Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 274 275 276 277 278 ... 764
(Read 1284340 times)
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4125 - 19.11.2008 at 13:25:06
 
Quote:
V glavnem, Alojz,

problem je v tem, ker vi sedaj ne morete ponuditi nobenega dokaza, ki bi lahko 100% potrdil vašo teorijo. Vi ne morete pokazati nobenega Elohima, ne morete v človeku dokazati obstoja duše, ne morete tega, ne morete onega, vse kar lahko storite je samo to, da govorite o svoji teoriji kako fino se bo izvršila nekoč v prihodnosti. Skozi misel, uporabljate misel, da razložite svojo filozofijo, a se sploh ne zavedate kaj misel sploh je - enostavno celotno vprašanje misli "izničite" s preprosto razlago: misel je posledica zavesti, ki pa je posledica spoja telesa in duše. In zgodba se za vas konča tu, vi imate sedaj fino definicijo misli in z njo ste zadovoljni.

Samo sploh ne vidite, da je povsem možno, da je že v osnovi napačno že vse kar pride iz misli, tako da našim mislim sploh ne gre za verjeti, ker je vse to naučeno iz dobljeno iz tisočih prejšnjih rodov, ki tako kot mi niso imeli pojma o ničemer, in ker tega niso mogli sprejeti, so se šli domišljijo kaj na bi vesolje bilo, in v svoji "bolanosti" so ustvarjali teološko zapuščino tisočletja in tisočletja - od koder vi sedaj črpate svoje "znanje" - ampak vse to je nastalo na osnovi misli, na osnovi domišljije, kako "raztolmačiti" svet "tam zunaj" in tu znotraj, ampak čisto nič ni verodostojno, pravilno, nič.

In ta koncept duše, časa, etc. vlačimo že tisočletja dolgo s sabo, a je samo izmišljen koncept, ki so si ga izmislili bedaki v preteklosti in sedaj težijo nam v prihodnosti. V resnici se je potrebno osvoboditi vse človeške preteklosti in tudi vse teološke zapuščine, še posebej slednje. Zato kar prodajajte svojo teorijo komu drugemu, jaz vidim nezmožnost obstajanja Elohimov in neke re-animacije. Ker če ni duše in je duša samo koncept, kaj se bo potlej reinkarniralo? Pičkin dim morda. Ker vi in mi vsi smo nemara samo trenutni konstrukt, ki pričuje Velikemu Stvarstvu, vi Alojz si pa domišljate kako je to Stvarstvo nezavedno in brez veze in da je samo človek v njem pomemben, ker se kao zaveda tega Velikega Stvarstva - pajade! Ni tako, se nikakor ne strinjam z vami, četudi je to Stvarstvo "nezavedno" na atomski ravni, pa jaz vem, da tega nikakor ni za v nič dajati, ker vi sploh ne veste kakšna veličina je v t.i. "nezavednem" stvarstvu, in mi gre na jetra in na živce, da vi to atomsko "nezavedno" stvarstvo postavljate v drugi plan. Tu je vaša osnovna zmota. Tako, po mojem ste v zmoti, pa živite še naprej v zmoti, če vam paše, in se še kar naprej nervirajte zaradi t.i. "vesoljnega življenja", ki mora preživeti.

Lp


Kdo trdi,da moje vedenje izhaja izsamo realizirane misli? Poglej vse moje poste!!! Moje vedenje je ostalo akumulirano v meni(tebi vsakemu) ravno v procesu naravne (genske) samoreprodukcije,naše vrste. Ker pa moj duh EM sila (življenjska sila) deluje na uravnoteženi galaktični EMK frekvenci se je v meni odprla samodejno ta akumulirana spominska koda (večno-sedaj) shranjena v moji DNK matrici skozi celotni naravni reinkarnacijski proces. Sedaj pa ti meni povej, kaj ne morem dokazati?????

Teološka zapuščina je univerzalni večno-sedanji ('brezčasni') sistem hrambe vesoljnega človeškega znanja,ki omogoča naša ponovna ciklična spoznanja (po ciklih samopozabe) vesoljnih zakonitosti (elementarnih in življenjskih).  Kar se razumevanja teološke zapuščine tiče si ti tu čisto navaden otrok,ki govori bedarije.

Nezavedna (atomska raven) je vezana s tvojo življenjsko matrico v tvoj---- DNK-genom. Kje je tu kaj deljeno in kaj je tu nerazumljivo?

Najprej moraš zadeve razumeti potem pa ocenjuj, piši argumetirano ,ne pa se opirati na neko svojo misel,ki ti trenutno blodi po glavi.

Tako tudi pišeš slediš svoji realizirani misli brez,da bi v tem procesu misli sodelovala tvoja akumulirana večno-sedanja misel.

