Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 285 286 287 288 289 ... 764
(Read 1283857 times)
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4290 - 11.12.2008 at 22:52:40
 
Sploh ti ni jasno, da kar jaz hočem narediti je nedvomno ovreči koncept razsvetljenja in podobnih puhlic. Ti si pa tako presneto prepričan, da ti je v okviru celotnega znanja človeštva nekaj pa vendarle uspelo pogruntati - pa ti ni, ti jaz povem, da ti ni, samo slepiš se na nov način.

Zato pa tudi lahko vidim skozi vsako puhlico, ki jo prilepiš tule na ta forum, in isto počnem z Alojzem. Samo da oba krčevito branita svoje "vedenje" tako kot vsi drugi sektaši po svetu, nista nobeni izjemi.

Hari bol, bi rekel MGD, jaz bom pa rekel: Hari mata hari in skleda riža!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4291 - 11.12.2008 at 22:55:53
 
Si pa res pravi komični poet. Kje ti vidiš duhovnost je tvoj problem. Sam se nimam za kakega duhovnega človeka. Sem pa realen. Ako vidiš v meni vzvišenost, tudi prav. Tvoja osebna svobodna izbira. Negacijo koncepta pa res ni težko zasledovati, težko jo je udejaniti. Dejstvo pač je, da si zasledovalec in to res dolgočasi.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4292 - 11.12.2008 at 22:56:57
 
El Pesnik wrote on 11.12.2008 at 22:49:06:
Quote:
Si pa res cvet človeške inteligence. Zanašaš se na svoj bebavi občutek, katerega se še znebiti ne moreš. Kaj ti ta občutek še ni povedal, da ne bo neke osebe, ki ti bo podarila razsvetljenje, te lepo popeljala do njega? Saj bo, jutri.

Si pa res ena prismoda. Kaj ti misliš, da si koga prepričal s to svojo vzvišenistično držo? Jaz se borim ravno proti takim kvazi duhovnežem, da vsem povem, da so ravno te vaše puhlice razlog za bedasto sprenevedanje okol duhovnosti.

Kdo ti pa je rekel, da zasledujem razsvetljenje? Jaz zasledujem negacijo človeškega znanja, tudi koncepta razsvetljenja. Kar pa ti ponujaš pa je še več že davno prežvečenega, kar je razlog zaradi česa si ti sam in vsi drugi tako nevrotični.

Držiš še neke namišljene etike, ki je samo nov koncept, pa ti sploh ni jasno, da etika sploh ne obstaja, da si si jo samo izmislil. To je to.

Zdaj pa le še kaj čudovitega napiši.

No, ajgor ima to vzvišenistično držo, medtem ko se Alojz želi predstaviti kot nek poseben gentlemen, ki nikoli ne žali prvi ampak žali kot drugi - big deal. Pa še nič ne smeš reči čez njegovo "osebo" - kaj to sploh je pa je tako ali tako vprašljivo.

Niti za trenutek nisem pomislil, da si ti ajgor, celo nekaj pametnega pogruntal v življenju, da bi lahko tule stresal svoje že tisočkrat prežvečene puhlice. Zato sem jaz proti kakršnim koli puhlicam, in moj edini namen jih je nevtralizirati, ker nimajo nobene vrednosti.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4293 - 11.12.2008 at 23:03:03
 
El Pesnik wrote on 11.12.2008 at 22:52:40:
Sploh ti ni jasno, da kar jaz hočem narediti je nedvomno ovreči koncept razsvetljenja in podobnih puhlic. Ti si pa tako presneto prepričan, da ti je v okviru celotnega znanja človeštva nekaj pa vendarle uspelo pogruntati - pa ti ni, ti jaz povem, da ti ni, samo slepiš se na nov način.

Zato pa tudi lahko vidim skozi vsako puhlico, ki jo prilepiš tule na ta forum, in isto počnem z Alojzem. Samo da oba krčevito branita svoje "vedenje" tako kot vsi drugi sektaši po svetu, nista nobeni izjemi.

