Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 289 290 291 292 293 ... 764
(Read 1283574 times)
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4350 - 12.12.2008 at 12:22:39
 
Quote:
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:11:07:
Quote:
Spoznaj človeško zavest.
Ko jo boš spoznal in gledal kot celoto (zavedno, nezavedno) in je ne boš več delil, analiziral, se ti bo odprlo. To pa je inteligenca, ki je dar.

... Hmm, kako pa se spozna človeška zavest? Dejmo to zapopast. Prvo vprašanje: kaj pa je človeška zavest? Hmmm, če pogledam, je to skupek vseh misli, je to telo in vse čutne zaznave. Torej človeška zavest je: vse misli, vse čutne zaznave in potem zavedanje vsega tega. Torej: misli, čutni dražljaji in zavedanje le tega. Sedaj mi pa povej, kaj se s tem lahko počne? Misli se podijo po umskem nebu, čutni dražljaji prihajajo in odhajajo, zavedanje pa je tudi samo misel "jaz se sedaj zavedam".

In vse skupaj: mišljenje, čutni dražljaji in misel "jaz se zavedam", ki naj nastopi na mesto zavedanja. In sedaj je to "človeško zavest" potrebno spoznati, tako zavedno kot nezavedno.

Računalnik: programska oprema - misli, strojna oprema - telo, zavedanje pa je samo računalniški program, ki računalniku pravi "sedaj se zavedam, sedaj se zavedam", ko pa ta program se ustavi, potem tudi ni več misli oz. napisa čez ekran "jaz se zavedam, jaz se zavedam".

Človeška zavest ... kaj naj bi to v resnici bilo, če ne zgolj nov koncept, nova misel, nov računalniški program med kopico že tisočih drugih programov?

Spoznaš, da si vse to ti. Pusti misel, misel je v času. Spoznaj svojo misel, kako deluje, zakaj tako deluje itd. Mogoče pride inteligenca in vse skupaj uvidiš. Sicer je pa tako vseeno, saj negiraš odgovornost. In tudi to je prav.

Lp,Igor

ajgor kako boš spoznal misel če je iluzija.
lahko samo verjamš v misel in jo opazuješ,lahko te zavede,lahko se istovestiš z njo ker vrejameš da je resnična.
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4351 - 12.12.2008 at 12:25:06
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:17:04:
POET

A si ti iz rodu TROTLOV???? Stanje zavesti je življenjsko samobitno stanje ni koncept je živo gibajoče samodejavno samospoznano individualno vesoljno dejstvo!!!!!!!!!!!

Alojz, ne pišite preveč, ker bodo vaši "podaniki" sprevideli, da nimate pravzaprav blage veze o ničemer. Dokaz pisarija zgoraj!  Smiley

Krščanski fanatik: ima koncept o Jezusu, in iz tega koncepta lahko vstopi v "stanje" krščanske blaženosti - popolnoma nesmiselno seveda, ampak misel/koncept pogojuje stanje.

To kar vi sedaj jemljete kot neko obče verodostojno stanje zavesti, je morda nič več kot ... opis tega "stanja". Zato mi ne prodajat "obče verodostojnih resnic", ker se sprašujem koliko od tega sploh lahko drži.

Raje se vprašajte, zakaj tako vneto branite svoj nauk? To mi daje vedeti, da zgolj prodajate svoj "nauk" in ga seveda morate braniti. Če nekdo razume kaj drugače kot vi, potem seveda ne razume prav. Iz te moke ne bo kruha.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4352 - 12.12.2008 at 12:26:33
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:22:39:
Quote:
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:11:07:
Quote:
Spoznaj človeško zavest.
Ko jo boš spoznal in gledal kot celoto (zavedno, nezavedno) in je ne boš več delil, analiziral, se ti bo odprlo. To pa je inteligenca, ki je dar.

... Hmm, kako pa se spozna človeška zavest? Dejmo to zapopast. Prvo vprašanje: kaj pa je človeška zavest? Hmmm, če pogledam, je to skupek vseh misli, je to telo in vse čutne zaznave. Torej človeška zavest je: vse misli, vse čutne zaznave in potem zavedanje vsega tega. Torej: misli, čutni dražljaji in zavedanje le tega. Sedaj mi pa povej, kaj se s tem lahko počne? Misli se podijo po umskem nebu, čutni dražljaji prihajajo in odhajajo, zavedanje pa je tudi samo misel "jaz se sedaj zavedam".

