Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 103 104 105 106 107 ... 764
(Read 1179917 times)
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1560 - 26.05.2008 at 21:56:43
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 21:32:23:
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 20:10:27:
Poet

Točno vem kaj mi želiš sporočiti. Verjetno si imel izkušnjo,ko si v trenutku vedel in razumel vse. In ta trenutek želiš zopet podoživeti, ker ga nisi podoživel tako kot si ga občutil. Trajno samo zadržanje in vzdrževanje takšnega trenutka,pa je resnično mukotrpno delo na samemu sebi,kar pomeni samoiniciativno Stvarnikovo delo na lastni individualni življenjski samomanifestaciji -tebi,ki si njegov samo izraz..


Alojz

ali lahko kaj več poveste o tem, o tem delu na sebi, ker to se meni zdi že ves čas tisto bistveno.


Ali pa ti Etrex povej kaj več o tem. Upam da se vsi strinjamo, da je to samo bistvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1561 - 26.05.2008 at 21:58:25
 
... no, samo, da ne bo sedaj prišlo do pomote, in bo Alojz še rekel, da je on tisti Nedoumljivi, ker ga ne doumemo ( ne razumemo + ne dojemamo ) na teh straneh  Embarrassed Wink Shocked Huh.

Ali pa morda res  Shocked   Wink Shocked? Kaj menite Alojzij + njegovi  Roll Eyes?
(Bono Baršek + njegovi Wink)

Boštjan (+ njegovi ( duhovi )) + Njegovi Božji Duhovi + Njegov Božji Sveti Duh  Cool, ( uh, koliko duhcev je še, ...  Cool)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1562 - 26.05.2008 at 22:01:57
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 21:45:22:
Ja Dayaran res poci od smeha ja (sam zaradi svoje zmote), ker sem rekel da vec kot vse ne more bit, vse ni neka moja meja ampak pomeni VSE, vse pomeni enostavno vse je brezmejno za vsakogar ti res ni jasno?

Torej ce je vse ni to locena zadeva ki lahko sracka in unici vesolje kadar ji je volja kot ti trdis, ampak je nasa globalna zavest- zavest stvarnika, ker je tudi to med drugim vse ane Dayaran? Vidis svojo zmoto? Sam prosim ne mi zdej s kaksno prijavo da pa stvarnik ima se svojo dodatno zavest ali kaj podobnega, ker obstaja samo ena vseobsezna vesoljna zavest ki je EM sveti duh vzrok in posledica vsega ostalega IN- Akumuliranega in RI- Realiziranega. To je vse kar je. Ostalo bo ostala kar tvoja domislija dokler bos zalel. Lahko se 100 zemeljskih civilizacijskih ciklov.

Nisi mi prisluhnil. Najbrž ne znaš prisluhnit nikomur več razen Alojzu. Pa to je tvoja stvar.
Napisal sem ti, da je naša zavest in volja le nek neskončno majhen odsev Božanske Zavesti in Volje. Nisem napisal, da ima Stvarnik še kakšno svojo dodatno zavest. Lahko pa jo tud ima. Kako bi ti, bogi človeček, to lahko vedel? Pa zdaj ne govorim samo o tebi, ampak o ljudeh nasplošno (tud sebi), da ne boš mislil, da te žalim. Lej, problem je ravno v tej arogantnosti človeškega ega in uma, da ko pride do nekega uvida ali zaključka, misli, da je že boga za jajca zagrabil, in da to je to in ne more bit nič drugače. In v tem je največja zmota.
Sam nimam nič proti PD, nimam nič proti kopronovemu znanju, nič proti poetovemu razmišljanju. Alergičen pa postanem, ko hoče nekdo to svoje dojemanje vsiljevati kot absolutno resnico. Tud kopronu sem to že kdaj povedal v drugih temah in debatah.  In prometejci delate ravno to - popolnoma ste prepričani, da veste vse, in ravno zarad te ego-samozaverovanaosti ste mal izgubil kompas za realnost. In življenje vam bo to nekega dne pokazalo. Takrat pa mogoče soočenje z resnico ne bo tako zelo prijetno, ker se bodo ti vaši umski kalupi razsuli v trenutku. Ampak ok, vaša stvar. Jst sem tukaj samo podal nekaj drugačnih pogledov na stvari. Vnaprej sem vedel, da jih ne boste sposobni niti bili pripravljeni razumeti niti proučiti. Kot sem rekel že prej - pišem predvsem v dobro drugih, ki tud to berejo, da ne bodo preveč na easy podlegli vašim absolutističnim težnjam.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1563 - 26.05.2008 at 22:05:37
 
Yooouuuuppp, Dayaran, ... dobro si tole spisal. ( priznam, velja tudi zame )  Cool.