Hari bol, bi rekel MGD, jaz bom pa rekel: Hari mata hari in skleda riža!

Pa kaj ti hočeš ovreč, če ne veš o čem govoriš. Tako si fasciniran nad neko besedo razsvetljenje, da te že popolnoma slepi in si sedaj prešel v negacijo. Ne gre se za ovreči ali sprejeti, sploh pa ne o tem opredeliti. Gre se preprosto za to, da se kaj naredi. In to pravilno.

Lp',Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4294 - 11.12.2008 at 23:05:13
 
Quote:
Si pa res pravi komični poet. Kje ti vidiš duhovnost je tvoj problem. Sam se nimam za kakega duhovnega človeka. Sem pa realen.  

Joj, kot da bi to bilo nekaj posebnega! Veš koliko ljudi je realnih? Vsi ki hodijo v službo 40 ur na teden in podobno so realni, vsi so nekaj realni, v sebi pa ostajajo kreteni. Tako da neka namišljena realnost zame ni nekaj posebnega sploh.

Quote:
Negacijo koncepta pa res ni težko zasledovati, težko jo je udejaniti. Dejstvo pač je, da si zasledovalec in to res dolgočasi.

Če sem jaz zasledovalec (tistega kar je nedvomno dejstvo eksistence), potem si ti ostajalec-in-cepljalec-na-mestu, ki se je zadovoljiv z navidezno pomiritvijo znotraj sebe, ki pa ker je bila stvar osebnega konsenza in ne nejglobljega uvida ostaja na zelo plitvi ravni, in samo čaka na mestu. Po meni si pa ti obtičal na nekem za sedaj še morda udobnem "duhovnem" mestu in capljaš na mestu, zadovoljen s svojim umotvorom, ki ti omogoča da morda malo bolje shajaš sam s sabo in z ljudmi kot prej. Samo mene nikakršen konsenz ne zanima, še sanje se ti ne, kako močno mi dol visi za kakršen koli konsenz.

Seveda, v tebi vidim duhovni konzenz, zato mi greš pa toliko na jetra s svojo "udobno-capljajoč-na-mestu" filozofijo in "duhovnostjo". Pa toliko in toliko letih življenja si seveda sam pri sebi sklenil, da boš raje udobno na mestu shajal s svojim umom, ker si najbrž ugotovil, da te lahko pobere, če boš šel predaleč. Po mojem si en ziheraš, kot si rekel sam: en realen ziheraš. Zato pa imaš samo realne ziheraške puhlice za ponuditi. Upam da se sedaj štekama, kako in kaj stojijo stvari.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4295 - 11.12.2008 at 23:09:29
 
Quote:
Ne gre se za ovreči ali sprejeti, sploh pa ne o tem opredeliti. Gre se preprosto za to, da se kaj naredi. In to pravilno.

No, poglej ga, ziheraša, pa si se izjasnil.

Sploh se ne gre za nekaj narediti, če pa ni nič za narediti, še posebej pa ne "pravilno". Vsa tvoja kvazi duhovnost bazira na neki umišljeni etiki, po kateri naj bi ti deloval pravilno. Tega sploh ni, ti realen ziheraš ti. Koncept pravilnosti se jaha samo v zblojeni civilizaciji, v življenju pa ne! Ne mi s to tvojo realno ziheraško etiko, ker je samo sredstvo s katerim ti ostajaš ziheraš. Oh, nekaj "pravilnega" sem naredil, poglejte kako etičen sem, bla bla bla.

Dost.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4296 - 11.12.2008 at 23:13:21
 
Bravo, bravo ti naprednež, ki z dolgimi koraki stopaš proti vzhajajočemu soncu. Ti negator zahoda in puhlic. S svojimi koraki in dejanji si me res presenetil. Za tebe je edina realnost 40 urni delavnik.

