Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 290 291 292 293 294 ... 764
(Read 1283579 times)
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4365 - 12.12.2008 at 12:50:32
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:48:41:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:44:36:
Misel je posledica naše biti ko akumulirana vrednost (lahko svetloba) sočasno izmenično prehaja v realizirano (temo) in sočasno obratno, kjer je večno-sedaj vzrok in posledica tega izmeničnega prehajanja v našem živčevju Elektromagnetni izmenični tok. Kar mi razumemo kot tok misli in je hkrati tudi   naš življenjski duh- življenjska moč.

Aha, misel je naša življenjska moč. A ma še kdo težave s to trditvijo?

Misel je energija, ki se tako ali drugače realizira.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4366 - 12.12.2008 at 12:52:18
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:38:54:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:32:48:
Koža ti ni prav!!!! Štekaš? Kožo pa ni mogoče ustrojiti !!!! Kako ti bo koža prav pa ni odvisno samo od tebe, ampak od celotne vesoljne samobitnosti katere živ individualni del si večno-sedaj.
Ti želiš izsiliti,da ti bo koža prav to ni mogoče.Zato sem jaz zate lump,ker si ti egoist,ki želi sebi vse dobro, drugim pa drekec pekec!!!!

... al pa zato, ker želim negirati "koncept", da mi koža ni prav. Kdo pa je sploh rekel, da mi koža ni prav? S tem so začeli krščanski bedaki, ki so začeli govoriti o Izvirnem grehu in peklu. Takrat vsakemu, ki to sliši, "koža" kar naenkrat ni več prav, ampak zapodade koncept, da bi koža morala biti boljša, in proti temu se borim. Vi Alojz pa verjamete, da vam koža sedaj ni prav in da vam bo prav nekoč kasneje, ko boste pojahali re-animacijo. Jaz pa dvomim v sam koncept, da nam "koža" že sedaj ni prav, to želim eliminirati, ne pa jahati re-animacije, a se štekama?


Poet

Ne bodi kreten. Ti vzameš prispodobo in si jo prirediš.Jaz nič ne verjamem-jaz vem!!!!!!Razumeš razliko med nama? Brez da te žalim moja bit pozna resnico ker je to moje naravno stanje mojega večno-sedanjega vesoljnega bivanja. Ni prisile,ni obveze,ni pogojevanj, je prostovoljno sprejetje samega sebe in vse. Ti v svoji nevednosti človeku ne dovoliš izražati samega sebe ali kaj!!! Kdo si ti zame? Meni enaka živa samobitnost,ki ima svobodno voljo lastnega izraza v enaki meri kot jaz. Ti še tega nisi prerasel  sebi.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4367 - 12.12.2008 at 12:54:09
 
Zakaj pa potem vsi veliki modreci pravijo, da je naše pravo stanje stanje brez misli?
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4368 - 12.12.2008 at 12:58:11
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:48:41:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 12:44:36:
Misel je posledica naše biti ko akumulirana vrednost (lahko svetloba) sočasno izmenično prehaja v realizirano (temo) in sočasno obratno, kjer je večno-sedaj vzrok in posledica tega izmeničnega prehajanja v našem živčevju Elektromagnetni izmenični tok. Kar mi razumemo kot tok misli in je hkrati tudi   naš življenjski duh- življenjska moč.

Aha, misel je naša življenjska moč. A ma še kdo težave s to trditvijo?


Izjeme potrjujejo dejstvo,ker pri tebi misel ni samobiten življenjski tokokrog, ampak individualno naučen, priučen,zaslepljen, individualno nasilno kontroliran tok si individualno- tudi zgubljen.  To mi dokazuješ ko se braniš. Jaz te  učim!!!!
Kdo od teh modrecev je človeštvu dal kaj oprijemljivega? Uporabnega,ki odrešuje življenje? Recimo neomejen vir energije, plovilo ki omogoča medsončna potovanja? Kdo od njih je izpostavil dejanski mir in svetost življenja na Zemlji? Po daritvah človeštvu se merijo modreci ne po besedah ŽIŽKA.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4369 - 12.12.2008 at 12:58:33
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 12:54:09:
Zakaj pa potem vsi veliki modreci pravijo, da je naše pravo stanje stanje brez misli?