Poet preveč nihaš v svojem razmišljanju, nisi stabilen,ker ne zaupaš sam sebi in svojim življenjskim  danostim.
Ti si nezmožen razumeti še kaj bolj enostavnega kot so Elohim
in reanimacija. Nič hudega EM sila deluje na vse,tudi ti se boš sam zbudil po naravni poti. Vse je že tu in sedaj takoj uresničljivo in najvećji štos je,da je vse to večno-sedaj tu in z nami,kjerkoli že smo.
Ne sedaj samo apriori nekaj skup sklanfat- Cool argumentiraj svoja stališča.

Lp Alojz Cheesy
Back to top
« Last Edit: 19.11.2008 at 17:22:59 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4126 - 19.11.2008 at 14:05:56
 
V glavnem,

jaz imam vrh glave P.D.-ja. Od sedaj naprej bom sam določal kaj je za mene stvarnost - in to zagotovo niso bratje Elohim, to zagotovo ni teološka zapuščina in to zagotovo ni brezkončno "blodenje" po vesolju in "skrb" za neko vesoljno življenje.

Zame je enotnost vsega kar obstaja, a brez tega, da bi bil človek nad čemerkoli, oz. da bi imel človek nek "poseben" status v vesolju. To mi je brez veze, ker nočem reči, da sem jaz kot človek več kot neki sončni vzhod. Alojz je pa tako zakopan v svoje teorije, da sploh ne vidi več sončnega vzhoda ampak samo še to kako bo s svojim frčoplanom frčal po vesolju in trosil sadike živali in rastlin po vseh planetih. To pa zame zagotovo ni! In Pika!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4127 - 19.11.2008 at 14:08:45
 
titud wrote on 19.11.2008 at 10:00:38:
Quote:
Ena stvar je. Jaz govorim o ne-času, ti pa o času, neki postopnosti. Sama namera ni dovolj.

Lp,Igor


Postopnost bi lahko dejansko bila  potuha, da se namera ne izpolni, ker prelaga njeno izpolnitev v neki psihološki čas, ki dejansko ne obstaja. V tem smislu je tukaj in zdaj res edini 'čas', v katerem se lahko izponjuje neka namera in ki lakob taka  ustvarja dejanske okoliščene za samouresničetiev namere.    


Titud

No si prišel v dimenzijo večno-sedaj. To non stop pišem in sporočam. Igor,Etrex,Nahatee,Matijaž itd. vsi ti  doumeli dimenzijo večno-sedaj----sedaj,sedaj,sedaj,sedaj--------.
Recimo kako lahko kot človek potrdim to dimenzijo -večno-sedaj,čisto praktično????????

Preteklost ---  sedaj--- prihodnost Sedaj izraža obe vrednosti v lastno troedino vrednost Sedaj. Torej ima  čas 'tridimenzionalen'
poenoten izraz. Živimo v tridimenzionalnem svetu.

Sedaj pa štos
mojega odkritja in spoznanja!!!!!!!! Krogla je tridimenzionalna v poenoteni lastni dimenziji krogle -----ampak vsaka krogla ima tudi večno četrto dimenzijo,ki je enakovredna masno prostorsko-časovno-energetsko sami krogli, a ni krogla. Ampak je večna četrta dimenzija vsake krogle.Četrta dimenzija je sočasno  večna prisotna realno ovrednotena vrednost vsake krogle. Torej ima tridimenzionalni čas izražen v vrednosti sedaj še dodaten vrednostno enekovreden večni četrti-štiridimenzionalen izraz. Torej s časom sedaj moramo upoštevati tudi njegovo večno isto vrednost.

To zadevo v izrazu četrte dimenzije lahko dokažem na vsaki krogli!!!!!!! Do tega spoznanja sem prišel s proučevanjem določenega žitnega glifa,ki naj bi jih risali NLP. Ko Poet trdi,da ne zmorem dokazati svojih trditev,mu jaz odgovarjam vse lahko dokažem takoj.Ker imam svobodno voljo v vsemu, bom sam določal čas, ki bo primeren za moje razkritje zadev.

Lp Alojz Shocked Shocked Shocked Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4128 - 19.11.2008 at 14:12:46
 
Quote:
V glavnem,

jaz imam vrh glave P.D.-ja. Od sedaj naprej bom sam določal kaj je za mene stvarnost - in to zagotovo niso bratje Elohim, to zagotovo ni teološka zapuščina in to zagotovo ni brezkončno "blodenje" po vesolju in "skrb" za neko vesoljno življenje.