In vse skupaj: mišljenje, čutni dražljaji in misel "jaz se zavedam", ki naj nastopi na mesto zavedanja. In sedaj je to "človeško zavest" potrebno spoznati, tako zavedno kot nezavedno.

Računalnik: programska oprema - misli, strojna oprema - telo, zavedanje pa je samo računalniški program, ki računalniku pravi "sedaj se zavedam, sedaj se zavedam", ko pa ta program se ustavi, potem tudi ni več misli oz. napisa čez ekran "jaz se zavedam, jaz se zavedam".

Človeška zavest ... kaj naj bi to v resnici bilo, če ne zgolj nov koncept, nova misel, nov računalniški program med kopico že tisočih drugih programov?

Spoznaš, da si vse to ti. Pusti misel, misel je v času. Spoznaj svojo misel, kako deluje, zakaj tako deluje itd. Mogoče pride inteligenca in vse skupaj uvidiš. Sicer je pa tako vseeno, saj negiraš odgovornost. In tudi to je prav.

Lp,Igor

ajgor kako boš spoznal misel če je iluzija.
lahko samo verjamš v misel in jo opazuješ,lahko te zavede,lahko se istovestiš z njo ker vrejameš da je resnična.

Ni iluzija, dokler verjameš vanjo. Je dejstvo, saj po njej deluješ. Samo opazovanje ni nič. Opazi opazovalca, ki opazuje. Potem boš razumel tudi Alojzovo formulo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4353 - 12.12.2008 at 12:30:09
 
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:22:39:
Quote:
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:11:07:
Quote:
Spoznaj človeško zavest.
Ko jo boš spoznal in gledal kot celoto (zavedno, nezavedno) in je ne boš več delil, analiziral, se ti bo odprlo. To pa je inteligenca, ki je dar.

... Hmm, kako pa se spozna človeška zavest? Dejmo to zapopast. Prvo vprašanje: kaj pa je človeška zavest? Hmmm, če pogledam, je to skupek vseh misli, je to telo in vse čutne zaznave. Torej človeška zavest je: vse misli, vse čutne zaznave in potem zavedanje vsega tega. Torej: misli, čutni dražljaji in zavedanje le tega. Sedaj mi pa povej, kaj se s tem lahko počne? Misli se podijo po umskem nebu, čutni dražljaji prihajajo in odhajajo, zavedanje pa je tudi samo misel "jaz se sedaj zavedam".

In vse skupaj: mišljenje, čutni dražljaji in misel "jaz se zavedam", ki naj nastopi na mesto zavedanja. In sedaj je to "človeško zavest" potrebno spoznati, tako zavedno kot nezavedno.

Računalnik: programska oprema - misli, strojna oprema - telo, zavedanje pa je samo računalniški program, ki računalniku pravi "sedaj se zavedam, sedaj se zavedam", ko pa ta program se ustavi, potem tudi ni več misli oz. napisa čez ekran "jaz se zavedam, jaz se zavedam".

Človeška zavest ... kaj naj bi to v resnici bilo, če ne zgolj nov koncept, nova misel, nov računalniški program med kopico že tisočih drugih programov?

Spoznaš, da si vse to ti. Pusti misel, misel je v času. Spoznaj svojo misel, kako deluje, zakaj tako deluje itd. Mogoče pride inteligenca in vse skupaj uvidiš. Sicer je pa tako vseeno, saj negiraš odgovornost. In tudi to je prav.

Lp,Igor

ajgor kako boš spoznal misel če je iluzija.
lahko samo verjamš v misel in jo opazuješ,lahko te zavede,lahko se istovestiš z njo ker vrejameš da je resnična.

Ni iluzija, dokler verjameš vanjo. Je dejstvo, saj po njej deluješ. Samo opazovanje ni nič. Opazi opazovalca, ki opazuje. Potem boš razumel tudi Alojzovo formulo.

Lp,Igor

tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4354 - 12.12.2008 at 12:31:37
 
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 10:50:01:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 09:05:07:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 08:58:11:
ajgor dej razloži kaj je zate realno in kaj je pravilno narejeno

Pravilno je to kar naredim. Realnost pa je to dejstvo.

