Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 108 109 110 111 112 ... 764
(Read 1279349 times)
plesnamesecu
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1635 - 29.05.2008 at 15:05:47
 
Alojz in Sandib wrote on 29.05.2008 at 13:33:36:
Plesna mesecu
Kako smo si enaki,vidi se da smo mi vsi in vsa vseosežna vesoljna mept* večno-sedaj eno. Tvoje domneva postanejo zate in za druge resnica.Ker ti veš,da imam jaz domnevne prijatelje in to je zate resnica. Zame je pa to navadno natolcevanje.Resnica pa je ta,da sem prejel klice in,da je bil odziv ljudi takšen kot sem ga navedel.Če želiš tel.št. mojega soimenjaka ti jo bom dal in ga vprašaj kako je ocenil tituda.To je najlepši primer tistega,kar Poet imenuje zmota naših misli.Sočasno je Poet titudu lepo objasnil kaj pomeni svobodna volja isto velja  večno-sedaj zate in zame.
Resnica je,da sem se osebno s P.D. izpostavil.Nisem se pa izpostavil osebnim žalitvam kogarkoli. Dostojanstvo imam kljub temu in nihče nikoli in nikjer ne sme rušiti osebno dostojanstvo kogarkoli. Sedaj veš kaj je bistvena razlika med mnenjem in osebno žalitvijo. Ali ima jaz čas in voljo odgovarjati komer koli na tem topicu je zopet samo moja stvar,ki nikoli in nikjer ne potrebuje tvojih ciničnih domnev. Jasno?

Si mogoče užaljena zato,ker sem slučajno pred teboj nevede omenil norveško banko semen?  Pač to je tako,ker drugače ne more biti.


Sam izraz domnevnost pomeni, da resnica ni vnaprej vidna. Tisto, česar jaz resnično ne morem vedeti ali preverjati je, ali gre za resnične ali namišljene prijatelje, zato jih omenjam kot domnevne.  Dejstvo je, da si edini na tem forumu, ki v medosebno komunikacijo meša kup nekih drugih oseb,  kar ustvarja stanje neke nejasnosti in zabrisanosti in postavlja tvojo osebnost v zelo čudno luč. Dejansko me sploh ne čudi, da je Titud navezal svoje razmišljanje na shizofrenost, čeprav verjetno ne v tej povezavi, ki jo jaz omenjam. Vendar to sploh ni bistvo mojega odgovora. Ne vem, ali si namerno spregledal moj opazko, da se skrivaš za mnenji teh "prijateljev", ki po moje ne zanimajo nikogar razen tebe. Zame je to samo izraz tvoje osebne negotovosti.

Ne moreš nikakor razumeti, zakaj sploh odgovarjam na te poste? Razlog je v tvojem žaljivem odnosu (in odnosu tvojih "podaljškov") do ljudi, ki so na tem forumu. Zelo dobro razumeš meje lastnega osebnega dostojanstva, pravico do osebnega dostojanstva drugih ljudi pa precej slabše. Seveda si preveč okupiran s svojim egom, da bi si to dovolil opaziti. Pristaši PD si ne prizadevate za kulturno komunikacijo in spoštovanje meja drugih. Zato so tudi odzivi drugih takšni, kot si jih zaslužite.

Tvoja tema me osebno res ne zadeva, odnos do drugih članov na tem forumu pa me, ker sem tudi sama del tega foruma.

Norveška banka semen?  Cheesy Res je zanimivo opazovati, kako ocenjuješ druge ljudi na podlagi svoje osebnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1636 - 29.05.2008 at 15:27:59
 
Alojz in Sandib wrote on 29.05.2008 at 11:50:21:
Titud  

V zadnjih 30 minutah sem prejel,kar nekaj tel.klicev svojih prijateljev. Vsi se mi čudijo,kako lahko ohranjam mirno kri,kljub temu da vedo,da nisem
nasilen,vedo pa tudi, da znam pa biti piker.  
Vsi povprek mi sporočajo iskreno podporo.Najbolj so pa začudeni nad tvojim arogantnim citiranjem tujega znanja,ki ga po njihovem mnenju  popolnoma vehamentnoin brez sramu izrabljaš. Eden izmed teh mojih prijateljev opravlja poklic ki mu omogoča veliko osebnih kontaktov. Ta pravi vsakodnevno imam opraviti z različnimi ljudmi,ampak s tako 'duhovno pokveko' kot je tist 'titud', pa še nisem imel opravka.Titud to niso moje besede,to so zgolj prenesene  besede,enega,ki spremlja P.D in temo ne da bi se v debato vključeval. Slučajno pa sva z njim tudi soimenjaka.Mogoče bi bilo dobro,da se malo zazreš vase? Jaz sem pripravljen na takšne ekcese 'ljudi tvojega tipa',ki mi v resnici ne morejo priti do živega. Takšni dušebrižniki 'vtikači' v tuje osebno življenja so povsod in vedno se najdejo iz vzroka,ker ne znajo  lastnega osmisliti. Verjetno bo to, kar resnica!!

Lp Alojz


Še enkrat, ti se vtikaš vame, ti mi skušaš priti do živega, se dušerižniško prilastit mojega osebnega življnjenja. Kaj pa obljubljane večnega življenja drugega kot vtikanje v del mojega osebnega življenja, ki postaja z osebnim staranjem vse bolj bistven? Nehajva se sprenevedat: vso to mitologija, ki je naša skupna last, upravljaš kot transportno sredstvo,  da s svojimi idejami  (rajši si mislim shizofreno kot pa zavestno) uzurpiraš bistven dela mojega življenja, ki se v srednjih letih  pač nagiba k soočenju s koncem. Tko da ko govorim o zlorabi mitologije kot transportena sredstva v moje osebno življenje rajši (iz čiste dialoške kulture in in z namenom zaščite najinega osebnega  dostojnastva) verjamem oz. vsaj dopuščam večjo možnost, da gre za  bolezen/shizofrenijo kot pa  tvojo načrtno osebno  manipulacijo z našim/mojim  strahom pred  individualim koncem (smrtjo) oz. za po domače rečeno črno magijo.