Zato, ker te misel lahko razdvaja, zmede. Spoznaj jo in vedel boš zakaj. Kdo pa so ti veliki modreci? Mogoče Lorber?

Vedi, da se misel materializira. Zato brez etike ni nič.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
El Pesnik
5
*****
Offline

Cosmic Balance
Posts: 1310
Everywhere
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4370 - 12.12.2008 at 13:02:37
 
Quote:
Zato, ker te misel lahko razdvaja, zmede. Spoznaj jo in vedel boš zakaj.  

Ker je kontradiktorna. Lahko postavi dve trditvi, ki sta v konfliktu oz. sta si nasprotni. In kaj se zgodi potem? Dve trditvi se tepeta med sabo, in miru ni več, je samo še borba.

Quote:
Kdo pa so ti veliki modreci? Mogoče Lorber? Vedi, da se misel materializira. Zato brez etike ni nič.  

Lorberja nisem nikoli bral. Govorijo pa to drugi mende "razsvetljeni" mojstri. Mende verodostojni.
Back to top
 

No Water, no Moon
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4371 - 12.12.2008 at 13:07:28
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 13:02:37:
Quote:
Zato, ker te misel lahko razdvaja, zmede. Spoznaj jo in vedel boš zakaj.  

Ker je kontradiktorna. Lahko postavi dve trditvi, ki sta v konfliktu oz. sta si nasprotni. In kaj se zgodi potem? Dve trditvi se tepeta med sabo, in miru ni več, je samo še borba.

Quote:
Kdo pa so ti veliki modreci? Mogoče Lorber? Vedi, da se misel materializira. Zato brez etike ni nič.  

Lorberja nisem nikoli bral. Govorijo pa to drugi mende "razsvetljeni" mojstri. Mende verodostojni.


NARAVNI TOKOKROG MISLI-NE NAUČEN_PRIUČEN_PRISILJEN_UMETNO ZREALIZIRAN_SPODBUJEN-
NARAVNI TOKOKROG_SAMOBITEN NEPOGOJEN:

Zakaj se jeziš na civilizacijski drekec pekec???? Ker ti jebe tvoj naravni miselni-življenjski tokokrog.!!!!!!In ti to dovoliš,ker nisi samobiten-neodvisen ampak pričakuješ izven sebe rešitev tega osebnega problema.
Back to top
« Last Edit: 12.12.2008 at 15:29:07 by Alojz in Sandib »  

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4372 - 12.12.2008 at 13:10:14
 
El Pesnik wrote on 12.12.2008 at 13:02:37:
Quote:
Zato, ker te misel lahko razdvaja, zmede. Spoznaj jo in vedel boš zakaj.  

Ker je kontradiktorna. Lahko postavi dve trditvi, ki sta v konfliktu oz. sta si nasprotni. In kaj se zgodi potem? Dve trditvi se tepeta med sabo, in miru ni več, je samo še borba.

Quote:
Kdo pa so ti veliki modreci? Mogoče Lorber? Vedi, da se misel materializira. Zato brez etike ni nič.  

Lorberja nisem nikoli bral. Govorijo pa to drugi mende "razsvetljeni" mojstri. Mende verodostojni.

V enem trenutku se identificiraš z eno mislijo, v drugem z drugo, zato si v borbi. To je problem psihološkega časa, identifikacija z mislijo. Ti nisi samo misel, res pa je, da je glavnina zavesti človeka.

Zavrzi vse avtoritete, ideale, idole. Za ideale ginu budale.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4373 - 12.12.2008 at 13:31:37
 
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:37:42:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor

začneš spoznavat sebe,ko si samospoznan se ne spoznavaš več al kaj

Spoznavati sebe pomeni spoznavati resnico. Ti nisi statičen, tako kot resnica ni statična. Resnica ni absolutna, večna, neskončna, ker ni mrtva je gibka, neopisljiva.