Lp,Igor

kako veš da pravilno narediš

Vem. Zato pa sem sedaj tukaj in o tem pišem. Če ne bi bilo tako, bi bil kje drugje.

Lp,Igor

tudi če bi bil kje drugje bi bilo pravilno ali ne Wink

Seveda.

Lp,Igor


Igor, po čem pa ti to veš, da vse pravilno narediš? Jaz pa recimo vem, da vse narobe narediš .

Kaj meniš na to ?  Roll Eyes

Lp

Bošt' + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4355 - 12.12.2008 at 12:32:12
 
Čeprav se mi zdi, da je ajgor dobro povedal. Mi verjamemo v misel, zato pa tudi smo v misli. Samo kako ne verjeti v misel? To je sedaj vprašanje, kako misli odvzeti moč? Oziroma čemu sploh odvzeti moč, če je pa ... ni? Misel je tako zagonetna zadeva, in to zanalašč zagonetna zadeva, tako da jo je zelo težko ujeti na delu. Ampak, moramo jo!
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4356 - 12.12.2008 at 12:32:48
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:25:06:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:17:04:
POET

A si ti iz rodu TROTLOV???? Stanje zavesti je življenjsko samobitno stanje ni koncept je živo gibajoče samodejavno samospoznano individualno vesoljno dejstvo!!!!!!!!!!!

Alojz, ne pišite preveč, ker bodo vaši "podaniki" sprevideli, da nimate pravzaprav blage veze o ničemer. Dokaz pisarija zgoraj!  Smiley

Krščanski fanatik: ima koncept o Jezusu, in iz tega koncepta lahko vstopi v "stanje" krščanske blaženosti - popolnoma nesmiselno seveda, ampak misel/koncept pogojuje stanje.

To kar vi sedaj jemljete kot neko obče verodostojno stanje zavesti, je morda nič več kot ... opis tega "stanja". Zato mi ne prodajat "obče verodostojnih resnic", ker se sprašujem koliko od tega sploh lahko drži.

Raje se vprašajte, zakaj tako vneto branite svoj nauk? To mi daje vedeti, da zgolj prodajate svoj "nauk" in ga seveda morate braniti. Če nekdo razume kaj drugače kot vi, potem seveda ne razume prav. Iz te moke ne bo kruha.


KJe je v mojem pisanju omenjena misel,intelekt in še miljon drugih stvari ki se jih ti umišljaš.

Vesoljno stanje biti. Ti se lahko sprašuješ v nedogled.Sprašuješ se pa zato, ker iščeš samobitno stanje. Koža ti ni prav!!!! Štekaš? Kožo pa ni mogoče ustrojiti !!!! Kako ti bo koža prav pa ni odvisno samo od tebe, ampak od celotne vesoljne samobitnosti katere živ individualni del si večno-sedaj.
Ti želiš izsiliti,da ti bo koža prav to ni mogoče.Zato sem jaz zate lump,ker si ti egoist,ki želi sebi vse dobro, drugim pa drekec pekec!!!!
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4357 - 12.12.2008 at 12:34:08
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4358 - 12.12.2008 at 12:35:05
 
Boštyxz wrote on 10.12.2008 at 08:59:07:
No, imam pa še eno majhno vprašanje za Alojza .

Ali torej, Alojz, meniš, da Energija - lahko ali ne - zmore obstajati izven materije ?


Lp

Bošt' + #


Torej, DA, ali NE ? To je zdaj vprašanje .

A še zajemate sapo ? A ste jo že izpustili ? A ma še kdo drug kaj za razložiti ?

Lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4359 - 12.12.2008 at 12:37:42
 
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor

začneš spoznavat sebe,ko si samospoznan se ne spoznavaš več al kaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4360 - 12.12.2008 at 12:38:54
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:32:48:
Koža ti ni prav!!!! Štekaš? Kožo pa ni mogoče ustrojiti !!!! Kako ti bo koža prav pa ni odvisno samo od tebe, ampak od celotne vesoljne samobitnosti katere živ individualni del si večno-sedaj.
Ti želiš izsiliti,da ti bo koža prav to ni mogoče.Zato sem jaz zate lump,ker si ti egoist,ki želi sebi vse dobro, drugim pa drekec pekec!!!!