Poet, strah pred 'duhovnostjo' me grabi samo v primeru, če pride ona pome v obliki esencialne ali paranoidne shizofrenije. Drugače pa sem  z njo na ti tako v vsakdnajem budnem  življenju kot v sanjah (budnih in običajnih). Zapaničim pa resda v  primeru, ko se počutim ogroženega od osebne zavesti neizzvanih in  nenadzovarovanih pojavov, tako spontanih kot načrtno izzvanih od sebe ali drugih.


Plenamesecu, hvala za javno  podporo, vendar vsaj meni  dialogu z alojzem ne gre za tekmovanje za javno podporo, ki bi nekomu od naju z večinsko podporo določila pravilnost njegovih stališč oz. mu vsaj potrdila 'normalnost'.  S tem, da svoja stališča (ideje/vizije/prepričanja)  sporoča v brezprizivnem  jeziku univerzalne mitologije, je itak iznajdu način komunikacije, zard katerga jih v borbi mnenj/dialogu ni  mogoče označit za napačna. Ker po mojem prepričanju ostajajo  večpomenska/ambivalentna, alojzu  preostane isto kot vsem prerokom: da ne bi šli v pozabo kot lažni preroki in norci, morajo v enopomenskot/ortodoksnost vizij   dokazat v praksi. Verifijkacija v praksi  ( kar od njegovega nauka pričakuje daryan), pa je seveda možna tud na način, da se pravilnost  prerokbe dokaže z izrekem  prerokbe same (samuresničitvijo prerokbe), če ji seveda dovolj močno dovolj dolgo verjame dovolj veliko število ljudi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1637 - 29.05.2008 at 16:51:43
 
Vsem

Kaj pomeni naša smrt, ki je sočasno novo rojstvo. Nujno je tu potrebno razumeti dejstvo same večno-sedaj iste vse obsežne vesoljne konstante mept*, ki si večno-sedaj na sebi lasten  način samo delovanja  preko lastne  naravne vesoljne zakonitosti mept*(Nomos Logos), zagotavlja večno-sedaj samozadostnost in večno-sedaj isto vse obsežno vesoljno  vrednostno konstanto mept*. V vse obsežno vesoljno večno-sedaj isto konstanto mase-energije, prostora-t.časa življenja ne more večno-sedaj nič priti in nič oditi, ker je večno-sedaj iste mept vrednosti zaradi Nomos Logos... Je enostavno večno-sedaj vse obsežna ista vesoljna mept*, samobitna samo delujoča vrednost. Sedaj lahko sprejmemo sklep, da so vsi in 'smo vsi' vesoljni pojavi mept* večno-sedaj individualni mept* samo izrazi, same vesoljne konstante mept*.
Torej so vsi mept* pojavi  individualni samo realizirani  izrazi Stvarnika samega.
Vsi individualni Mept* so v bistvu večno-sedaj  samo realizirani mept* izrazi same vse obsežne vesoljne konstante mept*, ki vsi skupaj zopet sočasno večno-sedaj predstavljajo enotno vse obsežno vesoljno konstanto mept*-to je Stvarnika samega. Iz tega vzroka se vesoljna konstanta izraža izključno v enotni dimenziji večno-sedaj, kjer  vsi pretekli in prihodnji individualni  samo realizirani izrazi same vesoljne konstante mept*, sočasno prehajajo drug v drugega znotraj njene večno-sedaj iste, enotne vesoljne mept* vrednosti. Vesoljno Enotno Izražena Dimenzija Večno-Sedaj, nima začetka in konca. Veliki pok in nastanek vesoljne konstante so iz tega vesoljnega samo dejstva zgolj sanje zblojenih fizikov. Tu vsak individualni konec sočasno (večno-sedaj) pomeni nov isti individualni  samo ciklični začetek in sočasno obratno, vsak individualni začetek pomeni konec iste samo ciklične mept* večno-sedanje samo pojavnosti vesoljne konstante mept*.  Iz istega dejstva in večne-sedanje vesoljne mept in*življenjske samobitnosti Stvarnika samega *življenje ni nikoli nastalo in ne bo nikoli končalo. Je enostavno in dokazljivo s samo realiziranim vesoljnim *življenjskim dejstvom življenjske samo-reprodukcije-Stvarnika samega v vsaki njemu lastni individualni *življenjski ciklični vse obsežni vesoljni samo pojavnosti.  
Nastanka zemeljskega življenja sploh ni ampak je zemeljsko življenje večno-sedaj ciklični življenjski samo pojav stvarnika samega, ki preko lastnih individualnih življenjskih samo zavednih, samo spoznanih človeških samo manifestacij, večno-sedaj samo deluje na cikličnih individualnih vesoljnih samo selitvah življenja na vsa svoja samo realizirana osončja znotraj svoje večno-sedanje vse obsežne vesoljne mept samobitne mept* samo manifestacije. Darwinisti in antropologi naj se samo tolažijo, da so iz skupnega prednika opice in človeka. Opica je večno-sedaj  ista delno zavedna individualna življenjska samo manifestacija Stvarnika samega. Tako je človek isti tako večno-sedaj  individualna ciklična 'samo zavedna' življenjska samo manifestacija Stvarnika samega. Sedaj upam, da že veste kaj pomeni pojem Stvarnik? Večno-sedaj vse edini vesoljni samo pojav  mept*. Stvarnik je vse! In vse in mi smo večno-sedaj njegova individualna mept* samo izrazna  *življenjska samo manifestacija.
Stvarnik ima  večno sedaj  pet (5) mept* samobitne samo manifestacije. Prva je nezavedna mept* samo delujoča -samo manifestacija-atom, planet, molekula, galaksija, črna luknja, zvezdna kopica itd. Prehod v delno zavedno samo manifestacijo so alge in vse rastline. Tretja mept* stvarnikova samo manifestacija so živali, ki so že delno samo zavedna samo manifestacija stvarnika samega. Četrta mept* samo manifestacija smo vsi ljudje, ki smo večno-sedaj njegova samo zavedna individualna ciklična samo realizacija, ki lahko samo realizira prostovoljni samo izraz zla ali milosti, ki so posledični samo izraz naših dejanj, ki pa  so vsa sočasno in posledično še vedno stvarnikova samo dejanja.
Najvišja Stvarnikova samo bitna individualna mept in*življenjska ciklična samo manifestacija je samo spoznani individualni človeški samo izraz Stvarnika samega v njegovem lastnem  mept*človeškem samo spoznanem obličju. Ta človek je dobesedno Emanuel-Stvarnikova življenjska  samobitna in ciklično samo spoznana oseba, ki je ena izmed vseh planetarnih samo zavednih stvarnikovih individualnih *življenjskih  samo manifestacij. Njegova prostovoljna samo zadana naloga je samo ohranitev celotne vesoljne življenjske samo manifestacije Stvarnika samega. Na ta način Stvarnik sam sebi večno-sedaj zagotavlja večno-sedaj isto konstantno vesoljno življenjsko samo realizirano vrednost.
Sedaj že veste, da poznamo a. nezavedno samobitnost mept, b. pogojno zavedno c.delno zavedno mept* d. samo zavedno mept* in e. el. samo spoznano ,,,,, Stvarnikovo mept* življenjsko individualno samo manifestacijo mept*.

