Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 283 284 285 286 287 ... 764
(Read 1283852 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4260 - 07.12.2008 at 13:12:11
 
No, tu se spet lepo vidi, da si zašel preveč med prispodobe, ker imaš premalo vere , ker sploh ne verjameš Svetemu Pismu ki je tudi Življenje + Pot + Resnica .

Lep pozdrav iz Duhovnoenergijskih nižav, nekoč višav, čaw ...

from Boštyxz + ###
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4261 - 07.12.2008 at 19:42:47
 
Pozdravljeni!

Dolgo se nisem javljal, zelo redko sem tudi pogledal na tale forum, zato je moje trenutno pisanje izven vašega konteksta trenutnih pogovorov, je  pa v kontekstu prometejevega darila...in sicer najprej, kar sem opazil je to, da Bošty še vedno ločuje človeško od božjega... Bošty upam, da boš kmalu to razumel...

Spodaj sem dal prekopiran tekst, ki ga je vredno prebrati...v tekstu najdeš takoj tisto pravo povezavo človek-bog...
...epiteti sicer niso ravno lepo prevedeni, kdo ve koliko prevajalcev je bilo vmes Undecided
veliko egipčanskih tekstov prevedejo po svoje, ravno zaradi nerazumevanja...


Neter – edini Bog starih Egipčanov
prof. Stjepan Palajsa, predsednik NA v Sloveniji

Neter!

Mišljenje tistih, ki slabo poznajo egipčansko religijo in menijo, da so bili Egipčani politeisti, je povsem zmotno. Daleč nad vsemi bogovi, ki jih običajno poznamo iz njihove religije, je bil Eden edini, Stvarnik Neba in Zemlje, Absolutno božansko Bitje. Ideja o njem ni niti v enem samem obdobju egipčanske civilizacije izginila ali bila kakorkoli zapostavljena. Kajti nič ne more nastati in živeti brez Vzroka, brez Izvira, ki je povsod prisoten. Egipčani so ga imenovali Neter.

Nekateri egiptologi so temu imenu zaman poskušali dati kakšen pomen, saj ga ni nikdar niti imelo. Vsak pomen nosi s sabo predstavo, sliko, formo, kar bi ga takoj omejilo in zmanjšalo njegovo vseobsežnost.

Dr. Heinrich Brugsch je iz različnih tekstov celotne egipčanske zgodovine zbral ideje, ki ga opisujejo. Vidimo lahko, da bi s temi besedami lahko opisali tudi krščanskega ali muslimanskega boga.
Če jih razvrstimo, se ti epiteti glasijo:



"Bog je eden in edini in nihče drug ne obstaja z Njim; Bog je eden, ki je vse ustvaril."

"Bog je duh, skriti duh, duh duhov, veliki duh Egipčanov, božanski duh."

"Bog je brez začetka in On je bil od vsega začetka; On je obstajal v preteklosti in bil, ko ni bilo še ničesar drugega. On je obstajal, ko še nič drugega ni obstajalo in tisto, kar obstaja, je On ustvaril po svojem nastanku. On je oče začetka."

"Bog je večno eden, On je večen in neskončen, obstaja od vekomaj in za večno. On je obstajal na veke vekov in bo obstajal  do večnosti."

"Bog je skrito Bitje in niti eden človek ni spoznal njegovega obličja. Niti eden človek ni mogel raziskati njegovega lika; On je skrit pred bogovi in pred ljudmi in On skrivnost za Svoje stvaritve ostaja skrivnost."

"Noben človek ne ve, kako naj ga spozna. Njegovo ime ostaja skrito; Njegovo ime je skrivnost za Njegove otroke. Njegova imena so brezštevilna, raznolika in nihče jim ne ve števila."

"Bog je resnica, On živi resnico in On se z njo hrani. On je kralj resnice, On se naslanja na resnico, On gradi resnico in On izvršuje resnico po celem svetu."

"Bog je življenje in samo skozi njega človek živi. On daje človeku življenje in On vdihuje življenjski dih v njegove nosnice."

"Bog je oče in mati, oče očetov in mati mater. On rojeva, a ni nikdar rojen, On ustvarja, vendar ni nikdar ustvarjen. On je rodil in ustvaril sebe. On je tvorec Svojega lastnega obličja in graditelj Svojega lastnega telesa."

