Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 270 271 272 273 274 ... 764
(Read 1284471 times)
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4065 - 17.11.2008 at 21:31:52
 
Glej nevem kje si nasel zdaj drugo svetovno vojno in upad potence, ker me boli k. za drugo svetovno vojno, kje sem pa to omenjal? S kje ti to vleces?

Zagovarjam samo svoja spoznanja, ki sem jih napisal.

Kar se tice elohim, so mi cisto jasna zadeva v zaokrozeni celoti, kako to poteka ciklicno, ker drugace ne mogoce.

Pa ker smo ravno pri Elohim... Pa ti povej razlago, zacetka zivljenja na zemlji? Da slucajno ni nastalo iz vodikovega sira, ki se je sesiril v zveplu in in je slucajno izbljunil DNK nekega organizma, ki se je spremenil lepo skozi evolucijo v cloveka. Pa da bo naprej clovek mutiral v se bolj specjalno bitje. To hoces povedat?

Sicer meni razlaga sploh ne rabi, ker sem sam prisel do spoznanja, ki ga na vsakemu koraku samo potrjujem se in ne zato ker bi zagovarjal Alojza! Ce mi od Alojza razlaga ne bi prinesla spoznanja, bi jo zavrgel, tako da ne meci neumnosti.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4066 - 17.11.2008 at 21:41:32
 
Etrex wrote on 17.11.2008 at 21:31:52:
Pa ker smo ravno pri Elohim... Pa ti povej razlago, zacetka zivljenja na zemlji?

Ne rabiš razlage, ker razlaga ne obstaja. Tvoje lastno nevedenje v tebi bi rado vedelo, za svojo lastno sigurnost, a razlaga ne obstaja, ne od Alojza ne od kogar koli drugega. Mi niti sedaj v tem trenutku ne moremo nikakor vedeti, ali življenje sploh obstaja sedaj! Ti nimaš nobenega vzvoda po katerem bi lahko 100% "vedel", da življenje obstaja sedaj, razen tega kar so nam povedali, da je življenje in kar smo sprejeli od drugih. Drugače pa sploh ne moreš vedeti, zato tudi ne potrebuješ razlage o začetku.

Etrex wrote on 17.11.2008 at 21:31:52:
Ce mi od Alojza razlaga ne bi prinesla spoznanja, bi jo zavrgel, tako da ne meci neumnosti.

Alojzeva razlaga ti ni prinesla "spoznanja", prinesla ti je samo nov opis sveta, ki se ti trenutno zdi bolj sprejemljiv od opisa sveta, ki si ga imel prej. Kasneje ko ti Alojzev opis sveta ne bo več zadoščal, si boš poiskal nov opis in tistega gonil, dokler se končno ne boš naveličal vseh opisov.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4067 - 17.11.2008 at 21:58:14
 
Glej Poet, to sva ze dala skozi, spet igras na note New age vse je maya, samo zavest je vazna in edina obstaja, sistemu.

Ta sistem je ze preizkusen izpadel kot neuporaben, ker pove o enotni naravni zakonitosti prazen nic.

Povej kaj je narobe z fizicno realnostjo, ki nam je na pladnju iz razloga da po njej spoznamo sebe?

To da bi se navelical vseh opisova, pa je ze bilo pri meni, sem dal ze to skozi te razne modrece, ki so kvecjem prinesli meglo.

Pa veliko srece pri tem da se navelicas vseh opisov, dokler te ne prime da potrebujes novega, pa se bomo naprej pogovarjali, ker ne bi se enkrat isto nakladal.

Pa vseeno ne mores mimo tega da bi pustil vse opise? Vseeno je P.D. privlacen, ker domnevas da pa vseeno mogoce tici kak zajec not?

Nekatere vas hudo moti, kar ne bi radi da zadeva drzi, ceprav se ravno tega bojite, ker potem ne bi bila resnica tako hudo dobra, kot si nekateri zamisljate. P.D. je nemogoce slepo sprejemljiv nekomu, ki se je prej bavil z slatko ezoteriko.

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4068 - 17.11.2008 at 22:00:40
 
Quote:
Etrex wrote on 17.11.2008 at 21:31:52:
Pa ker smo ravno pri Elohim... Pa ti povej razlago, zacetka zivljenja na zemlji?