Kaj pomeni vsaka naša  smrt in vsako naše rojstvo. Nič pretresljivega smrt pomeni prehod iz stanja zavednega bivanja v stanje nezavednega Stvarnikovega samo bivanja.
Rojstvo pomeni večno-sedaj obratno iz stanja nezavednega bivanja v stanje individualnega samo zavednega Stvarnikovega večno-sedanjega mept* samo bivanja.
Preteklost večno sedaj prehaja v prihodnost in sočasno obratno večno-sedaj prihodnost prehaja v skupni točki večno-sedaj v preteklost. Spremembe so v zavesti (zavedanje-ne zavedanje) ne pa mept*vrednostne, ker se ne more mept* vrednostno nič spremeniti v točki večno-sedaj.
Kaj je Stvarnikov dejanski samo problem na njegovi individualni samo zavedni človeški življenjski samo manifestaciji. Stvarnikov problem je človeški izraz svobodne volje, ki je individualni življenjski  samo izraz lastnega individualnega samo zavedanja. Človekov problem je v samo zavedanju, to samo zavedanje pa človek, kot individualni življenjski izraz stvarnika samega želi ohraniti v življenjski samo pojavnosti v stanju-večno-sedaj, živ, zdrav, mlad, bogat, srečen samo zadosten. Človeka običajno zavaja njegova volja in želja (misel), ki je brez dvoma sama Stvarnikova samo realizirana misel. Samo realizirani življenjski  samo preskok iz te svoje  individualne življenjske človeške miselne samo zagate pa sam Stvarnik ciklično samo realizira v lastni življenjski individualni človeški mept* samo spoznani –samo realizirani podobi, ki odreši njegovo lastno samo zagato(dvom), izraženo v vseh  njegovih individualnih samo zavednih človeških samo manifestacijah. Na ta način Stvarnik vsem svojim samo zavednim individualnim Človeškim samo manifestacijam omogoča lastno samo spoznanje in samo zavedne dvigne na nivo samo spoznanih lastnih individualnih samo realizacij. Te samo spoznane človeške individualne življenjske samo realizacije pa Stvarnik sam zavestno samo spoznano poistoveti sam s seboj v dimenzijo večno- sedaj. Te individualne samo spoznane stvarnikove življenjske samo manifestacije pa postanejo samo zavestno prostovoljno samo odgovorne in življenjsko samo zavezane za vse ostale individualne stvarnikove ciklične življenjske samo manifestacije. Te samo spoznane stvarnikove življenjske individualne samo manifestacije se imenujejo večno-živi Elohim. Oni so oblika življenjske stvarnikove samo manifestacije, ki bedijo nad celotno stvarnikovo življenjsko samo reprodukcijo.Takrat postane stvarnikova volja- volja Elohim in obratno volja Elohim je dejansko Stvarnikova volja, tako kot je vse večno-sedaj Stvarnik sam.. večno-sedaj vse obsežna samobitna,samo delujoča in samo zadostna vesoljna konstanta mept*.
Sedaj vas prosim moje lastne brate in sestre večno-sedaj v istem, za komentarje.
To pismo berite skupaj s tistim, ki omogoča lažje razumevanje Prometejevega darila.

L.P Alojz  
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1638 - 29.05.2008 at 16:52:39
 
Pojmi, ki naj bi pomagali razumeti Prometejevo darilo.


Snov-na splošno celotna vesoljna pojavnost, ki ni sevanje. Po relativnostni teoriji se lahko snov pretvarja v energijo in sočasno obratno.
Energija-merilo za stanje fizikalnega sistema (snovne pojavnosti)
Masa- merilo za vztrajnost(snovnega telesa)vztrajnostna masa
    merilo za vpliv gravitacijskega polja na (snovno telo)=težnostna masa. Če obravnavamo maso kot energijo,potem zakon o ohranitvi energije še vedno velja.
Sila-količina medsebojnega učinkovanja teles.Poznamo elektromagnetno silo,gravitacijsko in
šibko ter močno jedrsko silo.