... al pa zato, ker želim negirati "koncept", da mi koža ni prav. Kdo pa je sploh rekel, da mi koža ni prav? S tem so začeli krščanski bedaki, ki so začeli govoriti o Izvirnem grehu in peklu. Takrat vsakemu, ki to sliši, "koža" kar naenkrat ni več prav, ampak zapodade koncept, da bi koža morala biti boljša, in proti temu se borim. Vi Alojz pa verjamete, da vam koža sedaj ni prav in da vam bo prav nekoč kasneje, ko boste pojahali re-animacijo. Jaz pa dvomim v sam koncept, da nam "koža" že sedaj ni prav, to želim eliminirati, ne pa jahati re-animacije, a se štekama?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4361 - 12.12.2008 at 12:43:05
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:37:42:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor

začneš spoznavat sebe,ko si samospoznan se ne spoznavaš več al kaj

Spoznavati sebe pomeni spoznavati resnico. Ti nisi statičen, tako kot resnica ni statična. Resnica ni absolutna, večna, neskončna, ker ni mrtva je gibka, neopisljiva.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4362 - 12.12.2008 at 12:44:36
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:32:12:
Čeprav se mi zdi, da je ajgor dobro povedal. Mi verjamemo v misel, zato pa tudi smo v misli. Samo kako ne verjeti v misel? To je sedaj vprašanje, kako misli odvzeti moč? Oziroma čemu sploh odvzeti moč, če je pa ... ni? Misel je tako zagonetna zadeva, in to zanalašč zagonetna zadeva, tako da jo je zelo težko ujeti na delu. Ampak, moramo jo!


Butalstvo!!!!

Misel je posledica naše biti ko akumulirana vrednost (lahko svetloba) sočasno izmenično prehaja v realizirano (temo) in sočasno obratno, kjer je večno-sedaj vzrok in posledica tega izmeničnega prehajanja v našem živčevju Elektromagnetni izmenični tok. Kar mi razumemo kot tok misli in je hkrati tudi   naš življenjski duh- življenjska moč.
Tako ti bodo(ko bodo to vedeli) to opisali fiziki,biologi antropologi ecc. Na naš miselni tok vpliva tudi EM frekvenca galaksije,ki je frekvenca delovanja našega živega genoma-telesa. Sanjaj sanjaj POET realnost je dejstvo.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4363 - 12.12.2008 at 12:46:00
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:38:54:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:32:48:
Koža ti ni prav!!!! Štekaš? Kožo pa ni mogoče ustrojiti !!!! Kako ti bo koža prav pa ni odvisno samo od tebe, ampak od celotne vesoljne samobitnosti katere živ individualni del si večno-sedaj.
Ti želiš izsiliti,da ti bo koža prav to ni mogoče.Zato sem jaz zate lump,ker si ti egoist,ki želi sebi vse dobro, drugim pa drekec pekec!!!!

... al pa zato, ker želim negirati "koncept", da mi koža ni prav. Kdo pa je sploh rekel, da mi koža ni prav? S tem so začeli krščanski bedaki, ki so začeli govoriti o Izvirnem grehu in peklu. Takrat vsakemu, ki to sliši, "koža" kar naenkrat ni več prav, ampak zapodade koncept, da bi koža morala biti boljša, in proti temu se borim. Vi Alojz pa verjamete, da vam koža sedaj ni prav in da vam bo prav nekoč kasneje, ko boste pojahali re-animacijo. Jaz pa dvomim v sam koncept, da nam "koža" že sedaj ni prav, to želim eliminirati, ne pa jahati re-animacije, a se štekama?

Pa kaj ne moreš uvideti, da si v borbi. Si v vojni sam s seboj. Spoznaj, da si v vojni in tvoja želja po miru bo izginila. Vedel boš kaj si. In to je delovanje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4364 - 12.12.2008 at 12:48:41
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:44:36:
Misel je posledica naše biti ko akumulirana vrednost (lahko svetloba) sočasno izmenično prehaja v realizirano (temo) in sočasno obratno, kjer je večno-sedaj vzrok in posledica tega izmeničnega prehajanja v našem živčevju Elektromagnetni izmenični tok. Kar mi razumemo kot tok misli in je hkrati tudi   naš življenjski duh- življenjska moč.

Aha, misel je naša življenjska moč. A ma še kdo težave s to trditvijo?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 289 290 291 292 293 ... 764