Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 287 288 289 290 291 ... 764
(Read 1283871 times)
M.L.
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 1728

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4320 - 12.12.2008 at 11:15:15
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:06:26:
M.L. wrote on 12.12.2008 at 11:04:03:
Razsvetljenje se z lahkoto opiše, le razumeti ga ne more niče drug, kakor razsvetljeni.

Ravno tako razmišljanje je problem, ki ustvarja navidezno stanje "ne-razsvetljenja". Vsi mi se sploh ne zavedamo, da je ravno koncept "razsvetljenja" KRIV za navidezno stanje "ne-razsvetljenja". Samo kdo bo to razumel? Kdo bo to izživel???

Razsvetlenje ni nič drugega kakor doseženo stanje samostojnosti življenja, kjer smrt več  ni mogoča. Nespremenljivi večni vesoljni red se sprejme svobodno za svojo voljo in to je v bistvu razsvetljenje.
V takšnem stanju napake niso več mogoče. Seveda je ta pogled popolnoma duhoven in nima nič z materijalnem telesom.

Pa lep pozdrav.
Back to top
 

Vrnimo Življenju življenje.

 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4321 - 12.12.2008 at 11:21:00
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:06:26:
M.L. wrote on 12.12.2008 at 11:04:03:
Razsvetljenje se z lahkoto opiše, le razumeti ga ne more niče drug, kakor razsvetljeni.

Ravno tako razmišljanje je problem, ki ustvarja navidezno stanje "ne-razsvetljenja". Vsi mi se sploh ne zavedamo, da je ravno koncept "razsvetljenja" KRIV za navidezno stanje "ne-razsvetljenja". Samo kdo bo to razumel? Kdo bo to izživel???


Poet

Ti trdiš,da nisi puhoglavec. Razsvetljenje je stanje naše biti. Je živ kozmični samoproces v nas,ki ga živimo. Dojemi ne samo kvakat kot gosak s polomljenimi peruti. To ni koncept,ki ga lahko sprogramiraš kot računalnik,je vesoljno naraven samoproces,ki se ga na osebni ravni ne da sprogramirati in predvideti.Še manj pa IZSILITI iz lastne potrebe,ker si osebno zgubljen. Vzemi to kot dar vesoljne biti sami sebi nasvoji X individualnem živem samomanifestiranem nivoju,ki mu je ime kakor mu pač je, lahko bi bil sedaj tudi Poet.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4322 - 12.12.2008 at 11:22:33
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:14:53:
Izvora ni!!!!! vse je večno-sedaj isto-enako v ciklu dviga pada- rojevanja umiranja,prehajanja-zlivanja. Sedaj se nekdo rojeva in umira in tako je večno-sedaj. Ti mene sploh ne moreš žalit, ti žališ samega sebe. Ko boš to spoznal se boš šele ponovno rodil iz sebe.

Vaš izvor je pa vesolje. Prav, pa naj bo tako. Sedaj pojdite pa recimo spat, potonite v globok spanec in mi povejte, ali vesolje še obstaja. Če je vesolje izvor vsega, zakaj pa ne obstaja v komi, globokem spanju in še čem? Alojz, kaj se tako razburjate? Istočasno in sokratno bi jaz lahko rekel, da samo bebci NE iščejo Praizvora. Tako je.

A ni čist preprosto? Forma vseh Form, nekdo drug pa verjame v re-animacijo. Lepa reč.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4323 - 12.12.2008 at 11:26:05
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:21:00:
Ti trdiš,da nisi puhoglavec. Razsvetljenje je stanje naše biti. Je živ kozmični samoproces v nas,ki ga živimo. To ni koncept,ki ga lahko sprogramiraš kot računalnik,je vesoljno naraven samoproces,ki se ga na osebni ravni ne da sprogramirati in predvideti.

Tudi to je opis. Kdo pa da ta opis? Ga da ... naša bit, mogoče? Ne. Torej?

Očitno se še ne zavedate, da je vse naše mišljenje sprogramirano. In so posledično tudi vsa stanja samo odraz koncepta, ki ga zasledujemo. To je vse.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4324 - 12.12.2008 at 11:28:48
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 10:50:01:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 09:05:07:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 08:58:11:
ajgor dej razloži kaj je zate realno in kaj je pravilno narejeno

Pravilno je to kar naredim. Realnost pa je to dejstvo.

Lp,Igor

kako veš da pravilno narediš

Vem. Zato pa sem sedaj tukaj in o tem pišem. Če ne bi bilo tako, bi bil kje drugje.

