Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 104 105 106 107 108 ... 764
(Read 1179905 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1575 - 26.05.2008 at 22:31:59
 
Dobra ideja, Dayaran  Smiley. Jaz tudi grem zdajle "malo višje"  Cool.

... + lahko noč vsemskupajtukajtamkaj  Cool.

Naj vas Bog čuva, še naprej , ... j...jjjjjjjjjj, ...

Boštjan Z., Slovenija + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1576 - 26.05.2008 at 22:50:04
 
Ne, ne, ne,ne morem verjet, kaj cel cas trobi Alojz?  Formule?  Ne to je enotna naravna zakonitost-nomos logos, zakaj hoce iti Dayaran malo zvezde pogledati? Zakaj ze vsi bemu ves cas buljimo ko cudaki v to stvarnost?  Pa to vam Alojz govori spoznajte v slehernem delcu delovanje enotne naravne zakonitosti to ni formula, on je le hudo logicna oseba, ampak stvari moras dojeti intuitivno, se enkrat: Od galaksije do atoma, kako zaboga lahko to zgresis? Ne mores, ne bereste kaj vam Alojz pise, preberite si za nazaj kar najbolj ponavlja je najpomembneje! Ker nisem se samospoznan ne bom govoril o samospoznanju ampak vem da je to to, in se enkrat vam bo Alojz napisal isto. Pa kaj se kot muhe na drek lepite na stavke in besede, poglejte dojemite celoto. Agregat pa je mimogrede potreben za resitev- neizbezno kvantno zlitje zemlje. Agregat je odraz bozanskega, potrdilo da smo samospoznani da delujemo kot deluje stvarnik, poglejte svet okrog sebe? Ne delujemo v skladu s stvarnikom, ne delujemo za zivljenjem.Ampak proti.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1577 - 26.05.2008 at 22:55:48
 
Čeprav Dayaran in kopron moram vseeno reči, da kakršnokoli iskanje Boga izven sebe ne more in ne bo nikoli obrodilo sadov. Gre za velik miselni preskok, ko Boga najprej projiciramo navzven in ga iščemo zunaj, nato pa spoznamo, da ne more biti nikjer drugje kot tam, kjer se odvija Pričevanje vesoljni pojavnosti sami. Oziroma tam, kjer je "kdo, ki bi Boga sploh lahko prepoznal".

Očitno nam jo je krščanska indoktrinacija lepo zagodla: Boga je postavila na neskončen pedestal tik nad vesoljem in s tem oddvojila Kreacijo od Kreatorja. Zaradi tega nam naša lastna pojavnost ni nikoli dovolj, ker vedno menimo, da vesolje samo skriva Stvarnika, oz. da je vesolje samo skrilo Stvarnika za sabo, in ga je sedaj potrebno doseči s tem, da se čimbolj upiramo pojavnost kot se nam razkriva vsakodnevno.

Ker danes sem hodil po gozdu in si mislil, kako prijetno je bilo, ko je poletna sapa vela sem ter tja, in so krošnje valovale v vetru, in je bila v deželi toplina sonca in toplina eksistence same. Poleg tega sem se tudi znova spomnil, da to kar sedaj izkušam kot jaz, ki je ločen od preostale enotne eksistence, ne bo mogel večno obstajati. In sem šel naprej po poti ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1578 - 26.05.2008 at 23:16:18
 
Saj to je to Poet, EM sila (sveti duh) nosilna sila v vesolju, vzrok in posledica, nasa zavest. Je navznoter in navzven in normalno je ena in edina. Ja socasno v nas in izven nas. Ko dojamemo stvari v sebi oziroma postanemo samospoznani vidimo da nisi rabil iskati nic izven sebe, ker imas vse v sebi (dusi). Ampak takerat tudi dojames da si ti delcek celotne stvarnosti, nisi locen delcek, ampak vecno zdaj delcek ki je v svojem bistvu eno z vsem, torej spoznanje enost je ven in noter ter je vseobsezno. In evo stvarnik stvarnost je tocno to.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1579 - 26.05.2008 at 23:29:23
 
Etrex wrote on 26.05.2008 at 23:16:18:
Saj to je to Poet, EM sila (sveti duh) nosilna sila v vesolju, vzrok in posledica, nasa zavest.