Po teh osnovnih fizikalnih načelih sodobna znanost popolnoma napačno razume in razlaga
celotno vse obsežno vesoljno pojavnost mase-energije,prostora,časa*življenja.


Moja razlaga je dokazljiva in preverljiva po komer koli in hkrati edina pravilna.
V to se bo lahko tisti,ki bo prebral mojo razlago intuitivno prepričal. Četudi ni ne fizik in ni biolog ali antropolog.

Vsaka X masno energetska pojavnost od osnovnega masno energetskega delca pa do vseobsežne
vesoljne me-prostorsko-časovne in življenjske pojavnosti ima znotraj sebe dve sočasno pristne mept* vrednosti, ki sta večno-sedaj v medsebojni sočasni interakciji. Kljub temu
dejstvu pa se obe vrednosti večno-sedaj navzven izražata kot enotna uravnotežena vrednost vse in vsakega X mept* pojava. Ti dve vrednosti sta večno-sedaj v medsebojnem vrednostnem prehajanju druga v drugo. Posledica tega(medsebojnega vpliva)obeh vrednosti je EM sila, ki je hkrati vzrok in posledica vseh sil znotraj vse in vsake posamične X mept*pojavnosti. Ti dve sočasno prisotni vrednosti ovrednotimo znotraj vsakega Xmept* pojava, kot njegovo lastno
INmept*-akumulirano in realizirano Rimept*vrednost vrednost, ki se navzven izražata enotno, kot individualna X mept*pojavnost. To pa posledično in vzročno pomeni večno-sedaj konstantni izraz vse in vsake X mept*. Kako je to mogoče? Realizirana vrednost sočasno prehaja v akumulirano in sočasno obratno akumulirana v realizirano vrednost.

Ko se proces(cikel) izmeničnega samo prehoda konča, se sočasno že samo začenja nov cikel medsebojnega samo prehoda obeh vrednosti znotraj vse in vsake individualne X mept*in tako večno-sedaj vsak konec cikla preko skupne točke Alfa Omega prehoda pomeni nov začetek in vsak začetek pomeni konec starega cikla. To dejstvo pa zopet v ničemer ne spremeni same vesoljne mept*konstantne in sočasno ne spremeni večno-sedanje konstante vsake njene X  
individualne X mept*pojavnosti-od atoma do x galaksije brez izjem.

To pa zopet pomeni vesoljno stvarstvo je večno-sedaj vseobsežna konstanta, kjer je vsaka njena individualna X mept*pojavnost sočasno ravno tako samozadostna, samoohranitvena in samodelujoča X mept*KONSTANTA.
Kje se je naš genij Einstein zmotil? Zmotil se je v enem pomembnem oziroma odločujočem momentu. Einstein ni poznaldejstva, da se vsak X me delec  navzven izraža enotno znotraj sebe. Izraža se skozi dve sočasni prisotni vrednosti, njegove akumulirane in realizirane me
vrednosti, ki temu delcu enako, kot sami vesoljni mept* pojavnosti omogočajo večno-sedaj navzven individualni izraz njemu lastne me konstantne vrednosti.

SEDAJ pa povežite! Če smo pravilno ugotovili, da je sila medsebojno učinkovanje teles. Ima vesoljna in vsaka njena Xmept* pojavnost v bistvu znotraj sebe dve telesi-(vrednosti), ki sta večno sedaj v sočasnem medsebojnem učinkovanju (prehajanju druga v drugo). Česar posledica je EM sila in vse sile znotraj tega X  me delca. Na ta način je ta delec večno-sedaj samo zadostena, samohranitvena in samodelujoča večno sedaj navzven ista me X konstantna pojavnost.
Einstein se je v svoji enačbi samo zapeljal in se izgubil v njej. MC2=E in EC2=M namesto da, bi sprejel podvojen sočasni masno energetski izraz znotraj vse in vsake X me pojavnosti. Če bi bil Einstein samospoznani X metafizični mept* delmetafizične samo manifestirane vesoljne konstante bi lahko izpisal dokončno vesoljno enačbo mept*, ki velja brez izjem za vesoljno in vsako njeno X mept* pojavnost.

Xmept*= INmept* EM AO RImept*=Xmept* Ta enačba je v bistvu modifikacija Einsteinove enačbe, ki namesto svetlobne hitrosti na kvadrat prehoda mase v energijo in obratno pokaže in pravilno izpostavi fizikalno dejstvo sočasnosti dvojnega me izraza INmept-Rimeptin njunega samo prehoda znotraj same vesoljne in vsake njene individualne X mept* pojavnosti.

Zaradi tega naravnega dejstva, ki tu prvič v tem našem sedanjem civizacijskem valu pravilno prikazan in obrazložen lahko brez slepomišenja in raznih nepotrebnih filozofiranj
sprejmemo dejstvo: da je celotna vesoljna mept* samo pojavnostin sočasno vsak njen individualni Xmept* izraz večno-sedaj samozadostna, samo ohranitvena in samo delujoča mept* konstanta.  
Vesoljna in vsaka njena individualna X mept* ni nikoli nastala in ne bo nikoli kiončala, ker je sama po sebi večno-sedaj samo zadostna, samoohranitvena in samo delujoča mept* vesoljna samo manifestacija mase-energije,prostora,t.časa*življenja. Vesoljno stvarstvo večno-sedaj znotraj sebe sočasno umira in se sočasno tudi samorojeva zaradi že obrazložene zakonitosti dvojnega sočasnega mept in * ŽIVLJENJSKEGA IZRAZA. Moški ženskiprincip INmept*-Rimept* je naravna samoreprodukcija življenja, kjer vsaka smrt sočasno pomeni rojstvo ali konec in nov začetek cikla in tako večno-sedaj. Življenje ni nikoli nastalo in ne bo nikoli končalo, ker
mu vlada ista zakonitost kot vsej ostali mept pojavnosti. Življenje človeštva ima navzven enoten izraz (človek)ki je sočasno izraz dveh vrednosti INmept*-ženski in RImept*moški izraz, zato oba večno-sedaj skupaj navzven izražata- poenotno človeško vrednost. Tako kot ima človek navzven poenoten izraz dveh sočasno prisotnih vrednosti,ki sta večno-sedaj v medsebojni interakciji, tako isto se izraža tudi ostalo življenje v lastni individualni življenjski samoreprodukciji vrste.  


