Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 764
(Read 1283879 times)
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #180 - 26.01.2008 at 23:01:02
 
Etrex wrote on 26.01.2008 at 22:58:35:
Torej nismo v neki neskoncni liniji zivljenja in pocasi rastemo in potem naj bi se resili telesa in zaziveli samo v duhovnem svetu.

To je trenutno splosno razmisljanje, ki je dalec od resnice...

Smo le v enemu od nesteto ciklov, rojevanja in umiranja... Vidiste kako veste kako blizu je resnica, tako kot se mi rojevamo in umiramo, tako deluje celotno vesolje brez izjeme.

In T.i. duhovni svet je zdaj razkrit. To akr ljudje mislijo da je duhovni svet je energijski svet. Nobenih vzporednih svetov in ostalih otrocarij ni.

Vse to ti je jasno ko se poglobis v to znanje.

kdo je pa rekel o kaksnih vzporednih svetovih,um dozivlja rojstvo in smrt
Bog pa ne ker je vecen
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #181 - 26.01.2008 at 23:07:39
 
Čaki, čaki, Etrex, zdajle te nisem pa čisto nič razumel. Kaj je bil tvoj post za ali proti mojemu razmišljanju?

Ker namreč nisem mogel ničesar razbrati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #182 - 26.01.2008 at 23:18:06
 
Poet wrote on 26.01.2008 at 23:07:39:
Čaki, čaki, Etrex, zdajle te nisem pa čisto nič razumel. Kaj je bil tvoj post za ali proti mojemu razmišljanju?

Ker namreč nisem mogel ničesar razbrati.


pomoje mu je koncentracija padla pa ne more vec jasno razmislati
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #183 - 26.01.2008 at 23:19:22
 
Tisto sem napisal na splosno.

Drugace Poet mislim da je dosti resnice v tvojem postu, Alojz bi ti pa tocno povedal.

Lahko ti povem le to da dusa ne more biti samostojno, vedno se veze na telo.

To je to kar imamo in od tukaj moramo zacet z delom. V temu svetu ker o drugem lahko samo sanjamo.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #184 - 26.01.2008 at 23:20:05
 
Etrex wrote on 26.01.2008 at 22:58:35:
Torej nismo v neki neskoncni liniji zivljenja in pocasi rastemo in potem naj bi se resili telesa in zaziveli samo v duhovnem svetu.

To je trenutno splosno razmisljanje, ki je dalec od resnice...


Ja, jaz se nočem rešiti telesa, ker telo preprosto ni problem. Telo je atomi vesolja in JE ŽE v celotni eksistenci, medtem pa ko med tem telesom in vesoljem vznikne Senca Vesolja, ki so naše misli, ki se smatrajo samo za eno samcato telo ne pa skupek vseh atomov vesolja.

Etrex wrote on 26.01.2008 at 22:58:35:
Smo le v enemu od nesteto ciklov, rojevanja in umiranja... Vidiste kako veste kako blizu je resnica, tako kot se mi rojevamo in umiramo, tako deluje celotno vesolje brez izjeme.


Ja, ampak ta cikel je prostovoljni izgon iz raja po želji biti ukalupljen v miselni ovoj, ki potem loči delček od celega atoma.

Etrex wrote on 26.01.2008 at 22:58:35:
 In T.i. duhovni svet je zdaj razkrit. To akr ljudje mislijo da je duhovni svet je energijski svet. Nobenih vzporednih svetov in ostalih otrocarij ni.


Sej duhovni svet je to celotno stvarstvo. Samo te naše misle zdaj razcepljajo to eksistenco, in jo delijo na duhovno, materialno in ne vem kaj še. Ampak vse je duhovno, razen naše misle, no pa tudi to je del tega.

Etrex wrote on 26.01.2008 at 22:58:35:
 Elektromagnetno polje je osnova vsega.


Raje reciva eksistenca kot nedeljena celota, fizično je duhovno, duhovno je fizično. Misel bi pa rada pobegnila v večnost, ki jo sama producira, ampak ta večnost je že tukaj sedaj, takoj ko misel obmolkne.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #185 - 26.01.2008 at 23:20:33
 
Etrex wrote on 26.01.2008 at 23:19:22:
Tisto sem napisal na splosno.