"Bog sam je obstajanje. On živi v vsem in od vsega. On obstaja brez povečevanja in zmanjševanja. On se pomnožuje milijonkrat in On ima množico obličij in množico udov."

"Bog je stvarnik vsega, kar je na tem svetu, kar je bilo, kar je in kar bo. On je Stvarnik sveta in On ga je ustvaril s Svojimi rokami pred kakršnimkoli začetkom. On ga je utrdil s tistim, kar je iz Njega izšlo. On je Stvarnik neba in zemlje; Stvarnik neba in zemlje; Stvarnik neba in zemlje in morja; Stvarnik neba in zemlje in morja in gora. Bog je razprostrl nebesa in osnoval zemljo. Tisto, kar si je zamislilo njegovo srce, se je zgodilo, in ko je izgovoril besedo, se je zgodila in bo trajala večno."

"Bog je oče bogov in oče očetov vseh božanstev; On zaplodi ljudi in ustvari bogove. On je veliki Tvorec, Lončar, ki je ustvaril ljudi in bogove s Svojimi rokami; On je zgradil ljudi in bogove na lončarski mizi."

"Nebesa se naslanjajo na Njegovo glavo in zemlja pridržuje Njegova stopala; nebo skriva Njegov duh, zemlja skriva Njegovo obličje, podzemni svet pa v sebi varuje skrivnost o Njem. Njegovo telo je kot zrak, nebo se naslanja na Njegovo glavo in nova poplava (Nila) vsebuje Njegovo obličje."

"Bog je milosten do tistega, ki Ga spoštuje in sliši tistega, ki Ga kliče. On ščiti slabotne pred močnimi in sliši jok tistega, ki je vklenjen v verige. On presodi med močnim in šibkim. Bog pozna tistega, ki pozna Njega, On nagradi tistega, ki Mu služi , in varuje tistega, ki Mu sledi." *


V manifestiranem svetu je njegov odraz, njegov simbol Ra. Ra ima neskončno število manifestacij, med katerimi so nekatere bolj, druge manj pomembne. Te različne manifestacije Raja so vsi ostali bogovi.
V svetu, ki je dostopen človeku, predstavlja Ra Sonce na vseh ravneh obstoja.
Prav posebej je treba poudariti, da niti v enem obdobju bogovi niso bili postavljeni na isto raven kot skrivnostni Neter, kajti niti eden ga ne more razumeti ali doseči – tudi če bi se vsi bogovi združili, ga ne bi mogli doseči. 'Knjiga mrtvih' pravi: "Bog je enkraten in se transformira v milijon bitij. On je v vsaki stvari."

vir: http://www.akropola.org/clanki/clanek.aspx?lit=83

Lep pozdrav,
sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4262 - 07.12.2008 at 20:03:05
 
Boštyxz wrote on 07.12.2008 at 13:12:11:
No, tu se spet lepo vidi, da si zašel preveč med prispodobe, ker imaš premalo vere , ker sploh ne verjameš Svetemu Pismu ki je tudi Življenje + Pot + Resnica .

Lep pozdrav iz Duhovnoenergijskih nižav, nekoč višav, čaw ...

from Boštyxz + ###


Kakor za koga Bošty

Zate je Sveto pismo vse, zame je zgolj spis  teološke zapuščine prirojen času in prostoru. Slepci ga berejo kot nekaj kar nad nami.Jaz ga berem kot sporočilo-dobesedno kot pismo večne-sedanjosti meni in vsem.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4263 - 08.12.2008 at 14:49:34
 
Alojz in Sandib wrote on 07.12.2008 at 20:03:05:
Boštyxz wrote on 07.12.2008 at 13:12:11:
No, tu se spet lepo vidi, da si zašel preveč med prispodobe, ker imaš premalo vere , ker sploh ne verjameš Svetemu Pismu ki je tudi Življenje + Pot + Resnica .

Lep pozdrav iz Duhovnoenergijskih nižav, nekoč višav, čaw ...

from Boštyxz + ###


Kakor za koga Bošty

Zate je Sveto pismo vse, zame je zgolj spis  teološke zapuščine prirojen času in prostoru. Slepci ga berejo kot nekaj kar nad nami.Jaz ga berem kot sporočilo-dobesedno kot pismo večne-sedanjosti meni in vsem.