Lp,Igor

če zagovarjaš alojzovo forumulo potem je to kontra temu,ker po tvojem resnica ni večna in neskončna
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4374 - 12.12.2008 at 15:27:11
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 13:31:37:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:37:42:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor

začneš spoznavat sebe,ko si samospoznan se ne spoznavaš več al kaj

Spoznavati sebe pomeni spoznavati resnico. Ti nisi statičen, tako kot resnica ni statična. Resnica ni absolutna, večna, neskončna, ker ni mrtva je gibka, neopisljiva.

Lp,Igor

če zagovarjaš alojzovo forumulo potem je to kontra temu,ker po tvojem resnica ni večna in neskončna


OMAN SAT

RESNICA JE TU in TA TRENUTEK KI JE VEČNO_SEDANJI samogibljiv samodejaven vesoljno samobiten  trenutek in točka zlitja izmeničnega  prehoda preteklosti prihodnosti -prihodnosti--preteklosti,ki je poenoten vesoljni izraz večne-sadanjosti., Ne spreminjaj besed drugih.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4375 - 12.12.2008 at 15:43:19
 
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 15:27:11:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 13:31:37:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:37:42:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor

začneš spoznavat sebe,ko si samospoznan se ne spoznavaš več al kaj

Spoznavati sebe pomeni spoznavati resnico. Ti nisi statičen, tako kot resnica ni statična. Resnica ni absolutna, večna, neskončna, ker ni mrtva je gibka, neopisljiva.

Lp,Igor

če zagovarjaš alojzovo forumulo potem je to kontra temu,ker po tvojem resnica ni večna in neskončna


OMAN SAT

RESNICA JE TU in TA TRENUTEK KI JE VEČNO_SEDANJI samogibljiv samodejaven vesoljno samobiten  trenutek in točka zlitja izmeničnega  prehoda preteklosti prihodnosti -prihodnosti--preteklosti,ki je poenoten vesoljni izraz večne-sadanjosti., Ne spreminjaj besed drugih.

Ja, Omen sat ne razume. Ne more dojeti. Ista oblika se odraža povsod. Ne upa si sesuti svoje znanje, ker je oprijemljivo, tako kot je oprijemljiva absolutnost, večnost. Strah ga je, da bo ostal brez znanja, ki je zanj avtoriteta.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
sašo
4
****
Offline

I love martial arts
Posts: 342
vrhpolje
Gender: male
Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4376 - 12.12.2008 at 16:04:15
 
Pozdrav!

se strinjam, da se ne da natančno opisat stanje razsvetljenja...da pa se sigurno opisat stanje duha v razsvetljenju...kje je potem problem??

OMEN SAT, ti si preveč vzvišen in prav tako drugim soliš pamet, kot jo drugi tebi...o razsvetljenju veš toliko ali pa manj, kot mi Tongue

nekako pa bi se strinjal tudi s poetom, da je opis stanja, ko je človek razsvetljen, že preveč zakoreninjen v nas...imamo neko predstavo, kako naj bi to izgledalo, ki pa vsekakor ni pravilna...to je kot bi si predstavljal, kakšno je doživetje trenutka, ko skočimo iz 40m visokega stolpa na beton...takrat tisti trenutek je vse drugače, kot pa smo si predstavljali... Cheesy

sašo
Back to top
 

Moja mnenja se mogoče spreminjajo, toda to, da imam prav, se ne spreminja.
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4377 - 12.12.2008 at 16:18:24
 
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 15:27:11:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 13:31:37:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:37:42:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor

začneš spoznavat sebe,ko si samospoznan se ne spoznavaš več al kaj

Spoznavati sebe pomeni spoznavati resnico. Ti nisi statičen, tako kot resnica ni statična. Resnica ni absolutna, večna, neskončna, ker ni mrtva je gibka, neopisljiva.

Lp,Igor

če zagovarjaš alojzovo forumulo potem je to kontra temu,ker po tvojem resnica ni večna in neskončna


OMAN SAT

RESNICA JE TU in TA TRENUTEK KI JE VEČNO_SEDANJI samogibljiv samodejaven vesoljno samobiten  trenutek in točka zlitja izmeničnega  prehoda preteklosti prihodnosti -prihodnosti--preteklosti,ki je poenoten vesoljni izraz večne-sadanjosti., Ne spreminjaj besed drugih.