In, da, prav hitro lahko izgubimo kompas za realnost Cry.

In, da,  šele življenje ki pa je spet nič drugega kot Gospod Bog sam , nas lahko pripelje nazaj do prave poti , katero SAMO On določa  Cool.

+ dober , realen večer, vsemskupaj, še naprej, j...jjj, ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1564 - 26.05.2008 at 22:07:09
 
Boštyxz wrote on 26.05.2008 at 21:58:25:
... no, samo, da ne bo sedaj prišlo do pomote, in bo Alojz še rekel, da je on tisti Nedoumljivi, ker ga ne doumemo ( ne razumemo + ne dojemamo ) na teh straneh  Embarrassed Wink Shocked Huh.


ne bi se čudil, če bi to izjavil  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1565 - 26.05.2008 at 22:12:37
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 21:56:43:
Poet wrote on 26.05.2008 at 21:32:23:
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 20:10:27:
Poet

Točno vem kaj mi želiš sporočiti. Verjetno si imel izkušnjo,ko si v trenutku vedel in razumel vse. In ta trenutek želiš zopet podoživeti, ker ga nisi podoživel tako kot si ga občutil. Trajno samo zadržanje in vzdrževanje takšnega trenutka,pa je resnično mukotrpno delo na samemu sebi,kar pomeni samoiniciativno Stvarnikovo delo na lastni individualni življenjski samomanifestaciji -tebi,ki si njegov samo izraz..


Alojz

ali lahko kaj več poveste o tem, o tem delu na sebi, ker to se meni zdi že ves čas tisto bistveno.


Ali pa ti Etrex povej kaj več o tem. Upam da se vsi strinjamo, da je to samo bistvo.

Tud meni to že ves čas "smrdi" pri tem topicu. Ves čas se vrtijo kot mačka okrog vrele kaše, ne povejo pa bistva - kako z delom na sebi priti do samospoznanja. Konkretne napotke. In kaj naj si potem bralec tega topica misli drugega kot to, da tega znanja pač nimajo!? In o samospoznanju le govoričijo, tako kot o njem govoriči na tisoče knjig. In vse to govoričenje ni vredno nič, če izza njega ne stoji konkretna realizacija in pot, ki pelje k taki realizaciji.
Sicer pa tega ni potrebno iskat tukaj. Obstajajo drugi viri, ki ti dajo lahko zelo konkretne napotke, kako hodit po Poti.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1566 - 26.05.2008 at 22:13:22
 
tudi jaz se nebi čudil,  Wink Grin, ... v bistvu, ... namreč, kot se mi zdaj dozdeva, ... ga njegovi že prištevajo za edinega inkarniranega spoznanega , katerega pošilja nevemkdo , za rešitev te Zemlje ( katera pa pripada edinole samemu Stvarniku ), torej je toliko kot inkarnirani Bog sam zdajle na tej Zemlji. Shocked Huh Shocked

In, ... me še zanima, kaj je naš Alojzij počel, da je postal Edini Samospoznani  Huh Questioning Undecided Sad.

A je kdo na tem forumu , ki bi to lahko obrazložil ?

Hvalaaa lepa.

Ker, jaz bi tudi rad delal to, zato, da bi bil tudi samospoznani, ker do sedaj še ne prepoznavam Gospoda Boga v samem sebi ki prebiva v duhovnem delu srca v moji duhovni duši  Cool.

What's it gonna be ? Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1567 - 26.05.2008 at 22:14:45
 
Dayaran wrote on 26.05.2008 at 22:12:37:
Poet wrote on 26.05.2008 at 21:56:43:
Poet wrote on 26.05.2008 at 21:32:23:
Alojz in Sandib wrote on 26.05.2008 at 20:10:27:
Poet

Točno vem kaj mi želiš sporočiti. Verjetno si imel izkušnjo,ko si v trenutku vedel in razumel vse. In ta trenutek želiš zopet podoživeti, ker ga nisi podoživel tako kot si ga občutil. Trajno samo zadržanje in vzdrževanje takšnega trenutka,pa je resnično mukotrpno delo na samemu sebi,kar pomeni samoiniciativno Stvarnikovo delo na lastni individualni življenjski samomanifestaciji -tebi,ki si njegov samo izraz..