Drugace Poet mislim da je dosti resnice v tvojem postu, Alojz bi ti pa tocno povedal.

Lahko ti povem le to da dusa ne more biti samostojno, vedno se veze na telo.

To je to kar imamo in od tukaj moramo zacet z delom. V temu svetu ker o drugem lahko samo sanjamo.


pa kdo ti je sploh omenu ksn drug svet

Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #186 - 26.01.2008 at 23:27:44
 
OMEN SAT wrote on 26.01.2008 at 23:20:33:
Etrex wrote on 26.01.2008 at 23:19:22:
Tisto sem napisal na splosno.

Drugace Poet mislim da je dosti resnice v tvojem postu, Alojz bi ti pa tocno povedal.

Lahko ti povem le to da dusa ne more biti samostojno, vedno se veze na telo.

To je to kar imamo in od tukaj moramo zacet z delom. V temu svetu ker o drugem lahko samo sanjamo.


pa kdo ti je sploh omenu ksn drug svet



Glej Omen sat ne vem kaj ces ti meni povedat.

Dejstvo je da se ljudje slepijo s t.i. duhovniom svetom, ki ne obstaja. Ti sploh beres kaj Alojz napise? Si bral zadnje njegove poste?

Energijski svet in materjalni sta edina realnost.

Tudi tebi svetujem da prvo konkretno preberes P.D., mislim da se bova lahko sele potem pogovarala kot je treba.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Nahate.d
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #187 - 26.01.2008 at 23:32:41
 
Alojz in Sandib wrote on 26.01.2008 at 20:43:37:
Nahate z namišljeno identiteto piše, da vesoljno znanje lahko pride v materialni svet. Verjetno je pozabila omeniti: Mohameda,Varuno in 12 aditij, Krišno, Ramo, Zoroastro, Gigameša, Manchu Inko, Jezusa, OMa starca z gore, Budo in tudi na judovskega Mesijo Jezusa in 12 apostolov itd. 12 sončnih žarkov-apostol pomeni odposlan-Sonce odpošilja žarke na Zemljo.    

L.P. Alojz


Namišljena inditeta praviš zanimivo.

Dragi Alojz   Smiley

Kar sem imela za vprašati sem vprašala in povedala sem tudi svoje mnenje, do katerega imam vso pravico, ali je pravo ali ni. moje je!  
Najbolj pomembno je, da človek zna misliti s svojo glavo, da hodi po svoji poti.

Praviš, da so ljudje ovčke, ki  jih sam zbiraš v svoje trope.

Kaj se derete pastirčki kot si ti, pridi v moj trop, moj je boljši.   Grin


Lep pozdrav   Smiley




Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #188 - 26.01.2008 at 23:38:03
 
Etrex wrote on 26.01.2008 at 23:27:44:
OMEN SAT wrote on 26.01.2008 at 23:20:33:
Etrex wrote on 26.01.2008 at 23:19:22:
Tisto sem napisal na splosno.

Drugace Poet mislim da je dosti resnice v tvojem postu, Alojz bi ti pa tocno povedal.

Lahko ti povem le to da dusa ne more biti samostojno, vedno se veze na telo.

To je to kar imamo in od tukaj moramo zacet z delom. V temu svetu ker o drugem lahko samo sanjamo.


pa kdo ti je sploh omenu ksn drug svet



Glej Omen sat ne vem kaj ces ti meni povedat.

Dejstvo je da se ljudje slepijo s t.i. duhovniom svetom, ki ne obstaja. Ti sploh beres kaj Alojz napise? Si bral zadnje njegove poste?

Energijski svet in materjalni sta edina realnost.