Lp,Igor

tudi če bi bil kje drugje bi bilo pravilno ali ne Wink

Seveda.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4325 - 12.12.2008 at 11:30:33
 
M.L. wrote on 12.12.2008 at 11:15:15:
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:06:26:
M.L. wrote on 12.12.2008 at 11:04:03:
Razsvetljenje se z lahkoto opiše, le razumeti ga ne more niče drug, kakor razsvetljeni.

Ravno tako razmišljanje je problem, ki ustvarja navidezno stanje "ne-razsvetljenja". Vsi mi se sploh ne zavedamo, da je ravno koncept "razsvetljenja" KRIV za navidezno stanje "ne-razsvetljenja". Samo kdo bo to razumel? Kdo bo to izživel???

Razsvetlenje ni nič drugega kakor doseženo stanje samostojnosti življenja, kjer smrt več  ni mogoča. Nespremenljivi večni vesoljni red se sprejme svobodno za svojo voljo in to je v bistvu razsvetljenje.
V takšnem stanju napake niso več mogoče. Seveda je ta pogled popolnoma duhoven in nima nič z materijalnem telesom.

Pa lep pozdrav.

m.l. a si ti rasvetljen ko tako mogočno pišeš svoje ideje Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4326 - 12.12.2008 at 11:30:55
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:22:33:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:14:53:
Izvora ni!!!!! vse je večno-sedaj isto-enako v ciklu dviga pada- rojevanja umiranja,prehajanja-zlivanja. Sedaj se nekdo rojeva in umira in tako je večno-sedaj. Ti mene sploh ne moreš žalit, ti žališ samega sebe. Ko boš to spoznal se boš šele ponovno rodil iz sebe.

Vaš izvor je pa vesolje. Prav, pa naj bo tako. Sedaj pojdite pa recimo spat, potonite v globok spanec in mi povejte, ali vesolje še obstaja. Če je vesolje izvor vsega, zakaj pa ne obstaja v komi, globokem spanju in še čem? Alojz, kaj se tako razburjate? Istočasno in sokratno bi jaz lahko rekel, da samo bebci NE iščejo Praizvora. Tako je.

A ni čist preprosto? Forma vseh Form, nekdo drug pa verjame v re-animacijo. Lepa reč.


PUhoglavec -ti pojdi spat. Našo bit sestavljajo nezavedni atomi,in živa EM frekvenćna matrica,ki je nosilka zavesti,v naši biti,ki je vez med nezavednim in zavednim,zato imamo matzerializirano telo. Ne ena ne duga vrednost ne more eksistirati samostojno zato ker sta obe večno sedaj soodvisni in predstavljata navzven našo večno-sedanjo bit,ki izhaja iz samoreprodukcijske verige naše vrste. Sedaj pojdi spat in se pogrezni v nezavedno bit. Pri tebi je problem,da buden spiš in zato kriviš druge, češ kakšni lumpi da so.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4327 - 12.12.2008 at 11:39:30
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:30:55:
Sedaj pojdi spat in se pogrezni v nezavedno bit. Pri tebi je problem,da buden spiš in zato kriviš druge, češ kakšni lumpi da so.

Nop, jaz samo krivim druge za njihove koncepte, ki sedaj krožijo po človeštvu in človeštvu diktirajo kako naj vidijo življenje. Krivim jih samo zato a v bistvu niti ne krivim samo nevtraliziram vse te koncepte. Nove koncepte ste pa vnesli tudi vi, Alojz.

Vidim, da imate težave z "nezavedno bitjo". Kaj pa če ta t.i "nezavedna bit" v resnici ni tako zelo nezavedno kot je dejansko celotno bivanje večno-sedaj, po vaše? Alojz, vidim, da se bojite Teme, bojite se spati brez prižgane luči. Vesolje vas fascinira, življenje vas fascinira, komaj ste se "skobacali" iz Velike Praznine in bi radi še dolgo živeli, popolnoma isto je z M.L.-jem. Ne priznavate Izvora, ker vas je strah Izvora, zato ga zanikate. Ker v Izvoru vas več ni (mende), ni več vaše re-animacije, vašega življenja, nič. Radi bi samo živeli, prav.  Samo vedite, da ima tudi *življenje svoj izvor in da se vse enkrat povrne vanj.

Alojz, ste kot sanjalec v noči, ki si še naprej želi sanjati, in ga je strah, da se bodo sanje prenehale. In trenutno vam vaše sanje niso tako zelo všeč, zato pa si tudi prizadevate spremeniti družbo, da bodo vaše sanje boljše. Sorry, not for me.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4328 - 12.12.2008 at 11:42:00
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:26:05:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:21:00:
Ti trdiš,da nisi puhoglavec. Razsvetljenje je stanje naše biti. Je živ kozmični samoproces v nas,ki ga živimo. To ni koncept,ki ga lahko sprogramiraš kot računalnik,je vesoljno naraven samoproces,ki se ga na osebni ravni ne da sprogramirati in predvideti.