Ne rabiš razlage, ker razlaga ne obstaja. Tvoje lastno nevedenje v tebi bi rado vedelo, za svojo lastno sigurnost, a razlaga ne obstaja, ne od Alojza ne od kogar koli drugega. Mi niti sedaj v tem trenutku ne moremo nikakor vedeti, ali življenje sploh obstaja sedaj! Ti nimaš nobenega vzvoda po katerem bi lahko 100% "vedel", da življenje obstaja sedaj, razen tega kar so nam povedali, da je življenje in kar smo sprejeli od drugih. Drugače pa sploh ne moreš vedeti, zato tudi ne potrebuješ razlage o začetku.

Etrex wrote on 17.11.2008 at 21:31:52:
Ce mi od Alojza razlaga ne bi prinesla spoznanja, bi jo zavrgel, tako da ne meci neumnosti.

Alojzeva razlaga ti ni prinesla "spoznanja", prinesla ti je samo nov opis sveta, ki se ti trenutno zdi bolj sprejemljiv od opisa sveta, ki si ga imel prej. Kasneje ko ti Alojzev opis sveta ne bo več zadoščal, si boš poiskal nov opis in tistega gonil, dokler se končno ne boš naveličal vseh opisov.

Pa kam si sedaj zapadel v neko iskanje varnosti in bojazen za eksistenco. V življenju varnosti ni. Kvečjemu, če živiš iluzijo in gre življenje mimo tebe. Varnosti ni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4069 - 17.11.2008 at 22:04:16
 
Quote:
Quote:
Etrex wrote on 17.11.2008 at 21:31:52:
Pa ker smo ravno pri Elohim... Pa ti povej razlago, zacetka zivljenja na zemlji?

Ne rabiš razlage, ker razlaga ne obstaja. Tvoje lastno nevedenje v tebi bi rado vedelo, za svojo lastno sigurnost, a razlaga ne obstaja, ne od Alojza ne od kogar koli drugega. Mi niti sedaj v tem trenutku ne moremo nikakor vedeti, ali življenje sploh obstaja sedaj! Ti nimaš nobenega vzvoda po katerem bi lahko 100% "vedel", da življenje obstaja sedaj, razen tega kar so nam povedali, da je življenje in kar smo sprejeli od drugih. Drugače pa sploh ne moreš vedeti, zato tudi ne potrebuješ razlage o začetku.

Etrex wrote on 17.11.2008 at 21:31:52:
Ce mi od Alojza razlaga ne bi prinesla spoznanja, bi jo zavrgel, tako da ne meci neumnosti.

Alojzeva razlaga ti ni prinesla "spoznanja", prinesla ti je samo nov opis sveta, ki se ti trenutno zdi bolj sprejemljiv od opisa sveta, ki si ga imel prej. Kasneje ko ti Alojzev opis sveta ne bo več zadoščal, si boš poiskal nov opis in tistega gonil, dokler se končno ne boš naveličal vseh opisov.

Pa kam si sedaj zapadel v neko iskanje varnosti in bojazen za eksistenco. V življenju varnosti ni. Kvečjemu, če živiš iluzijo in gre življenje mimo tebe. Varnosti ni.

Lp,Igor


Za vse te kupe nejasnosti se tudi sam sprasujem, kot da se prvic pogovarjamo tu. Mislim teh kroznih seans se res nima smisla udelezevati.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4070 - 17.11.2008 at 22:08:19
 
Poet

Ničesar nisi povedal. Pokazal  si zgolj svojo neetičnost in zahrbtnost.

Nihče te nikoli ni v nič silil. Je tako? Tvoja lastno bit  meče sem in tja,da ne veš ne kam, ne kod.

Zakaj potem iščeš ,če ni nič iskati?  Zakaj vsi iščemo?

To se korektno vprašaj. Kaj je narobe z menoj,(z nami) ,da želim vedeti vso resnico o sebi in svetu zunaj in znotraj sebe.!

Smo napaka, ali samo živimo  napačno ? Mogoče pa sami želimo biti napaka? Zakaj, kako odkriti vse to?