IZRAZI Vesoljne samorealizirane večno-sedanje individualne mept* pojavnosti


Človek, je najvišja možna individualna samo zavedna vesoljna snovna samorealizacija ali najvišja možna metafizična samo manifestacija vesoljne mept*konstante s svobodno voljo samo odločanja o lastni mept*pojavnosti.  
Danes smo Zemljani samo samo zavedni individualni del vesoljne mept* konstante.Nismo pa še Elohim samo spoznani ljudje, kot najvišji možni metafizični individualni samo pojav same vesoljne mept* konstante-Stvarnika samega, če hočete.

Elohim -samospoznani, samo odgovorni ljudje, ki vedo, da so odgovorni, prostovoljno zavezani celotni vesoljni pojavnosti življenja. Elohim so ciklični sejalci, varuhi in prostovoljno zavezani skrbniki vesoljnega *živlenja.

Emanuel- v novem civilizacijskem ciklu prvi človek, ki je ponovno samospoznani individualni metafizični samospoznani izraz same vesoljne mept* samomanifestacije.                        
Emanuel je sočasno vzročno in posledično tako prva metafizična samorealizacija,ki v nekem vesoljnem (geografskem)ciklu npr. Zemlji prva kot človek spozna vse skrivnosti in zakonitoti
same vesoljne mept* konstante katere individualni samo realizirani del je večno-sedaj že, kot človek sam.

X mept* je vsaka individualni mept* pojavnost od kvarka do galaksije kot idividualni del samorealizirane vesoljne mept* konstante, ki izraža većno-sedaj iste atribute X mept*konstante.

Galaksija-naša velika mati našega galaktičnega občestva. Največja individualna Xmept* samo manifestacija vesoljne konstante mept*. Galaksijo sestavljajo planetarne zvezdne kopice -osončja na katere se vežejo satelitska osončja in galaktična črna luknja. Sistem ciklično
večno-sedaj po načelu enotne naravne zakonitosti večno-sedaj ohranja isto Xmept* konstanto.

Posamični galaktičen cikel od samo zlitja do ponovnega samozlitja traja približno 150 milijard zemeljskih let in tako večno-sedaj. Satelitska osončja imajo tako, kot naše celice posamični cikel od samo zlitja do samo zlitja 15 milijard zemeljskih let. Naše celice so jete v gravitacijsko polje našega telesa ravno tako so satelitska osončja ujeta v gravitacijsko polje galaksije sistem je vesolojno enoten.

Galaksija ravno tako izmenižno EM valovi-rotira skozi svoje štiri letne čase tako, kot naša Zemlja vendar premo sorazmerno velikosti daljši čas.Eno galaktično leto traja 28000 zemeljskih let. Ker pa naši možgani samodejno delujejo na osnovi galaktičnega EM valovanja
rotacije. Iz tega vzroka 14000 let civilizacije galaktičnega severa rastejo juga pa padajo in sočasno obratno 14000 let južne civilizacije rastejo in severne padajo.Ta pojav imenujemo galaktični civilizacijski planetarni cikel.Od tu izhaja t.i. izguba človeškega samospoznanja
in od tu izhaja cikel naše ponovne samospoznaje.

RELIGIJA- Izhaja iz upanja vsakogar med nami, da postane ponovno samo spoznani idividualni življenjski izraz same vesoljne mept* konstante-Stvarnika.

Vera je individualna pot, ki sledi izgtubljeno teološko civilizacijsko zapuščino iz zadnjega civilizacijskega vala.
Ateizem je enako naš religijozni izraz, ki pa ni vezan na civilizacijsko teološko izročilo.

Teologija je v bistvu ciklični civilizacijski avto sistem hrambe izgubljene naše izgubljene civilizacijske samospoznaje.

Izvirni greh-Izvirnega greha ne morejo storiti nesamospoznani ljudje mi npr.; Izvirni greh lahko storijo samo samospoznani Elohim. Izvirni greh pomeni to da so se Elohim uprli služiti vesoljnemu življenju. Takšni Elohim so po svojih bratih izločeni iz občestva samo spoznanih
fizično večnih v občestvo smrtnih kjer se pokoravajo za ta svoj samoupor.  

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1639 - 29.05.2008 at 17:09:36
 
titud wrote on 29.05.2008 at 15:27:59:
Alojz in Sandib wrote on 29.05.2008 at 11:50:21:
Titud  

V zadnjih 30 minutah sem prejel,kar nekaj tel.klicev svojih prijateljev. Vsi se mi čudijo,kako lahko ohranjam mirno kri,kljub temu da vedo,da nisem
nasilen,vedo pa tudi, da znam pa biti piker.  
Vsi povprek mi sporočajo iskreno podporo.Najbolj so pa začudeni nad tvojim arogantnim citiranjem tujega znanja,ki ga po njihovem mnenju  popolnoma vehamentnoin brez sramu izrabljaš. Eden izmed teh mojih prijateljev opravlja poklic ki mu omogoča veliko osebnih kontaktov. Ta pravi vsakodnevno imam opraviti z različnimi ljudmi,ampak s tako 'duhovno pokveko' kot je tist 'titud', pa še nisem imel opravka.Titud to niso moje besede,to so zgolj prenesene  besede,enega,ki spremlja P.D in temo ne da bi se v debato vključeval. Slučajno pa sva z njim tudi soimenjaka.Mogoče bi bilo dobro,da se malo zazreš vase? Jaz sem pripravljen na takšne ekcese 'ljudi tvojega tipa',ki mi v resnici ne morejo priti do živega. Takšni dušebrižniki 'vtikači' v tuje osebno življenja so povsod in vedno se najdejo iz vzroka,ker ne znajo  lastnega osmisliti. Verjetno bo to, kar resnica!!