Seveda ti grem na jetra in ti si se začel bati za njih. Pri Alojzu te je bolelo zatilje, pri meni pa jetra. Si na poti, da boš resnon zbolel. Čuvaj se in preberi si Bambijev recept za pripravo zdravilnega čaja.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4297 - 11.12.2008 at 23:18:19
 
El Pesnik wrote on 11.12.2008 at 23:09:29:
Quote:
Ne gre se za ovreči ali sprejeti, sploh pa ne o tem opredeliti. Gre se preprosto za to, da se kaj naredi. In to pravilno.

No, poglej ga, ziheraša, pa si se izjasnil.

Sploh se ne gre za nekaj narediti, če pa ni nič za narediti, še posebej pa ne "pravilno". Vsa tvoja kvazi duhovnost bazira na neki umišljeni etiki, po kateri naj bi ti deloval pravilno. Tega sploh ni, ti realen ziheraš ti. Koncept pravilnosti se jaha samo v zblojeni civilizaciji, v življenju pa ne! Ne mi s to tvojo realno ziheraško etiko, ker je samo sredstvo s katerim ti ostajaš ziheraš. Oh, nekaj "pravilnega" sem naredil, poglejte kako etičen sem, bla bla bla.

Dost.

Če ne dojameš, zapopadeš, nisi kriv, zato se ne opravičevat. Sam naredim zmeraj vse pravilno in se mi ni potrebno hvalit. To je ta realnost.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4298 - 12.12.2008 at 08:29:09
 
sašo wrote on 07.12.2008 at 19:42:47:
Pozdravljeni!

Dolgo se nisem javljal, zelo redko sem tudi pogledal na tale forum, zato je moje trenutno pisanje izven vašega konteksta trenutnih pogovorov, je  pa v kontekstu prometejevega darila...in sicer najprej, kar sem opazil je to, da Bošty še vedno ločuje človeško od božjega... Bošty upam, da boš kmalu to razumel...

Spodaj sem dal prekopiran tekst, ki ga je vredno prebrati...v tekstu najdeš takoj tisto pravo povezavo človek-bog...
...epiteti sicer niso ravno lepo prevedeni, kdo ve koliko prevajalcev je bilo vmes Undecided
veliko egipčanskih tekstov prevedejo po svoje, ravno zaradi nerazumevanja...


Neter – edini Bog starih Egipčanov
prof. Stjepan Palajsa, predsednik NA v Sloveniji

Neter!

Mišljenje tistih, ki slabo poznajo egipčansko religijo in menijo, da so bili Egipčani politeisti, je povsem zmotno. Daleč nad vsemi bogovi, ki jih običajno poznamo iz njihove religije, je bil Eden edini, Stvarnik Neba in Zemlje, Absolutno božansko Bitje. Ideja o njem ni niti v enem samem obdobju egipčanske civilizacije izginila ali bila kakorkoli zapostavljena. Kajti nič ne more nastati in živeti brez Vzroka, brez Izvira, ki je povsod prisoten. Egipčani so ga imenovali Neter.

Nekateri egiptologi so temu imenu zaman poskušali dati kakšen pomen, saj ga ni nikdar niti imelo. Vsak pomen nosi s sabo predstavo, sliko, formo, kar bi ga takoj omejilo in zmanjšalo njegovo vseobsežnost.

Dr. Heinrich Brugsch je iz različnih tekstov celotne egipčanske zgodovine zbral ideje, ki ga opisujejo. Vidimo lahko, da bi s temi besedami lahko opisali tudi krščanskega ali muslimanskega boga.
Če jih razvrstimo, se ti epiteti glasijo:



"Bog je eden in edini in nihče drug ne obstaja z Njim; Bog je eden, ki je vse ustvaril."

"Bog je duh, skriti duh, duh duhov, veliki duh Egipčanov, božanski duh."