Titud tu nekaj filozofira in navaja Eckharta Tollea napaka smo mi sami- (prostovoljna )štekaš.......,mi sami!!!! Kje so potem odgovori? V nas samih!!!!

Potencialni Elohimi smo mi sami in ne nekdo  izven človeškega rodu.
Vsi zgolj sodite, individualne  kritične samoetike, pa ne razumete
in jo tudi ne želite. Boljše je najti Alojza za krivca, kot biti etično samokritičen.
Titud nabiva in nabiva, a niti en sam samcat stavek ni avtentično njegov.
Ti Poet si v vseh pogledih 'realno' brez zlobe premlad ,da bi zadeve dojel, čeprav sta mladost  starost enako brez imunitete- na norost.
Predlagam,da samo malo počakamo in se bo pokazalo,kdo med nami  se je uspel kot 'brodnik' p0rebiti do resnice!!!
Malo bolj strpni bodite vsi,vse bo in tudi mi še bomo!!!
Poet mi lahko zaupaš kaj slabega sem ti storil,da me tako žališ?

Prosim zaupaj mi!!!

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4071 - 17.11.2008 at 22:08:29
 
Ajgor, saj ravno to pravim

Kaj se ti ne zdi, da je to naše iskanje smisla samo iskanje varnosti? In ko Alojz ali nekdo reče, da je smisel v spoznanju sebe, kaj ni to spet samo neko iskanje varnosti?

Jaz sedaj pravim, da je "razumevanje" česarkoli v katerikoli smeri že napačno samo po sebi, in sedaj Etrexu pravim, da ne rabi ponavljati nekih fraz, kakšen naj bi svet bil.

Sam popolnoma dopuščam možnost, da ni čisto nič res, in več ne potrebujem neke varnosti, ki bi mi jo predstavljal nek opis sveta, kot to velja za Etrexa. Rekel si: opazuj opazovalca, in to je dovolj. Vse kar je več kot to mi sploh nimamo nobenega vzvoda, da bi vedeli ali je res ali ne, in je zato potrebno to opustiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4072 - 17.11.2008 at 22:11:12
 
Alojz in Sandib wrote on 17.11.2008 at 22:08:19:
Poet

Ničesar nisi povedal. Pokazal  si zgolj svojo neetičnost in zahrbtnost.

Nihče te nikoli ni v nič silil. Je tako? Tvoja lastno bit  meče sem in tja,da ne veš ne kam, ne kod.

Zakaj potem iščeš ,če ni nič iskati?  Zakaj vsi iščemo?

To se korektno vprašaj. Kaj je narobe z menoj,(z nami) ,da želim vedeti vso resnico o sebi in svetu zunaj in znotraj sebe.!

Smo napaka, ali samo živimo  napačno ? Mogoče pa sami želimo biti napaka? Zakaj, kako odkriti vse to?

Titud tu nekaj filozofira in navaja Eckharta Tollea napaka smo mi sami- (prostovoljna )štekaš.......,mi sami!!!! Kje so potem odgovori? V nas samih!!!!

Potencialni Elohimi smo mi sami in ne nekdo  izven človeškega rodu.
Vsi zgolj sodite, individualne  kritične samoetike, pa ne razumete
in jo tudi ne želite. Boljše je najti Alojza za krivca, kot biti etično samokritičen.
Titud nabiva in nabiva, a niti en sam samcat stavek ni avtentično njegov.
Ti Poet si v vseh pogledih 'realno' brez zlobe premlad ,da bi zadeve dojel, čeprav sta mladost  starost enako brez imunitete- na norost.
Predlagam,da samo malo počakamo in se bo pokazalo,kdo med nami  se je uspel kot 'brodnik' p0rebiti do resnice!!!
Malo bolj strpni bodite vsi,vse bo in tudi mi še bomo!!!
Poet mi lahko zaupaš kaj slabega sem ti storil,da me tako žališ?

Prosim zaupaj mi!!!

Lp Alojz Cool

Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4073 - 17.11.2008 at 22:16:22
 
Alojz in Sandib wrote on 17.11.2008 at 22:08:19:
Zakaj potem iščeš ,če ni nič iskati?  Zakaj vsi iščemo?

