Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 107 108 109 110 111 ... 764
(Read 1279174 times)
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1620 - 28.05.2008 at 23:24:52
 
Alojz in Sandib wrote on 28.05.2008 at 11:34:37:
Dayran Poet  Danes bosta brala kaj sploh vesoljna zavest,ki je  enoten a hkrati hiearhičen pojav glede na  individualnomept* pojavnost stvarnikovo samomanifestacijo.

Dan se počasi izteka. Še malo več kot pol ure je do polnoči, obrazložitve pa od nikoder. Alojz, očitno le nisi tak mož-beseda, kot se rad izdajaš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1621 - 28.05.2008 at 23:42:24
 
Kopron samo: no comment (vseeno pa brate, upam da spoznas svoje neumno pocetje).

Post pa odpiram samo zato ker je nekje bilo omenjeno Promotejci duse se povohali niso.

Ne vohali ne, vohate tisti ki sploh niti priblizno ne veste kaj dusa je, vas so to prepricali in sprali mozgane da je nekaj iz drugega, locenega kvazi duhovnega nivoja ki nikoli ni in nikoli ne bo obstajal. Mi? Kar ujeli jo bomo v zlato dusno posodo, vsaka mumija jo ima poleg sebe. Sploh kdo ve v cemu je bistvo vsega tega? Berete poste Alojza?  Same obupne prijave, obsojanja brez podlage in podobno, ki so edino nic, ker je vse brez podlage. Saj od kje bo podlaga, pametnjakovicev uletavajocih na nekaj kar je neskoncno pomembno. Lahko nabijate ampak nabijate v prazno, ker je nemogoce razveljaviti civilizacijske zapuscine, izvora najvisjega bistva. Trudite se v prazno, ker realnost je taksna, to je odraz stvarnika in to bo dokazano, to se ze dokazuje od samega zacetka te teme in na koncu te teme pazite kaj bo (realnosti se noben ni razveljavil).
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1622 - 28.05.2008 at 23:56:02
 
Etrex wrote on 28.05.2008 at 23:42:24:
... in na koncu te teme pazite kaj bo (realnosti se noben ni razveljavil).


Hvala Bogu je tudi vi ne morete! ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1623 - 29.05.2008 at 00:50:25
 
Etrex wrote on 28.05.2008 at 23:42:24:
Post pa odpiram samo zato ker je nekje bilo omenjeno Promotejci duse se povohali niso.

Sorry, ampak površno si prebral moj post. Napisal sem da "ti premetenci duše še povohal niso". In "premetenci" se je nanašalo na poetovo pisanje da "najhujši premetenci se vedno najbolj nalepijo na koncept duše in potem gonijo samo to". Koga je pa on mislil v teh besedah, pa on sam najbolje ve...

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1624 - 29.05.2008 at 01:01:16
 
Etrex wrote on 28.05.2008 at 23:42:24:
in to bo dokazano, to se ze dokazuje od samega zacetka te teme in na koncu te teme pazite kaj bo (realnosti se noben ni razveljavil).

Etrex, kot sem že napisal Alojzu - zakaj tolk besedičenja in napovedovanja in prepričevanja, kaj bo, in kako bo? Naredite, dokažite, udejanjite - potem bodo vaše besede verodostojne in noben ne bo več dvomil. Ker veš, papir (in tud računalnik) pa vse prenese.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1625 - 29.05.2008 at 09:59:37
 
Alojz in Sandib wrote on 28.05.2008 at 17:13:13:
Titud

Vsaka tvoja analiza vsebuje dve medsebojno izključijoči tezi.Najprej te skrbi za zdravje shizofrenikov, potem pa kar naenkrat v mističnem vidiku postane sama shizofrenija zdravilo in pomagalo v ta uvid. Rezultat vsake tvoje debate je vedno nič.


Rezulat ni nič, ampak ambivalenca. Nisem psihotepevt in ne postavljam kliničnih diagnoz, opazujem samo simptome in skušam kot opazovalec razpoznavat v njihovi dvojnosti pač glede glede na to, kako se simptomi, ki  se  kažejo pri tebi,  prisotni v meni.

Quote:
Moj odgovor je bolj enostaven in tudi bolj smiseln in prepričljiv; dovolj močno in ustrezno opremljeno  plovilo lahko premaga vsak proti tok.