"Bog je brez začetka in On je bil od vsega začetka; On je obstajal v preteklosti in bil, ko ni bilo še ničesar drugega. On je obstajal, ko še nič drugega ni obstajalo in tisto, kar obstaja, je On ustvaril po svojem nastanku. On je oče začetka."

"Bog je večno eden, On je večen in neskončen, obstaja od vekomaj in za večno. On je obstajal na veke vekov in bo obstajal  do večnosti."

"Bog je skrito Bitje in niti eden človek ni spoznal njegovega obličja. Niti eden človek ni mogel raziskati njegovega lika; On je skrit pred bogovi in pred ljudmi in On skrivnost za Svoje stvaritve ostaja skrivnost."

"Noben človek ne ve, kako naj ga spozna. Njegovo ime ostaja skrito; Njegovo ime je skrivnost za Njegove otroke. Njegova imena so brezštevilna, raznolika in nihče jim ne ve števila."

"Bog je resnica, On živi resnico in On se z njo hrani. On je kralj resnice, On se naslanja na resnico, On gradi resnico in On izvršuje resnico po celem svetu."

"Bog je življenje in samo skozi njega človek živi. On daje človeku življenje in On vdihuje življenjski dih v njegove nosnice."

"Bog je oče in mati, oče očetov in mati mater. On rojeva, a ni nikdar rojen, On ustvarja, vendar ni nikdar ustvarjen. On je rodil in ustvaril sebe. On je tvorec Svojega lastnega obličja in graditelj Svojega lastnega telesa."

"Bog sam je obstajanje. On živi v vsem in od vsega. On obstaja brez povečevanja in zmanjševanja. On se pomnožuje milijonkrat in On ima množico obličij in množico udov."

"Bog je stvarnik vsega, kar je na tem svetu, kar je bilo, kar je in kar bo. On je Stvarnik sveta in On ga je ustvaril s Svojimi rokami pred kakršnimkoli začetkom. On ga je utrdil s tistim, kar je iz Njega izšlo. On je Stvarnik neba in zemlje; Stvarnik neba in zemlje; Stvarnik neba in zemlje in morja; Stvarnik neba in zemlje in morja in gora. Bog je razprostrl nebesa in osnoval zemljo. Tisto, kar si je zamislilo njegovo srce, se je zgodilo, in ko je izgovoril besedo, se je zgodila in bo trajala večno."

"Bog je oče bogov in oče očetov vseh božanstev; On zaplodi ljudi in ustvari bogove. On je veliki Tvorec, Lončar, ki je ustvaril ljudi in bogove s Svojimi rokami; On je zgradil ljudi in bogove na lončarski mizi."

"Nebesa se naslanjajo na Njegovo glavo in zemlja pridržuje Njegova stopala; nebo skriva Njegov duh, zemlja skriva Njegovo obličje, podzemni svet pa v sebi varuje skrivnost o Njem. Njegovo telo je kot zrak, nebo se naslanja na Njegovo glavo in nova poplava (Nila) vsebuje Njegovo obličje."

"Bog je milosten do tistega, ki Ga spoštuje in sliši tistega, ki Ga kliče. On ščiti slabotne pred močnimi in sliši jok tistega, ki je vklenjen v verige. On presodi med močnim in šibkim. Bog pozna tistega, ki pozna Njega, On nagradi tistega, ki Mu služi , in varuje tistega, ki Mu sledi." *


V manifestiranem svetu je njegov odraz, njegov simbol Ra. Ra ima neskončno število manifestacij, med katerimi so nekatere bolj, druge manj pomembne. Te različne manifestacije Raja so vsi ostali bogovi.
V svetu, ki je dostopen človeku, predstavlja Ra Sonce na vseh ravneh obstoja.
Prav posebej je treba poudariti, da niti v enem obdobju bogovi niso bili postavljeni na isto raven kot skrivnostni Neter, kajti niti eden ga ne more razumeti ali doseči – tudi če bi se vsi bogovi združili, ga ne bi mogli doseči. 'Knjiga mrtvih' pravi: "Bog je enkraten in se transformira v milijon bitij. On je v vsaki stvari."

vir: http://www.akropola.org/clanki/clanek.aspx?lit=83

Lep pozdrav,
sašo

Ja sašo, res je, stari Egipčani so dobro poznali tako imenovanega; neznanega ali neimenovanega Boga. Njemu so tudi postavili najstarejši tempelj v Egiptu, ki se je takrat imenoval; Ja-Bu-Sim-Bil.