Alojz

ali lahko kaj več poveste o tem, o tem delu na sebi, ker to se meni zdi že ves čas tisto bistveno.


Ali pa ti Etrex povej kaj več o tem. Upam da se vsi strinjamo, da je to samo bistvo.

Tud meni to že ves čas "smrdi" pri tem topicu. Ves čas se vrtijo kot mačka okrog vrele kaše, ne povejo pa bistva - kako z delom na sebi priti do samospoznanja. Konkretne napotke. In kaj naj si potem bralec tega topica misli drugega kot to, da tega znanja pač nimajo!? In o samospoznanju le govoričijo, tako kot o njem govoriči na tisoče knjig. In vse to govoričenje ni vredno nič, če izza njega ne stoji konkretna realizacija in pot, ki pelje k taki realizaciji.
Sicer pa tega ni potrebno iskat tukaj. Obstajajo drugi viri, ki ti dajo lahko zelo konkretne napotke, kako hodit po Poti.

LP!


da, to bo nekaj realnega za nas vse  Cool Wink Roll Eyes ( samo da ne bodo še rekli, da nismo vredni tega darila, ker pač ne "dojemamo" mi, duhovni nezreleži Huh )
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1568 - 26.05.2008 at 22:16:52
 
Dayaran wrote on 26.05.2008 at 22:01:57:
 Napisal sem ti, da je naša zavest in volja le nek neskončno majhen odsev Božanske Zavesti in Volje.


Ja, in ravno zato se trudimo, da bi spoznali celoto vsega.

Dayaran wrote on 26.05.2008 at 22:01:57:
 Lej, problem je ravno v tej arogantnosti človeškega ega in uma, da ko pride do nekega uvida ali zaključka, misli, da je že boga za jajca zagrabil, in da to je to in ne more bit nič drugače. In v tem je največja zmota.


To je pa tako resnično, da že kar skeli. Če priznate, tudi Alojz sam je izjavil nekje, da človek sam ni samospoznan, ker ima miselne vzorce, ki ga držijo nazaj, in eden najhujših in najtrdovratnejšiv vzorcev je ego in arogantnost, da vemo že vse.

Dayaran wrote on 26.05.2008 at 22:01:57:
 Sam nimam nič proti PD, nimam nič proti kopronovemu znanju, nič proti poetovemu razmišljanju. Alergičen pa postanem, ko hoče nekdo to svoje dojemanje vsiljevati kot absolutno resnico. Tud kopronu sem to že kdaj povedal v drugih temah in debatah.  In prometejci delate ravno to - popolnoma ste prepričani, da veste vse, in ravno zarad te ego-samozaverovanaosti ste mal izgubil kompas za realnost. In življenje vam bo to nekega dne pokazalo. Takrat pa mogoče soočenje z resnico ne bo tako zelo prijetno, ker se bodo ti vaši umski kalupi razsuli v trenutku. Ampak ok, vaša stvar. Jst sem tukaj samo podal nekaj drugačnih pogledov na stvari. Vnaprej sem vedel, da jih ne boste sposobni niti bili pripravljeni razumeti niti proučiti. Kot sem rekel že prej - pišem predvsem v dobro drugih, ki tud to berejo, da ne bodo preveč na easy podlegli vašim absolutističnim težnjam. LP!


Da, Dayaran, dobro pišeš, dolgo te ni bilo a zdaj si spet nazaj, izgubljeni dobri brat modrosti po Zenu! Welcome back!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1569 - 26.05.2008 at 22:20:35
 
Res je Dayaran to si pa pravilno pogruntal, kar se tice te teme prisluhnem samo se Alojzu zakaj? Vse na svetu vkljucno s tvojo (vcasih tudi mojo) kvazi ezotericno, duhovno teorijo, ki nima nic za pokazati. Bral in prisluhnil sem tisocem samoimenovanih drug od drugega kopiranih modrecev. Nobeden pa nima pojma kaj in kako je v resnici, svet je se vedno isti, nimajo resitve, znanja da bi ga spremenili.

