsojaš sočloveka s človečkom. V Vojvodini imam prijatelja,ki je bil direktor novosadskega  gledališča. On je delil ljudi na človečnjake,in ljudi dokler se nisma srečala midva. Si ti od tam doma?

Ne razburjajte se Alojz. Etrexa sem poimenoval človeček v primerjavi z Bogom, ne s sabo. Še zlasti ker zelo rad v svojih pisanjih določa Bogu kakšen bi ta naj bil. He he. Se vam to ne zdi komično - da hoče en mali človeček definirati in ukalupiti celotno vesoljno kreacijo, pa še samega Stvarnika povrhu, s svojim malim človečnjaškim umom? Sicer pa vi počnete isto.
Oj, ti aroganten človeški razum.

Jaz se tukaj ne grem vseznalca tako kot vi, samo skušam malo zamajati te umske in ego okove vašega sistema in idej. V dobro vseh, ki to berejo.
In zanimivo - takoj ko se pojavi kakšno mnenje, ki ni v skladu z vašo dogmo, zaženete vik in krik.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1559 - 26.05.2008 at 21:50:07
 
...da, res, ... kdo si ubogi človek, da si upaš določati samega Stvarnika Shocked.

In, če bi vedeli, kako samospoznan je dobri Stvarnik , + kakooo zelo močno + dobro svojo voljo ima,( + potrplenje, da nas sploh še prenaša z temi ... Lips Sealed), ... resnično, nebi tukaj pisali take (obtožbe) o samemu Stvarniku  Cry Cry Cry Exclaim.

Pa dober + neobtožen večer, še naprej , j...j ,...
( ste me kar malo zresnili, ko hočete Vseobsežnemu Nedojemljivemu nalepiti nekaj ... Lips Sealed Lips Sealed )

Boštjan Zupančič, Slovenija +#
(p.s., Dayaran, dobro si opisal Gospoda Nedoumljivega + ...  Wink Cool)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 102 103 104 105 106 ... 764