S takimi izjavimi mi vedno spodbudiš sume, da gre za simptom psihloške inflacije, ki se ne zaveda ali vsaj ne meni za omejitve fizičnega sveta.


Quote:
Hočem ti povedati,da mene pravljice iz knjig ne zanimajo.


Evo še ena poučna od campbella na temo pravljic iz knjig:

"Kmalu po tem, ko obvladate naloge odraslosti in si pridobite mesto v družbi, začutite hreščanje staranja in bliža se upokojitev, ki pride izjemno hitro. V rokah imate distancirno psiho, čisto vaša je, breme, ki ga je Jung imenoval 'razpoložljivi libido', Kaj z njo? Nastopi klasično obdobje poznih srednjeletnih živčnih zlomov, ločitev, alkoholnih debaklov in tako naprej, ko se svetloba življenja spusti, nepripravljena  v nepripravljeno nezvedno, kjer se utopite. Veliko bolje bi bilo, ko bi vam v otroških letih primerno vtisnili mite otroštva [beri pravljice], saj bi vam bilo prizorišče malo bolj domače, ko pride čas vzvtranega zdrsa nazdol. Imeli bi imena in morda celo orožje, vsaj za nekatere pošati, kajti preprosto, a tudi zelo pomembno dejstvo je, da so mitološke podobe, ki jih otroku razlagamo kot zunanje nadnarvne sile, v resnici simboli strukturnih moči (aliarhetipov, kot bi jim rekel Jung) nezavednega. In prav k njim ter naravnim silam, ki jih predstavljajo - k silam in glasovom vesolja (Sile - [kako prikladna za to Silo je je EM sila]) znotraj vas-, se bomo vrnili, ko se boste potopili, kar vas bo nekega dne doletelo tako gotovo, kot vas bo doletela smrt."

Quote:
Kar se tiče pa psihičnega zdravja se morava pa srečati,da si pogledava v oči.
Eco sem analiziral zgolj iz dejstva,ker govori in piše z vidika treh simitskih verstev in o njihovi večplastni zlorabi  . Je sedaj jasno!


Vse, kar me v zvezi tvojega psihičnega zdravja spravlja v dvom je, če  je tvoja v otrošvu zgrajena mreža mitoloških podob res dovolj trdna, da bi mogla vzdržat naval poznega srednjeletnega zdrsa navzdol. Glede na to, da  so v tako zgrajeni mreži otroške (otroške tudi v smsilu mitov iz zgodovinko mišljene otroške dobe človeštva)  pravljice imune pred  srednjeletnimi zlorabami me resno skrbi tvoja skrb za njihovo čistost in strah pred zlorabo... To me žal napeljujeje na simptom  konkretistitične zmote, pri kateri posameznik ni sposoben razlikovati med simboli arhetipske duše in konkretno zunanjo resničnostjo.  V to kategorijo spada zmedeni spoj duševne in fizične stvarnosti kot je prakticiranje alkimije, astrologije in številnih sodobnih zdravilnih kultov. Z isto zmoto imamo opraviti pri tistih vernikih, ki si napačno razlagjo simbolne religiozne podobe, saj mislijo, da kažejo na dejanske dogodke in zamenjuejo svojo lastno ali krajevno religiozno prepričanje za absolutno in vsesplošno resnico...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1626 - 29.05.2008 at 10:20:08
 
Titud!

Tvoje filozofske razprave brez vgrajene tvoje lastne zaznave sveta in tvojega lastnega bivanja v njemu me sploh ne zanimajo.Jemljem jih za nepomembne v vseh pogledih. Fizične  omejitve so realnost našega bivanja in se jih kot takih tudi zavedam ni pa nujno da jih po načelu svobodne volje tudi sprejemam kot dokončno življenjsko dejstvo. Ta odločitev je samo moja in nikoli ne more biti tvoja. Kapiraš kam se nepokilican in sočasno neodgovoren vtikaš in tlačiš svoj zapiti nos,za kar obtožuješ druge. Prvič v življenju se ustvaril sigurno več kot si ti kdajkoli upal sanjati. Družino mimam urejeno in zdravo.Imam vse,kar rabim,da lepo živim. In potem pride nek (f.....)in si dovoli ocenjevati moje psihično stanje in moje življenje. Ej titud, malo veliko si dovoliš
glede na tvoje tako opevano toleranco do soljudi.Sedaj pa prosim.Tu obravnavamo temo ne pa mojo osebe,če imaš kakršne koli osebne frustracije jih izživljaj zgolj na sebi, ne pa na drugih. Dokončno jasno?
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1627 - 29.05.2008 at 10:38:03
 