Alojz je pa trenutno edini samospoznani, ki v praksi ve kako bo naredil ponovno zlato dobo. Verjamem da je vse kot znanstvena fantastika oziroma sposobnosti agregata (utirjenega EL polja), ki ga bos kmalu lahko drzal v rokah ima sposobnosti ki si jih v se nejvisji znanstveni fantastiki niso upali, znali pokazati. Ampak vse je popolnoma logicno. Tako ti povem Dayaran obisci Alojza, pogovori se, pa se potem ponovno javi tukaj, pa bos potem znal povedati ok?
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1570 - 26.05.2008 at 22:25:01
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 22:20:35:
Alojz je pa trenutno edini samospoznani, ki v praksi ve kako bo naredil ponovno zlato dobo. Verjamem da je vse kot znanstvena fantastika oziroma sposobnosti agregata (utirjenega EL polja), ki ga bos kmalu lahko drzal v rokah ima sposobnosti ki si jih v se nejvisji znanstveni fantastiki niso upali, znali pokazati. Ampak vse je popolnoma logicno. Tako ti povem Dayaran obisci Alojza, pogovori se, pa se potem ponovno javi tukaj, pa bos potem znal povedati ok?


Ampak Etrex poglej: edini problem je ne-samospoznanje. Še ne vem kakšen agregat ni vreden veliko brez samospoznanja. In Alojz sam je rekel, da miselni vzorci preprečujejo samospoznanje - zakaj torej ne bi raje razpredli te miselne vzorce, jih izničili, in stvari bi se uredile same po sebi. Potlej bi tudi ljudje imeli vse kar bi potrebovali, ker četudi imajo zdaj vse materialno kar potrebujejo, nimajo samospoznanja in to je tisto kar najbolj boli, kar je vzrok vse nesreče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1571 - 26.05.2008 at 22:25:02
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 22:20:35:
Res je Dayaran to si pa pravilno pogruntal, kar se tice teh stvari prisluhnem samo se Alojzu zakaj? Vse na svetu vkljucno s tvojo (vcasih tudi mojo) kvazi ezotericno, duhovno teorijo, ki nima nic za pokazati. Bral in prisluhnil sem tisocem samoimenovanih drug od drugega kopiranih modrecev. Nobeden pa nima pojma kaj in kako je v resnici, svet je se vedno isti, nimajo resitve, znanja da bi ga spremenili.

Alojz je pa trenutno edini samospoznani, ki v praksi ve kako bo naredil ponovno zlato dobo. Verjamem da je vse kot znanstvena fantastika oziroma sposobnosti agregata (utirjenega EL polja), ki ga bos kmalu lahko drzal v rokah ima sposobnosti ki si jih v se nejvisji znanstveni fantastiki niso upali, znali pokazati. Ampak vse je popolnoma logicno. Tako ti povem Dayaran obisci Alojza, pogovori se, pa se potem ponovno javi tukaj, pa bos potem znal povedati ok?


Hmm, dobro, Tomi, ampak, a se morda nebi vprašal, ... če pa mordana vsej tej tvoji poti iskanja rešitve, nisi še koga izpustil ( zgrešil)  Questioning Roll Eyes Questioning
( pa z tem nisem mislil mene  Exclaim)

Kaj meniš o tem ?

Lp, Bošty
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1572 - 26.05.2008 at 22:26:24
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 22:16:52:
Dayaran wrote on 26.05.2008 at 22:01:57:
 Sam nimam nič proti PD, nimam nič proti kopronovemu znanju, nič proti poetovemu razmišljanju. Alergičen pa postanem, ko hoče nekdo to svoje dojemanje vsiljevati kot absolutno resnico. Tud kopronu sem to že kdaj povedal v drugih temah in debatah.  In prometejci delate ravno to - popolnoma ste prepričani, da veste vse, in ravno zarad te ego-samozaverovanaosti ste mal izgubil kompas za realnost. In življenje vam bo to nekega dne pokazalo. Takrat pa mogoče soočenje z resnico ne bo tako zelo prijetno, ker se bodo ti vaši umski kalupi razsuli v trenutku. Ampak ok, vaša stvar. Jst sem tukaj samo podal nekaj drugačnih pogledov na stvari. Vnaprej sem vedel, da jih ne boste sposobni niti bili pripravljeni razumeti niti proučiti. Kot sem rekel že prej - pišem predvsem v dobro drugih, ki tud to berejo, da ne bodo preveč na easy podlegli vašim absolutističnim težnjam. LP!