Tudi tebi svetujem da prvo konkretno preberes P.D., mislim da se bova lahko sele potem pogovarala kot je treba.



pomoje ti naju ne razumes kaj ti hoceva povedat s poetom
sem prebral nekaj stvari ne pa vse
in razumem tudi tebe kako gledas na ta duhovni svet ker vem kaj misles ko napises duhovni svet
ampak midva s poetom ti lih to hoceva dopovedat da se slepis ker Mislis a si bil ze sploh ksno uro v zivljenju brez misli probaj najbolje v naravi in jo cuti samo s Srcem ne z mislimi
pa bos videl kaj pomeni duhovni svet
Back to top
 
 
IP Logged
 
poet
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #189 - 26.01.2008 at 23:39:42
 
Etrex wrote on 26.01.2008 at 23:27:44:

Glej Omen sat ne vem kaj ces ti meni povedat.

Dejstvo je da se ljudje slepijo s t.i. duhovniom svetom, ki ne obstaja.
Energijski svet in materjalni sta edina realnost.


Ja, s tem bi se strinjal. S tem bi se resnično strinjal.

Veš, Etrex, morda pa na koncu vseeno le še pridemo skupaj.

Toda ena stvar, ki jo jaz ves čas poudarjam v takšni ali drugačni obliki je, da je misel v tem energijskem/materialnem svetu neke vrste utvara. Veš kaj mislim? To je že res, da edino obstaja ta svet in ne nek imaginaren svet, ki ga je misel si izmislila, hočem samo to povedati, da je misel kot del tega energijskega/materialnega sveta sama po sebi nekaj tujega, nekakšna senca, če hočeš.

No in ta misel, ki vznikne med energijskimi/materialnimi atomi tvoje fizičnega organizma in med celotno eksistenco, pač ustvarja to navidezno individualno zavest. No in potem je karkoli ta misel še naredi le za podarjanje trajnosti tej misli. No in zato ni nobenega problema, ki bi se ga dalo rešiti z mišljenjem oz. oznanjanjem nauka o čemer koli, ker vsak tak nauk le krepi to misel.

Zato bodo ljudje 'spoznali' vaš nauk takoj, ko bo v njih umrla misel. To je vse. V bistvu se čisto lepo razumemo, samo vi bi morda še radi, da bi ljudje kar takoj ad hoc nekaj razumeli in vam za to delo čestitali. Mislim, da se kaj takega ne more zgoditi.

lp, poet
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #190 - 27.01.2008 at 00:13:53
 
Vidis Poet, si bil se najbolj proti temu  Wink

Ampak vse kar sem ti napisal (se posebej "slabo"), sem napisal samo da bi se prebudil, da bi dojel.

In ce to vsaj splosno dojames lahko reces enostavno mi, ker to ni nekaksna teorija, filozofija, vera,... ce spoznas to znanje, se zacnes resnicno uciti na vseh nivojih. In tukaj je samo spoznavanje za razliko teorij:  duhovnih, ezotericnih,... Ki podajajo meglo in nic drugega. Tu se enostavno ucis ne rabis prav nic slepo verjet in ravno to je najvecja lepota tega.

Kot je rekel Alojz, v vesolju se dogaja vecna bitka dveh sil.

Ta koncept lahko vidis povsod je tako? Glej bolj ko dojemas P.D. vedno bolj vidis kam pes taco moli.

In to mi je v veselje, ce zacne cetudi samo eden stvar dojemat, sem zadovoljen da nisem vseh postov pisal zastojn.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #191 - 27.01.2008 at 00:25:51
 
Kar se pa tice tvojega vprasanja pa najbolje da se enkrat preberes in razmislis kar pravi Alojz:

Alojz in Sandib wrote on 24.01.2008 at 20:44:30:
Quote:
Razmišljanje, kakršno koli že, ne more kazati nobenega napredka, ker je razmišljanje ravno tisti ovoj, ki se ovije okoli "kapljice" oceana in potem tej kapljici dopoveduje, da se je izgubila v "oceanu".

Zato ti ki vidiš probleme v svetu, nočeš sprejeti, da je tvoj pogled na realnost EDINI problem ne pa stvari v vesolju in svetu nasploh. Način skozi katerega ti vidiš svet je Oko Ega in ta vidi same probleme, ker noče sprejeti, da tam zunaj sploh ni problemov, da sploh ni boja med dobrim in zlim, ampak da je ta individualna zavest sama po sebi umorila primarno nedeljeno zavest in se sedaj bori in boji za svoj obstoj.