Dayran

Prosim te pridi k meni domov, dobil boš v roke in gledal boš vse ,kar misliš da ni mogoče. Dal boš samo osebno zagotovilo,da boš vse kar boš videl zadržal zgolj in izključno le zase.
Sočasno pa lahko s seboj prineš svoje celotno delo na temo,ki jo tu obravnavamo. Če drugega ne bova vsaj ugotovila kdo in kje sma na tem področju.

Poetu se iskreno opravičujem,da svoje obljube še nisem izpolnil. Imam UMTS priključek in običajno napišem malo bolj zahtevne teme na nepriključen računalnik.Naredil bom vse, da odpravim nastale težave. Lahko bi ponovno spisal zadevo,kar pa ni tako enostavno. Takšnega pisanja se lotim v pogojih,ki mi ustrezajo. Na silo tu ne gre nič! Hvala za razumevanje  
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1628 - 29.05.2008 at 11:27:47
 
Alojz in Sandib wrote on 29.05.2008 at 10:20:08:
Titud!

Tvoje filozofske razprave brez vgrajene tvoje lastne zaznave sveta in tvojega lastnega bivanja v njemu me sploh ne zanimajo.Jemljem jih za nepomembne v vseh pogledih. Fizične  omejitve so realnost našega bivanja in se jih kot takih tudi zavedam ni pa nujno da jih po načelu svobodne volje tudi sprejemam kot dokončno življenjsko dejstvo. Ta odločitev je samo moja in nikoli ne more biti tvoja. Kapiraš kam se nepokilican in sočasno neodgovoren vtikaš in tlačiš svoj zapiti nos,za kar obtožuješ druge. Prvič v življenju se ustvaril sigurno več kot si ti kdajkoli upal sanjati. Družino mimam urejeno in zdravo.Imam vse,kar rabim,da lepo živim. In potem pride nek (f.....)in si dovoli ocenjevati moje psihično stanje in moje življenje. Ej titud, malo veliko si dovoliš
glede na tvoje tako opevano toleranco do soljudi.Sedaj pa prosim.Tu obravnavamo temo ne pa mojo osebe,če imaš kakršne koli osebne frustracije jih izživljaj zgolj na sebi, ne pa na drugih. Dokončno jasno?


Žal nam/mi svojega  p.d. ne predstavljaš kot neko znanstveno-fantastično  zgodbo, ki bi ne zahtevala naše/moje osebnostne angažirosti. S svojo osebno izkušnjo me/nas nagovarjaš k globoki osebni in kolektivni preobrazbi, hkrati pa sam želiš ostat nad njo ali vsaj od nje distanciran in mi/nam  s tem daješ vtis,   da je tvoja osebna izkušnja nadosebna, drugače povedano - shizofrena. Tvoje posebljeo mitološko dojemaje sveta ne pozna ločnice med javnim in zasebnim, zato tvoje zasebni miti vdirajo v moje sanje. Kajti  "miti so javne sanje in sanje so zasebni miti", pravi campell, in  v skladu s to filozofske razpravo brez vgrajene moje  lastne zaznave sveta te čisto osebno prepuščam v zasebnosti tvojih mitov.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1629 - 29.05.2008 at 11:42:49
 
titud wrote on 29.05.2008 at 11:27:47:
Tvoje posebljeo mitološko dojemaje sveta ne pozna ločnice med javnim in zasebnim, zato tvoji zasebni miti vdirajo v moje sanje.

Titud! To je pa samo tvoj problem. Očitno te P.D. na nek sila hecen način tako močno privlači, nemara celo bolj kot si to upaš priznati sam, in ti ta neprocesirana privlačnost do P.D. katero zatiraš v zavestnem stanju na plan udari v sanjah. Meni se to recimo ni zgodilo, ker ni potrebe, ker mene pač iskreno zanima, če je nemara kaj resnično konkretnega pri celotni zgodbi. Zato tudi to zgodbo raziskujem na svoj način, jo poskušam dojeti na sebi lasten individualen način, da bi v kolikor je resnično to realna zgodba vesolja jo bil tudi v celoti sposoben dojeti in jo sprejeti. Zato tudi Alojz sam ve , da mi ne rabi nič zameriti, tudi takrat ko ga najbolj "spljuvam", ker je to samo odraz mojega osebnega približevanja resnici P.D. v kolikor se resnica tu tudi skriva.