Zame je enotnost vsega kar obstaja, a brez tega, da bi bil človek nad čemerkoli, oz. da bi imel človek nek "poseben" status v vesolju. To mi je brez veze, ker nočem reči, da sem jaz kot človek več kot neki sončni vzhod. Alojz je pa tako zakopan v svoje teorije, da sploh ne vidi več sončnega vzhoda ampak samo še to kako bo s svojim frčoplanom frčal po vesolju in trosil sadike živali in rastlin po vseh planetih. To pa zame zagotovo ni! In Pika!


Argumenti, so kje?????  Jih ni. To pa še ne pomeni,da gojim kakršnokoli zamero do tebe. Tvoja svobodna volja,tvoj svet. V ničemer ti ne zamerim,da mi ne verjameš. Imaš svobodno voljo komu in čemu verjameš.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Stricek Pickin Dim
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4129 - 19.11.2008 at 14:30:09
 
Alojz in Sandib wrote on 19.11.2008 at 14:12:46:
Tvoja svobodna volja,tvoj svet. V ničemer ti ne zamerim,da mi ne verjameš. Imaš svobodno voljo komu in čemu verjameš.

Zanimivo je to, da imate vi potrebo, da izjavite, da mi "ne zamerite, ker vam ne verjamem".

Ta izjava je čista demagogija in eklatanten dokaz, da ste zaverovani v svoj prav, ki pa je čisto možno povsem ... ničen.

Alojz, jaz vam tudi ne zamerim, da ste tako zaverovani v svoj prav. In vam tudi ne zamerim, da mi ne verjamete. Imate svobodno voljo komu in čemu verjamete.

Sedaj pa dovolj tega heca. Ne rabite mi odgovorjati na ta post, stvar je jasna. Jaz se več ne grem P.D.-ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4130 - 19.11.2008 at 15:09:20
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 19.11.2008 at 14:12:46:
Tvoja svobodna volja,tvoj svet. V ničemer ti ne zamerim,da mi ne verjameš. Imaš svobodno voljo komu in čemu verjameš.

Zanimivo je to, da imate vi potrebo, da izjavite, da mi "ne zamerite, ker vam ne verjamem".

Ta izjava je čista demagogija in eklatanten dokaz, da ste zaverovani v svoj prav, ki pa je čisto možno povsem ... ničen.

Alojz, jaz vam tudi ne zamerim, da ste tako zaverovani v svoj prav. In vam tudi ne zamerim, da mi ne verjamete. Imate svobodno voljo komu in čemu verjamete.

Sedaj pa dovolj tega heca. Ne rabite mi odgovorjati na ta post, stvar je jasna. Jaz se več ne grem P.D.-ja.


Ja,če imam jaz voljo bom odgovarjal, v nasprotnem ne. Diktata kaj smem in kaj ne,ne potrebujem.  Ja možnost, da so moje trditve nične,še ne potrjuje dejstva- da so nične.

Ko trdiš,da sem zavarovan v svoj prav,bi ti povedal,da so zadeve popolnoma enake. Ti tudi. Razlika je samo v argumentaciji,ti svoj prav z ničemer ne argumentiraš, kot zgolj z neko nepojasneno osebno držo do mojih sporočil.
Jaz vsako svojo trditev branim s svojim vedenjem. Bistvena razlika, jo opaziš.

Lp Alojz Cheesy Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4131 - 19.11.2008 at 19:08:36
 
Alojz in Sandib wrote on 19.11.2008 at 14:08:45:
titud wrote on 19.11.2008 at 10:00:38:
Quote:
Ena stvar je. Jaz govorim o ne-času, ti pa o času, neki postopnosti. Sama namera ni dovolj.

Lp,Igor


Postopnost bi lahko dejansko bila  potuha, da se namera ne izpolni, ker prelaga njeno izpolnitev v neki psihološki čas, ki dejansko ne obstaja. V tem smislu je tukaj in zdaj res edini 'čas', v katerem se lahko izponjuje neka namera in ki lakob taka  ustvarja dejanske okoliščene za samouresničetiev namere.    


Titud

No si prišel v dimenzijo večno-sedaj. To non stop pišem in sporočam. Igor,Etrex,Nahatee,Matijaž itd. vsi ti  doumeli dimenzijo večno-sedaj----sedaj,sedaj,sedaj,sedaj--------.
Recimo kako lahko kot človek potrdim to dimenzijo -večno-sedaj,čisto praktično????????

Preteklost ---  sedaj--- prihodnost Sedaj izraža obe vrednosti v lastno troedino vrednost Sedaj. Torej ima  čas 'tridimenzionalen'
poenoten izraz. Živimo v tridimenzionalnem svetu.