To se korektno vprašaj. Kaj je narobe z menoj,(z nami) ,da želim vedeti vso resnico o sebi in svetu zunaj in znotraj sebe.!  

Alojz, popolnoma dopuščam možnost, da je že samo iskanje napaka. Ker če ne obstaja nič takega kar si naša misel zmotno domneva da obstaja (oboje, "realizirana" in "akumulirana" misel) potem je naše iskanje česarkoli že v osnovi nevrološka napaka, ne pa nekaj globljega v nas. Zakaj iščemo? Ker v svoji napaki mislimo, da mora življenje biti nekaj več. Zakaj mora biti nekaj več? Ker so to idejo nabili v nas in jo sedaj izkoriščajo na vsakem koraku - treba je biti bolj to, bolj ono, bolj "razsvetljen", "samospoznan" in tako. Morda pa je potrebno samo odvreči iskanje in življenje bo večno-sedaj tako kot je večno bilo. Tako da sam povsem dopuščam možnost, da je že iskanje samo po sebi napaka in neka nevrološka ali drugačna napaka, ki nam preprečuje, da bi 100% živeli sedaj, ko v bistvu sploh ne živimo ampak samo iščemo, iščemo, iščemo.

Alojz in Sandib wrote on 17.11.2008 at 22:08:19:
Poet mi lahko zaupaš kaj slabega sem ti storil,da me tako žališ?

Prosim zaupaj mi!!!

Najbolj smešno se mi zdi, ko izrečete nekaj takega. Kot bi bili majhen otrok, kateremu sem rekel, da se z njim nočem več igrati v peskovniku.

Alojz, noben vas nič ne žali, skupaj odkrivamo naravo življenja, samo da vi mislite, da ste že vse dojeli, jaz pa dopuščam možnost, da v resnici ni ničesar za razumeti. In se samo pogovarjamo, nič drugega, ne rabite vzkipeti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4074 - 17.11.2008 at 22:32:18
 
Quote:
Morda pa je potrebno samo odvreči iskanje in življenje bo večno-sedaj tako kot je večno bilo.


Ni kaj odvreci, iscemo vsi... Kaj sam ravnokar pocnes? Isces odgovor.

Samo del sebe lahko odvrzes oziroma zatajis.
To bi ze lahko vedel po sebi in glede na globalno situacijo.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4075 - 17.11.2008 at 22:33:11
 
Alojz

Ni panike, skupaj odkriva in razrešujemo tisto za kar sami mislimo, da moramo razrešiti. Če želite biti del tega, prav, jaz raziskujem na svoj način. Samo če boste del tega, potem mi nikar ne govorite, da vas ne smem opljuvati, ker tega sam nikoli nisem zahteval od vas - je jasno? Ko čutite potrebo, da me spljuvate si kar dajte duška, mene nič ne moti, ker vem da skupaj odkrivamo in razkrivamo.

Pridružujem pa si isto pravico, da sem iskren do vas v kakršnikoli obliki, razen obliki fizičnega nasilja, ki pa je popoln podn in smo si glede tega povsem na jasnem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4076 - 17.11.2008 at 22:35:48
 
Quote:
Ajgor, saj ravno to pravim

Kaj se ti ne zdi, da je to naše iskanje smisla samo iskanje varnosti? In ko Alojz ali nekdo reče, da je smisel v spoznanju sebe, kaj ni to spet samo neko iskanje varnosti?

Jaz sedaj pravim, da je "razumevanje" česarkoli v katerikoli smeri že napačno samo po sebi, in sedaj Etrexu pravim, da ne rabi ponavljati nekih fraz, kakšen naj bi svet bil.

Sam popolnoma dopuščam možnost, da ni čisto nič res, in več ne potrebujem neke varnosti, ki bi mi jo predstavljal nek opis sveta, kot to velja za Etrexa. Rekel si: opazuj opazovalca, in to je dovolj. Vse kar je več kot to mi sploh nimamo nobenega vzvoda, da bi vedeli ali je res ali ne, in je zato potrebno to opustiti.