Lp Alojz


Še enkrat, ti se vtikaš vame, ti mi skušaš priti do živega, se dušerižniško prilastit mojega osebnega življnjenja. Kaj pa obljubljane večnega življenja drugega kot vtikanje v del mojega osebnega življenja, ki postaja z osebnim staranjem vse bolj bistven? Nehajva se sprenevedat: vso to mitologija, ki je naša skupna last, upravljaš kot transportno sredstvo,  da s svojimi idejami  (rajši si mislim shizofreno kot pa zavestno) uzurpiraš bistven dela mojega življenja, ki se v srednjih letih  pač nagiba k soočenju s koncem. Tko da ko govorim o zlorabi mitologije kot transportena sredstva v moje osebno življenje rajši (iz čiste dialoške kulture in in z namenom zaščite najinega osebnega  dostojnastva) verjamem oz. vsaj dopuščam večjo možnost, da gre za  bolezen/shizofrenijo kot pa  tvojo načrtno osebno  manipulacijo z našim/mojim  strahom pred  individualim koncem (smrtjo) oz. za po domače rečeno črno magijo.

Poet, strah pred 'duhovnostjo' me grabi samo v primeru, če pride ona pome v obliki esencialne ali paranoidne shizofrenije. Drugače pa sem  z njo na ti tako v vsakdnajem budnem  življenju kot v sanjah (budnih in običajnih). Zapaničim pa resda v  primeru, ko se počutim ogroženega od osebne zavesti neizzvanih in  nenadzovarovanih pojavov, tako spontanih kot načrtno izzvanih od sebe ali drugih.


Plenamesecu, hvala za javno  podporo, vendar vsaj meni  dialogu z alojzem ne gre za tekmovanje za javno podporo, ki bi nekomu od naju z večinsko podporo določila pravilnost njegovih stališč oz. mu vsaj potrdila 'normalnost'.  S tem, da svoja stališča (ideje/vizije/prepričanja)  sporoča v brezprizivnem  jeziku univerzalne mitologije, je itak iznajdu način komunikacije, zard katerga jih v borbi mnenj/dialogu ni  mogoče označit za napačna. Ker po mojem prepričanju ostajajo  večpomenska/ambivalentna, alojzu  preostane isto kot vsem prerokom: da ne bi šli v pozabo kot lažni preroki in norci, morajo v enopomenskot/ortodoksnost vizij   dokazat v praksi. Verifijkacija v praksi  ( kar od njegovega nauka pričakuje daryan), pa je seveda možna tud na način, da se pravilnost  prerokbe dokaže z izrekem  prerokbe same (samuresničitvijo prerokbe), če ji seveda dovolj močno dovolj dolgo verjame dovolj veliko število ljudi...



Titud, jaz ti ne obljubljam večnega življenja, lahko ti ga podarim. Že s tem, da ti povem da vsak konec pomeni sočasno začetek. Kar pa se tiče transportnega sredstva za večnost, ti ga tudi lahko podarim in tudi vidiš ga lahko. Pridi k meni na obisk pa ti ga bom dal v roke. Kdo od naju je sedaj shizofreničen? Ti ki se bojiš konca, ali jaz, ki vem da je vsak konec sočasno začetek. Razumeš bistveno razliko v najinem razmišljanju in razumevanju sveta? Da ne boš sedaj preveč sanjal, ti priporočam, da prideš k meni na obisk in se prepričaš, kdo od naju kaj ve. Vsem bralcem priporočam, da iz mojega tukajšnjega odgovora, ugotovijo napad shizofrenije po Titudu, ki se boji svojega konca. Titud, vem da si oseba v zrelih letih, zato ne misli, da se s teboj šalim, ampak da ti resnično priporačam na moj email naslov, kdaj te lahko pričakujem na svojem domu-vse informacije boš dobil vrnjene.

L.P.
Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1640 - 29.05.2008 at 18:00:46
 
Alojz in Sandib wrote on 29.05.2008 at 17:09:36:
Titud, jaz ti ne obljubljam večnega življenja, lahko ti ga podarim. Že s tem, da ti povem da vsak konec pomeni sočasno začetek. Kar pa se tiče transportnega sredstva za večnost, ti ga tudi lahko podarim in tudi vidiš ga lahko. Pridi k meni na obisk pa ti ga bom dal v roke. Kdo od naju je sedaj shizofreničen? Ti ki se bojiš konca, ali jaz, ki vem da je vsak konec sočasno začetek. Razumeš bistveno razliko v najinem razmišljanju in razumevanju sveta? Da ne boš sedaj preveč sanjal, ti priporočam, da prideš k meni na obisk in se prepričaš, kdo od naju kaj ve. Vsem bralcem priporočam, da iz mojega tukajšnjega odgovora, ugotovijo napad shizofrenije po Titudu, ki se boji svojega konca. Titud, vem da si oseba v zrelih letih, zato ne misli, da se s teboj šalim, ampak da ti resnično priporačam na moj email naslov, kdaj te lahko pričakujem na svojem domu-vse informacije boš dobil vrnjene.