Sedaj pa štos
mojega odkritja in spoznanja!!!!!!!! Krogla je tridimenzionalna v poenoteni lastni dimenziji krogle -----ampak vsaka krogla ima tudi večno četrto dimenzijo,ki je enakovredna masno prostorsko-časovno-energetsko sami krogli, a ni krogla. Ampak je večna četrta dimenzija vsake krogle.Četrta dimenzija je sočasno  večna prisotna realno ovrednotena vrednost vsake krogle. Torej ima tridimenzionalni čas izražen v vrednosti sedaj še dodaten vrednostno enekovreden večni četrti-štiridimenzionalen izraz. Torej s časom sedaj moramo upoštevati tudi njegovo večno isto vrednost.

To zadevo v izrazu četrte dimenzije lahko dokažem na vsaki krogli!!!!!!! Do tega spoznanja sem prišel s proučevanjem določenega žitnega glifa,ki naj bi jih risali NLP. Ko Poet trdi,da ne zmorem dokazati svojih trditev,mu jaz odgovarjam vse lahko dokažem takoj.Ker imam svobodno voljo v vsemu, bom sam določal čas, ki bo primeren za moje razkritje zadev.

Lp Alojz Shocked Shocked Shocked Cool  


Titud

Kaj sedaj porečeš. Imaš kakšen oprijemljiv praktičen dokaz za
svoje besedičenje. Jaz ga imam in to takoj in ne samo enega,ampak neomejeno število. Vse se da takoj preveriti in realizirati. Sreča je moje spoznanje, da sam odločam o svojem
početju. Da se razumeva nič ne žalim, samo debatiram in kažem kako samovšečni smo vsi in to neutemeljeno,ker se sploh ne zavedamo v kakšni temi živimo tu na Zemlji.

Lp Alojz Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4132 - 19.11.2008 at 20:47:53
 
Še vedno ne vem, kaj ima Prometej veze z Alojzem ...  Sad Roll Eyes Huh Angry Cheesy Wink Grin Shocked Cool Tongue Wink Grin Cool

Če sta to isti osebi, potem ne vem zakaj imata drugačni imeni, oziroma kdo se tu pretvarja ...  Undecided Sad Tongue Huh

Če pa je Prometej nekdo drug, naj se potem reva že prikaže, da ga bomo kaj vprašali o animaciji ( animirani film ? ) prihodnosti skozi večnosedanjo sedanjost  Angry Tongue Cool.

Lp Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4133 - 20.11.2008 at 11:39:00
 
Boštyxz wrote on 19.11.2008 at 20:47:53:
Še vedno ne vem, kaj ima Prometej veze z Alojzem ...  Sad Roll Eyes Huh Angry Cheesy Wink Grin Shocked Cool Tongue Wink Grin Cool

Če sta to isti osebi, potem ne vem zakaj imata drugačni imeni, oziroma kdo se tu pretvarja ...  Undecided Sad Tongue Huh

Če pa je Prometej nekdo drug, naj se potem reva že prikaže, da ga bomo kaj vprašali o animaciji ( animirani film ? ) prihodnosti skozi večnosedanjo sedanjost  Angry Tongue Cool.

Lp Cool


Bošty

Prosim te odstrani se iz P.D.Če še nisi opazil sem se jaz odmaknil iz tvojih področji- kjer kraljuješ v bedarijah in zlobi.Res mi presedaš v tej svoji omejenosti.

Lp Alojz Shocked
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4134 - 20.11.2008 at 13:33:42
 
Alojz in Sandib wrote on 19.11.2008 at 14:08:45:
Titud

No si prišel v dimenzijo večno-sedaj. To non stop pišem in sporočam. Igor,Etrex,Nahatee,Matijaž itd. vsi ti  doumeli dimenzijo večno-sedaj----sedaj,sedaj,sedaj,sedaj--------.
Recimo kako lahko kot človek potrdim to dimenzijo -večno-sedaj,čisto praktično????????

Preteklost ---  sedaj--- prihodnost Sedaj izraža obe vrednosti v lastno troedino vrednost Sedaj. Torej ima  čas 'tridimenzionalen'
poenoten izraz. Živimo v tridimenzionalnem svetu.

Sedaj pa štos
mojega odkritja in spoznanja!!!!!!!! Krogla je tridimenzionalna v poenoteni lastni dimenziji krogle -----ampak vsaka krogla ima tudi večno četrto dimenzijo,ki je enakovredna masno prostorsko-časovno-energetsko sami krogli, a ni krogla. Ampak je večna četrta dimenzija vsake krogle.Četrta dimenzija je sočasno  večna prisotna realno ovrednotena vrednost vsake krogle. Torej ima tridimenzionalni čas izražen v vrednosti sedaj še dodaten vrednostno enekovreden večni četrti-štiridimenzionalen izraz. Torej s časom sedaj moramo upoštevati tudi njegovo večno isto vrednost.