Poglej, jaz nisem iskalec. Nisem nič izgubil in nimam želje, da bi kaj našel. Razum te lahko zavede in v nečem vidi kratkotrajno varnost. Ne mešaj želje in hotenja, ter tako kot Titud v vsaki dejavnosti videti neko hrepenenje po varnosti. Človeško delovanje ni vedno usmerjeno na neko trajnost. Kaj pa je trajno? Tudi neumnost ne. Sprevidi, da tvoja zavest lahko naredi kar hoče je neverjetno dobra v ustvarjanju iluzij tudi v to, da nič ni res, da je tudi ona sama iluzija. V tej pasti si ti sedaj. Sprevidel si kako nepomebno bitje v kozmosu si, kako je brez veze ali živiš ali ne. In vse to je res pod pogojem, da si končen, da je tvoja zavest izolirana, ozko usmerjena. Ne išči več. Ne išči tega, kar je povsod, kar si ti . O vzvodu, ki ti pomaga sem že rekel. To je inteligenca, pridobivaš jo z hotenjem. Živi namero in inteligenca pride kot dar. Namera se potem izgubi, ker jo živiš je ne zaznavaš več.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4077 - 17.11.2008 at 22:38:48
 
Etrex wrote on 17.11.2008 at 22:32:18:
Quote:
Morda pa je potrebno samo odvreči iskanje in življenje bo večno-sedaj tako kot je večno bilo.


Ni kaj odvreci, iscemo vsi... Kaj sam ravnokar pocnes? Isces odgovor.

Samo del sebe lahko odvrzes oziroma zatajis.
To bi ze lahko vedel po sebi in glede na globalno situacijo.

Saj to ti pravim: da je morda mehanizem ne-samospoznanja in pravega razsvetljenja ravno to navidezno "iskanje"!!!!

Etrex!!!! Kaj pa (recimo), da si ti res pravi Elohim in več, da se nikoli ne moreš izničiti. Kaj narediš, ko se hočeš samopozabiti, pa veš da je to izredno težko? Pokneš se na nek planet, kjer se obdaš s kozmično temo, ki ti stalno dopoveduje, da moraš nekaj iskati. Ampak pišuka, Etrex, če si ti res pravi Elohim, potem si to VES ČAS, ker ne more obstajati trenutek, da ti ne bi bil tisto, kar v resnici SI!!! In tako se obdaš s konceptom iskanja, ki vedno prigovarja, da moraš najti sebe, čeprav to vedno si! In je potem bistvo kozmične teme in bistvo ne-samospoznanja v nas ravno to iskanje nečesa, kar naj bi mi bili, pa sploh ne more biti, ker to vedno smo!!! A štekaš mojo poanto???

Zato je potrebno odvreči vsakršno iskanje, ker to kar smo smo že sedaj in smo vedno bili! Z iskanjem nečesa samo rečeš vesolju, da ti ŠE NISI tisto kar že si!!! Hihi, dobra fora tale, sedaj pa poštekaj bistvo ne-samospoznanja, in videl boš, da so vse razlage in vsa spoznanja samo del iskanja, ki pa te dejansko pelje stran od SEBE, ker z iskanjem nečesa vesolju sporočaš, da tistega kar iščeš še nimaš, namreč SEBE.

Hejabumbarasa!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4078 - 17.11.2008 at 22:39:36
 
Quote:
Quote:
Ajgor, saj ravno to pravim

Kaj se ti ne zdi, da je to naše iskanje smisla samo iskanje varnosti? In ko Alojz ali nekdo reče, da je smisel v spoznanju sebe, kaj ni to spet samo neko iskanje varnosti?

Jaz sedaj pravim, da je "razumevanje" česarkoli v katerikoli smeri že napačno samo po sebi, in sedaj Etrexu pravim, da ne rabi ponavljati nekih fraz, kakšen naj bi svet bil.

Sam popolnoma dopuščam možnost, da ni čisto nič res, in več ne potrebujem neke varnosti, ki bi mi jo predstavljal nek opis sveta, kot to velja za Etrexa. Rekel si: opazuj opazovalca, in to je dovolj. Vse kar je več kot to mi sploh nimamo nobenega vzvoda, da bi vedeli ali je res ali ne, in je zato potrebno to opustiti.