Tudi to je opis. Kdo pa da ta opis? Ga da ... naša bit, mogoče? Ne. Torej?

Očitno se še ne zavedate, da je vse naše mišljenje sprogramirano. In so posledično tudi vsa stanja samo odraz koncepta, ki ga zasledujemo. To je vse.


Koncept zasledujejo slepci,ker jim koncept rabi kot orientacija. STANJE BITI!!!!! NI KONCEPT-JE ŽIVLJENJSKO DEJSTVO: Ne filozofirat,zaradi filozofije same. Filozofija je želja vedeti,je koncept, ni stanje samozavedne in samospoznane veoljno individulne žive  biti.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4329 - 12.12.2008 at 11:42:49
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:39:30:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:30:55:
Sedaj pojdi spat in se pogrezni v nezavedno bit. Pri tebi je problem,da buden spiš in zato kriviš druge, češ kakšni lumpi da so.

Nop, jaz samo krivim druge za njihove koncepte, ki sedaj krožijo po človeštvu in človeštvu diktirajo kako naj vidijo življenje. Krivim jih samo zato a v bistvu niti ne krivim samo nevtraliziram vse te koncepte. Nove koncepte ste pa vnesli tudi vi, Alojz.

Vidim, da imate težave z "nezavedno bitjo". Kaj pa če ta t.i "nezavedna bit" v resnici ni tako zelo nezavedno kot je dejansko celotno bivanje večno-sedaj, po vaše? Alojz, vidim, da se bojite Teme, bojite se spati brez prižgane luči. Vesolje vas fascinira, življenje vas fascinira, komaj ste se "skobacali" iz Velike Praznine in bi radi še dolgo živeli, popolnoma isto je z M.L.-jem. Ne priznavate Izvora, ker vas je strah Izvora, zato ga zanikate. Ker v Izvoru vas več ni (mende), ni več vaše re-animacije, vašega življenja, nič. Radi bi samo živeli, prav.  Samo vedite, da ima tudi *življenje svoj izvor in da se vse enkrat povrne vanj.

Alojz, ste kot sanjalec v noči, ki si še naprej želi sanjati, in ga je strah, da se bodo sanje prenehale. In trenutno vam vaše sanje niso tako zelo všeč, zato pa si tudi prizadevate spremeniti družbo, da bodo vaše sanje boljše. Sorry, not for me.

Si bebast Poet. Kaj kriviš druge za svoje mentalne probleme in slabotno fizično stanje. Takšen si, to sprejmi in to je dejstvo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4330 - 12.12.2008 at 11:44:15
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:39:30:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:30:55:
Sedaj pojdi spat in se pogrezni v nezavedno bit. Pri tebi je problem,da buden spiš in zato kriviš druge, češ kakšni lumpi da so.

Nop, jaz samo krivim druge za njihove koncepte, ki sedaj krožijo po človeštvu in človeštvu diktirajo kako naj vidijo življenje. Krivim jih samo zato a v bistvu niti ne krivim samo nevtraliziram vse te koncepte. Nove koncepte ste pa vnesli tudi vi, Alojz.

Vidim, da imate težave z "nezavedno bitjo". Kaj pa če ta t.i "nezavedna bit" v resnici ni tako zelo nezavedno kot je dejansko celotno bivanje večno-sedaj, po vaše? Alojz, vidim, da se bojite Teme, bojite se spati brez prižgane luči. Vesolje vas fascinira, življenje vas fascinira, komaj ste se "skobacali" iz Velike Praznine in bi radi še dolgo živeli, popolnoma isto je z M.L.-jem. Ne priznavate Izvora, ker vas je strah Izvora, zato ga zanikate. Ker v Izvoru vas več ni (mende), ni več vaše re-animacije, vašega življenja, nič. Radi bi samo živeli, prav.  Samo vedite, da ima tudi *življenje svoj izvor in da se vse enkrat povrne vanj.

Alojz, ste kot sanjalec v noči, ki si še naprej želi sanjati, in ga je strah, da se bodo sanje prenehale. In trenutno vam vaše sanje niso tako zelo všeč, zato pa si tudi prizadevate spremeniti družbo, da bodo vaše sanje boljše. Sorry, not for me.