Pa še to: le tvoj ego vidi probleme v svetu, zato ker s tem odvrne pozornost stran od sebe. Ti sem se moraš izničiti, ker ti sam si edini problem, ki obstaja, a mi, ki smo ego, pa raje rečemo, da so problemi tam zunaj, ker tako ego sam sebi podarja trajnost in trenutno zaklonišče pred samim sabo.

se popolnoma strinjam s tem kar si napisu,zato sem tudi napisu ze na zacetku postanja da tale Alojz bo moral tapru spoznat kaj je ego .misel cloveka ovira,misel je tista,ki cloveka poneumlja in dela pametnga,stvarstvo se odvija samo po sebi spontano brez tega da cloveski ego posega vmes.
vse je le ocean energije(Bog,absolutna zavest,Srce,Sebstvo),le ego vpije v tem oceanu kje je ta ocean.

Jesus je  govoril be still and know that I'm (bodi in vedi da JAZ SEM)
nikoli ni govoril do this do that (delaj to delaj ono)

zato smo human beings  not human doing

brat Alojz bodi,ker Bog je spontano dogajanje nikoli ne nacrtuje,cloveski ego si je izmislil to pa je v bozjem nacrtu.
Volja Boga je tako mocna, da v momentu lahko prebudi človestvo brez kaksrnih  koli ego-Glasnikov.





Ego-Ego-Ego. Ponavljate se! Ni nikjer nikogar, ki ni ovca? Predsednik Drnovšek je vedno in povsod povdarjal newage teorijo ega. Ko sem Drnovšku osebno povedal, da se ego pri posamezniku mora izživeti, ker to sočasno pomeni  konec ego-frustracije, je z zadevo prenehal. Tako prenovljenega sebstva posameznika, potem resnično dobi moč svobodnega in klenega izraza. Problem večine med nami je ego–frustracija, ki jo lahko imenujemo neizživeti ego. Človek z neizživetim egom je v bistvu človek brez samo potrditve. Torej problem večine med nami je samo potrditev in samo spoznanje sebstva- lastne biti.
Ko je človek samo potrjen se njegova bit izraža navzven uravnovešeno, ker samo potrditve ne išče več izven sebe, ampak jo nosi v sebi-jo ima.

Večina vas, mi očita moj ego!! Res  mislite, da je ego enak mojemu poslanstvu? Problem nastane ob vprašanju » Kaj pa če spoznanje lastne biti omogoča lažje razumevanje drugih?
Problem večine je torej majhna samo podoba, lastna samo potrditev, frustracija.( frustracija = poraz-razočaranje). Iz tega izhaja izraz sovraštva do sebe in do vseh drugačnih, duhovno pomirjenih s seboj. Sveti spisi učijo čim manj materialnih želja, čim več duhovnega samo spoznavanja in boš srečno živel. Problem kapitalizma je, da ustvarja duhovno puščobo med ljudmi. Kamor pride kapitalizem se ne uničujejo samo materialne baze, uniči se tudi duhovno življenje in moralne vrednote družbe. Osebno smatram trenutno zmagoslavje kapitalizma za najhujšo katastrofo, ki se je lahko zgodila naši civilizaciji. Razmislite, kar sem povedal!
Demokracije in kapitalizma ne gre enačiti. Ravno tako ne gre enačiti demokracije in komunizma. Sam se zavzemam za družbeni sistem, ki bo zagotavljal izvorno enakost nas vseh. Izvorne enakosti nas vseh, pa naše trenutno razumevanje nas samih in sveta okoli nas, še ni mogoče doseči. Res pa je, da delamo na tem. In to vam je bilo nekoč tudi obljubljeno po nekomu…

L.P.
Alojz

Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #192 - 27.01.2008 at 00:52:52
 
Misel je čas. Deluje samo v okviru časa-psihološkega časa. Je orodje, ki nam je v pomoč za lažje delovanje. Identifikacija z njo pa nakopiči strah in trpljenje.