Ampak takerat tudi dojames da si ti delcek celotne stvarnosti, nisi locen delcek, ampak vecno zdaj delcek ki je v svojem bistvu eno z vsem, torej spoznanje enost je ven in noter ter je vseobsezno. In evo stvarnik stvarnost je tocno to.


Ja, ampak tudi ta "delček" je v najvišjem smislu iluzija. In tisti redki trenutki kozmične zavesti/Enosti, ti dajo jasen občutek, da si v tistem trenutku ti VSE! Zato je to samospoznanje, da nisi niti delček, noben delček, ampak VSA EM sila/Zavest naenkrat in v celoti! Stvarnik sam, ampak to je treba dejansko izkusiti, ker sedaj imamo občutek, da smo delček stvarstva, četudi VEMO, da smo eno z vsem, tega trenutno ne občutimo dejansko in prvinsko in v celoti na svoji lastni koži - le za to se gre.

In Alojz bo v prihodnjih postih moral kaj povedati o delu na sebi, ki ti omogoča prenikniti v dejansko stanje, ko si docela eno z vsem, četudi jaz trenutno to dobro vem in razumem, a ne občutim v samem bistvu, občutim le po delčkih in na bežne trenutke, pa še to ne povsem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1580 - 27.05.2008 at 08:45:14
 
Bog pravi : JAZ SEM POVSOD, NAJBLIŽJE PA ME NAJDEŠ V SVOJEM SRCU  Exclaim.

pa dober , srčno najden dan , od Boga obsijan, še naprejjj, ...

let's go, ... work is calling  Cool,

by Boštjan Zupančič + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1581 - 27.05.2008 at 10:23:27
 
Poet wrote on 26.05.2008 at 22:55:48:
Čeprav Dayaran in kopron moram vseeno reči, da kakršnokoli iskanje Boga izven sebe ne more in ne bo nikoli obrodilo sadov. Gre za velik miselni preskok, ko Boga najprej projiciramo navzven in ga iščemo zunaj, nato pa spoznamo, da ne more biti nikjer drugje kot tam, kjer se odvija Pričevanje vesoljni pojavnosti sami. Oziroma tam, kjer je "kdo, ki bi Boga sploh lahko prepoznal".

Jst s tem nimam problema. Bog je vse in je povsod in je možno k Njemu pristopit na tisoč načinov. Je znotraj, je zunaj, je praznina, je popolna polnost. Je Krišna, je Kristus, je Alah, je nirvana, je razsvetlenje, je poet, je dayaran, je etrex, je kopron. Je v vesolju, je izza vesolja, je v srcu vsakogar, celo v vseh celicah vsakogar, je v vsakem atomu... Je Ljubljeni za bhakto (častilca), je Enost Zavesti za meditanta, je nirvana za budista, je Božanska Mati za tantrika, je Moč za materialista, je agregat za etrexa.
In kaj boš zdej s tem? In kaj bom jst s tem? To so samo besede, ki so prazne, dokler ne zaživijo v tvoji/moji notranjosti. Torej, vse te definicije in ideje so precej neuporabne, pač tolk potrebne, da si mal naravnamo fokus, dokler še hodimo po poti. Ampak glavna stvar je realizacija - razsvetlenje - Samouresničitev - Bogouresničitev. Po moje si nima smisla preveč glavo razbijat s temi definicijami, pač privzameš tisto idejo, ki ti je najbližje, in hodiš po Poti, ki si jo izbereš.
Sicer pa so vsi realizirani modreci opisali Boga, da je nepojmljiv (nepojmljiv našemu umu seveda), zato so v končni fazi vse te definicije in ideje že vnaprej obsojene na nepopolnost.