To zadevo v izrazu četrte dimenzije lahko dokažem na vsaki krogli!!!!!!! Do tega spoznanja sem prišel s proučevanjem določenega žitnega glifa,ki naj bi jih risali NLP. Ko Poet trdi,da ne zmorem dokazati svojih trditev,mu jaz odgovarjam vse lahko dokažem takoj.Ker imam svobodno voljo v vsemu, bom sam določal čas, ki bo primeren za moje razkritje zadev.

Lp Alojz Shocked Shocked Shocked Cool  


Alojz, eno razmišljanje okrog tvojega truda, da bi dokazal pravilnost svojih izjav.

V znanstveni paradigimi veljata dva načina dokazovanja pravilnosti izjav: preko eksperimenta, ki je ponovljiv ali z logično konstitentno teorijo, ki jo jo je možno ovrečt ali potrdit le  enako logično konsitentno teorijo. V obeh primerih gre za hipoteze, ki so potencilano ovrgljive. Kot  sem že omenil, znanvstneo ni mogoče dokazovat pravilnost/nepravilnost teorij, ki obravnavajo tako celostne pojave, da prav zaradi svoje  celostnostnosti onemogočajo  preverjanje. Tako se je znaost že zdavnja odrekla ambiciji, da  dokaže npr. obstoj/neobstoj boga ali da bi celostno zaobjela in razložila  tako kompleksen pojav, kot je življenje, deloma zaradi komplesnosti duševnih in materialnih pojavov samih, deloma pa zaradi vnaprejšnje vrednostno/etične pogojenosti teh pojavov, ki se ji modrena znanost skuša izognit, da si ne  spodje temeljev lastne paradigme.  

Pojem dokazovanja (krivde/nedoložnosti) poznamo tudi v pravu, kjer prav tako veljajo materialni dokazi in logično konstitentne izjave, po možnosti neodvisno preverljive. Odločitve o pravilnosti/nepravilnosti dokazov prinaša porota ali sodnik, oboji v skladu z v naprej določeno pravno proceduro in zakonodajo, v kateri so že vsebovani temljni etični postalati družbe  in se jih ne sme  postvljat pod vprašaj, če ne pade celoten pravosodni sistem dokazovanja.


Seveda pojem dokazovanja obstaja tudi v teološki teoriji in praksi. Tam velja dogma kot kanonizirana resnica, pravilnost ali nepravilnost  nekega dokaza pa presojajo pooblaščeni razlagalci te dogme, pri čemer so lahko bolj ali manj rigidni. Judje na primer imajo t.i. toro, v  kateri stalno na novo razlagjo svoje dogme, tako da se je sodobna zanost baje razvila pravzprav iz takšnega svobodnega in  stalnega razpravljanja o tem, kako razložit in v praksi akceptirat božjo besedo.

Naj omenim še en koncept dokazovanja, recimu mu estetski, velja pa pa predvsem v kulturnoumetniški sferi. Pri tem ne gre za to, ali je neka produkt, izjava, kocept resničnen ali lažen, dokazat je treba predvsem  njegovo estestko vrednost. Ta pa  je seveda predvsem stvar osebnega ali kolektivnega okusa/občutka, zato so umetniki v bistvu najbolj 'jebene' stranke  v procesu dokazavovanja 'pravilnosti' svojega dela, kar se po eni strani  odraža v njihovi nerazumljenosti, po drugi pa v evforičnem poveličevanju.    

Za na koncu pa še o političnem dokazovanju, ki je itak zmes vseh prejšnjih. Parvilnost neke izjave, ideje, teorije ali dejanja se tu kaže v tem, kako množično  podporo dobi med ljudmi oz v tem, kolikšna  moč družbenih  (ekonomskih, vojaško/policijskih, verskih, kulturnih...)  stoji zanjo, da se s silo uveljavi v življenju neke skupnosti.      

O.k., zdaj smp prišli do tvojega koncepta dokazovanja resnice, ki je po moje nekaKšna mešanica znastvenega, pravnega, teološkega, kulturno umetniškega in poltičnega  koncepta. Iz kateregakoli koncepta se namreč lotimo  prevarjanja tvojih  dokazov, se nam izmuznejo na drug teren, kar očitno ne iritira samo mene. S tem nočem trdit, da so tvoji dokazi a priori neresnični oz. nevljevani, hočem samo povedat, da so dokazljivi/nedokazljivi samo znotraj tako celovite recimo temu pogojno rečeno teorije, ki je ne more v celoti  pokrit nobedno od naštetih  posamičnih kriterijev za ugotavljanje pravilnosti/napačnosti nekih dokazov. Tako se ne da s posamičnimi dokazi potrjevat ali ovrečt veljavnosti te terije ampak  lahko le  ta teorija kot celota edina nudi oporo za pravilnost/napačnost dokazov.