Zato se bodo tvoje sanje prenehale, takoj ko si naliješ čistega vina in si priznaš čisto zdravorazumarsko: P.D. me zanima ali pa me ne zanima več. In če te več ne zanima, potlej lepo nikoli več ne odpreš topica in je to to. Še enkrat: "vdiranje" mitov P.D. v tvoje sanje samo pomeni, da si v bistvu ti razcepljen, ker ne veš ali te zanima ali te ne, oz. bi rad da te ne bi zanimalo, ker ne veš kam bi te to lahko odpeljajo - nemara se bojiš, da bi odpeljalo celo v blaznost. Hja, med modrostjo in blaznostjo ni bistvene razlike: kdor se boji "zblazneti" to je izgubiti um, ne bo nikoli moder.

Zato ker resnica kot nam jo dopoveduje civilizacija je v resnici "zblojena" in strah pri iti čez preko civilizacijkih opisov resničnosti je v resnici strah pred "zblazneti". Ker resnična modrost se začne šele na drugi strani civilizacije, to je na drugi strani "blaznosti". Pa še nekaj povem glede mene samega: mene te "blaznosti" ni toliko strah, predvsem ker vem, da sem že sedaj "civilizacijsko blazen". Vse kar poznam sedaj kot civilizacijo je v resnici blaznost, taga se akutno zavedam, zato tudi vem, da ne morem biti bolj blazen kot sem že - lahko samo ozdravim in spoznam resnico o sebi, ki mi jo civilizacija vsak dan duši.

Tako da titud, ti ne priporočam P.D. in tudi ne prave duhovnosti, če te je strah, da boš zblaznel. Ker slej ko prej se vsak pravi iskalec na duhovni poti vpraša: sem jaz blazen, ali so vsi drugi nori? Pa tu ne mislim drugih iskalcev na duhovni poti, temveč ljudi, ki verjamejo v civilizacijo.

Lep pozdrav, ti Alojz pa veš, da bom jaz osciliram med strinjanjem s tabo in negiranjem tebe: mislim tudi, da že sam veš zakaj. Zato me prosim ne hvali, kadar se strinjam s tabo, lahko pa me po mili volji grajaš, kadar po tebi pljuvam.

Lep pozdrav, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1630 - 29.05.2008 at 11:50:21
 
Titud  

V zadnjih 30 minutah sem prejel,kar nekaj tel.klicev svojih prijateljev. Vsi se mi čudijo,kako lahko ohranjam mirno kri,kljub temu da vedo,da nisem
nasilen,vedo pa tudi, da znam pa biti piker.  
Vsi povprek mi sporočajo iskreno podporo.Najbolj so pa začudeni nad tvojim arogantnim citiranjem tujega znanja,ki ga po njihovem mnenju  popolnoma vehamentnoin brez sramu izrabljaš. Eden izmed teh mojih prijateljev opravlja poklic ki mu omogoča veliko osebnih kontaktov. Ta pravi vsakodnevno imam opraviti z različnimi ljudmi,ampak s tako 'duhovno pokveko' kot je tist 'titud', pa še nisem imel opravka.Titud to niso moje besede,to so zgolj prenesene  besede,enega,ki spremlja P.D in temo ne da bi se v debato vključeval. Slučajno pa sva z njim tudi soimenjaka.Mogoče bi bilo dobro,da se malo zazreš vase? Jaz sem pripravljen na takšne ekcese 'ljudi tvojega tipa',ki mi v resnici ne morejo priti do živega. Takšni dušebrižniki 'vtikači' v tuje osebno življenja so povsod in vedno se najdejo iz vzroka,ker ne znajo  lastnega osmisliti. Verjetno bo to, kar resnica!!

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Nahatee
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1631 - 29.05.2008 at 11:58:57
 
Poet wrote on 29.05.2008 at 11:42:49:
titud wrote on 29.05.2008 at 11:27:47:
Tvoje posebljeo mitološko dojemaje sveta ne pozna ločnice med javnim in zasebnim, zato tvoji zasebni miti vdirajo v moje sanje.