Osebno sem za svoj razum našel najboljše razjasnitve teh zadev v pisanjih Šri Aurobinda, še zlasti v knjigah "Integralna joga" in "Slapovi luči". In v Bhagavad Giti. Toplo priporočam vsem iskalcem duhovnega znanja.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1582 - 27.05.2008 at 11:11:44
 
Dayaran wrote on 27.05.2008 at 10:23:27:
Poet wrote on 26.05.2008 at 22:55:48:
Čeprav Dayaran in kopron moram vseeno reči, da kakršnokoli iskanje Boga izven sebe ne more in ne bo nikoli obrodilo sadov. Gre za velik miselni preskok, ko Boga najprej projiciramo navzven in ga iščemo zunaj, nato pa spoznamo, da ne more biti nikjer drugje kot tam, kjer se odvija Pričevanje vesoljni pojavnosti sami. Oziroma tam, kjer je "kdo, ki bi Boga sploh lahko prepoznal".

Jst s tem nimam problema. Bog je vse in je povsod in je možno k Njemu pristopit na tisoč načinov.

In kaj boš zdej s tem? In kaj bom jst s tem? To so samo besede, ki so prazne, dokler ne zaživijo v tvoji/moji notranjosti. Torej, vse te definicije in ideje so precej neuporabne.
LP!


Vidiš, Dayaran, to je pa sedaj bistvo. Ali to kar sem povedal in kar si ti povedal ostane le na ravni opisa sveta, ali pa globoko prodre v tebe. Da bi globoko prodrlo v tebe, se moraš globoko odpreti eksistenci, da bi sploh videl, kaj vse to vsebuje, in kako močno te to zadene.

Dayaran, zate to še vedno ostaja le kot jezikovni opis, le kot nova misel, ki je bila dodana "zakladnici" že obstoječih misli, in ne kot občutek "tega opisa". Ker to je vedno bolj občutek, da ko stopiš skozi vrata in se razgledaš naokoli po vsej vesoljni pojavnosti, ki te obdaja, dejansko lahko občutiš kaj je in kaj ni, in koliko je in koliko ni. In bolj kot se misli počasi umikajo, bolj doživljaš svet takega kot je.

A do takrat smo ukalupljeni v jezikovni opis pojavnosti, ki kot da bi lebdel pred našimi očmi in kradel dejanski občutek te veličine. Jezikovni opisi, razne miselne akrobacije, ki se nam dnevno vrtijo v glavi, ki polnijo sluh s hrupom, ki očem pravijo kaj naj vidijo in kako naj gledajo, ti jezikovni opisi so kot plast nad dejansko resničnostjo in zakrivajo resnično naravo vsega kar obstaja. A nato tisti pravi občutek začne prodirati globlje in globlje in globlje ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1583 - 27.05.2008 at 11:54:53
 
Ko se dogodek zgodi in ko misliš nanj si v preteklosti in ne v sedanjem trenutku, ko pa misliš naprej si v  prihodnosti in spet ne v sedanjem trenutku.
Zavedanje je tisto bistveno, biti v tem trenutku, tukaj in zdaj.  

»Mislim, zato se ne zavedam. V trenutku, ko mislim, prebivam v nerealnem svetu abstrakcije ali preteklosti ali prihodnosti.«
Anthony de Mello

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1584 - 27.05.2008 at 15:45:23
 
Z vsem tem se vec ali manj strinjam.

Lahko pa smo veseli da imamo Alojza, ceprav mnogi dvomijo v to, se bodo sami prepricali. Kaj kdo od vas verjame dejstvu, da je Alojz edina samospoznana oseba trenutno na zamlji?

Vem da vam to dejstvo izgleda smesno, neumno, samohvalno. Ampak clovek se ne bi izpostavljal verjemite, za nalogo ki ji ne bi bil kos, ga poznam in gotovo ni blefer. Njegova naloga je samospoznati vse ostale invidualne duse na zemlji. Te duse (mi) smo na zemlji z razlogom. V vseh izvornih spisih, megalitih, piramidah in ostali sveti zapuscini je zapisano tocno, kako in kaj je samo je simbolicno zakodirano, trenutno noben ne ve resnicnega pomena tega materjala. Ampak ta materjal je nasa pomoc da se ponovno samospoznamo, Alojz vam razlaga tu vsak detajl ki si ga pozelite.