Hja, glej, tudi zame Sveto Pismo NI vse, kot to zmotno domnevaš .

Lp  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4264 - 08.12.2008 at 14:51:10
 
Sašo, ne mešaj Božje-Božanskega z človeškim , ker NI isto .

Lp  Roll Eyes.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4265 - 08.12.2008 at 19:30:03
 
Potem mi pa prosim Boštyxz razloži tvoje videnje relacije človek-bog?!
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4266 - 09.12.2008 at 19:10:16
 
sašo wrote on 08.12.2008 at 19:30:03:
Potem mi pa prosim Boštyxz razloži tvoje videnje relacije človek-bog?!


Uzela ga magla-Boštya!! Bošty to ne bo znal odgovoriti še tisoč let.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4267 - 09.12.2008 at 19:29:46
 
sašo wrote on 08.12.2008 at 19:30:03:
Potem mi pa prosim Boštyxz razloži tvoje videnje relacije človek-bog?!


Se opravičujem, ker nisem mogel takoj odgovoriti, ... sem imel pač duhovno potovanje danes, in se je vseskupaj malo zavleeeeeklo ...  Roll Eyes.

No, torej, sprašuješ o razmerju človek-Bog ?

Zelo enostavno ; malega človeka je ustvaril Bog ( po svoji duhovni podobi, seveda logično ) .

Odnos : Oče : sin , = spet zelo enostavno = Stvarnik : stvaritev .

Kaj bi želel še več ?

Lp

Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4268 - 09.12.2008 at 19:49:51
 
Boštyxz wrote on 09.12.2008 at 19:29:46:
sašo wrote on 08.12.2008 at 19:30:03:
Potem mi pa prosim Boštyxz razloži tvoje videnje relacije človek-bog?!


Se opravičujem, ker nisem mogel takoj odgovoriti, ... sem imel pač duhovno potovanje danes, in se je vseskupaj malo zavleeeeeklo ...  Roll Eyes.

No, torej, sprašuješ o razmerju človek-Bog ?

Zelo enostavno ; malega človeka je ustvaril Bog ( po svoji duhovni podobi, seveda logično ) .

Odnos : Oče : sin , = spet zelo enostavno = Stvarnik : stvaritev .

Kaj bi želel še več ?

Lp

Smiley

Ko govoriš o odnosu kot razmejitvi, govoriš o popolni ločenosti. To je odnos dveh podob. Kaj ima potem tukaj človek-bog, saj imajo odnos njune podobe. Govoriš o odnosu podob, in to je ta zmedenost v katero si padel in se s svojim bebavim umom iz nje ne moreš pobrati.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Etrex
5
*****
Offline


Posts: 1511

Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4269 - 09.12.2008 at 21:34:00
 
Boštyxz wrote on 09.12.2008 at 19:29:46:
( po svoji duhovni podobi, seveda logično ) .

Odnos : Oče : sin , = spet zelo enostavno = Stvarnik : stvaritev .

Kaj bi želel še več ?

Lp

Smiley


Bosty ti teh pojmov sploh ne razumes! Si res debil ki po 1000x postih ne skapira popinta, ceprav ti je vsak post zabita kaila, ki bi ti ze morala zbuditi tisto tvojo bebavo pamet.

Ves kaj je oce?, ves da je sin nekoc oce? Tebi ni to jasno, ker si nekaj zavil v bozje in izoliral od ostalega, kot da sta to dva razlicna pojma.

Sploh pa brez sina ni oceta, brez stvaritve ni stvarnika, si na to pomislil?

Spet bomo slisali sranje v stilu: ze ze vendar...

L.p.
Back to top
 

Stvarstvo ne odloča, odloča človek z svobodno voljo.
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4270 - 09.12.2008 at 22:43:27
 
Vsem

Vse je enotna vseobsežna  vesoljna morfologija.Od nivoja in EM frekvence neke X pojavnosti je odvisna zavest .Življenje pomeni enostavno višjo morfogenetično EM frekvenco. Danes sem narisal osončje in ugotovil,da ima osončje telo glavo hrbtenico spolovilo,noge,roke rep in da ima celo sklepe ravno tam kot jih imamo ljudje. Em frekvenca osončja, osončju ne omogoča,da ima zavest,drugače pa je njegova oblika telesa ista kot naša- Ni za verjeti,ampak je popolnoma res in preverljivo.