Titud! To je pa samo tvoj problem. Očitno te P.D. na nek sila hecen način tako močno privlači, nemara celo bolj kot si to upaš priznati sam, in ti ta neprocesirana privlačnost do P.D. katero zatiraš v zavestnem stanju na plan udari v sanjah. Meni se to recimo ni zgodilo, ker ni potrebe, ker mene pač iskreno zanima, če je nemara kaj resnično konkretnega pri celotni zgodbi. Zato tudi to zgodbo raziskujem na svoj način, jo poskušam dojeti na sebi lasten individualen način, da bi v kolikor je resnično to realna zgodba vesolja jo bil tudi v celoti sposoben dojeti in jo sprejeti. Zato tudi Alojz sam ve , da mi ne rabi nič zameriti, tudi takrat ko ga najbolj "spljuvam", ker je to samo odraz mojega osebnega približevanja resnici P.D. v kolikor se resnica tu tudi skriva.

Zato se bodo tvoje sanje prenehale, takoj ko si naliješ čistega vina in si priznaš čisto zdravorazumarsko: P.D. me zanima ali pa me ne zanima več. In če te več ne zanima, potlej lepo nikoli več ne odpreš topica in je to to. Še enkrat: "vdiranje" mitov P.D. v tvoje sanje samo pomeni, da si v bistvu ti razcepljen, ker ne veš ali te zanima ali te ne, oz. bi rad da te ne bi zanimalo, ker ne veš kam bi te to lahko odpeljajo - nemara se bojiš, da bi odpeljalo celo v blaznost. Hja, med modrostjo in blaznostjo ni bistvene razlike: kdor se boji "zblazneti" to je izgubiti um, ne bo nikoli moder.

Zato ker resnica kot nam jo dopoveduje civilizacija je v resnici "zblojena" in strah pri iti čez preko civilizacijkih opisov resničnosti je v resnici strah pred "zblazneti". Ker resnična modrost se začne šele na drugi strani civilizacije, to je na drugi strani "blaznosti". Pa še nekaj povem glede mene samega: mene te "blaznosti" ni toliko strah, predvsem ker vem, da sem že sedaj "civilizacijsko blazen". Vse kar poznam sedaj kot civilizacijo je v resnici blaznost, taga se akutno zavedam, zato tudi vem, da ne morem biti bolj blazen kot sem že - lahko samo ozdravim in spoznam resnico o sebi, ki mi jo civilizacija vsak dan duši.

Tako da titud, ti ne priporočam P.D. in tudi ne prave duhovnosti, če te je strah, da boš zblaznel. Ker slej ko prej se vsak pravi iskalec na duhovni poti vpraša: sem jaz blazen, ali so vsi drugi nori? Pa tu ne mislim drugih iskalcev na duhovni poti, temveč ljudi, ki verjamejo v civilizacijo.

Lep pozdrav, ti Alojz pa veš, da bom jaz osciliram med strinjanjem s tabo in negiranjem tebe: mislim tudi, da že sam veš zakaj. Zato me prosim ne hvali, kadar se strinjam s tabo, lahko pa me po mili volji grajaš, kadar po tebi pljuvam.

Lep pozdrav, Poet


To pa si res dobro povedal Poet   Smiley

Tu pa se res  vidi, da kdor pozna sebe pozna tudi druge.   Smiley

Lep pozdrav   Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
plesnamesecu
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1632 - 29.05.2008 at 12:49:35
 
Alojz in Sandib wrote on 29.05.2008 at 11:50:21:
Titud  

V zadnjih 30 minutah sem prejel,kar nekaj tel.klicev svojih prijateljev. Vsi se mi čudijo,kako lahko ohranjam mirno kri,kljub temu da vedo,da nisem
nasilen,vedo pa tudi, da znam pa biti piker.  
Vsi povprek mi sporočajo iskreno podporo.Najbolj so pa začudeni nad tvojim arogantnim citiranjem tujega znanja,ki ga po njihovem mnenju  popolnoma vehamentnoin brez sramu izrabljaš. Eden izmed teh mojih prijateljev opravlja poklic ki mu omogoča veliko osebnih kontaktov. Ta pravi vsakodnevno imam opraviti z različnimi ljudmi,ampak s tako 'duhovno pokveko' kot je tist 'titud', pa še nisem imel opravka.Titud to niso moje besede,to so zgolj prenesene  besede,enega,ki spremlja P.D in temo ne da bi se v debato vključeval. Slučajno pa sva z njim tudi soimenjaka.Mogoče bi bilo dobro,da se malo zazreš vase? Jaz sem pripravljen na takšne ekcese 'ljudi tvojega tipa',ki mi v resnici ne morejo priti do živega. Takšni dušebrižniki 'vtikači' v tuje osebno življenja so povsod in vedno se najdejo iz vzroka,ker ne znajo  lastnega osmisliti. Verjetno bo to, kar resnica!!