Se lahko vprašaš zakaj si tako sovražen? Sovražnost je odziv na strah!!!!! Strah je tebe tvoje mamice,da te ne bo našeškala.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4331 - 12.12.2008 at 11:45:37
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:42:00:
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:26:05:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:21:00:
Ti trdiš,da nisi puhoglavec. Razsvetljenje je stanje naše biti. Je živ kozmični samoproces v nas,ki ga živimo. To ni koncept,ki ga lahko sprogramiraš kot računalnik,je vesoljno naraven samoproces,ki se ga na osebni ravni ne da sprogramirati in predvideti.

Tudi to je opis. Kdo pa da ta opis? Ga da ... naša bit, mogoče? Ne. Torej?

Očitno se še ne zavedate, da je vse naše mišljenje sprogramirano. In so posledično tudi vsa stanja samo odraz koncepta, ki ga zasledujemo. To je vse.


Koncept zasledujejo slepci,ker jim koncept rabi kot orientacija. STANJE BITI!!!!! NI KONCEPT-JE ŽIVLJENJSKO DEJSTVO: Ne filozofirat,zaradi filozofije same. Filozofija je želja vedeti,je koncept, ni stanje samozavedne in samospoznane veoljno individulne žive  biti.


Opiši stanje svoje biti-sedaj!!!! Potem bom to storil še sam.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4332 - 12.12.2008 at 11:47:01
 
Quote:
Si bebast Poet. Kaj kriviš druge za svoje mentalne probleme in slabotno fizično stanje. Takšen si, to sprejmi in to je dejstvo.

Pavliha ajgorjeva.

Sej se ne gre toliko za kriviti kot za spregledati. Kako vzviševističen si pa ti se pa vidiiz tega, ko tako suvereno trdiš, kako da si iznad vsega, malo morgen.

Vsi mi smo kot del obče človeške družbe sprejeli opis sveta - si toliko pri sebi, da bi to videl? Torej, ne gre se toliko za kriviti druge, kot za negacijo tega opisa ko ga enkrat spregledaš. In potem greš in nevtraliziraš ta bedast opis sveta, zraven pa vidiš, da človeštvo še kar živi po tem opisu in pač vidiš, da je premaknjeno. Seveda jih potem več ne kriviš, samo vseeno pa moraš nevtralizirat vse te poglede, kaj ti tu ne štima, realni ziheraš ti?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4333 - 12.12.2008 at 11:52:41
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 11:47:01:
Quote:
Si bebast Poet. Kaj kriviš druge za svoje mentalne probleme in slabotno fizično stanje. Takšen si, to sprejmi in to je dejstvo.

Pavliha ajgorjeva.

Sej se ne gre toliko za kriviti kot za spregledati. Kako vzviševističen si pa ti se pa vidiiz tega, ko tako suvereno trdiš, kako da si iznad vsega, malo morgen.

Vsi mi smo kot del obče človeške družbe sprejeli opis sveta - si toliko pri sebi, da bi to videl? Torej, ne gre se toliko za kriviti druge, kot za negacijo tega opisa ko ga enkrat spregledaš. In potem greš in nevtraliziraš ta bedast opis sveta, zraven pa vidiš, da človeštvo še kar živi po tem opisu in pač vidiš, da je premaknjeno. Seveda jih potem več ne kriviš, samo vseeno pa moraš nevtralizirat vse te poglede, kaj ti tu ne štima, realni ziheraš ti?

Pa kaj je tebi?
Če delaš pravilno te ni ničesar strah. Zakaj bi te pa bilo. Tvoje spraševanje o svetu in njegov opis, ki ga hočeš negirati si si sam umislil. Daješ mene v neke kolupe in vse sortiraš, da potem lahko napadeš s svojo bedno apriori negacijo. Sploh ne razumeš tega kar neguraš. Še manj pa zakaj to negiraš.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4334 - 12.12.2008 at 11:53:09
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 11:45:37:
Opiši stanje svoje biti-sedaj!!!! Potem bom to storil še sam.

Prvič: "opisati" je že samo po sebi napačno, ampak bom to storil ja, za hec.

Torej stanje moje biti trenutno: sedim na stolu in gledam v računalnik, saj vmes prevajam ene zadeve. Torej vidim, da telo sedi na stolu, da so roke na tipkovnici in da oči gledajo v ekran, kjer se izpisujejo črke. Vidim, da ima "jaz" veliko oblik: dve roki, dve nogi, trup, etc. in to naj bi potem bil jaz. Ampak zakaj hudiča jaz vidim steno, ne pa stena mene? Zakaj hudiča človek obstaja kot ločena entiteta od sveta, ki ga obdaja? Zakaj? (Tu ima Alojz hudo narobe, ko pravi, da je zavest o sebi najvišja stvar v človeku, pa ni, je v bistvu najnižja).
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 287 288 289 290 291 ... 764