Lp Alojz
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4271 - 10.12.2008 at 00:54:24
 
Alojz in Sandib wrote on 09.12.2008 at 22:43:27:
Vsem

Vse je enotna vseobsežna  vesoljna morfologija.Od nivoja in EM frekvence neke X pojavnosti je odvisna zavest .Življenje pomeni enostavno višjo morfogenetično EM frekvenco. Danes sem narisal osončje in ugotovil,da ima osončje telo glavo hrbtenico spolovilo,noge,roke rep in da ima celo sklepe ravno tam kot jih imamo ljudje. Em frekvenca osončja, osončju ne omogoča,da ima zavest,drugače pa je njegova oblika telesa ista kot naša- Ni za verjeti,ampak je popolnoma res in preverljivo.

Lp Alojz

Pa kaj ti midva z Boštijem, kaj druga kot to, že eno leto govoriva.
Dobro jutro, pa lahko noč.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4272 - 10.12.2008 at 08:43:10
 
Etrex wrote on 09.12.2008 at 21:34:00:
Boštyxz wrote on 09.12.2008 at 19:29:46:
( po svoji duhovni podobi, seveda logično ) .

Odnos : Oče : sin , = spet zelo enostavno = Stvarnik : stvaritev .

Kaj bi želel še več ?

Lp

Smiley


Bosty ti teh pojmov sploh ne razumes! Si res debil ki po 1000x postih ne skapira popinta, ceprav ti je vsak post zabita kaila, ki bi ti ze morala zbuditi tisto tvojo bebavo pamet.

Ves kaj je oce?, ves da je sin nekoc oce? Tebi ni to jasno, ker si nekaj zavil v bozje in izoliral od ostalega, kot da sta to dva razlicna pojma.

Sploh pa brez sina ni oceta, brez stvaritve ni stvarnika, si na to pomislil?

Spet bomo slisali sranje v stilu: ze ze vendar...

L.p.


A pa si ti že kdaj pomislil, da ti tudi že obstajaš prej, preden si nekaj ustvariš ? Torej, si obstajal že prej, preden si si nekaj ustvaril, in tako je tudi Stvarnik bil že lepo večnost prej, preden je ustvaril svoje prve stvaritve.
In torej, je Oče bil brez sina - že veliiiiiiiko prej - z lahkoto. Ni pa možno biti sinu brez Očeta .
A bi rad še kako "kajlo" da kaj izveš kar ti še ni jasno ?

Lp do tedaj ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4273 - 10.12.2008 at 08:48:43
 
M.L. wrote on 10.12.2008 at 00:54:24:
Alojz in Sandib wrote on 09.12.2008 at 22:43:27:
Vsem

Vse je enotna vseobsežna  vesoljna morfologija.Od nivoja in EM frekvence neke X pojavnosti je odvisna zavest .Življenje pomeni enostavno višjo morfogenetično EM frekvenco. Danes sem narisal osončje in ugotovil,da ima osončje telo glavo hrbtenico spolovilo,noge,roke rep in da ima celo sklepe ravno tam kot jih imamo ljudje. Em frekvenca osončja, osončju ne omogoča,da ima zavest,drugače pa je njegova oblika telesa ista kot naša- Ni za verjeti,ampak je popolnoma res in preverljivo.

Lp Alojz

Pa kaj ti midva z Boštijem, kaj druga kot to, že eno leto govoriva.
Dobro jutro, pa lahko noč.

Pa lep pozdrav.


Ouup, meni se pa ne zdi da bi vse to jaz govoril, ... razen onega stavka, " o življenju" , ki da je višja frekvenca, ... kar je res  Exclaim

Če sem kaj pozabil, me M.L. prosim spomni .

Pa lep pozdrav iz življenjskih nižav, nekoč višav, čav , ...

by Boštyxz + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4274 - 10.12.2008 at 08:59:07
 
No, imam pa še eno majhno vprašanje za Alojza .

Ali torej, Alojz, meniš, da Energija - lahko ali ne - zmore obstajati izven materije ?


Lp

Bošt' + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 283 284 285 286 287 ... 764