L.P.
Alojz


Načeloma se ne družim s sogovorniki s foruma ravno zato, da se ne zapletam z njimi v osebna razmerja. Pravzprav sem se forum zatekel z namenom, da bi v pogovorih z bolj ali manj anonimnimi  sogovorniki na nek način objektiviziral svoja osebna razmerja do bližnjih ter osebn življenske izkušnje ter poglede  z ljudmi, ki so gibljejo izven ali celo nasproti mojim ožjim  življenskim in interesnim krogom. Ravno zato sem se  vedno zavzemal za odprtost foruma nasproti poskusom  privatiziranja, sektašenja, fevdaliziranja ali v aktulnem jeziku rečeno proti poskusom sovražnega prevzemanja. Na samem začetku, v prvem topiku sem se zato zelo podbno kot ti z mano 'zapel' z a.-jem kot  enim od ustanoviteljev foruma, ki me je po moji oceni želel 'disciplinirat' oziroma ukalupit v sovje predstave o tem, čemu naj bi se moral podrejat oz. odrečt, da bom uspešen v osebnostni rasti. No, z a.-jem sva  se sicer  nekjakrat osebno srečala, vendar kljub temu razen zgladitve morebitnih osebnih zamer nisva z ničemer uspela zbližat svojih različnih pogledov na namen forumske debate za osebnostno rast in razvoj. Zato,  če kaj zmoreva nardit  ti in jest drug z drugim, bova po mojih šestletnih izkušnjah, tisočih postih in stotinah sgovornikov to uspela naredit tle gor ali pa nikjer drugje, in bova pol prisiljena z enim dožnim spoštovanjem pustit drug drugega pri miru oz.  po kandidovsko obdelovat  vsak svoj vrt ter si čim manj hodit v zelje.                  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1641 - 29.05.2008 at 21:30:45
 
Obstajalo je obdobje, ko v E(notnem)-Prostorju še ni bilo nobene materije, Atoma,  ampak je bila vse samo Ena Energija, ... Enost  Cool.
Pozneje je bila ta današnja materija "sproščena" v dobro preračunanem točno določenim trenutku  Cool. Je pa bila "izdelana" iz prvotne (spremenjene) Energije  Roll Eyes.
To so približno uganili tudi razni "znanstveniki"  Roll Eyes Wink.

In, tako bo spet nekoč prišlo obdobje v Prostoru-Stvarstvu, ko ne bo nobene materije več, niti nobenega Atoma, ampak bo vse samo še čista Energija-duh ( ... tako kot v začetku , tako tudi na koncu ...  Exclaim).

Torej, to se dogaja že sedaj, vsak trenutek, vsak hip : materija se zmanjšuje, in prehaja v čisto, čistejšo Energijo ( duha ) .

In, tega Omega ( kot tudi Alfa ) očitno Alojz še ni spoznal Cry.

Pa naj bo tako, ... kot želi sam Cry.

... pa dober + lep , spoznan večer, še naprej, vsemskupajtukajtamkaj, še napreeejjj, ... + good night, Slovenia, wherever you are ... Cool...

by Boštjan Z. + # Kiss#
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1642 - 29.05.2008 at 22:12:39
 
Titud
Se strinjam in upam,da razumem tvoje sporočilo. Edini problem ki ga imama je problem,da ne obdelujema vsak svoj vrt, ampak smo mi vsi večno-sedaj isti vrt.Ta vrt je večno sedaj že obdelan problem je ker ni spoznan kot večno sedaj edini vrt,ker drugega ni.Ne razumem posamičnih obdelovalcev vrta,ko pa lastnega vrta sploh imeti ne moremo.

Kapiraš jaz imam zemljo in ko njivo posejem ali posadim nimam več kaj obdelovati moram zgolj vzdrževati.Večno-sedanji vrt je pa že posejan,obdelan in nikomur ga ni potrebno obdelovati,potrebno ga je le spoznati.Zato nikoli nisem mogel razumeti vrtičkarjev.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1643 - 29.05.2008 at 22:19:09
 
Alojz!

O Vesoljni Zavesti prosim! Čimpreje!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1644 - 29.05.2008 at 22:55:07
 
Poet wrote on 29.05.2008 at 22:19:09:
Alojz!

O Vesoljni Zavesti prosim! Čimpreje!


Kaj pa ta video "Connection of the Individual with Cosmic Consciousness?" http://www.youtube.com/watch?v=fdOPYfSxRRI

Kje pa je vaša točka zlitja med posameznikom in kozmosom? Če lahko pišete o toliko drugih stvareh, zakaj ne morete že enkrat napisati o Vesoljni Zavesti?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1645 - 29.05.2008 at 23:54:32
 
Poet saj ves EM, sveti duh, je vesoljna zavest je ze bilo povedano.

No bolje preberi zgornjo res obsirno razlago od Alojza in ti bo jasno da je EM, prisoten in pomemben na vseh nivojih (kot ostali bistveni deli ki tvorijo celoto).

V bistvo, povej tocno kaj te zanima da ti Alojz odgovori, samo ne skaci levo desno, z serijo vprasanj, bos zaboga ja prisel do zakljucka. Ampak resnicno PREBERI kar Alojz zapise, ker je vse pomembno, ker je vse enako del stvarstva.

Torej kaj te v bistvu z vesoljno zavestjo konkretno zanima? Vse osnove so ze krepko lepo pa ne enkrat bile povedane od Alojza, res predvsem zadnje. Tako da res poglobi se pomeditiraj kakorkoli zdruzi se v eno in konkretno vprasaj kaj te zanima?
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1646 - 30.05.2008 at 00:13:27
 
Etrex!