Lp Alojz


Alojz, kup tvojih domnevnih prijateljev nima drugega dela, kot da analizira pisanje enega člana foruma na to temo? Ne ga biksat! In tukaj moraš razgrinjati mnenja svojih "prijateljev", namesto da bi nastopil z lastnim mnenjem in z neko osebno integriteto? Skrivanje za domnevnimi mnenji drugih ni lastnost, ki bi vzbujala kakšno posebno zaupanje in občudovanje. To, da si pripravljen na vsakovrstne odzive ljudi, ni kakšna posebna osebna kvaliteta, ki si jo tako samovšečno pripisuješ. S tem se soočamo vsi, ki podajamo takšna ali drugačna mnenja. Ti pa si nastopil celo z neko lastno teorijo in ti ni všeč, ker ljudje podajajo svoja mnenja tako o njej kot o celotnem fenomenu, ki ga predstavljaš, čeprav se po drugi strani pritožuješ, kadar se ljudje ne odzovejo na tvoje pisanje. Žal mi je, ampak s tem dejansko izražaš zelo široko paleto nekih osebnostnih lastnosti, ki jih vsak kolikor toliko razumen človek mora opaziti.
Ves ta fenomen PD pomeni kristaljenje tvoje osebnosti, tvoj osebni odnos do življenja, tvoje osebne frustracije in prikrite motive. In z vsem tem balastom se moramo ukvarjati na tem forumu. Ljudje imamo pravico do svojega mnenja. Vendar žal ti nisi prispel niti do tega spoznanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1633 - 29.05.2008 at 13:33:36
 
Plesna mesecu
Kako smo si enaki,vidi se da smo mi vsi in vsa vseosežna vesoljna mept* večno-sedaj eno. Tvoje domneva postanejo zate in za druge resnica.Ker ti veš,da imam jaz domnevne prijatelje in to je zate resnica. Zame je pa to navadno natolcevanje.Resnica pa je ta,da sem prejel klice in,da je bil odziv ljudi takšen kot sem ga navedel.Če želiš tel.št. mojega soimenjaka ti jo bom dal in ga vprašaj kako je ocenil tituda.To je najlepši primer tistega,kar Poet imenuje zmota naših misli.Sočasno je Poet titudu lepo objasnil kaj pomeni svobodna volja isto velja  večno-sedaj zate in zame.
Resnica je,da sem se osebno s P.D. izpostavil.Nisem se pa izpostavil osebnim žalitvam kogarkoli. Dostojanstvo imam kljub temu in nihče nikoli in nikjer ne sme rušiti osebno dostojanstvo kogarkoli. Sedaj veš kaj je bistvena razlika med mnenjem in osebno žalitvijo. Ali ima jaz čas in voljo odgovarjati komer koli na tem topicu je zopet samo moja stvar,ki nikoli in nikjer ne potrebuje tvojih ciničnih domnev. Jasno?

Si mogoče užaljena zato,ker sem slučajno pred teboj nevede omenil norveško banko semen?  Pač to je tako,ker drugače ne more biti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1634 - 29.05.2008 at 14:47:43
 
Lojze wrote : In potem pride nek (f.....)in si dovoli ocenjevati moje psihično stanje in moje življenje.

Hmm, zanimivo, zanimivo, ... kaj vse še skriva tale naš Alojzij  Shocked Cheesy Wink ... kakšne skrite + sočne dobrote + zaklade  Wink  Grin ...

pa lep + dobrotljiv dan, še naprejjjjj ...

by Bošty + # Kiss#

( p.s., še vedno mi ni jasno, kdo je zdaj Prometej ... Tongue Undecided , ... morda Lojze, ali ...  Undecided ...  Questioning, ... in verjetno še komu drugemu tudi ne ...  Cool )
Back to top
« Last Edit: 29.05.2008 at 21:06:45 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 107 108 109 110 111 ... 764