Ko sva že pri krogli kot kronskemu dokazu prostorsko-časovno-energetske enosti: okroglost je itak simbol izvorne celovitosti. Če gledaš nanjo razvojno, je okroglost v začetnem obdobju obstoja enaka razumevanju samega sebe kot popolne celote. Če se posameznik ozre nazaj na svoj duševni izvor, razloči dva pomena: po eni strani se mu zdi kot stanje raja, celosti, stanje enosti z naravo ter neskončno mamljivo, vendar je to po drugi starni (gledano z našimi zavestnimi človeškimi standardi - ki so povezani s časovno in prostorsko realnostjo) inflacisjko stanje, stanje neodgovornosti, pregrešne sle in surove poželjivosti. Osnovni problem odraslega čkoveka je, kako brez inflacisjke identifikacije dsoeči  združitev z naravo in bogovi, ki je zančilna za otroka (oz. združitev modernega človeka z arhaičnim). Tko jest gledam na tvojo kroglo kot simbol, ki skuša v svoji večdimenziolni masno-časovno-prostorsko- energetsko dimenzijo razreševat v bistvu psihološki problem. Vsaj meni.  

     
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4135 - 20.11.2008 at 15:34:39
 
titud wrote on 20.11.2008 at 13:33:42:
Alojz in Sandib wrote on 19.11.2008 at 14:08:45:
Titud

No si prišel v dimenzijo večno-sedaj. To non stop pišem in sporočam. Igor,Etrex,Nahatee,Matijaž itd. vsi ti  doumeli dimenzijo večno-sedaj----sedaj,sedaj,sedaj,sedaj--------.
Recimo kako lahko kot človek potrdim to dimenzijo -večno-sedaj,čisto praktično????????

Preteklost ---  sedaj--- prihodnost Sedaj izraža obe vrednosti v lastno troedino vrednost Sedaj. Torej ima  čas 'tridimenzionalen'
poenoten izraz. Živimo v tridimenzionalnem svetu.

Sedaj pa štos
mojega odkritja in spoznanja!!!!!!!! Krogla je tridimenzionalna v poenoteni lastni dimenziji krogle -----ampak vsaka krogla ima tudi večno četrto dimenzijo,ki je enakovredna masno prostorsko-časovno-energetsko sami krogli, a ni krogla. Ampak je večna četrta dimenzija vsake krogle.Četrta dimenzija je sočasno  večna prisotna realno ovrednotena vrednost vsake krogle. Torej ima tridimenzionalni čas izražen v vrednosti sedaj še dodaten vrednostno enekovreden večni četrti-štiridimenzionalen izraz. Torej s časom sedaj moramo upoštevati tudi njegovo večno isto vrednost.

To zadevo v izrazu četrte dimenzije lahko dokažem na vsaki krogli!!!!!!! Do tega spoznanja sem prišel s proučevanjem določenega žitnega glifa,ki naj bi jih risali NLP. Ko Poet trdi,da ne zmorem dokazati svojih trditev,mu jaz odgovarjam vse lahko dokažem takoj.Ker imam svobodno voljo v vsemu, bom sam določal čas, ki bo primeren za moje razkritje zadev.

Lp Alojz Shocked Shocked Shocked Cool  


Alojz, eno razmišljanje okrog tvojega truda, da bi dokazal pravilnost svojih izjav.

V znanstveni paradigimi veljata dva načina dokazovanja pravilnosti izjav: preko eksperimenta, ki je ponovljiv ali z logično konstitentno teorijo, ki jo jo je možno ovrečt ali potrdit le  enako logično konsitentno teorijo. V obeh primerih gre za hipoteze, ki so potencilano ovrgljive. Kot  sem že omenil, znanvstneo ni mogoče dokazovat pravilnost/nepravilnost teorij, ki obravnavajo tako celostne pojave, da prav zaradi svoje  celostnostnosti onemogočajo  preverjanje. Tako se je znaost že zdavnja odrekla ambiciji, da  dokaže npr. obstoj/neobstoj boga ali da bi celostno zaobjela in razložila  tako kompleksen pojav, kot je življenje, deloma zaradi komplesnosti duševnih in materialnih pojavov samih, deloma pa zaradi vnaprejšnje vrednostno/etične pogojenosti teh pojavov, ki se ji modrena znanost skuša izognit, da si ne  spodje temeljev lastne paradigme.  