Ja, Omen sat ne razume. Ne more dojeti. Ista oblika se odraža povsod. Ne upa si sesuti svoje znanje, ker je oprijemljivo, tako kot je oprijemljiva absolutnost, večnost. Strah ga je, da bo ostal brez znanja, ki je zanj avtoriteta.

Lp,Igor

jaz sem dojel že zdavnaj sam vidva miselta da jaz nisem to pa je vajin koncept.
kakšno znanje neki ti maš eno znanje ki praviš da resnica ni večna čista beda tako tle noter se z alojzem nisi čist nič usklajen.

alojz pravi večno-sedaj.

Back to top
 
 
IP Logged
 
OMEN SAT
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 592

Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4378 - 12.12.2008 at 16:19:53
 
sašo wrote on 12.12.2008 at 16:04:15:
Pozdrav!

se strinjam, da se ne da natančno opisat stanje razsvetljenja...da pa se sigurno opisat stanje duha v razsvetljenju...kje je potem problem??

OMEN SAT, ti si preveč vzvišen in prav tako drugim soliš pamet, kot jo drugi tebi...o razsvetljenju veš toliko ali pa manj, kot mi Tongue

nekako pa bi se strinjal tudi s poetom, da je opis stanja, ko je človek razsvetljen, že preveč zakoreninjen v nas...imamo neko predstavo, kako naj bi to izgledalo, ki pa vsekakor ni pravilna...to je kot bi si predstavljal, kakšno je doživetje trenutka, ko skočimo iz 40m visokega stolpa na beton...takrat tisti trenutek je vse drugače, kot pa smo si predstavljali... Cheesy

sašo

sašo ne bluzi
raje alojza vpraš če se da opisat pa ti bo on povedu ka ma tuk znanja
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: PROMETEJEVO DARILO ČLOVEŠTVU
Reply #4379 - 12.12.2008 at 16:21:21
 
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 16:18:24:
Quote:
Alojz in Sandib wrote on 12.12.2008 at 15:27:11:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 13:31:37:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:37:42:
Quote:
OMEN SAT wrote on 12.12.2008 at 12:30:09:
tle te pa ne zastopim
če pa ne verjameš vanjo pa je luzija al kaj

Ne, preprosto je in ti to veš. Ne deliš se več na dva dela, ne identificiraš se ne z enim ne z drugim. Začeš spoznavat sebe. Nisi več opazovalec si kreator. Si kar si.

Lp,Igor

začneš spoznavat sebe,ko si samospoznan se ne spoznavaš več al kaj

Spoznavati sebe pomeni spoznavati resnico. Ti nisi statičen, tako kot resnica ni statična. Resnica ni absolutna, večna, neskončna, ker ni mrtva je gibka, neopisljiva.

Lp,Igor

če zagovarjaš alojzovo forumulo potem je to kontra temu,ker po tvojem resnica ni večna in neskončna


OMAN SAT

RESNICA JE TU in TA TRENUTEK KI JE VEČNO_SEDANJI samogibljiv samodejaven vesoljno samobiten  trenutek in točka zlitja izmeničnega  prehoda preteklosti prihodnosti -prihodnosti--preteklosti,ki je poenoten vesoljni izraz večne-sadanjosti., Ne spreminjaj besed drugih.

Ja, Omen sat ne razume. Ne more dojeti. Ista oblika se odraža povsod. Ne upa si sesuti svoje znanje, ker je oprijemljivo, tako kot je oprijemljiva absolutnost, večnost. Strah ga je, da bo ostal brez znanja, ki je zanj avtoriteta.

Lp,Igor

jaz sem dojel že zdavnaj sam vidva miselta da jaz nisem to pa je vajin koncept.
kakšno znanje neki ti maš eno znanje ki praviš da resnica ni večna čista beda tako tle noter se z alojzem nisi čist nič usklajen.

alojz pravi večno-sedaj.


Omen
vidi se po temk, da ne poznaš ralike med večno in večno-sedaj. To je vse ali pa ne poznaš besed.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 290 291 292 293 294 ... 764