In ti praviš, da poznaš P.D.! Nič ti ni jasno, saj sploh ne veš kaj Alojza sprašujem. Bodi lepo tiho in se ne vmešavaj.

Zanima me dostop do kozmične zavesti, kako prenikniti vanjo. Ti se pa še vedno greš besedne igrice in ti je dovolj nek opis nečesa, samo zato da lahko to okoli naprej govoriš in prodajaš.

Naj ALojz na tem mestu pove, če sploh ve v prvi vrsti, kako se prenikne v kozmično zavest, kako se jo doseže - to me zanima, ne pa neki opisi nekega vesolja, ki že po defaltu ostajajo na opisni ravni.

Naj Alojz reče: stična točka med individualno zavestjo in kozmično zavestjo je ____. Prenikniti v kozmično zavest je najbolj tako _____. Da bi sploh lahko preniknili v kozmično zavest moramo _____. Ovire na poti do kozmične zavesti so _____.

Ne zanima me kaj je potem in ne opis kaj je kozmična zavest, zanima me celoten najboljši postopek prenikanja v kozmično zavest. Etrex, pa pusti Aloju, da odgovori in ne piši namesto njega. Jasno? Ker ti sploh ni niti jasno kaj ga sprašujem, upam, da je vsaj Alojzu jasno, resnično upam, ker drugače so bile vse te ure do sedaj na tem topicu zaman.

Pa lep pozdrav, Poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1647 - 30.05.2008 at 00:37:53
 
Poet wrote on 30.05.2008 at 00:13:27:
Zanima me dostop do kozmične zavesti, kako prenikniti vanjo....

Naj ALojz na tem mestu pove, če sploh ve v prvi vrsti, kako se prenikne v kozmično zavest, kako se jo doseže....

....zanima me celoten najboljši postopek prenikanja v kozmično zavest.

Zdej te pa že jst ne štekam več brate. Pa zakaj zaboga že ves topic to sprašuješ Alojza? Ker - odgovor na tvoje vprašanje je že bil podan. Najdeš ga v Budovi osmeri poti, najdeš ga v naukih Ramana Maharšija, najdeš ga v delih Joganande, najdeš ga pri Eckhart Tolle-ju, konc koncev ga najdeš tud na 105. strani Integralne joge. Pa verjetno še kje.
Mislm, da pri tvojem vprašanju ne gre tolk za besedni odgovor, ampak bolj za to, da v neki praksi vztrajaš in vztrajaš, dokler se ne zgodi "preboj". Duhovna praksa zahteva veliko vztrajnost, če naj prinese rezultate. Mirno lahko priznam, da tud sam še vse preveč niham, in zato še nisem prišel do nekih radikalnih sprememb zavesti. Ampak ne vem, kolk mi lahko pomaga še neka nova razlaga, kako pridem do tega. To je bilo že vse povedano in razumsko mi je to čist jasno. Ne besede, praksa je važna. "Gram prakse velja več kot tone teorije." Zdaj ko pišem to tebi, hkrati pišem tud sebi...

Je pa res, da je lahko v veliko pomoč pri tem nekdo, ki je to stanje že dosegel. Zdej - če misliš, da je Alojz ta nekdo - ti spet njegov odgovor tuki gor ne bo kej dost koristil. V tem primeru po moje res najboljš, da greš do njega in se na lasten občutek prepričaš, kako in kaj.
Tolk, moje skromno mnenje.
LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Dayaran
4
****
Offline

I am who I am.
Posts: 408
Ljubljana
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1648 - 30.05.2008 at 01:07:40
 
Poet wrote on 29.05.2008 at 22:55:07:
Kaj pa ta video "Connection of the Individual with Cosmic Consciousness?" http://www.youtube.com/watch?v=fdOPYfSxRRI

ej, tole je pa kr zanimiva zadeva.

matr, poglej si še tega tipa: http://www.youtube.com/watch?v=cYFUSdIIE74
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #1649 - 30.05.2008 at 09:32:08
 
Alojz in Sandib wrote on 29.05.2008 at 22:12:39:
Titud
Se strinjam in upam,da razumem tvoje sporočilo. Edini problem ki ga imama je problem,da ne obdelujema vsak svoj vrt, ampak smo mi vsi večno-sedaj isti vrt.Ta vrt je večno sedaj že obdelan problem je ker ni spoznan kot večno sedaj edini vrt,ker drugega ni.Ne razumem posamičnih obdelovalcev vrta,ko pa lastnega vrta sploh imeti ne moremo.

Kapiraš jaz imam zemljo in ko njivo posejem ali posadim nimam več kaj obdelovati moram zgolj vzdrževati.Večno-sedanji vrt je pa že posejan,obdelan in nikomur ga ni potrebno obdelovati,potrebno ga je le spoznati.Zato nikoli nisem mogel razumeti vrtičkarjev.

Lp Alojz


Alojz, zopet si se mi 'prikradel' s svojimi mitskimmi vsebinami  v osebne sanje, tko da ja, zihr obstaja neko skupno polje, ki pa smo ga vsaj po moje dolžni obdelovat vsak po svoje.  Boljš rečeno: ne tolk  tolk skupno polje  kot skupna podtalnica, iz katere črpajo vitalnost naši posamični/poosebljeni  vrtički, zato se je treba  pazit, da jih vzgajmo/obdelujemo  s pravo mero intenzivnosti. Tako, da  ne porabimo zase nam vsem skupnega vira  te vitalnosti ali da ga z uničevanjem individualne pestrosti/različnosti (ki bi jo v težnji po univerzalni enotnosti  utegnili  razpoznavali kot škodljiv plevel)vsaj  ne zasvinjamo na način, da bi se ta monokulturna polja  spremenila v mrtve puščave...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 108 109 110 111 112 ... 764