Pojem dokazovanja (krivde/nedoložnosti) poznamo tudi v pravu, kjer prav tako veljajo materialni dokazi in logično konstitentne izjave, po možnosti neodvisno preverljive. Odločitve o pravilnosti/nepravilnosti dokazov prinaša porota ali sodnik, oboji v skladu z v naprej določeno pravno proceduro in zakonodajo, v kateri so že vsebovani temljni etični postalati družbe  in se jih ne sme  postvljat pod vprašaj, če ne pade celoten pravosodni sistem dokazovanja.


Seveda pojem dokazovanja obstaja tudi v teološki teoriji in praksi. Tam velja dogma kot kanonizirana resnica, pravilnost ali nepravilnost  nekega dokaza pa presojajo pooblaščeni razlagalci te dogme, pri čemer so lahko bolj ali manj rigidni. Judje na primer imajo t.i. toro, v  kateri stalno na novo razlagjo svoje dogme, tako da se je sodobna zanost baje razvila pravzprav iz takšnega svobodnega in  stalnega razpravljanja o tem, kako razložit in v praksi akceptirat božjo besedo.

Naj omenim še en koncept dokazovanja, recimu mu estetski, velja pa pa predvsem v kulturnoumetniški sferi. Pri tem ne gre za to, ali je neka produkt, izjava, kocept resničnen ali lažen, dokazat je treba predvsem  njegovo estestko vrednost. Ta pa  je seveda predvsem stvar osebnega ali kolektivnega okusa/občutka, zato so umetniki v bistvu najbolj 'jebene' stranke  v procesu dokazavovanja 'pravilnosti' svojega dela, kar se po eni strani  odraža v njihovi nerazumljenosti, po drugi pa v evforičnem poveličevanju.    

Za na koncu pa še o političnem dokazovanju, ki je itak zmes vseh prejšnjih. Parvilnost neke izjave, ideje, teorije ali dejanja se tu kaže v tem, kako množično  podporo dobi med ljudmi oz v tem, kolikšna  moč družbenih  (ekonomskih, vojaško/policijskih, verskih, kulturnih...)  stoji zanjo, da se s silo uveljavi v življenju neke skupnosti.      

O.k., zdaj smp prišli do tvojega koncepta dokazovanja resnice, ki je po moje nekaKšna mešanica znastvenega, pravnega, teološkega, kulturno umetniškega in poltičnega  koncepta. Iz kateregakoli koncepta se namreč lotimo  prevarjanja tvojih  dokazov, se nam izmuznejo na drug teren, kar očitno ne iritira samo mene. S tem nočem trdit, da so tvoji dokazi a priori neresnični oz. nevljevani, hočem samo povedat, da so dokazljivi/nedokazljivi samo znotraj tako celovite recimo temu pogojno rečeno teorije, ki je ne more v celoti  pokrit nobedno od naštetih  posamičnih kriterijev za ugotavljanje pravilnosti/napačnosti nekih dokazov. Tako se ne da s posamičnimi dokazi potrjevat ali ovrečt veljavnosti te terije ampak  lahko le  ta teorija kot celota edina nudi oporo za pravilnost/napačnost dokazov.

Ko sva že pri krogli kot kronskemu dokazu prostorsko-časovno-energetske enosti: okroglost je itak simbol izvorne celovitosti. Če gledaš nanjo razvojno, je okroglost v začetnem obdobju obstoja enaka razumevanju samega sebe kot popolne celote. Če se posameznik ozre nazaj na svoj duševni izvor, razloči dva pomena: po eni strani se mu zdi kot stanje raja, celosti, stanje enosti z naravo ter neskončno mamljivo, vendar je to po drugi starni (gledano z našimi zavestnimi človeškimi standardi - ki so povezani s časovno in prostorsko realnostjo) inflacisjko stanje, stanje neodgovornosti, pregrešne sle in surove poželjivosti. Osnovni problem odraslega čkoveka je, kako brez inflacisjke identifikacije dsoeči  združitev z naravo in bogovi, ki je zančilna za otroka (oz. združitev modernega človeka z arhaičnim). Tko jest gledam na tvojo kroglo kot simbol, ki skuša v svoji večdimenziolni masno-časovno-prostorsko- energetsko dimenzijo razreševat v bistvu psihološki problem. Vsaj meni.  

     


Titud

Vse dokler se v svoji razlagi ne dotakneš razlage mojega koncepta so zadeve v celosti opis trenutne civilizacijske življenjske paradigme in sočasno si v grobem podal opis nekakšnih civilizacjskih  podstatov. Do tu vse ok.