Poglej, jaz nisem iskalec. Nisem nič izgubil in nimam želje, da bi kaj našel. Razum te lahko zavede in v nečem vidi kratkotrajno varnost. Ne mešaj želje in hotenja, ter tako kot Titud v vsaki dejavnosti videti neko hrepenenje po varnosti. Človeško delovanje ni vedno usmerjeno na neko trajnost. Kaj pa je trajno? Tudi neumnost ne. Sprevidi, da tvoja zavest lahko naredi kar hoče je neverjetno dobra v ustvarjanju iluzij tudi v to, da nič ni res, da je tudi ona sama iluzija. V tej pasti si ti sedaj. Sprevidel si kako nepomebno bitje v kozmosu si, kako je brez veze ali živiš ali ne. In vse to je res pod pogojem, da si končen, da je tvoja zavest izolirana, ozko usmerjena. Ne išči več. Ne išči tega, kar je povsod, kar si ti . O vzvodu, ki ti pomaga sem že rekel. To je inteligenca, pridobivaš jo z hotenjem. Živi namero in inteligenca pride kot dar. Namera se potem izgubi, ker jo živiš je ne zaznavaš več.

Lp,Igor


Podpis
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4079 - 17.11.2008 at 22:41:44
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 17.11.2008 at 22:08:19:
Zakaj potem iščeš ,če ni nič iskati?  Zakaj vsi iščemo?

To se korektno vprašaj. Kaj je narobe z menoj,(z nami) ,da želim vedeti vso resnico o sebi in svetu zunaj in znotraj sebe.!  

Alojz, popolnoma dopuščam možnost, da je že samo iskanje napaka. Ker če ne obstaja nič takega kar si naša misel zmotno domneva da obstaja (oboje, "realizirana" in "akumulirana" misel) potem je naše iskanje česarkoli že v osnovi nevrološka napaka, ne pa nekaj globljega v nas. Zakaj iščemo? Ker v svoji napaki mislimo, da mora življenje biti nekaj več. Zakaj mora biti nekaj več? Ker so to idejo nabili v nas in jo sedaj izkoriščajo na vsakem koraku - treba je biti bolj to, bolj ono, bolj "razsvetljen", "samospoznan" in tako. Morda pa je potrebno samo odvreči iskanje in življenje bo večno-sedaj tako kot je večno bilo. Tako da sam povsem dopuščam možnost, da je že iskanje samo po sebi napaka in neka nevrološka ali drugačna napaka, ki nam preprečuje, da bi 100% živeli sedaj, ko v bistvu sploh ne živimo ampak samo iščemo, iščemo, iščemo.

Alojz in Sandib wrote on 17.11.2008 at 22:08:19:
Poet mi lahko zaupaš kaj slabega sem ti storil,da me tako žališ?

Prosim zaupaj mi!!!

Najbolj smešno se mi zdi, ko izrečete nekaj takega. Kot bi bili majhen otrok, kateremu sem rekel, da se z njim nočem več igrati v peskovniku.

Alojz, noben vas nič ne žali, skupaj odkrivamo naravo življenja, samo da vi mislite, da ste že vse dojeli, jaz pa dopuščam možnost, da v resnici ni ničesar za razumeti. In se samo pogovarjamo, nič drugega, ne rabite vzkipeti.


Poet

Nič nisem vzkipel. Ne zdi se mi smešno, če se nekdo, ki se je deklariral za mojega prijatelja, naenkrat sprevrže v zahrbtneža.

Iskanje je napaka samo za tiste,ki lastne  samoodgovornosti in  dolga (predniki) do lastnega in  vesoljnega življenja ne zmorejo sprejeti. To pa so žal samo samovšečni in zaplankani egoisti.  

Ti se niso sposobni vprašati zakaj sploh živim in zakaj in kako je vesoljno življenje podarilo meni življenje?

Blefirati in druge delati krive,za lastno življenjsko neodgovornost
in  brezbrižnost je samo egoizem brez čuta za življenje okoli sebe. Govoriti in filozofirati ni težko, težko je udejaniti ta lasten dolg do vesoljnega življenja.

Sedaj, se pa vsi malo zamislimo!!!


Lp Alojz  Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 270 271 272 273 274 ... 764