V vesolju ni nobene bitke. Je celostno. Ni razdvojeno, kot človek. Ni omejeno s časom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #193 - 27.01.2008 at 08:33:52
 
Poet wrote on 26.01.2008 at 18:22:58:
Boštyxz wrote on 26.01.2008 at 09:51:02:
da, da, brat Poet, ššš, dobro spoznanje si dobil " od zgoraj, ", pa vendar si se prekmalu izdal. Tudi jaz sem ga namreč dobil, istega. Ampak, sem na srečo iz previdnosti bil raje tiho . Še dobro, da imam še nekaj rezerve zanje . Če ne, bi se bolj slabo končalo .
Toliko za1X, pozneje "potiho" naprej, ( juhej )  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed


Pa kaj si ti en hinavec, kopron! Tudi ti si dobil 'neko sporočilo', 'istega', ampak si bil iz 'previdnosti' raje tiho. In imaš rezervo? Zakaj pa sedaj potem tole kracaš? Čemu?

Sploh pa, kopron, ti ki si imel toliko za povedati o hudiču -  kaj te je sploh strah prikazni, kaj te je strah česarkoli, mar ne veš, bratec kopron, da se boš moral, če se boš želel razsvetlili, soočiti s samim Satanom? Kaj se bojiš, in tako zveneče potem naokoli piskaš, in pritlehno pritrjuješ tistemu, česar se sam ne upaš izustiti. Kaj potem toliko govoriš o tem in onem, in obenem držiš duhovno figo v žepu? Tedaj raje priznaj, da si strahopetec , in da te je strah. Raje, kot pa da zveličavno žrvgoliš po tisoč in eni veji.

O, vem, vem, da se bom moral soočiti, vem da z onim "spodnjim", vem pa , da tudi z onim "Zgornjim" .
A zakaj se bojim ? Bojim se zate , itak, pa še zato, da mi nebi pokvaril dobrih načrtov .
Razlog zakaj še nisem povedal določenih stvari, pa je v tem, da še ni bil čas za to, ker določene okoliščine še niso bile pripravljene ( še niso bile zrele )
Tolioko na kratko  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #194 - 27.01.2008 at 08:46:12
 
Etrex wrote on 26.01.2008 at 15:57:23:
In se enkrat to ni nobeno okultno sranje, nobena neotipljiva teorija. Je znanje, a znanja ne mores dojemat ce imas zaribane mozgane in se noces niti malo potruditi da bi kaj razumel. Tu se je potrebo potruditi razumet in logicno razmisliti.

Spoznal sem da sem bil v pasti, v veliki pasti ki je bilo samo megleno predstavljanje necesa v glavi in ne zavedanje necesa.

Odbijanje in zanikanje ega je nezavedanje ki se ga je marsikdo nalezel od modernega sveta. Ne more biti nezavedanje uporabljanje necesa kar ti je bog dal in sploh kar edino v praksi imas.

Se par vprasanj, ce se bo nasel kdo, ki pozna vsaj delno ce ne drugega. Po do sedaj videnemu mocno dvomim. (nobeden ni odgovoril ali skusal na prejsnja 4 vprasanja?)

Nocem da bi bila ta tema sestavljena iz zblojenih pogovorov, temvec razumevanja in ucenja. Do zdaj ste bili vajeni samo nekaj si predstavljat po svoje in nic drugega.

Tu bi rad da so stvari jasne, trdne kot skala neglede koliko vprasanj imate.

1. Kdo razume nicelno tocko(po svoje ker obstojeco teorijo ze poznamo)?

2.Pozna kdo teorijo kaosa?

3.Pozna kdo teorijo velikega poka?  Steven Weinberg (nobelov nagrajenec za fiziko)-avtor ene najtezje dojemljivih knjig.

Zapomnite si vse kar Alojz odgovori, vse se da znanstveno in prakticno preverit, z obstojecim znanjem nase civilizacije.

Pusti "teorije" , jaz grem za Resnico .
No, o prvih dveh "teorijah" nebi za1X.
Pri velikem poku , ( malem poku ), pa je šlo za sprostitev atomov v točno določeni, dobro preračunani točki časa .
Toliko samo na kratko . Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 11 12 13 14 15 ... 764