Pri meni si pravilno ugotovil  enost ,ki se izraža enako v vseh svojih izrazih,ki ispričujejo ravno ta enovit vseobsežni vesoljni podstat.
To pa ravno (iritira, bega ,vznemirja,razgrajuje ) ponovno gradi izgubljeno, ter pelje celoto v enovit podstat,ki pa ne  zanika svoje individulne izraze ,ampak jih priznava in zaobjame v sebi lastno večno-sedanjo celoto kjer je podstat večno-sedaj ista vseobsežna samobitna vesoljna vrednost ki zaobjema  vse svoje individualne izraze enakopravno v v vseobsežno večno-sedanjo sebi lastno vesoljno celoto.

Ravno to omogoča da se sedanja inflacija osebne identitete lahko ustavi in poenoti  s celoto in se v njej in z njo tudi zavestno (človek) identificira.

Mojo praktično obrazložitev(tridimenzionalne) krogle sploh nisi razumel. Izbereš lahko katerokoli kroglo in jaz ti bom predstavil njeno četrto dimenzijo,ki bo masno-energetsko,prostorninsko in časovno - vrednostno popolnoma enaka krogli. To pomeni
4=3 ali 3=4 ,ali svet je v bistvu štiridimenzionalna vrednost,ki se večno-sedaj izraža v lastni v tridimenzionalnosti. Trojna vez iz vezi izpade 4 vrednost. Snov ima štiri baze večno-sedaj se veže v trojno vez- ena baza izpade iz vezi. To kemiki poznajo- a neznajo obrazložiti. Tu si zadeve malo pomešal. S časom je enako trojna vez-kjer večno izpade iz vezi a je prisotno in enakovredno vezi sedaj- večno-sedaj. Še malo št. igre 3-4/ 7
3-4/7/ 4-3/7/ 14= 5 in  /2x7  
Titud ni pomemben  vzrok, važen je namen. Odgovor je-Življenje.

LP Alojz Wink Cool
Back to top
« Last Edit: 20.11.2008 at 16:46:13 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4136 - 21.11.2008 at 19:05:29
 
Pa se to spada zraven.

...

...
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4137 - 21.11.2008 at 19:07:23
 
In potem vse tiho je bilo. Popolnoma razumem,da ni protiargumentov. Nekako imam vtis,da  podajam ciklično pozabljeno vedenje,ki pa vse bolj raste v nas samih. Povedal sem naša civilizacija je pred lastnim koncem,ki je sočasno njen nov začetek. V to  nisem samo prepričan, ampak to enostavno vem.
Bilo je in ni več tako, kot je bilo,sedaj je tako, kot je že bilo.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
« Last Edit: 21.11.2008 at 21:01:34 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4138 - 21.11.2008 at 21:21:27
 
Alojz imam vprasanje.

Zemlja je vezana z EM repom na sirij, to pomeni da smo skupna civilizacija oziroma je zemlja tocka za samopozabljene iz sirija, da se ponovno samospoznajo.

Se pravi je to eden od mnogih parov sinovega in planetarnega osoncja, stojijo stvari tako?

In se duga stvar, planet v nasem primeru zemlja, je upeta ze v polje EM osoncja, kaksno vlogo pravzaprav igrajo repi? V bistvu me zanima, kako lahko EM polje (EM rep) vpliva tako dalec, vse do sirija?

Tko ena razlaga ne bi skodila okrog tega.

L.p. Smiley
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4139 - 22.11.2008 at 09:04:45
 
Alojz in Sandib wrote on 20.11.2008 at 11:39:00:
Boštyxz wrote on 19.11.2008 at 20:47:53:
Še vedno ne vem, kaj ima Prometej veze z Alojzem ...  Sad Roll Eyes Huh Angry Cheesy Wink Grin Shocked Cool Tongue Wink Grin Cool

Če sta to isti osebi, potem ne vem zakaj imata drugačni imeni, oziroma kdo se tu pretvarja ...  Undecided Sad Tongue Huh

Če pa je Prometej nekdo drug, naj se potem reva že prikaže, da ga bomo kaj vprašali o animaciji ( animirani film ? ) prihodnosti skozi večnosedanjo sedanjost  Angry Tongue Cool.

Lp Cool


Bošty

Prosim te odstrani se iz P.D.Če še nisi opazil sem se jaz odmaknil iz tvojih področji- kjer kraljuješ v bedarijah in zlobi.Res mi presedaš v tej svoji omejenosti.

Lp Alojz Shocked


No, saj sem vedel, da ne bo jasnega odgovora, kot ga že prej tudi ni bilo : kar je že bilo - še bo = nejasnost prej + še potem = večnosedanji izgovori nekega Prometeja z Alojzem vred . Undecided

Eh, kaj čmo, tak je ta Prometejski zakon ...  Tongue... zato pa vse tiho je bilo ...  Wink Grin Huh Roll Eyes Cool .

Pa lep pozdrav iz duhovnih nižav, nekoč višav, čav, ... Roll Eyes...

By Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 274 275 276 277 278 ... 764