Sem vedel da bo tezka naloga, samo sem mislil da bo to tu potekalo malo drugace. Namrec zelel sem da Alojz dokaze da je resnicno samospoznan in v to ne dvomim, samo bodite toliko uvidevni in poskusajte podreti njegovo znanje.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1585 - 27.05.2008 at 15:57:46
 
Etrex wrote on 27.05.2008 at 15:45:23:
Sem vedel da bo tezka naloga, samo sem mislil da bo to tu potekalo malo drugace. Namrec zelel sem da Alojz dokaze da je resnicno samospoznan in v to ne dvomim, samo bodite toliko uvidevni in poskusajte podreti njegovo znanje.


To tudi mene najbolj zanima, in če bi bolj pozorno bral moje zadnje dopisovanje z njim, bi ti bilo bolj jasno glede tega. Samospoznan zame pomeni razsvetljen, če pa samospoznan ne pomeni tega, potem pa je Alojz res edini samospoznan na svetu, pa je nekaj drugih razsvetljenih.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1586 - 27.05.2008 at 16:02:57
 
Se opravicujem pisem iz alternativne naprave, tako da sem trenutno omejen na zgornjo dolzino posta.

Dalje... Naj se najde nekdo, ki bo porusil vsaj eno zadevo v pogovoru, do zdaj ni bilo nobenega. Tiste bla bla bla, gog ze ve, hopsasasa hihi in podobno ne steje Alojz je popolnoma resna oseba ce se niste opazili, tako da ljudi kot so Kopron kaj ce kot spregledati. Naj se nekdo poglobi v zadevo, Poetu vsaka cast ker je prvi na lestvici teh oseb. Clovek vsaj prebere, pomisli, dojame in potem vprasa. Vecina ostalih pa kot da bi ravnokar vrtec zapustila, no Nahate.D mi je tudi uredu ker ne strelja v prazno.

To izgubljeno civilizacijsko znanje je vrh ledine, je najvisje kar lahko naredis, dojames v stvarstvu. To je kot vrh piramide stvarnika samega, je odgovorno za vse zivljenje v stvarstvu.Vseobsezno stvarstvo nima ne konca ne zacetka tako da to s stevilko ni mogoce povedati, ne dus, ne atomov, ne galaksij.V vseobseznem stvarstvu je stvarnik samorealiziran nekje v lastni temi nekje samospoznanju tako vecno zdaj.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1587 - 27.05.2008 at 16:03:36
 
Vsem!

Danes zvečir, če bom le utegnil (imam še eno nujno pot) bom dal na ta topic največ kar lahko sploh da individualni življenjski samoizraz stvarnika samega. V to se bo lahko vsak med vami brez izjem prepričal.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1588 - 27.05.2008 at 16:09:38
 
Alojz in Sandib wrote on 27.05.2008 at 16:03:36:
Vsem!

Danes zvečir, če bom le utegnil (imam še eno nujno pot) bom dal na ta topic največ kar lahko sploh da individualni življenjski samoizraz stvarnika samega. V to se bo lahko vsak med vami brez izjem prepričal.

Lp Alojz


Alojz, ti odkrito povem, da komaj čakam! V bistvo pričakujem nekaj takega že ves čas, kar bi lahko v celoti ali potrdilo vse tvoje besede, ali pa jih v celoti zavrglo. Tako da povej vse kar imaš za povedati brez kakršnih koli zadržkov.

Lep pozdrav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1589 - 27.05.2008 at 16:11:00
 
Ja Poet umiri se ze enkrat ze s tem razsvetljenjem, ja to je to in pomeni samospoznan.

Samo da Alojz uporablja to besedo ki se slucajno tudi meni bolj dopade (ti ze sama beseda vse pove:  spoznas stvarnika v sebi in socasno stvarnik tebe v sebi) lahko pa reces kakorkoli hoces temu, ampak resnicnega razsvetljenca na zemlji trenutno ni ti povem zakaj?  Ker to pomeni vstop v duso (tisti razsvetljenci so prisli blizu duse niso pa vstopili not, to je cisto domace povedano da se ne bo spet kdo kaj lepil na taksne detajle), v dusi imas vse znanje in ce bi bil kdo tak, bi to znanje podal in ponovno razkril clovestvu bistvo. Pomagal bi clovestvu iz lastne zmote v katero se je zamotalo, To pa je za clovestvo najpomembnejse kar si lahko sploh kdaj zamislis.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 104 105 106 107 108 ... 764