Da, Dayaran, dobro pišeš, dolgo te ni bilo a zdaj si spet nazaj, izgubljeni dobri brat modrosti po Zenu! Welcome back!

Hvala za welcome. Nimam pa namena se kaj dolgo zadržat na tem topicu. Mal sem hotel stvari še osvetlit z drugega zornega kota. Sicer pa čutim, da je to zguba energija in bi se blo bolj pametno zdele na balkon vsest, pa mal pomeditirat, pa mal gor v zvezde pogledat, pa kako "z Bogom rečt"  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1573 - 26.05.2008 at 22:29:43
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 22:25:01:
Etrex wrote on 26.05.2008 at 22:20:35:
Alojz je pa trenutno edini samospoznani, ki v praksi ve kako bo naredil ponovno zlato dobo. Verjamem da je vse kot znanstvena fantastika oziroma sposobnosti agregata (utirjenega EL polja), ki ga bos kmalu lahko drzal v rokah ima sposobnosti ki si jih v se nejvisji znanstveni fantastiki niso upali, znali pokazati. Ampak vse je popolnoma logicno. Tako ti povem Dayaran obisci Alojza, pogovori se, pa se potem ponovno javi tukaj, pa bos potem znal povedati ok?


Ampak Etrex poglej: edini problem je ne-samospoznanje. Še ne vem kakšen agregat ni vreden veliko brez samospoznanja. In Alojz sam je rekel, da miselni vzorci preprečujejo samospoznanje - zakaj torej ne bi raje razpredli te miselne vzorce, jih izničili, in stvari bi se uredile same po sebi. Potlej bi tudi ljudje imeli vse kar bi potrebovali, ker četudi imajo zdaj vse materialno kar potrebujejo, nimajo samospoznanja in to je tisto kar najbolj boli, kar je vzrok vse nesreče.


Da, Poet, dobro si "zastavil " tole  Roll Eyes Cool. Ko se samospoznamo, tudi nobenih agregatov nebomo potrebovali, ker se bodo težave uredile same po sebi , in, tako bomo že avtomatsko v diamantni dobi  Cool.

A morda ne ? A sem spet narobe razumel/spoznal ?

+ lep spoznan večer, še naprej, j...jjj, ...

by Boštjan Z. +#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1574 - 26.05.2008 at 22:30:54
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 22:20:35:
Res je Dayaran to si pa pravilno pogruntal, kar se tice te teme prisluhnem samo se Alojzu zakaj? Vse na svetu vkljucno s tvojo (vcasih tudi mojo) kvazi ezotericno, duhovno teorijo, ki nima nic za pokazati. Bral in prisluhnil sem tisocem samoimenovanih drug od drugega kopiranih modrecev. Nobeden pa nima pojma kaj in kako je v resnici, svet je se vedno isti, nimajo resitve, znanja da bi ga spremenili.

Alojz je pa trenutno edini samospoznani, ki v praksi ve kako bo naredil ponovno zlato dobo. Verjamem da je vse kot znanstvena fantastika oziroma sposobnosti agregata (utirjenega EL polja), ki ga bos kmalu lahko drzal v rokah ima sposobnosti ki si jih v se nejvisji znanstveni fantastiki niso upali, znali pokazati. Ampak vse je popolnoma logicno. Tako ti povem Dayaran obisci Alojza, pogovori se, pa se potem ponovno javi tukaj, pa bos potem znal povedati ok?

Sta ti kar poet in kopron odgovorila namesto mene.
Dodal bi še to - sam nimam nič proti agregatu - vendar je samospoznanje (kot vam ves čas poudarja poet) na prvem mestu. In tukaj še vedno niste predstavili jasnega odgovora na že večkrat zastavljeno poetovo vprašanje - kako do samospoznanja? Brez enačb, formul, umotvorov ipd. Jasen in jedrnat odgovor!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 103 104 105 106 107 ... 764