Ta neznani Bog je tudi Adamov in Mojzesov Bog, samo da stari Egipčani Ga niso poznali po imenu.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4299 - 12.12.2008 at 08:58:11
 
ajgor dej razloži kaj je zate realno in kaj je pravilno narejeno
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4300 - 12.12.2008 at 09:02:37
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 08:58:11:
ajgor dej razloži kaj je zate realno in kaj je pravilno narejeno

Pravilno je to kar naredim. Realnost pa je to dejstvo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4301 - 12.12.2008 at 09:05:07
 
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 08:58:11:
ajgor dej razloži kaj je zate realno in kaj je pravilno narejeno

Pravilno je to kar naredim. Realnost pa je to dejstvo.

Lp,Igor

kako veš da pravilno narediš
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4302 - 12.12.2008 at 09:09:25
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 09:05:07:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 08:58:11:
ajgor dej razloži kaj je zate realno in kaj je pravilno narejeno

Pravilno je to kar naredim. Realnost pa je to dejstvo.

Lp,Igor

kako veš da pravilno narediš

Vem. Zato pa sem sedaj tukaj in o tem pišem. Če ne bi bilo tako, bi bil kje drugje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4303 - 12.12.2008 at 09:30:21
 
Zanimivo, da Igor naredi vse pravilno, a ne, ... še eden Mr. Perfect ( Gospod Popolni ) od že nekoliko znanih  Grin Cheesy Tongue Grin.

A ni to lepooo, ... heh ... ( hahahahaha ) .

Lp  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4304 - 12.12.2008 at 09:34:40
 
Boštyxz wrote on 10.12.2008 at 20:10:24:
Alojz in Sandib wrote on 10.12.2008 at 11:53:06:
Boštyxz wrote on 10.12.2008 at 08:59:07:
No, imam pa še eno majhno vprašanje za Alojza .

Ali torej, Alojz, meniš, da Energija - lahko ali ne - zmore obstajati izven materije ?


Lp

Bošt' + #


Energija je sočasno vzrok in posledica materije. Sedaj pa vidva,ki me že eno leto učita predvsem M.L. povejta meni vajino resnico.
M.L. ti si res samo mali l--- ,ki se oglaša takrat ko misli,da ima neko podporo v ostalih udeležencih tega foruma. Drugače si pa tiho kot rit.


Čakaj, čakaj, da malo razčlenimo tole kar si vkup zmašil.

Torej, praviš - Energija je vzrok materije . Logično .

Praviš pa, da da bi bila Energija tudi posledica materije . No, to bi bilo resnično samo pogojno-delno.

Torej, nisi se mi izjasnil, ali lahko / ali ne zmore Energija obstajati izven materije ( ločeno ) ?
Odgovori enostavno z Da , ali Ne .

No, malo premisli + mi prosim odgovori kar sem te vprašal , ker bi rad slišal kaj meniš o tem .

Hvalaaa .

Lep pozdrav iz energijskih nižav, nekoč višav, čav...

BoštjanZ + #



No, saj, če Alojz ne bo zmogel odgovoriti na to moje enostavno vprašanje, ... se lahko ponudi tudi kdo drug, ... recimo Ajgor, Etrex, Nahatee, M.L., Sašo, Kozični Poet, Medved, MatijaZ, Gape, ... itd , ali kdo podoben , kdorkoli .  Smiley

Lep pozdrav do tedajjj .

Boštjan + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 285 286 287 288 289 ... 764